Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Birželis 6 Šeštadienis
 

N.Venckienė: „Aš kovosiu iki galo“

2010-10-07 11:02 | Naujienos | Komentarų (71)

„Ar galima laikyti teisingu tokį tyrimą, kai prokuroras E.Šileika, nuo ikiteisminio tyrimo pradžios praėjus beveik 12 mėnesių, penkiametei mergaitei pateikia atpažinimui beveik 40 nuotraukų, o įtariamas pedofilas prokuroro pateiktoje nuotraukoje – su ūsais? Ar tai nėra mažamečio klaidinimas? Ar taip gali būti normalioje valstybėje?“ – klausia N.Venckienė (KK nuotr.)

Kauno apygardos teismas. Pietų pertrauka. Ketvirtas aukštas. Čia teisėjos Neringos Venckienės kabinetas. Ketvirto aukšto vestibiulyje – kavos aparatas. Prie jo sustoję kavą geria trys buvę teisėjo J.Furmanavičiaus bičiuliai. Pamatę N.Venckienę, teisėjai lūkuriuoja – smalsu, o ką gi čia Neringa Venckienė pasitinka? Aha, „Karštas komentaras“…

Tad šiandien – atviras interviu su Drąsiaus Kedžio seserimi Neringa Venckiene, kuri, net ir netekusi brolio, toliau tęsia kovą su pedofilų klanu. Šiandien Neringa Venckienė pakartoja tuos pačius žodžius, kuriuos prieš metus „Karštam komentarui“ ryžtingai ištarė jos brolis Drąsius Kedys: „Aš kovosiu iki galo“.

-Nuo pat pedofilijos bylos pradžios tam tikrų prokurorų ir jiems prijaučiančių žurnalistų akys buvo nukreiptos į Neringą Venckienę, t.y. Jus. Visus metus jautėsi ir matėsi akivaizdus noras susidoroti būtent su Jumis kaip teisėja. Kodėl? Iš kur tokia didelė saugumo struktūrų „meilė“ būtent Jums? Nes paskirti šitiek dienraščio puslapių ir šitiek brangaus televizijos eterio laiko…

-Tai labai paprasta – mano ir mano vyro teisinės žinios privedė iki to, kad pedofilijos byla visiškai nebūtų nutraukta. Ir todėl aš jiems esu labai didelė kliūtis šitame kelyje.

-Matosi – kaip diena, taip nauja šmeižto lavina Jums ant galvos. Ką manote apie paskutinįjį „šedevrą“ – L.Lasvastės interviu su L.Stankūnaite „Lietuvos ryte“, kur keliama versija, esą mergaitė buvo tvirkinama… Jūsų namuose?

-Kalbant apie L.Stankūnaitės versiją, kad mergaitė buvo tvirkinta globėjos namuose (Neringa Venckienė nusijuokė – KK), tai L.Stankūnaitė ne tam adresuoja – nes nuo 2009 m. spalio 13 d. iki 2010 m. balandžio 26 d. dieną naktį mūsų namuose ir darželyje buvo apsaugos darbuotojai. Tai L.Stankūnaitei reikėtų kreiptis į Kriminalinės policijos biurą, išsireikalauti darbuotojų, kurie saugojo mergaitę, vardus ir pavardes, – tai nebent tik toks variantas.

-Kaip Jūs reagavote į tokius mestus L.Stankūnaitės kaltinimus Jums žiniasklaidoje?

-Mano vyras į tokius straipsnius tai iš viso nekreipia dėmesio, o mama tai verkia… O man yra tas pats – aš žinau teisybę.

Aš manau, kad geriausia būtų, jei L.Stankūnaitė papasakotų, kokie yra mergaitės parodymai. Mergaitė apklausta penkis kartus: keturis kartus pedofilijos byloje ir vieną kartą dėl poveikio nukentėjusiajai. Tegul jinai viską papasakoja, ką mergaitė yra pasakojusi, tai tada visi supras, kas meluoja – ar mergaitė meluoja, ar L.Stankūnaitė, ar aš meluoju. Tegul papasakoja.

Ir kitas dalykas, tegul L.Stankūnaitė dar papasakoja, kokie yra melo detektoriaus duomenys, – kokia A.Ūso ir L.Stankūnaitės reakcija į klausimus buvo, ar sutampa tos vietos, kur Drąsius nurodė, kad mergaitė galimai buvo tvirkinta, kaip jinai buvo tvirkinta, kas tie žmonės. Tegul L.Stankūnaitė papasakoja visas melo detektoriaus reakcijas, ir žmonės supras, kas čia už teisybę kovoja, o kas nori išvengti baudžiamosios atsakomybės.

-Jūs sakote, kad žinote, kokia yra tiesa. Kokia yra tiesa?

-Mergaitė buvo išprievartauta.

Spekuliacijos ginekologo tema

-Tačiau savo interviu dienraščiui L.Stankūnaitė teigia, kad nebuvo atlikta mergaitės ginekologinė ekspertizė, ir kad ji jau visą vasarą reikalaujanti tokios ekspertizės. Tačiau, kiek žinau, yra Aukščiausio Teismo senato išaiškinimas, kas yra priskiriama seksualinei prievartai – tai yra ir vaiko lytinių organų laižymas (kas, beje, yra nustatyta ir prokuratūroje, ir parašyta A.Ūso kaltinamajame akte), tai ir „sysalo“ kišimas vaikui į burną… Ką dabar, praėjus keleriems metams, galėtų nustatyti … ginekologai?

-Kalbos apie išžaginimą nėra – aš esu mergaitę nuvežusi patikrinti, jinai nėra išžaginta.

-O ką galima nustatyti po kelių metų apie seksualinę prievartą?

-Nieko. Seksualinės prievartos požymius galima nustatyti tik per dvi savaites, ilgiausiai – per mėnesį.

Pirmas, kuris liepė Drąsiui nuvežti mergaitę, kad ją patikrintų ginekologas, buvo prokuroras Kiuršinas, po to – prokuroras Šileika, o galiausiai mergaitę norėjo patikrinti Vaiko raidos centre, kur mergaitė nesileido apžiūrima eksperto J.Paliulio.

-Čia tas pats, kuris tyrė ir Jūsų brolio mirties aplinkybes?

-Taip. Tai tie prokurorų veiksmai buvo visiškai beprasmiai, nes jokių požymių nustatyti jau nebuvo galima. Tą prokurorai turi žinoti.

Aš manau, kad tai buvo daroma tyčia, siekiant traumuoti mergaitę.

Prokuroras Kiuršinas klausė mano brolio, ar jis sutinka nuvežti mergaitę pas ginekologą. Brolis atsakė, kad sutinka, tik jeigu tai ką nors duos, ar tai nebus vien tik trauma mergaitei. Ir tada ekspertai atsakė, kad jau nėra galimybių ką nors nustatyti.

-O kodėl mergaitė nebuvo tiriama iš pat pradžių, kai tik Drąsius parašė pareiškimą?

-Lapkričio mėnesį buvo parašytas pareiškimas policijai, o gruodžio mėnesį jau A.Ūsas buvo susipažinęs su byla… Jau iš pat pradžių viskas buvo pradėta „gesinti“.

Medžiaga byloje rodo: mergaitė buvo prievartauta

-Garsiajame dienraštyje, kuris nuo pat pedofilijos skandalo pradžios aktyviai gynė A.Ūsą ir L.Stankūnaitę, rašoma, kad vienintelis kaltės įrodymas šitoje pedofilijos byloje – tai Drąsiaus Kedžio nufilmuotas dukrelės pasakojimas. Kiek čia yra tiesos?

-Kaltinamasis aktas, surašytas A.Ūsui, ir perduota byla į teismą nėra pagal filmuotą medžiagą, o pagal pirmąją mergaitės apklausą. Apie filmuotą medžiagą net nekalbama – būgtai jos iš viso net nėra.

Noriu pasakyti, kad mergaitė buvo apklausta penkis kartus, tačiau surašant kaltinamąjį aktą buvo remiamasi tik pirma jos apklausa.

-Kodėl?

-Aš manau, kad ją tiek daug kartų klausinėjo tikintis, kad ji pamirš. Tik dėl to. Tačiau net ir pirma apklausa patvirtina, kad ji buvo ne tvirkinta, o prievartauta. Jau pati pirma apklausa tą patvirtino.

-Kad mergaitė buvo ne tvirkinta, o prievartauta?

-Taip.

Byloje – pakankamai įrodymų L.Stankūnaitės atžvilgiu

-Minėtame dienraščio straipsnyje L.Lavastė cituoja pareigūną, dalyvavusį pedofilijos bylos ikiteisminiame tyrime, – atseit toje byloje nėra jokių įrodymų prieš L.Stankūnaitę. „Nieko naujo prokurorai, kuriems būtų grąžinta byla, neišras. Viskas buvo patikrinta iki šapelio“, – cituojamas pareigūnas. Tačiau, kiek žinau, Jūs rašėte daugybę skundų ir net kai kuriems prokurorams siekėte baudžiamųjų bylų iškėlimo dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba, – tai rodo, kad vis dėlto ne viskas šitoje byloje buvo ištirta. Kas gi nebuvo patikrinta iki šapelio?

-Aš manau, kad byloje pakankamai įrodytų, jog L.Stankūnaitei būtų pareikšti įtarimai. O kalbant, kas nebuvo byloje patikrinta, tai nebuvo išreikalauta dauguma telefoninių pokalbių išklotinių, nebuvo nustatyti IM-ėjai, ir apskritai ištrauktos telefoninių pokalbių išklotinės nebuvo įdėtos į bylą. Tik prokuroras E.Šileika surašė pažymą, kad nėra jokių reikšmingų bylai duomenų. Bet mes tų išklotinių nematėme, ir aš manau, kad būtent ten ir yra tie bylai reikšmingi duomenys, kadangi jų neįdėjo į bylą.

Aš galiu pasakyti, kad dauguma E.Šileikos veiksmų prasilenkia su sveiku protu. Pavyzdžiui, jis yra paėmęs visų žmonių, kurie lankėsi „Baltosiose burėse“, nuotraukas. Bet jis niekada nepaėmė A.Ūso, J.Furmanavičiaus, L.Stankūnaitės ir V.Naruševičienės asmenų, kuriems jie skambino, ir tų asmenų, kurie jiems skambino, pagal pokalbių išklotines nuotraukų. Nes gali būti, kad būtent pagal tai paaiškėtų tas trečias, kuris galimai prievartavo mergaitę. Tai prokuroras apkrauna bylą ir medžiagą, kuri neturi jokio ryšio, deda į bylą, o, ką reikia, nepadaro.

-L.Stankūnaitė savo interviu taip pat teigia, kad ji žinanti, jog jokių naujų aplinkybių byloje neatsirado. Iš kur L.Stankūnaitei gali būti žinomos pedofilijos bylos aplinkybės?

-L.Stankūnaitė pasigyrė, kad studijuoja teisinę literatūrą, gal ir kodeksus jau pramoko. Tai L.Stankūnaitei tokiu atveju reikėtų žinoti, kad, jeigu jau surašytas kaltinamasis aktas, tai prokuratūra pripažino, kad yra pakankamai duomenų perduoti bylą teismui. Ir būtent tame kaltinamajame akte kaip nusikaltimo vieta nurodyta L.Stankūnaitės gyvenamoji vieta. Tai kažkaip logiškai nesueina – kaip A.Ūsas galėjo mergaitę tvirkinti be L.Stankūnaitės žinios jos nuomojamame bute?

Taigi, tegul L.Stankūnaitė iš L.Kraujutaitienės gauna visą bylos medžiagą ir pasako, ką penkiose apklausose mergaitė parodė. Tegul paviešina mergaitės kompeksinę psichiatrinę-psichologinę ekspertizę, tegul papasakoja, kaip sugebėjo uždirbti virš 60 tūkstančių litų per metus ir tokias sumas deklaruoti, kaip jinai sugebėjo geriausios markės naujais automobiliais važinėti, iš kur pas ją tas turtas. Ir tegul dabar nemeluoja, kad jinai yra vargšė – deklaravo tūkstančius. Tai kur dabar tie pinigai dingo?

Kaip vyko apklausos

-Iš tam tikrų televizijos laidų, ginančių A.Ūsą ir L.Stankūnaitę, buvo galima susidaryti įspūdį, kad mergaitė buvo apklausinėjama pareigūnų apklausose dalyvaujant arba Drąsiui Kedžiui, arba Jums. Gal galėtumėte papasakoti, kaip iš tiesų vyko tos apklausos? Ar turėjote galimybę mergaitei užminti ant kojos, pamerkti akį, įgnybti, pasufleruoti į ausį ar kitaip duoti kokį ženklą mergaitės apklausų metu?

-Tie, kas sako, kad mergaitės apklausose dalyvavo arba Drąsius, arba aš, – meluoja. Galiu pasakyti, kad mergaitė buvo penkis kartus apklausta. Vaiko kambaryje, kur buvo apklausinėjama mergaitė, buvo tik mergaitė ir psichologė. Tik per vieną apklausą buvo dvi psichologės, kadangi, pagal A.Ūso prašymą, buvo atvežta psichologė iš Vilniaus. Tada mergaitė, pamačiusi svetimą žmogų, pasakė, kad jau pasakojo „anai psichologei“, nekalbėjo, tuomet pakvietė seną psichologę, ta sėdėjo kampe, o mergaitę apklausinėjo įtariamo pedofilo iškviesta psichologė. Tačiau, kai yra teisybė, vis tiek nieko negalima padaryti…

Vienoje apklausoje, man dar brolis pasakojo gyvas būdamas, A.Ūsas atsivedė keturis advokatus: Smirnovą, Kraujutaitienę, Vasiliauską ir Valiulį, ir apklausus mergaitę, teisėjas Liatukas pasakė: „O kam tiek advokatų reikia? Dekanidzė dešimt turėjo, vis tiek mirties bausme nuteisė“.

Mano brolio mergaitė buvo apklausta penkis kartus, apklausose nedalyvaujant nei man, nei broliui. O L.Stankūnaitės sesers V.Naruševičienės mergaitė buvo apklausta tiktai vieną kartą, apklausoje dalyvaujant V.Naruševičienei.

-O kodėl taip?

-Aš manau, kad tam, jog mergaitė bijotų motinos ir nekalbėtų.

-O jūs nesėdėjot per savo brolio dukrelės apklausas ir nemirksėjot, kalbėk tą ar nekalbėk to?

-Niekada! Tačiau visose apklausose būdavo tokie klausimai: kas tau liepė sakyti? Kas tau šiandien liepė sakyti? Gal tau ką nors pažadėjo? Ką tau liepė tėtė? Ką tau liepė Neringa? Visi variantai seniai yra patikrinti ir atkritę. O mergaitei tai atrodė, kaip čia taip yra: ji tiek pasakoja, o suaugę dar vis nesusigaudo.

Prokuratūra net paskyrė ekspertizę, kad būtų ištirta, ar kambaryje, kur Drąsius filmavo mergaitę, televizoriuje neatsispindi mano rankų mostai – nes buvo išspausdintas viename dienraštyje straipsnis, kad esą televizoriuje atsispindi mano rankų mostai, esą aš rodau mergaitei, ką rodyti. Tai ekspertizei buvo išleista per 20 tūkstančių litų, tačiau niekas nepasitvirtino. Nejaugi prokuratūra neturi kur pinigų dėti?

Kaip L.Stankūnaitė mergaitės apklausą sutrukdė

-Mano žiniomis, buvo viena mergaitės apklausa, kurią L.Stankūnaitė, įsiveržusi į kabinetą, sutrukdė. Ar Jums kas nors žinoma apie tai?

-Taip, tai buvo.

-Apie ką ten pasakojo mergaitė, kad motinai reikėjo veržtis ir rėkti, kad „tu tylėk, nepasakok“?

-Tai buvo berods antra mergaitės apklausa. L.Stankūnaitė apie tą apklausą neturėjo būti informuota, kadangi ji byloje yra niekas – įtarimai pareikšti buvo tik A.Ūsui. Ir tada ji arba iš A.Ūso, arba iš prokurorės G.Ročienės sužinojo apie mergaitės apklausą.

Policijoje, vaiko apklausos kambaryje, buvo tiktai mergaitė ir psichologė. L.Stankūnaitė įlėkė į tą vaiko apklausos kambarį ir pasakė: „Nieko nepasakok!“ . Taip ir pasakė – tai yra užfiksuota protokole, ir po to mergaitė pasakė psichologei: „Apie Andrių Ūsą aš daugiau nieko nenoriu pasakot“.

-Čia po to, kai L.Stankūnaitė įsiveržė į apklausos kambarį?

-Taip. L.Stankūnaitė sutrukdė apklausą.

-Tai kodėl?

-Tai dėl to, kad jinai vienareikšmiškai susijusi su A.Ūsu. Jeigu motina būtų nesusijusi, tai ji kaip tik sakytų: klausinėkit mergaitę, kuo labiau išklausinėkit, gal čia tikrai kažkas atsitiko.

-Tai L.Stankūnaitė yra sutrukdžiusi vieną mergaitės apklausą?

-Taip. Viena apklausa dėl L.Stankūnaitės iš esmės neįvyko. Per tą apklausą mergaitė beveik nekalbėjo, tik iš piešinių matosi, kad buvo prievartos veiksmai.

-Palaukit. Kambarys, kuriame buvo apklausinėjama mergaitė, yra Kauno kelių policijoje, ketvirtame aukšte. Į policiją taip paprastai nepateksi. Tai kaip L.Stankūnaitė sužinojo, kokiame kabinete ir kelintą valandą vyksta mergaitės apklausa, ir kaip apskritai ją ten policija įleido? Ar po tokio L.Stankūnaitės įsibrovimo į mergaitės apklausą neturėjo būti pareikšti L.Stankūnaitei įtarimai dėl poveikio nukentėjusiajai?

-Spėju, kad čia viskas galėjo būti suderinta. Gali būti, kad prokurorė G.Ročienė viską jai leido. Nes ir pačios L.Stankūnaitės yra pasakyta, kad „man prokurorė leido“.

Beje, net įrašas yra, kaip L.Stankūnaitė įbėga į vaiko apklausos kambarį ir rėkia, kad mergaitė nieko nekalbėtų, nors L.Stankūnaitei niekas apie tą apklausą nebuvo pranešę.

-Kokios jėgos mestos į šitą bylą – L.Stankūnaitė žino, kokią dieną, kokią valandą bus apklausiama dukra, ji įleidžiama policijoje į apklausos kambarį, jai leidžiama sutrukdyti apklausą… Bet jeigu L.Stankūnaitė įbėga į apklausą ir sutrukdo, ar tai ne trukdymas pareigūnams dirbti savo darbą?

-(Neringa Venckienė atsidūsta) Dėl poveikio nukentėjusiai ikiteisminis tyrimas yra nutrauktas. Čia viskas aišku… Jūs patys matote, kas čia darosi.

Ginekologinė ekspertizė – tik priedanga

-Norėčiau grįžti prie mergaitės ekspertizės. Ar gali būti, kad remiantis „ginekologine ekspertize“, kurios prašo L.Stankūnaitė ir apie kurios būtinumą jau ne viename straipsnyje rašo „Lietuvos rytas“, puikiai žinant, kad po tiek laiko ekspertizė būtų beprasmiška, po šios ekspertizės priedanga yra siekiama paimti mergaitę iš jūsų namų, izoliuoti nuošalioje vietoje ir bandyti „apdoroti“ vaistais bei hipnoze? Nes, kiek prisimenu, vos savaitę pabuvusi Vaiko raidos centre mergaitė pamiršo ir kaip šaškėmis žaisti, ir koks pusseserės vardas, ir kur pas kaimynus yra sūpynės…

-Kai mergaitė buvo uždaryta į Vaiko raidos centrą, mergaitė buvo visiškai sveika. O kai išsireikalavau iš Vaiko raidos centro dokumentus, tai, pasirodo, mergaitei buvo duodami įvairūs vaistai: ir geriami, ir lašiukai, o mergaitė pamiršo ir pusseserės vardą, ir kur sūpynės, ir kaip šaškėmis reikia žaisti pamiršo… Kažkas ten tikrai buvo daryta.

O dėl dar vienos mergaitės ekspertizės, tai galiu pasakyti, kad po dviejų metų mergaitės prievartos požymių negalima nustatyti. Norai prasilenkia su sveiku protu.

Beje, kai pedofilijos byla buvo prokurorės G.Ročienės žinioje, netgi tada buvo paimtas mergaitei siuntimas iš Garliavos šeimos klinikos į Vaiko raidos centrą. Aš bandžiau išsiaiškinti, kas buvo išėmę siuntimą, tačiau ten neva neprisiminė.

Taigi, ir A.Ūsas, ir L.Stankūnaite pastoviai prašė, kad mergaitė būtų nuvežta į Vaiko raidos centrą, į vadinamąją vaikų psichiatrinę ligoninę. Ir kai mergaitės nesugebėjo padaryti psichiškai nesveika, tai dabar L.Stankūnaitė pradėjo ieškoti visokių fizinių trūkumų.

-Medicinos auditas prie SAM nustatė, kad mergaitė į Vaiko raidos centrą buvo uždaryta neteisėtai. Vaiko raidos centras šias audito išvadas apskundė teismui. Ir ši istorija, kiek žinau, dar nesibaigė? Dar vyks teismai?

-Taip, ši byla nagrinėjama Vilniaus apygardos administraciniam teisme. Aš parašiau prašymą, kad ir mane įtrauktų į bylą, ir gavau pranešimą, kad aš šitoje byloje įtraukta trečiuoju suinteresuotu asmeniu ir kad man reikia pateikti atsiliepimą į ieškinį. Medicinos auditas pripažino, kad Vaiko raidos centras neteisėtai priėmė, o Kauno r. Vaiko teisių apsaugos tarnybos vadovė Dabašinskienė neteisėtai patalpino mergaitę į Vaiko raidos centrą.

Byla kvepia saugumu

-Kaip jūs galvojate, koks visoje šitoje istorijoje yra saugumo vaidmuo? Nes ir buvusi vaiko teisių apsaugos kontrolierė R.Šalaševičiūtė per filmavimąsi vienoje TV laidoje vienam buvusiam prokurorui prasitarė patyrusi saugumo spaudimą… Matome labai aktyvų L.Stankūnaitės gynimą – susidaro įspūdis, kad prokurorai šitoje byloje yra tapę L.Stankūnaitės advokatais.

-Svarstant apie tai, kad, kai buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, dar nebuvo jokių žinių, kad galimai J.Furmanavičius yra įsivėlęs į bylą, tai dėl ko tada buvo „gesinama“ ta byla? Tai gali būti, kad tikrai buvo A.Ūso ryšiai su saugumu. Bet čia saugumas turėtų atsakyti, ar A.Ūsas buvo informatorius, ar koks slaptas saugumo darbuotojas, ar ne.

-Jeigu į šį klausimą būtų atsakyta, tai visa pedofilijos byla pasirodytų visiškai kitoje šviesoje.

-Tuomet iškiltų ir toks klausimas: jeigu jis – saugumo darbuotojas, tai nejaugi jis neturėtų būti teisiamas už galimai mergaitės prievartavimą? Nes jeigu jis – saugumo darbuotojas, tai viskas galima?

Beje, aš manau, kad A.Ūsas būtų buvęs saugus, jeigu jam, kaip įtariamam pedofilui, būtų paskirta kardomoji priemonė suėmimas. Manau, kad tokiu atveju šiandien A.Ūsas būtų buvęs gyvas. O jeigu valstybė išleido milijoną litų ir nesugebėjo jo apsaugoti…

Kaip ieškoma sliekų ant asfalto

-L.Stankūnaitė „Lietuvos ryte“ sako: „Kodėl D.Kedys neparodė mergaitės ginekologams? Todėl, kad būtų paaiškėję, jog vaikas niekada nebuvo lytiškai išnaudojamas“. Ką apie tai galėtumėte pasakyti?

-L.Stankūnaitei, kuri šiuo metu studijuoja teisines knygas, reikėtų atsiversti Baudžiamojo kodekso 149 ir 150 straipsnius, kad jinai rastų skirtumą tarp seksualinio prievartavimo ir išžaginimo. Byloje nėra duomenų dėl mergaitės išžaginimo, byloje yra duomenys, kad mergaitė seksualiai prievartauta. Tai L.Stankūnaitei reikėtų į tuos du BK straipsnius gerai įsiskaityti ir dar gal kreiptis į advokatę L.Kraujutaitienę, kad ši dar smulkiau paaiškintų. Manau, kad čia L.Stankūnaitė ieško visai ne to, ko reikia.

-Apie kokią 2009 m. lapkričio 5 d. mergaitės pažymą L.Stankūnaitė kalba? Kaip suprantu, po to, kai mergaitė buvo uždaryta į Vaiko raidos centrą, ji buvo Kauno klinikose apžiūrėta ginekologo?

-Iš pradžių prokuroras Kiuršinas norėjo, kad Drąsius nuvežtų mergaitę patikrinti pas ginekologą. Tačiau ekspertams pasakius, kad ta apžiūra nieko neduos, o mergaitei bus tik trauma, mergaitė nebuvo nuvežta. Po to mes nutarėm, kad gal gerai būtų mergaitę apžiūrėti, ir aš buvau užregistravusi mergaitę į klinikas – nes mergaitei vis tiek su moterim smagiau. Tačiau tą dieną aš negalėjau, o paskui mergaitę uždarė į Vaikos raido centrą. Ten man atvežė prokuroro Bieliausko nutarimą dėl mergaitės apžiūrėjimo. Tada, būdama stresinėje situacijoje ir žinodama, kad nieko negalima nustatyti, aš sutikau. Bet kai atvežė tą seną ekspertą Paliulį, tai aš mergaitę šiaip ne taip sugebėjau nurengti, bet ji vis tiek nesidavė Paliulio apžiūrima Vaiko raidos centre. Ir tada, sugrįžus iš Vaiko raidos centro, aš ją užregistravau į Kauno klinikas ir lapkričio 5 d. ji ten buvo apžiūrėta. Ir tą dieną – va, turiu pažymą, mergaitei buvo išrašyti vaistai nuo kirmėlių.

-Ar L.Stankūnaitė, kuri nuo spalio 5 d. yra saugoma valstybės, rūpinosi, kad apsauga būtų skirta ir mergaitei?

-Nei byloje aš jokių L.Stankūnaitės skundų nemačiau, kad mergaitei būtų paskirta apsauga, nei ji dalyvavo teisme, kur buvo sprendžiamas apsaugos mergaitei klausimas, – aš buvau apskundusi neteisėtą sprendimą panaikinti mergaitei apsaugą, ir nuo rugsėjo 3 d. mergaitė vėl yra saugoma. Dabar ji vėl lanko darželį – paruošiamąją grupę.

Dar pakovos

-Vienoje televizijos laidoje vienas prokuroras per reklaminę pertrauką pasakė: „Reikia tik atimti iš Venckienės imunitetą ir rasime už ką jai sukurpti bylą“. Ką tai Jums sako?

-Kad kryptis išlieka ta pati – „gesinti“ bylą ir susitvarkyti su tais, kurie kovoja su iškrypėliais. Bet aš manau, kad jiems nepasiseks. Taip negali būti gyvenime, kad tiesa pralaimėtų. Aišku, tai – tik laiko klausimas.

O aš galiu pasakyti: aš tikrai nenusileisiu ir kovosiu iki galo.

Jie galvoja, kad aš darbą keisiu į brolį ir į mergaitę. Jeigu jie taip galvoja, tai jie labai klysta – aš tą darbą susirasiu kitą. O jeigu man panaikins teisėjos imunitetą, tai yra dar kitų būtų pakovoti – ir dar didesnėmis priemonėmis.

Kai moki rašyti – teisybės neužgesinsi.

Beje, vienoje V.Gaivenio laidoje buvo pasakyta, kad esą Drąsius A.Ūsui nusiuntęs tokią žinutę: „Dabar aš tave padarysiu pedofilu“. Tai, kad Drąsius siuntė žinutę A.Ūsui, yra tiesa, tačiau žinutės turinys yra A.Ūso melas. Žinutės turinys buvo maždaug toks: „Aš, iškrypėli, vežu pareiškimą registruoti“.

Tai dar daug kas nežino, kad galimai A.Ūsas, žinodamas, kad Drąsius važiuoja į policiją, nulėkė į VPK – Kauno miesto VPK Drąsiaus pareiškimo neužregistravo, išmetė į šiukšlių dėžę. (Tas pareigūnas, jo pavardė Vanagas, paskui nubaustas darbovietėje..) Ir tik tada Drąsius nuvežė pareiškimą į Panemunės policijos komisariatą, ir tik tenai buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Kai praėjusių metų birželio 9 d. buvo trečia mergaitės apklausa, ir A.Ūsas atsivedė keturis advokatus, tai vienas iš tų advokatų – Deivis Valiulis, buvęs Artūro Paulausko advokatų kontoros advokatas, A.Sadecko vadovauto Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto patarėjas, tada pasakė: „Jūs nežinot, kam jūs kelią pastojot“. Tuo metu dar niekas nesuvokė kam…

-Ir kam? Ar dabar jau žinot?

-Pedofilų tinklui. Manau, kad čia toks pedofilų tinklas, kad net baisu…

-Ačiū už pokalbį.

Kalbėjosi Giedrė Gorienė

2010-10-07

Komentarai

 

 

 
 1. Nu ir debilai tie kedofilai.O sita Venckiene seniai teist reikia.Pinigus dalinasi "pedofilija" prisidengdami

  Thumb up 0 Thumb down 1

 2. kovok lygi galo -kelio atgal nera -mes ,m zmones , uz mergaite -mazi vaikai apie seksa neismani ir pasakoja tai , ka patyre.KLAIpeda su JUMIS .SEKMES

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Slapyvardį pasirinkai teisingai.Iš kur būsi – iš seimo ar policijos? Labai įdomu ekspertai.eu pateikia, kas rašinėja tokius išsigimėliškus "komentarus" – pasirodo, dauguma jų iš seimo ir policijos. Gražu? Štai kur "liaudies" atstovai – tai jiems Lietuvos žmonės trukdo siautėti, todėl jie norėtų sudaryti įspūdį, kad neva yra dar ir pedofilus garbinančių žmonių ar žudikus remiančių, tai jie nori įpiršti tokius banditiškus variantus, kad pridengtų SAVO nusikaltimus. Nepasislėpsit nei už kompiuterių, nei už uniformų – teks atsakyti už visas niekšybes ir tau, aga, būtų didelė garbė N.Venckienei nuvalyti batus, tačiau greičiau teks kalėjime šluoti kameras.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Venckienę kovoje prieš visą pedofilų tinklą.Žiauru, kai šeimai ir dar teisininkų reikia kovoti su tokia mafija,kuri susiformavo Lietuvoje per 20 metų. Negi žmonės dar neatsikvošėjo kokias struktūras kūrė Paulauskas , pradėjęs dirbti Generalinėje prokuroru? Labai gyrėsi suformavęs ir surinkęs kadrus. Todėl nenuostabu, kad jis kovoja dėl savo mafijos narių, nenorėdamas prarasti įtakos .Ką reiškia, kai Lietuvos valsybės tarnyboje dirba buvę KGB-istai ir jų vaikeliai.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. aga noreciau as tavo snukeli pamatyt lauk pedofilu gyneja is cia.o jums neringa stiprybes ir jusu teveliams dideles stiprybes. ateis sakutes tuoj iskrypeliams.tai iviliosim i tinklus kelsim i medzius ir nupjausim sysalus

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. ko mano komentaro nieks neidejo?pikta as ant tu iskrypeliu kurie cia neleidzia normaliems bendraut,eikit pas lavaste kavos atsigert

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Jei Medicinos auditas prie SAM nustatė, kad mergaitė į Vaiko raidos centrą buvo uždaryta neteisėtai, reiskia buvo padarytas nusikaltimas. Lietuvos respublikos baudziamojo kodekso 146 straipsnis 3 dalis: Neteisėtas laisvės atėmimas. Tas, kas neteisėtai atėmė žmogui laisvę uždarydamas jį į psichiatrijos ligoninę ne dėl ligos,baudžiamas areštu arba laisvės atėmimu iki penkerių metų. Nusikalteliai yra zinomi (Vaiko raidos centras neteisėtai priėmė, o Kauno r. Vaiko teisių apsaugos tarnybos vadovė Dabašinskienė neteisėtai patalpino mergaitę į Vaiko raidos centrą). LR BK straipsmis yra. Reikalingas gerb. Venckienes pareiskimas.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. Kreipkis Nersa tu ir sito straipsnio autore i ekspertus – tegul patikrina jusu abieju psichika, nes baisu darosi kokia cia kose uzviret. Abi susije su kriminaliniais nusikalteliais – vienos vyras zmogzudys, kitos brolis. Tai ir susigiedojo abi. Labai tikiuosi jus abi matyt supuvusias kalejime uz nekaltu zmoniu juodinima ir mela.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. Paskaičiau…
  Ir tik tada Drąsius nuvežė pareiškimą į Panemunės policijos komisariatą, ir tik tenai buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.
  Iš to ir darau išvada, kad galimai per pažintis gavo pažymą, kad mergaitė prievartauta L.Stankūnaitės bute…nors jo tyrėjas net neaplankė ir tyrimo nebuvo…

  Thumb up 0 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 5
Naujuoju MRU Tarybos pirmininku išrinktas prof. dr. Egidijus Jarašiūnas 4
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (2)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (3)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (3)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (7)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...