Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Spalis 21 Trečiadienis
 

Palaimintasis Teofilius Matulionis – tikėjimo, tvirtos dvasios ir meilės Lietuvai pavyzdys

2017-06-25 16:41 | Politika | Komentarų (63)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vilniaus Katedros aikštėje dalyvavo iškilmingose šv. Mišiose, kurių metu arkivyskupas Teofilius Matulionis paskelbtas Palaimintuoju. Nuotr. iš lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vilniaus Katedros aikštėje dalyvavo iškilmingose šv. Mišiose, kurių metu arkivyskupas Teofilius Matulionis paskelbtas Palaimintuoju.

Daugybę metų sovietinės valdžios persekiotą ir įvairiuose Rusijos kalėjimuose bei lageriuose kalintą Teofilių Matulionį Popiežius Pranciškus 2016 m. gruodžio 1 d. paskelbė kankiniu ir taip atvėrė kelią jo beatifikacijai.

Kreipdamasi į visus Lietuvos tikinčiuosius, šalies vadovė pabrėžė, jog šiandien valstybei išskirtinė diena.

„Šiandien ypač aiškiai girdime plakant istorinę širdį. Iš atokiausių Lietuvos vietovių tūkstančiai susirinko pagerbti birželį gimusio ir taip pat birželį beatifikuoto mūsų tautiečio arkivyskupo Teofiliaus Matulionio. Aikštėje matau ypač daug jaunų, laisvės kartos žmonių. Laisvės, kurios praradimo pasekmes tvirtai atlaikė arkivyskupas. Taip sutapo, kad šį mėnesį prisimename ir skaudžiausią valstybės patirtį: okupaciją, masinius trėmimus ir tūkstantines aukas – visa, ką teko išgyventi mūsų žmonėms. Palaimintasis Teofilius Matulionis – vienas iš jų“, – sakė Prezidentė.

Pasak šalies vadovės, atlaikęs daugkartinius suėmimus, įkalinimus, tardymus, kankinimus, bandymus užverbuoti arkivyskupas neprarado to, kas svarbiausia, – žmogiškumo, meilės žmonėms ir ištikimybės tiesai.

Prezidentės teigimu, kiekvieną kartą, kai stengsimės išlaikyti vidinę tvirtybę, dvasinę pusiausvyrą ir viltį, prisiminkime Teofilių Matulionį – garbingą, teisingą ir tvirtos dvasios žmogų. Tai savybės, kurios reikalingos visiems, kasdieniu darbu kuriantiems ir saugantiems Lietuvą ir jos laisvę.

Šalies vadovė palinkėjo, kad Palaimintuoju paskelbtas arkivyskupas taptų moraline atrama ir stiprybės šaltiniu kiekvienam Lietuvos žmogui.

Arkivyskupo Teofiliaus Matuliono beatifikacija – tai pirmoji beatifikacija, kuri vyksta Lietuvoje. Prieš 30 metų Romoje Palaimintuoju paskelbtas arkivyskupas Jurgis Matulaitis.

Iškilmingas šv. Mišias Katedros aikštėje, į kurias susirinko tūkstančiai tikinčiųjų, aukojo iš Vatikano atvykęs Popiežiaus legatas kardinolas Angelo Amato SDB.

Komentarai

 

 

 
 1. Pargindo pykciui yra:Kodel Komuniste ir zyde pagal motina Lietuvos Prezidente?Kodel tokios patycios is Baznycios?2.Tai tiesiog proto neturejimas ,ar Zmogaus laikymas asilu?Kas gali sustabdyti si idijotu valdyma?

  Thumb up 8 Thumb down 0

 2. Ožiui mirus jis bus kanonizuotas 3-ąją dieną po mirties :))) ir bus jam statomi paminklai – OŽYS raguotasis su sparnais ir nimbu ant ragų :))) o ant Ožio kupros raitelė – Bestija 1-oji su iškelta ranka su ausiniu samčiu :))) ir melsis savo stabams PUODAGALVIAI-ICHTIANDRAI :)))

  Thumb up 10 Thumb down 0

 3. Politikus ir kunigus kartais piktina kai vyras dulkina vyrą per šikną. Bet situacija kai vienas žmogus dulkina smegenis miniai jiems kelia neapsakomą malonumą…

  Thumb up 11 Thumb down 0

  • Dailininkas eina išpažinties: -Kuo nusidėjai? -Su paveikslu santykiauju. -Kokiu būdu? -Nupiešiau gražuolę nuogą moterį visu ūgiu, prapjoviau skylę, o už drobės statau namų šeimininkę. Klebonas neskubėdamas atsako: -Sūnau, tavo nuodėmė yra didžiulė, bet idėja gera…

   Thumb up 8 Thumb down 0

 4. “T.Matulionis mirė 1962 metais būdamas 89-erių” ir “mirė nukankintas dėl savo tikėjimo”. 1962 metais TSRS vidutinė gyvenimo trukmė buvo 70 metų.Kaip ten kankino, jei sugebėjo sulaukti 89 – erių?

  Thumb up 11 Thumb down 1

 5. reikėjo pasinaudoti proga ir tuo pačiu ŠVENTĄJA BEI PAMALONINTĄJA paskelbti Agnę Bilotaitę, kuri “iš nekalto prasidėjimo” tuoj turės “benkartą”.

  Thumb up 9 Thumb down 1

 6. Vienas primestas žaidimas liaudžiai,kad žmogus buvo geras,tai gerai,kiekvienas tyliai savo dalią nešantis žmogus,vertas pagyrimo.Bet kas gali tikėti religija,jie senai,senai apie Dievą nieko negirdėjo.

  Thumb up 8 Thumb down 1

 7. pensinininkai badauja o valstybe skiria milijinus lavono tampymo ir garbinimo sventei !!!

  Thumb up 9 Thumb down 1

 8. T.Matulionis neparsidavė nei vienai sistemai, pranoksta visus tuščiai skambančius grybauskaitės ordinus

  Thumb up 9 Thumb down 1

 9. o ką veikė Jėzus Kristrus kai buvo kankinamas iki nukankinimo vyskupas? Mėgavosi žiūrėdamas iš dangaus?

  Thumb up 7 Thumb down 1

 10. Na va KPCC ateistė Grybauskaitė perskaitė politinformaciją kaip jos NKVD-istas tėvelis miškuose gaudė laisvės gynėjus ir šaudė , trėmė juos į sibirą .
  Aišku papasakojo kaip pati su KGB ieškojo nepatikimų sovietų valdžiai asmenų visas galais Leningrado ,,INTURISTO,, viežbutyje .
  Žinoma neužmiršo paminėti kaip su Z. Vaigausku ir Č. Juršėnu dėstė partinėje mokykloje ir stengėsi diegti KPCC ideologiją .

  KAS TĄ KOMUNISTINĘ IŠPERĄ ILEIDO Į KATEDROS AIKŠTĘ ???

  Thumb up 9 Thumb down 1

 11. suwaldė situaciją

  nes gatvės tuščios.

  įleidžiami tik su kolchoznyku bilietais . O greta pabijojo sprogimo musulmono. todėl pasirinko musiet karabaso šieno lową. O iršvestaakis supranta tik rusiškai

  uždaryti gatves. ant daugiau smiagianū nibeturi

  Thumb up 5 Thumb down 2

 12. Va,ir Dalia buvo ir ji pasimeldė. Tai ko čia kiti burnojat, nepatenkinti…. Negadinkit tikintiesiems nuotaikos, ba jie pyksta labai.

  Thumb up 7 Thumb down 1

  • Saukstas opiumo liaudziai, kad atitrauktu demesi nuo valdzios smaugimo. Neveltui ir ponia pamoksla sake.

   Thumb up 10 Thumb down 0

 13. Melu pagrįstas juodaskvernių šou. Lageriuose nekankindavo. Žiauriausiai kankino bažnyčia inkvizicijos laikais. Netikintiems juodaskvernių skleidžiamoms nesąmonėmis įkaitintais strypais ant kūno išdegindavo kryžius, išraudavo liežuvį, išdurdavo akis, sutrupindavo rankų, kojų kaulus, gyvus sudegindavo ant laužo,… Be to, sovietams vadovavo ne rusas, o gruzinas Stalinas. o NKVD vadovavo žydas Berija.

  Thumb up 17 Thumb down 2

 14. bažnyčių tarnai skelbia dvasios ir tikėjimo žodį, per pamaldas skaito bibliją – vieną per tą patį, šventadieniais ir įvairiuose apeigose. O Lietuvėlė nyksta emigracijoje, skendėja alkoholizme, narkomanijoje, daugėja vaivorykštės spalvų. Sovietai draudė kunigams politikuoti (persekiojo), bet tokio žmonių palaidavimo, nusikaltimų, latravimo nebuvo. Dabar daugelis nori pasipuikuoti tikėjimu, bet ar tikrai tiki…, to nesijaučia regint ir girdint apie nesuvokiamas lietuvaičių nuodėmes. Klerkams dabar svarbiau turtingai ir maloniai gyventi, pelnosi iš teikiamų paslaugų, lupdami iš žmonių koją primynę, o jokių mokesčių Valstybei nemoka, dar juos valdžia remia ( neva už dvasinį ganymą). Matyt todėl jų dvasinis žodis tampa neveiksmingas ir klimpsta žmonės į nusikaltimus: nuodingas priklausomybes, niekšybes, žiaurumus, palaidą gyvenimą, sukčiavimą…

  Thumb up 16 Thumb down 1

 15. Paaiškinkite man pagoniui kas dabar pasikeis, kas iš to, kokia nauda iš to lavono tampymo, kokia šito prasmė, jūs patys krikšionys suprantat ar šiaip kaip avinų banda mekenat

  Thumb up 16 Thumb down 0

 16. Šiandien baigiasi musulmonų Ramadanas ir pradeda jie švęsti Uraza Bairam šventę, tai jau ir mūsiškiai pradeda pratintis prie musulmonų švenčių sugalvoję priedangą? :)

  Thumb up 12 Thumb down 0

 17. Teofilius numirė eidamas 89 metus, savo namuose, savoj lovoj Šeduvoje, nei jis nukankintas, nei ką… Siaubingiau klastojama istorija nei tarybiniais laikais. Pats tas Teofilius apsiverstų grabe sužinojęs, kad jis tipo kankinys kažkoks.

  Thumb up 19 Thumb down 1

  • paskaiciau matulionio biografija – tikrai ne didziausio kankinio buta. Nereiktu taip pompastiskai. tik formuojat antagonizma ir tai neypac gerbiamai kataliku baznyciai

   Thumb up 14 Thumb down 0

  • O karo metu tas palaimintas išgelbėjo nors vieną žmogų nuo išvežimo į Vokietiją darbams arba nuo mirties koncentracijos stovykloje? Istorija nutyli.

   Thumb up 13 Thumb down 0

 18. tikrai buvo graudu ziureti,kaip nkvd gaisrininko dukte,kazka vapejo.manau dar yra gyvi tie stribai,kurie vykde ir vadovavo kratoms…

  Thumb up 15 Thumb down 1

 19. rusai išmirkė nuo triperio nudvėsusi leniną ir eina uostyti miniomis.

  Galvoja, kad jis ruskiu BOGAS.

  Thumb up 0 Thumb down 8

 20. VIenas dalykas šitame teatro spektaklyje su Mumijos tąsymu nudžiugino- buvo paskelbta , kad spektaklyje dalyvaus 50 000 davatkų, o susirinko 15 000. Kunigėliai pabars, kodėl ne visos davatkos ėjo Trečiojo Laipsnio Dievocionalijų bučiuoti. ( čia bažnytininkai turi galvoje rožančius ir kitus “maldingus dalykus “

  Thumb up 13 Thumb down 1

 21. Na va, per 4 val misiu kunigu elektromobiliai pasikrove… davatkos lauke su pietumis… ir visi popieriukus pasirasys ir sau isides po pora tukstanteliu, nes juk vilniuj buvo, islaidu juk turejo

  Thumb up 10 Thumb down 1

 22. kad nepaskelbe ji kankinusiu ir tremusiu stribu pavardziu,o tie kurie dare kratas,muset dar gyvi…

  Thumb up 12 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Pasaulinės širdies dienos proga Molėtų meras prisimena savo istoriją: „Gydytojai padovanojo antrą šansą gyventi“
Profesorius V. Urbonas: Ne visi žino šiuos paprastus būdus virškinimo problemoms mažinti
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Darbas Vokietijoje: kodėl verta rinktis šią kryptį? 
Ne paslaptis, kad darbas užsienyje kasmet sudomina tūkstančius žmonių. Belieka tik pridurti, kad...

Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (2)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Bendras Lietuvos ir Prancūzijos Prezidentų ir Latvijos Ministro Pirmininko pareiškimas dėl demokratijos išsaugojimo (1)
2019 m. liepos 16 d. pristatydama politinius prioritetus Europos Parlamentui...
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (6)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (5)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (5)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (1)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (1)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys (1)
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...