Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Gegužė 12 Trečiadienis
 

Politinių kalinių, tremtinių ir laisvės kovotojų dalyvių sąskrydis Ariogaloje – be V.Landsbergio

2013-08-03 18:53 | Foto reportažai | Komentarų (46)

Politinių kalinių, tremtinių ir laisvės kovotojų dalyvių sąskrydis Ariogaloje. KK nuotr.


Giedrė Gorienė

„Apgailestauju, kad negaliu būti su jumis, nes šiandien išteka mano anūkė“, – per savo atstovą A.Tučkų į tradicinį tremtinių ir politinių kalinių sąskrydį Ariogalos Dubysos slėnyje susirinkusiems buvusiems tremtiniams ir politiniams kaliniams perdavė Vytautas Landsbergis.

„Matai, anūkės vestuvės svarbiau“, – pasigirdo nusivylimo replikų.

„Šiemet susirinko, matyt, tik koks trečdalis, nei dalyvavusių pernai“, – pastebėjo į sąskrydį kiekvienais metais atvykstantys šiauliškiai.

Tačiau buvo ir kitas pastebėjimas – kad daugėja jaunimo.

Štai viena šeima iš Anykščių į šį sąskrydį atvažiuoja pagerbiant jau mirusią tremtinę mamą, parodyti anūkams „dar gyvą istoriją“.

Jaunųjų šaulių rikiuotė, graži lietuviška daina pakėlė ūpą – kad jaunimas „ne vis vien“ mūsų istorinė praeitis.

Iš kalbėjusių tribūnoje retas turbūt kuris neatkreipė dėmesio į liepos 27 d. „tą“ paradą. Čia, Ariogalos Dubysos slėnyje, jis buvo vadinamas „gaivalų eitynėmis“.

Kalbinti sąskrydžio dalyviai stebėjosi nemenku socdemų „desantu“, atvykusiu pasveikinti tremtinių ir politinių kalinių -ypač šiltą kalbą pasakė KAM ministras Juozas Olekas. Svarstė, kaip čia yra: kad „prie socdemų valdžios šiais metais LTV vis rodė ir rodė „filmuką“, informuojantį apie laisvės kovų dalyvių šventę, o prie konservatorių būdavo informacinė blokada“.

Kai kurie dalyviai, šiame jau tradiciniu tapusiame renginyje dalyvaujantys kiekvienais metais, sakė pasigendantys pirmųjų sąskrydžių organizatoriaus Antano Vizbaro ir jo, kaip organizatoriaus, rankos. „Juk Vizbaras buvo šito sąskrydžio iniciatorius, pradininkas ir organizatorius. Pamename, su kokiu pakylėjimu, kaip iškilmingai vykdavo jo organizuojami sąskrydžiai. Tiesiog atmosferoje, ore tvyrojo didingumas, jautėsi idėjos šventumas. Dabar viso to nelikę, kažkaip labai jau „suvaldiškėję“. Gal ir žmonių dėl to kiekvienais metais vis mažiau“, – svarstė tremtinių ir politinių kalinių sąskrydžio dalyviai.

Nors oficialioji dalis baigėsi, sąskrydžio dalyviai dar ilgai nesiskirstė. Susigrupavę po tremties vietas prie vaišių dalinosi prisiminimais, aptarė dabartinį šalies gyvenimą, o pavakary pamažu ėmė skirstytis. Žinodami, kad kitų metų rugpjūtį, jei Dievas duos, vėl visi čia susirinks. Nes susitikimo vietos pakeisti negalima: Ariogala, Dubysos slėnis.

Komentarai

 

 

 
 1. Tata smarkiai uzimtas:su bendrazygiais Jukneviciene,Linkeviciumi,Grybauskaite ruosia rimtesni saskrydi,skirta VLKJS 95-oms metinems pazymeti-“Tu dienu slove neisbles!”.Sekmes!

  Thumb up 0 Thumb down 1

 2. Jaucia vargsai tremtiniai-kas buvo kas.Tas”kas”irgi jaucia,kad jie jaucia.Laikas nebesipainioti,darbas atliktas.Laisvas!

  Thumb up 2 Thumb down 0

 3. Politinių kalinių, tremtinių ir laisvės kovotojų sąskrydis manau gerai aprašytas straipsnyje. Jau kelletas metų kaip jis paverstas kaip vienu iš valstybinių šou renginių. Tad daugelis tikrų patriotų pradėjo nesilankyti kaip ir šio renginio iniciatorius, kunigai. Tą netikrumą manau pajuto ir ponas V. Landsbergis ir į kurį jau nėra reikalo kreiptis. O jaunimas važiuos visur jei vež veltui ir dar su nakvyne.

  Thumb up 6 Thumb down 3

 4. Skaitai paprastas žmogus šiuos komentarus ir pradedi galvoti: kiek čia pagiežos net sau pačiam, kiek spjaudymosi vienas ant kito, kaip susiburia kojotų kompanija ir užpuola kažką vieną. Visa laimė, kad dar išsilaiko senų bičiulių kompanijėlės, kuriose vienas kitą geraširdiškai patikslina, papildo, paprieštarauja (bet, jei nesi užkietėjęs KK, dar LL skaitytojas, ne visada gali suprasti tų kompanijėlių tarpusavio erzeliko ar bičiulystės šaknis).
  Bendras vaizdelis naujam komentarų skaitytojui yra gana nykus, rodos, girdi ir matai senų plerzų pensininkų apsėstus suoliukus prie namo įėjimų ar domino kauliukų tauškesį vaikų žaidimo aikštelėse (nors tai daugiau iš sovietmečio laikų įstrigę).
  Nesinori nė į kalendorių žiūrėti – kada mėnulio pilnatis, nes kai kuriems komentatoriams ji visą laiką šviečia. Tai geros dienos tiek plerzoms, tiek protingiems belieka palinkėti.

  Thumb up 1 Thumb down 2

  • čia yra tskant įsivaizdinama kova. Viena kovoja, kad laimėtų kita partija, O aš sakau.pilna voveruškų. Tvoras reik neperšokti .- Jas reikia , kad Baaaalsis bnugriautu neliagalias .

   Thumb up 1 Thumb down 0

 5. “Tai Pikasai dalyvavai ar ne, ar kartu su Tata vestuves sventet?”.
  Aišku, kad vestuves.
  Negi nepastebėjai tos slankiojančioas kėdutės, kuri visada reikiamu laiku atsidurdavo po Tatos šikna? Geriau įsižiūrėk – tai ir yra pikasas.

  Thumb up 1 Thumb down 2

 6. čia nėra nieko nuostabaus, kad negroja armonika ( akordeonas ).

  Kam rinkti senį ? Tik dėl Čiurlionio bimbinimo ?
  Kur kas geriau rinkti naglą snukį – šansas bliūdui parašos.

  Žiūriu į akis .

  Thumb up 0 Thumb down 3

   • pikasas visada stebi.
    tik net jis supranta, kad kasdieninės pikasinės liaupsės tatai – seniai visiems nusibodusios.

    Thumb up 2 Thumb down 2

    • Pikasas nestebi . Jis skaito, dėlioja ir pateikia dėlionę pagal savo supratimą. Bet jo dėlionė paremta laikraščių iškarpomis, ir nuosavu apmąstymu.

     o kuo paremtas tavo posakis, kad jis STEBI ? TAVO KAŽKOKIA BAIME? Kad kas nors perskaitys ?

     O kodėl bijai, kad kas nors perskaitys ?

     Tai mane stebi, nes bijai, kad perskaitysiu Pikasą ? Galbūt. Tu nelabai ką ir parašei, kad vertėtų skaityti. Nors knygą parekomenduok .

     Thumb up 0 Thumb down 1

     • knygas skaityti pavojinga – gali pradėti galvoti.
      skaityk berečių bataljono propagandos kuopos sienlaikraštį “aštrieji virbalai”, tatos ir pikaso kūrybą.

      Thumb up 2 Thumb down 2

     • bijai net savo vardo. Ir pasakei tik prieš Lansbergį. Tu niekada nepasakei už ką tu ?

      Thumb up 2 Thumb down 0

  • o tai Pikasas domina juodai tik ome ir Pikasotyrininkas™, ar dar ir Pagonis, apsikabinęs Benas. Dar yra kintamo niko NIEKŠAI.

   Daro kokteilį, ir galvoja, kad protingai padarė. – Seniai visi perkošti. Negi geriat bambalius, kad tokie keisti?

   AR JŪS SAU ATRODOTE PROTINGI ?

   – eikit geriau skatikų skaičiuot, nes paskui kažkuris kažkurį vistiek apipis.

   Thumb up 0 Thumb down 1

 7. Kadangi traukiasi iš politikos, tai ir į tokius renginius jau važinėti neapsimoka – vis tiek daugiau rinkėjų balsų nereikės

  Thumb up 2 Thumb down 2

  • iš politikos jis pasitrauks tik kojom į priekį.
   kiek jau buvo žadėjęs (niekas už liežuvio netraukė)….

   Thumb up 3 Thumb down 3

 8. Landsbergio “pasiaiškinimas”, jog nedalyvauja dėl anūkės vestuvių – naivus ir apgailėtinas.
  Visų pirma, to sąskrydžio data žinoma keliems metams į priekį ir Landsbeergis tikrai galėjo paprašyti anūkės vestuves daryti bet kurį kitą savaitgalį, tik ne šį. Aišku, jei dar bent šeimoj kas į jį dėmesį kreipia…
  O antra, sąskrydis vyksta tris dienas. Iš bet kurio Lietuvos taško iki Ariogalos ne daugiau poros valandų kelio. Taip kad rasti kelias laisvas valandas per tris dienas – joukun darbs (jis gi ne jaunasis).
  Matyt, ir pats pradeda suprasti, kad juokingai atrodo kaip rezistentas nr.1 toj draugijoj. Nes vis labiau suprantama, kad jo ilgametės tarnyba KGB, ryškus kolaboravimo, konformizmas ir jokio ryšio neturėjimas su šio sąskrydžio dalyviais, per daug akis bado.
  P.S. Ryšys nebent toks, kad greičiausiai jo dėka buvo įkalintas Sakalas…

  Thumb up 8 Thumb down 6

  • atsikabink nuo Lansbergio. ne jo teise nurodyneti kada kelti vestuves ,vaziuok i Pikeliskes kartu su Sakalu.

   Thumb up 8 Thumb down 5

   • tai sakalas komsomolco landsbergio dėka išvažiavo į sibirą.
    ir apie tai, kad net šeimoj jo balsas, prašymas lygus nuliui – parašyta.
    tik venckiniaqi pedokedodebilai ir liko jo gvardijoj. nepavydėtina.

    Thumb up 1 Thumb down 3

   • I actually just had my Eagle Court but two weeks ago! And I have to agree with eveynore, Scouting was my life. My younger cousins are Webelos now and I hope to see them rise through the ranks to Eagle also!

    Thumb up 0 Thumb down 0

   • QuotesChimp can purchase extra protection for your auto for an extra premium. These extras in the field of auto insurance are called endorsements.

    Thumb up 0 Thumb down 0

 9. Tai kad profesorius dirbdamas Europarlamente atitrūko nuo Lietuvos. Pritarė Gėjų paradui Gedimino prospektu ir sakė, kad už jokius pinigus į Sibirą nevažiuotų.

  Thumb up 7 Thumb down 2

 10. Nekniskit smegenu, vytska apsisikes stukacius KGB agentas bijojo vaziuoti juk zino kad yra isryskintas ozys, galvaja nevarysiu nes galiu gauti per kepala:)))

  Thumb up 7 Thumb down 2

 11. Maqn gaila politiniu kaliniu ir tremtiniu, kurie garbina niekseli lensbet=rgi. Jus man mielieji pasakykite del kokis ideologijos sdejote kalejimuose ir tremtyje? Ar ne del balseviku, marksistu, tokiu kaip lensbergis ir i ji panasiu tipeliu. Kodel jus pykstate ant pedereastu karnavalo juk jusu ,,dievas” lensbergis tam pritare tai ar jus galite toki zmogu remti? Ir is vis kodel jus 23 metus balsuojate uz desiniuosius komunistus nors kaip patys pastebite kairieji komunistai geresni. Ar jus brangie tremtiniai ir politkaliniai del tokios supuvusios sistema balsuojate uz desinius komunistus? Mano nuomone laikas pasakyti niekseliams tiesa ir tai jus privalote lensbnergi mesti is savo rato ir daugiau nekviesti. Ar jusn del tokios Lietuvos balsuojate kur tesiasi 1941m trentys is Tevynes????? Pabuskite mielieji ir nusimeskite vergo nasta,

  Thumb up 5 Thumb down 3

 12. sakė Tata, kad traukiasi iš didžiosios politikos. Politika baigta. Metas švęsti.

  Thumb up 8 Thumb down 2

  • Izraelio Prezidentui Peresui 90 metų, ir jis nesitraukia iš politikos, o Tatai spalio 18 d. bus tik 81 metai. Todėl dar ne metas švęsti, nors Tata ir skundėsi teisėjui, kad Petkevičius („Durnių laivo“ autorius) įvarė jam išeminę širdies ligą ir atkišo teisėjui gydytojo pažymą. Tačiau teisėjas neįžiūrėjo toje pažymoje, kad būtent Petkevičius įvarė tą išeminę širdies ligą, ir Tata bylą pralošė. (Teisybės dėlei, Tata atsinagradijo po Petkevičiaus mirties, bet dabar gyva tebesanti Janutienė žada LL netrukus paskelbti knygą apie Dėdulę, ir Tatai bus nelengva bylinėtis su gyvu asmeniu, ir dar moteriške, kuri taip lengvai nepasiduoda).

   Thumb up 8 Thumb down 2

   • Dedu galvą, kad Janutienės knyga apie Dėdulę bus arba su tokio lygio “kompromatais” kaip ir apie “raudonąją Dalę”, arba tos knygos visai nebus.
    Janutienė ne tas žmogus, kuris išdrįstų rimtai ką nors užkabinti. Jai reikia tik skandaliukų, kurių fone būtų svarbi tik Grinevičiūtė-Janutienė, o ne reikalo esmė.
    Kažkodėl manau, kad ta išreklamuota knyga rašoma paties Dėdulės užsakymu ir nieko rimtesio, kaip buvimas komjaunuoliu prie Stalino, ten nebus. Na gal dar tai, kad kompartijos CK biuro nutarimu be disertacijos už nežinomus nuopelnus padarytas profesorium. Nuopelnais ji tikrai nesidomės.
    Nemanau kad kas išdrįstų rimtai užkabinti Dėdulę, nes paskui jokios apsaugos nebepadėtų…..

    Thumb up 5 Thumb down 0

    • Dėdulės nuopelnai išvardyti pas vikipedikus, ir jais domisi nebent Pikasas®.

     Thumb up 1 Thumb down 1

 13. ar niekas netrukdė Kun. A. Svarinskui perskaityti sąskrydžio dalyviams naujausią :

  Švenčiausiojo Jėzaus Christaus Apraišką 2013 m. birželio 18 d.?

  Thumb up 1 Thumb down 2

 14. O juk galima buvo anukes vestuves atsokti paciame saskrydyje. Neokomunistai butu apsitriede o pikasas sakytu papuskit ir duskit pavidolei

  Thumb up 3 Thumb down 2

  • Pikasas (copy- paste) 2011-07-28 15:39

   Reikia būti visiškai aklam, kad nepastebėti, kaip gerėja mūsų gyvenimas, kaip auga patriotinių piliečių pajamos, kaip keičiasi mūsų gatvės, skverai, kai gražiais stikliniais bankų ir draudimų pastatais puošiasi senamiesčiai, kai vietoje sovietinių šaligatvių laisvai bujoja žolė ir krūmai (atgimsta sovietmečiu nuniokota gamta) , miestai pasipuošė Maximomis ir Akropoliais, puikiais tualetais už pusę milijono, kiek pavyzdinių elito sodybų išdygo kuopose Nidoje, ežerų pakrantėse, kiek atsirado gražių tautos žiedo-verslininkų naujų pilaičių kvartalų, kokie gražus rūbai ir brangenybės puošia mūsų gražiausias verslininkų-patriotų žmonas ir drauges. Lietuvos keliais važinėja prabangios nacionalinių vertybių mašinos: Lambordžiniai, Ferariai, Bentliai, Maibachai. Nebijant kgb laisvai galima nusipirkti laikrodį ar žiedą už 100 000 €. Aišku, kad homosovietiniai runkeliai nežino savo vietos ir pavydi patriotiniam elitui, ir svajoja kaip čia viską atėmus ir pasidalinus. NEIŠDEGS! Kad ir kaip garsiai stengtųsi karksėti kokie Kremliaus pozicijų klakeriai, Mes dabartyje kuriame šviesią ateitį Lietuvos patriotams. Jei mes, Lietuvos Elitas, būsime šiame procese solidarūs, ji bus kaip tik tokia, kokios savo pastangomis nusipelnysime. O jūs runkeliai žinokit savo vieta!

   Thumb up 11 Thumb down 0

   • (Audringi, ilgai trunkantys plojimai, pereinantys į ovacijas). Visi atsistoja ir sužiūri į Pikasą®.

    Thumb up 9 Thumb down 0

   • pats parašai už pikasą, pats atsakai pikasui ir pats sau pliusus susidedi.

    Šaunuolis. Dirbi už 10.

    Thumb up 4 Thumb down 1 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Ką skaityti? Knygos apie moteris, metusias iššūkį tradicijoms
Santaros klinikose įrengiamos naujos reanimacijos vietos sunkiems pacientams
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...