Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Liepa 13 Pirmadienis
 

Mokslininkai: sušvelninus karantiną gegužę turėsime 20 tūkst. COVID-19 pacientų

2020-04-08 15:47 | Naujienos | Komentarų (5)

Mokslininkai: sušvelninus karantiną gegužę turėsime 20 tūkst. COVID-19 pacientų

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ir Lietuvos energetikos instituto (LEI) mokslininkai siūlymus švelninti karantino sąlygas ragina vertinti labai atsakingai ir nuolatos stebint, kaip tai atsilieptų ligos plitimui. Jų teigimu, iš visų Baltijos valstybių Lietuva geriausiai laikosi karantino taisyklių, o dabartinės sąlygos yra pakankamos, kad mažėtų gyventojų sergamumas ir liga nebeplistų.

LSMU epidemiologai ir LEI matematinio modeliavimo ekspertai susibūrė į iniciatyvinę grupę United4Health.lt ir, atsižvelgdami į karantino priemonių taikymo efektyvumą, sukūrė modelį, prognozuojantį COVID-19 infekcijos plitimą Lietuvoje.

Prognozavimo modelio rengėjai jį peržiūri kiekvieną dieną ir atnaujina duomenis, gaunamus iš įvairių šaltinių. Nuo balandžio 10 dienos atnaujinti COVID-19 infekcijos plitimo prognozavimo rezultatai kasdien bus skelbiami adresu www.lsmu.lt.

Pirmasis scenarijus: Jei šv. Velykų laikotarpiu karantino laikymasis visuomenėje pablogėtų nuo dabartinių 53 proc. iki 47 proc. (žr. 1 paveikslėlyje), sergamumo COVID-19 infekcija piką pasiektume balandžio 24 d., o sergančių skaičius būtų nuo 2200 iki 2700.Antrasis. (optimistinis) scenarijus: jei karantino priemonių laikymasis išliks toks pat efektyvus (53 proc.), COVID-19 pacientų pikas būtų pasiektas balandžio 24 dieną ir jis svyruotų nuo 1100 iki 1500 (žr. 2 paveikslėlyje).Mokslininkai pažymi, kad, siekiant optimistinio scenarijaus, karantino apribojimai turi būti taikomi ir toliau. Jų teigimu, dabartinis 53 proc. karantino efektyvumas yra pakankamas COVID-19 ligos plitimo stabdymui ir sergančiųjų skaičiaus mažėjimui.

LSMU ir LEI mokslininkų sukurtas modelis rodo, kad, jei karantino efektyvumas balandžio mėnesį sumažėtų ženkliai (iki 25 proc.), tikėtina, jog gegužės mėnesį sergančiųjų skaičius siektų net 20 tūkst. ir toliau sparčiai augtų. Jei taip atsitiktų, didžiulis sergančiųjų skaičius perkrautų sveikatos priežiūros sistemą, kuri šiuo metu dirba efektyviai ir sugeba tvarkytis su visais COVID-19 atvejais.

Remdamiesi modeliu mokslininkai daro prielaidą, kad, jei karantino sąlygų bus laikomasi efektyviai, dabartinė epidemijos banga nuslops iki gegužės mėnesio antros pusės.

Neįgyvendinus tolimesnių ligos užkardymo priemonių, rudenį tikėtina antroji epidemijos banga, kuri gali būti dar didesnė (sergančiųjų kiekis gali siekti iki 500 tūkst.). Taip nutiktų todėl, kad didžioji visuomenės dalis, tikėtina, nebūtų įgavusi imuniteto, o vakcina iki to laiko dar nebus sukurta (žr. 3 paveikslėlyje).

Tam, kad prognozės būtų tikslesnės ir ateityje būtų galima geriau numatyti tikėtinas naujas koronoviruso bangas, svarbu išsiaiškinti viruso agresyvumo ir užkrečiamumo laipsnį (virulentiškumą) ir stebėti karantino efektyvumą. Ypač svarbu žinoti COVID-19 simptomų nejaučiančių, bet užsikrėtusių bei imunitetą ligai jau įgavusių žmonių skaičių.

Šiuo metu LSMU taip pat planuoja atlikti epidemiologinius ir genominius SARS-CoV-2 viruso tyrimus. Tai leis sužinoti jau persirgusių gyventojų COVID-19 skaičių ir įvertinti Lietuvoje esančias viruso padermes ir jų sukeliamos ligos ypatumus. Apie šių tyrimų eigą ir rezultatus informuosime atskirai.

Komentarai

 

 

 
 1. Netgi paskelbto karantino nevisi laikesi ir laikosi.Lietuva ,kaip ir kitos valstybes,turi dali pilieciu -buduliu,kurie save laiko aukstesnes kilmes,arba tiesiog balvonai,kuriems nelabai rupi Lietuvos senjorai ir netgi ju paciu senoliai.Jeigu panaikinti karantina ir grieztas salygas sugalvotu vaaaldziagyviai,tai turetume labai greitai situacija panasia kaip Italijoje,ar net baisesne.Tuomet ka tie atsilupeliai sakytu,kad vel valdzia kalta???Nejau blogai sedeti namuose ir aptureti atostogas tokias,kokiu gal per gyvenima neturejot ir galbut nebeturesit?? Ziurekit telikus,kur nesusvitusios zvaigzdutes mokina kaip triusekelius panaudoti kvepavimo kaukiu paskirciai,kaip nekurie isnagleje mazai kam zinomi turintys galimybe save paviesinti kaip jiems vaikai kasas supina,kaip tevelis kavos i ankstu patala atnesa.Kartais net nukrecia saltis ziurint i tuos pacius pastovius tuscius vidumi ir iskrakmolintus veidus net miegant,bet nezabota nori bet kokia kaina tapti “zinomybe”.Ir cia nereiktu kalbeti apie tokiu ale zvaigzdeliu susipratima,jog tai idomu nebent tiems,kurie neturi ka veikti arba igave keista pakraipa.Visus su Sv. Velykom,ypac tuos zmones,kurie pirmose linijose ,negailedami saves gelbeje ir padeda kitiems.Visus medikus ,policininkus,visus kurie saziningai tarnauja Lietuvos zmonems sveikinu nuosirdziausiai.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Ko neuzteko biologinio ginklo paleidejams?Pamokas mums ,o paleidejus i Hagos teisma :susaudymas -atviroj aikstej!

  Thumb up 1 Thumb down 0

 3. Profesorius Daumantas Matulis TV pažėrė įdomios informacijos ir patarimų. Bene pirmą kartą pateiktas naujas saugumo atstumas – 7 metrai. Manau, kad jie nėra riba. Tie medikai , kurie primityviai aiškino, kad koronavirusu galima atsakyti tik čiaudint, spjaudant ar kosėjant lašeliniu būdu ar liečiant užterštus virusu paviršius, turėtų prisiimti bent jau moralinę atsakomybę už tokio lygio kliedesiukus. Netenka net abejoti, kad virusu galima užkrėsti bei užsikrėsti KVĖPUOJANT. Manau, kad tai ir yra pagrindinis būdas susirgti. Žinomi atvejai, kai vienoj patalpoj pabuvę dešimtims asmenų užsikrėsdavo daugelis. Neįtikėtina, kad tai įvyko vien tik skelbtais nurodytais, kaip vieninteliais, būdais. Pučiant kad ir nestipriam vėjui, ar patalpose skersvėjui mikroskopiniai virusai, kurie 1000 kartų mažesni už bakterijas gali nuskrieti toli ir išlikti paveikūs. Jei, kaip aiškinama, rastos prijungtos amino rūgštys negalėjo atsirasti natūraliu būdu, tai tada netenka abejoti, kad šią viruso formą sukūrė mokslininkai virusologai. JAV pasiekė žinia iš Kinijos, kad Uhane net trečdalis infekuotojų virusą gavo PER AKIS , kurių drėgmė labai patogi viruso išlikimui. Kraupu matyti, kaip vis dar kai kuriose valstybėse net medikai dirba prisidengę tik merliukais. KAUKĖS respiratoriai bent jau medikų apsaugai yra būtinos. Kaip ir apsauginiai AKINIAI. Jei Lietuvoje būtų buvęs skirtas pakankamas dėmesys medikų, dirbančių su virusu užkrėstais ligoniais asmeninei apsaugai, tokios katastrofinės situacijos, kokia yra dabar, neturėtumėm. Kaip sakoma , “būkim biedni, bet teisingi”. SAM ministras A.Veryga šio testo, deja, neišlaikė . Suokimas, kad visko turim pakankamai, migdant visuomenės dėmesį ir supratingumą, taip pat žalą padarė. Situacija, didėjant patikrų skaičiui, keičiasi. Nors tas procesas aiškiai per lėtas, bet jis vyksta. Tad ir viltys nepasiekti prognozuojamų katastrofiškų rodiklių iš lėto, bet nuosekliai auga. Jei sakyti tiesiai – bus patikrintas gyventojų daugumos mentalitetas. Galimai jis yra aukštesnis už ES vidurkį. Įrodykime tai sau ir kitiems…

  Thumb up 1 Thumb down 0

 4. Teigti, kad JAV baudžiamos už tai, kad dėl tiesioginių prezidento rinkimų nebuvimo išsirinko tokį vadovą, kokį turį, nėra teisinga. Verta suprasti, kad tam nedideliam pergalingam rinkikų skaičiui atsirasti, blogio ašies centras sudėjo nemažai pastangų. Būtų netgi įdomu sužinoti, kiek tai kainavo doleriais. “Mediniai rubliai”, gauti už energetikos išteklių biznį, buvo tas pagrindas, kuris ir Pasaulio futbolo čempionato vietas Rusijoje ir Katare. Kai Rytų imperijos sporto funkcionieriai sukuria dopingo skandalus, gėdingas pakišas pakišas dėl sporto renginių, tai politinė ir finansinė įtaka renkant valstybių valdžias irgi neiškrenta iš tokio konteksto. Kai kas gali pasakyti, kad koronavirusas čia nei prie ko. Tačiau, kai Kremlius gina Uhano turgaus legendą aiškindamas, kad viruso genetiniai pokyčiai buvo įmanomi atlikti tik JAV laboratorijose, tai primena “degančios kepurės” atvejį. Kitu atveju kam reikėjo Rusijai kurti, gaminti ir pardavinėti vaistus nuo koronaviruso jau 2019 metų rugpjūčio mėnesį? Galima spėti, kad tie vaistai nebuvo pakankamai veiksnūs, nes po eilės pasigyrimų, Rusijoje ši nelaimė taip pat prasiveržė. Tad kas gali garantuoti, kad Kremlius nežinojo apie Kinijos tyrimus ir jos virusologų “sėkmę”. Tokias pabaisas, pabėgusias iš mėgintuvėlio dera užkardyti pačioje pradžioje neaiškinant kokie rusai virusui atsparūs. Situacija Niujorke atskleidžia JAV medicinos sistemos trūkumus, kurie ilgai jau buvo pastebimi. Tokia turtinga valstybė ras lėšų ir priemonių virusui suvaldyti. Visas Pasaulis nuo tos pabaisos atsikratys. Reikia tikėtis, kad tai bus pamoka ateičiai – nekišti nagų prie bakteriologinio ginklo eksperimentų. Tada galėsime teigti, kad ši pamoka išmokta.

  Thumb up 0 Thumb down 4

 5. vakcina jau sukurta ir balandzio 29 d. savanoriai isbandis tik ne pas mus ,o jusu nemylimoj Rusijoje,butume kaip padorus kaimynai tai ir mums nubyretu,o dabar kad esame kiaules ir parsidaveliai lauksim antros bangos rudeni,nieko sau laisva”evropa”zopa,leidzia laisvai numirti

  Thumb up 9 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
9 klausimai apie viešuosius pirkimus, kurie padės Jums tinkamai pasiruošti dalyvavimui
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 8
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (2)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
D. Saldukas: Vilniaus universitetas – autonomija maskuojamas „nusikalstamas susivienijimas“? (2)
Tęsiame „Karšto komentaro“ žurnalistinį tyrimą dėl Vilniaus universiteto studentės Rūtos...
Antanas Šakinis: „Mano dukrytę pražudė Vilniaus universitetas“ (1)
Giedrė Gorienė Vilniaus universiteto geologijos studijų programos studentės Rūtos Šakinytės...
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (7)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...