Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Balandis 5 Sekmadienis
 

Mirė dr. Vincas Rimgaudas Dineika (1938 01 22 – 2010 08 27)

2010-08-29 16:42 | Kultūra | Komentarų (22)

Dr. Vincas Rimgaudas Dineika ((1938 01 22 – 2010 08 27)

Šių metų rugpjūčio 27 d. 19 val. po ilgos ir sunkios ligos apleido mūsų pasaulį dr.Vincas Rimgaudas Dineika.

Jis išėjo iš mūsų šviesiai ir lengvai, su pilna sąmone, švelniai šypsodamasis, budint šalia dukrai, kuri kalbėjo jam pačius reikšmingiausius žodžius: „Tėveli, mes mylime tave, mes labai mylime tave… Tu eini į šviesą ir susiliesi su šviesa… Mes mylime tave…“

Inžinierius, dr., savo srities vyriausias mokslinis bendradarbis Vincas Rimgaudas Dineika ilgus metus dirbo Kauno radijo matavimo prietaisų institute, Vilniaus elektrografijoje, Mokslų Akademijoje. Priklausė Fotomenininkų sąjungai, pasireikšdamas daugiausia kaip kritikas.

Humanistas, darnos filosofijos puoselėtojas, vienas iš Sveikatos sąjungos iniciatorių ir įkūrėjų, visą gyvenimą tęsė ir platino savo tėvo Karolio Dineikos idėjas, tvirtai tikėdamas, kad žmogaus fizinio, psichoemocinio ir dvasinio aspektų vieningumas yra sveikos visuomenės ir tvirtos valstybės pagrindas. Švietimą ir krikščioniškų vertybių puoselėjimą šeimoje laikė svarbiausiu dalyku, ugdant valstybės pilietį.

1995 m. už nuopelnus Lietuvos sportui apdovanotas medaliu, 2008 m. – sporto garbės kryžiumi.

Paskutinius 20 metų intensyviai tyrinėjo sakralinę geometriją – formų, skaičių ir proporcijų santykius. Šias savo idėjas bei žinias puikiai išreiškė drauge su architektu Ričardu Krištopavičiumi projektuodamas Ignalinos bažnyčią, kuri dar tarybiniais laikais buvo apdovanota sąjungine premija už geriausią architektūrinį sprendimą. Padarė įtaką nemažam būriui jaunų žmonių, su kuriais nesavanaudiškai dalijosi savo žiniomis. Paliko svarų rašytinį palikimą, kuris laukia išleidimo.

Šviesios individualybės, iki paskutinio atodūsio ilgai tikėjusio gėrio ir tvarkos pergale prieš blogį, žiaurumą, chaosą vienos iš paskutinių dienų žodžiai buvo tokie: „Jokių juodų kaspinų! Gyvenimas juk yra amžinas ir mūsų dvasiniai ryšiai nenutrūks niekada“.

Atsisveikinti su velioniu galima Vilniuje, Daukanto aikštė Nr.1 (prie Prezidentūros), prie Šv. Kryžiaus bažnyčios esančioje Marijos vargdienių seserų vienuolijos salėje rugpjūčio 31 d. 10 val.

Šv. Mišios bus aukojamos rugpjūčio 30 d. 14 val.

Kiekvieną vakarą 19 val. bus giedamos krikščioniškos palydymosios giesmės.

„Karšto komentaro“ redakcija atsisveikinimo valandą yra drauge su savo autore, Vinco Rimgaudo Dineikos žmona, rašytoja, signatare Vidmante Jasukaityte, jų sūnumis ir dukra.

Dr. Vincas Rimgaudas Dineika bus laidojamas rugpjūčio 31 d., 11 val., Antakalnio kapinėse.

2010-08-29

Komentarai

 

 

 
 1. Švarus dažniausiai be priemaišų, dabar toikam sunku būti. Kiek suprantu su mano liga reikia tam tikru būdu maitintis, reiktų pabandyti.Tuščias, kartais būnu tuščias, bet tai nereiškia kad švarus. Baisūs tie dalykai kurių negali atmatyti. O kiek jų buvo. 4chan keista vieta.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. I do like the manner in which you have framed this issue plus it really does give me personally a lot of fodder for thought. Nonetheless, through just what I have experienced, I just wish as the remarks stack on that folks keep on point and not embark on a tirade associated with some other news of the day. Anyway, thank you for this fantastic piece and while I can not really agree with it in totality, I regard the perspective.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. I have to say that for the past few of hours i have been hooked by the impressive articles on this site. Keep up the great work.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Tai yralaimingiausias laikas mano gyvenime iki šiol , kai aš žiūrėti šiuos } juokingus filmus šioje vietoje , nes pabaigus dienos darbo buvau labai pavargęs ir dabar jaučiasi gerai .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Kas draugais , jo milžiniškas pastraipa apie tutoringand visiškai apibrėžta , laikyti jį visą laiką .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Est-ce qu’il y émanation des sous écussons parce que les vidéodisques ou les accessoires La X 1 et 2 sont bloqués ou sérieux des dessous en-têtes quant à ces excursions cloisonnés ?

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • “You sho is ugly!” That’s one of my faiovrute lines from one of my faiovrute movies the Color Purple, and it definitely applies to the before photo! This looks so lovely now Sonia. I really love the stencil too! I want to attempt this one day soon. I love the way you decorate. xx

   Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Gerb. rasytoja,
  uzuojauta Jums ir visai seimai.
  Tebuna Jam, sviesus tie nezinomieji Dvasios ir Sielos keliai…

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • siaip tai jau yra psichologinis smrtuas artimoje aplinkoje ( jau neskaitant to kad vaikui yra uzdrausta iseiti is namu, jinai yra ikalinta be jokio teismo nuosprendzio) ir mergaite turetu buti tuoj pat atskirta nuo klimaksiniu kedienes ir skucienes bei dar vieno klimaksinio kedzio, bei ale teisėjos venckienes. siaip as kreipciausi i policija del ikitesiminio tyrimo del psichologinio ir siuo atveju dar fizinio smurto prieš mazameti artimoje aplinkoje.dar viena mintis laimute gal pabandyti kreiptis i teisma del laikinos globos paskyrimo mergaitei kol baigsis ale pedofilijos byla . vaiko teises, teismas parinktu laikinus globejus is kokiu penkiu kandidatu , neskelbiant nei ju duomenu, nei laikinos mergaites gyv, vietos. Kaip mama tu gali pasiaukoti kokiem metams, jei zinosi kad mergaite auga sveikoje aplinkoje ir tu galesi su ja kasdien susikambinti ir netrugdomai bendrauti kad ir skaipu. kad laikini globejai nezemintu mamos ir ruostu mergaite gyvenimui su mama. juk istatyme yra teigiama kad laikinos globos tikslas yra apsaugoti vaika nuo blogos itakos ir ruosti nuolatiniam gyvenimui su tevais, kai jie pasitaisys ar issispres kitos problemos kurios sudare pagrinda skirti laikina globa.as tik nesuvokiu savivaldybes poelgio skirti globa venckienei kai yra gyva mama is kurios motinystes teises nera atimtos. is alkoholikiu kurios musa savo vaikus ir jais nesirupina teises neatimamos, ir vaikai su jomis gyvena o cia .. debilizmas auksciausiame lygyje.kazi ka pasakytu ponia venckiene kuriai rupi mergaites gerove pasiulius neutralius globejus kol ginco objektas butu isprestas ? kokiais argumentais remtusi? kad visi galimi globejais yra pedofilai ir mergaite isves i uzsieni bei parduos? kodel a.a. narusevicienes dukrytes niekas nepardave?

   Thumb up 0 Thumb down 2

 8. Dr.Vico Dineikos darbų pvz:
  h-t-t-p://baltiejimagai.blogspot.com/2009/02/vinco-dineikos-paskaitos-schemos.html

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. Krikščioniškieji architektai iki smulkmeniško tikslumo (Šv.Rašte yra nuorodos šventyklų statyboje)suprojektuoja bažnyčias, kad jose jaučiasi sakrališkumas. Pav. kodėl taip traukia žmones į Merkinės piramidę? To nepasakysi apie šiuolaikiškas nesakrališkas o tik architekto išmonės produkto bažnyčias su vonių ir pirčių interjeru. Jauku, švaru, blizga bet ne ta paskirtis. Tad labai gaila išeinančių gerų architektų. Duok Dieve jam Dangų, o jo mokiniams tęsti išmoktus darbus.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. Įdomios jo paskaitos – netradicinis požiūris į pasaulį, kaip ir Karolio Dineikos.
  Užuojauta jo artimiesiems

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Stuart, Hi! Thanks for stopping in at my blog and snyiag hello. I think we have snow on the ground for more than a quarter of the year. At least it seems like it.Snapdragons I like! The rest I can somewhat agree with but I don’t think I really hate any flowers!

   Thumb up 0 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Naujuoju MRU Tarybos pirmininku išrinktas prof. dr. Egidijus Jarašiūnas 4
Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją visi galės žvejoti nemokamai
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? (1)
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (5)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
A. Kubilius: “Sakartvele aptarta politinė krizė šalyje, priimti sprendimai dėl Rytų Partnerystės ateities” (2)
Šiandien Europos Parlamento narys Andrius Kubilius Tbilisyje (Sakartvelo) vykusioje spaudos...
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“ (1)
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (2)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (3)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą (2)
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Henrikui Daktarui laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė lieka nepakeista (1)
Lietuvos apeliacinis teismas atmetė Henriko Daktaro skundą dėl Kauno apygardos...
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris (1)
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta (2)
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
 
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus (2)
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (4)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (5)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...