Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
ekozoe.lt
2022 Rugpjūtis 7 Sekmadienis
 

Panoptikumas ir politikumas

2022-08-04 17:36 | Naujienos | Komentarų (2)

Žmonės nuo žvėrių skiriasi labiausiai tuo, kad žvėrių gaujai visada vadovaus pats naudingiausias jai vadas. Tuo tarpu žmonėms vadovauti gali pats silpniausias. KK nuotr.

Šarūnas Šimkevičius

Panòptikumas (pan… + graikų kalba optikos – regimas) – kokių nors unikumų (neįprastų daiktų, keistų gyvūnų), vaškinių figūrų rinkinys, paroda arba muziejus. Panòptikumu (dar žinoma kaip Wunderkammer, Kunst kammer, Cabinet of Curiosities, Neįprastybių kabinetu) vadintos prabangios, išskirtinio skonio kolekcijos, kuriose turtingieji kaupdavo keistus, retus, egzotiškus artefaktus. Tačiau dabar spaudoje plinta ir naujadaras, kuris ir kilęs, ir siejamas su aukščiau minėtu žodžiu „panòptikumas“. Tas naujasis terminas yra politikumas.

Terminas politikumas naudojamas apibūdinti visiems dabartiniams satanistų statytiniams ir marionetėms, kurie save vadina prezidentais ir premjerais, bet realiai jiems derėtų vadintis „kralikais“ ir „chamiakais“. Aš tikrai nesu nei Vinstono Čerčilio, Franklino Ruzvelto ar Šarlio de Golio gerbėjas. Nebuvo jie politikos idealai. Bet tai, ką matome šiandienos politikume, neprilygsta tiems mano minėtiems politikams net ir vienu procentu. Ir iš kur tokių „eksponatų“ atsiranda? Buvo laikai, kai tokių prie politikos niekas nebūtų prileidęs net per šimtą patrankos šūvių. Pagrindinė problema ta, kad šie satanistų klapčiukai visiškai neturi atsakomybės jausmo. O antroji problema yra tai, kad satanistai kuria politikumą iš tokių administratorių, kurie visiškai nušokę ir nutolę nuo gyvenimo supratimo ir nuo realybės jausmo apskritai. Tokie ir negali vest savarankiškos ir aukšto lygio politikos. Pasaulio istorijoje geri politikai būdavo iš tokių sluoksnių, kurie nenutolę nuo socialinės realybės ir gyvenimo. Buvo gerų politikų iš teisininkų sluoksnio ir iš banditų.

Aš labai retai užsimenu apie lietuvišką politikumą. Nes mane daugiau domina globalios problemos. Nes yra kitų autorių, kurie labai tiksliai ir išsamiai apibūdina lietuvišką politikumą. Tai labai puikiai daro filosofė Nida Vasiliauskaitė. Vienoje iš savo laidų ji nagrinėjo, kaip pristatomi būsimi kandidatai į prezidentus. Nors iki būsimų Lietuvos prezidento rinkimų dar geras laiko tarpas, tačiau propagandos kampanija pradėta jau dabar. Žinoma, su lozungu – „Štai jūsų lyderiai“. Propagandos kampaniją pasiūlo apklausų firmos. Supažindina su pasirinkimo galimybėmis. Kaip su dantų pasta. Iš kurių variantų galima rinktis. Apklausos iš anksto pasiūlo tariamus lyderius. Tikslas pranešti, kaip turi būti. Manipuliuojama, kad taip galvoja dauguma.

Nida ieškojo išsamių tokių apklausų ir tyrimų rezultatų. Ir surado kai ką labai įdomaus ir išsamaus. 30 puslapių teksto su rezultatais ir lentelėmis: „Vakcinos: Lietuvos gyventojų nuostatos ir patirtis“. Bendra Lietuvos ir Didžiosios Britanijos rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanija „Baltijos tyrimai“ atliko Lietuvos gyventojų apklausą apie vakcinaciją 2011 metais. Žinoma, dauguma apklaustųjų pritarė vakcinacijai. 54 procentai. O visas šitas tyrimas pavadintas tikrai labai įdomiai: „Gyventojų apklausa apie politiką“. Smalsumo vedamas atsidariau ir aš tą Nidos minėtą „Baltijos tyrimų“ puslapį. Ir radau nemažai kitų įdomybių. Atsidariau rubriką „Naujienos“. Tų naujienų pridėta 3 puslapiai. Iš viso pateikiama 25 apklausų rezultatai. Didžiausias dėmesys kam? Aišku, pandemijai. Radau 19 vadinamųjų „Covid-19 ekspresų“. Ir kaip nuoširdžiai Lietuvos gyventojai palaikė sprendimus skelbti nepaprastąją padėtį ir karantiną. Ir kaip palaikė sprendimus pratęsti karantinus. Ir jau, žinoma, kaip nuoširdžiai palaikė vyriausybės sprendimus. Bet labai įdomi paskutinė apklausa, kuri įdėta „Naujienų“ puslapyje. Ši apklausa vykdyta 2022 metų balandžio 13 – 28 d. Ir pavadinta ta apklausa labai įdomiai. „Omnibus apklausa: pasitenkinimas demokratija“. Ir kelia daug klausimų. Kokiais tikslais atliekama? Jei su vakcinų apklausa dabar jau viskas aišku – ruoštasi pandemijos aferai. Bet ką reiškia ši naujoji apklausa? Lieka tik spėlioti. Gal ruošiamasi demokratijos naikinimui?

Ką galima būtų pridurti prie Nidos Vasiliauskaitės pastebėjimų? Galima būtų pabandyti pagalvoti, ką pasakytų apie dabartinį lietuvišką politikumą garsūs Lietuvos politikai. Kad ir kaip ta mūsų Lietuvos istorija buvo ir yra žeminama, tikrų ir sumanių politikų turėjome ir mes. Na, kad ir Vytautas Didysis. Ką jis pasakytų, matydamas totalų mūsų valstybės ir tautos naikinimą?

„Dulkinkitės nors iki beždžionių raupų, kurkite savo santuokas nors ir su kupranugariais, bet bent jau valstybę išsaugokit“, – toks greičiausiai būtų pats švelniausias pasakymas dabartiniam lietuviškam politikumui. Deja, vyksta visiškas Lietuvos naikinimas. Pradžioje jis buvo gana laipsniškas, paslėptas po tam tikra propaganda, gerovės valstybės kūrimo retorika ir melu. O dabar jau nesislepiama, stengiamasi maksimaliai tą Lietuvos sunaikinimą pagreitinti. Kartais, atrodo, dugnas jau pasiektas, bet stebina vis nauji ir nauji kvailiojimai. Per Antrąjį pasaulinį karą net Suomija nesiryžo pilnai blokuoti Leningrado. Blokada buvo, bet nepilna. Buvo paliktas ledo kelias. Ir po karo Stalinas tai prisiminė. Nors buvo pasakyta ir netiesiogiai. Mes prisimename ne tik tai, ką suomiai padarė, bet ir tai, ko jie nepadarė. Nebent lietuviškas politikumas galvoja, kad nebus Niurnbergo 2.

Pabaigti savo straipsnį norėčiau Jurgos Lago mintimis. Kontekstas buvo toks. Jurga pasakojo vieno piemens istoriją. 6 metų jį atidavė pas seną skerdžių piemeniu, kuris po metų mirė. 7 metų piemenukas pasitraukė į miškus gyventi su vilkais. Nes ganydamas kalnuose avis jis žinojo esant didelę vilkų gaują. Buvo surastas po daugelio metų, tada jam jau buvo 19.  Šis vyras tapo sociologų studijų šaltiniu, įrodančiu, kaip stipriai žmogų veikia ir keičia supanti jo aplinka. Kaip neišvengiamai žmogus prisitaiko.

Reikalui esant virsta net žvėrimi.

Ir žmonės nuo žvėrių skiriasi labiausiai tuo, kad žvėrių gaujai visada vadovaus pats naudingiausias jai vadas. Jam nebegalint – tuoj pat avangardan stos kitas toks pat. Ir dar – žvėrys lengviau priims kitokį.

Tuo tarpu žmonėms vadovauti gali pats silpniausias, durniausias, žiauriausias, net vedantis į mirtį vadovas, o ištikus tokiai bėdai – tik vienetai rinksis gelbėtis. Nes visas žmonių kūrybiškumas ir intelektas ims veikti prieš juos pačius, bandydami prisitaikyti ir nematyti. Visuomenė eis į pražūtį, vesis savo vaikus, rinksis kvailiausią likimą ir žmonės bus linkę sudraskyti tuos, kurie bandys gelbėti, eiti prieš srovę.

Todėl… ištikus nelaimei, vilkų gaujoje išsigelbės dauguma, o žmonių minioje dažnai – mažuma.“

Komentarai

 

 

 
 1. Šunauja,vergai jūs mūsų,
  nustekenta žeme,
  kur konservų banditėliai
  milijonus semia.

  Tegul tavo vaikai eina
  vien takais niekšybės.
  Arkit visi mūsų naudai
  ir vagių gėrybei.

  Tegul tavo vaikai eina
  mums toliau vergauti
  nes nukriošusiems senukams
  lemta špygą gauti.

  Tegul seimas Lietuvoj
  kišenes ištuština,
  Alkanus ir be skatiko
  į kapus palydi.

  Tegul tata žydaujos
  dega amžiams pragare,
  vardan tos šunaujos
  oligarchai žydi.

  Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Pigus šildymo būdas individualiems namams
Į ką atkreipti dėmesį renkantis avalynę vasarai?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kodėl romperiukai tituluojami geriausiu drabužiu mažyliams? 
Mažylių apranga – nuo jos įsigijimo iki aprengimo ir dėvėjimo – labai aktualus...

Nauja kryptis vestuvių žemėlapyje: lietuvius kviečia tuoktis Gran Kanarijoje 
Vestuvės užsienyje vis labiau populiarėja, tačiau sudėtingas šventės organizavimas daugelį porų atbaido nuo...

Prietaisai moterų sveikatai bei malonumui  
Įrodyta, kad vaginalinių kamuoliukų bei vibratorių naudojimas yra naudingas moterų psichologinei bei fizinei...

Vasaros sezonas prasideda: ką turėtų žinoti šunų šeimininkai? 
Prasidėjus šiltajam metų sezonui, didelė dalis žmonių džiaugiasi dėl malonaus oro ir galimybės...

Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (11)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (5)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (28)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras