Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Rugsėjis 22 Trečiadienis
 

Koks rinkimų jomarkas be Urdomos Viktoro?

2020-09-19 19:34 | Nuomonių ringas | Komentarų (4)

V. Uspaskich. KK nuotr.

Žinotume mes kažkokį Archangelsko srities kaimelį ar cerkkaimį Urdomą, jei ne ta rusiška dovana Lietuvai – pats Viktoras Uspaschikas?! O dabar žinome. Ir jau skaičiavimo metus pametėme, kiek jis šmėžuoja po Lietuvos politiką.

Pats garsas bus pradėjęs sklisti nuo tada, kai Artūras Paulauskas su savo ant bangos užsiritusia partija Kėdainių kniazių Viktorą Uspaschiką atvedė į Lietuvos Respublikos Seimą ir patupdė į Ekonomikos komiteto pirmininko kėdę. Tada ir bus Viktorui iš Urdomos užsižiebusi valstybininko žvaigždė. Ar tik jau ne pora dešimčių metinių kalendorių bus persklaidyta?

Viktorui taip patiko Seimo laisvas gyvenimas ir pusdykė didybė, kad kitiems rinkimams jis pats susilipdė nuosavą politinį darinį, pavadinęs jį Darbo partija. Su ja be jokios Artūro Paulausko malonės, dar pats ją kitiems suteikdamas, prisivedė į Seimą kelias futbolo ar krepšinio komandas. Pačiam Viktorui ėjimas į kiekvienus naujus rinkimus pasirodė kaip koks važiavimas į jomarkus, kur jis gali savo pasidarkymu būrius žmonių užkabinti ir prie balsavimo urnų nuvesti. Ko jau ko, bet jo gabumų pašnekėti, prieš televizijas pašokti ar padainuoti iš Viktoro neatimsi. Pradžioje dar viskas buvo leidžiama- ir dešromis pavaišinti, ar kokį dainininką į susitikimus nusivežti.

O pats didžiausias Viktoro sugebėjimas- pažadus žarstyti. Jam ką nors žadėti – tai tas pats, kaip Kėdainių žmonėms ledų porcijų iš aukštai pamėtyti.

Nors Viktorinė Darbo partija Lietuvoj ne pati seniausia, bet jos istorija storiausia. Čia jau reikėtų pabandyti paskaičiuoti, kiek per savo gyvavimo laiką partija turėjo lyderių. Tik pats Viktoras galėtų suskaičiuoti, kiek kartų jis prie partinio vairo stojosi ir kiek traukėsi. Be jo, Darbo partijos pirmininkais yra pabuvę Kęstutis Daukšys, Loreta Graužinienė, Valentinas Mazuronis, Živilė Pinskuvienė. Ir gal dar kas praleistas?…

Juk per tuos dešimtmečius pačiam Viktorui kiek buvo neplanuotų darbų- bėgti į Rusiją ir Maskvoje prašytis partinio prieglobsčio. Paskui grįžti į Lietuvą ir būti namų arešte. Bet ir tada nepamiršo savo didžiausio noro iš Kėdainių nuotoliniu būdu dalyvauti rinkimuose į Seimo nario laisvą vietą prie Alytaus likusioje laisvoje apygardoje. Juk būdamas kur nors aukštai išrinktas kartu su mandatu gauni ir teisinę neliečiamybę.

… Pirmąkart į Seimo rinkimus eidamas kaip savo vadovaujamos partijos pirmininkas, Viktoras susitikimuose su rinkėjais ant stalo ne tik dešros padėjo, bet ir magiškų skaičių pažėrė – kiek padarys per 11 dienų, per 111 dienų ir kad jau drėbtelės per 1111 dienų. Jau tada jis žinojo, kad žmonių atmintis prasta, didžioji jų dalis sklerozės apsėsta, pažadus atsimins, kol rinkimų biuletenis į urną nugarmės. Kaip ir kitką žmonės pamiršta. Kas beprisimins, kad Viktoras garsėjo istorija su Maskvos G. Plechanovo universiteto diplomu, kuris vos nepadėjo kažkuriam Kauno universitete tapti mokslų daktaru… O juk būta ir kitokių suklūpimų. Suėjęs į koaliciją su Algirdo Brazausko socialdemokratais, buvo netgi Ūkio ministerijoje už ministro stalo atsisėdęs. Tik kad netoli į kadenciją tenubrido – dėl nepavykusių darbų prireikė atsistatydinti, nes triukšmelis apie poną ministrą negeru garsu plito. Net ir apie mergas, ministro buto langus valančias, pasakota… Neužkimši žmonėms gerklės…

Na, ir, žinoma, ta nevykusi partijos buhalterija, dėl kurios metų metais tęsėsi teismų procesai. O jie ir pradėti vėlavo, nes pats partijos pirmininkas buvo kitoj valstybėj nusėdęs…Tačiau tas Darbo partiją užgulęs juodas debesis išsisklaidė be grotuotų langų, o tik su pinigine bauda. Lietuvoj jau taip yra: jei aukštos valdžios ar partijos padangė pajuoduoja, lietaus nebus, arba jis bus mažas.

Viktoras, Lietuvos Seime prisiposėdžiavęs, jau ne pirma kadencija Europos parlamente sėdi. Bėda tik ta, kad ir čia laikas kadencijomis skaičiuojamas. Ar per kitus rinkimus beišrinks, jei partija bus komoje? O tai partijai kiti ėmę vadovauti, ją tiek nustekeno, jog per anuos Seimo rinkimus tik vieną Urdomos Viktoro bendražygį nuo pirmų partijos dienų – Valentiną Bukauską iš Žemaitijos Telšių apygardoje teišrinko. Bet ir čia darbiečiai silpsta- žemaičiai Viktoro ir Valentino partiečio Žemaitijos sostinės meru nebeperrinko. Pagaliau ir visoj Lietuvoj- tik Ukmergėj- vienintelis darbietis meras belikęs. Būtų buvęs ir antras- juk pats Viktoras Uspaschikas Vilniuje praėjusių metų savivaldybių rinkimų nepraleido- Vilniuje ėjo į jomarką su rinkėjais dėl balsų derėtis… Kiek į vilniečių lėkštes bekrovė pažadų kaip kokios manų košės, šie europarlamentaro net į antrą turą nepraleido. Ir nors tie rinkimai – jomarkas sostinėje baigėsi ne Viktoro naudai, jis nosies nenukabino.

… Jau vėl atsišildęs vietą užpakaliui prie Darbo partijos vairo, Viktoras su visa jėga komandą veda į Seimą. Žinoma, europarlamentaro mandato ant stalo nededa, bet per televizijas, radijus ir socialinius tinklus lakstyte laksto. Girdi, nuo Briuselio – Strasbūro atsikabintų tik už Premjero postą. Prie savo pažadų socialiniuose tinkluose prirašo, kad čia ne šiaip tekstas, o Premjero kalba. O žada jis daugiau už patį Lietuvos Respublikos Prezidentą Gitaną Nausėdą, kuris žmones užliūliuoja gerovės valstybe. Viktoras visur rašo, jog jis už savo žodžius atsako. Gi tas jo žodis- pažadas, kad Lietuva, jo premjariaujama bus tarp penkių patraukliausių pasaulio valstybių. Tiek ir taip padarys Premjeras Viktoras, kad Prezidentui Gitanui pavydo seilė ant švarko nudribs…

Kažin kas išeis Urdomos Viktorui su tais saldžiais pažadais, nors į savo daugiamandatį sąrašą ir vienmandates apygardas surinko ir savus buvusius partiečius bei kitų partijų keliauninkus. Tarp jų -ir su valstiečiais Seiman atrūkęs kaunietis Mindaugas Puidokas – iš valstiečių išrūkytas, kai užsigeidė į Prezidentus kandidatuoti. Seiman vėl norisi, todėl ropščiasi pas darbiečius. Kaip ir pats Viktoras, Seimui Artūro Paulausko buvo surastas Artūras Skardžius. Paskui su dvejais socialdemokratais pabuvo. Pirma su paprastaisiais, paskui dar ir darbu praskiestais. Dabar eis jau su Darbo partija. Pas Viktorą į Darbo partijos medžioklę balsams rinkti pririnkti visi, kas tik apie Seimą svajoja.

Nors pats Viktoras ir viešai sapnuoja apie Premjero postą, vis dėl to kartais nusileidžia ir ant žemės. Visiems ima siūlytis į koalicijas. Net konservatoriai jam darosi mieli. Tik ar tie būsimieji koalicininkai džiaugtųsi draugyste politinėje taryboje, kur niekas paties darbiečių pirmininko neperkalbės- jis pats gražiausias, protingiausias, išmaniausias. Amžinatilsį A. Brazauskas, kad ir ramus buvo, bet Viktoro pasiklausęs, savo nervus turėjo tramdyti. Po 2012 m. Seimo rinkimų sudarytoj koalicijoj Premjerui Algirdui Butkevičiui Viktoras vožtelėjo: „ Pasakyk tai savo žmonai, o ne man“. Tokius pat žodžius 1946 m. Antanui Sniečkui Maskvoje buvo pasakęs tuometinės VKP (b) pirmasis sekretorius Georgijus Malenkovas.

… Laikas tirpsta. Ir Viktorui vis mažiau lieka dienų pabūti svajonių Premjeru. Rinkimai – jomarkas artėja prie pabaigos.

Viena laimė, kad Viktoras iš Urdomos Lietuvoj ne vienas toks per visus rinkimus einantis. Progos nepasireklamuoti nepraleidžia ir toks visų rinkimų mylėtojas Naglis Puteikis. Vėl jis save į Seimą naujai kadencijai neša. Ir dar už pavadėlio tempiasi žmoną Niną ir kitą svajoklį Kristupą Krivicką. Šis vos tik kokia apygarda per šią kadenciją likdavo laisva, tuoj savo kandidatūrą įkeldavo… Toks noras dykai padykinėti….  Į Seimą užsimojęs su, berods, socialdemokratų partija grįžta dainininkas nuo Alytaus Antanas Nedzinskas.

Na, ir kas pasakys, kad rinkimai ne jomarkas, jeigu į juos tiek susiruošusių. Beveik visi dabartiniai Seimo nariai norėtų tas pačias kėdes dar ketverius metus užsėsti. O kiek anksčiau pavarytųjų vėl iš naujo ieško plyšelių į pamiltus rūmus įsprūsti…. O kol koks Emanuelis Zingeris per šitiek metų paseno, kiek naujų pretendentų užaugo…

… Ir kiek spalyje bus tragedijų, kiek ašarų, kai rinkėjai iš apie 1700 „abiturientų“ per „ stojamuosius egzaminus“ į „silvas studentus“ tik 141 teatsirinks…

O pasišvaistom stendais, plakatais, lankstrinukais, pažadais, svajonėm. Trumpiau pasakius- pinigais pamėtom. Juk yra beviltiškų kandidatų, kurie tik prie stendo nusifotografuos ir paliks anūkams kada nors parodyti, kad kandidatu į Seimą buvo… Kiek daug tų dabar su aukštai pakeltom nosim, kurios liks žemai nudelbtos… Taigis.

Gediminas Velutis

Komentarai

 

 

 
 1. Kuom Tamstai ypatingai užkliuvo Viktoras?Tu ką,kitų negirdėjai ir dabar negirdi,ką jie žadėjo,ir ką jie dabar žada?Blogiausia tai,kad konservai ir socdemai jau bent po porą kartų turėjo daugumą Seime ir savo pažadų nevykdė,bet vis vien žada;rinkite mus,ir Lietuvoje bus gera ir smagu.Tik neaišku kam.Tikriausiai tiems,kurie pakliūs į Seimą.Atvirai pasakysiu,nesiruošiu balsuoti už Viktoriuką,bet tokie rašeivos,kaip Valutis ,tik pykdo,rašinėdami užsakomus straipsnius.Pavyzdžiui, ta juodosios buhalterijos byla.Net pirmakursiui teisininkui aišku,kad tai politinė byla,kad juodinti Viktorą ir neleisti normaliai dalyvauti rinkimuose.Jei tai būtų tikrai kriminalas,Viktariukas ,Gapšys,vyr. buhalterė turėjo sėdėti belangėje ne vienus metus.Bet tempė tempė gumą,o vėliau.išrašė pinigines baudas,kaip už eismo taisyklių pažeidimą.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Panasu,kad svarscikas-Viktariukas pasimetes.Ir pats nezino kokiam velniui jis tarnauja.Man asmeniskai panasu,kad raiteliai ant Lietuvos,priklauso tam paciam uzsienio junginiui,ogal net ne vienam uzsienio junginiui,kaip ir Grybauskaite,landsbergiu dinastija,Gendvilu dinastija,juknevicieniu dinastija,ir dar keli tuzinai panasiu.Kas sendien itikins,kad ir svarscikas-Viktariukas nera vadeliojamas to pacio pono Maskvoje,kaip ri Rusijs paslaptis,kailiu fronto fabriko partsekretore,juoda dirza iskovojusi Felikso Dzerzinskio slaptuose kabinetuose???

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Viename savo filmuke Viktoras aiškino, kad jis yra EUROPIETIS, o tai reiškia, kad Europa jam yra svarbiau nei Lietuva….
  Kitame filmuke jis kalbėjo, kad jis gali pasirinkti savo angelus sargus….
  Na, kai pasiklausai tokių nesamonių, tai nežinai ar čia juoktis, ar čia verkti. O juk tokie idiotai valdo ne tik Lietuvą, bet ir Europą.

  Thumb up 2 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
3 patarimai, norintiems puikiai pasiruošti anglų kalbos valstybiniam brandos egzaminui
Kaip pasirinkti plautuvę virtuvei?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Pasiruošimas jūsų tobulai kelionei: ką verta žinoti? 
Manote, kad pats laikas atitrūkti nuo kasdienybės ir bent trumpam leistis į nuotykius?...

Dovanos sužadėtuvių proga: kaip pasveikinti įsimylėjėlius? 
Neseniai susižadėję draugai pakvietė paminėti ypatingą įvykį? Nėra dvejonės, dalintis džiaugsmu – smagu,...

Tabu temos poroje – kaip jų atsikratyti? 
Jaučiate, kad mylimas žmogus su jumis nėra šimtu procentų atviras? Normalu, visiems pasitaiko...

Praktiškos dovanos žmonėms, besidomintiems konditerija 
Draugų rate turite žmogų, kuris kiekvieno susitikimo metu atsineša kažką saldaus? Jo šokoladiniai...

Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (1)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (10)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...