Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Spalis 26 Pirmadienis
 

N.Puteikis: Kai prokuratūroje – „MG Baltic“ įtakojamų prokurorų kohorta, tik Seimo specialioji komisija gali išpainioti koncerno neteisėtų įtakų ryšius 

2017-04-05 13:11 | Politika | Komentarų (17)

Seime - didysis politikų skaidrumo išbandymas: N.Puteikis pradeda rinkti parašus dėl specialios Seimo komisijos neteisėtoms "MG Baltic" koncerno įtakoms tirti sudarymo. KK nuotr.

Prieš savaitę į STT iškviestas liudyti Seimo narys Naglis Puteikis iš klausimų teigia supratęs, kad „MG Baltic“ koncerno viceprezidentas R.Kurlianskis dirbo ne tik su (jau buvusiu) VMI vadovu D.Bradausku, bet ir su buvusia Nacionalinės žemės tarnybos direktore D.Gineikaite.

Epizodas, apie kurį buvo apklausinėjamas N.Puteikis, vyko 2015 metais. Sužinojęs, kad Nacionalinė žemės tarnyba sostinės Tujų gatvėje esančiam sklypui, kurį įsigijo „MG Baltic“, priskyrė, anot parlamentaro, „milžinišką plotą“, politikas kreipėsi į Seimo Antikorupcijos komisiją prašydamas ištirti, kodėl žemėtvarkos tarnyba priskyrė tam kompleksui tą milžinišką plotą.

„Po to, kai aš parašiau Antikorupcijos komisijai, komisija į darbotvarkę šito klausimo netraukė. Aš parašiau antrą raštą, vis tiek netraukė. Aš užpykau, pajutau, kad čia kažkas ne taip, ir parašiau Generalinei prokuratūrai.

Kaip suprantu iš (STT klausimų) konteksto, Generalinė prokuratūra pradėjo kažkokius veiksmus Nacionalinės žemės tarnybos atžvilgiu, kuri užsispyrė ir nusprendė peržiūrėti kažkokį tai sprendimą, nenaudingą „MG Baltic“. Ir „MG Baltic“, tai yra jų atstovas R.Kurlianskis, pradėjo analogiškus veiksmus, kaip su D.Bradausku, tai yra spausti.

Spaudimo metu buvo naudojamas toksai būdas – nežinau, kuris pasakė, spėju, kad R.Kurlianskis, bet kontekstas yra toks: „tu, Gineikaitei, nesilaužyk, duok mums tą milžinišką žemės sklypą, nekreipk dėmesio į prokuratūros veiksmus, mes susitvarkysim, nekreipk dėmesio į N.Puteikio raštus, nes jis prašė iš „MG Baltic“ paramos, jos negavo, tai čia keršija. Vienu žodžiu, tu nesirūpink ne savo reikalais – mes susitvarkysim reikalus Generalinėje prokuratūroje ir mes sutvarkysime reikalus su politikais. Ir jeigu čia pavieniai politikai, priklausantys mišrioms grupėms, piktinasi ar kažką tai rašo, nekreipk dėmesio.“

Noriu pasakyti, kad aš niekada iš jokių „MG Baltic“ įmonių neprašiau paramos, nesvarbu, kurioje partijoje buvau.

Taigi šitas epizodas, mano nuomone, labai svarbus ta prasme, kad „MG Baltic“ imperija tvarkosi su valstybės institucijomis taip, tarsi R.Kurlianskis būtų vicepremjeras – jis tvarko valstybės reikalus. Ir D.Gineikaitė, ir Valstybinės mokesčių inspekcijos vadovas paklūsta.

Iš to darau tokią išvadą: frazė, kad „aš Generalinėje prokuratūroje susitvarkysiu“, turi pagrindą, nes daugybė iki tol buvusių pačių geriausių prokurorų stebuklingu būdu atsiduria „MG Baltic“ tarnyboje.

Kitaip tariant, šis epizodas man rodo, kad „MG Baltic“ yra atskira valstybės sudėtinė dalis, vykdomoji valdžia, kuri tvarko visus reikalus – ir netgi Generalinėje prokuratūroje gali susitvarkyti“, – trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo N.Puteikis.

Kadangi tokių politikų, kurie galėjo patirti koncerno poveikį, gali būti ir daugiau, ir jų gali būti tiek Seime, tiek Vyriausybėje, o tokie politikai – pažeidžiami, be to, politiko manymu, tiek D.Bradauskas, tiek Kelių direkcijos vadovo pavaduotojas, tiek D.Gineikaitė išvengs kaltinimų, N.Puteikis pranešė šiandien pradedantis rinkti parašus dėl specialios Seimo komisijos „MG Baltic“ neteisėtiems poveikiams tirti sukūrimo.

„Geriausias ginklas prieš tokius dalykus – viešumas“, – įsitikinęs N.Puteikis.

„D.Bradausko epizode yra dovana – daiktas, kurį turi tik trisdešimt žmonių Lietuvoje – laikrodis, bet Generalinės prokuratūros atstovas Antikorupcijos komisijos posėdyje, kai aš uždaviau klausimą: „Ar pradėsite ikiteisminį tyrimą dėl jo?“, atsakė, kad „nėra jokių įrodymų, kad jis ką nors gavo, o jeigu kartais ir gavo, galbūt už gerus darbus“.

Iš čia aš darau išvadą, kad prokuratūroje vis dar yra didžiulė kohorta įtakojamų prokurorų arba prokurorų, kurie jau susitarę su „MG Baltic“, kad jie netirs D.Bradausko epizodo, o po to jie gaus darbą „MG Baltic“.

Taigi, gaunasi taip, kad tik Seimas su specialia komisija gali tokius ryšius išpainioti ir paskelbti visuomenei“, – mano Seimo narys.

„Jeigu Generalinės prokuratūros atstovas gina „MG Baltic“ avansu, tai įsivaizduokime, kas darosi su politikais, esančiais Seime. Jeigu man už akių „MG Baltic“ sako, kad aš prašiau pinigų, jų negavau ir todėl aš keršiju rašydamas raštus dėl kažkokių jų sukčiavimo atvejų, tai aš stengiuosi suvokti, kiek Seime yra politikų, kurie prašė ir gavo pinigų ir kurie atstovauja „MG Baltic“ ar kitus koncernus, lygiai kaip mano minėtas prokuroras (kad) gina „MG Baltic“. Aišku, žiūrėdamas į tuos kolegas, kurie nuėjo į „MG Baltic“, ten dirba ir gauna milžiniškus atlyginimus“, – kalbėjo N.Puteikis.

Iš to epizodo jis sakė susidaręs nuomonę, kad dalis valstybės tarnyboje esančių asmenų ne tik gaudavo, bet ir tebegauda antrą algą – iš koncerno.

„Mes jau skaitėme tas schemas, tas išklotines: jeigu „MG Baltic“ moka antrą algą Kelių direkcijos viršininko pavaduotojui, tai tikėtina, kad ir D.Bradauskas gaudavo antrą algą, ir D.Gineikaitė gaudavo antrą algą, ir daugybė prokurorų greičiausiai iki šiol tebegauna antrą algą. Kada jie apsišviečia arba ateina momentas, kai jie nebegali daugiau dirbti, jie pereina į koncerną.

O koncernas finansuoja save iš tokių sukčiavimo atvejų, kada pastatams priklauso keletas arų, o gauna per Gineikaitę septynis hektarus. Valstybė, užuot pardavusi septynis hektarus aukcione ar konkurso būdu juos išnuomojusi ir gavusi 150 milijonų ir padidinusi žmonėms minimalias algas ar pensijas, finansuoja „MG Baltic“, kad jis galėtų mokėti antras algas valstybės tarnautojams“, – kaip dar vieną iš motyvų, kodėl reikia tirti „MG Baltic“ neteisėtą įtaką Seimo specialiojoje komisijoje, išdėstė parlamentaras.

N.Puteikis taip pat mano, kad, jeigu tokia Seimo speciali tyrimo komisija bus sukurta, ji turėtų išsiaiškinti ir tuos pareigūnus, kuriuos savo priešmirtiniame raštelyje turi omenyje pareigūnų akivaizdoje nusišovęs „Mitnijos“ vadovas A.Gureckis.

Komentarai

 

 

 
 1. nenustebčiau,kas galiausiai ponas Mockus taptų prezidentu,o jo paskirta būtų ppremjeras,gal net seniai tai vyksta,o kol kas p-agal viską jie valdo lietuvą ir tyčiojasi iš bukų pilieęių,kuriuos kaimo elitas vadina runkeliais ir tvoriniais,žmonės užpyks ir daugiau niekur neis……juokingiausia ,kai Butkevičius sėdėjo už 15K ŽALIŲ,GAL KOKIAM PONUI IŠ KLANO NEITIKO……MES TO IR VERTI-TIK IŠLAIKYKIT ŽMONES,KURIE VALSTYBEI NEDIRBA….O PILIEČIAI GYVENA PUSBADŽIU……o kai pradės badauti,žezultatai neprognozuojami-iįvažiuoja jie jau į trerečias valstybes-IR KOL KAS JIE RAMŪS-TIK BANKIRIAI PER MNAKTĮ PABĖGO,TIKIUOISI ,ATEIS LAIKAS IR JIE BUS PRIVERSYTI BĖGTI,PALIKĘ VISKĄ ….

  Thumb up 1 Thumb down 0

 2. lietuva teisėsaugos neturi-TA ,PRASME,KAD per 26 metus MATĖM JOS -REZULTATUS……..EBSW (konsernas) gal pamenat ,kokie PROKURORAI TYRĖ???bankai,Kiesš nužūdymas,kas užsakovai? pedofilijos byla,karininko Pocūno išstūmimas iš 9 aukšto Breste(Baltarusijoje)…..ar esat girdėję,kad kas nors ištirta…DABAR DIDŽIAUSI NUSIKALTĖLIAI MERGAITĖS SENELIAI…o iš VALSTYBĖDS IŠVOGTI MILIJARDAI,IR MKAS TURI TAI TIRTI??>????TŪKSTANTĖ KARTŠ PIGIAU BŪTŲ TEISININKUS -PASISAMDYTI IŠ KOKIOS VOKIETIJOS….o dabar nieko nesiskiriam nuo RŪSIJOS-tikra mažoji lietuva.,ačių prezidentei,kad paskiriua ntokius kietus generalinius,teisėjus,susidaryti galima tik vieną nuomonę-NIEKAS NENORI,kad LIETUVA TAPTŲ DEMOKRATINE VALSTYBE…..AČIŲ BUVUSIAI VALDŽIAI,WSIO ZAKONAI,PREZIDENTAMS

  Thumb up 1 Thumb down 0

 3. Mockaus gaujos bendrai nieko nebijo,nes jie turi savo sarga -prokurora ,labai girdeta,labai daug “nuveikusi” lietuviskam teisingumui,tiesa paskutiniu metu velniskai isblyskusi ir sukudusi.Uz tiek milijonu kysiu ir tiek sunaikintos Lietuvos ir pilieciu,teisineje valstybeje tokie mockai su kurlianskiais sedetu uz grotu ir maitintusi duonele is pjuvenu ir uzgertu balos vandenuku.O Lietuvoje,jie tiesiog visagaliai ir vadovauja seimo ir valstybes nieksams.O tie valdzios nieksai bando apsimesti esa susirupine,bet laimingi kai gauna vodkos dezele prikista jevriku.Labai sauniai atrodo,kai prokuroras tyres AA Gurecko privedima prie savizudybes,dabar be skrupulu dirba pas Mocku.O gal kai atliko si tyryma irgi jau dirbo Mockaus gaujos naudai??? O kiek tokiu dirbanciu janceviciu ir panasiu dar nepasiviesine??? Cia gera kova su korupcija paskelbusi valdzios grupe ,vadovaujama prezidentes.Tik ta kova nukreipta ne i korupcijos vykdytojus ypac stambiu mastu ,pasitelkiant galimai ir zmoniu naikinima,bet kova ,atvira kova pries tuos,kurie nesitaiksto ir nenuilstamai kovoja su tokiais mockiaus ir kurianskiu tipo veikejais.

  Thumb up 5 Thumb down 0

 4. Tai Mockus vadovauja visai Lietuvos mafijai, jeigu valdo seima, prokuratura, mokesciu inspekcija ir kt.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 5. Puteiki pasiskiepyk nuo cheminiu ataku, nes isgirsime kad jau sergi nepagydomu veziu ar sirdies sustojimu, nenustacius diagnozes. Esi drasus stodamas pris tokia komunistine ir KGBistine mafija. Lietuvai reika svarios prokuraturos ir teismu.

  Thumb up 8 Thumb down 0

 6. Šaltinis SFO (Serious Fraud Office):

  In December 2014 charges were brought against Alstom Power Ltd, Nicholas Paul Reynolds and John Venskus, who is being prosecuted under his real name Johanes Villi Venskus. These alleged offences were committed between February 2002 and March 2010 and concern refurbishment of the Lithuanian Power Plant. The trial is expected to start at Southwark Crown Court in September 2017.

  In May 2015 charges were brought against Michael John Anderson, Jean-Daniel Lainé and Alstom Network UK Ltd, for alleged offences committed between January 2006 and October 2007. In March 2016 charges were brought against Terence Stuart Watson, the Alstom Country President for the UK and Managing Director of Alstom Transport UK & Ireland. These charges relate to the supply of trains to the Budapest Metro in Hungary between 1 January 2003 and 31 December 2008. The trial is expected to start at Southwark Crown Court in May 2017.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 7. Nieko čia nebus, tuoj viskas išsikvėps. Terbakrauskio gvaltavojimą irgi pristabdė. Dabar vyksta Anūkėlio poravimosi su Sparneliu sezonas. Morčius – dalykas rimtas.

  Thumb up 5 Thumb down 0

 8. Puteikis gali uzspringt svendres lapu. Ot, saunuolis. Vienintelis, kuris nebijo pasakyt tiesa vagims i akis.

  Thumb up 13 Thumb down 0

 9. tai ir nesupratau-KAS VALDO LIETUVOS VALSTYBĘ,ir nuo kada ,jau mes -UAB LIETUVA…TODĖL ŽMONĖS IR IŠVAŽIUOJA,…TURIM NEVEIKIANČIĄ-auksinę teisėsaugą,kuri kAINUOJA,ŲIMTUS MILIJONŠMO REZULTATAS – NULINIS….TIK VALSTYBĖJE DIDŽIAUSI NUSIKALTĖLIAI MERGAITĖS SENELIAI,IR MANE,TAI BE GALO SKAUDINA……baisu,kai valstybęje kuroioje gyveni ir gimei -kaip ITALIJOJE,-DAR DIDESNĖ Mafija

  Thumb up 14 Thumb down 0

 10. Įdomiausia, kad Tomkus su Čekuoliu pasiūlė Landbersgą Sąjūdžio
  Vadu. O jūs apie MG Baltic koncerną.

  Thumb up 6 Thumb down 1 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Pasaulinės širdies dienos proga Molėtų meras prisimena savo istoriją: „Gydytojai padovanojo antrą šansą gyventi“
Profesorius V. Urbonas: Ne visi žino šiuos paprastus būdus virškinimo problemoms mažinti
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Darbas Vokietijoje: kodėl verta rinktis šią kryptį? 
Ne paslaptis, kad darbas užsienyje kasmet sudomina tūkstančius žmonių. Belieka tik pridurti, kad...

Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (2)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Bendras Lietuvos ir Prancūzijos Prezidentų ir Latvijos Ministro Pirmininko pareiškimas dėl demokratijos išsaugojimo (1)
2019 m. liepos 16 d. pristatydama politinius prioritetus Europos Parlamentui...
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (6)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (5)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (5)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (1)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (1)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys (1)
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...