Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Rugsėjis 20 Sekmadienis
 

Policijos bankrotas

2007-08-09 18:29 | Teisėsauga | Komentarų (1)

Iš prabangos kupino V.Grigaravičiaus pasaulio eilinių policininkų skurdas nesimato

Dar visai neseniai Lietuvą purtė skandalas: generalinis policijos komisaras Vytautas Grigaravičius gyvena už liudytojų apsaugai skirtus pinigus nupirktame tarnybiniame bute, kurio įrengimas policijos biudžetui kainavo 190 tūkst. litų. Vidaus reikalų ministerijos generalinis inspektorius Julius Jasaitis suskaičiavo, kad kostiumų stovas V.Grigaravičiaus generolo uniformą pakabinti kainavo 500 litų, viena sofa-lova – 6 tūkstančius litų, antra – 5 tūkstančius litų, o lova – apie 7 tūkstančius litų. Be to, V.Grigaravičiui atsipalaiduoti skirta relaksacinė kėdė kainavo beveik 6 tūkstančius litų, toršeras – beveik 5 tūkstančius litų, treniruoklis – beveik 4 tūkstančius litų, o lovatiesė – dar 1,5 tūkstančio litų.

Be visos šitos prabangos Vilniuje, generalinis policijos komisaras šešerius metus beveik kasdien važinėjo tarnybine mašina į Alytų namo, už benziną nemokėdamas nė cento.

Taigi vien tik generalinio policijos komisaro V.Grigaravičiaus prabangai išleistas ne vienas šimtas tūkstančių litų. Tačiau šitokia didžiulė vieno komisaro prabanga slepia baisų policijos bankrotą – tiek kadrų, tiek finansinį.

Į apklausą – po septynių mėnesių

Taip jau atsitiko, kad š.m. vasario pradžioje “Karšto komentaro” vyriausioji redaktorė Giedrė Gorienė tapo nelaimingo autoįvykio liudininke: jai einant perėja didžiuliu greičiu atlėkęs automobilis nutrenkė priešais ją perėjoje ėjusią moterį.

“Policijos ir greitosios laukėme beveik pusvalandį – niekas neskubėjo važiuoti. O kai galiausiai sulaukėme policijos, pareigūnai užsirašė mūsų koordinates, ir mes išsiskirstėme, manydami, kad jau po kelių dienų gausime kvietimus į policiją, kur būsime apklausti kaip liudininkai. Tačiau slinko savaitės, o į policiją niekas nekvietė”, – KK sakė vyr.redaktorė.

Praėjus keturiems mėnesiams, redaktorė galiausiai gavo kvietimą į Kelių policiją, tačiau tuo laiku ji nuvykti negalėjo. Todėl redaktorė kaip liudininkė buvo apklausta tik dabar, praėjusius septyniems mėnesiams nuo to nelaimingo įvykio.

Tyrėjai nespėja tirti bylų

“Be jokios abejonės, eidama pas tyrėją mintyse piktinausi, kad mūsų policijai reikia net septynių mėnesių, kad apklaustų autoavarijų liudininkus, tačiau kai įėjusi į policijos tyrėjos kabinetą pamačiau didžiausius kalnus bylų, mano nuomonė absoliučiai pasikeitė – supratau, kad mūsų Kelių policijos pareigūnai tiesiog fiziškai nespėja jų tirti”, – KK sakė vyr.redaktorė.

Ir iš tiesų – pasirodo, dabar vienas Vilniaus Kelių policijos tyrėjas vienu metu atlieka … 80 ikiteisminių tyrimų. “Nors vienam pareigūnui norma – 10 ikiteisminių tyrimų”, – taip KK redaktorei paaiškino Kelių policijos pareigūnai.

“Pakalbėjusi su Kelių policijos pareigūnais sužinojau, jog prieš keletą metų vienam Kelių policijos tyrėjui tekdavo po 30 ikiteisminių tyrimų. Tuomet Generalinė prokuratūra parašė Policijos departamentui raštą, jog toks krūvis yra neįmanomas, ir tuo viskas pasibaigė. O dabar mūsų Kelių policijos tyrėjams užkrauta net po 80 ikiteisminių tyrimų! Taigi visiškai nenuostabu, kad liudininkai į apklausas pakviečiami tik po septynių mėnesių – mūsų pareigūnai tiek bylų ištirti per trumpą laiką fiziškai nepajėgūs”, – savo įspūdžiais iš po apsilankymo Kelių policijoje dalijosi KK vyr.redaktorė.

Kelių policijoje – blokados nuotaikos

“Kadangi man ne kartą teko pabuvoti Alytaus m. VPK, iš kur yra atvykęs V.Grigaravičius ir kur dirba jo sūnus, tai galiu pasakyti, kad Alytaus m. VPK ir Vilniaus Kelių policijos kontrastas – siaubingas: pastatų įrengimas skiriasi kaip diena ir naktis”, – sakė G.Gorienė.

“Alytaus policijos komisariato langai sandariausi ir naujausi, pastato viduje – parketlentės, pareigūnų kabinetuose – kompiuteriai, puikūs baldai ir patogios kėdės. Tikrai galiu pasakyti, kad Alytaus komisariatas – pavyzdinis, puikiai įrengtas, ten policininkams iš tiesų sudarytos puikios sąlygos dirbti. Tačiau labai gaila, kad išvažiavus iš V.Grigaravičiaus “tėvonijos” ribų, pavyzdžiui, kad ir į Vilnių, pasijunti kaip iš kokio Vakarų Europos prabangaus aerouosto nusileidęs Vilniaus aerouoste: pilkos, dar sovietmečiu dvelkiančios sienos, baigiantys sulūžti baldai ir tualetai, į kuriuos be dujokaukės negali užeiti”, – lygino Vilniaus Kelių policiją ir Alytaus m. VPK laikraščio redaktorė.

“Tai, ką pamačiau Vilniaus Kelių policijoje, tikrai verta įrašyti į Raudonąją sovietinių relikvijų knygą – tualetai turbūt neremontuoti dar nuo sovietinių laikų, sienos – niūrios, pilkos, slegiančios, baldai – irgi prieštvaniniai: atrodo, pravers tyrėjas spintą, ir durys pačios iškris. O langų bent jau trečiame aukšte policijos pareigūnams yra neleidžiama atidaryti – jie užkalti ir užklijuoti: nes jei atidarysi, langai iškris. Taip tie rėmai jau supuvę… Pareigūnai sakė, kad langus jiems pakeisti žadėjo dar prieš keletą metų, tačiau pažadai taip ir liko pažadais”, – pasakojo įspūdžius iš visuomenei nematomos V.Grigaravičiaus policijos skurdo karalystės redaktorė.

Taigi Vilniaus Kelių policijoje nuotaikos – kaip per blokadą.

Dėl darbo krūvio – depresija ir raminamieji

“Karšto komentaro” vyr.redaktorės kalbinti Kelių policijos pareigūnai sakė, kad dėl didžiulio darbo krūvio dažnas Kelių policijos pareigūnas vyras skundžiasi depresija. “O ką jau kalbėti apie moteris pareigūnes, kurios prisipažino jau negalinčios be raminamųjų”, – KK sakė G.Gorienė.

“Mes dirbame nežmoniškose darbo sąlygose ir didžiulėje įtampoje. Ir tas krūvis – 80 ikiteisminio tyrimo bylų vienam tyrėjui, yra tikrai nepakeliamas. Pažiūrėkite, kas darosi, – prieš keletą metų vienam tyrėjui teko po 30 bylų, nors norma yra 10, o dabar – jau po 80. Jei tokiais tempais krūvis augs taip ir toliau, tai Kelių policijoje greitai neliks kam dirbti, nes tas darbo krūvis, koks yra dabar, fiziškai jau nepakeliamas”, – “Karšto komentaro” vyr.redaktorei sakė kalbinti Kelių policijos pareigūnai.

Po VRM generalinio inspektoriaus J.Jasaičio išvadų, kur buvo pripažinta, kad generalinis policijos komisaras supainiojo privačius ir tarnybinius interesus, su V.Grigaravičiumi susitikęs Lietuvos Prezidentas Valdas Adamkus pareiškė, kad generalinis policijos komisaras pirmiausia privalo būti pavyzdys savo pavaldiniams. Todėl, “Karšto komentaro” manymu, V.Grigaravičiui derėtų pasitenkinti viena prabangia lova savo prabangiame tarnybiniame bute, o kitas dvi brangias lovas pardavus būtų galima pakeisti bent labiausiai supuvusius langus Kelių policijoje, esančioje Giraitės g.3, Vilniuje.

O iš tiesų, būnant neturtingiems, bet teisingiems, vertėtų pripažinti, kad Kelių policija, kaip ir kiti tragiškais vadinami policijos komisariatai, jau seniai galėjo būti taip pat įrengta, kaip ir pavyzdinis Alytaus policijos komisariatas – jei sąmatos, skirtos komisariatų renovacijai, nebūtų taip išsipūtusios, kaip kad išsipūtė toji varlė prieš jautį.

Kuo baigėsi varlės pūtimasis, puikiai žinome – norėdama prilygti jaučiui, varlė sprogo. Taigi ir šiuo atveju dėl didžiulio policijos vadovo neūkiškumo gavosi sprogimas, kurį galima įvardinti vienareikšmiai – policijos kadrų ir finansiniu bankrotu.

KK

2007-08-09

Komentarai

 

 

 
  1. Esu nori mokytis Flash , Flash susijęs su jokio posto , jei viskas gerai , tuomet prašome rašyti į jį , ačiū .

    Thumb up 0 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Profesorius V. Urbonas: Ne visi žino šiuos paprastus būdus virškinimo problemoms mažinti
Vilniaus universitetas baltarusių studentams siūlys nemokamas studijas ir stipendijas 1
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (2)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (5)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (5)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (5)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (7)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (5)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (1)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys (1)
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas (1)
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Naujų potyrių miegamajame suteiks vibratoriai poroms (1)
Kas yra vibratorius, greičiausiai, sakyti nereikia. Šis malonumų šaltinis paprastai...
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą? (2)
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai (1)
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį (1)
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...