Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Liepa 8 Trečiadienis
 

Mįslė: vieną šeimą septyni vilkai pjauna, kas?

2012-01-26 11:38 | Bylos, sukrėtusios Lietuvą | Komentarų (2)

Privedę prie savižudybės Antaną Gureckį, "MG Baltic" vyrukai ėmėsi A.Gureckio šeimos - pradėjo stiprų psichologinį ir finansinį prieš A.Gureckio našlę V.Gureckienę ir dukrą Betą. KK nuotr.


Giedrė Gorienė

Jeigu kas nors manote, kad Lietuvoje mes turime tokią instituciją kaip prokuratūra, tai labai klystate. Taip, pastatą (net krūvą pastatų) turime, iškabas su žodžiu „prokuratūra“ taip pat turime, tuose pastatuose su iškabomis „prokuratūra“ dirba vyrai ir moterys, tačiau kad Lietuvoje turėtume prokuratūrą kaip veikiančią instituciją, nesijaučia. Priešingai – kartais susidaro įspūdis, kad Generalinė prokuratūra yra dar vienas nesėkmingai Lietuvoje „prichvatizuotas“ objektas, kurio akcininkai – tie stambūs verslo rykliai, kuriems visos bylos pastate su iškaba „prokuratūra“ – kaip nuo žąsies vanduo.

Dar daugiau – pastate su iškaba „prokuratūra“, susidaro įspūdis, netgi galioja UAB taisyklės: kad UAB „Prokuratūra“ „akcininkai“ kartais net nėra apklausiami. Kodėl? Pasirodo, vėlgi tos nelemtos UAB taisyklės – juk UAB darbuotojai yra samdomi darbuotojai, o supyks, žiūrėk, „akcininkas“, ir lėksi kaip šampano kamštis iš savo posto lauk.

Kodėl taip negražiai apie Lietuvos Generalinę prokuratūrą aš rašau? Atsakau: tokį įspūdį susidariau stebėdama Generalinės prokuratūros generalinio direktoriaus, atsiprašau, prokuroro (kažkaip man toks pareigų pavadinimas – generalinis prokuroras – nesiderina su prokuratūroje vykstančiais darbais, vadintųsi, va, Darius Valys generaliniu direktoriumi arba, pvz., (verslininkų konfederacijos „Generalinė prokuratūra“) prezidentu, būtų paprasčiau jo vadovaujamos institucijos veiksmus ir netyrimus suprasti) darbą. Nes Darius Valys – pats, pats viršiausias šioje struktūroje, ir yra atsakingas už savo pavaldinių – prokurorų darbą. O, pvz., garsaus verslininko Antano Gureckio privedimo prie savižudybės byloje tų žemesnių prokurorų, t.y. Dariaus Valio pavaldinių darbas yra brokuotas – nes, įsivaizduokite, neišlaikęs psichologinio teroro nusišauna garsus verslininkas, į valstybės biudžetą sumokėjęs mokesčių milijonus, priešmirtiniame laiške parašo, kad iš šios žemės pasitraukia dėl Dariaus Mockaus („MG Baltic“ koncernas, valdantis ir LNK televizijos kanalą) ir kišeninių pareigūnų psichologinio teroro, o prokurorai, tyrę šią bylą, pareiškia, kad „nėra jokių duomenų“, kad A.Gureckis būtų privestas prie savižudybės.

Kažkodėl vienose bylose prokuratūra laikosi tokios nuostatos – tegul sprendžia teismas. Tačiau kitose bylose – pvz., A.Gureckio privedimo prie savižudybės, mano jau kitaip: kad „nėra jokių duomenų“ ir šita byla į teismą neturi būti atiduota.

Ir kaip jums, gerbiamieji, tai patinka? Nepatinka? Turbūt nelabai. Ir peršasi tik viena nuomonė: kad kažkaip mes, žurnalistai ir visuomenė, pražiopsojome, kada šita svarbiausia mūsų valstybėje institucija – Generalinė prokuratūra buvo reorganizuota į UAB, ir kad Darius Mockus, kuris priešmirtiniame A.Gureckio laiške yra kaltinamas privedęs žinomą verslininką prie savižudybės, galimai yra vienas iš šito „prokuratūros UAB“ „akcininkų“.

Tarp kitko: generalinis prokuroras Darius Valys turi prokurorui labai neįprastą (ir nelabai tinkantį) hobi – prekiauti akcijomis…

Prokuratūra ar akcijų birža?

Tačiau sugrįžkime prie Antano Gureckio privedimo prie savižudybės bylos.

Po to, kai, kaip rašoma priešmirtiniame laiške, neatlaikęs psichologinio savo verslo partnerio Dariaus Mockaus ir kišeninių pareigūnų teroro, savo namuose Kaune, pareigūnams atvykus daryti kratą, nusišovė garsus verslininkas Antanas Gureckis, prokuratūroje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Dėl Antano Gureckio privedimo prie savižudybės.

Nors Antanas Gureckis – žinomas verslininkas, jo mirtis sukėlė rezonansą, o priešmirtiniame A.Gureckio laiške dėl privedimo prie savižudybės kaltinamas “MG Baltic” prezidentas Darius Mockus, t.y. irgi ne šiaip kažkoks piemuo iš gatvės, o vis dėlto berods antras pagal turtingumą (milijonus) asmuo Lietuvoje, ši rezonansinė byla nebuvo tiriama Generalinėje prokuratūroje. Nors svarbios bylos būtent privalo būti tiriamos čia.

Deja, tokia svarbi byla buvo numesta į Panevėžio apygardos prokuratūrą, ir šių metų gegužės pirmąją savaitę Generalinė prokuratūra išplatino pranešimą spaudai, kad ikiteisminis tyrimas dėl A.Gureckio prie savižudybės nutrauktas – esą prokurorai nerado jokių duomenų, kad A.Gureckis būtų privestas prie savižudybės.

”Įvertinus septyniuose tomuose surinktus ikiteisminio tyrimo duomenis, tenka konstatuoti, kad veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 133 straipsnyje („Sukurstymas nusižudyti ar privedimas prie savižudybės“) nebuvo padaryta, todėl ikiteisminis tyrimas nutrauktinas“, – štai taip teigiama oficialiame prokuratūros pranešime.

Tai reiškia, kad ir „kosminės“ civilinės bylos (77 mln. Lt), iškeltos A.Gureckiui, ir latvio verslininko parodymai, kad analogiškai „MG Baltic“ vyrukai veikė ir Latvijoje, ir žento parodymai, kad buvo siūloma „susitarti“ („30 mln., ir viską baigiam“), ir galiausiai – priešmirtinis laiškas (ekspertizė nustatė, kad tikrai rašytas A.Gureckio ranka) – absoliučiai jokie duomenys.

Dar gražiau – Panevėžio apygardos prokuratūra ikiteisminį tyrimą dėl A.Gureckio privedimo prie savižudybės nutraukė praėjus vos kelioms dienoms po to, kai A.Gureckio našlę Violetą Gureckienę priėmė generalinis prokuroras Darius Valys.

Net neabejoju – jei Lietuvos generalinio prokuroro poste sėdėtų ne prekiautojas akcijomis Darius Valys, o Kazys Pėdnyčia, šiandien prokuratūros sistemoje situacija būtų visai kitokia. Mano nuomone, Kazys Pėdnyčia buvo vienintelis turintis stuburą generalinis prokuroras, kuris bylas iš netinkamai tiriančių prokurorų perimdavo nutarimu. Taip, taip, nutarimu – prokuroras G.Jasaitis galėtų papasakoti, kokia byla ir kodėl iš jo, jam vadovaujant Kauno apygardos prokuratūrai, buvo paimta į Generalinę prokuratūrą tuometinio generalinio prokuroro K.Pėdnyčios nutarimu.

Tuo tarpu kiek bylų savo nutarimu perėmė iš Kauno ar Panevėžio apygardos prokuratūrų dabartinis generalinis prokuroras Darius Valys?

Atsiprašau, kvailas klausimas. Jūs jo geriau paklauskite, kokias akcijas šiandien verčiau įsigyti, kad pardavę rytoj gautumėte gerą pelną. O aš čia – bylos, prokurorų nutarimai…

Teisme – ne ką geriau

Taigi, Generalinei prokuratūrai „nusiplovus“ nuo A.Gureckio privedimo prie savižudybės bylos – atseit, tą bylą tyrė Panevėžio apygardos prokuratūra, jinai yra nepriklausoma, ir apskritai prokurorai yra nepriklausomi, kaip nori, taip tiria, mes, t.y. Generalinė prokuratūra, čia „ne prie ko“ (beje, kokia akcijų rinkoje šiandien „City Service“ akcijų vertė? O „Klaipėdos naftos“? O „Panevėžio statybos tresto“? O „Ūkio banko“?), vienintelė Violetos Gureckienės viltis dėl privesto prie savižudybės vyro bylos liko teismas.

Tačiau Panevėžio miesto apylinkės teisme V.Gureckienės skundas dėl Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorės Nidos Grunskienės nutarimo nutraukti ikiteisminį tyrimą buvo atmestas.

O tolesnis skundo nagrinėjimas Panevėžio apygardos teisme irgi, susidaro įspūdis, buvo tik parodija.

Šių metų rugpjūčio 9 d. Violeta Gureckienė gavo Panevėžio apygardos teismo pranešimą, kad šių metų rugpjūčio 9 d. bus nagrinėjamas Violetos Gureckienės skundas, o jeigu Violeta Gureckienė į teismo posėdį neatvyks, skundas bus išnagrinėtas ir be jos.

Pranešimas apie teismo posėdį gautas maždaug likus pusvalandžiui iki teismo posėdžio. Tačiau Violeta Gureckienė gyvena Kaune, o teismo posėdis vyksta Panevėžyje. V.Gureckienė – ne T.Barštys, neturi sraigtasparnio, tad per pusvalandį negali iš Kauno atsirasti Panevėžyje.

Bet to ir nereikia – pagal tai, kada Violeta Gureckienė gavo kvietimą į Panevėžio apygardos teismą, kur buvo nagrinėjamas jos skundas, galima susidaryti įspūdį, kad tas kvietimas buvo tik formalumas. Tik paukščiukas byloje, kad skundo pareiškėja apie teismo posdėdį buvo informuota. O teismo posėdžio baigtis, galima susidaryti prielaidą, buvo ir taip aiški: V.Gureckienės skundą atmesti.

Kas ir buvo padaryta. Ir apie ką Violeta Gureckienė sužinojo vėlgi – iš žiniasklaidos.

Atsargiai: reideriai

Nors Lietuva turi tokią kaimynę kaip Rusija, tačiau pas mus kažkodėl vengiama kalbėti apie tai, apie ką Rusijos teisėsauga jau 2008 metais mušė pavojaus varpais – tai yra reiderystė.

“Kaip veikia reideriai? Iš pradžių surandama dominanti įmonė. Tada analizuojama situacija. Rusijoje reiderius dažnai domina ne pačios įmonės, bet gerose vietose esantys pastatai ir žemė po jais.

Reiderių pajamos viršija uždarbį iš narkotikų biznio. Įdedi milijoną į plano įgyvendinimą, o uždirbi 46 milijonus – ir jokios rizikos”, – spaudos konferencijoje sakė Rusijos Konstitucijos Teismo pirmininko patarėjas Vladimiras Ovčinskis. Anot jo, reideriai jau bandė užgrobti net raketų surinkimo kompleksą ir atominės energetikos centrą Sankt Peterburge.

“Kai reideriai nusižiūri auką, jai išsigelbėti lieka mažai galimybių. Nemalonumai dažniausiai prasideda netikėtais įvairių žinybų pareigūnų vizitais.

Pasipila teismų nutartys, ribojančios įmonės veiklą, padirbtos sutartys, padirbti notarų pasirašyti dokumentai, suklastoti akcininkų susirinkimo protokolai. Reideriai į pasirinktas įmones įdarbina ir savo žmones, kad šie galėtų kuo greičiau susipažinti su įmone iš vidaus ir perduoti naudingą informaciją.

Siekiant perimti įmonę, prie įmonių surengiami darbuotojų streikai, užsakomi straipsniai spaudoje”, – štai taip reiderių veikimo receptą aiškino Rusijos pareigūnai dar 2008 metais.

Nieko neprimena? Antanas Gureckis, statybinės bendrovės “Mitnija” akcininkas, parduoda akcijas Dariaus Mockaus valdomam “MG Baltic” koncernui. A.Gureckiui iškeliami civiliniai ieškiniai (77 mln. Lt – neva dėl patirtų nuostolių), baudžiamoji byla, vyksta restoranuose susitikimai – iš A.Gureckio žento E.Rumšo parodymų: “30 milijonų litų, ir viskas baigiama”. Per Prezidento Algirdo Brazausko laidotuves, kada visos žiniasklaidos ir visuomenės dėmesys nukreiptas ten, pareigūnai atvyksta pas A.Gureckį daryti kratos. Neatlaikęs spaudimo A.Gureckis paima šaunamąjį ginklą ir nusišauna.

Iš kratos protokolo: nieko nerasta, niekas nepaimta.

Iš “MG Baltic” veiklos Latvijoje: “MG Baltic Investment” Latvijoje inicijavo Latvijos verslininkui V.Kalnozols civilinę bylą, pareikšdamas 29 milijonų litų dydžio pretenzijas dėl neva patirtų nuostolių (analogiška A.Gureckio situacijai). Tačiau Latvijos verslininkas V.Kalnozols šią bylą Latvijos teisme laimėjo.

Iš V.Kalnozols parodymų mūsų teisėsaugai A.Gureckio privedimo prie savižudybės byloje: “Bet aš nepasidaviau jų spaudimui ir teismai baigėsi mano naudai”.

Tačiau Panevėžio prokurorai ir teisėjai šį analogišką faktą A.Gureckio privedimo prie savižudybės byloje konstatavo tik kaip “faktą, kad V.Kalnozols laimėjo prieš “MG Baltic” teismuose”.

Kažkaip tik tarp kitko pamaniau: gal mūsų generalinis prokuroras Darius Valys galėtų nusipirkti, pvz., kokio “Gazpromo” Rusijoje akcijų? Tada, nuvykęs į Maskvą savo akcijų reikalais, tuo pačiu gal galėtų pasiaiškinti pas Rusijos pareigūnus, kas tai yra reiderystė, kas yra reideriai, kaip jie veikia ir kaip Rusijos teisėsaugoje tiria tokias bylas?

Civiliniai ieškiniai – ne rodiklis

“Bylos – tik bauginimas, panaudojant psichologinę prievartą”, – mano A.Gureckio našlė Violeta Gureckienė ir savo nuomonę pagrindžia akivaizdžiais faktais. Kauno apygardos teisme buvo nutrauktas koncerno “MG Baltic” inicijuotas baudžiamasis persekiojimas V.Gureckienei, kas, V.Gureckienės nuomone, patvirtina koncerno keliamų reikalavimų nepagrįstumą, piktnaudžiavim,ą procesinėmis teisėmis. O tie “kosminiai” “MG Baltic” ieškiniai Gureckių šeimai (kaip ir Latvijos verslininko atveju – neva dėl patirtų nuostolių) per pusantrų metų teisme taip ir nepradėti nagrinėti.

“Koncernas “MG Baltic”, inicijavęs civilines bylas, būdamas tinkamai informuotas apie teismo posėdžio vietą ir laiką, į posėdį neatvyksta, į kitų bylų teismo posėdžius atvykęs reikalauja, kad posėdis būtų atidėtas, taip vilkindamas bylų nagrinėjimus, kurių metu pasitvirtintų koncerno “MG Baltic” ieškinių, keliamų turtinių pretenzijų nepagrįstumas, kas patvirtintų turtinės naudos siekimo iš mūsų šeimos neteisėtumą”, – įsitikinusi A.Gureckio našlė.

Tuo tarpu ši aplinkybė, tiriant A.Gureckio privedimą prie savižudybės, Panevėžio teisėsaugai nepasirodė reikšminga, t.y., kad iškeliami “kosminiai” ieškiniai, o parengiamasis posėdis trunka “amžinai”. Tai ieškovas neatvyksta, tai advokatas su byla nespėjo susipažinti…

Galiausiai – netikėtai pakeičiamas ir šitą civilinę bylą nagrinėjantis Vilniaus apygardos teismo teisėjas: iš teisėjos Jadvygos Mardosevič civilinė byla atimama ir perduodama teisėjui Vidui Stankevičiui.

“Ką tai reiškia?” – retoriškai klausia Violeta Gureckienė.

Nežinau, bet “MG Baltic” šių “kosminių” ieškinių baigtis turi lemiamos reikšmės. Mat pasibaigus civiliniams ieškiniams Antano Gureckio našlė tikisi ir vėl sugrįžti prie vyro privedimo prie savižudybės bylos.

Beje, Violetai Gureckienei ramybės neduoda vienas įtartinas atvejis. Antanas Gureckis, “Mitnijos” akcininkas, buvo spaudžiamas pasitikrinti sveikatą, o būtent – kraują.

“Ir kai Antanas išėjo, davęs kraują, iš kabineto, tai pamatė koridoriuje ant kėdės sėdintį Darių Mockų. Ką tai reiškia?” – klausia Violeta Gureckienė.

Tačiau A.Gureckio privedimo prie savižudybės byloje į šį klausimą moteriai nebuvo atsakyta. Negirdomis šį faktą nuleido ir Panevėžio teismai…

Komentarai

 

 

 
  1. p. Aurelijau, ir kaip gi Jums sekėsi atsilaikyti prieš reiderius? Ar pasiekėte ko nors savo naudai? Esu lygiai tokioje pačioje situacijoje ir visiškai užspausta į kampą.

    Thumb up 0 Thumb down 0

  2. Labai teisingai nurodote esamą padėtį teisėsaugoje. Su manimi daromi tokie patys veiksmai, kaip ir jūsų atvėju, tik mano atvėju mažesnis turtas ir mažesnė įmonė. Prokuratūros nėra, reideriai perka visus tyrėjus, prokurorus, teisėjus, atliekamos kratos, atimamas turtas, išmetami darbuotojai į gatvę, dabar atima paskutinę gyvenamą vieytą. Viskas vyksta kaip mistikos filme. Kreipiausi į gen. prokurorą Valį jau penkis kartus, nieko. Raseinių Pk tyrėjus ir Raseinių raj. prokuratūrą nušalinau nuo tyrimo, bet byla nei kiek nepajudėjo. Dabar bandau nušalinti Šiaulių apygardos teismą, bet vėl utopija. Visi atsikrato, nes visi nupirkti ir žinau už kiek. Manau, kad kovoju su vėjo malūnais, nes vienas žmogus man teisingai nušvietė ateitį jau prieš du metus. Sakė, kad kol iš manęs neatims prekybos centro Raseinių centre, kol neišmes į gatvę pliko ir nuogo, kol neatims verslo, tol banditai nepaleis, o kai nebus ką paimti paliks. Bet tylėti nenoriu ir nenoriu tragedijų. Banditai yra turi būti nubausti, nes neatiduosiu savo rankomis uždirbto turto. Organizuota nusikalstama grupė susideda iš advokato P. Butkevičiaus, vykditojas administratorius V. Gvozdas su draugeliu, teisėjauja D. Burbulienė, tiria M. Lukoševičius, prokuroras A. Elijošius su kaimynu. Nesuprantu tik vieno; kur yra STT, FNTT, bei Gen. Prokuratūra?Kas dar vykdo tvarką ir teisingumą?Manau, kad be viešo skandalo nieko nepasieksiu. Ir bus panaši situacija, mane pasodins, o šeima bylinėsis su banditais.

    Thumb up 0 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
9 klausimai apie viešuosius pirkimus, kurie padės Jums tinkamai pasiruošti dalyvavimui
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 8
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (2)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
D. Saldukas: Vilniaus universitetas – autonomija maskuojamas „nusikalstamas susivienijimas“? (2)
Tęsiame „Karšto komentaro“ žurnalistinį tyrimą dėl Vilniaus universiteto studentės Rūtos...
Antanas Šakinis: „Mano dukrytę pražudė Vilniaus universitetas“ (1)
Giedrė Gorienė Vilniaus universiteto geologijos studijų programos studentės Rūtos Šakinytės...
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (7)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...