Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Spalis 20 Sekmadienis
 

Politika pagal juos

2008-12-08 16:20 | Redakcijos skiltis | Komentarų (11)

'Fronto' partijos pirmininkas A.Paleckis (KK nuotr.)

Naujosios sąjungos jau nėra, valstiečiai liaudininkai iš politikos eliminuoti, o „Fronto“ partijos iki savivaldybių rinkimų neliks – ji išsivaikščios. Tai – tik nuotrupa iš kai kurių mūsų politikų pasitarimo, kur laikas nuo laiko susitikusi kairė ir dešinė nubrėžia strategines mūsų politinio gyvenimo kryptis ir nurodo vyrukams iš Vytenio gatvės darbo barus. Nes pagrindinis ir strateginis vadinamųjų „tradicinių“ „plano komiteto“ tikslas – dvipartinė sistema Lietuvoje. „Ir kitaip čia nebus“, – sako šaltiniai iš „tradicinių“ tarpo.

Kadaise, kaip alternatyva Darbo partijai, partijai Tvarka ir teisingumas, Naujajai sąjungai ir „Frontui“, sukurtas Arūno Valinsko „žvaigždžių“ projektas, atrodo, viršijo visus savo kūrėjų lūkesčius. Turėjęs tik sumažinti minėtų partijų balsus per Seimo rinkimus, Arūno Valinsko projektas visiškai netikėtai įvažiavo į Seimą antru numeriu pats ir dėl to privertė susirūpinti net tuos, kurie šitą projektą pagimdė. Nes planuota tai juk buvo visiškai kitaip, tačiau lietuviai rinkėjai pasirodė kaip ir visada – neprognozuojami. Ir jeigu jau taip… Televizijose, laikraščiuose, žurnaluose ir t.t., tik ir matai – Arūnas Valinskas ir „daktarai“, Donalda Meiželytė ir „Henitė“, Arūno Valinsko tvenkiniai ir t.t., ir pan. Lyg tas Arūnas Valinskas tik šiandien pirmą dieną į politiką būtų išlindęs ir iki Seimo rinkimų niekas jo Tautos prisikėlimo partijos ir tokio partijos pirmininko nebūtų ir girdėjęs.

Taigi net pusmetis iki Seimo rinkimų Arūnas Valinskas Lietuvos politiniame gyvenime, tačiau niekam nei jo santykiai su „daktarais“, nei jo „Valinsko tvenkiniai“ neužkliuvo. Ir kaipgi užklius: juk žymusis „šoumenas“ vykdė kilnią misiją – gelbėjo Lietuvą nuo „paksistų“ ir kitokių „rusistų“, todėl tokie „valstybininkai“ kaip Egidijus Kūris ar Raimondas Lopata su juo po Vilniaus senamiestį vasarą grynu oru ir kvėpuodavo.

Bet vos Arūnas Valinskas peržengė nenumatytą ribą ir įsibrovė ne į savo „medžioklės“ plotus, leisdamas suprasti, kad, tapęs Seimo pirmininku, dar pretenduoja tapti ir Lietuvos prezidentu, mechanizmas užsivedė visu pajėgumu.

Mechanizmo tikslas – „suėsti“ Arūną Valinską per pusmetį, t.y. iki Prezidento rinkimų. O jau tada…

„Esu tikras, kad po Prezidento rinkimų valdančioji dauguma pasikeis“, – kaip iš natų žiniasklaidai triūbijo Socialdemokratų partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas.

O jeigu Gediminas Kirkilas taip sako, vadinasi, taip ir bus. Nes…

Taip jau mūsų įstatymai surėdyti, kad, išrinkus naują Prezidentą, atsistatydina ir Vyriausybė. O jeigu Prezidentu išrenkamas socialdemokratų prezidentas (A.Brazauskas), jeigu iki Prezidento rinkimų pavyksta „suėsti“ Arūną Valinską ir jo plikapapes „žvaigždes“, tuomet valdančioji dauguma suyra, ir socialdemokratai tampa naujos valdančiosios daugumos ašimi… O kas Lietuvos politinėje padangėje patys didžiausi intrigų ir juodųjų technologijų meistrai?

Be abejonės, LKP CK „transformeriai“! Dėl milijardų sugebėję atskirti LKP nuo TSKP, dėl milijardų sugebės „suėsti“ Arūną Valinską, „pastatyti“ savo Prezidentą ir suardyti konservatorių koaliciją. Nes kitaip…

„Jei 2001 metais Algirdas Brazauskas nebūtų atėjęs į valdžią, jo sistemai jau būtų buvęs galas. Nes jo sistema jau buvo pradėjusi byrėti“, – KK sakė šaltiniai, knisęsi ten, kur nereikia, ir atleisti iš VSD būtent tada, kai į valdžią sugrįžo A.Brazauskas.

Taigi, jeigu A.Brazauskas 2009 metais nesugrįš į prezidentus, o G.Kirkilas – į premjerus, viskas – galas. Jų sistemai – galas!

Ir todėl…

„Darbo partija ir Socialdemokratų partija sudarė koaliciją ir opozicijos lyderiu išrinko Gediminą Kirkilą“, – pradeda naujos galimos valdančiosios koalicijos statybas socialdemokratai.

„Gediminas Kirkilas šeštą valandą ryto susitiko su Rolandu Paksu“, – praneša vienas laikraštis, ir „Fronte“ ne vienas aikteli iš nuostabos. Betgi būtent dėl to, kad tuometinis Socialdemokratų partijos Vilniaus skyriaus pirmininkas Algirdas Paleckis po savivaldybių rinkimų palaikė Rolando Pakso vadovaujamos partijos merą, užsitraukė socdemų partijos rūstybę ir net buvo pašalintas iš partijos!

„Pragmatizmas. Politinis pragmatizmas“, – šitaip paaiškino G.Kirkilo ankstyvo ryto susitikimą su R.Paksu šaltiniai iš Socialdemokratų partijos, lenkdami pirštus ir skaičiuodami būsimos valdančiosios koalicijos narius.

Socialdemokratų – 26, darbiečių – 10, paksistų – 18, valstiečių liaudininkų – 3, zuokininkų – 9 („jau patikrinti partneriai, tik pašvilpsim, ir pareis“), socialliberalas – 1, taigi iš viso 67… Na, o trūkstamus keturis balsus per pusę metų jau kaip nors, nes…

Kaip ten sako XXI amžiaus naujųjų lietuvių patarlė? Nepaperkamų nėra – yra tik per mažai pasiūlytas pinigų kiekis. Juoba kad ir pačios partijos jau pasidarė lyg kokia turgaus prekė. Mat, kaip sakė Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas studentams, lankydamasis VU TSPMI, Viktoras Uspaskichas A.Valinskui siūlė „perleisti Darbo partiją“, nes politika esą jam nusibodo.

„Ir jeigu partijos pirmininkas V.Uspaskichas turėtų galimybę ir norą išvykti į užsienį (jūs suprantate, apie ką aš kalbu), tai jisai, ko gero, po metų visą tą partiją ir paliktų – imkit mane ir skaitykit“, – studentams dėstė A.Valinskas.

Taigi Seimo pirmininkas A.Valinskas patvirtino tai, ką „Karštas komentaras“ rašo jau visą pusmetį: kad Darbo partijos pirmininkas V.Uspaskichas rengiasi išvykti iš Lietuvos. Ir tai įvyks tuomet, kai jis suras „pamotę“ arba „patėvį“ savo „vaikui“ – Darbo partijai.

Beje, susitikime su studentais A.Valinskas taip pat teigė, kad savo partijas su jau egzistuojančiomis struktūromis A.Valinskui siūlėsi perleisti ir Naujoji sąjunga, ir valstiečiai liaudininkai…

Tačiau mums įdomiausia šiuo metu ne tai, o „piaras“, kurį A.Valinskui, būsimam „valstybininkų“ kandidatui į prezidentus, daro jo „krikštatėviai“. Nes argi neįdomu, kad Raimondo Lopatos (to paties, kuris , kaip Prezidentūros garantas, pas darbietį Joną Pinskų namuose Darbo partiją įkalbinėjo nebalsuoti už Z.Balčyčio kandidatūrą į premjerus, o paremti G.Kirkilą) vadovaujamame VU TSPMI įvykusiame A.Valinsko susitikime su studentais „visiškai atsitiktinai“ dalyvavo ir … žurnalistai?

Ir kaipgi jiems nedalyvaut, nes, kaip pasakė A.Valinskas, „mes neatėjom vienai kadencijai, mes kaip Leninas – visiems laikams“.

Beje, 1996 metais konservatoriams laimėjus Seimo rinkimus, tuometinė didelė konservatorė Elvyra Kunevičienė pasakė: „Mes atėjom 100 metų“. Tačiau valdžioje konservatoriams pavyko išbūti ne 100, o tik 4 metus…

Kaip ten sako lietuvių liaudies patarlė apie tą šokimą per griovį ir „op“?

2008-12-08

 

 

Komentarai

 

 

 
 1. I have to say that for the last few of hours i have been hooked by the amazing articles on this site. Keep up the wonderful work.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. This specific information looks like new in fact requires enough time walking around on the internet, I must say i love

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. I hope from numerous several weeks to be able to possess every renovation on this particular problem, say thanks to you with regard to this information

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Excellent post. I was looking at continuously this blog and I’m impressed! Very useful info particularly the last part :) I care for such info a lot. I was looking for this certain info for a very long time. Many thanks and best of luck, Tommy Miao

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Can I just say what a aid to find someone who really is aware of what theyre talking about on the internet. You undoubtedly know easy methods to carry an issue to gentle and make it important. More folks have to learn this and perceive this side of the story. I cant believe youre not more common since you undoubtedly have the gift.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Tovarisc Paleckisis odnaznacno nas celovek-skazal Putin – i goriacio pacelovav jevo…vzial i zasodil emu. Vecnaja liubov!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Lietuvą juk valdo save išdidžiai vadinusieji komunistais ir komjaunuoliais. Kai TSRS valdžios viršūnėje atsidūrė nupezę seniai, į kitus valdžios ešelonus – nuo CK, KGB iki rajkomų, – padlaižiaudami tiems marazmatikams, pradėjo brautis godumo apsėsti, turtų ir prabangos ištroškę menkystos, kuriems jokios žmogiškos savybės: sąžiningumas, moralė, padorumas, paprasčiausiai, neegzistavo.
  Vos pasikeitus santvarkai, jie staiga išvertė kailius ir tapo aršiais sąjūdistais bei "demokratais"(jeigu rytoj ateitų islamas, visi tie veikėjai tą pačią minutę taptų musulmonais, kad tik prisigrobtus turtus, privilegijas ir nedorai susikurtą rojų išsaugotų). Buvę ateistai – net klūpančiais bažnyčiose šventeivomis tapo.
  Vieni, lipdami viens kitam per galvas, puolė prie aukščiausios valdžios lovių ir kūrė savo klanams palankius įstatymus ir privilegijas. Jų draugeliai – pagal tuos įstatymus – viską grobti, prichvatizuoti, vogti (daro tai ir iki šiol). Taip greitai atsirado nauja kasta, atitinkanti K. Markso buržujų (dabar – oligarchų) apibrėžimą. Lietuvos revoliucionieriai-griovėjai su savo "chebryte" sugebėję tik viską sugriauti, aišku, negalėjo leisti priimti desovietizacijos įstatymą ir tai šutvei uždaryti duris prie valdžios lovio bei valstybės turtų. Padorūs "Sąjūdžio" laikų žmonės buvo nustumti į užribį, o mes turime, ką turime: visuotinį chaosą, didžiulį nusikalstamumą, apgavystes, machinacijas aukščiausiame lygyje, visišką žmonių nusivylimą, neregėtą Lietuvos istorijoje emigraciją (bėgimą iš Tėvynės)…

  Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (1)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...