Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Lapkritis 13 Trečiadienis
 

Pas V.Uspaskich atvažiavę banditai prisistatė Lietuvos teisėsaugininkais

2007-09-07 13:57 | Politikų tribūna | Komentarų (8)

Darbo partijos kandidato Viktoro Uspaskich rinkimų štabo vadovė Dangutė Mikutienė

Darbo partijos kandidato Viktoro Uspaskich rinkimų štabo viešas paklausimas prokurorams ir Vyriausiosios rinkimų komisijos nariams

2007-09-06

Darbo partijos kandidato Viktoro Uspaskich rinkimų štabui kyla pagrįsti klausimai prokurorams ir Vyriausiosios rinkimų komisijos nariams:

Ar Jūs vis dar siekiate apklausti Viktorą Uspaskich?

Ar V.Uspaskich atžvilgiu paskelbta paieška tam, kad jis neatvyktų į apklausą, ar todėl, kad jis jau yra kaltas?

Ponai prokurorai, kaip Jums atrodo: ar V.Uspaskich turėjo gintis, kai atvažiavę banditai prisistatė Lietuvos teisėsaugos pareigūnais ir prisidengdami Lietuvos vardu norėjo pagrobti V.Uspaskich ir išvežti iš Maskvos? Jie tai padarė galimai papirkę Maskvos žemesnio rango pareigūnus, net neinformavę apie savo veiksmus Rusijos Generalinės prokuratūros. Ir kur jie norėjo jį vežti? Į Lietuvą? Ar pakeliui suvesti sąskaitas? Ar Jums, ponai prokurorai, neatrodo, kad Lietuvos pareigūnai įvykdė nusikaltimą svetimoje valstybėje? Ir ką tuo metu reikėjo daryti V. Uspaskich?

Po to, kas čia buvo pasakyta, kyla klausimas: ponai prokurorai, kokias galimybes Jūs šiandien turite apklausti V.Uspaskich, jei jis neatvažiuos? Mes Jums galime pasakyti – jokių. O ar ne daugiau turit galimybių apklausti V.Uspaskich, jei jis atvažiuos? Atsakymas taip pat aiškus – daugiau.

Galų gale, po viso to, kas buvo pasakyta, niekas Jūsų netrukdo visa tai, ką Jūs norite padaryti šiandien, padaryti vėliau. Atvažiuos V. Uspaskich ir jei pats neateis į prokuratūrą, Jūs galite 24 valandų bėgyje vėl susirinkti ir patenkinti prokurorų prašymą, t.y. panaikinti V. Uspaskich neliečiamybę. Dar geriau – jau būnant V. Uspaskich Lietuvoje. Išnaudokite progą sužinoti tiesą.

Toliau – jei mūsų valstybė yra teisinė ir demokratinė, joje turi būti taikomas demokratinis standartas, t.y. nekaltumo prezumpcija. O tai reiškia – ne kaltinti, ne persekioti, ne riboti jo laisvę, kol nebus išnaudotos galimybės numatytos tarptautiniuose susitarimuose, Europos Konvencijoje. Ir visą tą laikotarpį, kol įtariamajam neįrodyta kaltė, mes turim elgtis humaniškai. Tai reikalinga tam, kad sužinotume tiesą ir tik tiesą. Tuo labiau – V. Uspaskich įregistruotas kandidatu, o rinkimai – tai demokratinės visuomenės išraiška ir pagrindas, ir čia turi spręsti ne prokurorai, o visuomenė, rinkėjai. Tik jie gali spręsti, kokį sau atstovą išrinkti. O apie V. Uspaskich žmonės žino viską. Koks jis blogas, koks jis geras. Ir demokratinėje valstybėje žmonės renka sau atstovą, ne Prezidentas, ne prokurorai ir net ne VRK. Maža to, VRK pagal savo prerogatyvą turi užtikrinti tokias sąlygas. Ir nematau jokios prasmės ir būtinumo pasielgti kitaip. Kai tyrimas vyksta pusantrų metų, vienas mėnuo nieko neišspręs. Tuo labiau, kad politinė organizacija yra visuomeninė organizacija, kur nėra jokių statybų, gamybos, prekybos, kreditavimo. Politinė partija – tai ne pelno siekianti organizacija ir tyrimas turi vykti labai greitai, bet jis sąmoningai vilkinamas.

Dar vienas klausimas. Gerbiamieji prokurorai, pasakykit tiesiai šviesiai – gal mes ko nors nežinom? Ar V. Uspaskich tiek pavojingas visuomenei, kad jį reikėtų izoliuoti? Gal jis ką nors nužudė ar kėsinosi nužudyti? Ar gal ką nuskriaudė? Kodėl jį būtina izoliuoti ir nuo ko? Nuo rinkėjų ar nuo politikų, kurie bijo jo, kaip stipraus varžovo? Ir po viso to, kam Jūs atstovaujate, ponai prokurorai? Bet mums žinoma, kad V. Uspaskich ne tik nieko nenuskriaudė, V. Uspaskich tūkstančiams žmonių yra padėjęs. Ko gero dėl to jis ir kenčia…

Todėl mes kreipiamės į prokurorus ir VRK narius.

Jeigu V. Uspaskich nėra pavojingas visuomenei ir sako, kad atvažiavęs į Lietuvą iš karto eis į prokuratūrą duoti parodymų, nepaisant to, kad po visų prieš jį pritaikytų antidemokratinių veiksmų turi pilną pagrindą nebetikėti teisėsauga. Tai kodėl Jūs, pone prokurore, kaip priešininkas to? Kodėl nepritaikius Konstitucijoje įtvirtintos normos ir nesuteikus kandidatui neliečiamybės vienam mėnesiui? Ar Jūs nenorite išnaudoti progos apklausti V. Uspaskich ir sužinoti tiesą? Ar sužinoti tiesą neįeina į Jūsų planą? Gal į Jūsų planą įeina tik V. Uspaskich izoliavimas nuo politinės arenos?

Gerbiami VRK nariai, visa tai perskaitę ir išklausę ir būdami deleguoti įvairių partijų, kurių statutuose yra įrašyta: “siekti teisingumo ir demokratinio vystymosi mūsų valstybėje, puoselėti žmogaus teises ir nekaltumo prezumpciją”. Na, nebent yra atstovų, kurie puoselėja diktatūrą. Šiandien savo balsavimu Jūs galite tai patvirtinti ar paneigti, suteikti vienam kandidatui tokias pat lygiavertes sąlygas kaip visiems ar ne. Jūs savo balsavimu galite patvirtinti, kad demokratinėje visuomenėje sprendžia visuomenė, t.y. žmonės, kuriems Konstitucija vieninteliu atveju suteikia galimybę įsikišti į valdžios formavimą, į valstybės valdymą. Tai, gerbiamieji Komisijos nariai, neatimkit tos teisės iš žmonių. Teisės rinkti tą, ką jie nori, bendrauti su tuo, su kuo jie nori bendrauti. Jeigu V. Uspaskich, Jūsų manymu, yra blogas, jis nebus išrinktas. Visose civilizuotose valstybėse, kai įvairios valdžios institucijos nesuranda bendro sprendimo, rengiami referendumai. Klausimas atiduodamas paskutinei instancijai – žmonių valiai. O į rinkimų procesą apskritai nevalia niekam kištis, ne tik apribojant žmonėms laisvę fiziškai bendrauti su kandidatu, nevalia veikti net jų pasąmonę. Demokratinėje visuomenėje toks įsikišimas yra nusikaltimas.

Darbo partijos kandidato Viktoro Uspaskich rinkimų štabo vadovė Dangutė Mikutienė

 

Komentarai

 

 

 
 1. What kind of cat is this spotted cat that is pictured in the “Cat Agility Show” ?? Thanx

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Sir, you are the Alpha Cinematographer. I truly appreciate your commitment to your craft and thank you for sharing your story. I look forward to more of your work in the future. Sincerely, twtyson

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. I do enjoy the way you have presented this specific concern plus it does offer us a lot of fodder for consideration. Nevertheless, through what precisely I have personally seen, I simply hope when the responses stack on that folks continue to be on point and don’t get started on a tirade associated with some other news of the day. Still, thank you for this excellent point and whilst I can not go along with it in totality, I respect your standpoint.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Kodėl vartotojai ir toliau naudoti skaityti naujienų dokumentus , kai šiame technologijų pasaulyje,visa tai galima rasti internete ?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. This info feels new but actually usually takes a little while walking around on the internet, I must say which i enjoy

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Jews were forbidden to be able to make art items of which could be worshiped while idols, and this used mainly to be able to bronze sculpture. During this Roman Kingdom, Judaica artwork combined Near Far eastern as well as traditional Roman along with Greek components for you to express emblematic in addition to narrative topics. Out there artifacts grew Christian artwork also, because Christianity went up by via Judaism. Religious art drew that it is photos and types by Jewish art inside a method called syncretism. For instance, you will discover some situations connected with worshipers together with outstretched hands in which may possibly possibly be Judaism artwork, Roscoe, or perhaps Pagan. These kind of orant Judaica art figures might be discovered more closely from the wording wherein that they happen.

  Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (6)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (2)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...