- Reklama -

Tomas Senūta

Esu sunerimęs po Trumpo pergalės JAV ir, tenka pripažinti, kol kas netgi tam tikru mastu visame pasaulyje. Nuo 2020 m. pradžios esu aktyvus atviras jo ir jo idėjų rėmėjas ir karštas šalininkas, dėl to teko ne su vienu susipykti ar netgi turėti kokių nors nemalonumų. Tačiau dabar, kai įvyko tai, apie ką tiek pastaruosius 5 metus svajojau, teko sunerimti.

Priežastis paprasta – nekritiškas požiūris. Vietomis netgi neadekvatus. Kad visame pasaulyje įvairūs veikėjai, o ypač politikai „persiauna batus ore“, bandydami pademonstruoti savo niekuomet nebūtą ir nedemonstruotą meilę Trumpui, o šiose rungtynėse, kaip visuomet, pirmauja lietuviai – ne didžiausia bėda.

Didesnė bėda yra ta, kad didžioji dauguma nuoseklių Trumpo rėmėjų iki šiol tebespinduliuoja vienašalę euforiją ir neberodo jokių savirefleksijos sugebėjimų. Tai ypač taikytina mūsų, vadinamųjų Lietuvos antisistemininkų, frontui, dargi daugumai mano artimiausių žmonių. Tarsi tas Trumpas būtų pats ponas Dievas ir Caras, kuris tuojau pat ir neabejotinai įves tvarką visame pasaulyje, savaime aišku, kad ir Lietuvoje. Neabejotinai ta tvarka bus labai gera mums visiems, ypač lietuviams. Žodžiu, nušluostys ašarą kiekvienam ir taip toliau.

Mano požiūriu, Trumpas demonstruoja potencialą tapti kol kas sėkmingiausiu pasaulio lyderiu nuo R. Reagano laikų. Tačiau ir tas pats Reaganas, kad ir kiek daug būtų nusipelnęs SSSR griūčiai bei kitoms pozityvioms permainoms, mano vertinimu, kai kuriais savo sprendimais sukėlė ir labai neigiamų pasekmių pasaulio ateičiai. Reiktų vertinti visapusiškai. Kaip ir Trumpą.

Taip vertinančius raštu kol kas randu tik A. Švarplį bei A. Bačiulį, žodžiu – A. Kasparavičių bei Š. Liekį. Jų vertinimais ir pasidalinsiu.

Pirma keliais savo:

Genderizmas. Visi čia negali atsitokėti, kad Trumpas garsiai pareiškė, jog yra tik dvi lytys ir ėmėsi priemonių. Labai suprasčiau, jei mes gyventume kokioje nors Vokietijoje ar Didžiojoje Britanijoje. Tačiau ar tai mums labai aktualu? Nelabai. Juk kalba eina apie priemones prieš transgenderizmo revoliuciją. Ši revoliucija į Lietuvą dar nė neatėjusi. Stambulo konvencija vis dar stalčiuje. Jokio teisinio statuso socialinės lytys pas mus dar neturi, jos nepripažįstamos. Nelabai ir matosi. Nei vieno vaiko, kuris būtų išoperuotas keičiant lytį, ačiū Dievui, pas mus dar nėra. Vyrų į moterų sporto rungtynes, persirengimo kambarius, kalėjimus ar tualetus įleista dar nebuvo. Jokių kažkokių reikalų net viešumoje apie tai nematyti.

LGBT Pride eisenose Vilniuje dalyvauja „importiniai“ transseksualai. Tiesa, visai neseniai, per Kakadu laidą televizijoje teko matyti reportažą apie tai, kad kažkoks mūsų jaunuolis prisisiuvo krūtis. Tai tik ir tiek.

Pamenu, kad prieš kokia 15 ar daugiau metų apie tai žinių buvo net daugiau. Tuomet rašydavo apie kažkokį, berods, užsienietį vaikiną Lietuvoje, kuris rengėsi keisti lytį ir reikalauti, kad jam išduotų pasą, kur įrašyta, kad jis moteris. Seniausiai ta istorija pamiršta. Padėkokime Lietuvos Šeimų Sąjūdžiui ir sau, prisidėjusiems.

Kas šiuo metu mums tikrai aktualu – neįteisinti vienalyčių partnerysčių, o per tai ir santuokų. Esame viena iš nedaugelių Vakarų pasaulio šalių, to dar nepadariusių, ir tai – mūsų stiprybė. JAV tokio pobūdžio kontrevoliucija dar nevyksta, kol kas tik užuominos. Kelios valstijos ketina kelti ieškinius prieš 2014 Obergefell bylos teismo sprendimą, kuriuo nuo 2015 m. visos JAV valstijos privalėjo tuokti homoseksualus privalomai.

Trumpas nėra labai atvirai ir rimtai į tai įsitraukęs. Priešingai – jis netgi nėra tokių santykių priešininkas. Turi nemenką „tradicinės“ LGBT (taip taip, JAV egzistuoja ir tokia) paramą, dažnai su jais susitinka. Šie nusiteikę prieš transgenderius, bet užtai visiškai palaiko visas „teises“ homoseksualams. Netgi Trumpas vienu savo komandos nariu ketino skirti vieną iš šių homoseksualų aktyvistų, pažiūrėsim, ar paskirs.

Taigi, anti-homoseksualistinė revoliucija, kuri mums būtų aktualiausia, šiuo metu dar neprasidėjo, į tai verta atkreipti dėmesį. Žinoma, asmeniškai aš tikiuosi, kad bet kokia parama per JAV ambasadas visokiems mūsų LGBT Simonko ir pan. bus nutraukta, mažės parama ir per kitas ambasadas, galiausiai ji sumažės ir per visokias sorošines organizacijas ir pan. Tai – labai gerai. Tačiau užsiliūliuoti neverta.

Taika Ukrainoje. Bet kokiam bent kiek sveiko mąstymo žmogui, daugumai aršiausių Trumpo rėmėjų pačioje JAV, visą laiką buvo aišku, kad jo deklaruojamas taikos Ukrainoje sudarymas per 24 val. nuo prezidentavimo pradžios – tik tokia deklaracija, blefas liaudiškai kalbant.

Gi mūsų antisistemininką įtakotuką stebėjau ne vieną, kuris tuo patikėjo. Nesvarbu. Svarbiau, kas iš tikro toliau šiame kare bus. Trumpas tos taikos ir išties nori. Panašu, kad dar labiau šiais laikais jos nori patys ukrainiečiai, įskaitant Zelenskį, apie tai dabar labai daug iš jų pusės jau net nekalbama, o verkšlenama.

Tik štai kokia bėda – panašu, kad tos taikos, bent jau šiuo metu, bent jau Trumpo norimomis sąlygomis nelabai nori Putinas. Ir ką tu jam padarysi? Tikėkimės, kad Trumpas sprendimą ras. Tik bus tai sunku, rizikinga, gali užtrukti ilgai, niekas negarantuota ir visaip dar gali baigtis.

Nereikia manyti, kad Trumpui daug lengviau bus ir kitose srityse, daug labiau jį patį dominančiose nei ta Ukraina – JAV viduje. Taip, daugumą tiek Atstovų rūmuose, tiek Senate tai jis turi, tačiau – labai trapią. Kol kas jo komandai reikalingi žmonės, nominuojami į pareigas per abu Rūmus praeina, tačiau labai sunkiai – kartais vieno žmogaus persvara, kartais lygiosiomis. Gi jų nominavimas dar tik prasidėjo. Matysime, kaip bus toliau. Susistatyti savo reikiamus žmones – gyvybiškai svarbu tolimesnei sėkmei.

Turime ir pirmą nepasitenkinimų bei pasipriešinimų – teisminiame lygmenyje bangą. Dėl to, dėl ko ir buvo galima tikėtis – federalinių išlaidų ne tik apribojimo, bet ir išvis išmokų stabdymo. Per žiniasklaidą aidi frazė, kad darbo JAV tuoj neteks milijonai žmonių. Ir tai – tiesa. Lietuvoje biurokratyne įsidarbinę yra mažiausiai 350 000 žmonių, JAV – milijonai. Atleisti milijonus – ne juokas. Linkiu sėkmės.

Tarptautiniai reikalai ir naujoji agresyvioji JAV užsienio politika. Tenka pastebėti, kad pas mus ilga laiką buvo ir tebėra eksploatuojamas klausimas „Kieno yra Krymas?“, bet juk ne už ilgo gali tekti atsakinėti į klausimą „Kieno yra Grenlandija?“. Ir ką atsakysime? Bendrai yra manoma, kad Trumpas gali ne tik Grenlandiją, bet ir likusį pasaulį kartu su Putinu ir Xi pasidalinti, kaip kadaise tai padarė Ruzveltas su Stalinu ir tais laikais ne Kinijos atstovu, bet britu Čerčiliu. Kaip mes tam pasiruošę?

Ir taip toliau. Bus daugiau.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!