Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Liepa 31 Šeštadienis
 

P.Gylys. Politikos elementorius ministrui S. Skverneliui

2016-03-24 09:49 | Nuomonių ringas | Komentarų (18)

Seimo narys Povilas Gylys. KK nuotr.

Skaitai Sauliaus Skvernelio pareiškimus dėl jo prisijungimo prie Valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LŽVS) bei norą išsilaikyti ministro poste ir suvoki, kaip netoli Lietuvos „elite“ yra pažengęs valstybės sąrangos suvokimas. Ministras, pareiškęs, kad rinkimuose dalyvaus LŽVS sąrašuose, priėmė POLITINĮ sprendimą. Pastarasis reiškia, kad jis AUTOMATIŠKAI išeina iš koalicinės Vyriausybės. Mat tą koaliciją sudaro LSDP, Darbo partija ir Tvarkos ir teisingumo partija. Kiekviena partija koalicinėje Vyriausybėje gauna kvotą, daugmaž proporcingą vietų skaičiui Seime. TT partija Vyriausybėje pagal kvotą yra gavusi dvi ministerijas. Tai Aplinkos ir Vidaus reikalų ministerijos.

Ponas ministras S.Skvernelis, iš TT partijos gavęs pasiūlymą užimti ministro postą, turėjo suvokti, kad jis de facto tapo politiku. Darbas Vyriausybėje yra valstybės valdymo, t.y. politinis darbas. Tapęs TT partijos atstovu Vyriausybėje, jis prisiėmė įsipareigojimą pagal išgales vykdyti šios partijos programą ir partijos atžvilgiu elgtis lojaliai. Čia nekalbėsime apie taip vadinamas technokratines vyriausybes, nes dabartinė vyriausybė yra politinė.

Iškilus esminiams nesutarimams tarp partijos ir ministro yra bent trys išėjimo iš konflikto variantai. Pirma, ieškoti kompromiso, antra, savanoriškai atsistatydinti ir, trečia, būti partijos atšauktu (tai neseniai įvyko Darbo partijoje, kai ji nusprendė atšaukti švietimo ministrą Dainių Pavalkį). Prisijungus prie kitos politinės jėgos, kuri šiuo metu nėra parlamentinė, lieka tik du paskutiniai variantai – atsistatydinimas arba atstatydinimas.

Visišku absurdu – ir čia tenka sutikti su taip padėtį apibūdinusiu Valentinu Mazuroniu – laikytina situacija, kai ministras padaro POLITINĮ žingsnį ir prisijungia prie kitos partijos, bet nori išlaikyti ministro postą.

Tokį požiūrį gali diktuoti arba noras išlaikyti postą bet kokia kaina, arba visiškas politinis neraštingumas, arba noras suvelti, dezorganizuoti koalicinės Vyriausybės darbą. Vadinasi, ir valstybės valdymo procesus. Kitaip sakant, pakenkti nacionaliniams interesams.

Juk Ramūno Karbauskio partija nėra koalicijos narė. Ji net neturi frakcijos Seime. Jeigu ji tokią frakciją turėtų ir ji būtų priimta į koaliciją, tuomet p. R. Karbauskis galėtų derėtis dėl S.Skvernelio išlikimo ministro poste. Tarkim, perdalinant ministerijų kvotas tarp koalicijos partnerių.

Bet taip nėra. Vadinasi, išlieka aukščiau pateikti S. Skvernelio veiksmų paaiškinimai – konstitucinės sąrangos nesupratimas, įsikibimas į ministro kėdę arba noras kenkti koalicijos darbui.

Iki šiol maniau, kad p. S. Skvernelis, kaip žmogus turintis teisininko diplomą, yra susipažinęs su pagrindinėmis Lietuvos Respublikos Konstitucijos nuostatomis, supranta koalicinės veiklos abėcėlę. Po jo paskutinių pareiškimų tuo smarkiai suabejojau.

Suabejojau ir jo moralinėmis savybėmis. Viena vertus, jis kalba apie tai, kad jis negali būti partijoje, kuriai pareikšti įtarimai, nors kaip tik iš šios partijos yra gavęs ministro postą. Negi buvęs Policijos departamento vadovas nežinojo, jog eidamas į ministrus nuo įtartinos partijos susitepa, praranda savo gerą, nesutepto žmogaus vardą? Kai ėjo į ministrus, jis nepaisė minėtų įtarimų, kai nori pasitraukti iš koalicinės partijos ir prisijungti prie kitos jėgos, jis staiga prisimena, kad buvo „susidėjęs“ su, esą, nešvaria partija. Atleiskite, bet tai dvelkia politiniu chameleoniškumu. O tai nėra aukštos politinės moralės požymis.

Pone ministre, Jums suteikta galimybė pasielgti garbingai – savo noru pasitraukti iš ministro posto ir ramia sąžine dalyvauti rinkimuose nuo LVŽS. Geranoriškas patarimas – pasinaudokite šia galimybe ir nejuokinkite žmonių.

P.S. Bus įdomu stebėti mūsų viešosios nuomonės formuotojų reakciją į susidariusią situaciją. Ar jie, tarkim, politologai, išdrįs visuomenei aiškinti daugpartinės sistemos veikimo principus parlamentinėje demokratijoje?

Povilas Gylys,

Seimo narys

Komentarai

 

 

 
 1. Politikos elementorius P.Gyliui. Užuot rimtu veidu blusinėjus kas kokį postą užima arba užims (lyg tai nuo to kažkas priklauso), vertėtų susrūpinti, kokiu būdu Skvernelis kaip aukštas policijos pareigūnas, o dabar ministras, dangsto policijos neteisėtą veiklą ir nusikaltimus. Visų pirma pamokinkit jį būtent to nedaryti, nes nuo to kenčia policijos aukos. Jūs apie tai esat mano informuotas, nesitekėte net atsakyti. Jums svarbiau intrigėlės prie valdžios lovio, kurias jūs čia pompastiškai vadinate politika. Bijote nagrinėti rimtus dalykus savo pamoksluose? Patogiau ir saugiau pamokslauti liaudžiai apie muilo burbulus ir jaustis labai principingu.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. SKVERNELIS IŠSKLEIDĖ SKVERNUS 2016-03-28 13:22
  KALBA TURĖTU BŪTI APIE “SPARNUS” ? DEJA ŠITAS “PAUKŠTIS” TURI TIK “SKVERNUS” IR “SNAPĄ ” KURIUO BEGĖDIŠKAI SUKAPOJO NERINGĄ VENCKIENĘ….DABAR GI “PAKILĘS”MENAMAM SKRYDŽIUI – PATS PAMIRŠO KAD PATS IR PRISIKALBĖJO : ” SOCIALISTAI” LES ,KAD NUVYLĖ DĖL PASIRINKIMO,“KONSERVAI”,KAD PRISIPLAKĖ PRIE KOOLICIJOS,LIBERALAI-UŽ TAI KAD “NESUSIPIDERASTINO” IKI GALO , O LIKUSIEJI SEIMO GLUŠIAI IŠ PAVYDO “ŠAUNAUS MENTO SKVERNO” INTELEKTUI.PREZIDENTĖ – UŽ PER AUKŠTUS REITINGUS..BET BAISIAUSIA JAM ,KAD PASISAKĖ PRIEŠ SISTEMĄ – T.Y. IŠ VISO SEIMO PASITYČIOJO, KAD JIE “DĖL DIDELIO UŽIMTUMO” NESKAITĖ ISTATYMO PROJEKTO PRIEDŲ.TAIGI PER ANKSTI PAKILĘS GALI IR NESKRAIDYTI PO TO VISAI.
  POLITINIO PATYRIMO TRŪKUMO NEKOMPENSAVO “MENTVSKŲ KARŲ ” PATYRIMAS . NORS IR “IŠBOMBINO” VISO PD VADOVYBĘ BET NUO TO POLITIKOJE SAUGESNIU NETAPO, O IR IDENTIFIKAVOSI SAVO METODAIS. DABAR GI ATRODO ATĖJO IR JO EILĖ. DIDŽIULĖ LAIMĖ BUS JEI PATEKS Į SEIMĄ , NES VALSTIEČIAI UŽ “VALSTIEČIUS” BUK TAI ATSTOVAUJAMUS MILIJONIERIAUS NEBALSAVO IR NEBALSUOS .
  BE TO DAR REIKĖS ATLAIKYTI ATAKAS DĖL VALDOMO NEKILNOJAMO TURTO KILMĖS.VIENĄ RATĄ PRASISUKUS-LIETUVOJE GARANTIJOS NIEKAS NEDUODA….
  TAIGI AR NEBUS , KAD “NORĖJO SKVERNELIS PATAPTI PAUKŠTELIU – TIK NEIŠLAIKĖ ŠVARKELIS”….

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Ponai komentatoriai ir p. Gily – pasakykite kokiame Konstitucijos straipsnyje įteisinta ta koalicinė sutartis pagal kurią valdoma mūsų valstybė? Tai mažos Lietuvos piliečių dalies, t.y. partijų tik tarpusavis susitarimas. Kodėl mes jį turime priimti kaip įstatymą? Juk dėl tokio susitarimo ir betvarkė šalyje .Valdo vis tie patys, nes toks susitarimas ir tokia rinkimų tvarka. O p. Gilys irgi kailį keitė.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Skvarnelio išvaizdą pasako koks jis yra ir ko vertas. Artėja rinkimai, ieško geresnės vietos po saulę. Karbauskis turbūt pasiūle rinkimų sąraše 2 vietą, gal ir Buožių partijos pavaduotoju, nes Smetonos laikais tokius kaip Karbauskius – ževaldžius vadino buožėmis.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Na jau negirkit to isverstomis akimis pono,nes jis niekada nekele pasitikejimo, man atrodo kaip neismanelis o ir labai norintis pinigu. Todel cia kvepia tikru nesaziningumu, isduoda partija,bet pinigu ne. Su tokiu plevesa niekada neiciau i zvalgyba, nes tuoj isduotu.Paziurekit kai jis pradeda kalbeti jo akutes tik begioja,o sis bruozas yra nepilnaverciu,nesaziningu zmoniu bruozas

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Aš manau kad Skvernelis nėra priaugęs iki ministro kepurės. Geriausiu atveju jo mentalitetas atitinka kelių policijos komisaro pareigas ir ne daugiau. Tvarkos ir teisingumo partija turi kreipti į konstitucinį teismą. Jei premjeras būtų protingesnis, nei yra, jis pats turėtų teikti Skvernelio atleidimą.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. GERB. POVILAI -TAMSTA NEŽINOTE KAS YRA” MENTAS”?JŪS TIKRAI ORGINALAS…BET GAL IR NE TOKS BUKAS – JUKSUGEBĖJOTE SUSIORIENTUOTI IR PAKEISTI “KAILĮ” …TAIGI JŪS TOKS PAT “SUSIPIDERASTINES MENTAS” – TAIP NUO SENO VADINAMI PARSIDAVĘ PAREOIGŪNAI KAUNE..TAI VA….GAL KLAUSIMŲ TURITE ?—–TIK PAGAL “PANIATKES”

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. Dabartinę koaliciją sudaro LSDP, Darbo partija ir Tvarkos ir teisingumo partija. Kiekviena partija koalicinėje Vyriausybėje gauna kvotą, daugmaž proporcingą vietų skaičiui Seime. Valstiečių šioje koalicijoje nėra. Jei jų būtų, problemų nekiltų, bet gi jų nėra. Palaikau P.Gylio nuomonę.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. Gerbiamas profesoriui Povilui Gyliui verta suprasti:
  1. Saulius Skvernelis nėra TTP narys arba vergas.
  2. Jo delegavimas ministru buvo tik iš bėdos ir labai savotiškas.
  3. Kol Skvernelis neatsisako vykdyti Vyriausybės programos, tol jis nenusižengia jokioms taisyklėms.
  4. Pagal Konstituciją, ministerija nėra nei vienos partijos nuosavybė. Ministras prisiekia ne partijai, bet valstybei.
  5. Ministras pirmininkas šiuo metu yra ne Rolandas Paksas, bet Algirdas Butkevičius.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • gal paaiškintum kokia bėda buvo ? ( Pagal paties 2 p.: Jo delegavimas ministru buvo tik iš bėdos ir labai savotiškas).

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • Tai nejaugi jau pamiršai Barakausko (pono Čiki-čiki) nuotykius VRM? Ir kaip toje ministerijoje atsirado Skvernelis? Pagooglink ir pasiskaityk, jei neprisimeni.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    • O bėda tai ta, kad TTP visai neturi kompetentingų, galinčių eiti ministro pareigas žmonių. Kvota yra, o žmogaus nėra. Todėl ir Skvernelį delegavo. Žmogų iš šalies. Tai ko dabar pyksta?

     Thumb up 0 Thumb down 0

 10. Iš pradžių lindote į seimą su DK, o dabar su TTP. Taip kad kam kalbėt, o kam patylėt.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Tamsta nemaišykit š… su kiaušiniene. Viena yra ministro postas gautas iš TT partijos, kita yra rinkimai.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 11. Visi jus vienodi. Visi del to lovio kaunates. Geda. O p. Gyliui neverta moralizuot ministro Skvernelio elgesi. Reikia pasiziuret i save. Pamirsot, kokiu budu patekot prie lovio?

  Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Ką dovanoti krikšto tėveliams?
Sportas tampa madingu
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Praktiškos dovanos žmonėms, besidomintiems konditerija 
Draugų rate turite žmogų, kuris kiekvieno susitikimo metu atsineša kažką saldaus? Jo šokoladiniai...

Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (1)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...