Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2022 Gegužė 20 Penktadienis
 

Nepriklausomybės aikštėje bus minimos Laisvės dienos 25-osios metinės

2018-08-30 10:29 | Krašto apsauga | Komentarų (32)

KAM archyvo nuotr.

Rugpjūčio 31 d. 12.00 val. Nepriklausomybės aikštėje Vilniuje  vyks Lietuvos Respublikos vėliavos pakėlimo ceremonija, skirta Laisvės dienos 25-osioms metinėms paminėti. Būtent šią dieną, 1993 m. 23 val. 46 min. iš Lietuvos buvo išvestas paskutinis Sovietų okupacinės armijos karinis ešelonas.

Iškilmingos ceremonijos pradžią žymės Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai – skambant Lietuvos himnui jie pakels Lietuvos Respublikos vėliavą,  vėliau žodį tars Lietuvos Respublikos  Prezidentė Dalia Grybauskaitė,  Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkas Vytautas Landsbergis.  Iškilmingoje ceremonijoje kartu su kitais aukštais svečiais dalyvaus ir krašto apsaugos ministras  Raimundas Karoblis.

Prisimindamas šią istorinę dieną, krašto apsaugos ministras R. Karoblis sako: „Tai buvo milžiniškas nepriklausomybę atkūrusios valstybės laimėjimas, žymėjęs tikrąją okupacijos pabaigą“.

Ceremonijos metu Garbės sargybos kuopos nariai salvėmis bei parodomąja programa pagerbs istorinio įvykio atminimą. Prie kuopos karių prisijungs ir Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų orkestras. Vėliau visi ceremonijos dalyviai yra kviečiami Seimo I rūmuose apžiūrėti Laisvės dienai skirtą parodą „Dvidešimt penkeri metai be okupacinės kariuomenės“ ir Prahos pavasario 50-osioms metinėms skirtą parodą „Prahos pavasaris – Čekoslovakija 1968“. Įėjimas per Seimo I rūmų Didįjį kiemą

1940 m. Sovietų Sąjungos armija įžengė į Lietuvą ir prasidėjo penkiasdešimt metų trukusi nuožmi, daugybės aukų pareikalavusi okupacija.

1990 m. kovo 11 –ąją Lietuva paskelbė atkūrusi nepriklausomybę ir ėmėsi spręsti svetimos armijos išvedimo klausimus, tačiau užvestos derybos su sovietų valdžia nesulaukė geranoriško bendradarbiavimo. Sovietai atsisakė pripažinti Lietuvos valstybingumą ir stengėsi sutrukdyti Lietuvos žmonių siekiui gyventi laisvoje šalyje. 1991 m. sausio mėnesį Sovietinė valdžia dar sykį bandė nuslopinti Lietuvos perversmą į nepriklausomybę panaudodama karinę jėgą.

Žlugus Sovietų Sąjungai derybos buvo atnaujintos. 1992 m. sausio 31 d. įvyko pirmosios derybos, o rugsėjo 8 d. Vytautas Landsbergis ir Borisas Jelcinas Maskvoje pasirašė baigiamąjį susitarimą, kuris užtvirtino Rusijos kariuomenės išvedimo iš Lietuvos grafiką. Tačiau  net ir po oficialaus susitarimo  procesas nebuvo sklandus. Rusijos pusė, bandydama išsiderėti įvairių sau naudingų nuolaidų, ne kartą skelbė, kad išvedimas bus stabdomas. Lietuvos Respublikos vyriausybė užėmė tvirtą poziciją ir nepasidavė dažniems grasinimams. Rusijos kariuomenė sistemingai pažeidinėjo Lietuvos įstatymus, nelegaliai tiek geležinkelių, tiek oro transportu įvedinėjo naujokus, tad Lietuvos kariuomenei ir savanoriams teko blokuoti jos dalinius. Prieš pradedant svetimos kariuomenės išvedimą, Lietuvos teritorijoje buvo dislokuota maždaug penkios divizijos – apie 34,5 tūkst. karių, 1000 tankų, apie 180 lėktuvų ir 1901 šarvuotis.

Visus nesklandumus kilusius išvedant Rusijos kariuomenę, Lietuvos Respublikos Vyriausybei pavyko išspręsti derybų keliu, pasinaudojant įvairiais politiniais kanalais. Galiausiai 1993 m. rugpjūčio 31 d. paskutinis Rusijos armijos karinis ešelonas nesustodamas pravažiavo Kenos geležinkelio stotį. Lietuvoje dar buvo likę keli maži Rusijos kariniai daliniai, tačiau ir jie per porą mėnesių buvo išvesti. Lapkričio 26 d. buvo perimti paskutinio Rusijos Federacijos karinio dalinio Nr. 37725, dislokuoto Linkaičiuose, objektai.

Renginio programa:

12 val. – ceremonijos pradžia. Po ceremonijos  – Lietuvos kariuomenės  Garbės sargybos kuopos parodomoji programa, Garbės sargybos karių  kuopos ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų orkestro žygiavimas.

Po ceremonijos visi ceremonijos dalyviai yra kviečiami Seimo I rūmuose apžiūrėti Laisvės dienai skirtą parodą „Dvidešimt penkeri metai be okupacinės kariuomenės“ ir Prahos pavasario 50-osioms metinėms skirtą parodą „Prahos pavasaris – Čekoslovakija 1968“. Įėjimas per Seimo I rūmų Didįjį kiemą.

KAM inf.

Komentarai

 

 

 
 1. Jei ne pučas Rusijoje, kada valdžią paėmė Jelcinas, mes Nepriklausomybę būtume matę kaip savo užpakalius be veidrodžio. O be to, kokia čia Nepriklausomybė, kai Briuselis sprendžia net kur statyt pas mus šikynykus

  Thumb up 72 Thumb down 0

 2. Anksciau buvo smėlio dėže , o dabar brendžio dėže , kur Kurlianskis sprendžia kam su kuo ką žaisti. Va taip.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 3. PRASMĖ kabėti su watnykais Babomis ir kitokiais KGB pyda rastų šungaudžiais Vladais, jei kalbėtis prasmės NĖRA.

  Thumb up 72 Thumb down 10

  • is kokios palatos rasai,dar pasigydik,gal veliau pasireiksi,jeigu kas paklaus,o kol kas gulek ir nekriuksek,ligonis turi guleti,tada sako geriau vaistai veikia,o ir aplinkiniams maziau progos su durniumi susitikti

   Thumb up 72 Thumb down 0

 4. Jeronimas ?

  Vladas – KGB pydarastų gaudytojas ?

  (Alytus ?

  ir kitas SBRODAS.

  Musėt ne visiems čegevaras numeta koopeeką ant buchankės, nes revoliucionierius privalo badauti.

  Grūdintis ŠKIA kaip geležgalis.

  Thumb up 72 Thumb down 9

  • jankiu siknalaizys dar reiskiasi,tau kaip debilui suprantama,kad sunku suvokti kas visgi dedasi lithuanijoje,bet tau to ir nereikia,svarbu laiku nulaizyti…

   Thumb up 72 Thumb down 0

 5. 2018.06.21 dieną buvo balsavimas dėl KGB’istų išviešinimo nuo 2019 m.
  sausio 1 d. UŽ balsavo 55 Seimo nariai, tarp jų nebuvo nei vieno
  konservatoriaus. PRIEŠ balsavo 34, iš jų – 27 konservatoriai. Va taip,
  gražiai, sutartinai, vieningai. Kad nereiktų guglint, pridedu tų
  27-erių pavardes: Anušauskas Arvydas, Ažubalis Audronius, Bilotaitė
  Agnė, Dagys Rimantas Jonas, Degutienė Irena, Jovaiša Sergejus,
  Juozapaitis Vytautas, Kasčiūnas Laurynas, Kernagis Vytautas, Kreivys
  Dainius, Kubilius Andrius, Kupčinskas Andrius, Landsbergis Gabrielius,
  Majauskas Mykolas, Masiulis Kęstutis, Matulas Antanas,
  Morkūnaitė-Mikulėnienė Radvilė, Navickas Andrius, Navickienė Monika,
  Pupinis Edmundas, Razma Jurgis, Saudargas Paulius, Skaistė Gintarė,
  Starkevičius Kazys, Strelčiūnas Algis, Šedbaras Stasys, Šimonytė
  Ingrida

  Thumb up 72 Thumb down 1

  • visame PASAULYJE vardas rašomas pirmiau, o pavardė jau po to, išskyrus ROS siją. Vot tak.

   Thumb up 72 Thumb down 11

 6. Šves matyt todėl, kad per tiek laiko neišsiviešino su kgb -bedradarbiavusių. Ką aplink padarę ir gerai vystos…. Ir nereikia jiems tiek švenčių, kaip Lietuvoj. Šventė po šventės… Tarsi daugiau ir nėra kuo užsiimt? Dar ministerijų pavadinimus keist…draust.

  Thumb up 72 Thumb down 1

 7. Rytoj, perveždami per Vilnių ant tralų penkis amerikono tankus, gąsdinsime Putiną, kad atgrąsinti nuo pastovaus Lietuvos puolimo savo 50000-inėmis kas met, (kaip sako V.Bakas) hibrido-kibernetinėmis atakomis. Manau, kad Putinas labai išsigąs ir keliais ateis pas Grybauskaitę maldauti už tas atakas atleidimo.
  Kitaip, kokia tai būtų visos tos demonstracijos prasmė.
  Kad visiems būtų suprantamiau – vienžo, pūsimės kaip varlė prieš jautį.
  Bet kažkur tai giliai giliai kirba toks klausimėlis:
  O jei taip, (kas labai labai mažai tikėtina), tas mūsų pastoviai erzinamas rusas neteks kantrybės ir iš tiesų pabandys mus pagąsdinti? Ar bent vienas iš tų, kurie žvangindami ginklais siekia taikos, gulsis po ruso tanku? Tikriausiai tokių neatsiras. Jie guldys mūsų vaikus, o patys prisipirktais už mūsų pinigus evakuaciniais šarvuočiais, dar rusui net pre pasienio nepriartėjus, neš muila į uostus, iš kurių lėktuvais ir laivais skubės prašytis prieglaudos pas Tetą Neringą.

  P.s. Ar šitaip ant to ruso lodami, vieną kartą neprisilosime? Juolab, kad ir po D.Grybauskaitės jokių pokyčių nesišviečia.

  Thumb up 72 Thumb down 4

  • nusipliurpi kaip koks žemos kokybės r us siškas trolis.

   1. net ir rusiškas tankas negali nuvažiuoti 500 000. 00 km, kaip kokia AUDI. Nes sukurtas nuvažiuoti iki pirmo šūvio arba < 300 km. Todėl ir vežioja.

   2. Jeigu tave puola, nes daugiausiai puola tik tave, tam padeda kuš-plaukių skutimas ir žibalas. Per savaitę galima išsigydyti.

   3. Kaliningradskoje oblastyje 100 000.00 soldatų su BUKais ir Pancyriais dreba nuo 9 000.00 LT fašistų puolimo..

   P.s. Kiek šiandien uždirbai rublių ? klausia rimas.

   Thumb up 72 Thumb down 12

  • mes turėjom kantrybės ilgiau..

   O šiaip ruskio Jautis bijo Varlės.
   nervuojasi…

   Aplodysmentai Babai ir josiosios Antanienės kvailių šūtvei.

   Thumb up 72 Thumb down 9

  • nebe. Ir iš TSRS nebuvo galima, nors gyventi su talonais kaulams buvo geriau. Tada nebuvo tiek šunų, nes kaulus suėsdavo tarybinis darbininkas.

   O kur tu dirbi ? – Ja rabotaju na počtovom jaščike na Krasnūchie i krūčių provoda dlia rakiety na Berlin.

   Thumb up 72 Thumb down 9

  • turiningi tikrai cia tie komentarai. mes su chebra pasikalbam nykiau paskui dar pasikalam

   Thumb up 72 Thumb down 4

 8. Встреча Путина и Грибаускайте – Puting & Grybauskaite meeting.

  \
  \\\\\\Mnie patinka išsižergęs neūūūžauga.

  Thumb up 72 Thumb down 16

 9. KA darys KGBiste magnolija jug ji tuo metu dar dirbo KGB IR SU burokevicium kaip jausis snekedama tures meluoti ;

  Thumb up 72 Thumb down 4 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Ar tikrai yra verta pasirinkti namų šildymą medienos granulėmis?
Mediniai namai: 6 taisyklės, kaip juos paruošti žiemai
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Ar biuro priemonių kokybė kinta? 
Darbas biure yra neatsiejamas nuo tam tikrų priemonių, kurios gali garantuoti, kad pavyks...

Naujausia žaidimų įranga dar geresniems pojūčiams 
Jeigu mėgstate kompiuterinius žaidimus ir norite atrasti juose dar geresnes patirtis, išbandyti daugiau,...

Miško darbai: pačiam ar su specialistais? 
Lietuvos kraštas yra labai žalias ir miškai yra pats didžiausias mūsų turtas. Jeigu...

Greitas ir efektyvus papilomų naikinimas 
Kamuoja papilomos virusas? Norite atkurti gražią ir sveiką odą? Papilomų naikinimas „Vivus Sanus“...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (8)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (27)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras