Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Spalis 23 Trečiadienis
 

Pamąstymai apie “Kazimiero mugę” Kaune

2008-03-28 12:57 | Kultūra | Komentarų (10)

Konservatorius Kazimieras Starkevičius sugalvojo, kaip pagyvinti konservatorių išvažiuojamuosius posėdžius - pvz., surengti 'Kazimiero mugę' Kaune

Tadas Genutis

Kodėl mugė Kaune?

Jau aštunti metai Kaune vyksta Kazimiero mugė, kurią organizuoja Lietuvos Šeimos ūkininkų sąjunga (pirmininkas Vidas Juodsnukis). Šios gražios idėjos sumanytojas ir rėmėjas – buvęs Kauno apskrities viršininkas, konervatorius Kazys Starkevičius. Kauniečiai pamena nedrąsius, suvaržytus pirmųjų renginių žingsnius. Kodėl buvo sumąstyta “Laikinojoje sostinėje” organizuoti Vilniaus kraštui būdingą šventę – sunkus galvosūkis… Bandau jį išnarplioti.

Kaip minėjau, iniciatoriaus vardas Kazimieras (o sūnaus taip pat Kaziukas!), tad – gal noras save įamžinti? O gal noras pagyvinti miesto veidą ir pritraukti turistus? Ne paslaptis, kad Kaunas turistų srautams – tai tik poilsio stotelė tarp Vilniaus ir Klaipėdos. Čia jie neužsibūna, infrastruktūra Kaune neparuošta, nekalbant apie apleistus lankytinus objektus, purvinus ir šiukšlinus senamiesčio kiemelius, istorinių pastatų griuvėsius, apmirusią rotušę…

Yra ir trečioji versija: visi prisimename dipolio-dvimiesčio idėją, tad galbūt noras nenusileisti sostinei ir pagimdė šį renginį, antrinant arba mėgdžiojant Vilniaus Kaziuko mugę.

Vilniaus miesto Taryba protestavo, rašė įvairius straipsnius, net užpatentavo pavadinimą… Kauniečiai taip pat nesnaudė, lakstė į sostinę, domėjosi vardo patentavimu. Ir, atrodo, taip pat užpatentavo pavadinimą ”Kazimiero mugė”.

Gerai, kad neįmanoma užpatentuoti patį renginį ar scenarijų – tada tai jau kariautų, peštųsi abiejų miestų organizatoriai, net žiežirbos lakiotų…

Domėjausi “Kazimiero mugės” Kaune istorine atmintimi, tradicijomis, kalbinau etnologą prof. L. Klimką, Z. Kelmickaitę ir nieko nepešiau.

Štai ką kalba istoriniai šaltiniai: “Pagal tradiciją Vilniuje, Katedros aikštėje, vyksta Kaziuko mugė, įgavusi pavadinimą “Kaziukas”. Mugės metu vyksta karnavalinės eitynės, prekiaujama įvairiais namų apyvokos padargais, įrankiais… ir kitais dalykais. O taip pat Vilniaus verbomis, būdingomis tik šiam kraštui…” ( prof. P. Dundulienė).

Vadinasi, nei papročių, nei tradicijų “Kazimiero mugė” Kauno krašte neturi. Taip ir supraskime, kad tai – dirbtinis, išvestinis, sūkurtas renginys.

Kita medalio pusė – pripažinkime, jis prigijo Kaune, išbujojo, išpopuliarėjo, išaugo į didžiulę 3 dienų šventę šiais metais.

Prisiminimai iš praėjusių mugių

Prieš trejetą metų kultūrinė mugės programa pagyvėjo, tapo spalvingesnė, linksmino žmones teatralizuoti personažai arba kaukėti linksmuoliai, kalbino praeivius, prekeivius, šmaikštavo, erzeliojo…Tiesiog jautėme organizatorių kūrybingesnes užmačias, įstrigo atmintin tautinių juostų takas, skirtas pagerbti visiems Kazimierams, ne tik išskirtiniams svečiams.. O renginio vedančioji Kazytė ( Rima Čepurnienė) su savo vaikais (mea culpa… neprisimenu pavardžių!) nepabūgo pasirodyti pasigrimavusi, su dirbtinomis kasomis ir taip taikliai, smagiai “palaidyti gerklę”. Dvi dienas džiaugėmės jos sąmojais, anekdotais ir nuoširdžiu, uždegančiu žiūrovus, bendravimu.

Paliko neišdildomą įspūdį ir jos “vaikai”: Kaziukas bei Kaziukė.

Apie pastarąją – tai jau atskira šnekta: puiki apranga, grimas, vaidyba ir mokėjimas prajuokinti žiūrovą…O juk tai – ne aktoriai, tik saviveiklininkai – entuziastai, dar geriau, Kaziukė – persirengęs jaunuolis!

Netoli scenos ruseno lauželis, ir “Tėvas Kazys”(šaunusis Vilius Kaminskas) kepė blynus, šmaikštavo ir vaišino visus žiūrovus…

Tokie vedantieji pagyvino ir sušildė šią šventę, ji buvo šeimyniška ir sava…

"Kazimiero mugė – 2008” prasideda

Vos tik pasklido žinia apie šiųmetinį renginį, jau vienuoliktą valandą būrys korespondentų sukiojosi prie Kauno miesto savivaldybės, tikėdamiesi teatralizuotų akimirkų, sąmojo ir jumoro. Deja…

Vaikštinėjame, griežiant pučiamųjų orkestrui, ieškojome praeitų metų personažų – kaimyniškai pasisveikinti, norėjome paskanauti “tėvo Kazio” blynų…Nė padujų mūsų senųjų, mielųjų šventės šeimininkų!!!

Atriedėjo išraižyta bričkelė, traukiama stainaus žirgelio, lydima Užgavėnių kaukių (nesupratau kodėl – juk jau po Užgavėnių?), išlipo šventės organizatorius Kazimieras Starkevičius, o paskui jį, tik žiūrime, visas tuntas Seimo narių – konservatorių, Kauno miesto savivaldybės valdininkai, Kauno rajono valdininkai ir dar eilė nepažįstamų asmenų…. Net pats “Tėvynės sąjungos” partijos pirmininkas Andrius. Kubiliaus atrūko į Kauną… Tik lipa, tik grūdžiasi į sceną, vos sutilpo – trim eilėmis net sutojo. Ir prasidėjo kalbos, kalbelės, ditirambai, sveikinimai, pasigyrimai, savęs parodymai ir išgyrimai…

Lygiai valandą susirinkusieji į koncertinę programą privalėjo išklausyti “privalomojo”, “brežnevinio susirinkimo” pasirodymo. Su apdovanojimais (kiekvienam buvo įteiktos pintinės, gan brangiai kainuojančios, – 80-100 Lt)… Tik keista – kodėl raudonų gvazdikų nebuvo?…

Koncertinė programa vėlavo, kolektyvai bambėjo… Nesvarbu – toks scenarijus, taip numatyta…

Pagaliau, 13 val., vedantieji (kažkokia moteriškė tautiniais rūbeliais ir, žiū, mūsų “tėvas Kazys”- Vilius Kaminskas) valdiškais, sausais balsais, kaip per kokį susirinkimą, pradėjo koncertinę programą.

Už “Kazimiero mugės – 2008” durų

O mūsų “išrinktieji” pasivakščioję, pasižmonėję, prekeivius pakalbinę, save parodę, anot Seimo narės Rasos Juknevičienės, “pirkiniai jau netelpą į automobilio bagažinę”, sugužėjo į Kauno miesto savivaldybės kavinę. Pakalbinti nesileido, fotografuotis taip pat, tačiau ilgokai, kokias 3-4 val. užsisėdėjo, mat, posėdžiavo, tarėsi, ginčijosi…

Spėju, kad Tėvynės sąjungos išvažiuojamasis priešrinkiminis posėdis vyko būtent Kauno miesto savivaldybėje (bepigu, kai meras Andrius Kupčinskas – savas!), o priedanga irgi labai graži – “Kazimiero mugės “ svečiai.

Renginio organizatorių kabinete tai pat vyko “posėdžiai”, “pasitarimai” – tiek vedantieji, tiek organizatoriai iš ten nešėsi plastmasinius puodelius ir per šiaudelį traukė…ne bet ką, o vynelį arba dar ir stipriau.

Žandai tik raudo, akelės blizgėjo…

Kalbu taip, nes ir man viena iš organizatorių – p. Eva įpylė ir atnešė!

Bepigu švaistytis – ir konservatoriams, ir organizatoriams užteko… Tačiau pabandykime paskaičiuoti: pagal informaciją internete – parduota 500 leidimų prekiauti, 1 diena – 30 Lt, mugė vyko 3 dienas..

Taigi surinkta nei daug, nei mažai – 45 000 Lt. O kur dar rėmėjai? O kur projekto pinigai iš Kauno miesto savivaldybės?

Visus finansus, bilietus, sutartis tvarkė renginio partneris “Girstučio” sporto ir kultūros centras (direktorius Mindaugas Skvarnavičius).

Įdomu, ar vyko viešieji pirkimai, kaip to reikalauja įstatymai? Kokiu pagrindu dirbo organizatoriai, kai pagrindinės darbovietės yra kitose įstaigose? Pvz., LR Seimo nario padėjėja Eva Dalinkevičienė, “Girstučio” darbuotoja Gintarė Aleksandravičienė ir direktorius Mindaugas Skvarnavičius, Kauno miesto kultūros skyriaus specialistas Vilius Kaminskas, kelionių vadovė-renginių organizatorė Rima Čepurnienė ir kt. asmenys. Patikimi šaltiniai teigia, kad už šios šventės organizavimą organizatoriai ir pagrindiniai vedantieji atsiseikėjo po 2-3 tūkstančius litų.

O, be to, anot pirmininko Vido Juodsnukio, “LŠŪS yra visuomeninė organizacija, įkurta Seimo nario Kazimiero Starkevičiaus, ir dabar aktyviai dalyvaujančio bei remiančio jos veiklą, nepelno siekianti organizacija, todėl jokie tikrinimai yra nebaisūs”.

O gal vertėtų Kauno miesto savivaldybės kontrolieriui pasidomėti, kaip vis dėlto buvo panaudoti projektiniai pinigai? Kauno miesto mokesčių inspekcijai – ar teisingai bei teisėtai išleisti pinigėliai?

Klaidos klaidelės…

Renginio kultūrinę programą sudarė “Girstučio” darbuotoja Gintarė Aleksandravičienė. Ji sumąstė tokį “super” valdišką scenarijų – tik rimti, orūs ir gražūs lietuvaičiai, nes kaip čia juokausi prie valdininkijos, o dar Seimo narių? Jokių linksmybių, satyros, o jau apie teatralizuotus personažus –net neužsiminti.. Tai “ne lietuviškos tradicijos’, anot scenarijaus sumanytojos.

Populiariausią Lietuvoje jumoro grupę “Dzyvų dzyvai” nutrenkė į trečią dieną -matyt, galvojo, bus blogas oras, visi nuvargę, žiūrovų nebus, tegu sau pasirodo tuščiam laukui.

Deja, lyg tyčia trečioji diena buvo šilčiausia ir žmonių bene daugiausia…

Ieškau tautosakos, tačiau mugė – dideli turgūs, prekymečiai.

“Nešūkavęs, nerėkavęs, pilvo nejuokinęs – mugėje (jomarke) nepasibuvęs”.

“Kam ta mugė, kad nėr iš ko pasijuokti?”.

Patarčiau renginio prganizatoriams apsilankyti Vilniaus, savo konkurentų, “Kaziuko mugėje”. Jokių “valdiškų” susirinkimų, apdovanojimų, pasigyrimų, valandas trunkančių kalbų ir kitų formalumų. Šventinėje karnavalinėje eisenoje dalyvauja visi – persirengia ir organizatoriai, ir svečiai, kokio rango bebūtų. Šių metų eisenai vadovavo pats Kultūros departamento direktorius… nepabijojęs persirengti, smagiai nusiteikęs praeiviams anekdotus porino, net dainas užtraukė.

Tiek prie Didžiosios, tiek prie Mažosios scenos (Laisvės al. ir Daukanto gt.), susirinkę į koncertinę programą, pasigedo smulkios informacijos: kokie kolektyvai pasirodys ir kokiu laiku. Nei spaudoje, nei afišose, nei internete to nebuvo paskelbta. Tuo tarpu praeitais metais visą informaciją radome prie scenos pakabintose afišose. O šiais metais organizatoriai šypsojosi ir mįslingai tarsteldavo: “Laukite, šokite ir matysite”. Nieko sau, negi kabosi visas tris dienas ir nežinia ko lauksi!

Nesimatė minioje nei “čigonų”, “žydukų” ar kitokių persirengėlių, nesigirdėjo kvatojimo, erzelio. Keliose vietose įrengtos scenos, ir tik ten skambėjo muzika, sukosi poros. Prie Istorinės Kauno Prezidentūros čiurleno indėniška muzikikė. Tai jau gerai.

Ir staiga, lyg yla iš maišo, prieš akis išniro smagūs persirengėliai – “Diedas Kazys” ir ta pati praeitų metų “geltonkasė Kazytė”. Smagiai, tarmiškai juokaudami, kalbindami praeivius, apdovanodami saldainiais mažuosius, atseit, ieškojo savo vaikų. Čia pat vyko improvizaciniai pokalbiai, suvaidinami etiudai. Tiesiog šventė sielai, šiluma ir šypsenos. Kartu ir reklama prekeiviams, prie kurių vykdavo “menamos” derybos ar pokalbiai. Praeiviai guviai atsakinėjo, spaudė rankas persirengėliams, patarinėjo, kur ieškoti dingusių vaikiukų ir smagiai šypsojosi. Viena senučiukė padovanojo Kazytei žibuoklių – taip ir stovi tas vaizdelis prieš akis. Gaila, neturėjau fotoaparato.

Patarimas organizatoriams – štai ko trūksta šventei: gabių ir sąmojingų persirengėlių. Vienos poros per maža – Vilniaus mugėje dalyvauja daug saviveiklinių teatrų ir teatriukų.

Toliau traukiu į Rotušės aikštę – miesto širdyje tylu ir ramu. Ieškojau, pažadėtų spaudos konferencijoje, karietų, limuzinų ir senų automobilių. Klaidžiojau ir mąsčiau, kodėl nepasiūlius Rotušės aikštės renginių organizavimo firmai, jei jau patys nesugeba? Rotušės aikštė atgytų po 18 val., kai prekiautojai baigia prekybą: koncertai – jaunimui, gal jau įgrisę ir fejerverkai.

Iš žmonių veidų ir nuotaikos mačiau, kad trūksta kažko, ypač jaunimui, nors iki 22 val.

Pabaiga

Jeigu palyginčiau abu renginius Vilniuje ir Kaune, sakyčiau, abu turi savo veidą. Pripažinkime, Vilniaus “Kaziukas” – daug brandesnis renginys, kuris turi tvirtas istorines šaknis, puikų tautodailės paveldą – Vilniaus verbas. Šios šventės organizatoriai puikiai atnaujina senąsias tradicijas, atsikratydami statiško, sceninio renginio įvaizdžio. Jame dalyvauja visi, ne tik žioplinėja ar sukasi polkos ritmu. Pasivaikščiojus Vilniaus gatvelėmis, išgirsti saviveklinių kolektyvų dainuškas, sutartines tiesiog praeivių sraute ar šalia tvarkingo kiemelio, skverelyje…

Kauno “Kazimiero mugė” daugiau statiškas, koncentruotas keliose vietose, dirbtinai sukurtas renginys. Bet svarbiausia – prigijęs ir mėgiamas kauniečių. Tačiau jam trūksta vilnietiško paprastumo, dainingumo “čia ir čia pat”, o juk yra puiki vienalytė erdvė – Laisvės alėja, Vilniaus gatvė, Rotušės aikštė, kurią reiktų išnaudoti. Folkoriniai kolektyvai galėtų koncertuoti ne tik scenoje, teatrai ir teatriukai tikrai mokėtų pagyvinti ir sušildyti šį spalvingą renginį.

2008-03-28

Komentarai

 

 

 
 1. I’ll right away grab your rss feed as I can’t in finding your e-mail subscription link or newsletter service. Do you’ve any? Kindly let me recognize so that I may just subscribe. Thanks.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. I’ll right away take hold of your rss feed as I can’t to find your email subscription link or newsletter service. Do you have any? Please allow me know so that I may subscribe. Thanks.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. I do like the manner in which you have framed this particular difficulty plus it does provide me some fodder for thought. Nevertheless, through just what I have witnessed, I really wish when other reviews pack on that folks continue to be on issue and don’t embark on a tirade involving some other news of the day. Yet, thank you for this fantastic piece and whilst I do not necessarily go along with this in totality, I regard your viewpoint.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Esu nori mokytis Flash , yra gabalas raštu , Flash , jei gerai , tada prašome rašyti į jį , ačiū .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. I truly like the fresh perpective you did on the problem. Really was not expecting that when I started off studying. Your concepts were easy to understand that I wondered why I never looked at it before. Glad to know that there’s an individual out there that certainly understands what he’s discussing. Fantastic job

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. This is often really interesting, You’re an awfully skilled blogger. I’ve joined your rss feed and check out forward to seeking a lot more of your wonderful post. Also, I’ve shared your site in my myspace!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. My brother suggested I might of this nature website. He was entirely right. This post truly made my day. You can not imagine just simply how much time I did spent because of this information! Thanks!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. This can be an exceptionally expectant imagination that you will be supplying and also you reach it away at no cost. I savour seeing websites that be aware of the value of rendering a prime resource at no cost. I truly enjoyed reading your Wiley Post. Thanks!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. Būtų labai šaunu, kad į Kazio mugę Kaune pakviestume iš Baltarusijos, Ukrainos, Lenkijos. Jų dailė tokia spalvinga ir paįvairintų jau kai kuriuos nusibodusius tautodailės atstovus.

  Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (2)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...