Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Kovas 29 Sekmadienis
 

Nuomonė: Ciniško gedulo paradas

2010-04-11 12:06 | Komentarai | Komentarų (66)

Balandžio 8 d. Lenkijos prezidentas L.Kačynskis lankėsi Lietuvoje, o po kelių dienų žuvo lėktuvo avarijoje Rusijoje (president.lt nuotr.)

Lėktuvai kartais krenta. Per paskutiniuosius 10 metų per lėktuvų avarijas (be karinių ir sportinių) žuvo virš 5000 žmonių. Žuvo ir politikai, žuvo ir mokytojai, žuvo mūrininkai ir santechnikai, teisuoliai ir nusikaltėliai. Ir net vienas valstybės vadovas – Makedonijos prezidentas Borisas Traikovskis.

Neabejotinai bet kokia katastrofa aviacijoje – tai pirmiausia žmogiškoji tragedija. Taip pat kaip karas, stichinė nelaimė ar teroro išpuolis. Laikiausi, laikausi ir laikysiuos nuostatos, kad žmogaus gyvybė yra absoliuti vertybė, kurios praradimas ypač tragiškos nelaimės metu yra neatitaisoma blogybė. Tačiau kartais tokio skaudaus įvykio akivaizdoje verta pasižiūrėti į tai, kas įvyko ir vyksta šiek tiek kitu kampu. Pateiksiu kelis skaičius:

Per Bosnijos karą žuvo – 110 000- 200 000 žmonių.

Per karą Irake jau žuvo virš 120 000 civilių.

Per didžiausią paskutinio XX a. dešimtmečio nusikaltimą žmonijai – 1994 m. genocidą Ruandoje- žuvo nuo 800 000 iki 1 000 000 nekaltų žmonių

O kur dar Afganistano okupacija, Kosovas ir kiti išorinių jėgų inspiruoti konfliktai? O kur dar jau pusšimtį metų trunkantis Artimųjų Rytų konfliktas? Aš jau nekalbu apie tokias „smulkmenas“, kaip po NATO demokratizatorių bombomis žuvę puspenkto tūkstančio taikių serbų.

Nenoriu būti apkaltintas politikavimu, nes šio teksto mintis yra ne priminti jums apie nusikalstamą neutralumą (Ruandos atveju) ar tiesiogiai pasaulio galingųjų remtus ar pradėtus nusikalstamus karus (Bosnija, Irakas, Afganistanas, Kosovas ir t.t.), o pabandyti atsakyti, ar XXI a. pradžioje mes gyvename, mąstome ir elgiamės kitaip nei viduramžiais? Beje, ar pamenate nors vieną Lietuvos pareiškimą, aiškiai smerkiantį aukščiau minėtų įvykių kaltininkus? Aš – ne… Na, tiek to – grįžkime prie gūdžių viduramžių.

Kaimyninės valstybės karalius žuvo. Na, ne tai, kad tas kaimynas labai mielas buvo, o jei dar tiksliau – tai tik prieš dvi dienas mūsų bajorai jam antausį skėlė, tačiau čia gi – karalius. Tad reikia ir liūdną veidelį nutaisyti, ir prie altoriaus patrypčioti, ir, įtempus atmintį, prisiminti, kad kažkada teko ir ranką paspausti, ir gal rąstą per talką kartu nešti…..tfu….kokį rąstą, taigi visai kita istorija. O kaip kitaip, jei taip įprasta, o kaip kitaip, jei žmogaus kaina vertinama pagal aiškų kainyną, kur vienas žuvęs karalius ar jo svitos narys kainuoja 8333 kartus brangiau, nei nužudytas Ruandoje.

Tai, ką matome šiandien, tai tik pradžia to, ką netrukus išgirsime – bus ir kalbų, ir „beribio gedulo“ įrodymo paieškų po pustuštes bažnyčias (šiandien jau mačiau per žinias, kaip, ieškodami gedinčių, žurnalistai terado pora lenkų turistų), bus ir beveik protingų ilgų kalbų, ir bus tokių pat ilgų ir kvailų kalbų. Tačiau ar tikrai mes turime paklusti matematikai, pagal kurią turime gedėti dėl vienos VIP aukos, kai kasdien nemaža dalimi dėl tos pačios VIP aukos kaltės „krenta lėktuvai“ bent dviejuose pasaulio kraštuose?

Vitalijus Balkus

2010-04-11

Komentarai

 

 

 
 1. Valio , tai ko aš ieškojau , ką! pateikti čia, šioje interneto svetainėje , nes admin šio tinklalapio .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. papunkčiui.
  1. Rusai yra labai geri specai orų manipuliavimo srityje. Jie ten turi ištisus institutus, kurie užsiima oro kontrolę. Pačiam teko stebėti, kaip per 5 minutes iš lėktuvo pabarsčius chemikalų yra išsklaidomi didžiausios liūties debesys, o po kiek laiko praskridus kitam lėktuvui vėl per 5 minutes sukeliama smarkiausia liūtis.
  2. 1 h prieš Lenkijos prezidento lėktuvą nusileido žurnalistų lėktuvas. Jokio tiršto ruko nebuvo. 15 minučių prieš atskrendant prezidento lėktuvui pasirodo karinis rusų IL-as. Pasisukioja aplink Smolensko aerouostą ir išskrenda atgal į Maskva. Užkyla rūkas (11 val. dienos !!!). Pusvalandis po katastrofos žurnalistų filmuotose kadruose rūko nebėra.
  3. Tarkim, Rusai tikrai nėra kalti dėl rūko, bet kalti vien jau dėl to, kad pasielgė labai nemandagiai ir NEPASIRŪPINO rūko išsklaidymu. Kaip į Maskvą pernai per gegužės 9 buvo susikvietę Rusijai draugiškų šalių vadovus tai miltelius iš lėktuvų barstė visą dieną, kad tik Maskvoje ir jos apylinkėse šviestų saulė.
  3. Važiuojam toliau. Kaip matyti iš jau oficialiai paskelbtų skrydžio trajektorijos duomenų Lėktuvas nusileidimo manevrą darė tik tą vieną vienintelį kartą. Kiti tariami 3 kartai tebuvo apsukimai ratais aplink aerouostą.
  4. Lenkų pilotai (kariškiai) puikiai mokėjo rusų kalbą, o taip pat jau pažinojo Smolensko aerouosto apilinkes. Pirmasis pilotas tik prieš 3 dienas į tą patį aerouostą jau buvo nuskraidines Lenkų premijerą. Tada, beje, jokių problemų su rusų kalba nebuvo.
  5. Tačiau pats nusileidimas buvo visai nepanašus į VALDOMĄ nusileidimą, o greičiau į nesuvaldomą planiravimą, per greitai ir visai į šoną nuo nusileidimo tako. Rusai tik šiandien pagaliau teikėsi paaiškinti, ką reiškė dispečerio paaiškinimas, kad lenkų pilotai neklausė jo komandų. Pairodo NEBUVO JOKIO RYŠIO. Prieš pat tariamą nusileidimą lenkų pilotai nustojo atsakinėti į dispečerio komandas. Kitaip sakant tuo momentų jau NEBEVEIKĖ lenkų lėktuvo ryšys, o, vadinasi, greičiausiai ir kita elektronika.
  6. Yra liudiniko parodimas, kad prieš pat nukrentant lėktuvui, dingo elektrą pastatuose esančiuose greta sudužimo vietos. Tas pats liudinikas ir užsiminė, kad tai labai panašu į elektromagnetinio impulsinio ginklo panaudojimą. Ir taip tikrai rusai, kaip ir amerikiečiai seniausiai tokį ginklą turi. Besidomintiems technika tai nėra jokia naujiena. Įdomi detalė, gal prisimenate, prieš daugiau kaip 14 metų viename Rusijos mieste ant gyvenamojo penkiaaukščio nukrito vienas iš didžiausių rusijos krovininių lėktuvų "Ruslanas", kuris gabeno 3 naujausius rusijos naikintuvus į užsienio šalį (kaip vėliau paaiškėjo sandėris buvo nelegalus, kariškių mafija tiesiog išpardavinėjo savo techniką). Oficiali katastrofos priežastis kaip visada banali, blogas oras, nepatyręs pilotas ir pan. ir t.t. Tačiau, kaip man pasakojo vienas iš katastrofą tirusių tyrėjų, jie iškarto nustatė, kad lėktuvui kylant išsijungė visi 8 lėktuvo borto kompiuteriai. Lėktuvui valdyti pakanka, kad veiktų nors 1 kompiuteris. Joks gaisras negali išvesti iš rikiuotės visų kompiuterių vienu metu, tik elektromagnetinis impulsinis ginklas (tada aš ir sužinojau apie tokio ginklo egzistavimą). Dėl riboto veikimo nuotolio toks ginklas efektyvus tik aerouostų prieigose.
  7. Toliau tęsti manau nėra prasmės. O dėl motyvų, tai tereikia tik atsakykiti į šiuos klausimus, kokią naudą Rusijai gali atnešti Lenkijos nepalankaus prezidento pašalinimas, kur Rusai turi labai didelių interesų, kur ir prie ko neprileisti rusų Kačinskis pažadėjo Grybauskaitei?"

  Thumb up 0 Thumb down 0

   • Marija Gruodis 21 d, 2009Na, tiesą sakai, Turkija Eurovizijos ir krepšinio prasme jau sainei priklauso Europai. Bet krepšinis ir eurovizija tėra pramogos. Istoriškai Europa nuo seno gynėsi nuo turkų ir bandė juos vyti lauk. Šiais laikais modernus požiūris, žinoma, nebeturėtų būti toks nacionalistiškas (ar pro-europietiškas), tačiau Europa ne Amerika. Jau dabar Vokietijoje turkų daugiau, nei lietuvių visoje Europoje. O kai mažuma tampa žymia mažuma, ji ima reikalauti teisių. Vien dėl principo, net jei ir atsikeldami į Europą nesitikėjo tas teises gausiantys. O štai jei jiems tų teisių neduosi, būsi išvadintas arabofobu. Kol kas Turkijos priėmime į ES matau tik potencialią žalą. O kokia būtų nauda? Gal kiek senamadiškai aš, bet esu už Europą europiečiams.

    Thumb up 1 Thumb down 0

 3. straipsnis. Maniau, kad aš viena taip galvoju.Pasirodo daug bendraminčių. Ačiū už straipsnį.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Čia šiuo masiniu gedulu ir šiaip sujudimu matomas tuštumos-dievo nebuvimo užpildymas.Žmogus paveldėjęs tą poreikį garbinti kažką aukščiau

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Jau sekmadienio vakare tapo aisku, kad is ivykio bus meginama isspausti politinius dividentus ir LT ir Rusijoje ir pacije Lenkijoje. Ta pati vakara dar abejodamas perzvelgiau kai kurias lenkiskas diskusiju grupes (skaitau lenkiskai nors ir ne lenkas) ir isitikinau kad reakcija tokia: 1. Gaila zuvusiu 2. Nerimas del politines padeties 3. Kas kaltas? Diterambu zuvusiajam is esmes nebuvo jolab kad jaunimo tarpe (o diskusiju grupese kaip taisykle lankosi vis del to iki 35 metu lankytojai) prezidentas apskritai nebuvo populiarus del ultrakonservatyvios politikos. Kai isgirdau kad LT bus skelbiamas 3-ju dienu gedulas tai is viso didziai nustebau nes dar pries 2 dienas Lenkijos prezidentui viesint LT Seimas skele antausi, kuris nepriimtinas diplomatineje praktikos (t.y. prieme neigiama spr. viesint sveciui). Na ir kazkaip prisiminiau apie 100 zmoniu susaudytu Kirgizijoje apie kurios niekas net neprisimine. O tuomet teliko ramiai pamastyti ir paklausti o kas is tikro ivyko? Zmoniu gaila? Taip. Zmogaus givybe neikainojama. Taciau ar tikrai vienas uzsienio valdininkas „kainuoja“ brangiau nei zustantys kasdien Irake, Afganistane ar zuve Haityje ar zuve Beslane ar zuve toje pacioje Cecenijoje? Ar tikrai reikejo ramia zmogiska uzuojata pakeisti parodomuoju gedulo spektakliu?

  Thumb up 1 Thumb down 0

 6. Pagooglinkit "Lame Cherry: A Polish Assassination in Theory" bei "ARE WE SURE IT WAS AN ACCIDENT?" ir suprasit, kad tragedijos pilotams buvo pateikti klaidingi aukscio, vietos ir kiti duomenys..duomenis galima koreguoti is zemes

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. ..,kad čia tikra pakazucha, norime atrodyti geresniais už kitus. Aišku-gaila, užjaučiam,…bet kiekvienas gimsta su jam nustatytu likimu…, galų gale-ten paprasčiausia yra ir bus potogeninė zona, galėjo protingai mastydami pasisaugoti. Palaikau straipsnio mintis pilnai.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. Kai pasižiūri, kas rašoma kituose portaluose, net šlykštu – toks jausmas, kad žuvo ne Lenkijos, o Lietuvos prezidentas.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. Bet kodėl autorius turi nutuokti diplomatijoje ? O dėl išsilavinimo – nežinau ar po 5 ar po vidurinės o gal ir po universiteto, bet rašo nuoširdžiai, taip ,kaip jam atrodo. Ir nederėtų pradėti jo auklėti.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. straipsnio autorius visiskai nieko nenutuokia diplomatija, tai ir raso penktoko lygio nuomones.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. buvo toks GEORGE FOX tai jis sake karalius ar lordas ar seip zmogus, vyras ar moteris kiekvienas yra Dievo sventove. sita tiesa nuolat laidojiama ir niekas neapverkia… is cia ir Ruanda ir plesikavimai stichiniu nelaimiu atvejais ir pan. Kai laidojo Woityla milijonai buvo, bet kiek is ju buvo skaite bent viena jo enciklika. cia konkreciai Lenkijos tragedija, naturalu uzjaust, bet tikrai tame yra falso…
  didziausia kasdiene tragedija masinis zmogus, masine dvasia..

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. Žinant, kad Lenkijos valstybė leidžia mūsų tautinei mažumai rašyti savo pavardęs, kaip ta nori, mūsų "bajorai", o faktiškai "iš šūdo ponai", skėlė antausį savo šalies prestižui, ir ne tik Lenkijoje. Tiesiog stebėtina, kaip sugeba mūsų rinktieji nusibezdžioniauti tai, kas nekrikščioniška, pvz leisti gėjų šou, ir kaip debiliai gadina įvaizdį, priimdami, kad ir dėl pavardžių rašymo sprendimą, ir dar Prezidento viešnagės dieną. Tfū! O juk reikės prisiderinti prie Europos, reikės, kaip ir rusų laikais rašyti pasus dviem kalbomis, tai tik laiko ir protingesnių seimūnų atėjimo klausimas. O štai gėjai Lenkijoje žino, ir žinos savo vietą po Saule

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. Labai liūdna, kad yra nemažai tokių, kurių paprastą žmogiškumą jau visiškai paskandino įtūžis ant visko ir ant visų. Kultūringam žmogui nereikia priminti, kad prie karsto nedera prisiminti ir priminti kitiems kažką negero, siejamo su velioniu. Galima juk paprasčiausiai patylėt. Jei jau kažkas mano, kad to gedulo pas mus per daug ar jis netikras, tai gal nieko neprarasim, jei išsiaiškinsim vėliau. Gal ir tikrai Lietuva nuspręs paskelbti gedulą tragedijoms įvykus ir kitose, tolimesnėse šalyse. O šitas straipsnis DABAR ir TOKS – tik parodo kiek mažai žmogaus beliko autoriuje. Ir laikraščiui KK nei pagarbos, nei pasitikėjimo ši rašliava nepridės.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. Lietuvai nėra atstatyta istorinis BAŽNYTINĖS PROVINCIJOS STATUSAS ir Lietuvos Lotynų Romos Katalikų bažnyčia neturi "PRIMO". Turi tik dvi Lietuvos metropolijas. Vilniaus (Tai Šv.Tėvo Jono – Pauliaus patvirtinta, kad ji priklauso Lietuvai o ne Lenkijai) ir Kauno.Tad kas tikrasis bažnytinis vadovas Lietuvoje? Tokioje padėtyje vyskupai išsirenka savo viršininką – Vyskupų Konferencijos Pirmininką. Ir viskas. O tų metropolijų viršininkai ir lieka savo metropolijose viršininkais ir ten tvarkosi. Tad autobusai Vilniaus metropolijoje jau važinėja su labai draugiškos valstybės nelietuviškais užrašais. Tvarkomasi savistoviai ir kiek norima vardan piktumų ir "draugiškumų" tiek ir bus "tvarkos"

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. ——-"Kaimyninės valstybės karalius žuvo". ——–
  —–"tik prieš dvi dienas mūsų bajorai jam antausį skėlė"—
  —–"Tad reikia ir liūdną veidelį nutaisyti, ir prie altoriaus patrypčioti," ——————————————————-"vienas žuvęs karalius ar jo svitos narys kainuoja 8333 kartus brangiau, nei nužudytas Ruandoje".———
  ———"paieškų po pustuštes bažnyčias (šiandien jau mačiau per žinias, kaip, ieškodami gedinčių, žurnalistai terado pora lenkų turistų" ————————–
  ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
  Pasidomėkite, kas žuvo „ne karalius ir jo svita“ , o sąžiningi žmonės, daugumoje katalikai ir patriotai.
  Ruandos žmogus nepasipriešins organizuotiems mafijos grupėms . Tai gali padaryti tik sąžiningas elitas.
  Iš straipsnio tūrinio matyti , kad autoriui nėra svarbų ar gedulas bus 1 min. ar 1 mėn. jam nepatinką kad gedulas yra.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. Tai argi straipsnio autorius neigia, kad žuvo Lenkijos, politinio elito dalis. Įsiskaitykite – autorius prieš pompastišką 3-dienų Gedulo paskelbimą. Nejaugi neužteko VIENOS DIENOS, juk žuvo ne Lietuvos Prezidentas.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • o mane tiesą sakant užknisa patys setduntai, kurios tie geri įvertinimai paperkair kažkaip ,,netikėtai nusiskundimų dėstytojais nebelieka .O šiaip kiti dėstytojai dar galėtų nors kartais nepamiršti,kad su setduntais reikėtų elgtis, kaip su žmonėmis.Dar gerai būtų, kad patys suvoktų kokį dalyką dėsto. Vienu žodžiu aš tai labai nusivylusi, nesuprantu kaip romeris gali kišti tokius dėstytojus kaip Domarkas pirmame kurse, ne draugiškumo mes ten mokytis susirinkome. o tai nori pasakyti, kad geriau būtų jeigu į jo paskaitas ateitų tik tie penki žmonės ? nes kokia nauda iš sedėjimo toje ,,paskaitoje nesuprantu. Višnevska tai super, vienintelė kuri patiko per abu sem., turėtų daugiau tokių dėstytojų būti.

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • voiceofdeath gauna i kaulus core nuo BD dx11 aliknpos zaidimuose plius nauju instrukciju dar nei vienas softas neisnaudoja kurios panaudotos BD taip kad nera BD toks jau prastas

   Thumb up 0 Thumb down 0

 17. Prie ko čia "valatka", Autorius parašė tai, ką jaučia daugamuas Lietuvos žmonių. Taip didelė užuojata lenkų Tautai, bet prie ko čia pompastika su gedulo skelbimais ? ( ar tik ne ponas Kaczynskij buvo viens is tu ,kurima ir vilnius irLvovas lenkų miestas ?)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 18. Užuojauta Lenkų tautai… Straipsnio autorius taip pat yra savotiškai teisus. O man įdomu kas tą visą Lenkijos elitą sukišo į vienį lėktuvą?

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Džabas Rugpjūtis 11 d, 2009Yra prekių ženklų, kurie turi savo įvaizdį. Tačiau jei jie netikri, stuurki reklamos, tai greitai išnyksta. HYPE efektu galima tikėti tik jei jis pasiteisina. Tačiau tai retai būna. Deja nei Obamos, nei Grybauskaitės HYPE ilgai neišsilaikys. Ir pirmiausiai dėl to, kad žmonės nori tikėti daugiau, nei ištikrųjų buvo žadama. Kita pusė HYPE efekto yra ta, kad išsilavinusių ir tuo dalyku besidominčių žmonių jis taip stipriai neveikia. Grybauskaitės pažadai smarkiai pakeisti situaciją šalyje neįmanomi, nes nuo jos nepriklauso tiek daug. Ji gali pagerinti situaciją, bet tai ilgas ir dažnai nepastebimas procesas. MP3 player man neasocijuojasi su iPod’u, nes aš žinau daug MP3 grotuvų gamintojų, kurie nenusileidžia kokybe. Balta meška neasocijuojasi su CocaCola, nes šis gėrimas nenumalšina troškulio. Deja apie akinius nieko neparašysiu, nes jais nesidomiu.

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • Atsiprašau už nekuklų klsiaumą, bet kodėl prieš verdant cepelinus jie buvo keturi, o išvirę liko tik du (bent jau taip pavaizduot fotografijose). Ar prieš verdant reikia puse jų suvaldyt, ar virimo metu jie susivienyja? Ir dar klsiaumas kokias bulves reikia naudot: baltas, geltonas ar kapčines? Ar tinka iš maximos?

   Thumb up 0 Thumb down 0

 19. irgi pritariu lenkui – lenkijos seimas – ne tas pats kas lietuvos seimas, lenkijos prezidentas – ne tas pats, kas lietuvos, ir is viso, cia raso zmones kazkokias pievas. Pvz. "dar vienas kampas – nepagaunu kampo. Apie kokius milijonus nuzudytu sielu cia kalbama? Jeigu atejai i baznycia melstis dievui, tai tau nesutrukdys nei stalas, nei taburete.

  Thumb up 0 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Naujuoju MRU Tarybos pirmininku išrinktas prof. dr. Egidijus Jarašiūnas 4
Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją visi galės žvejoti nemokamai
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? (1)
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (5)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
A. Kubilius: “Sakartvele aptarta politinė krizė šalyje, priimti sprendimai dėl Rytų Partnerystės ateities” (1)
Šiandien Europos Parlamento narys Andrius Kubilius Tbilisyje (Sakartvelo) vykusioje spaudos...
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“ (1)
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (2)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (3)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą (1)
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Henrikui Daktarui laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė lieka nepakeista (1)
Lietuvos apeliacinis teismas atmetė Henriko Daktaro skundą dėl Kauno apygardos...
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris (1)
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta (2)
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
 
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus (2)
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (4)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (5)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...