Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2021 Vasaris 25 Ketvirtadienis
 

P.Malakausko atsistatydinimas laikinai išgelbėjo A.Valantino kėdę?

2009-12-15 13:19 | Teisėsauga | Komentarų (27)

Sutapimas: VSD generalinis direktorius P.Malakauskas atsistatydino kaip tik tuo metu, kai Seime buvo rengiamasi skalbti generalinio prokuroro A.Valantino mantiją, suteptą pedofilijos byla

Pirmadienio rytą driokstelėjo žinia: Valstybės saugumo departamento generalinis direktorius Povilas Malakauskas atsistatydino. Prezidentė Dalia Grybauskaitė iš karto pasirašė dekretą dėl P.Malakausko atleidimo iš VSD generalinio direktoriaus posto ir pateikė jį Seimui. Šiandien iš karto po pietų Seimas turėtų atleisti P.Malakauską iš VSD vadovo pareigų.

Iš šalies žiūrint, viskas atrodo labai paprasta ir suprantama: Prezidentė Dalia Grybauskaitė dar prieš keletą mėnesių pareiškė, jog VSD dirba nepatenkinamai. Ir jau tada, po tokio D.Grybauskaitės pareiškimo, Povilas Malakauskas turėjo atsistatydinti iš VSD vadovo posto. Tačiau neatsistatydino. Kodėl?

„Susitarta, kad Povilas Malakauskas saugumui vadovaus tol, kol bus rasta, kuo jį pakeisti“, – tuomet, rugsėjį, sakė „Karštas komentaro“ šaltiniai iš VSD. Pasak jų, tuomet kaip realiausias kandidatas į VSD vadovo postą buvo minimas dabartinis VSD Klaipėdos apygardos vadovas Mindaugas Svirskas.

„Karšto komentaro“ šaltiniai iš jo aplinkos teigia, kad šiuo metu saugume bando įsitvirtinti M.Svirsko bendramokslių universitete laida, kuri esą ir „stengiasi į atsakingiausius postus susistatyti savus“.

Tačiau dabar kalba ne apie tai, kas pakeis P.Malakauską, bet kodėl būtent dabar?

„Tai susiję su P.Malakausko liudijimais Seimo Nacionaliniam saugumo ir gynybos komitetui dėl CŽV kalėjimo Lietuvoje“, – cituoja įvairi žiniasklaida savo šaltinius.

Tačiau ar iš tiesų P.Malakauską iš posto išvertė slaptas CŽV kalėjimas Lietuvoje ir liudijimai apie jį Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete?

Tai, kad konservatoriai nebuvo patenkinti VSD generaliniu direktoriumi Povilu Malakausku (nors šis, prieš paskiriant jį į šį postą, ir prisipažino mąstąs dešiniuoju smegenų pusrutuliu) ir kad siekia jo pakeitimo, jau seniai buvo vieša paslaptis. Nes, kaip viename neoficialiame pokalbyje yra pasakęs vienas aukštas konservatorius, „Povilas Malakauskas yra nelaisvas“. Turbūt dėl to jis per daugiau nei dvejus savo vadovavimo VSD metus ir nepateikė Seimui reikalautų 12 slaptų pažymų apie „Dujotekanos“ voratinklį Lietuvoje ir į šitą voratinklį patekusius politikus, žiniasklaidos priemones, to paties VSD pareigūnus ir t.t. Ir nors viešai P.Malakauskas teigė mąstąs dešiniuoju smegenų pusrutuliu, o iki tampant VSD vadovu buvo ir konservatorių partijos narys, P.Malakauskas, tapęs VSD vadovu, labai greitai perėjo į tuometinio premjero G.Kirkilo stovyklą – nevengė pusryčių su tuometiniu premjeru G.Kirkilu ir jo patarėju A.Januška, o Molėtų rajone dar buvo matytas ir žaidžiant futbolą su tuo pačiu G.Kirkilu.

Bet vis dėlto, kodėl Povilas Malakauskas atsistatydina būtent dabar?

„Povilas Malakauskas paaukojamas tam, kad generalinio prokuroro poste būtų paliktas Algimantas Valantinas“, – tokią versiją „Karštam komentarui“ išsakė redakcijos šaltiniai iš konservatorių frakcijos Seime.

Esą kai keli konservatorių frakcijos nariai parodė iniciatyvą papildyti Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto išvadas dėl Drąsiaus Kedžio dukters bylos tyrimo ( ir, jeigu Seimas joms pritartų, būtų kreipiamasi į Prezidentę dėl A.Valantino atstatydinimo), buvo nutarta skubiai paaukoti VSD generalinį direktorių. Mat Seimas planavo generalinio prokuroro klausimą išspręsti dar iki Kalėdų.

„Tačiau dabar, kai reikia rūpintis naujo VSD vadovo paskyrimu, tai generalinio prokuroro atstatydinimą klausimą norima nusikelti, nes esą negali valstybė būti vienu metu ir be VSD vadovo, ir be generalinio prokuroro“, – sakė KK šaltiniai.

Jų teigimu, netikėtas P.Malakausko atsistatydinimas generalinio prokuroro A.Valantino „galvos“ neišgelbės. „Šitas klausimas vis tiek buvo keliamas – anksčiau ar vėliau“, – teigė redakcijos šaltiniai.

KK inf.

2009-12-15

Komentarai

 

 

 
 1. aš ir galvoju, ko tas Valantinas šiandien per LNK žinias toks patenkintas, šneka apie pedofilijos bylą beveik su džiaugsmu, bet pedofilijos byloje per LNK absoliutus melas. Dirba byloje 8 prokurorai.Ką jie dirba? Duokit vieną dorą ir bus ūsai ir stankūnaitės pasodinti. Apsimetėliai prokurorai. Kiek galit taip visą tautą mulkinti.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. bet paziurejus i p. Makakausko nosi – tai aiskiai turi buti apipjaustytuju tautos atstovas

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. MALAKAUSKAS yra svetimas žmogus sovietinių teisininkų gaujoje,todėl jam teko atsistatydinti.Sovietinė teisėsauga patiko KGB agentui V.Landsbergui,tokia ji tinka jo pasekėjui Kubiliui,tinka ir Dašai(Dalei) Polikarpovnai.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Malakauskas niekada nebuvo "spec.tarnyba", tai buvo minkštas ir patogus įsakymų vykdytojas ir "pridengėjas"

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Tokią bylą, apie kurą kalbate (bylą kažkam iš privilegijuotųjų) galima padaryti tik tuomet, jeigu tai atitinka kažkokios politinės grupuotės interesus. Šiame tinklalapyje kiek anksčiau buvo bandymų įrodyti, kad bomžai ir čigonai valdo Lietuvą. Turbūt neverta svarstyti tokių teiginių pagrįstumo. Kaip Lietuvą valdo spec tarnybos, matome iš Malakausko atstatydinimo

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Pas mus kažkodėl visi klaidingai galvoja, kad prokuratūra yra valdžios įrankis. Atsipeikėkit – tai valdžia yra prokuratūros įrankis. Bet kuriam galima padaryti bylą ir taip tampyti už virvučių. Lietuvą valdo ne partijos, o spec.tarnybos per savo žmones partijose.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. o todel kad Vsd negali uztikrinti pedofilu-masonu satanistu sektos nariu sauguma o kaip blogai organizuotas teisejo nuzudymas -niekas nepatikejo kad cia Kedzio darbas,mums zydu satanistu subinlaiziam ,iskrypeliam ,materialistam ,ozio garbintojam ,bailiam,niekystom tokio VSD vadovo nereikia
  …………………………………………………………………………………….: "Mes gerbiama dieva, bet tai dievas kuriam nusilenkeme be prietaru.Laisvuju murininku religija pasaukia pirmiausia atvesti mus pas visus pasventintuosius i auksciausius laipsnius ,islaikant Liuciferio mokslo grynuma. Jeigu Liuciferis nebutu dievas, tai juo butu Adonajus (Kristus),kurio veikla pazenklinta ziaurumo ir neapykantos anspaudu, mokslo neigimu ir Liuciferio smeiztu.Taip ,Liuciferis dievas , deja, Adonajus taip pat dievas.Kaip skelbia Senasis istatymas: nera sviesos be tamsos, nera grozio be bjauraties ir nera juodo be balto ;todel ir Absoliutas gali egzistuoti tiktai dviejuose dievuose, butent todel satanizmo moksas-erezija.Ir tikrai svari, tikrai filosofinereligija – tikejimas Liuciferiu,sviesos dievu, priligintu Adonajui.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. Visa prokuratūra: ir generalinė ir teritorinės yra valdžią turinčiųjų įrankis. Doras generalinis prokuroras negalėtų įgyvendinti jokių sistemos reformų, nes tiesiog būtų atleistas kaip Junokas. Prokuratūroje ir teismuose nebus reformų, jeigu jų nebus valdžios viršūnėse ir jeigu nebus iš pagrindų pakeistas prokuratūros santykis su valstybe ir su valdančiaisiais sluoksniais

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. Sąjūdis (kol dar nebuvo įšsigimęs į konservatorių partiją) nemažai pasiekė ir be automatų, gal tai pavyktų ir dabar, jeigu atsirastų žmones vienijanti organizacija, kuri iš tikrųjų būtų už žmones ir Lietuvą, o ne už save ar Lietuvą alinančius parazitus. Susivienijusi tauta nesunkiai priverstų dirbti tiek prokurorus, tiek teisėjus, tiek gerbiamus seimūnus, kuriems be kita ko ir dabar neaišku už ką moka didžiulius atlyginimus. Atsiradus normaliai teisėsaugai ir seimūnų atsakomybei, kitos problemos išsispręstų savaime.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. Teisineje valstybeje senai butu generaline prokuratura isvaikyta. Bet kokie zmones nenori atleisti Valantino? As netikiu, kad ir pakeitus Valantina ateis doras zmogus. Jei ateitu doras prokuroras tai visi sitie prokurorai ir teisininkai, kurie prisideje prie Kedzio bylos butu atleisti is teisesaugos sistemos. Bet as sneku apie dora prokurora ir apie teisine valstybe. Lietuva yra ne teisine valstybe o nusikalteliu ir iskrypeliu uzuoveja. Lenkai net pakraupe raso laikrasciuose, kad Lietuvoje del iskrypeliu byla yra vilkinama.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. visiskai teisingai,bet deja kam skirti sie zidziai jie neskaito jie,t.u.banditai-valdininkai save skaito nemirtingais ir jokie zodziai ju jau nepaveiks,mes visi puikiai zinom kas galetu padeti musu situacijoje,tai,basliu per galva kasdiena dauzyti,arba i radiatoriu zpizini uz plauku paemus,tada gal kas ir "prabustu",o kitaip nieko nebus,nei jokie susiburimai,nei susibegimai,kazkada sustauskas yra gerai pasakes,bet nesikartosiu,tas taipogi siule gera "vaista",vat jums ir okupantai,o dabar savi taip suvare lietuvele,kad tikrai nera jokios kitos iseities,kaip imti kuokas ir skaldyti jiems galvas,bet kas ta prades,va dilema?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. Viskas slaptai, jokių komentarų, priežasčių paaiškinimų, kaip totalitarinėje valstybėje

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. Visur intrigos,melagystės ir purvas.Visi praradę sąžinę,moralę.kas per žmonės toje valdžioje.Atrodo ,kad jie numatę gyventi 100metų ir dėl ko reikia taip elgtis.Vieną dieną pradėsi viduriuoti ,nueisi pas gydytoją ir sužinosi ,kad tau 4 stadijos vėžys,nepraeis ir keli mėnesiai ir tavęs nebėra šiame pasaulyje.Ir viskas vyksta toliau be tavęs,tai ar verta taip gyventi,ar čia tokia didžiulė meilė savo palikuonims,kad mirus reikia jiems palikti kuo didžiausius turtus.Vienas žmogus labai gerai pasakė,kad nei vieno niekas nepalaidos nei su dviem kostiumais,nei su dvejom porom batų,o ir kas tau iš to ,jeigu tavo karstas auksinis,tavęs nebėr.Atsiprašau,gal čia visai ne į temą,bet kai pradedi truputį domėtis ir sekti įvykius Lietuvoje ,kyla tokios mintys.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. Malakauskas turi lėkti lauk, nes jo vadovaujamas saugumas, užuot dirbęs savo darbą, persekioja žurnalistus.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. Panašu,kad CrimeRangers com narys EthicRanger yra išsigimėlių
  komentatorius.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. Kaip pažiūrėti vertas dėmesio
  publicistines ne tik TV3, bet ir LTV, LNK?
  Geras greitas įvairių televizijų laidų portalas.

  Naujausia verta dėmesio nuoroda į
  LNK "Paskutinė Instancija"
  apie A.Valantino veiklą grupės diskusijoje:
  w w w crimerangers com/group/aValantinoNePadarytidarbai

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. Malakauskas vis tiek nebuvo faktinis vadovas, o tik ant popieriaus, todel geriau tegul eina lauk…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 18. Kubiliniai nusprendė,kad MALAKAUSKAS privalo atsistatydinti,tai jis būdamas Kubiliaus partijos nariu,nurodymą įvykdė.Akivaizdu,kad Prezidentė remia kubilistus.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 19. 2004-2005 metais P. Malakauskas nebuvo VSD vadovu, todėl negali būti kaltinamas dėl buvusio JAV žvalgybos kalėjimo. Konservai 2007 m. teikdami P. Malakauską į VSD vadovo pareigas tikėjosi, kad tokiose svarbiuose pareigose turės savo žmogų, kurį galės tampyti už virvutės, tačiau Malakauskas nesutiko būti tampomas už virvutės. Toks P. Malakausko elgesys nepatiko Kubiliui, todėl jis ir siekia jo atstatydinimo. P. Malakausko atstatydinimą vertinu kaip dar vieną oligarchų pergalę siekiant absoliučios valdžios. Atstatydindama P. Malakauską Grybauskaitė dar kartą demonstruoja, kad yra oligarchų statytinė, besąlygiškai tenkinanti jų norus. Kubilizmui, oligarchokratijai, banditizmui, genocidui NE!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 20. tikriausiai vietoje Malakausko bus paskirtas Valantinas, o vietoje Valantino – Malakauskas arba bus paskirti ambasadoriais, bet be darbo tokie įžymūs žmonės tikrai neliks

  Thumb up 0 Thumb down 0

 21. kris visi..ir Salava ir Valantinas ir sitas jau krito.. blogiausia yra tai,kad nezinom ka i ju vietas sukis..

  Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Nugaros masažai – kiekvienam
Moderni maisto pramonės įranga
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kaip derinti skirtingus interjero stilius? 
Šiuolaikinis interjero dizainas pasižymi stilių įvairove. Nuo modernaus iki klasikinio, nuo minimalistinio iki...

Vilniuje atsidarė naujas globos skyrius 
Vilniuje atsidarė VšĮ „Sveikatos metai“ įkurtas „Senjorų avilio“ globos skyrius, kuriame teikiamos ilgalaikės/trumpalaikės socialinės...

Greitas ir patikimas įmonių steigimas 
Įmonių steigimas kartu su profesionalų pagalbą vyksta greitai ir paprastai. Iš tiesų nereikia...

Greitas ir patikimas apleistos apskaitos tvarkymas 
  Reikalingas apleistos apskaitos tvarkymas, kuriuo pasirūpins patyrę buhalteriai? Skaitote kaip tik tai,...

Kalėdos – puikus metas nudžiuginti ne tik kitus, bet ir save 
Vis labiau artėjant Kalėdoms daugelis pradeda ieškoti dovanų artimiesiems ir skiria tam nemažai...

Kaip išsirinkti tobulą kvapą namams? 
Namų kvapai padeda sukurti norimą atmosferą: prabangią, gaivią, atpalaiduojančią ar bet kurią kitą....

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Lietuva vidaus rinkoje pasiskolino 75 mln. eurų
Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione pirmadienį papildyta obligacijų emisija už...
Prezidentas: Seimo darbas negali nutrūkti ilgesniam laikui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, trečiadienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
Nepritarta Seimo nuotolinio darbo reglamentavimui (2)
Seimo nariai nepritarė siūlymui Statute reglamentuoti galimybę, paskelbus ekstremaliąją situaciją,...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...