Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Liepa 31 Šeštadienis
 

Miškai – paskutinis „sovietinis paveldas“ nepriklausomoje Lietuvoje?

2017-04-10 10:23 | Nuomonių ringas | Komentarų (14)

KK nuotr.

Vytenis Paulauskas

„Darna, darna ir dar kartą darna“ – taip trumpai būtų galima apibūdinti Valstiečių ir žaliųjų sąjungos programą. Tai kažkoks naujas šūkis, kurio kitos partijos dar nenaudojo. Tačiau ką gi jis reiškia? Norėdamas tai išsiaiškinti, pasiėmiau „Dabartinės lietuvių kalbos žodyną“ , susiradau jame žodį „darna“ ir sužinojau, kad žodis „darna“ yra „darnumas, dermė, harmonija“. Nelabai aišku, tarsi sviestas sviestuotas.

Vis dėlto iš sekančio žodyne esančio žodžio – „darnus“ – kai kas ėmė aiškėti. Pirma žodžio „darnus“ reikšmė – „kuris lengvai susiderina, harmoningas“. Antra reikšmė – „tinkamas, gražaus sudėjimo, gražus“. Pateikti ir pavyzdžiai – „darnus arklys, jis darniai pakalba“.

Taigi, remdamiesi žodynu, galime iššifruoti ir valstiečių programos esmę – gražūs Seimo nariai (Seimo narės) lengvai susiderina. Prie valstiečių labai derinasi ir arklys (nors šiais laikais jį būtų geriau pakeisti traktoriumi).

Matyt, šią valstiečių programos esmę iššifravau ne tik aš, bet ir Lietuvos kenkėjai, kurie nutarė pakirsti šaknis valstiečių darnai. Darni (= graži) Seimo narė jų pastangomis buvo pašalinta iš Seimo ir tuomet labai darniai (= gražiai) mokantis pakalbėti partijos vadovas R. Karbauskis tarsi pasitraukė į pogrindį – jo nesimato televizijose ir nesigirdi kalbant per radiją. Išskyrus tautinio kostiumo problemą, neaiški R. Karbauskio pozicija svarbiausiais valstybės klausimais. O Valstiečių ir žaliųjų sąjunga nesugeba susiderinti ne tik su koalicijos partneriais, bet ir su miškininkais, mokytojais, medikais, policininkais.

Taigi, kur dingo valstiečių darna? Panašu į tai, kad, pamiršę apie darną, valstiečiai elgsis taip pat, kaip elgėsi visos iki šiol buvusios valdžios, kurios laikydavosi nuostatos, kad, darant reformas švietime, nereikia kreipti dėmesio į mokytojų nuomonę, darant reformas medicinoje – nekreipti dėmesio į medikų argumentus, darant reformas policijoje – nekreipti dėmesio į tai, ką sako policininkai. Na, o darant reformas miškininkystėje, suprantama, S. Skvernelio Vyriausybė nekreipia dėmesio į miškininkų, urėdų išsakomus argumentus. Mat, manoma, kad objektyvus gali būti tik pašalinis asmuo, o tas, kuris dirba kurioje nors srityje, apibūdindamas padėtį stengsis apgauti politikus gindamas savo siaurus interesus.

Vis dėlto aš manau, kad protingas žmogus stengsis išklausyti visas puses ir sugebės nustatyti, kieno pusėje yra tiesa, o kas – meluoja. Deja, susidaro įspūdis, kad Lietuvos valdžioje tų protingų žmonių nesimato.

Miškai – paskutinis „sovietinis paveldas“?

Aplinkos ministras K. Navickas iš išvaizdos man atrodo labai panašus į šaunųjį kareivį Šveiką. Tačiau labiausiai krito į akis tai, kad jis ir elgiasi taip, kaip Šveikas, kuris sugebėdavo patį kvailiausią savo vadovybės įsakymą taip uoliai vykdyti, kad visa tai pavirsdavo farsu.

K. Navickas gavo nurodymą visas 42 urėdijas sujungti į vieną. Bandydamas įrodyti, kad tai būtina padaryti, K. Navickas „iš kepurės“ ištraukė patį „svarbiausią“, visus oponentus turintį nuginkluoti argumentą – neva urėdijos yra sovietinis paveldas. Deja, kai nežinančiam šių dienų istorijos K. Navickui buvo paaiškinta, kad Lietuvos miškininkystės sektorius buvo pertvarkytas jau Lietuvos nepriklausomybės metais ir su sovietiniais laikais nieko bendro neturi, K. Navickas buvo priverstas užsičiaupti ir ieškoti naujų argumentų.

Tada buvo surastas kitas „argumentas“. Matyt, pasitelkus spec. tarnybas, buvo išsiaiškinta, kad iš 42 urėdų net 7 priklauso Socialdemokratų partijai. O, Lietuvos „patriotų“ nuomone, ten, kur socialdemokratai, ten ir korupcija.

Tačiau pats juokingiausias „argumentas“, kodėl reikia naikinti urėdijas, buvo tas, kad, pasirodo, kažkoks vienas darbuotojas miškininkystėje dirba net nuo 1985 metų! Kur tai matyta? Juk to negalima toleruoti! Kaip galima vienoje darbovietėje dirbti net 30 metų? Tai – jau tikrai sovietinis paveldas. Nes tarybų valdžia tuos žmones, kurie buvo geri specialistai, mėgo savo darbą ir ilgą laiką dirbdavo vienoje darbovietėje, labai gerbdavo, apdovanodavo garbės raštais, ordinais ir medaliais.

Dabar laikai pasikeitė, todėl tokie žmonės, kurie ilgą laiką dirba vienoje vietoje, laikomi Lietuvos kenkėjais, nusikaltėliais, korupcijos platintojais. Dabar labai vertinami tokie asmenys, kaip, pavyzdžiui, naujoji Vyriausybės kanclerė M. Dargužaitė. Ji ateina į naują darbovietę, su visais susipyksta, sugadina viską, ką tik įmanoma sugadinti, ir po to iškelta galvą išeina į kitą darbą ir ten daryti analogiškų pokyčių. Štai tokia turi būti valstiečių darni darna.

M.Dargužaitės reformos – tik optinė apgaulė?

M.Dargužaitė buvo priimta į darbą, turėdama užduotį – kovoti su „kenkėjais“ – žmonėmis, dirbančiais valstybiniame sektoriuje. Pradžioje ji iškėlė sau uždavinį „apsišluoti“ nuosavame kieme – kanceliarijoje, sumažinant joje dirbančių žmonių skaičių nuo 210 iki 170 ir vietoje jų į darbą priimti saviškių. Teigiama, kad tai leis sutaupyti milijoną eurų.

Vis dėlto tai gali būti tik iliuzija, optinė apgaulė. Mat M. Dargužaitė teigia, jog reikėtų pereiti prie projektinio darbo, valstybė galėtų pirkti paslaugas iš privatininkų.

Tokia sistema yra labai neskaidri, ji leidžia labai lengvai plauti lėšas iš valstybės biudžeto.

Būtent tokią korupcinę schemą labai mėgo naudoti buvusi A. Kubiliaus Vyriausybė – ypač energetikoje. Būdavo užsakomas koks nors problemas energetikoje turintis analizuoti projektas. Tokiu būdu buvo galima už kelių puslapių rašliavą visai teisėtai sumokėti kelis milijonus litų. Juk niekas negali nustatyti tokio projekto vertės. Jeigu tą patį darbą atliktų pagal normalią darbo sutartį dirbantys ministerijos darbuotojai, tai nebūtų įmanoma taip labai padidinti projekto kainos.

Tokiems galimai korupciniams projektams A.Kubilius išleido kelis šimtus milijonų litų. O nauda iš viso to buvo nulinė.

Viskas būtų „taip“, jei partinė priklausomybė būtų „ta“?

A. Skardžius „Karštame komentare“ teigia, kad Finansų, Energetikos ir Susisiekimo ministrai yra konservatorių žmonės. M. Dargužaitė taip pat yra akivaizdžiai konservatorių kadras. Juk konservatoriai netgi norėjo ją padaryti Vilniaus mere. Sakoma, kad M.Dargužaitė nurodinėja ministrams, inicijuoja reformas valstybiniame sektoriuje. Tad gal ji atlieka ir ministro pirmininko funkcijas vietoje S.Skvernelio?

Visos tos reformos yra labai keistos, niekas nesugeba paaiškinti jų prasmės, nepateikia jokių argumentų, kodėl jų reikia, bet atkakliai buldozeriniu būdu siekia jas įgyvendinti.

Dabar užėjo mada viską centralizuoti, visas valstybines įmones paimti į vienas rankas, nors, pavyzdžiui, prieš keletą metų buvo daroma priešingai – valstybinės šilumos ūkio, šiukšlių surinkimo įmonės dirbtinai buvo skaidomos į daugybę dalių, tokiu būdu bandant dirbtinai sukurti konkurenciją. Dabar gi sakoma, kad viską būtina centralizuoti.

Aplinkos viceministras M . Norbutas radijo laidoje sakė, kad urėdijas būtina sujungti į vieną todėl, kad dabar sužiūrėti 42 urėdijų neįmanoma. Tačiau jeigu 42 urėdai nesugeba sužiūrėti, kas vyksta miškininkystėje, tai kaip viską sužiūrėti sugebės vienas žmogus, tuo labiau, kad bus atleista 400 buhalterių, vykdančių miškų ūkyje atliekamų darbų apskaitą?

Matyt, tikimasi, kad skaidrumas miškininkystėje bus užtikrintas tuo atveju, jeigu tuo vienu žmogumi, pakeisiančiu visus 42 urėdus ir 400 buhalterių, bus paskirtas „nepriklausomas“ konservatorius.

Savos aferos – po „to reikalauja iš ten“ priedanga

M. Dargužaitė sakė, kad „nėra racionalaus paaiškinimo, kodėl nereikia jungti urėdijų“. Tačiau juk taip pat nėra ir jokio racionalaus paaiškinimo, kodėl tas urėdijas reikėtų jungti.

Sakoma, kad urėdijų sujungimas yra pagrindinė sąlyga, kurios neįvykdžius Lietuva nebus priimta į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją. Tačiau tokiu atveju reikėtų atsakyti bent į kelis klausimus.

Pirmas: o kodėl mums reikia į šią organizaciją būtinai įstoti? Jeigu 27 metus apsiėjome be jos, tai gal ir ateityje išgyvensime be jos? Juk į ją neįstojus Lietuva mažiau pinigų išleis komandiruotėms, skirtoms pasipuikavimui tarp šios organizacijos narių, o taip pat nereikėtų mokėti šios organizacijos nario mokesčio (kuris tikriausiai į yra).

Antras: o ar iš tikrųjų EBSO reikalauja, kad 42 urėdijos būtų sujungtos į vieną? Gal tokiais tariamais reikalavimais korumpuoti Lietuvos politikai, pataikaudami kokioms nors verslo struktūroms, tik prisidengia? Juk įvairių tarptautinių organizacijų reikalavimai, siūlymai dažnai būna labai nekonkretūs, juos būna galima aiškinti ir vienaip, ir kitaip – visai priešingai.

Trečias: jeigu iš tiesų EBSO nori sujungti visas urėdijas į vieną, tai gal vis dėlto nebūtina to reikalavimo aklai vykdyti? Juk Europoje kvailių yra ne mažiau negu Lietuvoje ir nebūtina kvailus kvailių sugalvotus nurodymus visada vykdyti.

Tarptautinės organizacijos dažniausiai reikalauja, kad būtų vykdomos struktūrinės reformos. Po struktūrinių reformų terminu galima pakišti bet ką, viską, ką tik nori. Pasak buvusios finansų ministrės R. Budbergytės, struktūrinės reformos – tai pensinio amžiaus ilginimas, privačių pensijų fondų kūrimas, mokyklų naikinimas ir draskymas, aukštųjų mokyklų krepšelizacija, o taip pat dabar priimamas socialinis modelis.

Vienu žodžiu, struktūrinės reformos – tai visa tai, kas blogina paprastų žmonių gyvenimą. Todėl norint, kad tos struktūrinės reformos vyktų ir visokios tarptautinės organizacijos būtų patenkintos, reikia pasamdyti kokį nors išprotėjusi vadybininką, kuris jaučia malonumą įteikdamas atleidimo lapelius žmonėms, dirbantiems valstybiniame sektoriuje. O kai tas vadybininkas pridergs visus kampus, tauta turės dar didesnį malonumą išlaižyti visą tą mėšlą.

Beje, kai A. Butkevičiaus Vyriausybė nusprendė sujungti dvi biurokratines kontoras – „Versli Lietuva“ ir „Investuok Lietuvoje“, atliekančias tą patį darbą, tuometinė „Investuok Lietuvoje“ vadovė M . Dargužaitė dėl to labai įsižeidė ir protestuodama netgi pasitraukė iš darbo. Tad kodėl M. Dargužaitė laikosi dvigubų standartų sakydama, kad vienas valstybines įmones ir įstaigas reikia sujungti arba visai panaikinti, o, štai, biurokratinius tranus veisiančių įstaigų „Investuok Lietuvoje“ ir „Versli Lietuva“ liesti negalima? Juk šios dvi įstaigos švaisto valstybės biudžeto pinigus, dalindamos juos vadinamiems investuotojams.

„Eretiška“ mintis

Pasakysiu „eretišką“ mintį, kuri, manau, yra teisinga, nors ji ir prieštarauja visai Lietuvos politikų vykdomai ekonomikos strategijai – Lietuvai daugiau užsienio investicijų nereikia, nes jų šiuo metu yra visiškai pakankamai, nereikia ir daugiau verslininkų. Juk gyventojų Lietuvoje sumažėjo trečdaliu, todėl atitinkamai turi sumažėti ir verslininkų skaičius.

Valstybei, visuomenei verslas ir verslininkai reikalingi dėl trijų dalykų:

1. Tam, kad aprūpintų žmones prekėmis ir suteiktų jiems paslaugas.

2 . Tam , kad savo darbuotojams mokėtų normalius atlyginimus.

3. Tam, kad valstybei ir tuo pačiu visai visuomenei sumokėtų pakankamą kiekį mokesčių.

Savo ruožtu patiems verslininkams verslas reikalingas tam, kad garantuotų jiems pakankamą pelną.

Šiuo metu bet kuris žmogus verslo dėka gali gauti bet kurią pasaulyje egzistuojančią prekę ir paslaugą (aišku, jeigu jis turi atitinkamą kiekį pinigų). Verslas praėjusiais metais gavo

daugiau kaip keturis milijardus eurų pelno. Tiek daug pelno verslininkams nereikia, nes jie neturi ką su juo daryti. O štai darbuotojų atlyginimai buvo per maži, valstybei mokesčių sumokėta taip pat buvo per mažai. Valdžia galėtų šias disproporcijas ištaisyti, didindama minimalų atlyginimą ir galbūt įvesdama solidarumo mokestį (didindama pelno mokesčio tarifą). Tokiu atveju visiems (dirbantiesiems privačiame sektoriuje, biudžetininkams, pensininkams ir įvairioms kitoms valstybės reikmėms) pinigų užtektų. Gal net ir verslininkų pelnai nesumažėtų, nes padidėtų pinigų apyvartos greitis.

Deja, vietoje to politikai siekia pritraukti užsienio investicijas, kurių visai nereikia, pigindami darbo jėgą, mažindami mokesčius. Pavyzdžiui, verslininkas Vladas Lašas siūlė Lietuvos valdžiai bandyti pritraukti „Teslos“ įmonę, kuri sukurtų čia 6500 darbo vietų. Tačiau paaiškėjo, jog tam, kad ateitų šios investicijos, Lietuvos valstybė „Teslai“ turėtų duoti net vieną milijardų eurų, sukurti visą investuotojams reikalingą infrastruktūrą ir suteikti jiems didžiules mokesčių lengvatas, dėl kurių reikėtų tartis net su Europos Komisija.

Suprantama, kad dėl tokių investuotojų Lietuva patirtų tik nuostolius. Todėl Vyriausybė ir Seimas turėtų ne pataikauti užsienio investuotojams, aprūpindami juos pigia darbo jėga, bet turėtų rūpintis Lietuvos žmonėmis, didindami jų pajamas. Ir nereikia bijoti gąsdinimų, kad padidinus minimalų atlyginimą ir kokius nors mokesčius verslui, verslas pasitrauks iš Lietuvos. Tai yra netiesa. Priešingai, verslas ir investuotojai eina į tas šalis, kuriose žmonės gyvena turtingai, nes gauna didelius atlyginimus, o valstybė garantuoja dideles pajamas žmonėms, nustatydama verslui pakankamai didelius mokesčius.

Parengta pagal laikraštį “Karštas komentaras” 

Komentarai

 

 

 
 1. rasyk lietuviskai ne “sovietinis”,o “tarybinis”kiek galima mokyti lietuviu kalbos situos nemoksas ir jankiu padlaizius

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Kazkas neaisku su ta misku reforma. Norima padaryti viena organizacija, o to priezastis – ivairus misko grobstymai ir neskaidrus pirkimai. Tai gal mediena tegu pardavineja viena organizacija, o grobstymai baigsis kada medienos kaina bus reali o ne sugalvota. Tie zalieji nori sutureti pasekmes palikdami tas pacias priezastis. Sitaip toli jie nenuvaziuos.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. prie ruso miskai nebuvo masiskai kertami,o buvo tik sanitariniai kirtimai,o nepriklausomybes liurbiai kerta ir sodinti nesiruosia…

  Thumb up 8 Thumb down 0

 4. Taip, miškai – paskutinis „sovietinis paveldas“ dar per neapsižiūrėjimą likęs nepriklausomoje Lietuvoje. Visą kitą paveldą sugriovėme, padovanojome, išgrobstėme, sunaikinome ir po plytą išnešiojome. O kažkiek miško, per valdžios žioplumą dar liko nesunaikinta. Būtinai dar nors vienai kadencijai reikia patikėti valstybės vairą konservatoriams, kad paskutinį sovietinį paveldą galutinai pribaigtų. Amerikonai turtingi – atsodins.

  Thumb up 11 Thumb down 0

 5. berasciai ne “sovietinis”,o “tarybinis”jankiu sesiukes jus o ne lietuviai,nors kokie lietuviai,juk lithuanai dabar,ant tiek tapome “laisvi” ir “nepriklausomi”,kad net juokas nebeima,taip nuo visko priklausomi ir tokie suristi,kad neduok die tokios “laisves”

  Thumb up 9 Thumb down 0

  • Neiškreipinėk, prašau, cegevarą, lenininio išradimo – sovietinis – jis ir yra sovietinis, o ne joks tarybinis. Jis neverčiamas taip pat, kaip ir gorbačiovinė perestroika.

   Thumb up 0 Thumb down 2

   • tai tik tau durnam neverciamas istrauki is siknos zodi ir skaitai kad neverciamas,tai toks tavo ir tas protelis,slepkis po lapais,su savo demagoginiais isradimais

    Thumb up 0 Thumb down 0

    • beje ir sitas isradimas visai ne lenininis ,o amerikos lietuviu ,bet tau tai bus per sunku suvokti,nors ir bandai ten kazkokius eilerascius rasyti,taciau tai nieko nekeicia,idijotas jis ir afrikoj idijotas

     Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Labai geras pavadinimas. Kolūkiai sunaikinti, pramonė sunaikinta, žmonės iš Lietuvos baigiami išvyti, dabar dar beliko miškus sunaikinti – kad įsitikinti, kad koks lietuvis už kokio medžio nepasislėpęs likęs.

  Thumb up 14 Thumb down 0

  • joo,pavadinimas ne debilui,reik turet dusia,kad suprast,tu neskaityk,cia ne tau eik geriau i komsomolkes portala,va ten rasi tavo durnai galvai skaitiniu,o cia padorus susirenka,zinoma apart keleta stasiu ir juos panasiu idijotu

   Thumb up 5 Thumb down 0

 7. Miškai sovietinis paveldas tai baikim juos iškirsti,o kubiliaus su juknevyciene karta ne sovietinis paveldas.

  Thumb up 12 Thumb down 0

  • paveldas,bet tarybinis,tarybinis broliai bukim rastingesni,nevartokim jankiu vemalu blevizgu

   Thumb up 5 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Ką dovanoti krikšto tėveliams?
Sportas tampa madingu
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Praktiškos dovanos žmonėms, besidomintiems konditerija 
Draugų rate turite žmogų, kuris kiekvieno susitikimo metu atsineša kažką saldaus? Jo šokoladiniai...

Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (1)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...