Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2022 Gegužė 18 Trečiadienis
 

Pirmosios Vyriausybės premjerė: Kainų pakėlimas tebuvo dingstis nuversti Vyriausybę

2011-01-11 17:09 | Komentarai | Komentarų (42)

Prof.Kazimiera Prunskienė, pirmosios Vyriausybės premjerė (KK nuotr.)


Prof.Kazimiera Prunskienė

Šią savaitę minimas Sausio 13-sios įvykių dvidešimtmetis. Tai skaudi ir kartu iškilminga data. Skaudi dėl žmonių aukų, dėl artimųjų netekties bei valdžios institucijų pažeistos vienybės – kai viena institucija Aukščiausioji Taryba, nepaisant didėjančios išorinės grėsmės puolė nuversti kitą – Vyriausybę. Iškilminga ji dėl Tautos vieningumo ir pasiryžimo apginti savo valstybę ir laisvę.

Nei kiek neabejoju, kad ypač šiemet, dalis dešiniųjų politikų, paklusniai antrinančių buvusio Aukščiausios Tarybos (Atkuriamojo Seimo) pirmininko nuolat skleidžiamai versijai – jog sausio įvykius išprovokavo maisto kainų pakėlimas, įnirtingai skleis tą versiją.

Kainų pakėlimas nuo 1991 m. pradžios buvo neišvengiamas dėl nuo sausio 1 d. įsigaliojusių įstatymų: Kainų įstatymo ir Biudžeto sandaros įstatymo, kuriuose buvo nustatyta kad, kainų lygis turi atitikti produkcijos gamybos išlaidų padengimą. Be to biudžete nebeliko anksčiau taikytų kompensacijų gamintojams, jų lėšos buvo nukreiptos kainų padidėjimo kompensavimui gyventojams.

Būtina žinti, kad kainų pakėlimas buvo rengiamas jau nuo rudens, kartu dirbant trijų Baltijos valstybių Vyriausybėms, derinant kainų lygį bei jų įvedimo terimus ir būdus, kartu buvo parengtas ir kainų pakėlimo komensavimo gyventojų pajamų padidinimu mechanizmas. Estija šiuos sprendimus padarė jau sausio 3 d. , Latvija sausio 5 d. o Lietuva pora dienų vėliau – sausio 7 d. Prekybos ministro A. Sinevičiaus prašymu, argumentuotu didesne nei kitose respublikose perkainojamų prekių mase.

Skirtingai nei Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje kainų pakėlimas nebuvo sustabdytas ir vyriausybės nebuvo verčiamos. Naujų kainų sustabdymas įvedė vyriausybę ir ekonominę situaciją į aklavietę. Beje, G.Vagnoriui perėmus vyriausybę, sekantį mėnesį kainos buvo padidintos tik dar didesniu laipsniu. Tuometinis VSD vadovas M. Laurinkus praėjus 20 metų – šiemtet, sausio 10 d. “Lietuvos ryte” rašo: “Krinta į akis, kad keistai sutapdavo, atrodytų, priešingų grupuočių, kaip antai SSSR išsaugoti siekusios “Jedinstvos”, į kurią būrėsi daugiausia rusai, ir mūsų dešiniųjų radikalų veiksmai.” Toks pastebėjimas visiškai adekvatus. Tik vertėtų pridurti, kad Vyriausybę agresijos išvakarėse puolė ir griovė taip pat V. Čepaičio ir G. Vagnoriaus aplinkos deputatų grupė, dariusi didelę įtaką V. Landsbergiui. Apie to meto įvykius esu skelbusi šiame tinklapyje – leidybai parengtos knygos “Išsivadavimo kaina “ puslapiuose.

Kasmet pasikartojantis melagingos versijos, kuria bandoma kompromituoti pirmąją Vyriausybę ir ypatingai mane, kaip jos premjerę, skleidimas Sausio 13-osios minėjimo metu, reikalauja šiuos įvykius objektyviai ir nuodugniai ištirti. Lieka daugybė neatsakytų ir tendencingai interpretuojamų klausimų, kaip antai:

• Kodėl buvo ir tebėra skleidžiama netiesa, kad sausio 8 d., mes su E.Bičkausku, neva, nežinia kodėl išvykome pas M. Gorbačiovą. Tuo tarpu sausio 7 d. pas V. Landsbergį vykusiame posėdyje mes ten buvome deleguoti vykti, kad bandyti užkirsti kelią gresiančiai agresijai. Gorbačiovas, kaip paaiškėjo nuvykus, jau nebevaldė situacijos, o agresijos planas jam, atrodo, jau buvo žinomas visai nesaistant jos su kainų ar kitais vyriausybės veiksmais. Tai patvirtino jo iš Lietuvos gauti ir mums parodyti gal net 16 Nepriklausomybei priešiškų organizacijų protesto laiškai.

• Kodėl iki šiol vis mėginama žmonėms įpiršti melą, kad kainos buvo padidintos be gyventojų pajamų kompensavimo mechanizmo, kuris buvo patvirtintas tą pačią dieną kaip ir naujos kainos. Žmonėms apie tai buvo viešai paskelbta.

• Pats svarbiausias klausimas, turėjęs lemiamą reikšmę mūsų stabilumui ir tvirtybei atsilaikant prieš agresorius – tai valdžios vieningumo suardymas ir situacijos destabilizavimas ne tik gatvės puolėjų pastangomis, bet ir radikaliosios dešiniosios parlamentinės grupės, kuriai vadovavo V. Čepaitis, užkulisinės intrigomis. Tai rodo sąsajas tarp šių išoriškai tarsi priešingų jėgų interesų.

• Kodėl taip inirtingai mano istorinis oponentas (tiksliau – puolėjas) bandė ir vis dar nesiliauja bandyti prisegti man KGB bendradarbės etiketę, nepaisant įsigaliojusių teismų sprendimų ir sveikos logikos, pagaliau – sąžinės.

Aistringas siekimas pirmąją Vyriausybę ir mane apšmeižti žmonių akyse matyt nesiliaus kol nebus imtasi atitinkamų teisinių priemonių istorinei tiesai apginti.

Komentarai

 

 

 
 1. Jai vis nenusibosta išsisukinėti ir apgaudinėti. Gal dar kokią partiją įkurs – juk visos jos pralaimėjo. Reikia vis naujų pavadinimų. MP -moterų partija, SMP -storų moterų partija, gal MSP – Melagių ir Sukčių Partija? Politika…
  O dėl KGB etiketės – tai juk pati prisipažino, berods, per LTV, tuomet, kai ją Šatrija pavadino, kad rašė laiškus-ataskaitas KGB vadui Andropovui apie komandiruotes užsienin. – Ne Lietuvos vietininkui, bet Maskvos! O paskui UPS – išsprūdo.
  Deja – Prunskienė buvo atrinkta (apie 1972-1974? metus) ir išsiųsta tobulintis į Vakarus kaip ypatingai gabi specialistė, to iš jos neatimsi. (Kad slapta renkami ir siunčiami užsienin mokytis ypatingai gabūs specialistai SSSR ekonomikos perestrojkai-perversmui, man tapo žinoma tik apie 1975-76 metus). Ir profesorė išaugino daug gabių ekonomikos specialistų. Didelis ir jos indėlis į neprikalusomybę.
  Bet kam save žeminti išsisukinėjimais, kaip prisidirbęs vaikas prieš (Lietuvos) durnelius, – kad nebuvo su KGB jokio ryšio. Kaip čia visiems atrodo, kad Lietuvoje vieni durneliai? – kainas kada nori ir kiek nori galima kelti – jie nesukils…
  Iš kitos pusės – pati KGB ir griovė stagnacinę sistemą. Nes turėjo kažkaip savo pogrindinį kapitalą legalizuoti dėl savęs ir savo atžalų. Politika – nešvarus reikalas…

  Thumb up 72 Thumb down 0

 2. Kokie esam bukagalviai ir begam balsuoti uz esamus ir busimus vagis. Ar nors vienas situ vagiu uzsimine apie ALGOS didinima, nors kainos kyla ir jus dunduliai tylite.Jo, suįžūlėję darbdaviai Lietuvoje save laiko vos ne dievais. Sugrobę valstybės turtą dabar nori vergų su universitetiniu išsilavinimu, kurie dirbtų už 800 ar 1000 litų. Tegul mažina savo apetitus ir žmonėms moka po 3000 ar 5000 litų, tada pakankamai bus ir savų darbininkų. Apskritai, visa dabartinė valdžios politika yra žmonių dusinimo politika, bedarbių gamybos politika, ūkio žlugdymo politika. Kuo mažesni atlyginimai, tuo mažiau surenkama ir mokesčių, prarandama savi žmonės, smunka gamyba. Ši besitęsianti valstybinė nihilistinė politika greitai prives visą valstybę prie absoliutaus bankoroto ir lietuvių tautos bei Lietuvos valstybės merdėjimo. Blogai, kai vyriausybė ir Seimo dauguma nesupranta elementarių dalykų, kad tik darbas, darbas ir dar kartą darbas bei tinkamas už jį atlyginimą gali sukurti vertę, BVP, valstybės pajamas ir tvirtą, savimi pasitikinčią, moralę visuomenę. Kai valstybė visą ūkį paleidžia į godžias oligarchų ir smulkiesnių ryklių rankas, ji pati tampa jų įkaitu, kurią tada gali paspirti eilinė laisvos rinkos propagandos bobelė. kiska tonka.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 3. Kainu pakelimas buvo tavo mamuk suplanuota akcija sukirsinti liaudi, kad butu paprasciau ja suskaldyti ir prijungti vel prie ru.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 4. Sitai poniai dar begti ir begti iki musu sviesuolio, kuri okupantai taip persekiojo, jog apdovanojo dviem valstybinem premijom:)

  Thumb up 72 Thumb down 0

 5. tai gražuolė atsirado, valdžios ištroškusi, pinigams godi ragana. Žiūriu į ją ir koktu darosi nuo jos didybės manijos, pasipūtimo. menkysta daugiau nieko

  Thumb up 72 Thumb down 0

 6. padla Šatrija eik tu na…tiesiai į rytus.Su tavim padla ,daugiau jokios kalbos būt negali.Tiesiog eik tu na…

  Thumb up 72 Thumb down 0

 7. gerai prisimenu,kad kainos Estijoje buvo liberizuotos daug anksciau,o Prunskienes vyriausybe tada aiskino ,kad pas mus to daryti nera reikalo,bet kazkodel tai prireike butent pries sausio ivykius

  Thumb up 72 Thumb down 0

 8. jau pražylus, pajuodavus raganėlė su kerais seka pasakas naivuoliams ilgais žiemos vakarais, apie …….

  Thumb up 72 Thumb down 0

 9. Meluoji Šatrija,žmonės puikiai prisimena ir žino,kaip važiavai į Maskvą dėl kareivėlių,kurie paskui pradėjo leistis lėktuvais.Suktė tu nelaiminga,dar lendi į politiką,vietoj ,kad tyliai virtuvėj sėdėtum,nes tu tikrai prisišnekėsi,kad turėsi atsakyti už išdavystę ,kurią planavai

  Thumb up 72 Thumb down 0

 10. tai ko delsi, kreipkis į teismą ir įrodyk, jog esi apšmeižta, o ne memuarus rašinėk, kuriais tik žmonėms protai maišomi. Žinoma, jei nebijai, kad teisminio proceso metu gali paaiškėti kitokia tiesa, pagrįsta objektyviais įrodymais, o ne subjektyviais samprotavimais.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 11. Man tai seniai aišku, kad visi kurie masto kitaip nei Lansbergis ir jo koservatoriška šutvė yra geriausiu atveju buvę komjaunuoliai, blogiausiu atveju KGB rezervistai. Tik nesuprantu kaip konservatoriai taip greitai atskiria kuris KGB rezervistas yra gerietis (pvz. Valionis)ir kuris blogietis, kuris KPSS narys gerietis kuris blogietis.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 12. na taip, isivaizduokit , mielieji, atsikelet ryte, o duonos kepalas vietoj 2lt kainuoja 8lt! K.Prunskiene yra viso to kas ivyko sausio 13d kaltininke, na bet kaip visada kalta aplinka….Ji net dabar visiems spjaudama i veida bando kazkaip ikist savo morda i valdzios lovi. Viena kart KGB, visam gyvenimui KGB

  Thumb up 72 Thumb down 0

 13. Vis labiau ryškėja elementarus kriminalinis niuansas. Kas valdo kontrabandos srautus į Lietuvą, tas valdo ir Pagėgių rajono politiką. Įskaitant kontrabandininkų šeimas, galimus tarpininkus ir kontrabandines prekes pigiau perkančius rinkėjus, situacija gaunasi sudėtinga. Paksoidinė ” tvarka ir teisingumas” vėl turi nemažai šansų. Dažnas gali paklausti, o kas kaltas? Ir vėl tenka grįžti prie vis labiau įkyrinčios kontrabandistų siautėjimo pasienyje temos. Vėl reikia aiškintis, kas jiems šiame ” versle” padeda ir ar nėra tų padedančių tarpe teisėsaugos institucijų darbuotojų ir politikų. Kaip galima suprasti Seimo Komskiui labai tinka turėti brolį rajono merą K.Komskį. Toks ir pats gali laisviau ” otkatų” prisigraibyti Seimo tokį komiteto pirmininko lygmenyje ” stogą” turėdamas. Paskui to paties rajono pensininkai ir kiti socialinių išmokų gavėjai skundžiasi, kad tos išmokos yra tokios, kokios yra. Tada kiekvienas toks pilietis gali paties savęs paklausti už ką jis balsavo per savivaldybių rinkimus? Ar už klestinčią kontrabandą ar už teisingai mokamus mokesčius į valstybės biudžetą? Kiska tonka.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 14. Gorbačiovas nesiteikė kalbėtis su Landsbergiu, o su kažkokia Prunskienė, mat, kalbėsis. Negi Gorbačiovas, kaip ir Brazauskas bijojo KGB agentės Šatrijos raganos. nesueina galai, Prunskienė meluoja kaip kaimo boba

  Thumb up 72 Thumb down 0

 15. Šatrija dar vis siaučia. Tik kas ja patikės? Nebent tie , kurie ir puolė aukščiausiąją tarybą po kainų pakėlimo-jedinstervininkai, ivanovai, burokėvičiai,ir ko.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 16. dar gerokai iki sausio 13 osios,Brazauskas,tuometinis Prunskienes pavaduotojas,rengdavo dabartiniame LRV pastate susitikimus su visuomene,kuriuose itikinedavo visuomene,kad butinas moratoriumas,ir LRV vadove Prunskiene,tam pritaria…

  Thumb up 72 Thumb down 0

 17. Ar šita Jedinstvos draugė dar dedasi Lietuvos patriote?Jos vieta tvarte,tarp kiaulių.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 18. MOTERISKE NESUPRANTA,KAD JOS TUOMETINIS POPULIARUMAS-TAI AMZINA NUODEME LANDZBERGIO SUPRATIMU.Sis zmogus nemoka nei suprasti,nei atleisti nei susitaikyti su tikrove.Todel ir kuria atkuriamuosius seimus,kai buvo tik auksciausias sovietas,jeigu sekti jo kalba.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 19. patikėčiau , ponia Prunskiene, jūsų versija , jei nebūčiau girdėjusi tamstos interviu per Baltarusijos TV.

  Thumb up 72 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Ar tikrai yra verta pasirinkti namų šildymą medienos granulėmis?
Mediniai namai: 6 taisyklės, kaip juos paruošti žiemai
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Ar biuro priemonių kokybė kinta? 
Darbas biure yra neatsiejamas nuo tam tikrų priemonių, kurios gali garantuoti, kad pavyks...

Naujausia žaidimų įranga dar geresniems pojūčiams 
Jeigu mėgstate kompiuterinius žaidimus ir norite atrasti juose dar geresnes patirtis, išbandyti daugiau,...

Miško darbai: pačiam ar su specialistais? 
Lietuvos kraštas yra labai žalias ir miškai yra pats didžiausias mūsų turtas. Jeigu...

Greitas ir efektyvus papilomų naikinimas 
Kamuoja papilomos virusas? Norite atkurti gražią ir sveiką odą? Papilomų naikinimas „Vivus Sanus“...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (8)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (27)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (10)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras