Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2022 Birželis 26 Sekmadienis
 

Pasitikėjimo Rusija neišbarsto netgi teroristiniai aktai

2013-12-31 15:07 | Užsienis | Komentarų (9)

Olympinė ugnis (sxc.hu)


Vaida Paciūnaitė

Tarptautinio Olimpinio Komiteto (TOK) prezidentas Thomas Bachas paskelbė, jog nepaisant teroristinių išpuolių jis pasitiki Rusijos valdžia, kuri Sočio olympinėse žaidynėse garantuos visišką saugumą. Po dviejų išpuolių geležinkelyje ir troleibuse tokie žodžiai gali būti vertinami kaip mandagumo gestas arba kaip žiūrėjimas į problemą pro pirštus. Patys Rusijos pareigūnai paprašė tarptautinės bendruomenės solidarumo kovojant su vidiniu priešu.

Viso per atakas mirė 31 žmogus. Manoma, jog abi atakos yra susijusios tarpusavyje. Abiejų priežastis – Sočio Olympinės žaidynės, norint sukelti sumaištį prieš jas. Tiesa, dar vienas išpuolis buvo spalį, kuomet tame pačiame Volgograde moteris savižudė kartu su savimi taip pat nusinešė šešias nekaltų žmonių gyvybes. Manoma, jog tai yra islamo kovotojų įkvėptų Čečėnijos ir Dagestano gyventojų noras atkreipti dėmesį. Tiesa, Rusijos užsienio reikalų ministerijos pareigūnai vis dar nėra linkę atakų sieti su konkrečiu judėjimu.

Sočio Olympinės žaidynės prasidės šių metų vasario 7 d. T. Bachas savo pranešime teigė esąs tikras, jog bus padaryta viskas užtikrinant atletų ir kitų dalyvių saugumą žaidynių metu“. Tačiau korespondentai teigia, jog patys rusai nebėra įsitikinę, jog sugebės užtikrinti saugumą Sočyje, kuris yra už 700 km nuo Volgogrado.

Niekas nepripažino, jog yra atsakingas už minėtus išpuolius, nors paskutinis grasinimus paskelbė Čečėnijos sukilėlių vadas Doku Umarov, kuris teigė, jog Sočyje bus imtasi išpuolių prieš civilius. Tyrimų komiteto atstovas Vladimiras Markinas pranešė, jog tikriausiai bombos buvo pagamintos vienoje vietoje.

V. Putinas, žinoma, suskubo sugriežtinti saugumą Volgograde. JAV pasiūlė savo „pilną pagalbą Rusijos vyriausybei saugumui rengiantis Sočio Olympinėms žaidynėms“. D. Britanijos premjeras D. Cameronas savo ruožtu teigė esas šokiruotas ir nuliūdintas įvykių bei taip pat pasiūlė bet kokią pagalbą, kokios tik reikės. JTO Saugumo taryba pareiškė, jog jos nariai yra giliai pasipiktinę teroristinėmis atakomis Rusijoje.

Saugumo problema buvo susirūpinta dar iki minėtų teroristinių išpuolių. Atvirai buvo šnekame, jog Rusija nėra pajėgi apsaugoti atletų ir kitų, o teroristų teritorija yra pernelyg arti Sočio. Pastarieji tikrai pasinaudos galimybe atkreipti pasaulio dėmesį didžiausio sporto įvykio metu. Sumaišties baiminamasi ir Naujųjų metų naktį.

Parengta pagal BBC.

Komentarai

 

 

 
 1. DĖMESIO! Čia komentarus,nukreiptus prieš prezidentę,Lietuvos valstybę platina kas? Visi komentarai turi rusiškų spectarnybų,paleckiukų požymius.Kada pagaliau už antilietuvišką veiklą bus taikomi įstatymuose,LR Konstitucijoje numatytos priemonės? Komentatoriai akivaizdžiai nebijo lieti prorusiškų pamazgų, keliems “komentatoriams” iškėlus baudžiamąsias bylas,paleckiukai baigtų čia “uždarbiauti”..

  Thumb up 72 Thumb down 0

 2. ,,Minitmenas,, [ Minute man ] -Amerikos nepriklausomybės karo laikų
  [ 1775-1783 ] ,, liaudies kareivis ,, ,esant reikalui turėdavęs atvykti į mobilizacijos vietą per keletą minučių . Kaip ir mūsų laikais – įsikūrusios slaptos
  organizacijos ginkluotas narys … Beje , partizanus okupuotoje teritorijoje
  vokiečiai vadindavo teroristais …

  Thumb up 72 Thumb down 0

 3. COPY:
  Ekspertai siūlo prisiminti, o kas nematė – pirmą kartą pasižiūrėti dokumentinį filmą „FSB sprogdina Rusiją“ apie 1999 m. įvykius, kai Rusijoje buvo susprogdinti keli gyvenamieji daugiabučiai, o po jų griuvėsiais žuvo keli šimtai žmonių.

  Filme pateikiami patikrinti, patikimai dokumentuoti faktai apie 1999 m. rugsėjo 22 d. Riazanėje užkardytą bandymą susprogdinti gyvenamąjį namą. Kaip ir to paties pavadinimo buvusio FSB darbuotojo, poloniu Londone vėliau nunuodyto Aleksandro Litvinenkos ir Jurijaus Felštinskio knyga, šis filmas Rusijoje yra uždraustas.

  1999 m. rugsėjo 22 d. 21 val. 10 min. Riazanės mieste autobuso vairuotojas Aleksejus Kartofelnikovas pastebėjo prie daugiabučio, kuriame gyveno, keistą sceną: moteris ir du vyrai iš automobilio bagažinės į namo rūsį nešė kažkokius maišus. Nepažįstamųjų automobilio numeris buvo užrašytas ant popieriaus skiautės, užklijuotos ant tikrojo numerio. Sunerimęs žmogus iškvietė policiją. Po valandos atvykę pareigūnai automobilio jau neberado, bet rūsyje aptiko tris 50 kg maišus su kažkokia medžiaga ir savadarbį sprogdiklį su elektroniniu laikrodžiu, kuriame buvo užprogramuotas sprogimas 5 val. 30 min. Žmonės buvo skubiai evakuoti, sprogmuo padarytas nekenksmingas. Laboratorijoje atlikta analizė parodė, kad maišuose – sprogstamoji medžiaga heksogenas.

  Riazanės prokuratūra pradėjo baudžiamąją bylą dėl teroro akto organizavimo, sudaryti įtariamųjų fotorobotai, paieškos operacijoje dalyvavo 1 200 policininkų ir kariškių. Maždaug po paros Riazanės telefonistė Nadežda Juknova užfiksavo įtartiną pokalbį su Maskva. Skambinta į FSB būstinę. „Dama su jumis?“ – klausė maskvietis. „Ne, dama važiuoja troleibusu“, – atsakė iš Riazanės skambinantis asmuo. „O mašina kur?“ – „Stovėjimo aikštelėje.“ – „Išvažiuokit po vieną. Visur užkardos“, – nurodė iš FSB būstinės. Operatyviai nustatę namą, iš kurio skambinta, Riazanės pareigūnai pasiruošė įtariamų teroristų sulaikymui. Suimti asmenis, užminavusius gyvenamąjį namą, sutrukdė FSB vadovas Nikolajus Patruševas.Rugsėjo 24 d. vidaus reikalų ministrui Vladimirui Rušailai pareiškus, kad Riazanėje buvo užkardytas teroro aktas, po pusvalandžio N. Patruševas šiuos žodžius paneigė: „Tai buvo mokymai, ten buvo cukrus. Sprogstamosios medžiagos nebuvo.“

  Baudžiamoji byla buvo nutraukta ir įslaptinta. Tačiau įtikinti, kad nei profesionalūs chemikai, nei sprogmenį nekenksmingą padarę pareigūnai, nei liudininkai neatskyrė cukraus nuo heksogeno, FSB sekėsi sunkiai.

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • „…o po jų griuvėsiais žuvo keli šimtai žmonių“, piktinasi Pikasas®. Primenu Pikasui®, kad išsipildžius jo® svajonei („Tikiuosi, kad visa tai bus atlikta staigiai ir su minimaliomis netektimis“, 2013-08-28), Sirijoje galėjo žūti žymiai daugiau. Pasakysiu dar daugiau, – galėjo kilti trečiasis pasaulinis karas, kurio metu galimai būtų žuvęs ir pats Pikasiukas®…

   Thumb up 72 Thumb down 0

 4. Pasaulinis teroras ir jį dažnai lydintis genocidas – didžiausia žmonijos nelaimė. Jis pasireiškia įvairiomis formomis ir konkrečiais būdais. Pats niekingiausias terorizmas slepiasi už karų istorijos puslapių. Atseit, viena valstybė pradėjo, o po to dešimtys būdavo įtraukiamos į karo sūkurio žudynes. O juk iš esmės karai – taip pat terorizmas prieš įvairias šalis, tautas, karinius rekrūtus ir taikius gyventojus. Tame tarpe ir prieš moteris, vaikus ir senukus, net negalinčius apsiginti.

  Šiek tiek kitokia terorizmo rūšis – agresyviai nusiteikusių šalių geografinės, religinės ar ekonominės ambicijos. Čia taip pat pačiais didžiausiais teroristais tampa šalys karine jėga siekiančios tenkinti savo interesus. Stambiųjų valstybių interesų susikirtimai dažnai pavirsta milijoninėmis žmonijos skerdynėmis. Manau, kad XX -ame amžiuje daugelį konfliktų sukėlė bolševizmo – komunizmo užkratas, kuris susidūręs su bandymais jį riboti, sukūrė didžiulių katastrofų virtinę. Prisiminkime Vietnamo, Afganistano, Irako, Afrikos tautų, Sirijos ir kitų Artimųjų Rytų tragedijas, kurių aukas būtų sunku suskaičiuoti netgi milijoniniu tikslumu. Kokios masinės ekzekucijos buvo įvykdytos Vengrijoje, Čekoslovakijoje, ar Gruzijoje? – puikiai mena vidurinės kartos gyventojai. Kraupiai atrodo ir tie atvejai, kai valstybinis teroras panaudojamas prieš savo valstybės gyventojus. Čečėnijos naikinime žuvo apie 40000 vaikų. Ir tai tik vienas pavyzdėlis, kuriuo Rusijos imperijos šeimininkas neturi pagrindo didžiuotis. Vien tik Afganistano žaizdre oficialiai žuvo 15000 sovietų armijos kariškių. Manoma , kad jų būta gerokai daugiau, o vietinių gyventojų žuvo gal net dešimtį kartą daugiau. Ir juk visa tai buvo XX -ame amžiuje. Tai yra tuo laikotarpiu kai buvo ne kartą kilęs rimtas pavojus net pasauliniam branduoliniam karui įsiplieksti. Jei taip būtų atsitikę, tai nebūtų galimybių milijardines aukas suskaičiuoti.

  Masinių žudynių teroro aukos iššaukia klaikaus keršto atsakus, nukreiptus prieš civilius gyventojus. Jei prisimintumėm pasaulinių agresyvių religijų atšakų teroro kampanijas ar teroro aktus dėl atskirų regionų teisių, tai bendras vaizdas Žemėje tampa dar kraupesnis. Ir tampa visai nebesvarbu ar tas, nuo teroro išpuolio žuvęs paauglys gyveno Belfaste, Grozne, Volgograde ar Nairobyje. Visos teroro aukos turėjo teisę gyventi Žemėje.

  Kai apie teroro stabdymą prabyla “Grozno didvyris”, tai tenka suabejoti jo žodžių nuoširdumu. Tik švarių rankų politikai turi moralinę teisę raginti priešintis visoms terorizmo formoms. Kitu atveju, tokie raginimai gali tapti vos ne kaip pasityčiojimas iš teroro aukų.

  Thumb up 72 Thumb down 3

  • teroristai prisiima atsakomybę,pareiškia kažkokius reikalavimus….Šiuo atveju,kai tarp žuvusių “randami”teroristai ,kelia daugiau klausimų …Kam tai naudinga?Kokių tikslų tuo siekiama?Ar įvesta kariuomenė gali užkirsti kelią panašioms provokacijoms?Ar kaltų ieškos tik tarp žuvusių ,o ne užsakovų ?Kas gali paneigti ,kad iš anksto palikti sprogmenys nebuvo aktyvuoti patogiu kažkam metu,pritaikant nusikaltimą konkrečiam žmogui ?Ir t.t.

   Thumb up 72 Thumb down 0

  •     «Gąsdinimas smurtu ar teroro aktu, nurodant kad bus žudoma, nėra koks vaikėziškas “įkalusio” A.Valinsko skambutis policijai apie nebūtą sprogmenį. Tai gan konkreti, BK nurodyta veika, tad P.Gražuliui gali šį kartą taip lengvai neišsisukti, kaip buvo praėjusį kartą, po panašaus “parado”» (Pikasas®, 2013-08-06).
       Tačiau „teroristas“ Gražulis lengvai išsisuko, ir Pikasiuko® „įžvalgos“ nuėjo šuniui ant uodegos. Kalti, aišku, neokomunistai, kurių aiškiai per daug priviso Seime ir Lietuvoje.
       «Policijos pareigūnai gali pateikti video medžiagą, kaip P.Gražulis apsirengęs šalmu, kauke kvėpavimui apsaugoti, celofanu apsigobęs vaikščiojo su kelių litrų talpos balionėliu, aiškindamas kaip jis ruošiasi tuos p… bacilas naikinti. Atseit, ”papurkšiu ir jie žus kaip musės per tris sekundes”», – aiškino Pikasiukas® nesuprantantiems, kad tai buvo grasinimas panaudoti cheminį ginklą prieš taikius Lietuvos gyventojus.
       Dar didesnį fiasko taikos balandį vaizduojantis Pikasiukas® patyrė, kai tikėjosi, kad Sirijai „bus smogta staigiai ir su minimaliomis netektimis“ (2013-08-28). Tikėjosi užtvoti sirams, o pataikė į Lietuvą ir jos gyventojus (su visais neokomunistais), tuo užtraukdamas gėdą ne tik Lietuvai su visais jos gyventojais, bet ir asmeniškai JE, kuri dabar neturi kur iš gėdos dėti akių pirmininkavimo metu. O jei kas nors ir džiūgauja, tai tik Putinas, netekęs galimai pagrindinio konkurento Nobelio taikos premijai gauti (re: „Esu už tvirtą taiką visame Pasaulyje. Jokiu išimčių tam nematau“, Pikasas, 2013-09-01). „Tačiau, kai pradedami civilių… ir t.t.“, toliau tęsė išimčių nematantis Pikasas®, bet buvo jau per vėlu…
       Smogęs staigiai ir nepataikęs (08-28), o po trijų dienų (09-01) pavirtęs taikos balandžiu be išimčių, galiausiai Pikasiukas® padaro genialią išvadą: „Ar bus panaudota karinė jėga ir kokios apimtiems ji galėtų būti? – ne Lietuvai spręsti“.
   Atseit, ir ne Pikasiukui®, jei jis® laiko save Lietuvos gyventoju.
       Tuo tarpu Popiežius per Kalėdas pareiškė: „Viešpatie, dovanok taiką Sirijai ir pasauliui“.

   Thumb up 72 Thumb down 0

  • Pikaso komentarai kažkuo primena tipiškus sovietmečio “Tiesos“ vedamuosius straipsnius.

   Thumb up 72 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Figūrą formuojantys apatiniai: kokius rinktis?
Kaip išsirinkti geriausią mobilų kondicionierių?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Prietaisai moterų sveikatai bei malonumui  
Įrodyta, kad vaginalinių kamuoliukų bei vibratorių naudojimas yra naudingas moterų psichologinei bei fizinei...

Vasaros sezonas prasideda: ką turėtų žinoti šunų šeimininkai? 
Prasidėjus šiltajam metų sezonui, didelė dalis žmonių džiaugiasi dėl malonaus oro ir galimybės...

Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Ar biuro priemonių kokybė kinta? 
Darbas biure yra neatsiejamas nuo tam tikrų priemonių, kurios gali garantuoti, kad pavyks...

Naujausia žaidimų įranga dar geresniems pojūčiams 
Jeigu mėgstate kompiuterinius žaidimus ir norite atrasti juose dar geresnes patirtis, išbandyti daugiau,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (10)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (28)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras