Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Liepa 6 Pirmadienis
 

Orenburge demaskuotas didžiulis pedofilų klanas

2010-11-04 10:05 | Naujienos | Komentarų (48)

Giedrius Grabauskas-Karoblis

Šių metų vasarą, liepos pradžioje, sensacinga žinia sukrėtė Rusiją – Orenburge išaiškinta didžiulė pedofilų gauja. Šiai gaujai priklausė apie 150 žmonių, o ji veikė net septyniolika metų, nuo 1993 metų rudens. Gauja maskavosi po Dvasinio tobulėjimo centro priedanga, o vadovavo jai žinomas psichologas Nikolajus Vesninas. Šis psichologas ir vadovavo Dvasinio tobulėjimo centrui, kurį kai kurie Rusijos religijų ekspertai priskyrė totalitarinių sektų kategorijai. Užsimaskavusiam pedofilų klanui priklausė vietos elitas – įtakingi juristai, bankininkai, pedagogai, medikai. Suimtų pedofilų tarpe yra ir keli milicijos pareigūnai, vietinis prokuroras, buvęs KGB majoras, jau daugelį metų dirbęs stambios įmonės apsaugos vadovu. Be to, suimti kelių mokyklų vadovai – vienos vidurinės mokyklos direktorius ir dar dviejų mokyklų direktorių pavaduotojai. Daugelis įtakingų pedofilų vieni kitus vadino pravardėmis, tarp jų lyderių buvo „Fantomas“, „Londonas“, „Gogenas“ bei kitomis pravardėmis prisidengę veikėjai.

Pedofilų klano lyderis N.Vesninas – Orenburge gerai žinoma asmenybė. Jis vertėsi privačia psichologo praktika, kartais kalbėdavo per vietinę radijo stotį. N.Vesninas 1990-1993 metais dirbo Orenburgo psichiatrijos ligoninėje ir buvo atleistas už eksperimentus, kai savarankiškai pradėjo gydyti ligonius jogos, ušu pratimais ir kitokiomis alternatyviomis praktikomis. Kai kurių ligonių būklė žymiai pagerėjo ir jie buvo paleisti iš ligoninės, bet kai kurių ligonių sveikata pablogėjo. Pastaruoju metu N.Vesninas, matyt jausdamas grėsmę, viešumos vengė.

Dar 2008-2009 metais kai kurie teisėsaugos pareigūnai buvo suradę link pedofilų klano veiklos vedančius pėdsakus, bet kai kuriems nepasisekė išplėsti tyrimo dėl korumpuotų kolegų trukdymo, o FSB pulkininkas N.Jefremovas, pradėjęs aktyviai domėtis Dvasinio tobulėjimo centro veikla, ir pradėjęs rinkti įrodymus, kad po šio centro priedanga veikia įtakingi pedofilai, 2009 metų gegužės mėnesį buvo suimtas ir uždarytas į kalėjimą. Jo atžvilgiu buvo pradėta fabrikuoti baudžiamoji byla, o už dviejų mėnesių – 2009 metų liepą jis buvo nužudytas kalėjime.

Šių metų liepos pradžioje pedofilų klanas vis tik buvo demaskuotas – nusikaltimo vietoje, už Orenburgo miesto įrengtoje didžiulėje palapinėje sulaikyti net 110 klano narių. Jie prievartavo 15 vaikų nuo 3 iki 13 metų amžiaus. Kaip pareiškė Rusijos Generalinės prokuratūros atstovas V.Markinas, šio pedofilų klano veiklai atskleisti prireikė daug pastangų, nes vietiniai teisėsaugos pareigūnai įtakingų pedofilų veiklos iš esmės netyrė.

Ledai pajudėjo, kai 2010 metų pradžioje tyrimo ėmėsi FSB centrinio aparato pareigūnai, į pagalbą dar pasitelkę savo kolegas iš Surguto ir Ufos FSB valdybų. Dalis pedofilų išnaudojamų vaikų – tai pačių klano narių ar jų giminaičių vaikai, kiti už įvairias dovanėlės privilioti vaikai iš Orenburgo ir jo apylinkių. Vyksta išsamus pedofilų veiklos tyrimas.

Šio pedofilų klano būstinė veikė Orenburgo pakraštyje esančiame prabangiame apie 400 kvadratinių metrų ploto name. Po namu buvo įrengtas virš 300 kvadratinių metrų ploto bunkeris su slaptu išėjimu, esančiu už 200 metrų nuo namo. Bunkeryje rasta apie 300 DVD diskų ir gerokai daugiau videokasečių su pedofilų orgijų įrašais. Šie įrašai pridėti prie tiriamos bylos daiktinių įrodymų. Šios kasetės ir diskai buvo kaupiami net dvylika metų.

Orenburgo miestas yra Urale. Šiame mieste gyvena 520 tūkstančių gyventojų. Įdomu tai, kad šis miestas tuo pačiu yra dviejuose žemynuose – Europoje ir Azijoje. Riba tarp dviejų žemynų eina per miesto viduryje esantį tiltą. Pastaruoju metu šis miestas retai minimas Rusijos centrinėje žiniasklaidoje, bet po to, kai buvo atskleista, kad Orenburge daugelį metu veikė didžiulis pedofilų klanas, į šį miestą dažnai atvyksta žurnalistai iš Maskvos, Peterburgo. Apie Orenburge veikusius įtakingus pedofilus jau buvo rašoma ir Prancūzijos, Italijos, Šveicarijos spaudoje.

Su pasaulyje veikiančių pedofilijos tinklų veikla susiję ir žinomi meno ir kultūros veikėjai. Štai Tailando teisėsaugos pareigūnai jau kuris laikas tiria rezonansinę bylą, kurioje pedofilija kaltinamas žymus Rusijos dirigentas Nikolajus Pletniovas. Jis teisinasi ir teigia esąs nekaltas. O kovos su pedofilijos ekspertai teigia, kad Tailandas yra tapęs tarptautinės pedofilijos centru, į kurį dažnai atvyksta pedofilai iš viso pasaulio.

Pedofilijos skandalai per pastaruosius kelerius metus sukrėtė Prancūziją, Austriją, Lenkiją, Italiją ir kitas Europos šalis. Kai kurių šalių vyriausybės ėmėsi griežtų priemonių pedofilų verslai pažaboti. Lenkijoje nuo 2010 metų liepos 8 dieną bausmės už pedofiliją gerokai sugriežtintos ir įvesta dar viena sankcija – cheminė pedofilų kastracija.

Šveicarijos teismas šių metų vasarą iš kalėjimo paleido žinomą Prancūzijos režisierių Romaną Polanskį, kurį dėl pedofilijos reikalavo išduoti JAV teisėsauga. Tiesa, tas nusikaltimas, kuriuo kaltinamas R.Polanskis, buvo įvykdytas prieš kelias dešimtis metų, o vienas iš pagrindinių motyvų, kodėl Šveicarijos teismas nusprendė neišduoti žinomo režisieriaus amerikiečiams, yra tas, kad nukentėjusioji pareiškė neturinti jokių pretenzijų jau daugelį metų Europoje gyvenančiam režisieriui.

1999-2000 metais kaimyninę Latviją buvo sukrėtęs didžiulis pedofilijos skandalas. Paaiškėjo, kad kaimyninę šalį apraizgiusio stambaus pedofilų tinklo nariais yra ir Latvijos premjeras A.Škėlė, teisingumo ministras V.Birkavas, mokesčių inspekcijos vadovas A.Sončikas, Latvijos vidaus reikalų ministerijos pareigūnas J.Meinartas, kai kurie žinomi pedagogai ir verslininkai. Už pedofilijos organizavimą nuteistas verslininkas I.Tunas ir dar du latvių verslininkai. I.Tunas buvo nuteistas 5 metų įkalinimo bausme, kalėjo ketverius metus, o išėjęs į laisvę, išvyko į užsienį, šiuo metu jis gyvena Tailande. Korumpuotų teisėsaugos pareigūnų nuo atsakomybės išsukti A.Škėlė ir kiti įtakingi pedofilai pradėjo per teismus persekioti pedofilijos bylos tyrimą inicijavusį Latvijos Seimo narį J.Adamsoną (Akulą), ir prisiteisė iš jo didžiules sumas. Tada šis kovotojas su pedofilija kreipėsi į Strasbūro teismą ir 2007 metais bylą laimėjo. Įrodyta, kad J.Adamsonas buvo neteisėtai persekiojamas.

Lietuvoje už pedofiliją vis nuteisiami pavieniai asmenys, tačiau stambesnių pedofilijos skandalų nebūta iki 2008 rudens. Tik kaunietis Drąsius Kedys 2008 metų pabaigoje pradėjo aiškintis savo dukrelės prievartavimo faktus. Oficialus bylos tyrimas buvo vilkinamas, tačiau D.Kedys savarankiško tyrimo metu nustatė, kad prie jo dukrelės prievartavimo prisidėjo mažiausiai keli įtakingi asmenys. Deja, pradėjęs aktyviai domėtis įtakingų pedofilų veikla, D.Kedys 2009 metų spalį dingo be žinios, o šių metų balandį rastas nužudytas netoli Kauno. Ant jo kūno aptiktos akivaizdžios smurto žymės, tai matoma ir šio kovotojo su pedofilija artimųjų turimose nuotraukose. Buvo teigiama, kad D.Kedys susijęs su 2009 metų spalio pradžioje įvykdytu teisėjo J.Furmanavičiaus ir su juo susijusios V.Naruševičienės nužudymu (šie abu asmenys, kaip savo tyrime išsiaiškino D.Kedys, buvo galimai susiję su pedofilija), tačiau jokių įtikinamų įrodymų nepateikta. Priešingai – keliamos įtikinamos versijos, kad D.Kedys buvo pagrobtas, ilgai laikomas nelaisvėje ir galų gale nužudytas. O už dviejų mėnesių – birželio viduryje Alytaus rajone rastas mįslingomis aplinkybėmis žuvęs pedofilijos bylos įtariamasis A.Ūsas. Tad ilgai vilkintas pedofilijos bylos tyrimas jau pareikalavo net keturių aukų.

Kai kurie žurnalistai ir net garsūs teisininkai teigia: „Lietuvoje pedofilų klano nėra“. Prisimename, kad 1993 metais, ir net 2008 metais kai kurie teisėsaugos pareigūnai teigė: „Lietuvoje mafijos nėra“ , bet šie teiginiai mažai ką bendro turi su tikrove. Daugelyje Europos šalių jau atskleisti stambūs ir gerai organizuoti pedofilų klanai, ir ar gali būti taip, kad Lietuvoje padėtis visai kitokia? Pedofilijos plitimas yra viena iš „mirties kultūros“ apraiškų, greta eutanazijos propagavimo, po tam tikra priedanga besireiškiančios abortų reklamos, tarptautiniu mastu koordinuojamos kampanijos legalizuoti narkotikus ir kitų nukrypimų plitimo.

2010-11-04

Komentarai

 

 

 
 1. I do enjoy the way you have framed this particular situation and it really does give me personally a lot of fodder for consideration. On the other hand, through what precisely I have experienced, I only wish as other commentary pack on that individuals stay on point and in no way embark on a soap box associated with the news of the day. Still, thank you for this outstanding point and though I can not go along with the idea in totality, I respect your perspective.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Užduoti klausimai yra tikrai gražus dalykas, jei nesate visiškai suprasti nieko , išskyrus šiame straipsnyje siūlo patogią supratimą .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. The information and comments on your site, very nice. We follow all the time.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Office Furniture as the company liked the site’s content and comments, we will follow up continuously. We wish you success.Ofis Mobilyaları firması olarak sitenizin içeriğini ve yorumlarını beğendik, devamlı takip edeceğiz. Başarılar dileriz.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Today, I went to the beach with my kids. I found a sea shell and gave it to my 4 year old daughter and said “You can hear the ocean if you put this to your ear.” She put the shell to her ear and screamed. There was a hermit crab inside and it pinched her ear. She never wants to go back! LoL I know this is completely off topic but I had to tell someone!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Hey there, You have done a great job. I will certainly digg it and personally recommend to my friends. I am confident they will be benefited from this web site.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Hey there! I know this is kinda off topic however , I’d figured I’d ask. Would you be interested in trading links or maybe guest authoring a blog article or vice-versa? My blog covers a lot of the same subjects as yours and I think we could greatly benefit from each other. If you are interested feel free to shoot me an email. I look forward to hearing from you! Awesome blog by the way!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. Helpful information. Lucky me I found your web site by accident, and I’m stunned why this coincidence did not happened earlier! I bookmarked it.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. Vyrai turėtų patys kovoti su pedofilais,nes jie žemina vyrų orumą.Vyrai-žvėrys.Kitokio žodžio nėra.Nejaugi jiems malonu kai į juos žiūri kaip į pedofilus.Nes mes moterys,kad ir nieko nesakome garsiai,visą gyvenimą stebime savo vyrus ,ar jie nelenda prie vaikų.Toks kasdieninis įtarimas nėra malonus.Išleidi vaiką į mokyklą kiekvieną dieną primeni,neik su svetimais vyrais,jeigu kviestų.Visi žodžiai “vyrai,vyrai,vyrai…….”Vaikas klausia -jeigu aš užaugsiu vyru manęs irgi bijos vaikai?Kaip vaikui paaškinti ?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. Lietuvoje gyvenant reiktu neuzmirsti Lieuviu Liaudies patarles:
  Kas pats saugosi,ta ir Dievas saugo! Taciau joje nieko nesakoma apie oficialiasias instancijas.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. Rusija susitvarko su savo pedofilais,o mums nepavyksta.. Kaip mums toli dar iki ROSIJOS visom prasmem!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. Cia Orenburge , o pas mus pedofilu klano nera ir stankunaite savo vaiko nepardavinejo . Cia Lietuva ir pedofilu pas mus nera , o yra tik geri dedes , kurie valkatai stankunaitei tukstancius sukrove i jos saskaita . Stankunaite tikra pedofilu VIP persona , kuri ne tik savo vaikeli pardavinejo , bet greiciausia ir kitu vaiku jiems dar pasiulidavo . Todel ja taip ir gina, kaip tikra pedofilijos klano Prezidente .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. vis delto vyrai,neisizeiskite ne visi ,tie tik pedofilai, kurie tvirkina mazus ,net 3 ju metu vaikus .Juk jie mazi ,nieko nesupranta ,- koki jus malonuma brudai jauciate. Vargsai ,tie vaikai ,pedofilu isnaudojami…. Nesuprantame ,kodel tokios mazos bausmes lietuvoje? Butu gerai ,kad pradetu kastruoti

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. Šešių ar daugiau metų senumo įvykis:

  "…manoma, kad tikruosius kunigo r.Mikutavičiaus nužudymo užsakovus ir ne vieną įtakingomis pažintimis pagarsėjusio slapto pedofilų klano atstovą neblogai pažinojęs ir greta nusikaltimo vietos gyvenęs A.Paukovas buvo likviduotas kaip nepageidautinas liudytojas." Psl. 224, Tikroji Daktarų istorija.Autorius Dargis.Balsas.lt

  Thumb up 0 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
9 klausimai apie viešuosius pirkimus, kurie padės Jums tinkamai pasiruošti dalyvavimui
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 8
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (2)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
D. Saldukas: Vilniaus universitetas – autonomija maskuojamas „nusikalstamas susivienijimas“? (2)
Tęsiame „Karšto komentaro“ žurnalistinį tyrimą dėl Vilniaus universiteto studentės Rūtos...
Antanas Šakinis: „Mano dukrytę pražudė Vilniaus universitetas“ (1)
Giedrė Gorienė Vilniaus universiteto geologijos studijų programos studentės Rūtos Šakinytės...
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (7)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...