Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Birželis 20 Sekmadienis
 

Pastebėjimai energetikos tema

2013-02-09 23:56 | Nuomonių ringas | Komentarų (34)

Arvydas Akstinavičius. KK nuotr.

Klaidžiojimai energetikoje tęsiasi. Suinteresuotos verslo, finansinės grupuotės, prisidedant politikams, veikia aktyviai. Projektai veja vienas kitą: Leo LT, Hitachi, skalūninės dujos ir pan. Prisidengiama energetine nepriklausomybe, investicijomis, mažesnėmis kainomis. Realiai gi tos „mažesnės kainos“, „energetinė nepriklausomybė“ tėra tik priedanga verslo, finansinių grupuočių, politinių veikėjų interesams, siekiant naudos sau. O tą jų naudą tenka apmokėti valstybei visuomenės sąskaita. Gerai, jei ta visuomenė į tokią situaciją moka žvelgti su jumoru, kaip Juozas Erlickas: „Du politikai spoksojo į atominės elektrinės projektą. Vienas regėjo laimingą, nupenėtą Lietuvą, kitas gi – nupešiotą, ruso jodomą… Po kurio laiko abu susitiko beprotnamyje“, – sako jis. Tačiau realybėje panašiau, kad ten didesnė tikimybė patekti eiliniam vartotojui, sulaukusiam sąskaitų už šildymą, elektros energiją.

Paskutinė idėja – skalūnų dujos, panaši į dar vieną finansinę fikciją ir eilinį projektą verslui pasipelnyti. Ji taip pat pridengta tariama 40 metų energetine nepriklausomybe. Beje, kaip ir Leo LT atveju, dvi neva viena kitai oponuojančios didžiosios partijos ir skalūnų tema suranda nemažai sąlyčio taškų.

Labiau argumentuotos ir pagrįstos kalbos dėl biokuro naudojimo. Tačiau, kad jo vartojimas būtų naudingas ir prasmingas visuomenei, o ne tik verslo ir finansinėms grupuotėms – biokuras turi konkuruoti su kitais energijos šaltiniais, o jo rinka negali būti monopolizuota. Pasigirstančios kalbos, kad biokuro naudojimą galima ir reikia išplėtoti iki tokio lygmens, jog nereikės suskystintų dujų terminalo – rodo tik eilinę verslininkiškų interesų suktybę.

Valstybės ir vartotojo interesus šiandien galėtų tenkinti mišri energetinė sistema. Tikrai nediskutuotina yra suskystintų dujų terminalo būtinybė. Svarstytina ir nedidelio galingumo atominės jėgainės galimybė. Taigi, valdžia privalo apsispręsti kieno interesams ji tarnauja. Jei nuoširdžiai tai daroma valstybės ir žmonių labui, valdžia turi visus svertus ir galimybes susodinti visas puses prie bendro stalo ir rasti optimaliausią variantą. Tereikia tik politinės valios.

Arvydas Akstinavičius, Lietuvos socialdemokratų sąjungos pirmininkas

Komentarai

 

 

 
 1. Rimui.
  Man taip pat smagu bendrauti su išprususiais žmonėmis. Ir į visus, arba beveik visus klasimus galiu atsakyti, nes turėjau progos stebėti istoriją nuo praėjusio šimtmečio vidurio. Turiu ką ir su kuo lyginti, o kompas turi privalumą, galimybę surinkti dominančią informaciją – daugiau nieko. Kalbant apie šio straipsnio aktualijas, tai viskas kas čia išdėstyta yra teisinga, bet ši teisybė nieko apčiuopiamo neduoda, nes tai yra to paties daikto dėliojimas iš vienos vietos į kitą, skalūnai neišgelbės, dujų kaina nebus mažesnė, taip pat kaip nebus mažesnė gaunamų per terminalą. Kalbant apie technologijų privalumus, tai technologijos turi įnešti progresą, o jei dujų kaina išliks ta pati, tai koks čia progresas jei savos dujos nė per nago juodymą nepridės konkurencingumo valstybės pramonei, žemės ūkiui ir nepalengvins gyvenimo. Iš esmės ši politinių ambicijų avantiūra tik šiek tiek pridės prie biudžeto, kuris bus nesivarginant dėl realaus inovacijų įdiegimo, kurios skatintų ekonomiką – padalinamas vartojimui. Jei yra pakankamai žingeidumo, siūlau įsivesti ….Oleg Grickevič…patentą. Turiu pabrėžti, kad visi patentai yra dirbtinai apsunkinami terminais, todėl vietoj sunkiojo vandens paktiškai naudojamas ultavioletas, o metalokeramika – feritas. Yra pakankamai darbų tokie kaip, srovės kompresija, elektronų greitinimas panaudojant asimetriją, jonų generatoriai ir t.t., dalį kurių bando igyvendinti pavieniai entuziastai, tačiau jei ant jų užgultų valstybė su finansais ir norais ir galimybėmis, dujos, žagarai, nafta, vėjas, saulė ir atominė, būtų dėmesio nevertas žaidimas. Rimai, kaip prašėt klausimus parašiau avansu penkiasdešimt metų į priekį – valanda per greit praeina.

  Thumb up 1 Thumb down 0

  • dėkui Tau.

   nes jeigu kursi – mirsi kaip Van Gogh.

   o jei parduosi – gausi 15 milijonų.

   Thumb up 1 Thumb down 0

 2. Salamakakinas -tas temnota dremuciaja,apie gresme gamtai kalba.Bet Birute Vesaite siandien televizoriuj gan zmoniskai kalbejo.Durniaus ir prie traktoriaus prileist nrgalima,ne tai kad prie grezinio.Bet nesimokint isisavint Gamtos turtu -dar kvailiau.

  Thumb up 2 Thumb down 3

  • Nelygios jėgos. Salamakinas prieš Balsį. Balsys moksliniais straipsniais, grafikais, schemom visokiom argumentuoja, tad Salamakinui lieka tik ausim pakarpyti. Jam net į galvą neateina kitokių- priešingų, nei Balsys pateikia, argumentų paieškoti, o jei ir ateitų, vargu ar sugebėtų. O tai dar už Balsį ir tavo Stancikienė, ko gero, eina. Mazuronis posėdžiuose tikriausiai nedalyvauja, kiti ten atsitiktiniai susirinkę. Va taip ir gaunasi.

   Thumb up 1 Thumb down 0

 3. Jūs nieko nepadarysite doro Lietuvai ,išskyrus vienus plepalus , kartu su Erlicku. Jis gal but su proteliu barasi , bet jūs politikai kam jūs esate išrinkti ar liežūviais malti ,ar darbą dirbti, jau prkišote Aė projektą, dabar skalūninių dujų , taip pat biokuro projektus. Jūs ir toliau malsite liežuviais, bet nepajudinsite nei piršto ir pasidarysite visi Erlickais , kad tauzyti niekalus.

  Thumb up 2 Thumb down 1

  • Na Akstinavičių sunku pavadinti politiku, nes jis jau nuo 2000 metų ne parlamentaras, niekas jo į Seimą neišrenka, taigi, kaip ir politinis nulis

   Thumb up 1 Thumb down 4

  • Straipsnis iskele klausimus.
   Zinoma,durniaus negalima prileist prie traktoriaus.Tuo labiau prie greziniu.Bet megint stabdyt civilizacijos progresa,ty -isisavint zemes klodus? siurr…

   Thumb up 2 Thumb down 0

   • ir aš turiu klausimų : kur gauti runkelių, kurie papigiai braukytų sniegą nuo mano saulės elektrinės elementų, kol dar valdžiukė moka po 1,5 lito ?

    Thumb up 2 Thumb down 0

    • Nusipirk separatoriu ir atsiskirs Kubilo afera,nuo civilizacijos progeso.
     Pastaba debilui.Kinisko nepirk.

     Thumb up 1 Thumb down 0

     • progresas yra gerai. Kiti nori malkomis kompą užkurti. O aš manau, kad 1,5 lito neužteks akumuliatoriams perdirbti į dešrą .

      Thumb up 0 Thumb down 0

     • Nu nebadauja nieks toj Vokietijoj.Nors paskutine druskos sachta dar pri fiurerio buvo isluota.Dar ir Runkeliui kaula numeta.

      Thumb up 2 Thumb down 0

     • dar norėjau padėkoti, Tau, Algirdai , už man suteiktą garbingą debilo laipsnį. Ir tikiuosi , kad ,už nuopelnus , Tavęs daugiau nebemoderatins, ir nebereikės Tau to prašyti ir dėkavoti.

      Thumb up 0 Thumb down 0

     • galvojam – kodėl jie pjaunasi, o nesivienija – kaip siūlė BV ?
      o kodėl mes pjaunamės, o nesivienijam ?

      Thumb up 0 Thumb down 0

    • kodėl vokietys nebadauja ? Ir dar padeda ?

     O kodėl anglas nebadauja pasiėmęs milijonus išlaikytinių ?
     O kodėl visi lekia į “prakeiktą ” Ameriką ?
     O kodėl niekas nelekia į Dubajų ? Kuveitą ?

     Žmogas lekia ten, kur jisai laikomas ŽMOGU.

     Thumb up 1 Thumb down 1

     • ir dar žmogas lekia ten, kur gali gauti darbo, t.y. kur yra gaminama. Kur yra kuriama pridėtinė vertė.

      ir bėga iš ten, kur siekiama nedirbti, o tik tarpininkauti….

      kam pasauliui reikalingas TOKS tarpininkas ?

      arba kas bus sukurta mokslo slėniuose ?

      ogi NIEKO nebus sukurta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

      Thumb up 2 Thumb down 0

     • nes jeigu kursi – mirsi kaip Van Gogh.

      o jei parduosi – gausi 15 milijonų.

      Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Autorius daug kur teisus. Visi grandprojektai pradės veikti tik po ilgo laiko, o iki to, bus iššvaistyta milijardai, plius milijardai tems projektams igyvendinti. Realiausias ir greitas reikalų sutvarkymas mažiausiais nuostoliais ir idėjimais – biokuras. Tačiau viskas kas susiję su biokuru ir jo gamyba, turi būti visuomenės rankose, tik tuomet galma kalbėti apie šilumos kainos mažėjimą kartais o ne suknistais keliais procentais.

  Thumb up 2 Thumb down 0

  • auri, matau, kad esi jaunas ir protingas. Be to – pergyveni dėl mūsų visų ateities. Džiugu dėl tavęs. Gaila, kad nežinai, kodėl mes – visas pasaulis nuėjom. Nuo žilvičio iki termobranduolio ?

   Tu negali būti qbilo patarėju. Nes. Qbilas pasiūlė nusipirkti elektromobilius – kam benzinas per brangu. Tik nepasakė kur pasikrauti batareiką, ir kiek ji kainuoja ? Dar nepasakė, kur toks automobilis yr, ir kokia jo kaina.

   Gal tu žinai – kiek reikės energijos akumuliatorių nukenksminimui ? Stenkis . vaike, bent jau klausimus užsiduoti valanda į priekį.

   Stenkis. Mažiau sėdėk prie kompo.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Zinoce Beta,reiskia vadinas.
  Va musu prof.Gilys Respublikoje Kostitucija gina.Kaip stribai pries 10 metu tapackas ant jos padejo,tai jau ir puslapius isplesti taikosi..Apie Zodzio Laisve,susirirkimu Laisve,nemokama gydyma…
  O Tavo vadukas cia apie kiaules ir melioracija.Ir dar mane jauna is kelio veda.
  Ir dar nuo kazkurios prezidentes nusiziurejes is veliavos sau salika pasidare.
  Sisilistai jus,sisilistai.

  Thumb up 1 Thumb down 0

  • Vai vai pone Algirdai, o kas čia prieš rinkimus prof. P. Gylį kamūnystu buvo apšaukęs? Pirštais nerodysim.
   O aš tai visadum buvau už prof. Gylį, V. Vasiliauską ir A. Matulevičių. Ir A. Stancikienę, kas be ko.

   Thumb up 3 Thumb down 0

    • Nesusimaisei kumute.Uz Matulka rekei iki paraudonavimo.O Gylio kamunistu nevadinau.Nebent save.

     Thumb up 0 Thumb down 0

     • Meluoji baisiausiai! Už A. Matulevičių aš rėkti nustojau iškart po jo kiauliško straipsnio apie D. Kuolį. Ir iki šiol labai santūriai jo atžvilgiu laikausi, nepaisant tų jo nuopelnų NSGK-te. Taip, kad…
      O prof. Gylį siciliku buvai apšaukęs, nesigink.

      Thumb up 1 Thumb down 0

    • tai ne šalikas – tai palitas su apvedžiotais kraštais. Evropoj mada atlapus siūti ranka. Batų siūlais. Geriau atrodo. Laukiu, kada mano kaimynas, pagaus mados klyksmą ir pradės vaikščioti su tokiu švarku, pilkom treninginėm kelnėm, nukritusia subine, ir baltais sportbačiais plonu padu.
     Nes jau taip atsilikęs, kad net sveikintis gėda … Kai paprašo krokodilais užvesti reno, – tai net kapišoną užsimaukšlinu. Kad kaimynai nematytų…

     Thumb up 0 Thumb down 0

   • o juk taip seniai rašiau apie kaklajuostę…
    ir apie kovą komentarais ( mumi – jumi )…
    ale kas nugalės ?…
    galiu jumi pasakyti, jei neaišku…

    Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Reikėjo LSDS jungtis su LSDP, kai siūlė ir daryti iš LDDP-istų tikrą socialdemokratinę partiją. Net jei Butkevičius ir turi gerų norų, ką jis vienas gali padaryti kai už nugaros kirkilynas? O tie LSDS straipsniukai vienam kitam portale. kad ir kokios teisingos pastabos juose būtų- nuliui artimi.

  Thumb up 2 Thumb down 2

 7. Mongolas vaiksto su batais i virsu riestais,kad neduok Die sventos zemes neuzkabint.Augina arklius.Ir jot gali,ir pieno turi.Labai sveikas pienas,jei tu mongolas…
  O civilizuotos salys -nu visai nemongoliskos.Ir anglies joms reikia,ir aukso su deimantais,asbesto,volframo,kopros ir dzuto.Del dzuto viens kitam gerkle perkas nedvejodami.
  Bet uztai geria alu su panom,o ne kumysa su babajais.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 8. Daugiau kiauliu auginti reikia,o ne duju ieskoti.turesi ka est tai ne tik duju nusipirkt galesi.Mes turim didziausia turta,vandeni dar svaru,pievas dar zalias.Dabar islandai vandeni geriama pardavineja brangiau nei benzina.Tos duju paieskos tai tik eilinis bandymas pralobti.

  Thumb up 3 Thumb down 2

  • Yra dar viena išeitis: ir kiaules auginti ir dujų ieškoti. Žinoma ne pagal Kubiliaus schemą ir konservų priimtus įstatymus. Tie tai tikrai apgaus žmones, tokia jau veislė- jie kitaip negali. Įgimta.

   Thumb up 2 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kodėl geras klientų aptarnavimas toks svarbus?
Į Lietuvą bandė įvežti trąšų falsifikatą
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...