Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2021 Sausis 20 Trečiadienis
 

Pati sunkiausia profesija Prienuose

2011-07-29 19:03 | Laiškai | Komentarų (11)

Vilija Janulevičienė. Redakcijos archyvo nuotr.

Štai jau penki mėnesiai, kaip naujai išrinkta Prienų rajono savivaldybės valdžia ,,matuojasi‘‘ kėdes. Ir pažvelgus iš šalies, nieko naujo ir neįvyko.

Darbas vyksta. Sujudimas savivaldybės koridoriais, kavos kvapas, šnabždesiai – lyg ir viskas taip pat, kaip ir praėjusios kadencijos metu. O gyventojai, kaip ir anksčiau, mindydami šios didingos įstaigos slenksčius, retai besulaukia pagalbos. Nėra kada žvilgčioti į piliečių problemas. Tinkamo rajono mero, administracijos direktoriaus paieškos, tarybos narių kaita ir kt. Vienas ,,išvejamas‘‘, kitas ,,priimamas“. Visai nesvarbu kandidato žinios ar kompetencija. Galima pridurti – kuo toliau, tuo įdomiau. Rodos, keista – per tokį trumpą laiką tiek įvykių.

Kieno rankose mes esame?! Stebint tarybos posėdžius susidarai nuomonę, kad dalis tarybos narių, kurių, beje, yra mažuma, drąsiai ir atkakliai siekia aiškumo. Kita – turintys daugumą, stipriai laiko vadžias savo rankose. Dar kiti – salos, priplaukiančios tai prie vieno, tai prie kito kranto, stebi iš šalies.

Štai, kad ir vos pusantro mėnesio mero pareigose dirbęs Juozas Krikštolaitis (Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partija) buvo priverstas paliktį šį postą ir vien dėl to, kad jį palaikantieji sumanė pakeisti savo nuomonę, tikėdamiesi geresnių sąlygų, tapo ,,nuskriaustųjų‘‘ draugais.

Keisčiausia, kad yra ir norinčiųjų bei sugebančiųjų išsilaikyti savo postuose. Jie palieka savo partijos bendražygius ir kaip žiurkės iš skestančio laivo bėga į kitas partijas, taip išlaikydami ir darbo vietą, ir autoritetą.

Savivaldybės administratoriaus direktoriaus pavaduotojo vietos nekaip nepavyksta užimti. Tarsi prakeikta būtų. Pirmasis paskirtas Leonas Sakalavičius (Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partija), bet vėliau susigriebta – neturi reikiamo išsilavinimo ir laiku ( kaip visada būna tokiais atvejais) savo noru atleistas, išmokant piniginę kompensaciją už nepanaudotas kasmetines atostogas bei kitas išmokas. Šiuo metu paskirtas Kęstutis Palionis (Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partija), kurio praeitis taip pat kebli. Pasirodo, jis turėjo reikalų su STT. Yra pažyma, kurioje nurodyta – jis negali būti skiriamas į valstybės tarnybą trejus metus. Įdomu. Nesiseka Prienuose Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos nariams.

Įdomiai dirba savivaldybės valdantieji. Sunku. Na, o kadangi tokios keistenybės jau įprastos šioje vietoje, kodėl Prienų savivaldybės administracijai nepagalvojus apie lažybų punktą prie savivaldybės, kuriame galėtų vykti statymai, kas ir kaip ilgai išbus paskirtame poste. Taip būtų surinkta papildomai lėšų ir nereikėtų amžinai dejuoti, kad pinigų nėra.

Prienų merui Vytui Bujanauskui ir tarybos nariams tikrai nėra kada atsipūsti. Jau metai Prienuose įsikūrusi iniciatyvinė grupė ,,Už socialinį teisingumą‘‘, kuri padėda žmonėms spręsti įvairius klausimus, neduoda ramybės rajono elitui. Šiuo metu pačiu pagrindiniu savo rūpesčiu grupė laiko tai, jog būtina įrodyti, kad rajone esama apmokestinimo už atliekų apskaičiavimą nuo patalpų ploto tvarka yra neteisinga. Visi gerai žinome, kad joks plotas (gyvenamasis ar ūkinis) pats savaime jokių atliekų negamina, o jos atsiranda tik dėl konkretaus asmens veiklos.

Kol kas yra sunku įsiūbuoti savivaldybės laivą, kuriame plaukia išrinktieji, o ir laivo kapitonui dažiausiai pritrūksta kompetencijos spręsti tokius klausimus. Štai visai neseniai iniciatyvinė grupė kreipėsi į merą, tarybos narius, reikalaudami konkrečių veiksmų. Gautas atsakymas suglumino. Nei meras, nei vienas tarybos narys nepanoro apsisunkinti ir atsakyti į kreipimąsi ar aptarti jį tarybos posėdyje. O štai meniškumu ir jautrumu pasižymintis savivaldybės administracijos direktorius Algis Marcinkevičius, kuris didžiuojasi savo padėtimi, pasirašydamas atsakymą auklėja iniciatyvinę grupę, pateikdamas keletą savivaldybės sprendimų, kuriais vadovaujasi savivaldybė, o gyventojas privalo juos vykdyti. Bet netikėtai sulauktos permainos, t.y. visai neseniai mero potvarkiu vien iš politikų sudaryta darbo grupė, kuri tobulins atliekų surinkimo apmokestinimą, nudžiugino. Deja, iniciatyvinės grupės atstovų ten nėra. O kam, juk jie tik trukdytų. Tačiau iniciatyvinės nariai ne iš kelmo spirti, apsilankė grupės posėdyje ir išsakė savo poziciją. Kol kas išvadų nėra, vis dar diskutuojama. Kaip ilgai tai vyks?

Turime ir tokių, kuriais tikėjomės. Štai iniciatyvinėje grupėje dalyvavęs kūno kultūros mokytojas Egidijus Visockas (Lietuvos socialdemokratų sąjungos partija), dabar esantis tarybos narys, ramiai sėdi tikėdamas naujų pareigų. Laikui bėgant, manau, Egidijų pamatysime Prienų rajono savivaldybės kūno kultūros ir sporto centro, direktoriaus pavaduotojo suaugusių sportui pareigose. Šios pareigos leis viską pamiršti ir sėdėti suglaudus ausis.

Jeigu pakeliautume po mūsų šalelę, pamatytume, kad tokia padėtis yra daugelio savivaldybių virtuvėse. Kodėl taip vyksta? Kokių vaistų ir permainų reiką savivaldybėms? Pirmiausia būtina rotacija, pokyčiai. Pasėdėjai mero, administracijos direktoriaus ar pavaduotojo, tarybos nario kėdėje kadenciją – pakaks! Dabar gi yra sėdinčiųjų vienuolika – penkiolika metų. Tik prieik prie tokių – sumals į miltus.

,,Sunkus tas mūsų darbas savivaldybėje‘‘- visai neseniai išgirdau vieno tarybos nario žodžius. Verta susimąstyti?

Vilija Janulevičienė

Iniciatyvinės grupės ,,Už socialinį teisingumą“ pirmininkė

(SLF partijos Prienų skyriaus pirmininkė)

Komentarai

 

 

 
 1. Smetoniniais laikais Prienai galėjo didžiuotis turintys daugiausiai arkliavagių o dabar – bolševikpalaikių – t. y. “socialdemokratų”.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Gerai kad Vilija ir jos grupė neduoda ramybės savivaldos valdininkams. daugiau tokių iniciatyvių žmonių reikia Lietuvai.

  Thumb up 0 Thumb down 0

   • Ėjome, tačiau pakišo koją kai kurių žmonių teistumas, netaisyklingai užpildė anketą. Tačiau žiūrint kas šiuo metu vyksta Prienų savivaldybėje, džiaugiamės ten nepakliuvę. Tokioje aplinkoje dirbti reikia su bokso pirštinėmis, o šiuo met jas dar ruošiamės pirkti : )

    Thumb up 0 Thumb down 0

   • RitaVasaris 10, 2011 16:18Stanislavui Bernikui visos pareigos siomrunaeds, kad tik gautų daugiau pinigų. Jis pritapo prie Kaišiadorių visuomenės, kur metai iš metų valdžią ir postus dalijasi savi, daugiausiai buvę komunistai. O tai jau daug.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    • ddVasaris 13, 2011 19:26Mūsų direktorius irgi buvo paritnis. Dėl to drįsdavo neblaivus sėdėti, kol toks darboholizmas baigėsi infarktu Ir taip daugelyje Lietuvos kontorų.

     Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Santaros klinikos dėl COVID-19 nestabdo ir kitų gyvybiškai pacientams svarbių paslaugų
Žuvinto biosferos rezervatas apsaugotas nuo medžioklės, žvejybos ir plaukiojimo poveikio
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kalėdos – puikus metas nudžiuginti ne tik kitus, bet ir save 
Vis labiau artėjant Kalėdoms daugelis pradeda ieškoti dovanų artimiesiems ir skiria tam nemažai...

Kaip išsirinkti tobulą kvapą namams? 
Namų kvapai padeda sukurti norimą atmosferą: prabangią, gaivią, atpalaiduojančią ar bet kurią kitą....

Užuolaidos: šiek tiek iš istorijos 
Užuolaidos sutinkamos daugumoje erdvių. Jos tokios įprastos, kad daugelis retai kada susimąsto, kaip,...

Kaip išlaikyti motyvaciją sportui namuose? 
Drastiškai pasikeitus mūsų kasdieniam gyvenimui vis dažniau susimąstoma, kaip palaikyti fizinį aktyvumą. Tai...

Burnos ir bendra organizmo būklė – kaip jos susijusios? 
Burnos ertmės sveikata yra glaudžiai susijusi su bendra organizmo būkle. Todėl pastebėjus dantų,...

Nuotekų valymo įrenginiai: kokie mitai sklando apie juos? 
Biologiniais nuotekų valymo įrenginiais šiais laikais naudojasi nemaža dalis gyventojų. Dideliu efektyvumu pasižyminti...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Prezidentas: Seimo darbas negali nutrūkti ilgesniam laikui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, trečiadienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
Nepritarta Seimo nuotolinio darbo reglamentavimui (2)
Seimo nariai nepritarė siūlymui Statute reglamentuoti galimybę, paskelbus ekstremaliąją situaciją,...
Lietuva toliau grimzta į skolas:  vidaus rinkoje pasiskolino 30 mln. eurų
Finansų ministerija informavo, kad Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione pirmadienį papildyta...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (1)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...