Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Kovas 31 Antradienis
 

Ne apie didvyrius daina…

2007-07-03 20:40 | Redakcijos skiltis | Komentarų (12)

Lietuvos Respublikos Seimas. KK nuotr.

Tuo metu, kai Lietuvos dėmesys sutelktas į parlamentarų rentas, o Seimo nariai atsimušinėja į tautos kaltinimus dėl sumanymo niekur nedirbti ir gerai gyventi iki gyvenimo pabaigos, jei nors kartą esi pabuvęs tautos išrinktuoju, teisėjai tyliai džiaugiasi. Mat tuo metu, kai tautos išrinktieji kryžiuoja špagas su tauta dėl savo rentų, nėra kam domėtis ir rūpintis skaidrumą ir švarumą į teismų sistemą turinčiu įnešti nauju Teismų įstatymu.

Seimo narė Nijolė Steiblienė per vieną televiziją pasibėdojo, kad pas Seimo narius lankosi aukšti teisėjai, ir įstatymo projektas, pagal kurį bylas teisėjams parinktų ne teismo pirmininkas, o kompiuteris, kažkodėl Seime stringa.

Be jokios abejonės, bylos patekimas pas reikiamą teisėją – tai pagrindas, kuris garantuoja ir reikiamą sprendimą reikiamoje byloje. Todėl užlopius šitą vietą, korumpuotoje teismų sistemoje viena skyle būtų mažiau.

Tačiau – ar iš tiesų pas mus, Lietuvoje, šiandien ką nors dar lemia teisėjai, ir ar iš tiesų jie jau tokie laisvi ir nepriklausomi, kaip kad deklaruoja mūsų Lietuvos Respublikos Konstitucija ir kaip kad sako Teismų įstatymas?

Ne. Jokiu būdu ir vienareikšmiškai galima atsakyti: NE. Nes faktiniai teisėjai Lietuvoje yra ne tie, kurie teismuose sėdi su juodomis mantijomis ir Lietuvos Respublikos vardu bylose skelbia nuosprendžius bei laužo žmonių likimus, bet tie, kurie jau nusprendžia žmonių likimus iš anksto ir nurodo teisėjo vaidmenį atliekantiems statistams, kaip jie turi nuspręsti vienoje ar kitoje didelėje ar visai mažoje (pvz., suėmimo) byloje – tai prokurorai.

Taip, taip – būtent prokurorai pas mus, Lietuvoje, yra visagaliai viešpačiai, nes būtent jie sprendžia, kas bus nuteistas, o kas ne – jokiu būdu ne teisėjai. Nes – prokurorai prašo, teisėjai prokurorų prašymus tenkina, ir net nesvarsto, kad čia jie, teisėjai, o ne prokurorai, turėtų spręsti, ar penkiolikoje žmogžudysčių dalyvavusį “tulpinį” Dainių Skačkauską nuteisti iki gyvos galvos, ar … tik dvejiems metams lygtinai, skiriant jam valstybės apsaugą ir apgyvendinant tokiame pat prabangiame konspiraciniame bute, kokiame gyvena ir generalinis policijos komisaras Vytautas Grigaravičius (nes, kaip prisipažino generalinis policijos komisaras televizijos laidoje “Savaitė”, policijos prioritetas – liudytojų apsauga, todėl tiems vargšeliams eiliniams policininkams ir policijoms komisariatams mažai ir kas lieka…)…

Už dalyvavimą penkiolikoje žmogžudysčių tik dveji metai lygtinai?

Taip, taip, dveji metai lygtinai – jūs teisingai perskaitėte. Nes laisvę už dalyvavimą penkiolikoje žmogžudysčių “tulpiniui” Dainiui Skačkauskui pažadėjo prokurorai. Prokurorai pažadėjo – teisėjai prokurorų pažadą ištesėjo. Todėl juokingai atrodo teisėjų lakstymas dėl naujo Teismų įstatymo Seime – juk Seime dabar yra buvęs generalinis prokuroras…

Taigi teisėjų nepriklausomybė – mistinis dalykas, nes jei teisėjai būtų laisvi, tai toks “tulpinis” kaip Dainius Skačkauskas šiandien nesimėgautų prabanga valstybės nupirktame konspiraciniame bute, o srėbtų košę iš metalinio dubens drėgname Lukiškių kalėjimo rūsyje ir iki gyvenimo pabaigos atgailautų už tuos penkiolika, kuriuos dar “kietas” “tulpinis” būdamas pasiuntė į aną pasaulį, t.y. myriop…

Todėl kalbant apie skaidresnę teismų sistemos reformą, ją reikia pradėti ne nuo kompiuterio, kuris teisėjams paskirstytų bylas (nes anoks čia daiktas tas kompiuteris: jei per Prezidento rinkimus kompiuteriai “nulūžta”, o “atlūžę” parodo visai kitus skaičius, tai “pralaužti” kažkokį kažkokio teismo kompiuterį – vieni niekai), o nuo tikros teisėjų nepriklausomybės. Nes kaip sovietmečiu mūsų teisėjai buvo įpratę prie to, kad “teisingumą vykdo prokuratūra ir teismai”, taip dar ir po šiai dienai kartu su prokurorais tą “teisingumą” kartu tebevykdo. Nors ir mūsų, jau nepriklausomos Lietuvos įstatyminėje bazėje, pakeitimas – kad teisingumą vykdo tik teismai (be prokurorų) – atsirado visiškai neseniai: vos prieš keletą metų… Taigi, galima manyti, teisėjų sąmonė ir pasąmonė per tuos kelis metus nuo priklausomybės prokurorams taip ir nesugebėjo atsiskirti…

Todėl žvelgiant į liūdną šiandieninį vaizdą teismuose, kai faktiniais teisėjais yra tapę ikiteisminio tyrimo tyrėjai, t.y. prokurorai, teisingumo simbolį – Temidę – drąsiai galime pavaizduoti kaip dvigalvį mankurtą, kurio viena galva yra valdoma prokuratūros, o kita – pinigų. Nes to, kas yra teisingumas, teisingumo rūmuose labai dažnai ir su jokiu žiburiu ar jokia liktarna nesurasi…

Teismas – tai ne Seimas, jame nėra Algimanto Matulevičiaus, todėl Teismas neturi nieko, kas išdrįstų pralaužti ledus – kas atkabintų nuo teisėjų prokuratūros grandines, kaip kad Algimantas Matulevičius atkabino Saugumo grandines nuo Seimo ir nuo parlamentarų, nors Saugumo pasipriešinimas ir puolimas A.Matulevičiaus atžvilgiu buvo – oho- koks didžiulis. O juk reikia Teisme, atrodo, tik labai nedaug – tik vieno teisėjo vieno sprendimo, įrodančio ir visiems likusiems parodančio, kieno čia yra viršenybė ir kas čia sprendžia. Nes būtent tas vienintelis žingsnis ir būtų ta korta, kurią patraukus sugriūtų tas visas supuvęs ir korumpuotas, prokurorų pečiais laikomas teismų sistemos kortų namelis.

O būtent: jei, pvz., teisėjas imtų ir nuspręstų, kad “tulpinis” D.Skačkauskas vertas ne dviejų metų lygtinai už dalyvavimą penkiolikoje žmogžudysčių, bet laisvės atėmimo bausmės iki gyvos galvos (nes juk tai sprendžia ne prokuroras, o teisėjas), tuomet žlugtų baltais siūlais siūtos prokuratūros bylos ir areną būtų išvilkti tie, kurie dabar yra dangstomi po juodais prokuratūros skvernais – tikrieji įvairių rezonansinių bylų užsakovai ir vykdytojai.

Taigi – teisingumo daigeliai Lietuvos teismų sistemoje pradės kaltis tik tuomet, kai teismas nukirps bambagyslę, siejančią jį su prokuratūra, o ne tada, kada teisme bus pastatytas kompiuteris, parinkinėsiantis teisėjams bylas…

Tačiau kol tai bus padaryta, Seimas kartu su STT galėtų žengti vieną labai svarbų žingsnį, kuris būtų kaip preliudija kovoje už skaidresnę teismų sistemą: paskelbti teisėjų, prokurorų ir advokatų genealoginius medžius: kokiame teisme teisėjai – seserys ir broliai, o kitos jų seserys – advokatės, kurio prokuroro kokiame teisme žmona yra teisėja, kokio advokato kokiame teisme žmona yra teisėja ir pan., ir pan.

“Nes tik tokius dalykus paviešinus plačiai Lietuvoje, iki šiol buvusi uždara ir slapta teismų sistema prarastų slaptumo principą ir pati sistema būtų priversta persitvarkyti, t.y. keistis”, – įsitikinę jau septynerius metus šią mintį generuojantys “Karšto komentaro” šaltiniai iš Generalinės prokuratūros.

Ar užkibs už šios minties mūsų teismų sistemos “švarintojai” – tiek Seime, tiek įvairiose nevyriausybinėse organizacijose?

2007-07-03

Komentarai

 

 

 
 1. Sveiki, taip tai raštu gabalas iš tikrųjų yra pedantiška ir aš išmokau daug ko iš jos dienoraščių tema . Ačiū.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. The quality of your site is very nice. Thank you good quality articles and reviews on related topics.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. I do accept as true with all the concepts you have offered on your post. They’re very convincing and will certainly work. Still, the posts are too quick for novices. Could you please prolong them a bit from subsequent time? Thanks for the post.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. I really hope from several many weeks to have any kind of enhance on this concern, thank you for this information!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Yet another thing to mention is that an online business administration training course is designed for college students to be able to effortlessly proceed to bachelor degree education. The 90 credit diploma meets the other bachelor college degree requirements then when you earn your associate of arts in BA online, you will have access to the newest technologies within this field. Several reasons why students need to get their associate degree in business is because they may be interested in the field and want to get the general knowledge necessary ahead of jumping in a bachelor education program. Thanks alot : ) for the tips you actually provide inside your blog.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Thanks for your article. I also feel that laptop computers are getting to be more and more popular these days, and now in many cases are the only sort of computer utilized in a household. This is due to the fact that at the same time that they’re becoming more and more inexpensive, their computing power is growing to the point where these are as robust as desktop coming from just a few years back.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. My Louis Vuitton purse at Christmas was pretty special also. The guy knows what looks good on me and he’s not cheap. Why would’t I like it? I dare you to insinuate he’s gay – hope you have a good dentist.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. I think this is one of the most important information for me. And i’m glad reading your article. But wanna remark on few general things, The site style is great, the articles is really great : D. Good job, cheers

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. Attention ! I just found an error in your blog! Check if theme is managed correctly!Get patch at Watch Movies Online For Free Without Downloading

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. Hello! I know this is kinda off topic but I was wondering which blog platform are you using for this site? I’m getting sick and tired of WordPress because I’ve had issues with hackers and I’m looking at options for another platform. I would be awesome if you could point me in the direction of a good platform.

  Thumb up 0 Thumb down 0



 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Naujuoju MRU Tarybos pirmininku išrinktas prof. dr. Egidijus Jarašiūnas 4
Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją visi galės žvejoti nemokamai
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? (1)
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Anekdotas










Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (5)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
A. Kubilius: “Sakartvele aptarta politinė krizė šalyje, priimti sprendimai dėl Rytų Partnerystės ateities” (1)
Šiandien Europos Parlamento narys Andrius Kubilius Tbilisyje (Sakartvelo) vykusioje spaudos...
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“ (1)
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (2)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (3)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą (1)
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Henrikui Daktarui laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė lieka nepakeista (1)
Lietuvos apeliacinis teismas atmetė Henriko Daktaro skundą dėl Kauno apygardos...
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris (1)
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta (2)
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
 
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus (2)
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (4)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (5)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...