Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Birželis 3 Trečiadienis
 

Mokslininkai skambina pavojaus varpais: „KTU įvyko „reiderinio“ tipo užvaldymas“

2016-05-03 19:32 | Naujienos | Komentarų (9)

"Prašome atstatyti konstitucingumą aukštajame moksle", - sako prof. Sigitas Vaitkevičius (kairėje) ir prof. G.Merkys. KK nuotr.

„KTU įvyko „reiderinio“ tipo užvaldymas. Nedelsiant reikia atlikti KTU veiklos ir finansinį auditą, stabdyti KTU rektoriaus P.Baršausko įgaliojimus, atšaukti KTU rektoriaus rinkimų konkursą“, – antradienį Seime įvykusioje spaudos konferencijoje pareiškė Lietuvos Aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo (LAMPSS) atstovas prof. Gediminas Merkys.  Jo nuomone, neteisėta KTU taryba negali neteisėtai rinkti rektoriaus.

2011 m. gruodžio 22 d. nutarimu LR Konstitucinis Teismas išaiškino, jog 2009 m. LR Seimo priimtas Mokslo ir studijų įstatymas (MSĮ) prieštarauja LR Konstitucijai. Buvo konstatuoti net 36 Konstitucijos pažeidimai. Įstatymas buvo taisomas.

„KTU yra būtent tas universitetas, kuriam tinkamai išpildyti LR KT išaiškinimo bei pataisyto MSĮ reikalavimus, deja, nepavyko. Tuometinė KTU administracija ir Senato vadovybė, organizuodama Tarybos formavimo (koregavimo) procedūras, padarė daugybę tiek įstatymų, tiek etikos pažeidimų“, – įsitikinęs prof. G.Merkys.

Jo nuomone, vienas stambiausių šalies viešų juridinių asmenų ir didelių biudžeto asignavimų valdytojas – KTU – nuo pat 2012 m. pats yra valdomas neteisėtai, pažeidžiant LR Konstituciją, įstatymus, žmogaus ir darbuotojų teises.

„Centrinės valdžios niekaip nestabdomas ketinimas š.m. gegužės 12 d. neteisėtai rinkti (o faktiškai perrinkti tą patį) rektorių tą ydingą ir neteisėtą viešo juridinio asmens valdymą pratęsia dar 5 metams. KTU valdymo krizė, sistemingų pažeidimų ir piktnaudžiavimų, galimai ir kriminalinių nusikaltimų grandinė tapo įmanoma tik todėl, kad įvairios centrinės valdžios grandys neatliko pareigos stebėti aukštojo mokslo teisinį reguliavimą, užtikrinti šiame sektoriuje įstatymo viršenybę“, – mano prof. G.Merkys.

„Dėl to, kad didžiulis viešas juridinis asmuo metų metais valdomas neteisėtai, pažeminamas ne tik akademinės bendruomenės, bet ir visų piliečių orumas, grubiai pažeidžiamos labai konkrečios akademinių darbuotojų teisės, pasikėsinama į viešųjų finansų skaidrumo vertybę, kurią ginti Lietuva įsipareigojo, stodama į ES, ratifikavo atitinkamas sutartis.

Piliečiams, akademinei bendruomenei, bent jau tai daliai, kurie suvokia akivaizdaus cinizmo ir pažeidimų sunkumo esmę, dėl to kyla didelės moralinės kančios ir moralinė žala. Tai ateityje bus pretekstas bylinėtis Lietuvos ir ES teismuose, reikalauti teisingumo atstatymo ir žalos atlyginimo. Atsakovais tose bylose taps pati Lietuvos valstybė, kuri yra valstybinių universitetų steigėja, taip pat įstatymus sutrypę konkretūs fiziniai asmenys.

Įvairios LR centrinės valdžios grandys, į kurias iki šiol buvo kreiptasi dėl valdymo krizės, įstatymo pažeidimų ir galimų nusikaltimų KTU, kol kas neparodė konkrečios valios atstatyti įstatymo viršenybę, nutraukti piktnaudžiavimus“, – sakė prof. G.Merkys.

Iš LAMPSS rašto LR Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriui:

„Šiandien galima formuluoti teisinę versiją, kad sistemingi bandymai neteisėtai užvaldyti viešąjį juridinį asmenį, panaudojat „reiderinio” tipo priemones, KTU VIP asmenims buvo reikalingi todėl, kad stambias viešas lėšas būtų galima nutekinti į privataus koncerno ARVI rankas. Turima galvoje ISM akcijų pirkimo sandoris, kuris buvo akivaizdžiai neskaidrus ir galimai nusikalstamas.

Norint pridengti galimai nusikalstamą sandorį, preventuoti kritiką, kuri tikėtinai galėjo kilti, KTU rektoriaus įsakymu buvo patvirtintas Viešųjų krizių valdymo aprašas (žr. KTU rektoriaus 2014-12-09 įsak.Nr A-611). Krize minėtame įsakyme laikomas bet koks įvykis, kuris gali potencialiai pakenkti KTU įvaizdžiui… Visi darbuotojai privaloma tvarka įpareigojami, prieš kalbėdami viešai, bendraudami su žiniasklaida ar netgi teisėsauga (!), pirma suderinti su administracija „oficialią įvykio versiją“, o pagal galimybę apskritai vengti kalbėti, duoti parodymus, o tokį savo atsisakymą motyvuoti tuo, kad KTU tuo klausimu yra specializuota rinkodaros ir viešųjų ryšių tarnyba.

Net kelias šio dokumento versijas oficialiai sukritikavo Lietuvos žmogaus teisių koordinavimo centras, akcentavęs grubius žmogaus teisių ir akademinės bendruomenės pažeidimus ir savo ekspertinę išvadą išsiuntinėjęs LR vadovams“.

KK inf.

Komentarai

 

 

 
 1. Ką reiškia tokia taryba negali rinkti rektoriaus? Gi jau kartą išrinko, ar klystu?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. visi seniai bezda,BIJO…BIJO,..,,..mnanau,kad kenkia LIETUVAIBIJIO,,,,,BIJO…..,AS TIKRA,KAD LIETUVOS MOKSLININKAI BIJO,KIEK JU YRA,bet visi tyli.ir BIJO.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 3. Gal paduokit i teisma,kad nusalintu nuo pareigu koki Milino kontorka pasisamdykit ir bus viskas OK :)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Na, Baršauskas atrodo įtikinamai tik todėl, kad kitiems išsižioti neleidžia ir viską ką kiti KTU sukuria pats pristato kaip savo pasiekimą. Be to, jis nieko konkretaus negali įvardinti, o tik pučia burbulą kaip jis padarys KTU nerealų tarptautinį lyderį. Parodykite tuos ką jis būdamas rektoriumi KTU aplenkė bent jau Lietuvoje daugiau nei iki jo valdant kitiems rektoriams KTU jau buvo aplenkęs. Išskyrus tai, kad nusipirko neskaidriai ISM, daugiau nieko neaplenkė. Kaip buvo trečias taip ir liko, o apie tarptautiškumą jau nerikia net kalbėti. Kur tie tarptautinio lygio mokslininkai, kur tie dideli atlyginimai kuriuos žadėjo? Nėra. Priedus ir tuos iš visų darbuotojų atėmė palikdamas tik varganą vidutinį 600 Eur. atlyginimą. Aišku, savęs neužmiršo. Gyvena iš “skurdaus” 14000Lt (4054,68) Eur. rektoriaus atlyginimo, plius profesoriaus atlyginimo ir dar visokių priedų. Tad nieko nuostabaus, kad makaluodamasis televizijoje neblogai atrodo. Bent taip bando juos atidirbti, nes su vadyba nesiseka. Jis gi KTU veidas, bet ne smegenys, nes jeigu būtų protingos smegenys, tokių valdymo klaidų nedarytų.

  Thumb up 8 Thumb down 0

 5. Pristabdyti KTU finansavima iki tol,kol nebus ikelta i INTERNETA buhalterine apskaita uz 3 metus.

  Thumb up 7 Thumb down 1

 6. Aš jų nė vieno nepažystu, bet paklausius per TV prof. Baršauską – aš tikiu jo darbais, jis nori daug jų atleisti ,nes pasaulyje mūsų A M įstaigos nieko vertos, toks lygis, tai todėl ir pikti anie. Be to ir iš veido matosi jo inteligencija, ne taip, kaip kai kurių, turi šiltas vietas ir nenori nieko keisti. Tokiai šaliai, kaip mūsų užtektų ir poros AM-lų, o ne dešimčių. Dabar gi musiškiai diplomuoti dirba naktinėse pamainose Anglijos gamyklose prie konvejerių ir džiaugiasi turį tą darbą

  Thumb up 4 Thumb down 5 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 5
Naujuoju MRU Tarybos pirmininku išrinktas prof. dr. Egidijus Jarašiūnas 4
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (2)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (3)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (3)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (7)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...