Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Spalis 20 Sekmadienis
 

P.Gylys siūlo T.Burauskaitei pasakyti tiesą ir apie Dėdulę: „Oglasite vesj spisok, požalusta“

2018-01-06 23:23 | Aktualu. | Komentarų (75)

LGGRTC direktorei T.Burauskaitei siūloma "paviešinti visą sąrašą". Nuotr. iš lrp.lt

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (LGGRTC) paskelbė, kad aktorius Donatas Banionis ir dirigentas Saulius Sondeckis sovietų okupacijos metais buvo užverbuoti dirbti KGB agentais. Anot LGGRTC, KGB 1958 metais buvo užverbuotas kardinolas Vincentas Sladkevičius, bet po metų iš sąrašo išbrauktas ir ištremtas į provinciją.

Toks LGGRTC žingsnis sulaukė nevienareikšmiškų įvertinimų – buvęs URM ministras Povilas Gylys LGGRTC vadovei T.Burauskaitei feisbuke pasiūlė atskleisti tiesą ir apie Dėdulę, o Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas stebisi, kodėl tai padaryta būtent dabar.

„Valstybingumo atkūrimo šimtmečio proga T.Burauskaitė nusprendė „pakelti tautos dvasią“ – paskelbti iškilių lietuvių galimas sąsajas su KGB. Tarp jų ir kardinolo V.Sladkevičiaus. Jei gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro tikslas buvo sujaukti mūsų istorinę atmintį, pasėti tautinį pasimetimą ir nusivylimą, tai tikslas pasiektas – Vasario 16-ą užtemdys ne tik dabartinės nomenklatūros nesėkmės, bet ir nuostata, kad tautoje moralinių autoritetų niekada nebuvo.

Inturkėje su būsimu Eminencija gyvenom po vienu stogu. Prisimenu jį kaip labai šviesų, patriotišką žmogų, tikrą krikščionį. Mano tėvelis – buvęs Inturkės vargonininkas Leonas Gylys ne kartą man yra pasakojęs, kaip saugumiečiai būsimam kardinolui grasino išsiųsti jį pažinčiai su baltomis meškomis. Mūsų šeima prisimena ir beveik slapta nuo valdžios įvykusį jo įšventinimą į vyskupus.

Sutinku, kad mes turime teisę žinoti tiesą. Tačiau kyla klausimai: pirma, kodėl pasirinktas toks laikas – šimtmečio minėjimo išvakarės. Juk tiek delsus buvo galima palaukti mėnesį kitą; antra, ar tikrai buvo pasverti įrodymai, žalos ir naudos santykis šiuo metu skelbiant tik keleto, be to mirusių, žmonių pavardes; trečia, kurie galingi žmonės su tokia biografija ir ŠIANDIEN užima įtakingas pareigas, formuoja viešąją nuomonę. Neiškentęs paprašysiu – „Oglasite vesj spisok, požalusta“; ketvirta, nuo kada konservatorius Anušauskas tapo nešališku istoriku?

P.S. Laikai buvo sudėtingi ir tūkstančiai žmonių ne savo noru turėjo kontaktų su tuometiniais saugumiečiais. Mane irgi jie du kartus bandė „įdarbinti“. Pirmą kartą sunkiau, o antra kartą drąsiau pavyko išsisukti“, – feisbuke parašė buvęs užsienio reikalų ministras Povilas Gylys.

Jis siūlo T.Burauskaitei pasakyti tiesą apie Dėdulę.„Na ką gi, ponia T.Burauskaite, negalintį apsiginti kardinolą V.Sladkevičių jūs demaskavot. Vadinasi atėjo laikas pasakyti tiesą ir apie Dėdulę. Jeigu ėmėtės švarinti Lietuvą, švarinkit toliau“, – parašė P.Gylys.

V.Bakas: „Kodėl tokie dalykai skelbiami tik dabar?“

„Teko pažinoti a. a. maestro Saulių Sondeckį. Jo indėlis į Lietuvos meną, kultūrą, įspūdingas. Jis buvo vienas iš tų, kurie kovojo prieš antioligarchinį šimtus milijonų litų žalos padariusi LEO LT projektą, kurį kūrė ir globojo iki šiol įtaką išsaugoję vietiniai politiniai ir verslo veikėjai. Nors tuo metu politikos elitas, opozicija ilgus metus šią temą ignoravo. Žmonės, kurie stabdė šią amžiaus aferą buvo marginalizuojami ir persekiojami tuometės valdžios.

Galbūt tai tiesa, bet kodėl tokie dalykai skelbiami tik dabar? Kodėl tai daroma tada, kai šių žmonių jau nėra mūsų tarpe ir jie nebegali apsiginti?

Lietuvoje ramiai gyvena nemažai žmonių, kurie dalyvaudami įspūdingose korupcinėse schemose susikrovė politinį, materialinį kapitalą, blizga žurnalų viršeliuose ir reitinguose ir planuoja naujus politinius projektus. Akivaizdu, kad tokiais veiksmais Lietuvos visuomenė priešinama, skatinamas tarpusavio nepasitikėjimas. Po tokių veiksmų jau niekas negali būti tikras, kad jo senelių, prosenelių, artimųjų koks nors politizuotas centras neapipils purvais“, – savo feisbuko paskyroje parašė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas.

Komentarai

 

 

 
 1. Jeigu prie jos sėdi “istorikas” Anušauskas prilipes, kak bannyj list k žope.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 2. Tačiau patys baisiausi ir yra CŽV perpirkti KGB agentai.

  Jie įslaptinti, ir jie baisiai bijo. Jų pakoreguotos biografijos, iki tokio lygio, kad jeigu reikia, tai ir šeimos nariai dingsta arba miršta. Kad nebūtų, kas primena KGB-CŽV agentui, kas jis toks buvo.

  KGB-CŽV agentai labai panašūs, tai zombiškos statulos, kietai sučiauptomis lūpomis, kalba tipinėmis frazėmis. Greičiausiai vartoja kokią nors psichotropiką, nes kai kurių šių agentų emocijos išnykę, atsiradęs „kaukės veidas“.

  Thumb up 2 Thumb down 1

 3. Sit SIU PAREIGU,,,,,,a sene reikia GRUST IS PAREIGU,SITA SENE KENKIA .LIETUVAI,,SITA SENE REIKIA GRUST IS SIOS LIETUVAI lkenkianciai.Grust.

  Thumb up 5 Thumb down 1

 4. mANAI TAU PASAKYS,,,,,,,DEDULE…….FEEEE,,,,,]PASIRISK TAUTINE JUOSTA ANT BYBIO,IR VAIKSCIOK APLINK SAVO MAGNOJIJS,,RATU …..,

  Thumb up 4 Thumb down 1

 5. Mane domina,jas LANDZBERGIUI ANT KUPROS PADEJO kgb maisus vilkti…..sudeginyi,Dabar svarus esti .Kas zinojo jo paslaptis,Ka nese maisu deginti,,,,,,,,,,,,,,,,,Kas taas nesikas,,,,,,,KAS TA NESIKAS,,,,,,,,,

  Thumb up 4 Thumb down 1

  • Durni\u,jiiisis tapo docentu,,profesiriu,,,,,,,,lipIOKIEK PROJESIERIU TAPOOOOOOsnakpsk Ir man taip graziai atrodollllVal..ir kiti ozio barzda kibino
   mylavo……oziio…..,Dabar mes zinom ,kas yrsa OZYS IRJO KRIKSCIONYS PARTIJA

   Thumb up 2 Thumb down 1

 6. MANE DOMINA ,,,,IR RYSIAI,,,,,,dEDELE,LTY,lanzberdislllllllllllll.eik tu ,senis vilko maisus ,saugantis savo praeity………..zinoma jam padejo kazkss.,..

  Thumb up 2 Thumb down 1

 7. Nesitikejau, bet V.Bakas si karta tikrai objektyviai ivertino situacija.Manau, kad zmogus pagaliau suprato kas yra kas.Noretusi, kad ir toliau Seimo NSGK pirmininkas turetu savo neutralia ir teisinga nuomone apie tai, kas siuo metu vyksta Lietuvoje.

  Thumb up 19 Thumb down 3

 8. Kaip sovieto propiesarius Vutautas Landsbergis keliavo po užsienius tais gūdžiais sovietiniais laikais?????Kur be KGB priežiūros -leidimo sutikimo, misija neymanoma, ar vistik “Dėdulė”O juk konservatoriu ir valstiečiu balsais seimia buvo nepritarta įstatymo projektui nuimti KGB Elitui apsauga, ane Gabrieliuk?

  Thumb up 30 Thumb down 1

 9. Manymas, jog jie (tapinai ir dalios, – red. past.) geriau supranta Lietuvos interesus, nei visi kiti, turintys kitokį supratimą apie demokratija bei žodžio laisvą, tik įrodo, kad bolševizmo sėkla spaudžia išplautas smegenėles.

  Brangieji, nusileiskite ant žemės. Baigėsi LDK didybės laikai. Nustokite žadinti kario dvasią kiekvieno pavargusio lietuvio galvoje, skleisdami propagandą, neva tai puola Rusija.

  Geriau pradėkite sprąsti realias valstybės problemas, ir idealiausia būtų pradėti nuo tų vargo iškankintų daugiau nei 30% žmonių, gyvenančių žemiau skurdo ribos.

  Thumb up 26 Thumb down 1

 10. O kaip “Dėdulė”, “Fermeris”, “Magnolija” ir kt. ? Ar jie bus atvirai paviešinti?

  Thumb up 32 Thumb down 1

 11. Jei visi KGBistai butų buvę kaip godotini Banionis ir Sondeckis, mes tik tuo didžiuotumiesi.

  Thumb up 47 Thumb down 0

 12. Neturintiems ko paskaityti ir pavargusiems nuo valdžiagyvių melo:

  plus.google.com/104930148289526971655/posts

  gražių paveiksliukų galerija:

  plus.google.com/u/0/communities/107260533056716270437

  Thumb up 6 Thumb down 3

 13. Lietuva priešinama neskelbiant neprisipažinusių KGBistų ir juos kavojant 75 metams. Jau vien ko verti anūko ir Karbausko balsavimai už KGBistų įslaptinimą 75 metams.
  Tiesa padarys jus laisvus sakė Jėzus Kristus – todėl kol nežinome tiesos tol esame nelaisvi, pagal Jėzaus Kristaus mokymą Laisvę Lietuvai nuo KGBistų. Už Lietuvą vyrai, už tiesą, už laisvę. Amen.

  Thumb up 28 Thumb down 1

  • gerai parašėte.
   Visi tarnavę KGB agentai.
   Visi KGB perėję į CŽV.
   Visi CŽV agentai.
   Anglų, Izraelio, ir kitų šalių agentai.
   Visų fotografijos, kurie užsisegs sausio 13 dieną masonų ložės- pasaulio demonų draugijos ženklus.
   it t.t.

   Thumb up 16 Thumb down 1

 14. Girdėjau kalbant, kad vienas KGB agentas(ė), sako, jog mokslus “krimto” Leningrade, buvo vadinamas “Magnolija”, “Lisica” (lapė) ir net “Beločka” (voveraitė)???

  Thumb up 35 Thumb down 1

 15. Liustracijos komisija dirbo labai įdomiai. Kaip pasakojo vienas ten patekęs, esmė buvo tokia: nuo dabar dirbsi mums. Nesutiko
  Tuomet jo feisas pasirodė spaudoje su grėsminga antrašte. Išvada: tie, kurie prisipažino, dirba.

  Thumb up 22 Thumb down 0

 16. Visuomenę domina KGB’istai ne mene, kurie amžiams įrašyti į Lietuvos istoriją auksinėmis raidėmis, o tie, šiandien aktyviai veikiantys KGB’istai, kurie yra bailiai ir save įslaptino 100-ui metų.
  Tie, kurie kiekvieną dieną, dabar jau slėpdamiesi už Lietuvos didžiųjų pavardžių, vis labiau naikina valstybiningumo likučius.
  Va, jei šiuos liustruotų valstybinė-komercinė žiniasklaida, tai tuomet pamatytume labai aiškų vaizdą, kodėl Lietuva atsidūrė ant išnykimo ribos.
  Įdomu, ką apie tai pasakys „dėdulė“ su savo „magnolija“. Nereikia spėlioti – patylės ir „dėdulė“, ir „magnolija“.

  Thumb up 33 Thumb down 2

 17. Įdomu kokia komisijos sudėtis buvo , kuriai turėjo prisipažinti ,kad bendradarbiavo su kgb ? Pavardė, vardas, buvusi darbovietė , dabartinė darbovietė, jų tėvai ir seneliai ar nebuvo kgb agentai ? Gal bus taip , kad vieni kgb-tai atlieka ,,išpažintį” kitiems kgb -tams?

  Thumb up 36 Thumb down 0

 18. Vienas dalykas yra, kada tūlas stuksėjo konkrečius faktus apie Lietuvoje gyvenusius, ir dėl to šie nukentėjo, ir kitas, kada inteligentas turėjęs atsidėkoti už išleidimą į užsienį, ką nors raizgė apie užsienio žmones, kuriems KGB kažin ar galėjo pakenkti. Iš viso, pagal mane viešinti reikia atsižvelgiant į pasekmes. Arba visai neviešinti, kada tokie galai lenda apie Vanagą, ar V. Sladkevičių…

  Thumb up 22 Thumb down 0

 19. Viena iš didžiausių šios kadencijos Seimo mįslių:
  “Kodėl R.Karbauskis balsavo UŽ kgb’istų sąrašų įslaptinimą?”.

  Thumb up 22 Thumb down 6

 20. 1.Gal nesmerkim smulkiuju zuveliu,jie tik Didziojo zydu Kongreso JAV klapateles…nori gyvint ir loja,roso knygutes,perka parduoda,sprogdina ir…saudo…o kap kitap valdysi svetimas Tautas…?Toks va vaizdelis,o be to KGB taigi irgi zydeliu uostas….

  Thumb up 19 Thumb down 0

 21. KODĖL KGB PROSTITUTEI DAR NEPRADĖTAS APKALTOS PROCESAS už oficialių duomenų klastojimą pateiktų LRS VRK ?
  O gal lietuviams labai malonu , kad jų prezidentė ….
  VALIUTINĖ KEKŠĖ DIRBUSI PO KGB PRIEDANGA .

  Thumb up 27 Thumb down 0

 22. Nieko naujo nebus, kol gyvas Dėdulė bus, nes tie maišai iš archyvo valstybę tebevaldo!

  Thumb up 36 Thumb down 1

 23. tapome teisėjais, nemokame neteisti nei vieno, nes nežinome, vieno ar kito vertės Dieve. Nežinome, kokia Viešpatyje buvo, yra ir bus sielos paskirtis. Dieviškosios sielos- tokios, kaip Kardinolo Vincento Sladkevičiaus, net nereikalauja apgynimo. Kardinolas turėjo stiprų ryšį Dieve- aiškiaregystė. Jis kiekvieną matydavo kiaurai ir ėjo ten, kur Dievas vedė. Tai buvo tvirto tikėjimo, kuklumo, nuolankumo, didelės meilės ir atsidavimo žmogus. tokie Dieve yra Šventieji.
  Šiuo metu galime pas Jį prašyti užtarimo pas Dievą, kad atleistų bandantiems jį bjauroti ir tiems, kurie skaldo Lietuvą- Naująją Jeruzalę.

  Thumb up 24 Thumb down 0

 24. Vakar Rusijos TV pranešė, kad Lietuvos prašymu iš Latvijos buvo išsiųsti Rusijos žurnalistai,sukūrę filmą apie Lietuvos „karalienę”. O galimai įslaptintų KGB’istų ir kolaborantų kontroliuojama interneto svetainė kgbveikla.lt taip pat vakar staiga paskelbė, kad paviešintuose KGB agentų sąrašuose – Donato Banionio ir Sauliaus Sondeckio pavardės. Skandalą reikia užtušuoti kitu skandalu, ar ne?

  Thumb up 44 Thumb down 0

  • Apie mirsius tai šaukia garsiai. O ko apie gyvus garsiai nepasakome? Ko garsiai nepasakoma apie Mariją, Vytautą, Magnoliją, Dėdulę ir visą krūvą kitų?

   Thumb up 43 Thumb down 0

 25. Lietuviu tautos dainiai, didvyriai ir genijai: Justinas Marcinkevicus, Kreve, Neris, Cvirka, Gira, Venclova, Baltusis, Banionis, Sondeckis, Ramanauskas-Vanagas…o gelbejo nuo ju zydai lenindzbirkiai, kgbistai dedules geriausi draugai cekuoliai ir cepaiciai, vagnorkes, amb, paleckiai, sniezkos ir smetanos, polikarpovnos, putinaites, burauskaites,slavinai, vanagaites, konservatorijai, dusanskiai, pyltshudskiai ir kiti degeneratai

  Thumb up 37 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (1)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...