Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Spalis 21 Pirmadienis
 

Po teroro akto Prancūzijoje – siūlymai „atsikratyti Briuselio dovanėlėmis kuo greičiau“

2016-07-15 16:30 | Politika | Komentarų (18)

Socialiniuose tinkluose paskelbtas Nicoje sunkvežimį "žmonių keliu" vairavusio asmens dokumentas

Po to, kai liepos 14-osios naktį Nicoje Mohamedas Bouhlelas pervažiavo gyvų žmonių „keliu“ du kilometrus, kol jo šūviais nesustabdė prancūzų policijos pajėgos, ir jau suskaičiuotos aukos – 84 žmonės žuvę, dar kelios dešimtys – sunkios būklės, Prancūzijai siunčiamos užuojautos, smerkiamas terorizmas ir kuriami naujų galimų struktūrų planai pasaulinei kovai su terorizmu.

Tuo tarpu socialiniuose tinkluose Lietuvoje verda aistros. Vieni užjaučia Prancūziją, kiti mano, kad tai, kas įvyko Nicoje, – Prancūzijos imigrantų politikos pasekmė ir siūlo „atsikratyti Briuselio dovanėlėmis kuo greičiau“.

„Ar prancūzai nebuvo įspėti?“

„Eilinė istorija iš “Refugees Welcome” serijos“, – taip teroro aktą Nicoje feisbuke įvertino asociacijos „Nacionalinis interesas“ vienas iš steigėjų Vitalijus Balkus.

„Ar nebuvo prancūzai n-kartų įspėti, kad teroras kartu su nelegaliais migrantais ateina į jų šalį? Buvo, nesuprato. Ar po to nesekė patys teroro aktai? Buvo. Kas pasikeitė? Nieko.

Nesu tikras, ar toji pati Prancūzija dar turi šansą. Nebent kitus prezidento rinkimus laimėtų Marine Le Pen“, – mano V.Balkus.

„Mes gi iš viso būtume šioje situacijoje ramūs, jei pasielgtume kaip lenkai ar slovakai ir į Briuselio šantažą dėl nelegalų priverstinio perkėlimo atsakytume pasiuntę eurobiurokratus, kur priklauso. Dabar, deja, ir pas mus jau įvežtas šis užkratas, kuris gali plisti labai greitai.

Faktas, kad jei norime ir toliau būti saugūs, privalome atsikratyti šių Briuselio dovanėlių kuo greičiau. Jei reikia, tai ir tyliai primokėti už tai, kad jie gražiai, kol sienos atviros, iškeliautų į išsvajotąja Vokietiją. Lai ponia Merkel ir srebia košę, kurią užvirė kartu pasikviečiant savo prancūzų kolegą, kuris savo „tolerancija“, jau pavertė šalį skerdykla“, – savo feisbuko paskyroje parašė V.Balkus.

„Neslėpsiu, toks incidentas manęs nenustebino, nes žinau, jog jei nebus kardinalių pokyčių, tai tokie teroro aktai ir toliau bus dažna naujiena. Vyksta karas, todėl jeigu valstybės negina nuo jo savo piliečių – jos tampa nereikalingos. Tikėkimės, Le Pen ateis į valdžią ir inicijuos permainas.

Užuojauta nekaltai žuvusiems ir panieka Prancūzijos valdžiukei, kuri negina savo piliečių“, – feisbuke parašė vienas iš neformalaus piliečių „Visuomeninio komiteto prieš priverstinę imigraciją“ kūrėjų Marius Jonaitis.

G.Landsbergis pasakė, ką darytų Prancūzijos prezidento vietoje

TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis feisbuke paskelbė savo nuomonę, ką darytų Prancūzijos prezidento Francois Hollande vietoje: „Sienų, oro uostų kontrolė, ginklų kontrolė, didesnės laisvės saugumo tarnybos. Ir galų gale kova ir pergalė prieš ISIS. Aš suprantu, kad Prancūzija turi sulaikiusi daugiau asmenų, siejamų su teroristinėmis grupuotėmis negu visa ES, bet akivaizdu, kad krizė yra beprecedentė. Jai išspręsti yra reikalingos beprecedentės priemonės.”

Ginklų kontrolė, anot G.Landsbergio, šiuo atveju reiškia kovą su nelegalia ginklų prekyba ir kontrabandą, nes kaip buvo ir Paryžiaus teroristų atveju, Kalašnikovai nebuvo įsigyti supermarkete, o nelegaliuose ginklų turguose Europos viduje.

„Neabejoju, kad specialiosios tarnybos turi informacijos apie tokių ginklų pardavimo/įsigijimo taškus, todėl sutelktos specialiųjų tarnybų pastangos šioje srityje ir yra vienas iš prioritetų“, – mano TS-LKD pirmininkas.

Iš valdančiųjų pusės – užuojautos

Socialdemokratų partijos pirmininko Algirdo Butkevičiaus paskyroje – užuojauta: „Mano užuojauta žuvusiųjų šeimoms, artimiesiems, visiems Prancūzijos žmonėms, kuriuos palietė skaudus ir nežmoniškas Nacionalinę dieną įvykdytas išpuolis. Bet koks terorizmo aktas yra beprasmė ir smerktina priemonė politiniams tikslams siekti.“

Užuojautą pareiškė ir Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis: „Dar vienas tragiškas įvykis Europoje. Reiškiu didžiulę užuojautą žuvusių artimiesiems ir visai Prancūzijai.“

Vilniaus meras: „Turime duoti vieningą atkirtį terorizmui”

„Reiškiu gilią užuojautą žuvusiųjų per barbarišką teroristinį išpuolį Nicoje artimiesiems, Nicos merui, gyventojams. Šią akimirką esame su Nicos, visos Prancūzijos, visos Europos žmonėmis. Turime duoti vieningą atkirtį terorizmui. Paklauskime savęs, ar tikrai padarėme viską, kad tokie išpuoliai nepasikartotų”, – feisbuke parašė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Komentarai

 

 

 
 1. Pavargau Tamstoms aiškindamas, kad dėl tokių teroro išpuolių yra kalta pati kapitalistinė santvarka ir atviros sienos tarp šalių. Mat pats santvarkos pavadinimas į aukštybes kelia turtą, pinigus- Kapitalą. Leidžiama turėti daug žemės, ginklų, pirkti juos net legaliai. Kur tai matyta, kad net nestabilios psichikos (durnelis) gali legaliai turėti ginklų. Manau, kad kalti visokių žudynių yra ne šalių valdininkai nesuvaldantys tų teroristų, o tie KAPITALISTAI, KURIŲ RANKOSE ŠIANDIEN YRA GINKLŲ gamyba ir kitoks turtas, nešantis pelną. Reikia surasti tik pirkėją, tai net jo kažkelintos kartos vaikaičiai bus milijonieriai. Vo tep, vo. Ir taškas.

  Thumb up 8 Thumb down 0

 2. Ka daryt?Turetu atsistatydint:tas holandas ta .merkel…visas bordakas is zydu valdymo…valde TSRS-istisos Tautos konslageryje=gulage,be pinigu ,be teisiu su Komunizmo veliava!!!O komunistai buciuoja Popieziui ranka ir statomi Prezidentais!Coda;tik isemus zydus is valdymo galima tvarka it taika!Iki.

  Thumb up 3 Thumb down 0

 3. Buvo baisu.
  Beveik kaip per Garliavos šturmą,tik niekas nedaužė į kiau šus gulintiems.

  Thumb up 16 Thumb down 1

 4. Stiprinti ginklų kontrolę?Durneeelis.Juk teroristas traiškė žmones su SUNKVEŽIMIU.

  Thumb up 15 Thumb down 1

 5. Teisingai,nes kur Amerika isikisa visur krasujas ir mirtys,o musu storapilviai amerikonams lenda i subine be muilo,dar tegul daugiau priima imgrantu tas pats bus ir pas mus.Teisingai pernai pasake Putinas virsuniu susitikime,,kad patysileido blogi i savo valstybes

  Thumb up 18 Thumb down 1

  • tikrai idomu kaip storapilvis linkevicius ilindo i amerikono rura.vistiek kazkokie skiepai egzistuoja,nes senis mazuronis po viesnages amerikoje grizo ,,rudomis akimis,,

   Thumb up 16 Thumb down 0

 6. Ziurejau i prancuzu prezidenta pasisakant, ir ,zinot,man pasirode,kad jis zinojo is anksto apie tai kas ivyks. Tiesiog jame maciau ne prezidenta dideles valstybes,ar viena is keliu eurosojuzo lyderiu, bet artista,prasta artista,kuriam vaidinant scenoje,iseiciau spektakliui nesibaigus.Mane stebina ir Lietuvos valdzios nieksu pozicija ir tie virkavimai ,tos uzuojautos. Ka jus ,valdzios nieksai,grybauskaites, butkeviciai, landsbergiai, mazuroniai, simasiai, darote, kad panasus atvejai neivyktu Lietuvoje? Jus kurti ,ar apsimetat esantys tokie protingi ,kad atidarote vartus teroristams i Lietuva, pries Lietuvos pilieciu valia? Mane stebina ir eurosojuzo briuseliniu veiksmai, pasaulio teroristu laimejimu akivaizdoje. Vietoj to, kad butu is saknu raunami tokie teroristai, jie tiesiog maskuojami, jie vaizduojami angelu malonumo ir gerumo pavydalais. ir sis,zmones 2 kilometrus traiskes banditas, sendien jau visoje eileje europos dienrasciu, iskeliamas ne kaip nusikaltelis, bet kaip ligonis, nepakaltinamas. Girdi, zmona apklausta, tik zandarui atsiprasius ir gavus leidima uzeiti i vidu. Tarytum zmona nemate ir nezinojo, kad seimos vadas gamina sprogstamus uztaisus, supirkineje kalasnikovo automatus ir t.t.? Jeigu prancuzu zandarmerija nesugeba uzbegti tokiems ispuoliams uz akiu, tai kodel Grybauskaitei nepasiuntus tuos 240 iki dantu ginkluotu razbainiku, kurie mete ir dauze zmones Garliavos mergaite “saugodami”, i Prancuzija, kad ten parodytu savo sugebejimus pries bendrus eurosojuzo zmogzudzius, kaip kad rode pries senukus ir beginklius giedancius patrijotus? Nereiktu tuomet pozuoti ir tautos vardu skelbti uzuojautas isniekintiems ir nuzudytiems?

  Thumb up 41 Thumb down 1

  • Visada kaip taisyklė nukenčia paprasti nekalti žmonės,bet niekada teroristai nesitaiko į tuos,kurie priiminėja srendimus.
   Kokią galime padaryti išvadą?
   Aš pagalvojau,kad tai SPECTARNYBŲ parinktas,užaugintas ir užzombintas teroristas.
   Panašiai kaip mūsų MOLOTOKAS.

   Thumb up 7 Thumb down 0

 7. musu nusikalbejimo vadai pasake,kad igil yra geriau negu putinas,tai dziaukites,kame reikalas

  Thumb up 30 Thumb down 0

  • Taigi dar tais laikais, kai rusai pradejo bombarduoti teroristine valstybe “lgil’a” (isis) ir :dzhichat anusra”, berods, jskart pasirode grybauskaites pasipiktinimas, kad teroristine valstybe Rusija bombarduoja Sirijoje taikius gyventojus. Taigi dabar ir mums beliko laukti tu “taikiu gyventoju,” ir tapti sunkvezimiu sutraiskytiems ir pan. Dabar jau musu valdovai agituoja kovoti su terorizmu! O kur buvot Garliavos ivykiu fone, kai vyko baisiausias teroras taikiu gyventoju atzvilgiu? Netgi patys tuos nusikaltimus ir inicijavote. Kam tada piktintis del kitu valstybiu, jei visa tai daleidziama savo panoseje? Uztenka jau mums ir savu teroristu!

   Thumb up 19 Thumb down 1

 8. Idomu o jau vilniaus meras dar vilniuje ar jau pakeliui i sirija skrenda duoti atkirtį terorizmui

  Thumb up 35 Thumb down 0

  • pakalbet ir kvailys gali,tai ne padaryti,ka jis gali tas tuscias ir netiksa zmogelis,na isrinko runkeliai ka daryti,kad runkeliu nemazeja

   Thumb up 23 Thumb down 1

 9. Ir Kadafis ir Huseinas ispejo JAV ir vakarus – jus dar nezinote, kokia audra jus pasiejote. Visos sios mirtys gris i jusu salis. Ju niekas neklausia, juk JAV yra “isrinktuju tauta”. O iki JAV isikisimo i rytu saliu reikalus viskas buvo ramu. Ka mes matome dabar – yra tik pradzia. Pradzia viso to chaoso, kuri pasiejo JAV.

  Thumb up 41 Thumb down 0

  • tiesa,tik musu baudziaunikai ir vergai niekaip nenori to matyti,jie ir toliau sekmingai laizo padus ir laimina visus kurie nesa mirti ir betvarke,kaip pindosai ir banderiniai fasistai

   Thumb up 24 Thumb down 1 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (1)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...