Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Birželis 20 Sekmadienis
 

Nustebusiems dėl E. Masiulio liberalų ir alkoholio magnato D. Mockaus

2016-05-16 07:51 | Nuomonių ringas | Komentarų (17)

Liberalų sąjūdžio lyderio Eligijaus Masiulio ir "MG Baltic" koncerno (vadovas D.Mockus) ryšiai alkoholio pramonės srityje - seniai ne paslaptis.  KK nuotr.

Juozas Dapšauskas

Kai kas labai nustebo ir yra šokiruoti, nesitikėjo, kad taip liberalų vadovas Eligijus Masiulis galėjo pasielgti. Tačiau tie, kurie dirba alkoholio kontrolės, blaivybės srityje, visiškai nenustebo: apie galimus korupcinius veiksmus viešai kalbėdavo, kai būdavo svarstomi alkoholio kontrolės ar liberalizavimo klausimai Seime.

Nežinau, kokią sritį dabar bandė paveikti (kol kas daugiausia kalbama apie statybas), bet atkreipsiu dėmesį iš daugiametės patirties stebėjimo liberalų ir alkoholio pramonės „MG Baltic“ (savininkas Darius Mockus – jis valdo ne vieną alkoholio gamybos ir prekybos įmonę) sąsajas.

Galai dar nesuvesti, bet vien tai, kad pas E. Masiulį, partijos valdose „mėtosi“ per 100 tūkst. skelbiama net grynųjų, daug ką pasako.

Ir liberalai, ir kitos partijos pastoviai ir nuosekliai dirbdavo alkoholio pramonei už ačiū tik todėl, kad pasveikina per šventes Masiulis ir Mockus vienas kitą, kaip patys teigia, o daugiau jokių ryšių nėra? Bet kažkodėl Masiulį Mockus įvardija, kaip sąžiningiausią ir geriausią politiką. Be abejo, alkoholio pramonės liberalizavimo politiką. Kaip gali teigti, jei gerai nepažįsti?

Kodėl partijos stengiasi priimti viešajam interesui nepalankius įstatymus, o būtent alkoholio pramonei? Tik galimai gaudamos labai didelius finansinius srautus iš suinteresuotų grupių? Ir nereikia manyti, kad tos pakišos yra tokia forma ir tik tokio dydžio kaip pacientų medikams. Ne, čia sumos vartosi, kaip rodo įtarimų medžiaga, „gana normalios“. Ir ne keista, nes alkoholio verslas tikrai susigrąžina juos su kaupu. Kraupias pasekmes palikdami asmeniškai žmonėms ir visuomenei.

Prisiminkime jau prieš dešimtmetį vykusias batalijas dėl alkoholio reklamos televizijose dienos metu. Kai E. Masiulis su kitais liberalais bei kitų partijų atstovais registravo įstatymus, palankius alkoholio pramonei, ir tik vėliau paaiškėjo, kad įstatymo aiškinamasis raštas parengtas LNK TV kompiuteryje, o jo rengėjas – LNK konsultuojantis teisininkas Ąžuolas Čekanavičius. Apie tai plačiai nušvietė konkurentų televizijos.

O prisiminkime pačius naujausius įvykius, susijusius su alkoholiu. Vos tik išrinktas į Seimą 2015 m. liberalas Šarūnas Gustainis tuoj pat ėmėsi vykdyti alkoholio pramonės užsakymus: registravo įstatymo pataisą, kad alkoholis nebūtų pašalintas iš degalinių. Seimo Sveikatos reikalų komitete pristatinėdamas „savo“ poziciją net nesugebėjo tai padaryti rišliai, šalia buvęs Legalaus verslo aljanso (buvusi Stipriaisiais alkoholinias gėrimais prekiaujančių įmonių asociacija) vadovas Romas Apulskis turėjo vis patikslinti savo interesus. O prisiminkime buvusį Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūną ir Seimo vicepirmininką Eriką Tamašauską – būdavo pastovus alkoholio pramonės įstatymų registruotojas ir stūmėjas. Ir taip visa partija, o ne tik vienas E. Masiulis. (Čia reitingas pagal faktinius balsavimus http://www.ntakk.lt/politiku-reitingas/ ). Tai reiškia, kad ir dabartinis įtariamas kyšis skirtas galimai ne E. Masiuliui, o partijai ir verslo interesams.

Politikos apžvalgininkai vis kalba, kad skaidrumą propaguojanti moderni partija, tai kaip čia… Už tuos verslo pinigus viešieji ryžiai žiniasklaidoje ir buvo kuriami, kad Liberalų sąjūdis yra labiausiai už skaidrumą, prieš korupciją.

Jei nuoširdžiai, aš net maniau, kad atsiskaitant išvengiama grynųjų pinigų, labiau vyrauja savotiški slapti mainų susitarimai: mes ginsim jūsų teisę į verslo laisvę, žmonių pasirinkimą kuo prieinamiau vartoti alkoholį, o žiniasklaida („MG Baltic“ nemažą gabalą valdo tiesiogiai) apie liberalus kalbės tik teigiamai, transliuos alkoholio pramonės paruoštą viešųjų ryšių skrajutę, kad verslo riboti nereikia, geriau švieskime ir pan.

Tikrai alkoholio pramonė „bendradarbiavo“ ne tik su liberalais. Štai Mockus „atvaro“ pas Viktorą Uspaskichą į Darbo partijos rinkimų štabą ir sveikina laimėjus rinkimus 2012 m. ir visur žiniasklaidoje šmėžuoja kaip kartu kelia alkoholio sklidinas taures – su pergale. Su Rolandu Paksu dar iki jo prezidentavimo buvo labai tamprios sąsajos. Socialdemokratų vedlys Algirdas Butkevičius labiau atstovauja aludarių interesus kartu pagerdamas alų su Aludarių girdijos prezidentu Sauliumi Galadausku.

Prieš praėjusius Seimo rinkimus Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokrtatai (TS-LKD) net į partijos rinkiminį sąrašą patalpino „MG Baltic“ vicepezidentą Arūną Listavičių. Kodėl įtraukė? Nes trūko TS-LKD savų žmonių? Baigiantis 2011 m. Seimo kadencijai TS-LKD narių inicijuotas alkoholio reklamos draudimo atšaukimas buvo šio sandorio dalis. Vitas Matuzas neatsitiktinai buvo ir TS-LKD partijos Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas, ir šio alkoholio projekto „stūmėjas“.

O ką bendra turi tokie susitarimai su demokratija, žodžio laisve, žiniasklaida, viešuoju interesu? Kažkaip netikėtai „Verslo žinios“ paviešino slaptą susitikimą (tikrąjį Seimą, kuris valdo šalį) 2010 metų pabaigoje, kuriame nulemtas įstatymo priėmimas. Tai pasako daug arba viską, kaip vyksta „demokratiniai“ procesai: „Į uždarą renginį Vilniuje kviesti AB “Alita”, AB “Stumbras”, AB “Vilniaus degtinė”, UAB “Bennet distributors”, UAB “Liviko”, UAB “Belvedere prekyba” bei UAB “Mineraliniai vandenys” aukščiausio lygio vadovai bei šalies televizijų, laikraščių, naujienų portalų ir kitų žiniasklaidos priemonių atitinkamo rango atstovai. Laurynas Vilimas, susitikime taip pat dalyvavęs Alkoholiniais gėrimais prekiaujančių įmonių asociacijos prezidentas, VZ.LT sakė, kad tai buvo “strateginis susitikimas” ir “diskusija”.”Buvo aptariamas reklamos draudimas nuo 2012 m. ir kaip galima tą aspektą keisti. Kalbėta apie pinigų srautų mažėjimą mūsų ir žiniasklaidos kišenėse, apie valdžios sprendimus bei kokią įtaką jie daro mums, žiniasklaidai ir valstybei”, – sako p. Vilimas. Jis sakė negalintis apie susitikimą papasakoti “kažko daugiau”, kadangi susitikimas “nebuvo spaudai”.“

Dabar liberalų gerbėjai vis kartoja, kad E. Masiulio pasitraukimas yra principingas ir garbingas žingsnis. Kaip politikos apžvalgininkas Kęstutis Girius pastebėjo, kam palikti ir Seimo nario mandatą, jei esi nekaltas ir manai, kad čia kažkoks nesusipratimas tos kratos. Bet apžvalgininkas pastebi, kad gal būtent net labai akivaizdžių įrodymų yra ir jie bus gana greitai paskelbti, tad geriau pasitraukti visiškai, kad nešmėžuotum viešoje erdvėje, taip kenkdamas liberalams, kuriems galimai ir buvo skirti pinigai (o yra manančių, kad asmeninei naudai, o ne partijai?).

Dumia lauk, bet galiausiai išlemena, kad sieks apsiginti ir įrodyti, kad yra nekaltas, nes ši frazė trumpuoju laikotarpiu yra labai svarbi partijai, kad sudarytų vaizdą savo simpatikams, kad jis užpultas, norima susidoroti. Tad reikėtų bent jau nurodyti, kas galimai suinteresuotas bandymu sudoroti tokiais būdais? Kaip nurodo tvarkiečiai, darbiečiai…

Liberalų frakcijos atstovas Vitalijus Gailius, buvęs Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (TNTT) vadovas, ne kartą iš ankstesnės profesinės patirties yra sakęs, kad, po palankaus įstatymo priėmimo alkoholio pramonei, pasipildavo pinigų srautai partijoms.

Galime kalbėti apie didelius kyšius, ekonominius nuostolius valstybei, socialiniam teisingumui taip sprendžiant reikalus, demokratijai, bet kai korupcija susijusi su psichotropinių medžiagų (alkoholio) verslu, žmonių gyvybėmis, žudymais, suluošinimais – tai ne tik pinigai. Tai kraupu.

Kiek visuomenė tai kęs? Ar su piliečių iniciatyva „Už blaivią“ įvyks lūžis, valstybės išlaisvinimas iš šios nusikalstamos veiklos? Šiandien kaip tik iniciatyvinė grupė pristato Vyriausiajai rinkimų komisijai žmonių surinktus parašus, kuriais teikiamas Alkoholio kontrolės įstatymas, parengtas šios srities mokslininkų, priemones, kurios veikia, tad jų labai kai kas bijo. O kodėl bijo, juk aišku – sumažės tų 100 tūkst. (kyšiams) ir milijonais eurų skaičiuojami pelnai.

Komentarai

 

 

 
 1. Policijos generalinis irgi pasirašė su Mockum sutartį. UAB “Pilių statyba” ar kaip ten ji vadinasi, statys Vilniuje policijos komisariatą. Policininkai menėse dirbs.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 2. Pagal man, tai Eligijų specialiai pakišo, kad prieš rinkimus sunaikintų potencialų politinį konkurentą Lietuvos Liberalų Sąjūdį. Rado kažkokius pinigus ir sukūrė istoriją. Kaip, kodėl ir iš kur jie atsirado, niekas nematė ir nežino. Bjauru, kai tokiais metodais valoma politinė rinka.

  Thumb up 0 Thumb down 5

  • tokie masiuliai durnina tautą įsistatę kiaulės akis jau daugelį metų, o tautai gerai, patinka.

   Thumb up 5 Thumb down 0

 3. labai tikiuosi, kad STT savo darbą iki galo padarys ir šiai partijai pareikš įtarimus

  Thumb up 15 Thumb down 0

 4. 2015 m. birželio 3 d. Vilniuje, Lietuvos mokslų akademijoje įvykęs forumas „Mūsų valstybės tikslas“ konstatavo, kad po 25-erių Lietuvos Nepriklausomybės metų valstybės pasiekimus nustelbia nestabdoma ir grėsminga emigracija, savižudybės, nepaliaujamai didėjanti korupcija, dvasinis ir fizinis Tautos nykimas.

  Forumas konstatavo, kad Lietuvos valdžia nenori, nesugeba ir nežino, kaip užtikrinti Tautos ir valstybės išlikimą.

  Forume buvo įkurta „Birželio 3-iosios“ grupė (B3) – bendrų siekių erdvė, veiksmų koordinavimui.

  Pagrindinis B3 principas – prie šios erdvės jungiasi visi pageidaujantys, turintys kažkokių idėjų, tikslų, savo pobūdžiu sutampančių su pirmaisiais B3 gairių vektoriais, ir žinantys kaip tais įgyvendinti arba tie, kurie turi savų idėjų, tačiau neturi pakankamai pajėgų joms įgyvendinti ir ieško bendraminčių.

  B3 erdvė yra atvira kitų politinių partijų bei visuomeninių judėjimų idėjoms ir kviečia jungtis bendriems veiksmams.

  Thumb up 8 Thumb down 2

 5. Lietuviškame ES pakraštyje maisto ir daiktų kainos yra kaip ES vakaruose, o algos ir pensijos yra bemaž keturis kartus mažesnės nei ES vakaruose. Ši klaiki aplinkybė priverčia Tautą išsikraustyti iš namų ir gyventi svetur. Daugiau nei trečdalis lietuviškos bendruomenės žmonių dingo iš Lietuvos ir bijo grįžti. Labai blogai
  ***
  Vakariniame ES pakraštyje maisto produktams ir vaikiškiems drabužiams PVM = 0. Valdžia nedaro biznio šitoj vietoj.
  ***
  Vakariniame ES pakraštyje dujoms ir elektros energijai PVM-5 %. Valdžia neskriaudžia šeimų.
  ***
  Vakariniame ES pakraštyje, neapmokestinamasis pajamų dydis 4284 litai/mėn. Tai yra neliečiamybė. P. S. Lietuviškame ES pakraštyje ir vakariniame ES pakraštyje maisto ir daiktų kainos panašios.
  ***
  Vakariniame ES pakraštyje, atskaitymai socialiniam draudimui yra tik nuo pajamų didesnių nei 3258 litai/mėn. Tai yra neliečiamybė. P. S. Lietuviškame ES pakraštyje ir vakariniame ES pakraštyje maisto ir daiktų kainos panašios.
  ***

  Nuo rudens, vakariniame ES pakraštyje mažiausia pensija 3179 litai/mėn. Papildomai dar taikomos kompensacijos visų rūšių energijai. Naudojimasis viešuoju transportu – nemokamas. Vaistai nekainuoja. Gydymas nemokamas (ir kyšininkavimo nėra). Neturintiems savos pastogės, nuomą padengia valdžia. P. S. Lietuviškame ES pakraštyje ir vakariniame ES pakraštyje maisto ir daiktų kainos panašios.
  *****************************
  (2015 metų skaičiai)
  ***************************
  Skurdas. Emigracija. Tai yra ir Grybauskaitės laikmečio neliustruotosios cccp komunist/kgb’istinės lsdp_ts-lkd_darbo_liberalų gaujos siautėjimo sunkūs padariniai Lietuvai.
  _______________
  Lietuviai, Lietuva – tvirtovė. SĄJŪDIS 2

  Thumb up 5 Thumb down 1

 6. Dapsauskai, tai labai yra sąžiningas Karbauskis, nes jis prieš alkoholį? ČIa taip reikia suprast iš šito rašinio? Bet iš rašinio taipo pat išplaukia, jog kovojimas prieš alkoholį būtent sukelia pakišų sistemą.
  Beje, kada pradėsit kovoti prieš taškus kaimuose? Ar čia ne jūsų tema?

  Thumb up 6 Thumb down 3

 7. Valatka sako, “Su 106 000 eurų net vieną mandatą papildomai laimėti vargu ar įmanoma.” Tai norint laimėti bent 20 mandatų kiek reikia? 106 000 x 30 = 3 180 000.
  Įdomi aritmetika, piliečiai?

  Thumb up 9 Thumb down 0

 8. Taigi banalus iki skausmo tie Lietuvos..politikai-liberalas gentvilas turi sese DP zemes ukio ministre,baltraitiene,konservatores-rasos juknevicienes,brolio dukte,DP atstoves grauzinienes pavaduotoja ir tt….Nekokia Lietuvos ateitis,taip manau.

  Thumb up 15 Thumb down 0

 9. tas mockus jau senai velniui dusia pardaves na ir suprantama labai “sventas”masiulis ne kitoks,taciau dievas galingesnis,todel sitiem vepliam ne ilgai beliko

  Thumb up 18 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kodėl geras klientų aptarnavimas toks svarbus?
Į Lietuvą bandė įvežti trąšų falsifikatą
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...