Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Spalis 18 Penktadienis
 

Naujuoju Darbo partijos pirmininku tapo Viktoras Uspaskich

2018-04-15 17:22 | Politika | Komentarų (14)

Viktoras Uspaskich sugrįžo vadovauti Darbo partijai. KK nuotr.

Sekmadienį, balandžio 15 d., Vytauto Didžiojo universitete įvyko Darbo partijos suvažiavimas, skirtas Darbo partijos pirmininko rinkimams.

Pirmasis sveikinimo žodį tarė l.e.p. Darbo partijos pirmininkas Šarūnas Birutis, kuris teigė, kad šiandien svarbiausias darbas – išsirinkti pirmininką, tačiau nepamiršti, kad tiek pat kiek ir lyderis jėgų į bendrą darbą turi įdėti ir partiečiai.

„Šiandien čia matau tikrus piliečius. Vien tai, kad jūs čia – reiškia, kad esate pasirengę čia kurti, gyventi, dirbti ir keisti. O šiandien pagrindinis tikslas išsirinkti Darbo partijos vadovybę ir sugrąžinti partiją į Seimą. Daugelis tiki, kad po šiandienos įvyks kažkoks stebuklas. Bet stebuklo nebus, jeigu nesukursime jo patys. Visi galintys sukurti stebuklą sėdi čia“, – sakė Š. Birutis.

Svarbiausias darbotvarkės klausimas – Darbo partijos pirmininko rinkimai. Pasiūlyti kandidatai šiam postui užimti – l.e.p. Darbo partijos pirmininkas Šarūnas Birutis, Darbo partijos Seimo narys Valentinas Bukauskas ir Darbo partijos Garbės pirmininkas Viktoras Uspaskich.

Kiekvienam kandidatui buvo suteikta teisė pasisakyti. Šarūnas Birutis padėkojo visiems partiečiams, tačiau teigė, kad partijos lyderiu mato tik V. Uspaskich ir savo kandidatūrą atsiėmė.

„Į Darbo partijos pirmininkus aš nekandidatuosiu. Labai aiškiai matau vieną stiprų lyderį. Lyderį, kuris šiandien yra vienintelis, aišku kartu su mumis, galintis pakelti Darbo partiją į ten, kur ji ir turi būti. Įgyvendinti tuos tikslus, kuriuos aš įsivaizduoju, kuriuos jūs įsivaizduojate. Tai nelengvas uždavinys. Ir, manau, kad tai padaryti gali tik vienas žmogus – Viktoras Uspaskich. Todėl atsiimu savo kandidatūrą ir linkiu jam didžiausios sėkmės“,  – sakė Š. Birutis.

V. Bukauskas taip pat teigė manantis, kad partijos pirmininku turėtų tapti V. Uspaskich. Pasak jo, du lyderiai egzistuoti negali, todėl savo balsą ir palaikymą jis atiduoda V. Uspaskich.

Sekantis pasisakė Darbo partijos Garbės pirmininkas Viktoras Uspaskich.

 „Aš nesiruošiu su niekuo konkuruoti ar už save agituoti. Nė vienam neskambinau. Neprašiau palaikymo. Tai nėra politinės ambicijos. Būti partijos pirmininku man nėra naujas dalykas. Esu šios šalies pilietis. Čia gimė mano vaikai, čia praėjo patys aktyviausi mano metai, čia pasiekiau daug gerų rezultatų. Lietuvą laikau savo Tėvyne. Noriu čia sutikti senatvę. Man rūpi, kas čia vyksta“, – kalbėjo kandidatas į Darbo partijos pirmininkus V. Uspaskich.

Darbo partijos Garbės pirmininkas savo kalboje pristatė ir rašomos programos esmę. Jis teigė, kad tie, kurie ketina balsuoti už jį, turi suvokti, kad balsuoja ir už šios programos vykdymą. Programa unikali ir efektyvi. Programa sudaryta remiantis įvairiomis ekspertų analizėmis ir prognozėmis į ateitį. Ji padėtų išspręsti daugybę Lietuvos problemų, kaip demografija ir emigracija. Ją įgyvendinus, per vieną Seimo kadenciją į Lietuvą grįžtų per 100 tūkst. emigravusių Lietuvos žmonių.

Ji užtikrintų regionų vystymąsi. Joje pateikiamas naujas požiūris į užsienio politiką, švietimo sistemą, kultūrą.

Programoje siūloma Lietuvos ilgalaike strategine kryptimi pasirinkti maisto ir lengvąją pramonę. Pateikiami argumentai, kodėl jas reikia vystyti, kokią naudą tai atneštų valstybei.

Siūloma ir toliau pagal galimybes skatinti aukštųjų technologijų, finansų sričių, startuolių vystymąsi.

Remiantis Anglijos, Airijos, Vokietijos, Prancūzijos, Italijos ir Lenkijos patirtimis, pristatytoje programoje pateikiamas naujas požiūris į mokesčių subalansavimą skirtą strateginei sričiai plėtoti.

Kad Lietuvos gamintojai galėtų tapti konkurencingesni, siūloma kuo skubiau atsisakyti nacionalinių gamintojų koncentracijos pagal valstybės dydį.

Siūloma aiškiai nustatyti pensijų ir minimalaus atlyginimo dydį 50-60 proc. vidutinio atlyginimo atžvilgiu. Socialines išmokas siūloma subalansuoti taip, kad žmogus būtų suinteresuotas dirbti, o ne maldauti socialinės išmaldos.

Nuo rudens pagal šią programą planuojami mokymai. Jų tikslas – kiekvienam žmogui asmeniškai perteikti programos esmę ir paskatinti dalyvauti jos įgyvendinimo procese.

Partija intensyviai ruošiasi dalyvauti visuose rinkimuose ir jau artimiausiu laikotarpiu peržengti reikiamą balsų barjerą.

Viktoras Uspaskich prižadėjo, kad rugsėjo ar rugpjūčio mėnesį įvyks dar vienas suvažiavimas, kuriame dalyvaus 3-4 tūkst. žmonių. Jame bus pravesti pirmieji programos mokymai.

Po pasisakymų – ruoštasi balsavimui. Viskas buvo pasiruošta slaptam balsavimui – urnos, biuleteniai ir t.t., bet delegatai išreiškė norą balsuoti atvirai.

Kandidatuoti neatsisakė tik Viktoras Uspaskich. Atviro balsavimo metu jis ir buvo išrinktas Darbo partijos pirmininku.

Naujasis Darbo partijos pirmininkas buvo sutiktas gausiais plojimais ir jam buvo pavesta toliau pirmininkauti suvažiavimui.

„Ačiū jums už pasitikėjimą. Mano pasiryžimas tvirtas. Neabejoju, kad pasieksim gerų rezultatų ir tai daryti turėsime kartu“, – sakė naujasis Darbo partijos pirmininkas V. Uspaskich.

Po padėkos kalbos, patvirtinti Darbo partijos pirmininko pavaduotojai. Jais tapo Valentinas Bukauskas, Šarūnas Birutis, Vigilijus Jukna, Rolandas Janickas, Aidas Gedvilas.

Suvažiavimo metu patvirtinti prezidiumo, tarybos nariai, etikos komisija, kontrolės komisija, koreguotas statutas.

Suvažiavimo metu taip pat nuspręsta, kad Darbo partijos Seimo narys Valentinas Bukauskas turi palikti Lietuvos socialdemokratų darbo frakciją.

Paskutinis suvažiavimo klausimas – partijos sąskrydis. Jį nuspręsta rengti liepos 14 d. Varniuose.

Pirmininkavimą suvažiavimui V. Uspaskich baigė pasiūlymu apsvarstyti Viktoro Fiodorovo grąžinimo į partiją klausimu. Grįžti į partiją naujasis pirmininkas paprašė ir Vytauto Gapšio.

Komentarai

 

 

 
 1. Iš malūnsparnių ant visos Lietuvos pamėtys ledų, o nusižeminusios minios griūdamos puls prie jų, o po to klusniai pėdins prie rinkiminių apylinkių ??? O šis (vis nerimstantis) bastūnas iš Rusijos Archangelsko srities pasipūtęs žiūrės pro malūnsparnio langą, kaip nusižeminusi alkana minia iškeltomis į viršų rankomis puola gaudyti už dyką iš dangaus barstomų ledų ir labai patenkintas sakys: na nekoks vaizdeelis toj Lituvoj, oi nekoks ….Vis dar reikia jai ruso, oi kaip reikia…P.S. Teisinga mano nuomonė, ar ne ???

  Thumb up 1 Thumb down 7

 2. Vargšai konservatoriai,galvoja,kad nuo valstiečių juos išgelbės Uspaskis

  Thumb up 1 Thumb down 4

  • nenusikalbek,dejo skersa jie ant tu konservatoriu,jiems patiems reik islaikyti o ne apie konservus galvoti,menkos tavo zinios

   Thumb up 1 Thumb down 0

 3. 1. Uspaskich yra kvailys jei nesugeba(-ėjo) atpažinti verslui ir dvasiai skirto “gulbiuko” (K.Anderseno “Bjaurusis ančiukas” pasakos motyvais). Arba jo tikslas – kenkti Lietuvai. 2. Tai vyko ir kai buvo Ūkio ministras (ėmė “otkatus” nuo skirstomų ES struktūrinių fondų lėšų) ir vėliau. “Protingos kalbos” apie šalies verslą, konkurencingumą, ekonomiką tėra tik jo įvaizdis, o ne reali siekiamybė.

  Thumb up 1 Thumb down 4

 4. Ech jiemielia, tu jiemielia, antrąsyk ant to paties grėblio? Žmona pabėgo su puse turto, plikė šviečia kiaurai, kelnėse šešta vakaro, kėdaininiai dadu ledai govnom atsiduoda, juoda buhalterija iš kišenių byra, o tu ir vėl politikon? Čia jau panašiai kaip pensijon išlydėta prostitutė ir vėl atgal į bordelio duris belstųsi, prisiminusi savo jaunas dienas….

  Thumb up 1 Thumb down 5

  • visos lietuviskos partijos, tai LKP, Lansbergio suskirstyta i
   konservatoriu, socialdemokratu ir lyberastu frakcijas. Balsuok uz ka nori,
   vistiek valdys LKP. Gyvenant TSRS sudetyje, Kremlius, LKP neleido smarkiai
   vogti, i ministrus tokie pusdurniai nepakliudavo, buvo griezta prieziura.
   Atsiskyrus nuo TSRS, LKP pradejo dirbti tai ka ji geriausiai mokejo, kas
   jai buvo prie sirdies arciausiai, eme vogti. Vagia choru konservai,
   sajungoje su kgbistais, vagia socdemai ir lyberastai, patys kgbistai. Visi
   jie vagia vienodai gerai, bet baudziauninkams jau igriso tie pavadinimai,
   kurie neturi jokio sarysio su esme. Ar gali Lansbergio gauja vadintis
   konservatoriu partija? Ka bendro turi socialdemokratu pavadinimas su ju
   vagystemis ir zmoniu isvarymu is Lietuvos? Ka bendro turi liberalizmas su
   Gentvilo seimos veikla siaubiant artimesnius baudziauninkus? Visa vieninga
   LKP turetu kurti nauja gauja, nauju pavadinimu. Pav. “Kurlianskio fondai,
   Lietuvai stiprinti”. Vadovas butu geras E. Masiulis.

   Thumb up 3 Thumb down 1 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (1)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...