Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Lapkritis 29 Sekmadienis
 

Nužudytas Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys, advokatas Sergejus Novikovas

2011-06-01 19:57 | Foto reportažai. | Komentarų (72)

Prie "Citadelės" banko Vilniuje, K.Kalinausko gatvėje, pavakaryje buvo nužudytas advokatas, Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Sergejus Novikovas (KK nuotr.)

Vilniuje, K.Kalinausko gatvėje, išėjęs iš „Citadelės“ banko, kaip spėjama, apie 15.30 val. nužudytas advokatas, Vilniaus miesto tarybos narys Sergejus Novikovas.

„O gal ne jis? Gal tik sužeistas?“ – klausinėjo į įvykio vietą atvykę, kaip sakė, du jo draugai. „Šeštadienį sūnaus 18 metų gimtadienį atšventė, o dabar…“ – negalėjo patikėti vyriškiai.

Sergejaus Novikovo kūnas, kol jį apžiūrėjo kriminalistai, keletą valandų gulėjo šalia advokato automobilio „Honda Legend“. Advokato kūnas gulėjo tarp šaligatvio bordiūro ir automobilio, ant gatvės. Užpakalinė advokato automobilio padanga buvo nuleista, ją kriminalistai nuėmė įvykio vietoje ir išvežė ištirti.

Gali būti, kad advokatas, išėjęs iš banko, pamatė, kad nuleista padanga, užėjo už mašinos pasižiūrėti, ir čia buvo nužudytas peiliu į krūtinę.

Advokato nužudymo vietoje liko klanas kraujo. Kraujo čiurkšlė yra ant šaligatvio.

Priešais name gyvenanti moteris „Karštam komentarui“ išreiškė nusistebėjimą žmogžudyste tokioje, palyginus, ramioje ir saugioje vietoje.

„Juk čia bankas, šalia – saugoma Suomijos ambasadoriaus rezidencija, už jos – amerikiečių ambasada. Nesuprantu, kaip čia taip galėjo atsitikti“, – stebėjosi moteris.

Advokatas Sergejus Novikovas buvo nužudytas kaip tik priešais Suomijos ambasadoriaus rezidenciją.

Iš pradžių buvo manoma, kad S.Novikovo nužudymą užfiksavo prie banko esančios vaizdo kameros, tačiau įvykio vietoje buvo kalbama, kad pagrindinę vaizdo kamerą užstoja medis, o kitos vaizdo kameros yra pritvirtintos taip, kad filmuojamo vaizdo plotas apima tik pusę K.Kalinausko gatvės, t.y. tik iki punktyrinės skiriamosios linijos, – tos pusės, kurioje stovėjo S.Novikovo automobilis ir kur buvo nužudytas advokatas, vaizdo kameros neaprėpia.

Į nužudymą vietą atėjusi S.Novikovo mama, paklausta, ką mano, kas galėjo nužudyti jos sūnų, atsakė, kad S.Novikovas buvo užsidaręs, nieko nepasakodavo. Mamą atlydėjo nužudyto advokato sesuo.

Nors pareigūnai iš karto atmetė, jog S.Novikovo nužudymas gali būti susijęs su politika, įvykio vietoje girdėjosi kalbų, kad ir A.Zuoko atsigulimas į ligoninę irgi galėjo būti priedanga – neva A.Zuokas galėjo į ligoninę atsigulti saugumo sumetimais , ir kad tai gali būti tarpusavyje susiję.

Kaip žinia, Artūras Zuokas Vilniaus miesto savivaldybėje „buldozeriu“ stumia „Vilniaus energijos“ akcijų perleidimą vos 37 000 eurų įstatinį kapitalą turinčiai Prancūzijos įmonei.

Tuo tarpu Vilniaus miesto savivaldybės kuluaruose kalbama, kad advokatas Sergejus Novikovas, kuris į Vilniaus miesto tarybą pateko pagal Darbo partijos sąrašą, naujoje Vilniaus savivaldybės tarybos kadencijoje turėjo kontroliuoti Vilniaus šilumos ūkį ir buvo asmeninis „Dalkios“, valdančios Vilniaus šilumos ūkį, atstovo Lietuvoje, A.Zuoko vaikystės draugo A.Janukonio advokatas.

Kalbama, kad būtent S.Novikovas Darbo partijos nariams Vilniaus miesto savivaldybėje dirigavo, kaip reikia balsuoti, svarstant su „Rubikonu“ susijusius klausimus.

„Ir dėl A.Zuoko palaikymo per Vilniaus mero rinkimus, ir dėl „Vilniaus energijos“ akcijų perleidimo, kaip balsuoti, toną užduodavo Sergejus Novikovas“, – „Karštam komentarui“ sakė šaltiniai iš Darbo partijos.

Pasak šaltinių, tarp „Rubikono“ ir Viktoro Uspaskich dėl S.Novikovo prieš Vilniaus miesto savivaldybių rinkimus buvo „specialus susitarimas“.

“Karšto komentaro” šaltinių nuomone, tai, kad advokatas buvo ne nušautas, o nudurtas, rodo, kad S.Novikovo žudikas gali būti teisėsaugai dirbantis asmuo.

“Vienas prokuroras savo agentui aiškino, kad jis jokiu būdu nenaudotų šaunamojo ginklo , o “jeigu kas”,  kad naudotųsi šaltuoju ginklu – peiliais ir pan., kadangi tokiu atveju per tyrimą lengviau savo agentą pridengti – galima “nurašyti” ant “pro šalį ėjusio narkomano” ar pan. Be to, tai sukelia mažesnį rezonansą negu šaunamasis ginklas, ir įmanoma daugiau interpretacijų”, – pasakojo KK šaltiniai.

Tai, kad advokatas, Vilniaus tarybos narys Sergejus Novikovas buvo nudurtas, taip pat leidžia nukreipti dėmesį nuo užsakomosios žmogžudystės, kaip pirmenybę pateikiant “buitinio”, “atsitiktinio” nužudymo versiją.

KK inf.

Komentarai

 

 

 
 1. Na man vis tiek nelabai aisku, kaip zmogus “is gatves” – amzina jam atilsi, galejo visu pirma: buti irasytas 12 numeriu DARBO PARTIJOS sarase, net nebudamas partijos nariu… paskui – pakilti net iki 6 pozicijos… Visu trecia.. tapti kikbokso federacijos prezidentu… Visu ketvirta… tapti vienu didziausiu Vilniaus laidojimo namu akcininku… Visu penkta… taip paprastai tai NEIMANOMA!
  Visa tai perkama tik labai dideliais pinigais, o dar paprasciau pasakysiu – tai dideliu grupiu “statytinis” tegali buti. Ir tik.. O, kur dideli pinigai, tai ir reikalavimai dideli… Kalba ejo apie didelius zemes plotus Antakalnyje, kur negauti leidimai statyboms. Tad reikejo juos gauti, buvo investuota, Viktoras atsake, kad Aplinkos komiteto pirmininku neskirs be papildomu investiciju… Tad …. Viskas… Ba ba… Tiu tiu… Daug versiju cia, labai daug…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Antradienį ar trečiadienį visą ddieną minėjo konopliovą ir jo buvusį banką,
  o vakar iki pietų sakė, kad jeigu zuoką vis tiek nunuodys, tai rubikonas turi kitą mero kandidatą

  aiškiai tykojo novikovo

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. ŠEDIBARO brigada rengiasi versti VALĮ dėl to,kad 20 metų GP netyrė SAUSIO 13 bylos.
  Kaip iš pasakėčios”Volk i jagnionok”.
  “Ty vinovat čto chočietsa mnie kušat” I sjiel jagnionka.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. O vakar iki pietų sakė, kad jeigu zuoką vis tiek nunuodys, tai rubikonas turi kitą mero kandidatą

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Filmavimo kameros nieko nematė,praeiviai irgi.
  Ar nebus tik KEDŽIO FANTOMAS įsisukęs?

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • gerai butu pasidometi ar jie nebuvo draugai ar pazistami? Siaip Usas buvo uzsimines (telefoniniame pokalbije), kad kazkas ieskojo savo priesu ne tik Kaune, bet ir Vilniui ir pora teiseju Kaune priesu rado, bet gal ir advokatas is Vilniaus galejo pamaistyi?

   Thumb up 0 Thumb down 0

 6. beje, moteriske sake, kad mate nuzudyta jaunuoli apie 30 metu. Keista, nebent tai moteriai 80, kad 50metis jai jaunuolis. O neverta demesio imitacines zmogzudystes scenarijus?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. del paskutines pastraipos sutinku. Jau internete platinami pranesimai kad greiciausiai tai padare narkomanas. Spekit kieno tai komentarai? :))). Na juk tik dundukai taip parasytu, nes padanga tai pradurta, kas rodo suplanuota zmogzudyste. Koks narkomanas zinos su kokiu automobiliu tas Novikovas vazinejo. Siaip ir nemanau, kad ji nuzude del advokatavimo. Cia tikrai kazkas su verlais susije. Na o be to kuo skiriasi brigados nuo visokiu ten ukiu ar kubiku?
  Hm, dar idomumo delei butu idomu placiau isgirsti apie vakarykscia zmogzudyste Rusijoje, kur irgi kazkoks verslininkas pasautas, ar tik nebus susije?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. toj Darba Partijoj visi tokie.Vienas Kazino iš nuobodulio užmiega,kitas banke prisigeria iki trys,penki pro.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. Kas 20 metu vulsta naturalus apsivalymas, senieji nenori dalintis, o jainoji karta neturi kada laukti. Lengviausia toki sena kriena i Anapili pasiusti. Is ten negriztama, ten tylu. Jug AMB neliko, reikia kazkam perdalinti pasauli. Tai ir prasidejp tps dalybos.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. Ką gi, normaliame visapusiško verslo pasaulyje galioja auksinė-geležinė taisyklė: už viską reikia arba atidirbti, arba atsiskaityti. Matyt, nebuvo atidirbta, tai ir atsiskaityta.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. Pirmu dūriu pataikė į PADANGĄ.
  Matyt prasprūdo?
  Antras dūris pavyko,nespėjo nė žvygtelti.
  Ale ,dienos vidury skersti tarp ambasadų?
  Paimti švarką…
  Ką čia galėtų reikšti?
  Ale ,indomu kokia SAUGOS TARNYBA saugo aplinkinius pastatus?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. Nelaimingas atsitikimas ir nieko daugiau. Išėjęs pamatė, kad padanga tuščia. Su tuščia toli nenuvažiuosi. Nusivilko švarką, atsiraitojo rankoves ir ruošėsi pakeisti į atsarginę. Paslydo. Krito. Velnias (ne, ne M.Kuprevičius) „finką“ pakišo. Ir pataikyk tu man, tiesiai ant peilio. Kažkoks bomželis pamatė, kad švarko jau amžinatilsiui nebereikės, ir priglaudė. Su visais kišenėse buvusiais banko bilietais. Jokio kriminalo. Net naujiesiems prokurorams tirti nelabai yra ką. Nebent pasipraktikuoti.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • jo, buten, tik nelaimingas atsitikimas. Net neabejoju, kad musu teisesauga pajegi sita pasakyti.

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • tai visgi atrodo , kad to švarko nepaėmė, čia neteisingai parašyta buvo, nes delfije jis nufilmuota kaip apžiūrinėja jo švarką

   Thumb up 0 Thumb down 0

 13. Dvi teorijos.
  1. beprotis nuzude, pagove svarka, ejo gulti ant zoles Vokieciu gatveje, ir taip ir siaip, niekas nieko nepastabejo.
  2. samdytas zudikas apsirenges policininku prase parodyti tapatybes dokumenta, nuzude del uzsakovu politiniu/piniginiu priezasciu, svarkas ne prie ko, Kanapliovis ne prie ko, JAV ambasados stebejimo sistema aprepia visa kaimynyste kaip kiekvienoje Europos sostineje ir uzfiksavo viska, bet JAV ambasada nori palikti ta savo sistema paslaptyje, nes jau sukele skandalus Islandijoje, Svedijoje ir Norvegijoje.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • tai kam ta rata pradure jei jau prisistate policininku? Aisku tik tiek, kad viskas labai gerai suplanuota, nes kameros nepagavo vaizdo. Reiskias ne seip nusikalteliai o su rysiais. O tai reiskias, kad yra uzsakovas. Tik idomu ka teisesauga isvartys, jei prades linkti lyg nelaimingo atsitikimo ar bomzo (nes vakar kaip supratau labai venge kalbeti apie pradurta padanga) tai cia bus viskas aisku kas per rysiai.

   Thumb up 0 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
PSO atstovė: tarptautinė žiniasklaida neteisingai suprato audinių keliamą grėsmę COVID-19 plitimui
Žmogaus teisės – vyrų reikalas? 1
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Pastiprinimas medikams: 15 tonų dezinfekcinio skysčio neatlygintinai keliauja į 15 Lietuvos ligoninių (1)
Pasvalio biodegalų gamybos bendrovė „Kurana“ 15 šalies ligoninių dovanoja 15 tūkst. litrų dezinfekcinio skysčio,...

Plaukų kaukėms sudarant daugiatūkstantinį pasirinkimą, svarbu žinoti, į ką atkreipti dėmesį 
Kad plaukų kaukės yra viena svarbiausių priemonių, kurią verta naudoti, norint turėti sveikus...

Darbas Vokietijoje: kodėl verta rinktis šią kryptį? 
Ne paslaptis, kad darbas užsienyje kasmet sudomina tūkstančius žmonių. Belieka tik pridurti, kad...

Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (2)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Prezidentas: Seimo darbas negali nutrūkti ilgesniam laikui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, trečiadienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
Nepritarta Seimo nuotolinio darbo reglamentavimui (2)
Seimo nariai nepritarė siūlymui Statute reglamentuoti galimybę, paskelbus ekstremaliąją situaciją,...
Lietuva toliau grimzta į skolas:  vidaus rinkoje pasiskolino 30 mln. eurų
Finansų ministerija informavo, kad Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione pirmadienį papildyta...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (5)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (1)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...