Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Gruodis 10 Antradienis
 

Parlamentaras kreipėsi į VSD dėl Rusijos įmonės „Yandex. Taxi“

2018-07-26 11:19 | Politika | Komentarų (35)

Audronis Ažubalis. KK nuotr.

Seimo Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Audronius Ažubalis kreipėsi į Valstybės saugumo departamento (VSD) direktorių Darių Jauniškį dėl Lietuvoje veiklą pradėjusios Rusijos įmonės „Yandex. Taxi“.

Viešojoje erdvėje plačiai paskelbta, kad nuo šiandien Vilniuje taksi paslaugas pradės teikti rusiško kapitalo Nyderlanduose registruota įmonė „Yandex. Taxi“. Iki 2018-ųjų ši įmonė veiklą vystė Rusijoje bei NVS šalyse, tačiau šiemet ji atėjo ir į Baltijos šalis – pirmiausia Estiją ir Latviją, o dabar ir Lietuvą. Viešumoje pateikiamoje informacijoje taip pat nurodoma, kad kompanijos „Yandex“ įkūrėjas Arkadijus Voložas turi artimų ryšių su įtakingais Kremliaus asmenimis.

„Ne paslaptis, kad Rusija Europos Sąjungos ir NATO erdvėje siekia plėsti savo įtaką įvairiomis priemonėmis, taip pat ir per verslą. Šiuo atveju situacija dar reikšmingesnė, kadangi šiuolaikinėmis mobiliosioms technologijomis grįstos pavėžėjimo paslaugos gali nesudėtingai kaupti ir sisteminti jautrią informaciją apie keleivius – jų maršrutus, kelionių laikus ir pan. Taksi paslaugos gali taip pat būti išnaudotos ir keleivių nuotaikų bei nuostatų identifikavimui. Hibridinio karo kontekste bet kokia informacija apie valstybę ir jos piliečius agresoriui gali būti naudinga, todėl ši rusiško kapitalo investicija Lietuvoje neabejotinai privalo būti įvertinta nacionalinio saugumo požiūriu“, – teigia A. Ažubalis.

Parlamentaras rašte D. Jauniškiui teiraujasi, ar VSD buvo iš anksto informuotas apie įmonės „Yandex. Taxi“ atėjimą į Lietuvą ir įvertino šios įmonės keliamas potencialias grėsmes valstybės ir jos piliečių saugumui bei kaip ketinama išvengti galimų rizikų?

Komentarai

 

 

 
 1. Ar del azubalio nebuvo kreiptasi i psichuske. Zmogelis jau darosi pavojingas visuomenei.

  Thumb up 9 Thumb down 0

 2. AR jums neprimena KGB-istų partijos pavadinimas sovietinį reliktą ?
  Lietuvos ,, Tėvynės Sąjunga ,,
  LTS – R .

  Thumb up 7 Thumb down 1

 3. Asile nemaišyk ,,,
  Aš aplink seimą sukiojuosi ir ieškau gal konservų sektos vadą Liansbergiuką vėl kokia nors bobutė tvirkina ….
  O gal ir diedukas ….

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. yra geidžiamiausias pencininkių jaunikis. Antras – milijonierius broileris. O tai kiek Senis turi pinigų ?

  Thumb up 5 Thumb down 1

 5. Senas pirdžius primena, kad toks yra. Jau seniai pavėžėjai naudojasi rusiškomis kelių pavadinimų programomis. Jų privalumas – suprantama kalba ir paprastumas. Jokios neigiamos įtakos ir nesaugumo.

  Thumb up 8 Thumb down 1

 6. Kas dave leidima sitam Kremliui!!! Kaip gali visai kita salis atimti Lietuvos zmoniu darbus ! ???? Taksystai…piketuokite !!! Kur tai matyta,kad savo zmones ismes..o ateis kazkokios kitos valstybes dirbti ?? Ar cia ne Karbauskiu sumanymai.. Juk neimanoma duoti Lisendzija ..kitai Valstybei ! Cia Rusija tuoj visus isstums ir daktarus ir mokytojus ir statybininkus..Kas cia per tvarka..uzimti kita valstybe ! Dieve,o dar Kremliniai.

  Thumb up 1 Thumb down 10

  • Nebe mažas, galėtum jau ir suprasti, kad į Lietuvą ateina tik firmos simbolis, o dirbs taksistais lietuviai, kaip dirba ir iki šiol po kitų užsienio firmų pavadinimais.
   Ir nėra čia dėl ko taip parintis.

   Thumb up 9 Thumb down 1

 7. Nejaugi šis landzbergizmo aktyvistas nebesugeba kitaip,rafinuočiau pakenkti šalies žmonėms vietoje to,kad reikalauti atsisakyti papildomų,gerai apmokamų darbo vietų ir toliau varyti jaunimą vergauti užsieniuose? Nejaugi mūsuose neatsiras sąžiningų aktyvistų,kurie šią nesąžiningai ”Tėvynės” vardu besidangstančią,tariamą partiją pareikalautų uždrausti ir panaikinti,kaip kenkiančią Lietuvos žmonių daugumai ir remiančią saujelę įtartinais būdais pralobusiųjų?

  Thumb up 11 Thumb down 1

 8. Susidaro toks įspūdis,kad Rusijos verslininkai visur jaučiasi lyg namuose:lengvai gauna leidimus įregistruoti verslą ,daryti įtaką .Žodžiu,nesijaučia,kad mūsiškiai būtų nusistatę prieš.O ką,Lietuvoje mažai taxi firmų,kad saviems sudaroma konkurencija ?

  Thumb up 8 Thumb down 2

 9. nu durniu durnius tas azubalos,mat turi “rysiu su kremliu”,idjote nelaimingas kaip jus atsibodot,kaip ikirejo viskas ,gaila jau senas esu begciau is sito durniu laivo,kur nueini ten bordakas nuejau i poliklinika eilini karta vaistu nuo kraujospudzio, buvo gerai ateini knygute padejai israse atejai kada sutarei ir pasiemei, dabar jau, ne reik is anksto uzsiregistruoti,paskambinti arba ateiti, o jau paskui ateisi ir lauksi iki pamelinavimo tos eiles,tiesiog siaubas ima kaip taip daryti ,kad tik zmonems butu blogiau,niekaip nesuprantu kur ziuri tas daiga padaiga ar kaip ten ji su savo naujovemis zadalbal liaudi keikia visi ir vaistineje ir poliklinikoje

  Thumb up 10 Thumb down 0

 10. kompanija „Yandex“, teikianti pavėžėjimo paslaugas, visas bobas mėlynais chalatais bei visus apsirėdžiusius sumyžtomis ožio beretėmis pirmas dvi savaites veš nemokamai.

  Thumb up 8 Thumb down 1

 11. Nuo liepos 27 d. rusų kompanija „Yandex“, teikianti pavėžėjimo paslaugas, pradeda veiklą Vilniuje.

  Thumb up 9 Thumb down 0

 12. Nezinau kaip ten Vilniuje, o Vilnius nieko nesiskiria nuo kitu saliu miestu, Яндекс Такси, tai registruotas prekybinis zenklas. Jeigu Vilniuje dar yra laukiniu, tai ju problema. Is vis Яндекс Такси, tai ne tik Яндекс Такси, tai dar ir amerikieciu Uber. Sios dvi kompanijos susivienyjo, kur Яндекс Такси priklauso 59%, Uber 36% ir 5% kolektyvui. Nieks nesiruosia vaziuoti i Vilniu ir dirbti taksi, butu visiskai kvaila. Tai tik franciza suteikianti galimybe dirbti naudojant autorine programa mobiliakams. Яндекс Такси galima pamatyti daugelio saliu miestuose, kur nera isvystytas vietinis servisas. Яндекс Такси, tai Rusijos liberastu projektas ir visi steigejai ir vadovai neturi nieko bendro su Putinu, visi jie suristi su, taip vadinama opozicija. Nemanau, kad Яндекс Такси atejo i Lietuva kaip verslas, tiesiog kazkas nutare isigyti franciza ir pabandyti uzsidirbti, suderinto verslo pagrindu. Rusu cia tikrai nera, yra tik rusu prekybinis zenklas. Vilniuje nera pinigu ir jis rusams, kaip projektas, neidomus. Siaip, bent Vilniuje, daug rusisku prekybiniu zenklu su savo prekemis.

  Thumb up 10 Thumb down 0

  • tai ko jie neziuri fasistes juknevicienes kaip jos brolis su kremlium suristas ir ka kodel jie taip nemyza,kodel pasirinktinis vyksta puolimas,ka norim ta puolam ko nenorim tas jau sventas kaip tos sutraukos bratanas

   Thumb up 9 Thumb down 0

 13. Viskas cia gerai bet Tvartelis atsidure siaubingame pavojuje. Kuprotojo Ozio Vytauto analizų uostytojas Audronis Ažubalis isanalizavo, kad „Yandex“ taksistai y savo taksu bakus kartu su benzino pils ir “novicioka”, ko pasekoje TSKP, TSLK, ir per vidury esantys liberastai ims mirti kaip muses. Neabejoju, kad valstybinio-komercinio LRT zurnalistes pauoste „Yandex“ taksisu ismetamajy vamzdy irgi kris darbo vietoje.

  Thumb up 9 Thumb down 0

 14. Vo, jau karo situacija – rusai užpuolė ne su tankais o su taksi. O NATO nereaguoja

  Thumb up 11 Thumb down 0

  • Jeigu Yandex taxi jau vazineja miesto gatvemis tai kaip saugumas sita kompanija isileido i sali?

   Thumb up 6 Thumb down 1

  • Oho , pasirodo jau esame karo stovyje su Rusija.Kai grįš patobulinti šarvuočiai iš Vokietijos, meskite juos į mūšį prieš rusiškus taksi.Gresia lietuviškas Prochorovkos mūšis.

   Thumb up 10 Thumb down 0

 15. Štai kas sieja koncervatorius, liberalus, socdemus, prezidentę su Vilniaus brigada – Mockus :). O jei kiek rimčiau tai mafija yra mockaus ryšiai su politikais ir tuo pačius siekis valdyti politikus.

  Thumb up 9 Thumb down 0

  • Koncervatorių parsidavėliškumas yra daugiau nei akivaizdus. Dar klausimas, kas labiau korumpuoti liberalai su Masiuliu ar koncervatoriai su Landsbergiu.

   Thumb up 12 Thumb down 0

  • Darius Mockus ankstyvaisiais Lietuvos nepriklausomybės metais buvo viešbučio „Vilnius“ stebėtojų tarybos pirmininku.
   Dokumentai rodo, kad tuoj po įmonės įsteigimo jos vadovu tapo mafijos krikštatėviu tituluotas Georgijus Dekanidzė. Anot dokumentų, tai įvyko D.Mockaus iniciatyva.
   D.Mockaus parašas – ir ant skandalingo viešbučio pardavimo dokumentų, kai vertingas turtas parduotas už 1,5 mln. litų, o diena vėliau perparduotas už 10 kartų didesnę sumą.
   „MG Baltic“ prezidentas neatsako į klausimus apie ryšius su G.Dekanidze ir „Vilniaus“ viešbučio istoriją. Milijonierius dokumentus su savo parašu traktuoja kaip „nežinomų autorių interpretacijas“.

   Thumb up 7 Thumb down 0

 16. Na va ,konservai vėl rusų bijo ,todėl kiekvienas ir slepia po pagalvėm savo komsomolskus ir KPCC bilietukus …..
  O tas Audronius Ažubalis kada kreipsis į VSD ir LRGP , dėl KGB judo Lansbergio organizuotų teroro aktų ?
  O gal jis sugebės atsakyti kas ir kaip infiltravo laisvės pribuvėjui Lansbergui
  Būrokevičiaus bendrininkę , KGB prostitutę Grybauskaitę ?
  ASILE LANSBERGINIS , ieškok savo partijoje ir LT valdžioje KGB ir Kremliaus agentų ,,, o ne tarp taksistų .

  Thumb up 13 Thumb down 0

 17. Na jau tie konservai greit prades bijoti ir savo seselio,tokie nuopezos jiems vis vaidenasi Putinas,matomai yra stipriai prideje i kelnes ,kad taip bijo.Juokas

  Thumb up 19 Thumb down 0

  • Kad nepradės bijoti, o seniai jau bijo ir tuo Putinu kitus gąsdina. Juos rusas jau 30 metų kaip puola su visokiausiais hibridais. Todėl švaistosi milijardais ir iš visų pasviečių tempiasi visokį nurašytą militaristinį laužą, kad kaip nors apsiginti. Ir nuo to vaistų dar nėra. O čia dabar dar tas nenaudėlis Kremlius savo taksistais užleido… Bevežiodami keleivius visas konservatorių paslaptis taksistai sužinos ir Kremliui perduos… Teks į tuos Kremliaus taksistus iš prisipirktų haubicų palinti…
   O kadangi nuo kinkų drebulio vaistukų nėra, belieka tik vargšelius užjausti.

   Thumb up 10 Thumb down 0

  • Mes jusu laukiame Ziegdriu kurorte!Diagnoze,per atstuma,jus baigęs “mokslus uzsieniuos”!

   Thumb up 6 Thumb down 1 
bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/geriausios-puko-dainos-2019-302454
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“ (1)
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (7)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (2)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (1)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (1)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą (1)
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris (1)
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta (1)
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (3)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus (1)
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (3)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (2)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...