Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Spalis 21 Ketvirtadienis
 

“…Nes vaikas nemeluoja”

2012-01-08 19:31 | Bylos, sukrėtusios Lietuvą | Komentarų (291)

Kiek teisėsauga dar terorizuos vieną mažą mergaitę? KK nuotr.

Pastaruoju metu, o ypač šiomis dienomis mus be galo jaudina ir kelia nerimą mažo vaiko drama. Pavadinkime tą vaiką Mergaite didžiąja raide, nes ji tapo lakmuso popierėliu ne tik visai Lietuvos teisėsaugai, bet ir visuomenei. Neabejingai visuomenei, kuriai rūpi pilietinis pasipriešinimas amoraliai teisei ir Mergaitės likimas.

Tokia jau rašytojo profesija: jis modeliuoja savo pasirinkto pagrindinio personažo praeitį, dabartį ir ateitį, kuria jo psichologinį portretą, dvasinius išgyvenimus. Dažnas rašytojas pasirenka ir savo herojaus prototipą. Kriminalinio arba nuotykių romano apie Mergaitę nė vienas iš mudviejų nesiruošiame rašyti, tačiau su rašytojams būdingu įžvalgumu pabandykime modeliuoti galimą tolesnį Mergaitės gyvenimą. Įvykius, sukrėtusius visą Lietuvą ir su neregėtu pagreičiu besirutuliojančius šiandien, lyg degtų žemė po visos teisėsaugos kojomis, stebime atidžiai. Neapleidžia mintis, kas atsitiktų, jei Mergaitė būtų atiduota motinai, įtariamai talkinus dukters skriaudėjams pedofilams?

Norint atsakyti į šį klausimą, iškart reikėtų atsakyti ir į kitą klausimą: nuo ko kaukėti pareigūnai iki šiol saugo Laimutę Stankūnaitę, kai Drąsiaus Kedžio nebėra tarp gyvųjų? Generalinio prokuroro ir generalinio komisaro bendru sprendimu L.Stankūnaitei skirta apsauga, tačiau KODĖL ir NUO KO ji saugoma, visuomenei iki šiol nepaaiškinta. Todėl peršasi išvada, kad ji saugoma nuo pedofilų klano, kurie bijo dar vienos liudytojos, nors ir galimai buvusios jų sąjungininkės. Vadinasi, jei Mergaitė būtų atiduota motinai, saugoti reikėtų jas abi, ir dar budriau, nes Mergaitė – pagrindinė liudytoja. Kiek laiko reikėtų saugoti? Daugelį metų? Liudytojas pavojingas tiek metų, kiek jis gyvas. Mergaitė auga ir net paauglystėje ji pradeda atidžiai domėtis tuo, kas įvyko: jos pačios prisiminimai apie vaikystėje patirtus išgyvenimus ir pažeminimą (o ji juos tikriausiai prisimins, jei net miglotai, tai lengvai suras vaizdinę medžiagą, kurios apstu žiniasklaidoje), tėvo, tetos ir kitų žmonių mirtys… Šiurpūs vaizdai, sukrečiantys išgyvenimai.

Ir čia galimi du variantai: Mergaitė visiškai užsisklendžia, pasidaro baili, tikras avinėlių tylėjimas, aukos pasidavimas. Motina ir dabar tvirtina, kad Mergaitė meluoja. Ar gyvenant kartu šie kaltinimai nepavirstų į psichologinę prievartą? Antrasis variantas: Mergaitė kovoja, kaip kovojo jos tėvas, teta Neringa, seneliai, kurie ją augino, gynė ir globojo. Tai, ką mes modeliuojame, puikiai supranta ir galimi jos skriaudėjai, todėl Mergaitę reikia žūt būt nutildyti. Būdama pas motiną – ji ranka pasiekiama. Todėl vienintelė užuovėja vaikui DABAR – gyventi tuose namuose, kur gimė, augo, kur ją supa mylintys žmonės. Kai sulauks pilnametystės, Mergaitė pati apsispręs. Nes kol kas tik ji viena žino tikrąją tiesą. Apie tą tiesą kalba visose apklausose. Ji nori gyventi tik su globėja Neringa. Ji net laiškus jau rašo, tvirtindama: “… nes vaikai nemeluoja.” Kodėl taip įnirtingai nenorima atsižvelgti į vaiko nuomonę?

Mes, solidaus amžiaus sulaukę žmonės, turintys ne tik vaikaičių, bet ir provaikaičių, žinome, kad net trejų metų vaikas jau kelia egzistencinius klausimus, o ką kalbėti apie Mergaitę, kuri lanko mokyklą, reiškia savo nuomonę raštu.

Ypatingos pagarbos nusipelno mūsų Prezidentė, kuri, būdama visos šalies vadove, neliko abejinga mažo vaiko likimui: “Mergaitės interesai yra svarbiausia. Vykdant priimtą teismo sprendimą dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo prievartos naudojimas – netoleruotinas.” Mes paryškinsime Prezidentės pavartotą žodį PRIEVARTOS, kurį kritikuodami šalies vadovę dėl šio pareiškimo apeina kai kurie teisės žinovai, neskaitantys Konstitucijos ir Vaiko teisių konvencijos. Taigi, PRIEVARTA…

Prievarta gali būti ir apgaulė, melas, psichologinis spaudimas. Antstolė tikina, kad prievarta prieš mergaitę nebus naudojama, prievarta bus panaudota prieš mergaitės globėją… Koks pasibaisėtinas cinizmas, prisidengiant įstatymu. Mažas vaikelis patyrė išsigimėlių dėdžių seksualinę prievartą, o dabar jai bus taikoma dar viena prievarta – apgaulės būdu išplėšti iš įprastos gyvenamosios aplinkos. Tai jau dviguba PRIEVARTA. Modeliuojant Mergaitės ateitį, galima ir triguba prievarta.

Mes nežinome ir dar vieno vaiko likimo – Mergaitės pusseserės, kuri staigiai dingo iš Lietuvos su teismo ieškomu tėvu. Kas gali užtikrinti, kad lygiai taip pat iš Lietuvos padangės nedings ir Mergaitė, jeigu ji bus atiduota motinai, įtariamai talkinus pedofilams? Kokios vaiko teisių apsaugos tetos ją ten gins, kokie kaukėti vyrai su automatais ją svetur saugos?

Galbūt kas nors galėtų mums paprieštarauti: ko jūs veržiatės pro atviras duris, gal to pedofilijos skandalo išvis nebuvo? Juk dar neįrodyta? Būtent, dar neįrodyta. Tai kur taip skuba Kėdainių teisėjas? Kita vertus, jei net nebuvo… Ar paklausite Mergaitės, kai ji užaugs, kur toji tiesa? Žinoma, jei ji bus gyva… Jei nebus psichiškai arba dar kaip nors kitaip paveikta. Juk ji – pagrindinė LIUDYTOJA.

Ir dar vienas argumentas tiems, kurie kurti ir akli: ar ne per daug anapilin išėjusių šioje istorijoje? Kodėl savo karjera, savo visos šeimos ramiu gyvenimu rizikuoja Neringa Venckienė? Kodėl D.Kedys, nesvarbu, ar jis auka, ar nusikaltėlis, taip ilgai ir garsiai šaukė, lyg gyventų aklųjų ir kurčiųjų karalijoje?

Šiurpi dingstančių vaikų statistika, širdį gniaužiantys pedofilų nuskriaustų vaikų skaičiai. Mes prisijungiame prie pilietinio pasipriešinimo ir kviečiame viešai, kur tik įmanoma, pasisakyti ir kitus Lietuvos žmones, ginti Mergaitės dabartį ir ateitį. Mes pritariame šio pasipriešinimo devizu tampantiems JAV prezidento Thomo Jeffersono žodžiams: “Kai neteisingumas virsta teise, tuomet pasipriešinimas virsta pareiga.” Štai kodėl mes tariame savo žodį, išsakome savo nuomonę – tai mūsų PAREIGA.

Rašytojai Elena Kurklietytė, Vytautas Bubnys

Vilnius, 2012 01 05

“Lietuvos žinios”

Komentarai

 

 

 
 1. jei jau dabar nebeiškrapštysime pedofilų ir jų veiklos į paviršių,tai Lieruvėlei kaput.Kur dingo jauni,darbštūs ir išmintingi teisės žinovai?Spjaukit ant klano,susivienykit ir padėkit mergaitei.Nejau nebeliko žmogiškumo,o tik aklas iškrypusių poreikių tenkinimas ir pinigai?Šlykštu žiūrėt,kai ekranuose pasirodo arogantiški ir teisę paminantys patys aukščiausi teisės “žinovai”.Dievas turi savo tikslią buhalteriją,ir jums ją paskaičiuos labai tiksliai,be klaidų.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. gyvenu ispanojoje ir seniai seku sia ziauria istorija .Esu pasibaisejus niekaip negaliu patiket kad lietuvoj niekas negali apginti mergaites,lietuves interesu.kur daugiau jieskot pagalbos jai ne teisesaugoj.bet kad ir ji nebegina tai kam ji is vis reikalinga nesuprantu .

  stiprybes Venckienei……..

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. baisuokliai uzpuole nekalta vaika visi jus pradedant adamkum baigiant ziobiene degsit pragare

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. mergaitei mokytis butina siuo atveju namuose ,kol viskas aprims,tikrai jos zinioms nepakenks,nes namu salygom ismokyti galima,juk ne aukstieji mokslai dar,o svarbiausia ismokt skaityti irskaiciuoti,o kaskart pasimokant viskas imanoma ir be mokyklos……

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. esu pensininke,uzauginau trys vaikus ,visi baige aukstuosius mokslus ir gerai zinau,kad pradinese klasese tikrai uztenka ziniu pamokyti zmogui,kuris turi aukstaji issilavinima,o siuo atveju, jei ateis ir klases mokytoja,mergaite nebus nuskriausta.Idomu ar teismas numates kur mergaite mokysis ,jei pateks pas stankunaite,gal ir toliau abi lydes kauketi,sitai ziobienei visai nesvarbu…..

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. 1 – Sustabdyti bet kokius teisminius veiksmus, kol neprasidės vasario 13 d. Pedofilijos byla ir kol ji nebus visapusiškai išnagrinėta.
  2 – Antroji mergaitė turi dalyvauti byloje ir duoti parodymus.
  3 – Nuimti apsaugą nuo Stankūnaitės.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. nuosirdziai Jums pritariu ir visa sirdimi esu su kencianciais vaikais bei Mergaite, kuri jau praaugo ir mus, suaugusius, kurcius ir tylincius, bijancius ir tikrus nieksus …

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. kad vaikas nemeluoja patvirtino ir pats usas.Jis juk zadejo viska papasakot kaip ten buvo. Tik nesuspejo. Vadinasi bet kokiu atveju……BUVO

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. Labai dekoju autoriams pareiskusiems savo pilietine nuomone.ACIU. Musu abejingumas gali prazudyti Deimante.Tikrai siuo metu ji man primena Lietuvos simboli.Nes musu abejingumas prazudytu ir LIETUVA.Abejingumas prazudo viska.Kuo daugiau zmoniu issakys savo skauduli ir nuomone sios baisios tragedijos tema , tuo lengviau bus isaiskinti teisybe. Tos teisybes mirtinai reikia mums visiems.Ta kita juodoji puse “isibegejusi” nepajaute, kaip perzenge visas ribas.Stai tokiu budu visagalis laikas ir isaiskina tiesa.Jie tiek isidraske, kad pradejo nejausti, kad daugeliu atveju ju veiksmus protu paaiskinti neimanoma.Zurnalistu tarpe slykstukai cempionai gaidenis su lavaste.Kriminalistu, prokuroru, teiseju tarpe daugelis jau lenkia birstona ir juos jau sunku isvardinti.Tai korumpuotos ir slykscios teisesaugos sistemos agonija.Kaip ziauru, kad butent tokia ji yra musu Lietuvoje. Jie bet kuria kaina nori paimti mergaite iki teismo.Jei tai padaryti nepasiseks, jie atidelios ta teisma. Sioje byloje taip jau buvo su usu. Dabar bus su stankunaite.Sunku net nuspeti kokie zmones sioje byloje iklimpe, kad dedasi tokie nelogiski dalykai !?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. Pritardamas bendraamžei ar bendraamžiui, papasakosiu patį pirmą sąmoningą prisiminimą, iš laiko, kada man buvo treji. Jis buvo apie priešingos stovyklos atstovus, tad ir turinys atitinkamas.Matomai, konspiracijos sumetimais, kad pirtyje maudosi giminės vyrai, dar šviesiu paros metu buvau pusbrolio atneštas į dėdės žemėje buvusią didelę mano senelio pirtį. O čia be savų, buvo gal dešimt nepažįstamų daugiausiai jaunų vyrų, Jie žaidė su manimi, juokino, nešiojo ant sprandų, net nepasidalindami. Pirties kampe mačiau krūvą, kaip paskui supratau ginklų, iš kurių vėliau paveikslėliuose atpažindavau PPŠ automatą. Kada “išjodavau” į priepirtį, ten pačiau tris su drabužiais jaunus vyrus, irgi rodančius man dėmesį. Vienas jų prigulė prie labai lygiai nurūdijusio daikto ant kojelių ir lyg su keptuve, atgręžto į uždarytas išėjimo duris, daiktą vėliau identifikavau kaip rankinį rusišką kulkosvaidį. Už trijų kilometrų buvo miestelis, jame – stribų buveinė, pro dėdės sodybą, į miestelį vedė plentas. Buvau giminių auginamas našlaitis, dėmesio man trūko, tai buvau neapsakomai laimingas. Matomai savo biografija ir sudominau savo broliukus ir sesutes o gal ir vaikelius namuose palikusius vyrus. Tik po gerų trisdešimties tarybinių metų iš pusbrolio gudrumu išpešiau, kad mano linksmintojai buvo partizanai. Dabar galiu vardyti juos pavardėmis, nes labai įstrigo į atmintį, todėl šiuo metui ištyriau, kas buvo tie tragiško likimo vyrai. Tik jų veidų, neįsiminiau. Visi jauni grąžūs, išskyrus vieną vyresnį, kuris pabardavo už šėliojimą. Tai pirmas, ir labai gražus prisiminimas, todėl įsiminęs…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. man67 -ri. tacaiu iki siolei labai aiskiai pamenu kas ivyko pries 62 metus! Tuomet man buvo nepilnao 5-ri. Veidus tu,ju uniformu,sautuvu spalva ir kita tu galviju,kurie mano akivaizdoje sautuvu buozemis dauze mano Mama,kad toji gyne mane nuo ju,atejusiu vidury baltos dienos i musu namus ieskoti partizanu ir i musu namus ileisto vilksunio,kuris kazkodel puole prie manes…..
  Senstame ir yra dalyku,kuriuos primirstame bei pamirstame,taciau kas jau mazam vaikui skaudziai isireze atmintim,su tuo vaizdiniu jis ir senatveje mirs.
  Be kita ko,is to laikotarpio gan gerai atsimenu ne tik stribu,ju vado rusu karininko,bet ypac gerai pamenu keleto partizanu veidus……
  Taip kad nereikia dangstytis pseudo-psichologijos dogmomis,o ir tikru geru psichologu Lietuvoje vos keli.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. Ačiū, gerb. p. Elena ir p. Vytautai,
  prisijungiu prie Jūsų. Mūsų PAREIGA ginti ir GINTIS, nes šiuo būdu esame puoilami VISI.
  Kas mano, kad reikia atiduoti (ne “grąžinti”, nes stankė jos atsisakė), tegul jie pabando atiduoti savo vaikus pirmiausia pedofilams, o po to mamytės galės džiaugtis juos atgavusios.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. Ar gal isvis kilti toks klausimas, ar mergaite 4 metus supanti aplinka , daro itaka mergaitei – mergaites psichikos vystymuisi ??? Ar gali dar kilti klausimas , ar yra daroma itaka mergaitei ? Yra taip kaip yra, kad abstraktus mastymas pas vaikus prasideda nuo 11 iki 15 metu, ir niekas nieko nauja cia jau neirodys…. 7 metu vaikas dar gyvena zaidime. O Uso gimines uz ju seimos vardo kisima mergaites atzvilgiu, pilnai gali paduoti Venskiene i teisma. Ir dar 1 klausimas – kaip Laima Stankunaite gali buti susijusi su pedofilijos byla, jeigu ji 1 metus iki pedofilijos bylos, mergaites pati neaugino ??? Kaip suprantu mergaite augino Drasius Kedys. Tai kas labiausiai gal buti susijes su ta tariama pedofilija ???

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Pas ja du metus mergaite gyveno,ozka tu ,parsidavele!!! Cia ar tik tai ne pacios Stankunaites mama??? Jei taip, tai tu pati savo vaiku nepriziurejai ir net nesugebejai per tiek metu savo turto uzgyvent,tai viska pasako apie tokius tevus,kaip jau bandyta apriboti teises, arba atimti vaika!!!! Zema net su tokiais “PIJOKAIS” rasinetis!

   Thumb up 0 Thumb down 0

 14. Tai tada pamirskite ir KEDYTE, negerb.Kryzeviciau..!!!!
  O atsimi9nkite,kad laukia pedofilijos byla,kur yra net 5 lavonai,o niekas neistirta…o gal ir cia norite ..kad PAMIRSTU…
  Tai gi matote kas valdo LIETUVA… jei sakau,kad pamirskite…taip ir turi buti..
  IS KUR SITUOS .””proto bombas “”surandate,dar tokiu juk reikia paieskoti…
  DREBEJO ir visi kiti “”sventieji”‘ kurie jau maudosi mesle..kur nusirito lyg kulverstukas nuo laiptu,kur kliunku -kliunku po stikliuka..na jie galvoja,kad jir yra -NEMIRTINGI,kad is kito pasaulio,kad cia zemeje gyvena ne zmones, bet patvoriniai…bet deja vikas su laiku ir VISKAS SAVO LAIKUI….
  Arteja atsiakaitymo valanda.
  P.s..o jums Kryzeviciau pasiulyciau,,,parasyti paresikima paciam iseinant ..o ne buti ismestam…pagalvokite… liepto galas visai arti…………

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. įsivaizduoju Grybauskaitės apsauginius, su kaukėm, su treningais, nuvažiuoja Briuselin su oficialiu vizitu ir tampo Grybauskaitę už alkūnių. Kai mašinon sėdas, dar iš užpakalio stumteli… Namo grįžta su mėlynėm… Neblogas būtų vaizdelis

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. Psichologė: „Kai tu sakei, kad tau kišdavo, kaip tu tada jauteisi?“
  Mergaitė: „Nu, aš kosėdavau.“
  Psichologė: „Aha. O kosėdavai dėl ko?“
  Mergaitė: „Nes kišdavo.“
  Psichologė: „O kai tau kišdavo, tu buvai nusirengusi ar apsirengusi?“
  Mergaitė: „Apsirengusi ir nusirengusi.“
  Psichologė: „O tau skaudėdavo?“
  Mergaitė: „Skaudėdavo.“
  Psichologė: „O gali parodyti, kur skaudėdavo?“
  Mergaitė: „Čia.“ (rodo į burną).
  Psichologė: „O kada tu matei paskutinį kartą mamą?“
  Mergaitė: „Nemačiau mamos.“
  Psichologė: „Nematei mamos. O buvai pas ją?“
  Mergaitė: „Meluoja ji.“
  Psichologė: „O ką jinai meluoja?“
  Mergaitė: „Jinai meluoja, kad tipo tas Andrius nelaižydavo manęs, o iš tikrųjų laižydavo.“
  Psichologė: „Laižydavo? O ar gali pasakyti, kur jis laižydavo?“
  Mergaitė: „Ten, kur mama gyvena.“
  Psichologė: „O kuriame kambaryje laižydavo?“
  Mergaitė: „Kur du.“
  Psichologė: „Kur du?“
  Mergaitė: „Bet dar ir tualete.“
  Psichologė: „Tualete?“
  Mergaitė: „Ir vonioje.“
  Psichologė: „O ar tu atsimeni, kaip atrodė sysalas? Galėtum nupiešti? O tu man gali pasakyti, kiek kartų jis kišdavo?“
  Mergaitė: „Daug. Kiek būdavau.“

  Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Tinkama valymo įranga – būtinybė kiekvienam verslui
Aukštos kokybės krosnelės namų jaukumui
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
SOS pagalbos prašymas. Dalinkimės ir prisidėkime, kas galite, simboliškai 
SOS pagalbos prašymas. Dalinkimės ir prisidėkime, kas galite, simboliškai. Dėkojame už gerumą. Šiaulių...

Gydantys fleitos garsai 
Muzika turi gydančios galios. Teigiama, kad klasikinės muzikos klausymas padeda sumažinti suvalgomą maisto...

Pažintis su miceliniu vandeniu – kaip juo naudotis ir ką reikia žinoti? 
Dauguma moterų ieško idealios makiažo kosmetikos. Produktas, kuris nedirgina odos, jos netraukia ir...

Kas yra šaltas asfaltas ir kam jis mums visiems reikalingas? 
Šaltas asfaltas yra puiki priemonė duobėms taisyti asfaltuotose gatvėse ar keliuose, kiemuose ir...

Dilgėlių arbata – tiems, kurie turi mažakraujystę 
Dėl netinkamos mitybos anemija yra gana dažna šiuolaikinio žmogaus palydovė. Nors atrodo, kad...

Pasiruošimas jūsų tobulai kelionei: ką verta žinoti? 
Manote, kad pats laikas atitrūkti nuo kasdienybės ir bent trumpam leistis į nuotykius?...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (1)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Lietuvos bankas su rinkos dalyviais aptarė pinigų išgryninimo tinklo plėtros projekto pažangą
Lietuvos bankui šiemet birželį inicijavus memorandumo dėl grynųjų pinigų prieinamumo...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (10)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...