Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Spalis 21 Pirmadienis
 

Pati sunkiausia profesija Prienuose

2011-07-29 19:03 | Laiškai | Komentarų (11)

Vilija Janulevičienė. Redakcijos archyvo nuotr.

Štai jau penki mėnesiai, kaip naujai išrinkta Prienų rajono savivaldybės valdžia ,,matuojasi‘‘ kėdes. Ir pažvelgus iš šalies, nieko naujo ir neįvyko.

Darbas vyksta. Sujudimas savivaldybės koridoriais, kavos kvapas, šnabždesiai – lyg ir viskas taip pat, kaip ir praėjusios kadencijos metu. O gyventojai, kaip ir anksčiau, mindydami šios didingos įstaigos slenksčius, retai besulaukia pagalbos. Nėra kada žvilgčioti į piliečių problemas. Tinkamo rajono mero, administracijos direktoriaus paieškos, tarybos narių kaita ir kt. Vienas ,,išvejamas‘‘, kitas ,,priimamas“. Visai nesvarbu kandidato žinios ar kompetencija. Galima pridurti – kuo toliau, tuo įdomiau. Rodos, keista – per tokį trumpą laiką tiek įvykių.

Kieno rankose mes esame?! Stebint tarybos posėdžius susidarai nuomonę, kad dalis tarybos narių, kurių, beje, yra mažuma, drąsiai ir atkakliai siekia aiškumo. Kita – turintys daugumą, stipriai laiko vadžias savo rankose. Dar kiti – salos, priplaukiančios tai prie vieno, tai prie kito kranto, stebi iš šalies.

Štai, kad ir vos pusantro mėnesio mero pareigose dirbęs Juozas Krikštolaitis (Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partija) buvo priverstas paliktį šį postą ir vien dėl to, kad jį palaikantieji sumanė pakeisti savo nuomonę, tikėdamiesi geresnių sąlygų, tapo ,,nuskriaustųjų‘‘ draugais.

Keisčiausia, kad yra ir norinčiųjų bei sugebančiųjų išsilaikyti savo postuose. Jie palieka savo partijos bendražygius ir kaip žiurkės iš skestančio laivo bėga į kitas partijas, taip išlaikydami ir darbo vietą, ir autoritetą.

Savivaldybės administratoriaus direktoriaus pavaduotojo vietos nekaip nepavyksta užimti. Tarsi prakeikta būtų. Pirmasis paskirtas Leonas Sakalavičius (Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partija), bet vėliau susigriebta – neturi reikiamo išsilavinimo ir laiku ( kaip visada būna tokiais atvejais) savo noru atleistas, išmokant piniginę kompensaciją už nepanaudotas kasmetines atostogas bei kitas išmokas. Šiuo metu paskirtas Kęstutis Palionis (Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partija), kurio praeitis taip pat kebli. Pasirodo, jis turėjo reikalų su STT. Yra pažyma, kurioje nurodyta – jis negali būti skiriamas į valstybės tarnybą trejus metus. Įdomu. Nesiseka Prienuose Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos nariams.

Įdomiai dirba savivaldybės valdantieji. Sunku. Na, o kadangi tokios keistenybės jau įprastos šioje vietoje, kodėl Prienų savivaldybės administracijai nepagalvojus apie lažybų punktą prie savivaldybės, kuriame galėtų vykti statymai, kas ir kaip ilgai išbus paskirtame poste. Taip būtų surinkta papildomai lėšų ir nereikėtų amžinai dejuoti, kad pinigų nėra.

Prienų merui Vytui Bujanauskui ir tarybos nariams tikrai nėra kada atsipūsti. Jau metai Prienuose įsikūrusi iniciatyvinė grupė ,,Už socialinį teisingumą‘‘, kuri padėda žmonėms spręsti įvairius klausimus, neduoda ramybės rajono elitui. Šiuo metu pačiu pagrindiniu savo rūpesčiu grupė laiko tai, jog būtina įrodyti, kad rajone esama apmokestinimo už atliekų apskaičiavimą nuo patalpų ploto tvarka yra neteisinga. Visi gerai žinome, kad joks plotas (gyvenamasis ar ūkinis) pats savaime jokių atliekų negamina, o jos atsiranda tik dėl konkretaus asmens veiklos.

Kol kas yra sunku įsiūbuoti savivaldybės laivą, kuriame plaukia išrinktieji, o ir laivo kapitonui dažiausiai pritrūksta kompetencijos spręsti tokius klausimus. Štai visai neseniai iniciatyvinė grupė kreipėsi į merą, tarybos narius, reikalaudami konkrečių veiksmų. Gautas atsakymas suglumino. Nei meras, nei vienas tarybos narys nepanoro apsisunkinti ir atsakyti į kreipimąsi ar aptarti jį tarybos posėdyje. O štai meniškumu ir jautrumu pasižymintis savivaldybės administracijos direktorius Algis Marcinkevičius, kuris didžiuojasi savo padėtimi, pasirašydamas atsakymą auklėja iniciatyvinę grupę, pateikdamas keletą savivaldybės sprendimų, kuriais vadovaujasi savivaldybė, o gyventojas privalo juos vykdyti. Bet netikėtai sulauktos permainos, t.y. visai neseniai mero potvarkiu vien iš politikų sudaryta darbo grupė, kuri tobulins atliekų surinkimo apmokestinimą, nudžiugino. Deja, iniciatyvinės grupės atstovų ten nėra. O kam, juk jie tik trukdytų. Tačiau iniciatyvinės nariai ne iš kelmo spirti, apsilankė grupės posėdyje ir išsakė savo poziciją. Kol kas išvadų nėra, vis dar diskutuojama. Kaip ilgai tai vyks?

Turime ir tokių, kuriais tikėjomės. Štai iniciatyvinėje grupėje dalyvavęs kūno kultūros mokytojas Egidijus Visockas (Lietuvos socialdemokratų sąjungos partija), dabar esantis tarybos narys, ramiai sėdi tikėdamas naujų pareigų. Laikui bėgant, manau, Egidijų pamatysime Prienų rajono savivaldybės kūno kultūros ir sporto centro, direktoriaus pavaduotojo suaugusių sportui pareigose. Šios pareigos leis viską pamiršti ir sėdėti suglaudus ausis.

Jeigu pakeliautume po mūsų šalelę, pamatytume, kad tokia padėtis yra daugelio savivaldybių virtuvėse. Kodėl taip vyksta? Kokių vaistų ir permainų reiką savivaldybėms? Pirmiausia būtina rotacija, pokyčiai. Pasėdėjai mero, administracijos direktoriaus ar pavaduotojo, tarybos nario kėdėje kadenciją – pakaks! Dabar gi yra sėdinčiųjų vienuolika – penkiolika metų. Tik prieik prie tokių – sumals į miltus.

,,Sunkus tas mūsų darbas savivaldybėje‘‘- visai neseniai išgirdau vieno tarybos nario žodžius. Verta susimąstyti?

Vilija Janulevičienė

Iniciatyvinės grupės ,,Už socialinį teisingumą“ pirmininkė

(SLF partijos Prienų skyriaus pirmininkė)

Komentarai

 

 

 
 1. Smetoniniais laikais Prienai galėjo didžiuotis turintys daugiausiai arkliavagių o dabar – bolševikpalaikių – t. y. “socialdemokratų”.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Gerai kad Vilija ir jos grupė neduoda ramybės savivaldos valdininkams. daugiau tokių iniciatyvių žmonių reikia Lietuvai.

  Thumb up 0 Thumb down 0

   • Ėjome, tačiau pakišo koją kai kurių žmonių teistumas, netaisyklingai užpildė anketą. Tačiau žiūrint kas šiuo metu vyksta Prienų savivaldybėje, džiaugiamės ten nepakliuvę. Tokioje aplinkoje dirbti reikia su bokso pirštinėmis, o šiuo met jas dar ruošiamės pirkti : )

    Thumb up 0 Thumb down 0

   • RitaVasaris 10, 2011 16:18Stanislavui Bernikui visos pareigos siomrunaeds, kad tik gautų daugiau pinigų. Jis pritapo prie Kaišiadorių visuomenės, kur metai iš metų valdžią ir postus dalijasi savi, daugiausiai buvę komunistai. O tai jau daug.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    • ddVasaris 13, 2011 19:26Mūsų direktorius irgi buvo paritnis. Dėl to drįsdavo neblaivus sėdėti, kol toks darboholizmas baigėsi infarktu Ir taip daugelyje Lietuvos kontorų.

     Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (1)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...