Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Lapkritis 29 Sekmadienis
 

Naujuoju Darbo partijos pirmininku tapo Viktoras Uspaskich

2018-04-15 17:22 | Politika | Komentarų (14)

Viktoras Uspaskich sugrįžo vadovauti Darbo partijai. KK nuotr.

Sekmadienį, balandžio 15 d., Vytauto Didžiojo universitete įvyko Darbo partijos suvažiavimas, skirtas Darbo partijos pirmininko rinkimams.

Pirmasis sveikinimo žodį tarė l.e.p. Darbo partijos pirmininkas Šarūnas Birutis, kuris teigė, kad šiandien svarbiausias darbas – išsirinkti pirmininką, tačiau nepamiršti, kad tiek pat kiek ir lyderis jėgų į bendrą darbą turi įdėti ir partiečiai.

„Šiandien čia matau tikrus piliečius. Vien tai, kad jūs čia – reiškia, kad esate pasirengę čia kurti, gyventi, dirbti ir keisti. O šiandien pagrindinis tikslas išsirinkti Darbo partijos vadovybę ir sugrąžinti partiją į Seimą. Daugelis tiki, kad po šiandienos įvyks kažkoks stebuklas. Bet stebuklo nebus, jeigu nesukursime jo patys. Visi galintys sukurti stebuklą sėdi čia“, – sakė Š. Birutis.

Svarbiausias darbotvarkės klausimas – Darbo partijos pirmininko rinkimai. Pasiūlyti kandidatai šiam postui užimti – l.e.p. Darbo partijos pirmininkas Šarūnas Birutis, Darbo partijos Seimo narys Valentinas Bukauskas ir Darbo partijos Garbės pirmininkas Viktoras Uspaskich.

Kiekvienam kandidatui buvo suteikta teisė pasisakyti. Šarūnas Birutis padėkojo visiems partiečiams, tačiau teigė, kad partijos lyderiu mato tik V. Uspaskich ir savo kandidatūrą atsiėmė.

„Į Darbo partijos pirmininkus aš nekandidatuosiu. Labai aiškiai matau vieną stiprų lyderį. Lyderį, kuris šiandien yra vienintelis, aišku kartu su mumis, galintis pakelti Darbo partiją į ten, kur ji ir turi būti. Įgyvendinti tuos tikslus, kuriuos aš įsivaizduoju, kuriuos jūs įsivaizduojate. Tai nelengvas uždavinys. Ir, manau, kad tai padaryti gali tik vienas žmogus – Viktoras Uspaskich. Todėl atsiimu savo kandidatūrą ir linkiu jam didžiausios sėkmės“,  – sakė Š. Birutis.

V. Bukauskas taip pat teigė manantis, kad partijos pirmininku turėtų tapti V. Uspaskich. Pasak jo, du lyderiai egzistuoti negali, todėl savo balsą ir palaikymą jis atiduoda V. Uspaskich.

Sekantis pasisakė Darbo partijos Garbės pirmininkas Viktoras Uspaskich.

 „Aš nesiruošiu su niekuo konkuruoti ar už save agituoti. Nė vienam neskambinau. Neprašiau palaikymo. Tai nėra politinės ambicijos. Būti partijos pirmininku man nėra naujas dalykas. Esu šios šalies pilietis. Čia gimė mano vaikai, čia praėjo patys aktyviausi mano metai, čia pasiekiau daug gerų rezultatų. Lietuvą laikau savo Tėvyne. Noriu čia sutikti senatvę. Man rūpi, kas čia vyksta“, – kalbėjo kandidatas į Darbo partijos pirmininkus V. Uspaskich.

Darbo partijos Garbės pirmininkas savo kalboje pristatė ir rašomos programos esmę. Jis teigė, kad tie, kurie ketina balsuoti už jį, turi suvokti, kad balsuoja ir už šios programos vykdymą. Programa unikali ir efektyvi. Programa sudaryta remiantis įvairiomis ekspertų analizėmis ir prognozėmis į ateitį. Ji padėtų išspręsti daugybę Lietuvos problemų, kaip demografija ir emigracija. Ją įgyvendinus, per vieną Seimo kadenciją į Lietuvą grįžtų per 100 tūkst. emigravusių Lietuvos žmonių.

Ji užtikrintų regionų vystymąsi. Joje pateikiamas naujas požiūris į užsienio politiką, švietimo sistemą, kultūrą.

Programoje siūloma Lietuvos ilgalaike strategine kryptimi pasirinkti maisto ir lengvąją pramonę. Pateikiami argumentai, kodėl jas reikia vystyti, kokią naudą tai atneštų valstybei.

Siūloma ir toliau pagal galimybes skatinti aukštųjų technologijų, finansų sričių, startuolių vystymąsi.

Remiantis Anglijos, Airijos, Vokietijos, Prancūzijos, Italijos ir Lenkijos patirtimis, pristatytoje programoje pateikiamas naujas požiūris į mokesčių subalansavimą skirtą strateginei sričiai plėtoti.

Kad Lietuvos gamintojai galėtų tapti konkurencingesni, siūloma kuo skubiau atsisakyti nacionalinių gamintojų koncentracijos pagal valstybės dydį.

Siūloma aiškiai nustatyti pensijų ir minimalaus atlyginimo dydį 50-60 proc. vidutinio atlyginimo atžvilgiu. Socialines išmokas siūloma subalansuoti taip, kad žmogus būtų suinteresuotas dirbti, o ne maldauti socialinės išmaldos.

Nuo rudens pagal šią programą planuojami mokymai. Jų tikslas – kiekvienam žmogui asmeniškai perteikti programos esmę ir paskatinti dalyvauti jos įgyvendinimo procese.

Partija intensyviai ruošiasi dalyvauti visuose rinkimuose ir jau artimiausiu laikotarpiu peržengti reikiamą balsų barjerą.

Viktoras Uspaskich prižadėjo, kad rugsėjo ar rugpjūčio mėnesį įvyks dar vienas suvažiavimas, kuriame dalyvaus 3-4 tūkst. žmonių. Jame bus pravesti pirmieji programos mokymai.

Po pasisakymų – ruoštasi balsavimui. Viskas buvo pasiruošta slaptam balsavimui – urnos, biuleteniai ir t.t., bet delegatai išreiškė norą balsuoti atvirai.

Kandidatuoti neatsisakė tik Viktoras Uspaskich. Atviro balsavimo metu jis ir buvo išrinktas Darbo partijos pirmininku.

Naujasis Darbo partijos pirmininkas buvo sutiktas gausiais plojimais ir jam buvo pavesta toliau pirmininkauti suvažiavimui.

„Ačiū jums už pasitikėjimą. Mano pasiryžimas tvirtas. Neabejoju, kad pasieksim gerų rezultatų ir tai daryti turėsime kartu“, – sakė naujasis Darbo partijos pirmininkas V. Uspaskich.

Po padėkos kalbos, patvirtinti Darbo partijos pirmininko pavaduotojai. Jais tapo Valentinas Bukauskas, Šarūnas Birutis, Vigilijus Jukna, Rolandas Janickas, Aidas Gedvilas.

Suvažiavimo metu patvirtinti prezidiumo, tarybos nariai, etikos komisija, kontrolės komisija, koreguotas statutas.

Suvažiavimo metu taip pat nuspręsta, kad Darbo partijos Seimo narys Valentinas Bukauskas turi palikti Lietuvos socialdemokratų darbo frakciją.

Paskutinis suvažiavimo klausimas – partijos sąskrydis. Jį nuspręsta rengti liepos 14 d. Varniuose.

Pirmininkavimą suvažiavimui V. Uspaskich baigė pasiūlymu apsvarstyti Viktoro Fiodorovo grąžinimo į partiją klausimu. Grįžti į partiją naujasis pirmininkas paprašė ir Vytauto Gapšio.

Komentarai

 

 

 
 1. Iš malūnsparnių ant visos Lietuvos pamėtys ledų, o nusižeminusios minios griūdamos puls prie jų, o po to klusniai pėdins prie rinkiminių apylinkių ??? O šis (vis nerimstantis) bastūnas iš Rusijos Archangelsko srities pasipūtęs žiūrės pro malūnsparnio langą, kaip nusižeminusi alkana minia iškeltomis į viršų rankomis puola gaudyti už dyką iš dangaus barstomų ledų ir labai patenkintas sakys: na nekoks vaizdeelis toj Lituvoj, oi nekoks ….Vis dar reikia jai ruso, oi kaip reikia…P.S. Teisinga mano nuomonė, ar ne ???

  Thumb up 1 Thumb down 7

 2. Vargšai konservatoriai,galvoja,kad nuo valstiečių juos išgelbės Uspaskis

  Thumb up 1 Thumb down 4

  • nenusikalbek,dejo skersa jie ant tu konservatoriu,jiems patiems reik islaikyti o ne apie konservus galvoti,menkos tavo zinios

   Thumb up 1 Thumb down 0

 3. 1. Uspaskich yra kvailys jei nesugeba(-ėjo) atpažinti verslui ir dvasiai skirto “gulbiuko” (K.Anderseno “Bjaurusis ančiukas” pasakos motyvais). Arba jo tikslas – kenkti Lietuvai. 2. Tai vyko ir kai buvo Ūkio ministras (ėmė “otkatus” nuo skirstomų ES struktūrinių fondų lėšų) ir vėliau. “Protingos kalbos” apie šalies verslą, konkurencingumą, ekonomiką tėra tik jo įvaizdis, o ne reali siekiamybė.

  Thumb up 1 Thumb down 4

 4. Ech jiemielia, tu jiemielia, antrąsyk ant to paties grėblio? Žmona pabėgo su puse turto, plikė šviečia kiaurai, kelnėse šešta vakaro, kėdaininiai dadu ledai govnom atsiduoda, juoda buhalterija iš kišenių byra, o tu ir vėl politikon? Čia jau panašiai kaip pensijon išlydėta prostitutė ir vėl atgal į bordelio duris belstųsi, prisiminusi savo jaunas dienas….

  Thumb up 1 Thumb down 5

  • visos lietuviskos partijos, tai LKP, Lansbergio suskirstyta i
   konservatoriu, socialdemokratu ir lyberastu frakcijas. Balsuok uz ka nori,
   vistiek valdys LKP. Gyvenant TSRS sudetyje, Kremlius, LKP neleido smarkiai
   vogti, i ministrus tokie pusdurniai nepakliudavo, buvo griezta prieziura.
   Atsiskyrus nuo TSRS, LKP pradejo dirbti tai ka ji geriausiai mokejo, kas
   jai buvo prie sirdies arciausiai, eme vogti. Vagia choru konservai,
   sajungoje su kgbistais, vagia socdemai ir lyberastai, patys kgbistai. Visi
   jie vagia vienodai gerai, bet baudziauninkams jau igriso tie pavadinimai,
   kurie neturi jokio sarysio su esme. Ar gali Lansbergio gauja vadintis
   konservatoriu partija? Ka bendro turi socialdemokratu pavadinimas su ju
   vagystemis ir zmoniu isvarymu is Lietuvos? Ka bendro turi liberalizmas su
   Gentvilo seimos veikla siaubiant artimesnius baudziauninkus? Visa vieninga
   LKP turetu kurti nauja gauja, nauju pavadinimu. Pav. “Kurlianskio fondai,
   Lietuvai stiprinti”. Vadovas butu geras E. Masiulis.

   Thumb up 3 Thumb down 1 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
PSO atstovė: tarptautinė žiniasklaida neteisingai suprato audinių keliamą grėsmę COVID-19 plitimui
Žmogaus teisės – vyrų reikalas? 1
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Pastiprinimas medikams: 15 tonų dezinfekcinio skysčio neatlygintinai keliauja į 15 Lietuvos ligoninių (1)
Pasvalio biodegalų gamybos bendrovė „Kurana“ 15 šalies ligoninių dovanoja 15 tūkst. litrų dezinfekcinio skysčio,...

Plaukų kaukėms sudarant daugiatūkstantinį pasirinkimą, svarbu žinoti, į ką atkreipti dėmesį 
Kad plaukų kaukės yra viena svarbiausių priemonių, kurią verta naudoti, norint turėti sveikus...

Darbas Vokietijoje: kodėl verta rinktis šią kryptį? 
Ne paslaptis, kad darbas užsienyje kasmet sudomina tūkstančius žmonių. Belieka tik pridurti, kad...

Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (2)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Prezidentas: Seimo darbas negali nutrūkti ilgesniam laikui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, trečiadienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
Nepritarta Seimo nuotolinio darbo reglamentavimui (2)
Seimo nariai nepritarė siūlymui Statute reglamentuoti galimybę, paskelbus ekstremaliąją situaciją,...
Lietuva toliau grimzta į skolas:  vidaus rinkoje pasiskolino 30 mln. eurų
Finansų ministerija informavo, kad Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione pirmadienį papildyta...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (5)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (1)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...