Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Rugsėjis 26 Sekmadienis
 

“…Nes vaikas nemeluoja”

2012-01-08 19:31 | Bylos, sukrėtusios Lietuvą | Komentarų (291)

Kiek teisėsauga dar terorizuos vieną mažą mergaitę? KK nuotr.

Pastaruoju metu, o ypač šiomis dienomis mus be galo jaudina ir kelia nerimą mažo vaiko drama. Pavadinkime tą vaiką Mergaite didžiąja raide, nes ji tapo lakmuso popierėliu ne tik visai Lietuvos teisėsaugai, bet ir visuomenei. Neabejingai visuomenei, kuriai rūpi pilietinis pasipriešinimas amoraliai teisei ir Mergaitės likimas.

Tokia jau rašytojo profesija: jis modeliuoja savo pasirinkto pagrindinio personažo praeitį, dabartį ir ateitį, kuria jo psichologinį portretą, dvasinius išgyvenimus. Dažnas rašytojas pasirenka ir savo herojaus prototipą. Kriminalinio arba nuotykių romano apie Mergaitę nė vienas iš mudviejų nesiruošiame rašyti, tačiau su rašytojams būdingu įžvalgumu pabandykime modeliuoti galimą tolesnį Mergaitės gyvenimą. Įvykius, sukrėtusius visą Lietuvą ir su neregėtu pagreičiu besirutuliojančius šiandien, lyg degtų žemė po visos teisėsaugos kojomis, stebime atidžiai. Neapleidžia mintis, kas atsitiktų, jei Mergaitė būtų atiduota motinai, įtariamai talkinus dukters skriaudėjams pedofilams?

Norint atsakyti į šį klausimą, iškart reikėtų atsakyti ir į kitą klausimą: nuo ko kaukėti pareigūnai iki šiol saugo Laimutę Stankūnaitę, kai Drąsiaus Kedžio nebėra tarp gyvųjų? Generalinio prokuroro ir generalinio komisaro bendru sprendimu L.Stankūnaitei skirta apsauga, tačiau KODĖL ir NUO KO ji saugoma, visuomenei iki šiol nepaaiškinta. Todėl peršasi išvada, kad ji saugoma nuo pedofilų klano, kurie bijo dar vienos liudytojos, nors ir galimai buvusios jų sąjungininkės. Vadinasi, jei Mergaitė būtų atiduota motinai, saugoti reikėtų jas abi, ir dar budriau, nes Mergaitė – pagrindinė liudytoja. Kiek laiko reikėtų saugoti? Daugelį metų? Liudytojas pavojingas tiek metų, kiek jis gyvas. Mergaitė auga ir net paauglystėje ji pradeda atidžiai domėtis tuo, kas įvyko: jos pačios prisiminimai apie vaikystėje patirtus išgyvenimus ir pažeminimą (o ji juos tikriausiai prisimins, jei net miglotai, tai lengvai suras vaizdinę medžiagą, kurios apstu žiniasklaidoje), tėvo, tetos ir kitų žmonių mirtys… Šiurpūs vaizdai, sukrečiantys išgyvenimai.

Ir čia galimi du variantai: Mergaitė visiškai užsisklendžia, pasidaro baili, tikras avinėlių tylėjimas, aukos pasidavimas. Motina ir dabar tvirtina, kad Mergaitė meluoja. Ar gyvenant kartu šie kaltinimai nepavirstų į psichologinę prievartą? Antrasis variantas: Mergaitė kovoja, kaip kovojo jos tėvas, teta Neringa, seneliai, kurie ją augino, gynė ir globojo. Tai, ką mes modeliuojame, puikiai supranta ir galimi jos skriaudėjai, todėl Mergaitę reikia žūt būt nutildyti. Būdama pas motiną – ji ranka pasiekiama. Todėl vienintelė užuovėja vaikui DABAR – gyventi tuose namuose, kur gimė, augo, kur ją supa mylintys žmonės. Kai sulauks pilnametystės, Mergaitė pati apsispręs. Nes kol kas tik ji viena žino tikrąją tiesą. Apie tą tiesą kalba visose apklausose. Ji nori gyventi tik su globėja Neringa. Ji net laiškus jau rašo, tvirtindama: “… nes vaikai nemeluoja.” Kodėl taip įnirtingai nenorima atsižvelgti į vaiko nuomonę?

Mes, solidaus amžiaus sulaukę žmonės, turintys ne tik vaikaičių, bet ir provaikaičių, žinome, kad net trejų metų vaikas jau kelia egzistencinius klausimus, o ką kalbėti apie Mergaitę, kuri lanko mokyklą, reiškia savo nuomonę raštu.

Ypatingos pagarbos nusipelno mūsų Prezidentė, kuri, būdama visos šalies vadove, neliko abejinga mažo vaiko likimui: “Mergaitės interesai yra svarbiausia. Vykdant priimtą teismo sprendimą dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo prievartos naudojimas – netoleruotinas.” Mes paryškinsime Prezidentės pavartotą žodį PRIEVARTOS, kurį kritikuodami šalies vadovę dėl šio pareiškimo apeina kai kurie teisės žinovai, neskaitantys Konstitucijos ir Vaiko teisių konvencijos. Taigi, PRIEVARTA…

Prievarta gali būti ir apgaulė, melas, psichologinis spaudimas. Antstolė tikina, kad prievarta prieš mergaitę nebus naudojama, prievarta bus panaudota prieš mergaitės globėją… Koks pasibaisėtinas cinizmas, prisidengiant įstatymu. Mažas vaikelis patyrė išsigimėlių dėdžių seksualinę prievartą, o dabar jai bus taikoma dar viena prievarta – apgaulės būdu išplėšti iš įprastos gyvenamosios aplinkos. Tai jau dviguba PRIEVARTA. Modeliuojant Mergaitės ateitį, galima ir triguba prievarta.

Mes nežinome ir dar vieno vaiko likimo – Mergaitės pusseserės, kuri staigiai dingo iš Lietuvos su teismo ieškomu tėvu. Kas gali užtikrinti, kad lygiai taip pat iš Lietuvos padangės nedings ir Mergaitė, jeigu ji bus atiduota motinai, įtariamai talkinus pedofilams? Kokios vaiko teisių apsaugos tetos ją ten gins, kokie kaukėti vyrai su automatais ją svetur saugos?

Galbūt kas nors galėtų mums paprieštarauti: ko jūs veržiatės pro atviras duris, gal to pedofilijos skandalo išvis nebuvo? Juk dar neįrodyta? Būtent, dar neįrodyta. Tai kur taip skuba Kėdainių teisėjas? Kita vertus, jei net nebuvo… Ar paklausite Mergaitės, kai ji užaugs, kur toji tiesa? Žinoma, jei ji bus gyva… Jei nebus psichiškai arba dar kaip nors kitaip paveikta. Juk ji – pagrindinė LIUDYTOJA.

Ir dar vienas argumentas tiems, kurie kurti ir akli: ar ne per daug anapilin išėjusių šioje istorijoje? Kodėl savo karjera, savo visos šeimos ramiu gyvenimu rizikuoja Neringa Venckienė? Kodėl D.Kedys, nesvarbu, ar jis auka, ar nusikaltėlis, taip ilgai ir garsiai šaukė, lyg gyventų aklųjų ir kurčiųjų karalijoje?

Šiurpi dingstančių vaikų statistika, širdį gniaužiantys pedofilų nuskriaustų vaikų skaičiai. Mes prisijungiame prie pilietinio pasipriešinimo ir kviečiame viešai, kur tik įmanoma, pasisakyti ir kitus Lietuvos žmones, ginti Mergaitės dabartį ir ateitį. Mes pritariame šio pasipriešinimo devizu tampantiems JAV prezidento Thomo Jeffersono žodžiams: “Kai neteisingumas virsta teise, tuomet pasipriešinimas virsta pareiga.” Štai kodėl mes tariame savo žodį, išsakome savo nuomonę – tai mūsų PAREIGA.

Rašytojai Elena Kurklietytė, Vytautas Bubnys

Vilnius, 2012 01 05

“Lietuvos žinios”

Komentarai

 

 

 
 1. pilietinį pasipriešinimą palaiko vis daugiau iškilių asmenų, taip kad dvasinis atgimimas jau įsivažiuoja!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. matet per tv3 tipo psichologas :-) dar vienas parankinis.kaip visada apie neringos puse viskas neigiamai.o apie teismus teigiamai.toks ir psichologas..jam tik siuksles veziot.ne vieno zodzio parazitas nepasake o gal mergaite galimai buvo skriausta pas motina .nuskausminta ir t.t. i tai neatsizvelge padlaizys.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. jei lietuvos piliečiai,kreiptųsi,į vokiečių teisė_saugą apie dingusią vokietijoje mergaitę,ir galimai išnaudotą gašlių vyrų mergaitę,ir dauk kartų teisto tėvo paslėpta vokietijojre,gal jis ir ten prisidirbęs,gal kriminalistai,jų kitokie,nei mūsiškei -dirbantys dar sovietiniais metodais…o psichologės pašnekėję su mergaite,gali nustatyti -baisių dalykų,kurie mergaitei padarė žalą visam gyvenimui……

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. lapą popieriaus ir rašykite žurnalistus ar psichologus ar teisėjus, kurie palaiko aną pusę ir tada pridėkite prie tų, apie kuriuos kalbėjo D.Kuolys, – apie kuruojamus saugumo…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Ačiū gerbiamiems rašytojams.
  Kas galėjo pagalvoti, kad slibinui ataugs apkapotos galvos ir dar pasipuoš mūsų tautinėm spalvom.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Mergaites prisiminimai apie biologine – nuogi dedes, sysalai, laizymas, sysalu kisimas ir tai buvo daroma kaip mergaite sake – daug kartu kiek ji su jais buvo. O tu kartu buvo daug!
  Ir dar – kai mergaite pasakojo apie dedziu laizymus – vienu metu ji pasakoja apie pusesere – vienas dede savo sysala , kiso puseserei i sysala ir ji labai verke kai jai kiso
  Tai blyn kaip baisu – vaikui kisa i tarpviete, o tas klykia is skausmo, o dede is dziaugsmo – eina nafik, baisiau ir but negali, svolaciai.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • bet jus pagalvokit koki uznugari turi motka,apsauga valstybes,advokatai nemokami ir dar ziniasklaida.Tai kas tas trecias dede kuris kiso sysala? Bet juk StANKE ZINO,JI VISKA ZINO, STAI DEL KO JI SAUGOMA.Jai pazadeta labai daug,bet tik ji nesupranta ,kad viska reiks atidirbineti,ty priklausoma bus visa gyvenima,agente

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • stankunaite nebuvo tardoma,o buvo slepiama.todel tiek mazai atsakymu sioje byloje.neisivaizduoju kaip jinai dalyvavo teisme nepraejusi kvotos.

    Thumb up 0 Thumb down 0

 7. TV3 Savaitės komentare kalbėjo psichologas, kuris bandė visus įtikinti, kad tai Neringa nuteikinėja vaiką prieš mamą. Atrodo, kad visiems labai patogu užmiršti visas vaiko apklausas ir pasakojimus. Pagarba rašytojams. Gal atsiras ir daugiau drąsių žmonių?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. Jau rases esu,kad pats DIEVULIS vis pasiuncia GERB.straipsniu autorius, kad jei ne vienas ..parasys -TIESA.. tai ziurek jau ir kitas -PARASO TIK -TIESA !
  Tai DIEVULIO tokia valia.!
  ACIU -JUMS STRAIPSNIU AURORIAI !
  ACIU,kad JUS ESATE ..CIA IR DABAR…
  Tesaugo JUS -VIESPATS !
  Bukite -budrus…..
  Su didele -PAGARBA !

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. mes nuejom per 20m,nes turime bijoti vsd ir kitu nusikalstamu strukturu. su nusikalstamais klanais kolaboruojantys zurnalistai ,prokurorai ir teisejai gasdina lietuvos zmones.ar tokios valstybes mes norejom saldami prie seimo pries daugiau nei dvidesimti metu.zmones budekime,nes mankurtai baigia atimti tikejima ir musu svajones.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. MERGAITĖ gali neiti į MOKYKLĄ,jei nenori ir bijo PRIEVARTINIO paėmimo prieš jos valią.
  Mergaitei fobija,nes jau buvo pagrobta iš darželio ir nuvežta į Raidos centrą.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. Prasidėjo Mergaitės “atjunkymo” nuo lietuviškos kokyklos operacija. Ją pradėjo teta, neleisianti jos tą laiką, kol baigsis perdavimo išgimdytojai pricedūra. Ji baigsis taip, kaip priteista Lietuvos teismų, nes tokia valstybės valia. Paskui prasidės valstybės institucijų sprendimas rebuso, kaip mokyti Mergaitę ją gabenant iš konspiracinių butų, nepažeidžiant konspiracijos taisyklių, neišdavus valstybinės paslapties. Reikalas baigsis išdanginimu į kitą valstybę, paskui pirmąją mergaitę, apie kurią dabar “viską” žinome. Kaip norėčiau likti neteisus….

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. ačiū gerbiamiems rašytojams už pilietiškumą, jaučiu visa širdimi, kad Lietuvoje prasideda dvasinis atgimimas, ačiū dar kartą iš visos širdies

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. Jei motina nebutu saugoma, tai dar butu galima galvoti, kad nebuvo jokios pedofilijos, bet dabar tai galai nesusiveda…
  Mergaite jau pakankamai didele, isivaizduoju kas dedasi jos sirdeleje ir kokios baisios mintys ja aplanko.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. Juk “išpranašauta“ – byla žudikė.
  Šis pranašas būrė ne iš kavos tirščių…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. jau kokia dabar psichologine prievarta sita mergaite turi tai nemanau kad kur nors dar yra turejusi ja tikrai jau turi jega atimti is tokios globos

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. Žinote, yra baisu: sovietmečiu reikėjo bijoti KGB, o dabar – nuosavo VSD. Trūksta žodžių…

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • niekas nepasikeite – liko tas pats KGB tik raideles pakeite i VSD. Kitaip sakant – ta pati panele tik kita suknele…

   Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Rūpintis savo sveikata turėtų kiekvienas. Pataria medikas
3 patarimai, norintiems puikiai pasiruošti anglų kalbos valstybiniam brandos egzaminui
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Pasiruošimas jūsų tobulai kelionei: ką verta žinoti? 
Manote, kad pats laikas atitrūkti nuo kasdienybės ir bent trumpam leistis į nuotykius?...

Dovanos sužadėtuvių proga: kaip pasveikinti įsimylėjėlius? 
Neseniai susižadėję draugai pakvietė paminėti ypatingą įvykį? Nėra dvejonės, dalintis džiaugsmu – smagu,...

Tabu temos poroje – kaip jų atsikratyti? 
Jaučiate, kad mylimas žmogus su jumis nėra šimtu procentų atviras? Normalu, visiems pasitaiko...

Praktiškos dovanos žmonėms, besidomintiems konditerija 
Draugų rate turite žmogų, kuris kiekvieno susitikimo metu atsineša kažką saldaus? Jo šokoladiniai...

Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (1)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Lietuvos bankas su rinkos dalyviais aptarė pinigų išgryninimo tinklo plėtros projekto pažangą
Lietuvos bankui šiemet birželį inicijavus memorandumo dėl grynųjų pinigų prieinamumo...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (10)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...