Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2021 Sausis 16 Šeštadienis
 

Parduodama: Lietuva. Pigiai.

2016-09-05 09:38 | Aktualu. | Komentarų (7)

KK nuotr.

Jonas Siaurukas

Pardavus (ar sunaikinus „už dyką“) litą ir paskutinius ekonominės Lietuvos nepriklausomybės likučius, laikui bėgant vis labiau ryškėja, kad mūsų tauta grimzta į buvusio sovietinio visuotinio skurdo lygį. Pagal degtinės, mašinų, butų, duonos ir daugelio kitų prekių, kurios puikiai tinka pinigų vertės palyginimui, kainas, euras jau yra žymiai pigesnis už nevaliutinį rublį. Nors atlyginimai ir pensijų vidurkis dar yra šiek tiek didesni, negu sovietinis 100 ar 150 rb. per mėnesį, bet, atsižvelgiant į kainas, aišku, kur nuėjome – ATGAL. Tiesa, saujelė , keli procentai, žmonių gyvena žymiai geriau, o keletas šeimų – kompradoriniai verslininkai ir aukštieji valdininkai gal ir labai gerai. Mat, jie – tarpininkai pigiai parduodant Lietuvos turtą ir žemę užsienio kapitalui. Bet pigiai. Jei nenori parduoti (nori palikti „saviems“), tai kartais Lietuva susilaukia tarptautinio arbitražo baudų. Palikta tik teisė džiaugtis, pardavėme. Pigiai. Lietuvą. „Pritraukėme“ darbo jėgos, svetimų kolonistų.

Pramonės likučius, nemažą dalį žemės ir žemės ūkio, viešbučių ir kito verslo, tikrai galėjo valdyti savi, nei kiek neblogiau negu kolonizatoriai iš Vakarų ar Pietų (ar net prakeiktų Rytų), bet tada gal komisiniai būtų mažesni, o gal ir Bankai jau diktuoja sąlygas, ne tik ekonomines, finansines, bet jau ir bendrąją politiką. O gal diktavo ar patarinėjo jau ir Baimė?

Pilni laikraščiai skelbimų – parduodama Lietuva, net siūloma darbai, bet niekas nebenori dirbti už sovietinį atlyginimą, nesulaukdami net žmoniško elgesio darbe mauna į Vakarus, kur iš karto net nekvalifikuotas darbuotojas gauna tris kartus daugiau.

Pasidairykite po Lietuvos miestus, kam priklauso geriausiomis vitrinomis papuošti namai, firmos, etc. Mes jau tapome kolonija. Beje, tapti kolonija nebūtinai reiškia, kad tik turtingieji engia ir naikina „aborigenus“, kolonizuoja kraštą. Ar tik turtingieji išnaikino indėnus, kolonizavo jų žemes, prekiavo vergais, ar prie to neprisidėjo ir „vargšai“ kolonizatoriai, kuriems patarimais ir kreditais „padėjo“ Mamonos žyniai? Europa tapo baltųjų indėnų kraštais, o kolonistai ir kolonizatoriai šį kartą plūsta iš Rytų ir Pietų. Europa, kuri taip neseniai valdė visą pasaulį.

Pietryčių antplūdis gresia ne tik Europai, kai ji bus suvirškinta, kai visi taps šokoladinės odos spalvos „žemėnais“ ar „žmogėnais“, tada dauguma paklaus, o kas jūs tokie esate, japonai, žydai ir t.t., kurie dar nenori tapti „mumis“? Tad tie, kurie dėl kosmopolitinės politikos kaltina, tyliai ar garsiai, žydų tautą ar rusus, turėtų nuvažiuoti į Rusiją ar Izraelį ir įsitikinti, kad ir tos turtingos ir galingos tautos (jų dauguma piliečių) skursta, yra kapitalo engiamos ar gyvena geriausiu atveju tik vidutiniškai. Žinoma, jos labai didžiuojasi, kad jų tarpe yra daug milijardierių, kad jos yra labai galingos (branduolinį ginklą turi), bet vienu pasididžiavimu ilgai sotus nebūsi. Kosmopolitizmo ir „proletarinio“ internacionalizmo „šmėkla“ buvo paleista Rusijoje ir išžudė ar išmarino badu ten milijonus žmonių, bet po to atsisuko ir į kitus… Gali būti, kad viskas baigsis orveliškais ar kafkiškais socialinės inžinerijos košmarais ar net eiliniu pasauliniu karu.

Ką gi daryti mums, mažiems? Kaip Islandijai, atsisakyti mokėti skolas? Uždusins, arba atiduos Rusijos baubui. Kaip Izraeliui, mažiau skolintis ar apriboti gaunamų paskolų procentus? Sužlugdys ekonomiką, nebeinvestuos. Patiems pasiduoti Rusijai, juk buvome Sovietijos Amerika, o dabar esame Europos Čiukotka? Nieko gero, nes ir Rusijoje socializmo nebėra. Kurti socializmą savo jėgomis, kaip Š.Korėja, Kuba?

Klausimas retorinis.

Bandoma kažką daryti, bet labai jau neryžtingai, nenuosekliai. O juk ES „parama“, kuri ir dabar buvo duodama taip, kad dar labiau įlįstume į skolas, o rimtos gamybos taip ir nesukurtume (natūralu, nes niekam nauji konkurentai nereikalingi) vieną kartą baigsis. Ir nebebus net už ką „šiltinti“ namų…

Lietuvos pardavimas ir lietuvių tautos ištuštėjimas toks rimtas, kad socialdemokratas D.Kirvelis siūlo mokėti visiems minimalų atlyginimą, nesvarbu, ar dirbi, ar ne, gal tikisi, kad nors taip nemaža dalis lietuvių liks Lietuvoje. Gal tai priverstų ir valdininkus, ir verslininkus kitaip elgtis, daugiau mokėti už darbą, laisviau leisti gyventi bent jau kaime?

Iš kur paimti pinigų? Jis sako, kad pinigų yra, BVP jau leistų tai padaryti… Šis socialdemokratas, save vadinantis „burbuliuotoju“ (o iš tikrųjų rimtas kritikas ir mąstytojas), svarsto, ar nereikėtų net naujos religijos, ar net naujos iš esmės santvarkos (nebe demokratijos, bet meritokratijos) sukurti , gal tai padėtų išgelbėti Lietuvą?

Bet įtakingieji ideologai, didžiųjų partijų smetona nenori apie tai ir girdėti ar patys galvoti. Jie nebebijo Bernardo Brazdžionio, Maironio, Kudirkos, bet bijo svetimų sirenų…

Gal ir teisingai daro? Gal ir reikia veikti tik patyliukais? Juk jau nebesame laisvi (R.Ozolas).

Tarptautinėje politikoje nei kiek ne geriau. Nei švedai, nei suomiai, nei lenkai nenori su mumis, Baltijos šalimis, sukurti rimtos gynybos sąjungos, jau seniai Baltijos šalys nesusišneka tarpusavyje, net kariaudavo ir grobdavo vienos kitą. Kuo ir naudojosi rusai, vokiečiai, o kai tie susitardavo tarpusavyje, tapdavo visai blogai. Panaši padėtis ir dabar. O juk tokia Sąjunga niekam negrasintų, nei rusai, nei kiti negalėtų tam rimtai idėjiškai prieštarauti.

Artėja rinkimai. Rimtų geopolitinių ir ekonominių pakalbėjimų nėra. Savikritikos ir negali būti prieš rinkimus…

O padaryti kažką tikrai galima būtų. Bet kaip padaryti, jei net niekas, išskyrus keletą inteligentų, kurie dar nenusivylę viskuo, apie tai nekalba? Nenori melagingai žadėti?

Kartais „kritikai“ apšaukiami prorusiškais, nepatrijotais. Bet manau, kad jie labiau myli Lietuvą, negu tie, kurie už „gerą tylą“ (ar visada tyla gera?). Manau, kad jie, tie valdžios kritikai, gal ne visi, mato, kad KOL KAS Lietuvoje geriau, negu Rytuose ar Vakaruose, didžiuojasi savo tauta, per stebuklą išlikusia po šimtmečių priespaudos. Bet jie prognozuoja, ir pamatuotai, kad greitai gali tapti daug blogiau. Nes tirpstame, nykstame, skurstame vis sparčiau, procesas tampa negrįžtamu.

Manyčiau, kad daugelis nusivylusiųjų ar valdžios bei verslo kritikų inteligentų anaiptol nesidairo į Rytus, nes supranta, kad kiekviena didelė imperinė tauta nėra mažųjų tautų draugas ar gynėja. Tad ir kaltinimai „prorusiškumu“ nėra labai pagrįsti. Nekalbu apie tuos, kurie vaikšto su agresoriaus kokarda… Nejau ir valdžios žmonės bijo mąstyti viešai, kad juos kažkuo tai apšauks, kažką negero suras? Būtų vis tik gerai, kad kiekvienoje didelėje partijoje, nebūtinai pačios viršūnėlėse, būtų savų „kirvelių“, kurie nebijotų, kalbėtų drąsiai ir atvirai, net savus kritikuotų (žinoma, mandagiai). O gal pagaliau susilauksime tokių iš jaunimo? Nejau visi už gardaus valgio šaukštą parduos savo tėvų žemę ir laisvę galutinai?

Komentarai

 

 

 
 1. Niekas neparduota ,niekur Lietuva nepabegs.Ko reik?Atsikratyti zydu valdymo ir noro viespataut.Nereik tu Partiniu sarasu i Seima..ir viskas butu savo vietoj!Arba ietuvio Prezidento,o ne tik lietuviskai uturijancio individo .Pvz:Valdemaras Adamkavicius,tevas lenkas ,motina zyde =Valdukas Adomkelis Prezidentas paskirtas zydu JAV Kongreso nutarimu….

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Tai kad ta Lietuva seniai jau išvogta,išdovanota, išparduota, sugriauta ir praskolinta.
  Iš vis dar iš kažkur ištraukia, ką parduoti?

  Thumb up 6 Thumb down 0

 3. Kas gali paneigti, kad jau turime oportunistinę, neužmirštuolėm besipuošiančių tėvynės išpardavėjų sąjungą, kuri po rinkimų gali tapti naująja valdančiąja koalicija, tolesniam Lietuvos nusavinimui ir išlietuvinimui. Bet nususintas lietuvis tampa pavojingu aferistams, spekuliantams ir „vagiams“, nes būdamas suverenu jis vis dar gali imtis išdavikams lazdos.
  __Iš ES tik vienintelėje Lietuvoje valdžia sumažino pensijas ir pašalpas, gausiai skolinosi sau ir pirko net per ofšorus kur tik brangiau. Išgamos ne tik mus praskolino, perdalino ir perkilnojo žemę, bet ir pusvelčiui išpardavė geriausius energetikos, gamybos bei infrastruktūros objektus, leido prichvatizuoti bankininkystę ir prekybą. Prieš korupcijos malūnus kovoja pavieniai Donkichotai. Teisėsauga su teisėtvarka įvardina betvarkę, bet visus galus nuleidžia ten, kur net Seimo pėdsekiai nepasiekia. Prezidentė pirštu oponentus bado, o nepotinius tyla pridengia, kad ir šunauja neamsėtų. Taigi žiniasklaida irgi gerokai įgąsdinta, parūgusi.
  __Kas vyksta valstybėje, jei pilietis jau bijo viešai prabilti, o visur atviri tik stalčiukai ar chalatų kišenės – arba žarijų duobės Sigutėms? Kas darosi žmonėms, kad net žiniasklaidoje inteligentus viešai keikia ir keičia chamai bei niektauzės, kaip sovietmečiu propaganda trykšta į vienus vartus, be jokių alternatyvų? Kodėl tėvynę nususinę demagogai išvengia teisybės, gal bijo lietuvių labiau nei sovietų politrukai – tam mus nuolat gąsdina, kiršina tarpusavyje ir prieš kaimynus?
  __Reiškia neoliberali valstybių prichvatizavimo sistema išseko ir stipriai pūva, bet dar laikosi ant ES dotacijų. Kas ištiks mūsų valstybę, kai po kelių metų ES šalpa pasibaigs, vargdieniai emigruos net iš policijos, bet priplūs alkanų nelaimėlių iš rytų, o kaimynai atkiš mums špygą – kaip mes jiems dabar? Nebent lenkai, rusai ir vokiečiai vėl „draugiškai“ įves kariuomenes, kad apsaugotų saviškius.
  __Argi nieko iš istorijos nepasimokėme, nesupratome, kad dykai niekas nieko neduoda, kad už ES blizgius popieriukus, geriausiu atveju, sumokėsime asimiliacija, o blogiausiu – krauju ir tremtimi? Negi nepelnytai „elitu“ besigarbinantys didžturčiai nesupranta, kad jie virs rakštimis sveikstančiai tautai, kai ši neteks kantrybės? Kiek kartų per pasaulį ritosi smurto dėl socialinės ar tautinės neteisybės bangos, griaudamos imperijas ir valstybes? Kodėl garbingi piliečiai dabar leidžiasi, kad jais būtų manipuliuojama, nusavinamas jų uždarbis ar niekinamos tradicinės vertybės ir taip keliama neapykanta?
  __Gal ankstesni tautos pasiekimai nebuvo iškovoti darbu ar net krauju? Tai kodėl nesielgiame pagal LR Konstituciją, nekovojame už savo – Lietuvos suvereno pilietines teises, o leidžiamės alinami, ujami ir tremiami arogantiškų chamų, ar engiami gobšių spekuliantų bei jų korumpuotų parankinių valdžiose? Kodėl neišsirenkame naujų, gyvenimu savo padorumą įrodžiusių piliečių, kodėl balsuojame už supuvusias partijas, jų nepotinius demagogus, perkrikštus ir „vagius“?

  Thumb up 9 Thumb down 0

 4. vakar per socdemų agitaciją, kiek suprantu rinkiminę, per teliką vienas toks dėstė kad Lietuva tai ne teritorija o tai kas yra tame kur šnekėjo ir baladojo į krūtinę, po jo šnekėjo Butkevičius ir buvo užrašas girdim , matom darom. Tai gi – Lietuva ne teritorija ir tai išgirdę darys socdemai – sunaikins Lietuvos teritoriją, nes Lietuva tai ne Lietuvos teritorija?

  Thumb up 6 Thumb down 3

  • Ar socdemai buvo prieš referendumą dėl žemės ? Kas iš balkonėlio tryško neapykanta dėl žemės nepardavimo užsieniečiams ?Kas išsityčiojo ir ragino neiti ? Atmintis trumpa ? Referendūūūūūūūūūūmas ? Pameni kieno žodžiai ?

   Ar pats sudalyvavai referendume dėl žemės nepardavimo užsieniečiams? Ko dabar nepatenkintas ir bačką varai ant socdemų ?

   Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Santaros klinikos dėl COVID-19 nestabdo ir kitų gyvybiškai pacientams svarbių paslaugų
Žuvinto biosferos rezervatas apsaugotas nuo medžioklės, žvejybos ir plaukiojimo poveikio
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kalėdos – puikus metas nudžiuginti ne tik kitus, bet ir save 
Vis labiau artėjant Kalėdoms daugelis pradeda ieškoti dovanų artimiesiems ir skiria tam nemažai...

Kaip išsirinkti tobulą kvapą namams? 
Namų kvapai padeda sukurti norimą atmosferą: prabangią, gaivią, atpalaiduojančią ar bet kurią kitą....

Užuolaidos: šiek tiek iš istorijos 
Užuolaidos sutinkamos daugumoje erdvių. Jos tokios įprastos, kad daugelis retai kada susimąsto, kaip,...

Kaip išlaikyti motyvaciją sportui namuose? 
Drastiškai pasikeitus mūsų kasdieniam gyvenimui vis dažniau susimąstoma, kaip palaikyti fizinį aktyvumą. Tai...

Burnos ir bendra organizmo būklė – kaip jos susijusios? 
Burnos ertmės sveikata yra glaudžiai susijusi su bendra organizmo būkle. Todėl pastebėjus dantų,...

Nuotekų valymo įrenginiai: kokie mitai sklando apie juos? 
Biologiniais nuotekų valymo įrenginiais šiais laikais naudojasi nemaža dalis gyventojų. Dideliu efektyvumu pasižyminti...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Prezidentas: Seimo darbas negali nutrūkti ilgesniam laikui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, trečiadienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
Nepritarta Seimo nuotolinio darbo reglamentavimui (2)
Seimo nariai nepritarė siūlymui Statute reglamentuoti galimybę, paskelbus ekstremaliąją situaciją,...
Lietuva toliau grimzta į skolas:  vidaus rinkoje pasiskolino 30 mln. eurų
Finansų ministerija informavo, kad Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione pirmadienį papildyta...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (1)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...