Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2022 Birželis 25 Šeštadienis
 

Panevėžio apygardos teismo pirmininkui iškelta drausmės byla

2011-02-11 12:33 | Naujienos | Komentarų (29)

Nuspręsta iškelti drausmės bylą Panevėžio apygardos teismo pirmininkui Valdui Petrui Meidui. (D.Kiaunės nuotr.)

Vakar posėdžiavusi Teisėjų etikos ir drausmės komisija (toliau – komisija) nusprendė iškelti drausmės bylą Panevėžio apygardos teismo pirmininkui Valdui Petrui Meidui.

Komisijos sprendimu, Teisėjų etikos ir drausmės komisijai pavedus Panevėžio apygardos teismui atlikti tyrimą dėl teisėjo Artūro Ridiko veiksmų, šio teismo pirmininkas nesiėmė reikiamų priemonių, kad tyrimas būtų atliktas užtikrinant jo nešališkumą ir vertinamas kaip objektyvus. V. P. Meidus nei informavo komisijos pirmininko apie šeimynines aplinkybes, galinčias sukelti viešųjų ir privačių interesų konfliktą, t. y. nepranešė fakto, kad su pareiškėju A. Vavilovu, dėl kurio veiksmų teisėjas A. Ridikas leido daryti kratą, vienoje kontoroje advokate dirba teismo pirmininko žmona, nei nusišalino nuo šio tyrimo.

„Komisijos narių nuomone, atlikdamas administravimo pareigas teismo pirmininkas sudarė galimybes pažeidimo tyrimą vertinti kaip šališką – tai įvertinome kaip galimą Teisėjų etikos kodekso pažeidimą“, – sprendimą paaiškino komisijos pirmininkas, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas Algis Norkūnas. Pasak komisijos pirmininko, nors nėra detaliai reglamentuota, kada tyrimą privalantis atlikti asmuo turi nusišalinti, tačiau turi būti vadovaujamasi principu, kad tyrimas būtų objektyvus ir nešališkas, negali būti sudarytos prielaidos kitokiam tyrimo vertinimui. „Teismo pirmininkui paprastai pavedama atlikti tyrimą nenurodant, kad tai reikia atlikti asmeniškai. Šis pareigūnas turi organizuoti tyrimą ir jam suteikta teisė pavesti jį atlikti kitiems pareigūnams. Jeigu iškyla abejonės dėl šališkumo, tai apie tokias aplinkybes turi būti informuojami tyrimą paskyręs pareigūnas ar institucija, arba bent nuo tyrimo nusišalinama“, – kalbėjo A. Norkūnas.

Komisijos sprendimu, Panevėžio apygardos teismo pirmininkas V. P. Meidus galimai pažeidė teisėjams keliamą reikalavimą atliekant pareigas laikytis savo įsipareigojimo būti nepriklausomam ir neturėti asmeninio intereso, taip pat ginti teisėjų ir teismų nepriklausomumo įvaizdį visuomenėje (9 str. 4, 5 d.); reikalavimą saugoti savo profesijos garbę ir prestižą (14 str. 2 d.).

Sprendimas iškelti drausmės bylą Panevėžio apygardos teismo pirmininkui priimtas po to, kai komisijai nagrinėti buvo perduotas Seimo narės Aurelijos Stancikienės teikimas iškelti drausmės bylas teisėjui V. P. Meidui ir teisėjams Ričardui Giliui bei Eligijui Gladučiui.

Teisėjams R. Giliui ir E. Gladučiui drausmės bylas kelti atsisakyta. Komisijos vertinimu, šie teisėjai sprendė procesinius klausimus įstatyme nustatyta tvarka, todėl savo veiksmais nepadarė etikos pažeidimo.

Primintina, kad praėjusių metų birželį Panevėžio m. apylinkės teismo teisėjas Artūras Ridikas priėmė nutartį, kuria leido atlikti kratą advokatų I. Meiduvienės, A. Vavilovo ir V. Krikščiūno kontoroje „De jure“. Tačiau teisėjo A. Ridiko sprendimą panaikino aukštesnės instancijos, t. y. apygardos teismas (teisėjas R. Gilys). Ikiteisminio tyrimo veiksmų minėtoje advokatų kontoroje nepavyko atlikti ir vėliau. Panevėžio m. apylinkės teismo teisėjos Silvijos Jakštienės nutartis, leidusi pareigūnams daryti poėmį, buvo iš dalies pakeista apygardos teismo teisėjo E. Gladučio. Įtariamasis advokatas A. Vavilovas kreipėsi į Teisėjų etikos ir drausmės komisiją su prašymu iškelti drausmės bylą teisėjui A. Ridikui. Drausmės byla komisijos sprendimu buvo iškelta, tačiau Teisėjų garbės teismas teisėją A. Ridiką išteisino.

Panevėžio apygardos teismo pirmininkui V. P. Meidui iškelta drausmės byla bus perduota Teisėjų garbės teismui. Primintina, kad Teisėjų etikos ir drausmės komisijos priimti sprendimai yra neskundžiami.

KK inf.

Komentarai

 

 

 
 1. Velniava ir tiek. Juokingai atrodo:visi tokie pat ir kaip teistis reik?pasikviest iš europos nepriklausomus teisėjus ot tada jo!…ooo! Norint “suėst” teisingą sąžiningą yra lengviausia! Juk į puolimą eina tik kalti! Tiesa ir teisingumas su Melu neturi draugaut! Reik Prisiekusiųjų Teismų!

  Thumb up 72 Thumb down 0

 2. Negaliu patiketi! Tai visgi atsirado Lietuvoje jega, galinti pajudinti ir nepajudinamus, nes jau buvau pamaniusi, kad Lietuvai vadovauja ne prezidentas, ar vyriausybe, o prokuratura.
  Dekui, tikrai to laukeme…

  Thumb up 72 Thumb down 0

 3. Stankunaite saugoma nuo tiesos kalbejimo uz 70000 Lt; tuo paciu pazagina apsauginiai, o ko blogai

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • pritariu, o ko blogai jai, jos lupos nuo čiulpimo tiesiog patinusios, akys atrodo kaip abdujusiso nuo dulkinimosi gausos :))))

   Thumb up 72 Thumb down 0

 4. Kaip gali buti lyginami su teisejai Venskiene ir Stankus . Rasoma kad bus sprendžiama dėl teisėjo Arvydo Stankaus teisinės neliečiamybės, bet tuo paciau kaip suprantu ir del Venskienes bus kreipiamasi i seima, del nelieciamybes atemimo. koks apsurdas, vienas is ju padare nusikaltima, o kitas garsiai pasake apie teiseju daromus nusikaltimus, ir abu sutapatinami

  Thumb up 72 Thumb down 0

 5. ponia kk, , kaip ten su generaliniu prokuroru, kur buvo tamstos patikimi saltiniai,o tamstos favoritems tai prasti reikaliukai? a nea?

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • kaip gali buti uz ka, jei Venskiene pasake tai, kas po keliu savaiciu realiai pasitvirtino, del teisėjo A.Stankaus suklastotų teismo nutarčių, tai ar gi tai ne nusikaltimas, jei teisejas klastoja parasus ir isleidzia is kaliuzes nusikaltelius. Venskiene pasake tai, aks ir taip visiems buvo zinoma

   Thumb up 72 Thumb down 0

   • o tikrai, kodel dabar atnaujino? na nepatinka man ta Venckienė, niekada nebuvau už, bet taip pagalvojus, po to, kai vienas teisėjas prisiklastojo, taigi galima spėt šiek tiek kyšininkas, tai aišku, teisybė juk visada labiausiai kliūna ir nepatinka, ir panašiai, tai ir atnaujino, o šiaip būtų boba tiesiog blevyzgoja ir tiek

    Thumb up 72 Thumb down 0

 6. Atsizvelgiant i Valio atnaujinta byla Venskienei kyla pagristas klausimas, kam atstovauja Karstas komentaras taip liaupsindamas Vali? Stojam i vienas gretas su Lietuvos rytu?

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • KK žiūri į viską plačiau, valstybiškai, o ne kaip tamsta siaurai, vien tik per Venckienės akinius.

   Thumb up 72 Thumb down 0

 7. kas išmanote.Na,teisėjų etikos komisija ar garbės teismas nusprendžia,kad toks ir toks teisėjas pažeidė teisėjo etiką arba garbę.KOKIOS TOKIŲ SPRENDIMŲ KONKREČIOS PASEKMĖS?Iš darbo išmes,pažemins pareigose,perkels į kitą teismą?Tarnaujant sovietų armijoje,kai tekdavo budėti štabe,kartais vykdavo partiniai uždari susirinkimai,o per duris viskas girdėdavosi.Na,ir prasidėdavo!Ivanovas į šuns dienas išdirba Sidorovą,kad jis TERŠIA KOMUNISTO VARDĄ,kekšininkas,girtuoklis,neatiduoda skolų ir jo būrys daliny prasčiausias.Po susirinkimo Ivanovas juokdamasis plodavo per petį Sidorovui ir klausdavo:”Na,kaip aš tave,gerai išdirbau?Sekantį kartą tu mane.”Ir abu besijuokdami eidavo išgerti pavogto aparatūros valymui skirto spirito.Įdomu būtų pamatyti teisėjų veidus,kai vienas kaltina kitą etikos pažeidimu ar garbės pažeminimu.Tai kokios pasekmės?

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Baikit juokus, kokios gali būti pasekmės tarp savos chebros. Na, o kurie neįsirašo į kompaniją, tie baudžiami ant visų apsukų, iki tarpininkavimo šalinti iš pareigų.

   Thumb up 72 Thumb down 0

  • teisus kareivėlis.O redaktorę sudirbsim-seniausiai laikas įvesti žymeklį apie geriausią komentarą.

   Thumb up 72 Thumb down 0

  • Generalinis prokuroras Valys atnaujino bylą Kedienei ir Venckienei dėl nepagarbos teismui. Kokia gali būti kalba apie nepagarbą teismui. Koks asilas šiais laikais dar gali gerbti tuos supuvusius teismus ir teisėjus. Aš suprantu nepagarbą teismui tuo atveju, jei veiksmais ar žodžiais žeminamas teisėjų bei teismo procesų dalyvių garbė ir orumas teismo proceso metu teismo salėje. O už durų aš išreiškiu savo asmeninę nuomonę ir tiek, o už tai taikyti kažkokias represijas tai jau primena ne tokius jau tolimus laikus ir batka Aliaksandrą.

   Thumb up 72 Thumb down 0

 8. Is 3 milijonu Lietuvos gyventoju ar atsiras nors VIENAS,kuris mate,kaip varnas kapoja varnui akis?

  Thumb up 72 Thumb down 0

 9. visiems uz ka nors galetu iskelti bylas, teisas yra zmogus ir tuom viskas pasakyta. Kas nores susidoroti tikrai ras uz ka, kas nores teisybes bus atmesti visi skundai. Nes tik stiprus gali “teisti” stiprius.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 10. Tuojau ir čia minimi teisėjai atsakys ne tik prieš etikos ir drausmės komisiją , bet ir pagal LR BK .

  KREIPIUOSI Į TEISĖJŲ ETIKOS IR DRAUSMĖS KOMISIJĄ

  Kreipiuosi į Teisėjų etikos ir drausmės komisiją su prašymu paaiškinti , kokiu būdu galėčiau pateikti nusikalstamos veikos įrodymų , kurias vykdė toliau mano vardinami teisėjai :

  1. Vilniaus m. 2 apylinkės teismo teisėja Danutė Mickevičienė , klastojusi baudžiamąją bylą bandant išsukti žudikes nuo atsakomybės .

  2. Vilniaus m. Apygardos teismo teisėjai : Daiva Pranytė – Zaleckienė , Audronė Kartanienė , Linas Žukauskas šie teisėjai klastojo baudžiamą bylą , slėpė mano pateiktus įrodymus , ko pasekoje (po organizuoto pasikėsinimo nužudyti nes kreipiausi jog būčiau iškviestas liūdytoju saugumiečio V. Pociūno nužudymo byloje) nevaldau keturių kairės rankos pirštų . Dėl šių teisėjų nusikalstamos veiklos buvo ivykdyti pakartotinai sunkųs nusikaltimai . Šis nužudymas buvo organizuotas VSD ir žudikės realios bausmės išvengė , ir toliau vykdė nusikaltimus , jos organizavo pakartotinai užpuolimus ir bandė organizuoti pakartotinai nužudymą . (turiu audio įrašus su visų teismų ir nusikaltimų įrodymais). Dėl šios bylos jau kreipsiuosi į Europos Žmogaus Teisių Teismą , nes jau kreipiausi ir į Lietuvos Aukščiausiajį teismą .

  3. Vilniaus m. 1 apylinkės teismo pirmininką Stanislovą Juocevičiu ir šio teismo teisėją Renatą Kasimovienę , kurie civilinėje byloje slėpė sunkiu nusikaltimus prieš mano mažamečius vaikus , kuriuos vykdė vaikų motina R. Androsova , vaiko teisių inspektorė Rita Valančienė , bei Vilniaus m. savivaldybė . Apie visas nusikalstamas veikas buvo informuota ir LRS VTK R. Šalašavičiūtė .
  Šis iškrypėlis S. Juocevičius , tapo šio teismo pirmininku už tai jog slėpė nusikaltimus prieš mažamečius vaikus.

  4. Vilniaus m. apygardos teismo teisėjos Liucijos Uckienės nusikalstamo neveiklumo , kuri slėpė Vilniaus m. apylinkės prokuratūros nusikaltimus . Su civiliniu ieškiniu aš kreipiausi į Vilniaus m. apygardos teismą prieš Vilniaus m. apylinkės prokoratūrą , dėl vykdomos nusikalstamos veiklos vykdomos jau net 13 metų mano ir mano mažamečių vaikų atžvilgiu.
  Remiantis LR CPK 299 ir 300 st. atsiradus civilinėje byloje nusikaltimų požymiams visa medžiaga turėjo būti perduota į prokuratūrą, atlikti tyrimus.
  Dėl teisėjos L. Uckienės nusikalstamo neveiklumo , buvo ivykdyti dar trys sunkūs nusikaltimai , buvau užpultas su vamzdžiu , buvo įsiveržta į butą ir užpultas , buvo grasinama nužudyti mane .
  Atskiras skundas , dėl teisėjos L. Uckienės nusikalstamo neveiklumo jau Lietuvos Apeliaciniame teisme , bus nagrinėjamas šių metų kovo mėnesį, gavau oficialų atakymą .

  5. Aš kreipiausi į Vilniaus m. apygardos teismą su ieškiminiu pareiškimu prieš Vilniaus m. 1 apylinkės teismo pirminiką S. Juocevičiu ir šio teismo teisėją R. Kasimovienę už nusikalstamos veiklos slėpimą prieš mažamečius vaikus ir mane .
  Vilniaus m. apygardos teismo teisėjas Dainiaus Rimkevičiaus slėpė sunkius nusikaltimus civilinėje byloje , kuriuos vykdė Vilniaus m. 1 apylinkės teismo pirmininkas S. Juocevičius bei šio teismo teisėja R. Kasimovienė . Tuo būdu bandydamas išsukti šiuos teisėjus nuo baudžiamosios atsakomybės .
  Remiantis LR CPK 299 ir 300 st. atsiradus civilinėje byloje nusikaltimų požymiams visa medžiaga turėjo būti perduota į prokuratūrą, atlikti tyrimus.
  Dėl Vilniaus m. apygardos teismo teisėjo D. Rimkevičiaus nusikalstamo neveiklumo , teisėjai padarę sunkius nusikaltimus toliau neteisėtai vykdo savo pareigas .

  Laukiu oficialas atsakymo .

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • lietuvos teismai ir prokuraturos toks ziurkiu lizdas kuris randasi giliai po tvarte esanciu smirdanciu meslu,tai tik ziurkes ir nioeko daugiau.

   Thumb up 72 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Figūrą formuojantys apatiniai: kokius rinktis?
Kaip išsirinkti geriausią mobilų kondicionierių?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Prietaisai moterų sveikatai bei malonumui  
Įrodyta, kad vaginalinių kamuoliukų bei vibratorių naudojimas yra naudingas moterų psichologinei bei fizinei...

Vasaros sezonas prasideda: ką turėtų žinoti šunų šeimininkai? 
Prasidėjus šiltajam metų sezonui, didelė dalis žmonių džiaugiasi dėl malonaus oro ir galimybės...

Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Ar biuro priemonių kokybė kinta? 
Darbas biure yra neatsiejamas nuo tam tikrų priemonių, kurios gali garantuoti, kad pavyks...

Naujausia žaidimų įranga dar geresniems pojūčiams 
Jeigu mėgstate kompiuterinius žaidimus ir norite atrasti juose dar geresnes patirtis, išbandyti daugiau,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (10)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (28)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras