Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Vasaris 20 Ketvirtadienis
 

Mindaugas Puidokas: Ar R. Karbauskio ultimatumas rodo pradingusią atsakomybę rinkėjams?

2019-05-03 11:15 | Naujienos | Komentarų (10)

Seimo narys Mindaugas Puidokas. KK nuotr.

Ketvirtadienį ,,valstiečių” lyderis Ramūnas Karbauskis, kuris vis dar panašu, kad žada ,,laimėti visus rinkimus”, pabandė pasinaudoti senu pigiu rinkimų triuku ir pagąsdinti rinkėjus. Jei premjeras Saulius Skvernelis netaps Prezidentu ir LVŽS nelaimės Europarlamento rinkimų – trauksimės į opoziciją. Turime susiprasti – Lietuvą tada valdys Landsbergių klanas ir konservatoriai. O kur atsakomybė prieš valstybės žmones dėl valdymo stabilumo ir tolesnio įsipareigojimų vykdymo? Ar gali valstybės likimas ir žmonių gerbūvis tapti galingo politiko ego įkaitu!? Juk žmonės balsavo už LVŽS Seimo rinkimuose ir suteikė galimybę stabiliai dirbti 4 metus. Premjero S. Skvernelio tyla stebina ir rodo, kad jam toks veikimo metodas tinka. Visi suprantame, kad kitas grasinimas – pirmalaikiais Seimo rinkimais – tai dar vienas įrodymas, kad stabilumas valstybėje yra antraeilės svarbos. Karas su Landsbergiais ir konservatoriais svarbiausia, bet žmonės laukia realių darbų. Dabar daugiausia dėmesio skiriama šiam karui ir sekama bloguoju konservatorių pavyzdžiu. Bet ar tikrai tas karas tikras? Dėl to atidžiau pažiūrėkime ko vertas šis desperatiškas R.Karbauskio šantažas.

Ar tikrai S. Skvernelio Vyriausybę sudaro ,,skaidrūs” profesionalai?

,,Valstiečių” lyderis, kuriam panašu labiausiai rūpi tik jo verslo koncerno prekyba trąšomis, galėtų atidžiau pasidomėti, o kas dabar sudaro jo ,,profesionalų” Vyriausybę ir nemeluoti rinkėjams.

Štai vienas iš S. Skvernelio pergalės prezidento rinkimuose atveju paskelbtų kandidatų į premjerus, energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas. Kas jis? Tai konservatorių premjero Andriaus Kubiliaus Vyriausybės įtakingo energetikos ministro Arvydo Sekmoko viceministras, kuravęs ir pasirašęs skandalingą Visagino atominės elektrinės (VAE) projektą. Nepastatytos atominės elektrinės projektui iššvaistyta virš 20 milijonų eurų (70 milijonų litų) brangiems konsultantams, teisininkams ir viešųjų ryšių firmoms. Paprastai tariant – ,,išplauti” pinigai. Į teisiamųjų suolą dėl piktnaudžiavimo tarnyba sėdo ir tuometis VAE direktorius Rimantas Vaitkus dėl galimai korupcinės nepavykusio referendumo naujai atominei elektrinei statyti viešinimo kampanijos. VAE nepastatyta, o direktoriui ir darbuotojams mokėti atlyginimai. Įtakingas konservatorių ,,pilkasis kardinolas” A. Sekmokas dabar yra S. Skvernelio štabo vadovo Vytauto Bako patarėjas. Tai tas karas su konservatoriais tikras ar akių dūmimas žmonėms!? Kur žadėtas skaidrumas, ponai?

Eikime toliau. A.Kubiliaus Vyriausybės kancleriui Deividui Matulioniui, kuris dabar kažkodėl yra S.Skvernelio Vyriausybės pirmasis vicekancleris, po prezidento rinkimų rengiamas užsienio reikalų ministro postas. Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir konservatorių politinis aljansas yra anokia paslaptis. Tai štai S.Skvernelio pergalės atveju prezidentės statytinį L.Linkevičių pakeis A.Kubiliaus kadras. Anoks čia ir skirtumas, pone R.Karbauski.

SGD terminalas nuomojamas per Bermudų trikampyje esančią ofšorinę kompaniją ir naudoja rusiškas dujas

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis irgi Prezidentei ir konservatoriams itin artimas asmuo, prie A.Kubiliaus Vyriausybės vadovavęs ,,Klaipėdos naftai” ir skandalingai brangiam suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo projektui. Paties terminalo reikėjo, bet ne tokio didelio ir ne švaistant pinigus siaubingai brangiai nuomai per ,,ofšorus” Bermuduose su įslaptintais akcininkais. Valstybės sandoriai turi būti skaidrūs, pagrįsti ir aiškūs visai visuomenei. Net automobilį žmonės nuomoja tik per atostogas užsienyje, nes nuomoti nuolat yra labai brangu. Turtingi perka iškart ar blogiausiu atveju išsimokėtinai. Taip susitaupo pinigai. Valstybė nuomoja šimtus milijonų eurų kainuojantį laivą. Skamba neįtikėtinai, nes už tokias klaidas mokame mes visi – mokesčių mokėtojai.

Būdamas frakcijoje siūliau tirti šią galimą stambaus masto aferą, rinkau duomenis, bet vietoje to, kad ,,valstiečių” lyderiai ištirtų kas ir kaip pasipelnė iš SGD terminalo statybos, jo pagrindinį statytoją paskyrė valdyti strateginį susisiekimo sektorių. Tada logiška ir tai, kad ,,Lietuvos geležinkelių” valdybos pirmininku paskirtas prezidentės D.Grybauskaitės rinkimų štabo vadovas Romas Švedas, o Valstybinio jūrų uosto direkcijos valdybos pirmininkas buvęs prezidentės patarėjas Nerijus Udrėnas.

Energetinė nepriklausomybė nuo rusiškų dujų apie kurią prieš keletą metų taip skambiai kalbėjo Lietuvos valdžia taip pat yra mitas. Išanalizavus laivų judėjimą Baltijos jūroje paaiškėjo, kad Lietuva slapta dujas SGD terminalui perka iš Rusijos. ,,Reuters” duomenimis laivai iš dujų perdirbimo gamyklos ,,Kriogaz Vysock” keliauja į Švediją, Suomiją ir Lietuvą. Tad suskystintų dujų terminalu šiandien teka tos pačios rusiškos dujos, tik perkamos per tarpininkus iš Vakarų. Dėl to jos staiga tampa ,,idealiai saugios”, nerusiškos, bet daug brangesnės. Panašu, kad vyksta pelningas biznis, kuris atneša daug žalos mūsų valstybei.

Kodėl Lietuvos banko ir D.Grybauskaitės žmogus yra finansų ministras?

Dabartinis finansų ministras Vilius Šapoka yra įdomus ir tuo, kad jį prezidentė į šį postą grūdo ne pirmam premjerui ir tik šis pasidavė jos spaudimui skirti jį į šias atsakingas pareigas. Jis atėjo ne vienas. Už V.Šapokos stovi viceministrų, Valstybinės mokesčių inspekcijos ir kitų institucijų vadovų komanda, kurios politiniai lojalumai veda į dabartinę Prezidentūrą bei į jos skandalingo statytinio Vito Vasiliausko kabinetą Lietuvos banke. Per euro įvedimą 15 milijardų litų (4,3 mrld. Eur) rezervas perėjo Lietuvos banko nuosavybėn, nors prieš tai valdė rezervą tik patikėjimo teise. Buvo sakyta, kad šie pinigai reikalingi euro įvedimui. Tiesa – euro įvedimui reikėjo tik 550 milijonų eurų: 1) 250 mln. Eur į Euro stabilumo fondą; 2) 300 mln. Eur Euro stabilumo mechanizmui. Nesunku paskaičiuoti, kad beveik 3,8 mlrd. Eur galėjo būti panaudota tikslingai – žmonių gerovei didinti.

Pone R.Karbauski, ar neironiška, kai svarbiam parlamentiniam tyrimui dėl konservatorių praskolintos Lietuvos vadovaujantį Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininką Stasį Jakeliūną visais būdais bando žeminti, šmeižti ir išmušti iš vėžių ne tik šio tyrimo bijantys tuometis Vyriausybės vadovas A.Kubilius, jo finansų ministrė I.Šimonytė, Lietuvos banko valdybos pirmininkas V. Vasiliauskas, bet ir jūsų paties finansų ministras V.Šapoka. Jis gina tikruosius savo šeimininkus, o ką ginate Jūs? Kodėl tokios situacijos nemato premjeras?

Sąrašą galima tęsti išvardijant visą kohortą viceministrų, patarėjų, valstybinių įmonių vadovų, o taip pat ir pačią premjero komandą, kur svarbų vaidmenį vaidina buvęs Jaunųjų konservatorių lygos pirmininkas, buvęs įvairių konservatorių Seimo narių padėjėjas Arnoldas Pikžirnis, prie S.Skvernelio užimantis svarbias premjero patarėjo nacionaliniam saugumui pareigas.

R.Karbauskio rinkėjams žadėta ,,profesionalų Vyriausybės” idėja tapo miražu ir mažai pridengtu melu, kur postus gavo konservatorių politinės komandos nariai, užtikrinantys jų politinių interesų tęstinumą. Todėl, gerbiamas Ramūnai, nustokite gąsdinti ,,valstiečių” rinkėjus. Jūsų kandidatas S. Skvernelis gali tapti tikru LVŽS premjeru tik atsisakęs tokių ministrų ir komandos narių. Dabar jis yra tik dar vienas sistemos pasirinkimas, kuris mažai skiriasi nuo kitų sisteminių kandidatų.

Mindaugas Puidokas, Seimo narys

Komentarai

 

 

 
 1. Labai gerbiau Puidoką, bet už jį nebalsuosiu, nes jis atveria kelią konservų kandidatams ir smukdo Skvernelį.Nejaugi jis nesupranta pasekmių?

  Thumb up 2 Thumb down 2

 2. Trina rankas anūkas.Jokių priekaištų Puidokui.
  Juk ne iš Šimonytės,Nausėdos atima balsus,bet iš Jį į Seimą atvedusios ir žinomu padariusios partijos ir kandidato Skvernelio.
  Atsimink,Mindaugai,po rinkimų Pats liksi tuo kuo buvai iki rinkimų.Apsoliučiu 0000 niekam nereikalingu ir …smirdančiu.
  Gėda.

  Thumb up 2 Thumb down 2

 3. tave žmonės rinko tikrai ne tam, kad pildytum broilerio zadanijas ir kaišiotum valstiečiams pagalius į ratus, dink nuo vaizdo, Sirijau

  Thumb up 5 Thumb down 1

 4. Tu pirmas pradanginai atsakomybę rinkėjams. Kur eisi po rinkimų? Nepriims jokia partija.

  Thumb up 5 Thumb down 11

  • Kodel manai, kad Puidokui dabar reikalinga partija? Ateis laikas, ir bus nauja Puidoko partija, kuri (galimai) visiems nusluostys nosis. Zinoma, jei liaudis prasibus po senuju partiju uzliuliavimu. Gaila, kad dauguma Tautos dar tebeserga Stokholmo sindromu :(

   Thumb up 9 Thumb down 1

 5. Po paskutiniu savaiciu Karbauskio kalbu ir gasdinimu,taip pat ir veiksmu,pradejau aplamai abejoti karbauskiu .Kai pamatai besisypsanti broileri po Karbauskio kokios lepteletos nesamones,darosi nejauku,nes kazkaip panasu ,kad ir Karbauskis galbut patapo landsberginiu partgaujos visiskai slaptu kumeliuku ,kuri pasikinke dinastinio anuko nieksu gauja.Niekaip nesulaukiam ir Karbauskio paaiskinimo,ko jis delsia jau du metus,ir nesiima rimtu priemoniu valstybes isdavikams ir naikintojams izoliuoti? Po to,kai del snoro komisijos balsavimo dejo i padus sesi berods seimo niekseliai,turejo buti jiems rengiama apkalta uz komisijos suzlugdima.O medziaga turejo buti perduota GP.Deja,sendien tik pavieniai seimo nariai retkarciais uzsimena apie landsberginiu simtmecio milijardine afiora pries Lietuva uzverciant snora,o rimtu veiksmu aferistams jokiu???Kiek tesis ta tyla ir tassaugojimas visu galbut nusikalteliu Lietuvai,kuriuos seimas isdriso net 75 metams uzslaptinti??

  Thumb up 9 Thumb down 0

 6. Puidokai,Jus esate faktų konstatavime teisus. Bet…. Kodėl Jūs teigiate apie prarastą Karbauskio atsakomybę? O kur Jūs pametėte savo atsakomybė? Ar būti išdaviku yra atsakomybė? Ar Jūsesate perdaug kvailas ar turite kitokių tikslu, jeigu nesuprantat, kad Jūsų prezidentu niekas neišrinks? Kodėl Jūs vagiate valstiečių, su kuriais atėjote į seimą balsus?Atrodo, kad Jūs esate konservatorius, tūnojęs valstiečių kailyje.

  Thumb up 8 Thumb down 9 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją visi galės žvejoti nemokamai
Tūkstantmečio kartai psichologė siūlo profesiją rinktis ne pagal pavadinimą
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (5)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
A. Kubilius: “Sakartvele aptarta politinė krizė šalyje, priimti sprendimai dėl Rytų Partnerystės ateities”
Šiandien Europos Parlamento narys Andrius Kubilius Tbilisyje (Sakartvelo) vykusioje spaudos...
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“ (1)
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (1)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (2)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą (1)
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Henrikui Daktarui laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė lieka nepakeista
Lietuvos apeliacinis teismas atmetė Henriko Daktaro skundą dėl Kauno apygardos...
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris (1)
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta (2)
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
 
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus (2)
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (4)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (4)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...