Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Rugsėjis 17 Antradienis
 

Nepriklausomybės aikštėje bus minimos Laisvės dienos 25-osios metinės

2018-08-30 10:29 | Krašto apsauga | Komentarų (32)

KAM archyvo nuotr.

Rugpjūčio 31 d. 12.00 val. Nepriklausomybės aikštėje Vilniuje  vyks Lietuvos Respublikos vėliavos pakėlimo ceremonija, skirta Laisvės dienos 25-osioms metinėms paminėti. Būtent šią dieną, 1993 m. 23 val. 46 min. iš Lietuvos buvo išvestas paskutinis Sovietų okupacinės armijos karinis ešelonas.

Iškilmingos ceremonijos pradžią žymės Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai – skambant Lietuvos himnui jie pakels Lietuvos Respublikos vėliavą,  vėliau žodį tars Lietuvos Respublikos  Prezidentė Dalia Grybauskaitė,  Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkas Vytautas Landsbergis.  Iškilmingoje ceremonijoje kartu su kitais aukštais svečiais dalyvaus ir krašto apsaugos ministras  Raimundas Karoblis.

Prisimindamas šią istorinę dieną, krašto apsaugos ministras R. Karoblis sako: „Tai buvo milžiniškas nepriklausomybę atkūrusios valstybės laimėjimas, žymėjęs tikrąją okupacijos pabaigą“.

Ceremonijos metu Garbės sargybos kuopos nariai salvėmis bei parodomąja programa pagerbs istorinio įvykio atminimą. Prie kuopos karių prisijungs ir Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų orkestras. Vėliau visi ceremonijos dalyviai yra kviečiami Seimo I rūmuose apžiūrėti Laisvės dienai skirtą parodą „Dvidešimt penkeri metai be okupacinės kariuomenės“ ir Prahos pavasario 50-osioms metinėms skirtą parodą „Prahos pavasaris – Čekoslovakija 1968“. Įėjimas per Seimo I rūmų Didįjį kiemą

1940 m. Sovietų Sąjungos armija įžengė į Lietuvą ir prasidėjo penkiasdešimt metų trukusi nuožmi, daugybės aukų pareikalavusi okupacija.

1990 m. kovo 11 –ąją Lietuva paskelbė atkūrusi nepriklausomybę ir ėmėsi spręsti svetimos armijos išvedimo klausimus, tačiau užvestos derybos su sovietų valdžia nesulaukė geranoriško bendradarbiavimo. Sovietai atsisakė pripažinti Lietuvos valstybingumą ir stengėsi sutrukdyti Lietuvos žmonių siekiui gyventi laisvoje šalyje. 1991 m. sausio mėnesį Sovietinė valdžia dar sykį bandė nuslopinti Lietuvos perversmą į nepriklausomybę panaudodama karinę jėgą.

Žlugus Sovietų Sąjungai derybos buvo atnaujintos. 1992 m. sausio 31 d. įvyko pirmosios derybos, o rugsėjo 8 d. Vytautas Landsbergis ir Borisas Jelcinas Maskvoje pasirašė baigiamąjį susitarimą, kuris užtvirtino Rusijos kariuomenės išvedimo iš Lietuvos grafiką. Tačiau  net ir po oficialaus susitarimo  procesas nebuvo sklandus. Rusijos pusė, bandydama išsiderėti įvairių sau naudingų nuolaidų, ne kartą skelbė, kad išvedimas bus stabdomas. Lietuvos Respublikos vyriausybė užėmė tvirtą poziciją ir nepasidavė dažniems grasinimams. Rusijos kariuomenė sistemingai pažeidinėjo Lietuvos įstatymus, nelegaliai tiek geležinkelių, tiek oro transportu įvedinėjo naujokus, tad Lietuvos kariuomenei ir savanoriams teko blokuoti jos dalinius. Prieš pradedant svetimos kariuomenės išvedimą, Lietuvos teritorijoje buvo dislokuota maždaug penkios divizijos – apie 34,5 tūkst. karių, 1000 tankų, apie 180 lėktuvų ir 1901 šarvuotis.

Visus nesklandumus kilusius išvedant Rusijos kariuomenę, Lietuvos Respublikos Vyriausybei pavyko išspręsti derybų keliu, pasinaudojant įvairiais politiniais kanalais. Galiausiai 1993 m. rugpjūčio 31 d. paskutinis Rusijos armijos karinis ešelonas nesustodamas pravažiavo Kenos geležinkelio stotį. Lietuvoje dar buvo likę keli maži Rusijos kariniai daliniai, tačiau ir jie per porą mėnesių buvo išvesti. Lapkričio 26 d. buvo perimti paskutinio Rusijos Federacijos karinio dalinio Nr. 37725, dislokuoto Linkaičiuose, objektai.

Renginio programa:

12 val. – ceremonijos pradžia. Po ceremonijos  – Lietuvos kariuomenės  Garbės sargybos kuopos parodomoji programa, Garbės sargybos karių  kuopos ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų orkestro žygiavimas.

Po ceremonijos visi ceremonijos dalyviai yra kviečiami Seimo I rūmuose apžiūrėti Laisvės dienai skirtą parodą „Dvidešimt penkeri metai be okupacinės kariuomenės“ ir Prahos pavasario 50-osioms metinėms skirtą parodą „Prahos pavasaris – Čekoslovakija 1968“. Įėjimas per Seimo I rūmų Didįjį kiemą.

KAM inf.

Komentarai

 

 

 
 1. Jei ne pučas Rusijoje, kada valdžią paėmė Jelcinas, mes Nepriklausomybę būtume matę kaip savo užpakalius be veidrodžio. O be to, kokia čia Nepriklausomybė, kai Briuselis sprendžia net kur statyt pas mus šikynykus

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Anksciau buvo smėlio dėže , o dabar brendžio dėže , kur Kurlianskis sprendžia kam su kuo ką žaisti. Va taip.

  Thumb up 6 Thumb down 0

 3. PRASMĖ kabėti su watnykais Babomis ir kitokiais KGB pyda rastų šungaudžiais Vladais, jei kalbėtis prasmės NĖRA.

  Thumb up 0 Thumb down 10

  • is kokios palatos rasai,dar pasigydik,gal veliau pasireiksi,jeigu kas paklaus,o kol kas gulek ir nekriuksek,ligonis turi guleti,tada sako geriau vaistai veikia,o ir aplinkiniams maziau progos su durniumi susitikti

   Thumb up 4 Thumb down 0

 4. Jeronimas ?

  Vladas – KGB pydarastų gaudytojas ?

  (Alytus ?

  ir kitas SBRODAS.

  Musėt ne visiems čegevaras numeta koopeeką ant buchankės, nes revoliucionierius privalo badauti.

  Grūdintis ŠKIA kaip geležgalis.

  Thumb up 0 Thumb down 9

  • jankiu siknalaizys dar reiskiasi,tau kaip debilui suprantama,kad sunku suvokti kas visgi dedasi lithuanijoje,bet tau to ir nereikia,svarbu laiku nulaizyti…

   Thumb up 4 Thumb down 0

 5. 2018.06.21 dieną buvo balsavimas dėl KGB’istų išviešinimo nuo 2019 m.
  sausio 1 d. UŽ balsavo 55 Seimo nariai, tarp jų nebuvo nei vieno
  konservatoriaus. PRIEŠ balsavo 34, iš jų – 27 konservatoriai. Va taip,
  gražiai, sutartinai, vieningai. Kad nereiktų guglint, pridedu tų
  27-erių pavardes: Anušauskas Arvydas, Ažubalis Audronius, Bilotaitė
  Agnė, Dagys Rimantas Jonas, Degutienė Irena, Jovaiša Sergejus,
  Juozapaitis Vytautas, Kasčiūnas Laurynas, Kernagis Vytautas, Kreivys
  Dainius, Kubilius Andrius, Kupčinskas Andrius, Landsbergis Gabrielius,
  Majauskas Mykolas, Masiulis Kęstutis, Matulas Antanas,
  Morkūnaitė-Mikulėnienė Radvilė, Navickas Andrius, Navickienė Monika,
  Pupinis Edmundas, Razma Jurgis, Saudargas Paulius, Skaistė Gintarė,
  Starkevičius Kazys, Strelčiūnas Algis, Šedbaras Stasys, Šimonytė
  Ingrida

  Thumb up 13 Thumb down 1

  • visame PASAULYJE vardas rašomas pirmiau, o pavardė jau po to, išskyrus ROS siją. Vot tak.

   Thumb up 0 Thumb down 11

 6. Šves matyt todėl, kad per tiek laiko neišsiviešino su kgb -bedradarbiavusių. Ką aplink padarę ir gerai vystos…. Ir nereikia jiems tiek švenčių, kaip Lietuvoj. Šventė po šventės… Tarsi daugiau ir nėra kuo užsiimt? Dar ministerijų pavadinimus keist…draust.

  Thumb up 9 Thumb down 1

 7. Rytoj, perveždami per Vilnių ant tralų penkis amerikono tankus, gąsdinsime Putiną, kad atgrąsinti nuo pastovaus Lietuvos puolimo savo 50000-inėmis kas met, (kaip sako V.Bakas) hibrido-kibernetinėmis atakomis. Manau, kad Putinas labai išsigąs ir keliais ateis pas Grybauskaitę maldauti už tas atakas atleidimo.
  Kitaip, kokia tai būtų visos tos demonstracijos prasmė.
  Kad visiems būtų suprantamiau – vienžo, pūsimės kaip varlė prieš jautį.
  Bet kažkur tai giliai giliai kirba toks klausimėlis:
  O jei taip, (kas labai labai mažai tikėtina), tas mūsų pastoviai erzinamas rusas neteks kantrybės ir iš tiesų pabandys mus pagąsdinti? Ar bent vienas iš tų, kurie žvangindami ginklais siekia taikos, gulsis po ruso tanku? Tikriausiai tokių neatsiras. Jie guldys mūsų vaikus, o patys prisipirktais už mūsų pinigus evakuaciniais šarvuočiais, dar rusui net pre pasienio nepriartėjus, neš muila į uostus, iš kurių lėktuvais ir laivais skubės prašytis prieglaudos pas Tetą Neringą.

  P.s. Ar šitaip ant to ruso lodami, vieną kartą neprisilosime? Juolab, kad ir po D.Grybauskaitės jokių pokyčių nesišviečia.

  Thumb up 17 Thumb down 4

  • nusipliurpi kaip koks žemos kokybės r us siškas trolis.

   1. net ir rusiškas tankas negali nuvažiuoti 500 000. 00 km, kaip kokia AUDI. Nes sukurtas nuvažiuoti iki pirmo šūvio arba < 300 km. Todėl ir vežioja.

   2. Jeigu tave puola, nes daugiausiai puola tik tave, tam padeda kuš-plaukių skutimas ir žibalas. Per savaitę galima išsigydyti.

   3. Kaliningradskoje oblastyje 100 000.00 soldatų su BUKais ir Pancyriais dreba nuo 9 000.00 LT fašistų puolimo..

   P.s. Kiek šiandien uždirbai rublių ? klausia rimas.

   Thumb up 0 Thumb down 12

  • mes turėjom kantrybės ilgiau..

   O šiaip ruskio Jautis bijo Varlės.
   nervuojasi…

   Aplodysmentai Babai ir josiosios Antanienės kvailių šūtvei.

   Thumb up 0 Thumb down 9

  • nebe. Ir iš TSRS nebuvo galima, nors gyventi su talonais kaulams buvo geriau. Tada nebuvo tiek šunų, nes kaulus suėsdavo tarybinis darbininkas.

   O kur tu dirbi ? – Ja rabotaju na počtovom jaščike na Krasnūchie i krūčių provoda dlia rakiety na Berlin.

   Thumb up 0 Thumb down 9

  • turiningi tikrai cia tie komentarai. mes su chebra pasikalbam nykiau paskui dar pasikalam

   Thumb up 1 Thumb down 4

 8. Встреча Путина и Грибаускайте – Puting & Grybauskaite meeting.

  \
  \\\\\\Mnie patinka išsižergęs neūūūžauga.

  Thumb up 0 Thumb down 16

 9. KA darys KGBiste magnolija jug ji tuo metu dar dirbo KGB IR SU burokevicium kaip jausis snekedama tures meluoti ;

  Thumb up 10 Thumb down 4 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
J. Imbrasas: Trakai turi problemų, kurias reikia nedelsiant spręsti 1
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą 
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Prezidentė: Švęskime Vasario 16-ąją, kaip išsivadavimo ir laisvės šventę! (21)
Brangieji, atkurtoji mūsų valstybė skaičiuoja naują šimtmetį savo ilgaamžėje istorijoje. Švęskime Vasario 16-ąją,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Teismas vėl atmetė „MG Baltic“ reikalavimą atlyginti 13 mln. Eur tariamą žalą (7)
Lietuvos apeliacinis teismas dar kartą atmetė ieškovės UAB „MG Baltic...
Rusijos žurnalistas A.Nevzorovas nufilmavo Medininkų žudynes? (281)
Kas iš tiesų įvyko 1991-ųjų metų liepos 31 d. naktį...
Aukščiausias teismas abejonių dėl įrodymų Medininkų byloje neišsklaidė (38)
Nors Aukščiausiasis teismas vasario 28 d. ir paliko galioti Apeliacinio...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (1)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (1)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...