Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Spalis 26 Pirmadienis
 

Palaimintasis Teofilius Matulionis – tikėjimo, tvirtos dvasios ir meilės Lietuvai pavyzdys

2017-06-25 16:41 | Politika | Komentarų (63)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vilniaus Katedros aikštėje dalyvavo iškilmingose šv. Mišiose, kurių metu arkivyskupas Teofilius Matulionis paskelbtas Palaimintuoju. Nuotr. iš lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vilniaus Katedros aikštėje dalyvavo iškilmingose šv. Mišiose, kurių metu arkivyskupas Teofilius Matulionis paskelbtas Palaimintuoju.

Daugybę metų sovietinės valdžios persekiotą ir įvairiuose Rusijos kalėjimuose bei lageriuose kalintą Teofilių Matulionį Popiežius Pranciškus 2016 m. gruodžio 1 d. paskelbė kankiniu ir taip atvėrė kelią jo beatifikacijai.

Kreipdamasi į visus Lietuvos tikinčiuosius, šalies vadovė pabrėžė, jog šiandien valstybei išskirtinė diena.

„Šiandien ypač aiškiai girdime plakant istorinę širdį. Iš atokiausių Lietuvos vietovių tūkstančiai susirinko pagerbti birželį gimusio ir taip pat birželį beatifikuoto mūsų tautiečio arkivyskupo Teofiliaus Matulionio. Aikštėje matau ypač daug jaunų, laisvės kartos žmonių. Laisvės, kurios praradimo pasekmes tvirtai atlaikė arkivyskupas. Taip sutapo, kad šį mėnesį prisimename ir skaudžiausią valstybės patirtį: okupaciją, masinius trėmimus ir tūkstantines aukas – visa, ką teko išgyventi mūsų žmonėms. Palaimintasis Teofilius Matulionis – vienas iš jų“, – sakė Prezidentė.

Pasak šalies vadovės, atlaikęs daugkartinius suėmimus, įkalinimus, tardymus, kankinimus, bandymus užverbuoti arkivyskupas neprarado to, kas svarbiausia, – žmogiškumo, meilės žmonėms ir ištikimybės tiesai.

Prezidentės teigimu, kiekvieną kartą, kai stengsimės išlaikyti vidinę tvirtybę, dvasinę pusiausvyrą ir viltį, prisiminkime Teofilių Matulionį – garbingą, teisingą ir tvirtos dvasios žmogų. Tai savybės, kurios reikalingos visiems, kasdieniu darbu kuriantiems ir saugantiems Lietuvą ir jos laisvę.

Šalies vadovė palinkėjo, kad Palaimintuoju paskelbtas arkivyskupas taptų moraline atrama ir stiprybės šaltiniu kiekvienam Lietuvos žmogui.

Arkivyskupo Teofiliaus Matuliono beatifikacija – tai pirmoji beatifikacija, kuri vyksta Lietuvoje. Prieš 30 metų Romoje Palaimintuoju paskelbtas arkivyskupas Jurgis Matulaitis.

Iškilmingas šv. Mišias Katedros aikštėje, į kurias susirinko tūkstančiai tikinčiųjų, aukojo iš Vatikano atvykęs Popiežiaus legatas kardinolas Angelo Amato SDB.

Komentarai

 

 

 
 1. aš ir nesakau kad juk palaiminti Kaišiadoriu arkikadedroj, bažnyčioj, buvo galima , bet netampyti palaikus mirusio, ,šitas vyras buvo vertas dėmesio juk pagal istorijos beografijos vaizdą tikras buvo pašaukimo vertas kunigas kanauninkas Rusijos ,kankinis juk pradžia buvo be pabaigos kovėsi už dvasios laisves gėri, nešė stengėsi itikti visoms tikinčiu žmonių laisves širdžių norams , juk buvo komunistams vienas iš pagrindo tikintis mylintis kristu išpažintas ne tik lietuvoj, bet ir už lietuvos ribu ,vertas dėmesio tokiu žmonių isitikinimo yra mažas lašelis ,,, ilsėtis turi savo vietoj netampomas užteko ,jo gyvenimui tremčiu spigljuotos vielos ir tu komunistu doktrinos laužimo sveikatoj užtemimo,,, o dar mišiu pabaigai visai ora sumaiše vienas asmuo nuplevesavo, lietumis juk ir ten dvasios mato kur tiesa o kur melas ., aiškinti nebūtina ,,,,

  Thumb up 1 Thumb down 0

 2. visu pirma mano nuomone yra tikrai išskirtinio būdo, juk vyko, įvykis Lietuvoj , pirma karta ir kaip mišių eigos metu kada tiek buvo atvykusių kunigu vyskupu, ir tautiečiu tikinčių kurie yra tikrai gabus tikintis žmonės ,einant šv, mišių eigos kviesti Grušui, vyskupui, duoti žodi sakyti, kam kam tokio posakio kur matyta prieš visas tautas juk matė ir stebėjo liaudis iš daugelio šalių o išėjo to meto K G B atstovas ir kaip iš giedro dangaus sukuitė suvėlė žmonių gėrio ,aš nesuprantu nevertinu kaip ir kokio reikalo reikėjo tikintiems kviesti komunistu šito luomo kurie nukankino tiek metu žmogui kalėti po kalėimus sveikata atimti, suluošino ir kankinio likimą nugyveno kur palaimintas išnėkintas kunigas po kalėimus lagerius tremties ,,juk buvo Adamkus ,ir landzbergis kurie tikri vyrai tikintis galėjo žodi tarti,,, o būtų mišių eiga pakėles pabaigai o dabar liko kas blogio vaizdas ,,,, bastą,

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Dabartinė valdžia, kurią sudaro komunistų partijos ir KGB likučiai, palaiko ir kursto Ukrainos, taip pat ir Sirijos karą, remia pabėgėlius, nes dalis jų yra ISIS kovotojai, kurie randa čia jaukų prieglobstį bei karinę poziciją „būsimam karui“ su Rusija.
  Dalia Grybauskaitė vadina Rusiją teroristine valstybe, tačiau šios valstybės atstovai labai drąsiai iškėlė savo mylimos valstybės vėliavą – šią šalį, priminsiu, mylėjo ir saugojo palaimintasis Teofilijus Matulionis (jis buvo ir Rusijos piliečiu), kuriam skaudėjo širdį dėl joje plintančio ateizmo, ir komunizmo įsisiautėjimo – ir nepaleido Rusijos vėliavos per visą beatifikacijos Mišių ceremoniją. Likimo pokštas – tačiau Daliai Grybauskaitei įsiterpus į šv. Mišių pabaigą – priminsiu, Teofilijus buvo kankinamas būtent komunistų – jai prieš akis buvo iškelta Rusijos vėliava.

  Thumb up 2 Thumb down 0

  • Ji pasirinko, kaip ir garsusis „Dėdulė“ – paprastesnį – kolaboravimo – būdą. Ir ne išimtis jos pozicija dabar: labai naudinga tiek finansiškai, tiek geopolitiškai. Ukrainos naikinimas – Dalia Grybauskaitė tam pritaria, tačiau visur mosikuoja Lietuvos vėliava. Ar lietuviai, kuriems pavyzdys yra palaimintieji Jurgis Matulaitis ir Teofilijus Matulionis, nori griauti, o ne statyti? Akivaizdu, jog D. Grybauskaitė Tautos nuomonės neatsiklausė.

   Thumb up 3 Thumb down 0

 4. Jeigu kardinolas Bačkis neleido į Vilniaus Akikatedrą įnešti Prezidento Algirdo Brazausko karsto, tai kas suteikė teisę Vilniaus arkivyskui Gintarui Grušui išniekinti Palaimintojo Taofiliaus Matulionio atminimą Arkikatedros aikštėje, leidus komunistei Daliai Grybauskaitei rėžti kalbą?

  Thumb up 4 Thumb down 0

 5. Įdomu,kaip elgtųsi žydai Izraelyje,jeigu koks nors SS arba SD buvęs pareigūnas,kandidatuotų į prezidentus.
  Išrinktų prezidentu ar ne.

  Thumb up 6 Thumb down 0

  • O kuo SS blogiau už KGB ?
   Aišku išrinktų , kaip ir Litchujai išsirinko KGB kekšę .

   Thumb up 5 Thumb down 1

 6. Apgailetinai atrodo ,kai nkvedistu palikuonis,netgi atgavus kasneli laisves Lietuvai,dar pusmeti tarnavo svetimos salies,okupantui.man atrodo tiesiog apgailetinai,kai matau kolaborantus ir isverstaskurius sedincius baznycioje pirmose eilese.Gal jie tapo tokie giliai tikintis???Niekada nepamirsiu ,kai lydedavau turistus i Kryziu kalna ir matydavau stukacius krumuose,stebincius is pakanales su ziuronais ,skaiciuojancius zmones ir masinas.man labai apgailetina,kad tuos kelis rublius tuomet kur gaudavaiu papyldomai prie algos ,del tokiu siuksliu -skundiku,ateme.Apgailetinai atrodo,kai zmones tikrieji tikintieji,kartais net i baznycia neileidziami,nes matai isverstaskuriai su klapciukais nuo valdzios lovio uzeme pirmas gretas sventoveje.Geda ziureti,kai matau rusijos “paslapti” besireklamuojancia.Visada maniau,kad baznycia ne reklamos objektas,o juo labjau ne pajuokos. kadangi istrintas mano komentaras,rasysiu penkis.

  Thumb up 11 Thumb down 1

 7. Palaimintojo Teofilijaus šventėje D. Grybauskaitė praleido progą patylėti says:

  Kaip tarybiniais metais jokia šventė nevykdavo be apsamanojusių partijos sekretorių, taip ir dabar niekas nepasikeitė. Tik buvę komunistai persivadino kitaip – viena jų netgi „valstybės vadove“. Bet viduje įsiūto raudono skuduro juk neišsioperavo.

  Daliai Grybauskaitei iki palaimintojo Teofilijaus Matulionio labai toli.

  Buvusi komunistė – kolaborantė. Kolaboravo netgi po Nepriklausomybės atkūrimo – 1990 06 30 gavo algą iš TSRS komunistų partijos, už darbą partinėje mokykloje (komunizmą aišku dėstė toje mokykloje, o ne religiją. Ji pati teigia nieko nedėsčiusi, buvo „atsakinga sekretorė“, na, maždaug, trečias žmogus mokykloje.Koks skirtumas.)

  Palaimintasis Teofilijus jokiomis aplinkybėmis nesutiko kolaboruoti, ir išduoti Jėzų.

  Thumb up 8 Thumb down 1

  • Kai kurie disidentai jau nepriklausomais metais gailėjosi savo kietakaktiškos kovos sovietmečiu, sakė: galėjome eiti į Komunistų partiją ir būtume dėl Lietuvos daugiau padarę. Taip, kad ne viskas būna raudona, kas raudonai atrodo.

   Thumb up 2 Thumb down 5

 8. buvo graudu žiūrėti,kaip nkvd gaisrininko duktė,kažką vapėjo.manau dar yra gyvi tie stribai,kurie vykdė ir vadovavo kratoms…

  Thumb up 7 Thumb down 0

  • Dabartinė valdžia, kurią sudaro komunistų partijos ir KGB likučiai, palaiko ir kursto Ukrainos, taip pat ir Sirijos karą, remia pabėgėlius, nes dalis jų yra ISIS kovotojai, kurie randa čia jaukų prieglobstį bei karinę poziciją „būsimam karui“ su Rusija.
   Tačiau Teofilijus Matulionis nepritartų šiai Dalios Grybauskaitės keliamai isterijai.
   Palaimintasis Teofilijus visa širdimi mylėjo Rusiją, ir veržėsi į ją grįžti misijoms tęsti – ir ilgėjosi jam mielos Rusijos visą savo gyvenimą.
   Koncekruotas vyskupu būtent Rusijoje. Mūsų taip garsiai privatizuojamas Teofilijus visų pirma yra Rusijos šventasis.
   Maskvos arkivyskupija vyskupui Antanui Maleckiui, kuris ir paskyrė T. Matulionį Rusijos Katalikų bažnyčios vyskupu – 2003 m. pradėjo beatifikacijos procesą, dėl akivaizdžių šventumo įrodymų.

   Thumb up 1 Thumb down 0

 9. Dėl to aš ir esu ”buvęs”,kad negaliu žiūrėti į tokias nesąmones,seniai mirusio žmogaus palaikų tampymą iš miesto į miestą,viešą demonstravimą ir susirinkusiųjų žiūrovų mulkinimą.Kažin ar tarp susirinkusiųjų žiūrovų buvo bent keletas procentų tikrai giliai tikinčių pažnyčios propaguojamomis dogmomis (pomirtinis gyvenimas,nekaltas prasidėjimas,prisikėlimas iš mirusiųjų,įvairiausi stebuklai ir t.t.),kiekvieną sekmadienį nuoširdžiai bažnyčiose besimeldžiančių,atgailaujančių ir nenukrypstamai besilaikančių 10 Dievo įsakymų?Bažnytiniai kanonai reikalauja,kad mirusieji ilsėtųsi ramybėje,o nebūtų tampomi,kaip pastipę kačiukai.Bažnyčios tarnams už pinigus turbūt viskas galima – Dievulis atleis,nors didelė dalis iš jų to Dievulio buvimu,matomai,irgi giliai netiki.

  Thumb up 10 Thumb down 1 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Pasaulinės širdies dienos proga Molėtų meras prisimena savo istoriją: „Gydytojai padovanojo antrą šansą gyventi“
Profesorius V. Urbonas: Ne visi žino šiuos paprastus būdus virškinimo problemoms mažinti
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Darbas Vokietijoje: kodėl verta rinktis šią kryptį? 
Ne paslaptis, kad darbas užsienyje kasmet sudomina tūkstančius žmonių. Belieka tik pridurti, kad...

Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (2)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Bendras Lietuvos ir Prancūzijos Prezidentų ir Latvijos Ministro Pirmininko pareiškimas dėl demokratijos išsaugojimo (1)
2019 m. liepos 16 d. pristatydama politinius prioritetus Europos Parlamentui...
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (6)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (5)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (5)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (1)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (1)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys (1)
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...