Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2022 Rugpjūtis 7 Sekmadienis
 

Nauja kryptis vestuvių žemėlapyje: lietuvius kviečia tuoktis Gran Kanarijoje

2022-07-01 17:54 | Aktualu | Komentarų

Nauja kryptis vestuvių žemėlapyje: lietuvius kviečia tuoktis Gran Kanarijoje


Aušra Daugvilaitė

Vestuvės užsienyje vis labiau populiarėja, tačiau sudėtingas šventės organizavimas daugelį porų atbaido nuo šios minties. O jei į viską pažvelgtume paprasčiau ir užsienio kryptį pasirinkti būtų taip paprasta, kaip ir užsakyti kaimo turizmo sodybą Lietuvoje? Būtent taip į vestuvių organizavimą žvelgia Inga Klimienė, kuri lietuvių vestuves organizuoja jau daugiau nei penkiolika metų, o šiandien pristato ir naują kryptį – saulėtąją Gran Kanariją.

Vestuvės Gran Kanarijoje – ypatingos

Norite įsimintinos ir įspūdžių kupinos vestuvių šventės? Gran Kanarija yra pati tinkamiausia vieta jūsų šventei, o klausant I. Klimienės pasakojimo šia sala nesižavėti tiesiog neįmanoma.

„Planuojant vestuves Lietuvoje, jaunieji trokšta išskirtinės vietos, gražių dekoracijų ir pramogų, geros muzikos ir grupių, nori nustebinti savo artimuosius, tad nepamirštamą vestuvių įspūdį ir prisiminimus sukurti nėra paprasta. O Kanarų salyno gražuolėje Gran Kanarijoje kiekviena akimirka yra naujas potyris: kraštovaizdis gniaužia kvapą, lepina švelnus ir šiltas klimatas, žavi nauji aromatai ir skoniai. Sužadėtiniai vestuves užsienyje dažnai sujungia su medaus mėnesiu, tad šventė Kanarų salyne ir svečiams suteikia ne tik pačių geriausių emocijų, bet ir galimybę pakeliauti.

Kodėl Gran Kanarija daro tokį įspūdį? Ispanų temperamentas ir kultūra, maistas, šiltas klimatas ištisus metus, nematyta augmenija ir gamtos grožis – sala savo egzotika primena rojaus kampelį žemėje. Vestuvės saloje rengiamos po atviru dangumi, terasose su nuostabiais vaizdais į kalnus ir į gretimas salas, vynuogynus, privačias vilas, golfo laukus, viešbučius ar jūros pakrantę – kiekviena vieta yra savaip išskirtinė ir ypatinga. Sraunios upės ošimas, beribės kopos, primenančios dykumą, iki debesų kylantys kalnai ar egzotinių augalų oazės – Gran Kanarija išsiskiria savo vaizdingumu, todėl šią kryptį vestuvėms itin mėgsta sužadėtiniai, ieškantys egzotikos“, – pasakoja Inga Klimienė, vienintelė Lietuvoje vestuvių planuotoja, organizuojanti vestuves Gran Kanarijoje.

Vestuvių sezonas – ištisus metus

Dar vienas Gran Kanarijos kaip vestuvių krypties išskirtinumas yra ilgai trunkantis sezonas. Tiesa, karščiausių liepos ir rugpjūčio mėnesių patariama vengti. Lietuviams itin patinka mintis čia vestuves rengti viduržiemį – tai puikus būdas nors trumpam pabėgti nuo šaltos žiemos, susituokti ir pakeliauti. Populiarios vestuvių kryptys Europoje – Maljorka, Italija, žemyninė Ispanija – vestuvėms žiemą netinka, nes šiuos kraštus taip pat sukausto žiema, nors ir ne tokia atšiauri. Gran Kanarijos sala, galima sakyti, laimėjo klimato loterijoje, nes čia visus metus lepina puikus klimatas, prilygstantis tolimiems kraštams, nors skrydis iš Lietuvos trunka vos kelias valandas.

Kanarų salyne šventę surengti nebus sudėtinga, jei planavimą patikėsite profesionalams. Pasak I. Klimienės, svarbu, jog vestuvių pagalbininkai patys gyventų saloje ir palaikytų ryšius su vietos tiekėjais, kalbėtų ispanų kalba ir būtų perpratę ispanišką mentalitetą, kuris naujokams gali pakišti koją. Ji pataria vestuves planuoti iš anksto – taip ir sutaupysite, ir pasirinkti galėsite tai, ko trokšta širdis.

„Pasirinkimas Gran Kanarijoje didelis, tačiau ne begalinis, juk tai sala, – šypsosi vestuvių planuotoja. – Trumpiausias laikotarpis, per kurį įmanoma surengti vestuvių šventę užsienyje yra mėnuo, tačiau tai tikrai „paskutinė minutė“. Laiko labai mažai, reikia rinktis iš likusių paslaugų tiekėjų ir suderinti jų grafikus, o tai padaryti nelengva planavimui turint ir pusmetį. Protingiausias terminas planavimui yra bent 8 mėn. iki planuojamos šventės datos, geriausias 1-1,5 m. – taip galėsite rinktis iš pilnos pasiūlos, nereikės niekur skubėti. Be to, kai šventę reikia surengti skubiai, už paslaugas tiekėjams dažnai tenka mokėti brangiau, taip pat daugiau darbo ir vestuvių planuotojams.“

Ispanijai priklausančiame Kanarų salyne galima rengti ir oficialias ceremonijas, tik reikėtų numatyti laiko dokumentų tvarkymui. Tačiau I. Klimienė pastebi, kad galimybę tuoktis užsienyje pasirinkusios poros tokia galimybe naudojasi itin retai. Daug svarbesnė yra intymi priesaikos ceremonija artimųjų rate, tad oficialiai santykius sužadėtiniai įteisina Lietuvoje prieš pat skrydį arba jau sugrįžus.

Kiek kainuoja vestuvės Kanaruose?

Pripažinkite, vien mintis apie tuoktuves Kanarų salose skamba prabangiai. Bet ar tikrai norint atšokti vestuves Gran Kanarijoje reikia kalno pinigų? I. Klimienė apie kainas kalba tiesiai ir be užuolankų – juk tai klausimas, aktualus visoms vestuves planuojančioms poroms.

„Tikslią kainą pasakyti sunku, nes ji visada priklauso nuo poros norų, pageidavimų ir dalyvių skaičiaus. Tačiau jei skaičiuosime svarbiausias paslaugas, tokias kaip pervežimas, nakvynė visiems svečiams, maistas ir gėrimai, ceremonijos vedėjas ir jos dekoras bei įgarsinimas, planavimas ir pagalba vestuvių dieną, muzika, fotografas ir makiažas, tai saloje išleisite apie 10 tūkst. eurų. Čia kalbame apie šventę, kurioje dalyvaus apie 20 asmenų. Už šią sumą mėgausitės gražiausiais salos vaizdais bei išskirtiniais įspūdžiais“, – skaičiuoja Inga Klimienė.

Sakote, brangu? Palyginkime kainomis Lietuvoje. Čia gražią šventę surengti 30-40 svečių kainuos nuo 15 tūkst. eurų. O jei norite originalios vietos, netradicinio formato ir tikrai puošnių dekoracijų, teks išleisti gerokai daugiau. Pigiau kainuos nebent vestuvės paprastose kaimo turizmo sodybose, tačiau tokiose poros dažniausiai vestuvių švęsti nenori. Tad kodėl nepalepinti savęs ir svečių įspūdžiais Kanarų salyne? Juolab, kad visada saulėta Gran Kanarija – tai puikus būdas praskaidrinti ilgą nesibaigiančią žiemą?

Nepamirškite pakviesti svečių!

Kalbant apie vestuves užsienyje, dažnai prieš akis iškyla scenos iš filmų arba reklaminiai kelionių agentūrų pasiūlymai. Ten dažniausiai siūlomos paslaugos vestuvėms dviese.

„Tiesa yra ta, kad vestuvių planavimo procesas yra praktiškai identiškas, nesvarbu, ar jos bus skirtos tik dviems, dešimčiai ar daugiau žmonių. Vis tiek reikės pasirūpinti vieta ceremonijai, jos puošyba, ceremonijos vedėju, įgarsinimu, fotografu, makiažu, planavimu, koordinavimu… Visos šios paslaugos sudaro didžiausią vestuvių biudžeto dalį, o svečių skaičius palyginti mažai išdidina kainą. Ši taisyklė galioja organizuojant vestuves Lietuvoje, Gran Kanarijoje ir bet kuriame kitame pasaulio kampelyje. Kuo mažiau svečių (arba jei jų apskritai nėra), tuo blogesnė sąmatos proporcija.

Taigi, jei nusprendėte susituokti užsienyje, nepamirškite pakviesti ir artimųjų – juk svarbu dalintis geromis emocijomis ir įspūdžiais“, – šypsosi Inga Klimienė, atskleidžianti visus vestuvių užsienyje organizavimo užkulisius.

Komentarai

 

 

 


 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Pigus šildymo būdas individualiems namams
Į ką atkreipti dėmesį renkantis avalynę vasarai?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kodėl romperiukai tituluojami geriausiu drabužiu mažyliams? 
Mažylių apranga – nuo jos įsigijimo iki aprengimo ir dėvėjimo – labai aktualus...

Nauja kryptis vestuvių žemėlapyje: lietuvius kviečia tuoktis Gran Kanarijoje 
Vestuvės užsienyje vis labiau populiarėja, tačiau sudėtingas šventės organizavimas daugelį porų atbaido nuo...

Prietaisai moterų sveikatai bei malonumui  
Įrodyta, kad vaginalinių kamuoliukų bei vibratorių naudojimas yra naudingas moterų psichologinei bei fizinei...

Vasaros sezonas prasideda: ką turėtų žinoti šunų šeimininkai? 
Prasidėjus šiltajam metų sezonui, didelė dalis žmonių džiaugiasi dėl malonaus oro ir galimybės...

Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (11)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (5)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (28)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras