Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2021 Kovas 4 Ketvirtadienis
 

MRU žada proveržį: sieks tapti Europos universitetų lyderiu

2021-01-21 15:08 | Naujienos | Komentarų (3)

Rektorė I. Žalėnienė

Globalią rinką atitinkančios studijos, tarptautiškumas ir skatinimas mokytis visą gyvenimą. Taip Mykolo Romerio universitetas (MRU) sieks įveikti aukštųjų mokyklų konkurenciją ir pelnyti geriausio socialinių mokslų srities universiteto vardą ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Tokią universiteto ateities viziją mato MRU akademinė bendruomenė, su JAV organizacinės lyderystės ekspertu parengusi trejų metų strategiją.

Beveik dvejus metus MRU vadovaujanti rektorė profesorė Inga Žalėnienė pripažįsta, kad siekis tapti lyderiais Europoje iš pirmo žvilgsnio gali skambėti ambicingai. „Įvertinę universitete per ilgus veiklos metus sukauptą potencialą, sukurtas tarptautines partnerystes, mokslinį įdirbį, tikime, kad mūsų bendruomenė pajėgi strategijoje suformuluotą viziją paversti realybe. Žengiame labai aiškius ir pamatuojamus žingsnius, kurie mus ir atves į Europos lyderių socialiniuose moksluose gretas.

Nuosekliai geriname studijų kokybę, investuojame į mokslinius tyrimus, inovacijas, IT sistemų plėtrą, skaitmenizaciją, vystome darnią aplinką, stebime pažangių pasaulio universitetų gerąją praktiką ir stengiamės kūrybiškai ją pritaikyti. Manau, kad būtent tai ir yra kertiniai dalykai, siekiant ambicingų  tikslų“, – akcentuoja rektorė.

Stiprins tarptautiškumą ir reputaciją

Jau anksčiau žurnalo „Reitingai“ MRU pripažintas tarptautiškiausia šalies aukštąja mokykla. Siekiant gerinti tarptautines pozicijas universitetas bendradarbiaus su vis daugiau pažangių užsienio universitetų ir mokslo centrų, didins veiksmingai veikiančių tarptautinių partnerysčių skaičių, plačiau įsitrauks į globalius profesinius tinklus. Taip tikimasi pritraukti daugiau tyrėjų į šiuo metu sėkmingai besidarbuojančias mokslines komandas.

Taip pat į MRU planuojama pritraukti dvigubai daugiau tarptautinių dėstytojų vizitų. „Net ir trumpi patyrusių profesorių iš užsienio vizitai suteikia daug vertingų žinių, plečia tiek studentų, tiek dėstytojų  akiratį. Tai leidžia mums ne tik jausti ir atliepti globalias rinkos tendencijas, bet ir stiprinti universiteto bei visos Lietuvos akademinės bendruomenės pozicijas tarptautinėje aukštojo mokslo erdvėje. Mūsų tarptautiškumą itin vertina studentai, tad didžiulės pastangos, dedamos pritraukiant tarptautinio lygio specialistus, kuria pridėtinę vertę“, – pabrėžia rektorė.

Vienas iš strateginių universiteto tikslų – stiprinti organizacijos reputaciją. Pernai pirmą kartą atlikta skirtingų tikslinių auditorijų, visuomenės grupių nuomonės apklausa. Tokį tyrimą MRU žada vykdyti kasmet. „Esame išimtis iš taisyklės – dažniausiai universitetai vengia klausti platesnės visuomenės nuomonės apie organizaciją. Tačiau universiteto bendruomenė yra reikšminga visos visuomenės dalis ir tam, kad atlieptų jos poreikius, turi kreipti dėmesį ir į tai, kaip juos vertina. Esame pasiryžę ir toliau stiprinti bei viešinti universiteto ekspertiškumą, nes čia dirbantys dėstytojai, mokslininkai turi ir gali daug duoti visuomenei, mokslui ir valstybei“, – pažymi MRU rektorė.

Skatins mokytis visą gyvenimą

Metus rengtoje universiteto strategijoje numatyta aktyviau skatinti mokymosi visą gyvenimą veiklas. Jau dabar MRU dėstytojai aktyviai veda profesionalius mokymus verslui ir viešajam sektoriui. Baigusių tokias trumpalaikes programas skaičių vien šiemet planuojama padidinti 40 procentų.

MRU rektorė pastebi, kad pastebimas išaugęs verslo ir viešojo sektoriaus poreikis darbuotojams suteikti galimybę lanksčiai įgyti kompetencijas ir įgūdžius, reikalingus darbo rinkai. „Pandemija išryškino, kaip svarbu gebėti greitai persikvalifikuoti, įgauti reikalingų žinių, prisitaikyti prie globalios rinkos. Todėl verslas ir viešasis sektorius vis dažniau ieško galimybių, kaip darbuotojams suteikti būtinų kompetencijų greitai, o ne laukiant ilgus metus, kol jie baigs universitetines bakalauro ar magistro studijas.

Tai toli gražu nesumenkina universitetinių studijų reikšmės, o jas papildo ir suteikia dar platesnes galimybes mokytis. Didžiuojuosi, kad turime puikių socialinių mokslų srities profesionalių dėstytojų, tyrėjų ir reaguodami į  pokyčius rinkoje galime ženkliai prisidėti prie verslo ir viešojo sektoriaus bendruomenių poreikių įgyvendinimo“, – pastebi I. Žalėnienė.

Prie strategijos prisidėjo ekspertas iš JAV

Prie naujosios universiteto strategijos 2021–2023 m. kūrimo ir moderavimo svariai prisidėjo JAV organizacinės lyderystės mokslų daktaras Ray Smithas, dėstantis JAV bei Čekijos universitetuose bei vadovaujantis MRU verslo administravimo magistratūros studijų programai. „Šis ekspertas buvo pasitelktas, siekiant įvertinti universiteto galimybes globaliai, turėjome galimybę pasitelkti profesionalų požiūrį iš išorės. Be galo vertiname, kad tokio lygio ekspertas prisidėjo prie naujos universiteto strategijos ir pateikė vertingų įžvalgų“, – pabrėžia rektorė I. Žalėnienė.

Visos bendruomenės poreikiai išryškėjo į strategijos kūrimo  susitikimus įsitraukus universiteto dėstytojams, mokslininkams ir studentams. MRU rektorė sako, kad aktyvus bendruomenės įsitraukimas leido įvairiapusiškai pažvelgti į ateities planus. „Universitetas – sudėtinga, svarbią misiją valstybėje atliekanti organizacija, besiorientuojanti į globalios rinkos poreikius atliepiančias kokybiškas studijas, novatorišką mokslinę veiklą ir veiksmingą socialinį ir ekonominį poveikį visuomenei. Tai daugialypė, gyva organizacija, turinti atliepti visų su ja susijusių žmonių poreikius. Todėl labai džiaugiamės, kad į strategijos kūrimą įsitraukė didelė bendruomenės dalis. Tai leido pamatyti platesnį vaizdą ir sukurti tokį planą, kuriuo tikslingai, kartu su akademine bendruomene eisime ir pasieksime išsikeltus tikslus“, – pažymi I. Žalėnienė.

Strategijoje taip pat numatyta artimiausiais metais investuoti į MRU informacinių sistemų modernizavimą, atnaujinti universiteto infrastruktūrą, studentų bendrabučius bei gerinti pastatų energetinį efektyvumą.

Komentarai

 

 

 
  1. O dieve šventas. Mru yra dunduku kalvė. Ten paprasta nsiprkti diplomą kaip maximoj nusipirkti cukraus

    Thumb up 0 Thumb down 0

  2. Ne socialiniai mokslai kuria pridėtinę verte,o ekonomika ,žemės ūkis,informacinės technologijos.

    Thumb up 0 Thumb down 0

  3. aš čia tokis ir eGzpĖrtas.Str beveik nesk.,bet mačiau filmą ir skaičiau knygą “12 kėdžių”.Negi į MRU tikrai atvyks studijuoti kitų galaktikų atstovai?Tikrai bus šaunu.O db.jį sugeba baigti Skvernelio lygio teisininkai.

    Thumb up 2 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Patarimai tobulai terasai
Nugaros masažai – kiekvienam
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Dokumentų valdymo sistema – būtina modernios įmonės sąlyga 
Elektroninė dokumentų valdymo sistema vis dažniau keičia pasenusius fizinius dokumentų sandėliavimo, valdymo ir...

Skaitymo nauda: kodėl privalote pamėgti knygas? 
Skubančiame ir moderniame šiuolaikinių technologijų pasaulyje vis sunkiau atrasti laiko įvairiems užsiėmimams savo...

Šaltojo skambučio patarimai, kaip padidinti pardavimų kiekį! 
Šalti skambučiai gali būti varginantys ir sunkūs, ypač jei neturite susikūrę tinkamo plano....

Kaip derinti skirtingus interjero stilius? 
Šiuolaikinis interjero dizainas pasižymi stilių įvairove. Nuo modernaus iki klasikinio, nuo minimalistinio iki...

Vilniuje atsidarė naujas globos skyrius 
Vilniuje atsidarė VšĮ „Sveikatos metai“ įkurtas „Senjorų avilio“ globos skyrius, kuriame teikiamos ilgalaikės/trumpalaikės socialinės...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Lietuva vidaus rinkoje pasiskolino 75 mln. eurų
Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione pirmadienį papildyta obligacijų emisija už...
Prezidentas: Seimo darbas negali nutrūkti ilgesniam laikui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, trečiadienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
Nepritarta Seimo nuotolinio darbo reglamentavimui (2)
Seimo nariai nepritarė siūlymui Statute reglamentuoti galimybę, paskelbus ekstremaliąją situaciją,...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...