Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Birželis 20 Sekmadienis
 

Mes dar vis žaidžiame komunizmą

2015-01-17 15:15 | Nuomonių ringas | Komentarų (214)

Sigitas Martinavičius. asm. albumo nuotr.

Šiandien pasaulyje yra labai daug spėliojimų, kas bus po kapitalizmo. Atsakymuose pilna utopijų. Viena jų – gyvensime aukso amžiaus ekologiškoje harmonijoje. Įvairius atsakymus siūlo tiek Pasaulio socialinis forumas, tiek visos didžiosios religijos, tiek radikalios subkultūros, tiek tūkstančiai internetinių dienoraščių rašytojų. Ir jų, ir šiuolaikinių antikapitalistų silpnoji pusė yra ta, jog jie neturi nė menkiausio suvokimo, kaip jų vizijos bus įgyvendintos.

Kapitalizmas yra ekonominė ir socialinė sistema, kurioje gamybos priemonės yra privačioje nuosavybėje, prekės ir darbo jėga perkama ir parduodama laisvoje rinkoje, pelnas reguliariai reinvestuojamas arba investuojamas į naujas technologijas ir ūkio šakas. Šiai sistemai taip pat būdinga tai, kad investicijas, gamybą, paskirstymą, pajamas ir kainas nulemia rinkos jėgos, o ne valstybinė valdžia.

Visoms šiuolaikinėms Vakarų ekonomikoms būdingas tam tikras kapitalizmo laipsnis. Skirtingų rinkų laisvumas, taip pat taisyklės, kuriomis nustatoma, kas gali ir kas negali būti privačia nuosavybe, dažniausiai yra viešosios politikos reikalas; dėl to daugelyje šalių egzistuoja vadinamosios „mišrios ekonomikos“.

Geras kapitalistas yra tas, kuris, naudodamasis prigimtinės teisės ir demokratinės valstybės saugojama savo nuosavybe ir jam laiduojama laisve, rodo kūrybinę iniciatyvą ir priima ekonominius sprendimus (perka, parduoda, gamina, kuria prekes ir paslaugas) taip, kad iš savo sprendimų anksčiau ar vėliau gautų pelną. Bet tai savo ruožtu reiškia, kad jis samdo jam tuos sprendimus vykdyti padedančius kitus žmones už tokią algą ir tokiomis sąlygomis, su kuriomis pastarieji sutinka.

Geras kapitalistas laikosi teisėtų įstatymų ir moralės reikalavimų, taigi jis vengia darbuotojus išnaudoti ir stengiasi stiprinti piliečių bendruomenę.

Kitas esminis kapitalizmo bruožas yra tai, kad iniciatyvą savo ir visuomenės gyvenimui keisti ir gerinti turi pirmiausia rodyti patys piliečiai (įskaitant kapitalistus), o ne jų valdžia ir valdininkai. Pastarieji pirmiausia turi užtikrinti tvarką ir laisvę ir netrukdyti kitiems piliečiams kurti laimingą ir galimai turtingesnį gyvenimą sau ir visuomenei.

Lietuvoje tai nelabai suprantama,  todėl čia ir nėra tikros kapitalizmo kultūros, todėl darbuotojams mokami minimumai ir pensininkai gauna mažiausias pensijas visoje Europos Sąjungoje. Visų problemų esmė yra išpūstas viešasis sektorius, kuris dirba ne efektyviai, plauna milijardus ir moka mažas algas. Verslas matydamas, kokios algos viešajam sektoriuje, žinoma, moka tiek pat, moka pagal rinkoje esančias kainas. Tai natūralu.

Todėl reikia nustoti žaisti komunizmą ir sukurti salygas pasireikšti kapitalizmo pranašumams. Tam reikia sumažinti valdžios sektoriaus išlaidas iki maždaug 30 proc. BVP. Tuomet Lietuva lygiuotųsi į konkurencingiausias ir efektyviausias valstybes, o ne į perteklinį išlaidavimą ir nutukusį viešąjį sektorių pamėgusias valstybes.

Nepersistengiančio viešojo sektoriaus darbuotojų skaičių turime ženkliai sumažinti, žinoma, padidinti likusių viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimus.

Dabar Lietuvoje dirba apie 1 100 000 darbuotojų, viešajame sektoriuje dirba apie 450 000 darbuotojų, tai yra apie 40% visų dirbančiųjų. Išsivysčiusiose šalyse viešajame sektoriuje dirba 15 -20%. Pabandykite paskaičiuoti, kiek viešasis sektorius mums kainuoja: 450 000 × 1500( tiek jie kainuoja mums per mėn) × 12 mėn. = 8,1 milijardai.

Tai labai didelė suma, per didelė Lietuvai.

Valstybė turi per daug nenaudojamo ir neefektyviai valdomo nekilnojamo turto ir neefektyviai valdomų įmonių, kad būtų efektyviai valdoma ir duotų didžiulę naudą, reikia akcijų biržoje pradėti listinguoti visų valstybės valdomų įmonių akcijas – viešos finansinės ataskaitos ir akyla privačių investuotojų akis greitai patrigubintų nuosavo kapitalo grąžą ir į biudžetą gautinus dividendus. Valstybė kiekvienoje strategiškai svarbioje įmonėje valdytų kontrolinį akcijų paketą, o kitos, ypač konkuruojančios su privataus sektoriaus įmonėmis, turėtų būti parduotos.

Kaip minėjau, valstybės tikslas nėra užsiimti verslu.Dabar mes turime daug nekilnojamo turto, kuris valdomas labai neefektyviai, todėl visas valstybei priklausantis NT turi būti valdomas centralizuotai – valstybinės institucijos jį galėtų nuomotis iš valstybės. Kadangi viešajame sektoriuje būtų mažiau darbuotojų, o, pavyzdžiui, viceministrams būtų skiriami šiek tiek mažesni nei 50 kv.m. kabinetai, valstybė turėtų daug nenaudojamo turto, kurį privalo parduoti, iš ko gautų keleta milijardų.

Verslui turime sudaryti geresnes salygas, supaprastinus darbuotojo atleidimą iš darbo, jiems susitarus, ir lengvatas naujai sukurtiems verslams. Valstybė turėtų skatinti smulkų vidutinį verslą, suteikiant pradinį kreditavimą verslui pradėti, –  taip padaryta Lenkijoje ir puikiai veikia.Taip išplėstume smulkų ir vidutinį verslą, kas paskatintų vidaus vartojimą.

Būtina panaikinti visas finansines baudas už organizuotą kontrabandą, piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi, kyšių ėmimą, dalyvavimą rašant viešojo pirkimo konkurso sąlygas (to pačio konkurso, kuris vėliau netikėtai laimimas), bei kitus panašius sunkius nusikaltimus. Visi tokie nusikaltimai turėtų būti baudžiami ne finansinėmis baudomis, o tik laisvės atėmimu.

Čia paminėjau tik keletą darbų, kuriuos turėtume padaryti, kad sėkmingai ir greitai prisivytume Vokietiją, Norvegiją, Airiją ir kitas išsivysčiusias šalis, bet šie darbai yra esminiai.

Šiandien valstybės valdo daug įmonių, korporacijų, ypač tas, kurios yra susijusios su šalies gynyba ir strategiškai svarbiais gamtiniais ištekliais. Valdžia, kurdama įstatymus ir taisykles, kontroliuoja šalies ekonomiką, darbo rinką, socialinę politiką. Geriausias ekonominės sistemos variantas šiandien būtų socialiai apgalvotas privataus verslo ir valstybinio kapitalizmo mišinys.

Kapitalizmas neišnyko, o tik transformavosi. XIX a. pradėjęs vyrauti kapitalizmas atnešė daug gėrio ir naudos šalims, kurios jį priėmė. Gerėjo gyvenimas, buvo sumažintas skurdo lygis, augo gamybos produktyvumas.

Lietuvoje turi atsirasti valstybinis kapitalizmas, nes kol kas geresnės, ekonominės sistemos kaip kapitalizmas dar niekas nepasiūlė.

Sigitas Martinavičius

Komentarai

 

 

 
 1. Nutilkite, bambekliai! 
  Apsidairykite aplink, amžinai viskuo nepatenkintieji! Gyvename nuostabiais laikais, apie kokius net tautos dainiai nesvajojo. Neklausykite tų, kurie jums sakys, kad lietuviai nebemoka rašyti ranka ir nebeskaito raštų.

  Tai yra netiesa – tautiečiai skaito ir rašo, kaip buvo prisakęs pats Mažvydas. Na, gerai, gal ne visi, bet galiu garantuoti už tą sluoksnį, kuris sėdi prie valdiškų stalų valstybinėse įstaigose ir pildo valstybinės reikšmės raštus.

  Štai ateinate pas gydytoją – jis į pacientą tik dėbteli ir įninka į raštvedybą. Jūs sėdite, jis skrebena, nes turi užpildyti C formą, paskui susirasti segtuvą U ir jokiu būdu negali supainioti ligų kodų, kurie jo kolegų surašyti storuose tomuose.

  Kita situacija – teko kreiptis į policiją (o gal ji pati kreipėsi). Tyrėjas anapus stalo užpildys devynis protokolus, uždės devynis antspaudus ir tik po to su jumis šnektelės.

  Jei dar turės laiko tokiems niekams, nes pokalbiai – tai ne raštai, kuriuos turi tvarkingai pildyti kiekvienas drausmingas ES valstybės tarnautojas.

  Tiesa, tos suvešėjusios įrašų, formų ir paragrafų džiunglės jau baigia užgožti sveiko proto takus, bet įveikti šios sistemos paprastas pilietis neturi jokių šansų. Ką ten pilietis – paragrafais jau dusinama ir pati sistema.

  Thumb up 0 Thumb down 2

   • kažin, Martinavičiau, ką pasakytų tautos dainius Maironis, išvydęs dabartinę Lietuvą, kuri garbina mamoną? Galėjote patylėti ir tautos dainių į savo paistalynes neįtraukti.

    Thumb up 1 Thumb down 0

  • Ir vėl Martinavičius pamiršo parašyti, kad nuplagijavo Liudo Dapkaus tekstą.

   Thumb up 4 Thumb down 0

 2. ir kaip žmogui neatsibosta valkioti tą pačią temą apie “viešą sektorių” ištisus mėnesius.Kad autorius nėra “talentas”- tai aišku,bet kaip jam niekas nepasako ,kad jis jau senai yra tik juokingas?Gal nėra kas pasako?Tam gi reikia turėti draugų.Gal jis jų neturi , o žmona tikina kad jis protingas?Kažkokie ,iš piršto laužti skaičiai,kažkokios socialistinės -utopistinės mintys vadinamos rinkos dėsniais?KLIEDESYS VERTAS PSICHOLOGO DĖMESIO. Siguti,susirask kokią partiją iš trečio ešalono ir plauk ten smegenis ar ir ten tavęs nereikia? Na taip , reputacijos neatskalbsi, bet “dviračio šou” ar “KK2” galėtum pabandyti- ten reputacijos nereikia-užtenka aktorinių sugebėjimų.

  Thumb up 7 Thumb down 2

  • jam viska daug kartu pasake ir parase.
   tuscias darbas.
   juk jis mato ir girdi tik save.

   Thumb up 5 Thumb down 1

 3. nereikia ėstis su kaimynais,kurie perka mūsų prekes,ir vadinti juos teroristais,tada verslą galės įkurti tie 250000 biurokratų ir parodyti savo sugebėjimus,o dabar jie nieko nesugeba,tik per dienas gerti kavą.

  Thumb up 6 Thumb down 0

  • Tai kad aš nei su Antaniene, nei su kitais kaimynais nesiėdu ir taikiausiai visi sugyvename, ko nepasakyčiau apie Grybauskaitę ir Putiną.

   Thumb up 0 Thumb down 1

 4. Anonymous
  2015-01-19 – 13:37

  demagogui
  2015-01-18 – 14:26

  is kur nupiesei skaicius 450 000, 1 500?
  kas sudaro viesaji sektoriu (nekisk apibrezimo, kuri tik po ilgu nurodymu sugebejai surasti vikipedijoj ir dabar laimingas vis copy/past.
  is ko susideda tavo sukurtas skaicius 450 000?
  kuria VIESOJO sektoriaus dali lietuvoje sudaro VALDZIOS sektorius?
  kiek skirta VIESAJAM sektoriui lietuvos biudzete?
  kiek skirta VALDZIOS sektoriui lietuvos biudzete?
  —————————–
  kodel neatsakai nei i viena klausima, o kaip suluzusi plkstele kartoji savo uzkeikimus?

  Thumb up 7 Thumb down 0

 5. Dunduko straipsnis.Vokietijos nepasivysim,Norvegijos taip pat,o Airija gal ir pasivysim skolu lenktynese.
  Kiek tu berasyttum mintis visur ta pati.
  Dabar siulai sumazinti viesaji sektoriu,o tai kas atliks tuos darbus,gal pats ruosiesi ka nors prichvatizuoti? Taip pat siulai isparceliuoti valstybini turta.Na mazdaug parduosim,pravalgysim ir toliau ziuresim ka parduot. Mano siulymas butu nieko neparduoti,reikia “idarbinti” valstybini turta,o nesekmingai ji valdancius valdininkus ismesti lauk is darbo,be teises dirbti valdiska darba 10 metu.
  Pilnai sutinku,kad reikia mazinti viesojo sektoriaus islaidas,bet jas reikia mazinti ne mazinant valdininku skaiciu,bet mazinant BIUROKRATIJA.Mazinant biurokratija tuo paciu mazes valdininku armija.

  Thumb up 6 Thumb down 1

 6. Trumpam komentatorių atsipalaidavimui nuo biudžeto perskirstymo.
  Lietuvė moteris išteka už programisto anglo:
  Vyras grįžta namo iš darbo:
  – Good evenning, dear, I’m now logged in!
  Žmona: Ar nupirkai duonos?
  V.: Bad command or file name!
  Ž.: Bet aš tavęs dar ryte prašiau!
  V.: Erroneus syntax. Abort?
  Ž.: Duok man savo kredito kortelę, aš pati nueisiu į parduotuvę ir nusipirksiu.
  V.: Sharing violation. Access denied.
  Ž.: Tu mane myli – ar tik savo kompus? O gal tiesiog tyčia mane erzini?
  V.: Too many parameters…
  Ž.: Be reikalo už tavęs tekėjau…
  V.: Data type mismatch…
  Ž.: O kur tavo atlyginimas?
  V.: File in use… Try after some time.
  Ž.: Tai, pagaliau, kas aš tau?! Kokios mano pareigos šeimoje?!
  V.: Unknown virus…!

  (Iš Respublika).

  Thumb up 2 Thumb down 0

 7. Gal autorius galetų paaiškinti, kur reikėtų dėti tuos atleistus biurokratus? ir savarbiausia – gala autorius galėtų paminėti kokių prekių šiame kapitalistiniame pasaulyje trūkta ir yra deficitas??? – jis ragina efektyvinti gamybą – bet prekių ir taip prigaminta per daug…šiam pasaulyje trūkta nebent pinigų varguoliams, kad galėtų tų prekių nusipirkti….bet prekių ir maisto – tai totali perprodukcina….
  Anot autoriaus – efektyvinti gamybą ir prigaminti prekių, eikvojant gamtos resursus ir teršiant aplinką – yra žmonijos ateitis? – drisčiau suabejoti ir tegčiau, kad kapitalizmo vartotojiškumas vedą mūsų Žemę į pražūtį…

  Thumb up 5 Thumb down 1

  • Tamstos komentaras man priminė tokią liaudies pasaką:
   Miega žmogelis ir sapnuoja kopūstus. Tokie riebūs, taip skaniai kvepia, tokie karšti, o pasrėbti juos, šaukšto neturi. Kitą vakarą, eidamas gulti, pasideda po pagalve šaukštą. Bet… Bet kopūstų nebesusapnuoja…

   Taip ir gyvenime. Prie socializmo viskas buvo pigu ir pinigų dauguma turėjo, bet nebuvo prekių ir neturėjo ką pirkti.
   Dabar, prie kapitalizmo, viskas brangu, lentynos lūžta nuo prekių įvairovės, bet dauguma žmonių neturi pinigų joms įpirkti.
   Tai sakykit, kuo socializmas nuo kapitalizmo paprastam žmogeliui skiriasi?

   Thumb up 5 Thumb down 1

   • Buten tai man pries 30 metu kalbejo is Kanados atvaziaves dede.
    Ir pas jus ateis laikas, kai truks tik pinigu….
    P.S. Jis pats buvo ne skurdukas.

    Thumb up 2 Thumb down 0

 8. Ponas Sigitai, sakykime, kad Tamsta teisus, išvardindamas visas negeroves, kurias visi žinome. Ačiū Tamstai už tai!
  Būtų labai ne tik įdomu, bet ir malonu, kad Tamsta nors kokiame viename komentare trumpai ir konkrečiai įvardintumei, kaip tai reikėtų įgyvendinti, kiek tos idėjos įgyvendinimas kainuotų, kiek iš to sutaupytume, kur kištume tuos 225 000 atleistųjų, kokia kiltų masinė revoliucija (kodėl mane, o ne Onutę?), ir kas tą revoliuciją malšintų, kai kiekvienam iš malšintojų grėstų atsidurti revoliucionierių gretose? Ir iš kokio aruodo semtume tuos milijardus tos revoliucinės idėjos įgyvendinimui?

  Speciali pastabėlė stasys to autoriui 2015-01-19 – 09:29 komentaro tezei apie primilžius:
  Tais laikais, apie kuriuos užsiminėte, primilžiai nuo karvės absoliučiai nepriklausė. Priklausė nuo melžėjos. O melžėja priklausė nuo partijos direktyvų.
  Partija nutarė, sakykim, kad turime primelžti iš kiekvienos „furažinės korovos“ po 12,8 litro, melžėja nuo savęs prisiėmė socįsipareigojimą ne tik planą įvykdyti, bet ir viršyti (sakykim primelžti po 13 ltr.) ir karvutė turėjo verstis per galvą, bet planą vykdyti. Tas pats buvo ir su kiaulėmis. Planas po 11,3 paršiuko ir nei kuilio, nei kiaulės niekas neklausė. Neįvykdžius – lėkė pirmininko, melžėjų, šėrėjų ar pačių sabotažininkų gyvulių galvos. Ant pastarųjų nurašyti, tarp kitko, būdavo sunkiausia. Būdavo, kad net ir partsekretorius už tai skalpuodavo už silpną propagandą visuomenei apie partijos planus.Ir ką jūs manote. Kokius planus tik partija ant mūsų biednų galvų nenuleisdavo, tokius mes juos ir ne tik „duodavome“, bet dar ir „s gakom“. Išradinga tais laikais buvo liaudis. Nei iš tolo nepalyginsi su dabartine. Net penkmečio planus per 3,5 metų „duodavom“.
  Ech, jei popierius kalbėti mokėtų…

  Thumb up 3 Thumb down 0

  • Tinkama motyvacija užtikrina ir atitinkama rezultata ..:)..ant popieriaus .:) Manau laikas gaivinti senas patyrtis ..

   Thumb up 3 Thumb down 1

 9. demagogui
  2015-01-18 – 14:26

  is kur nupiesei skaicius 450 000, 1 500?
  kas sudaro viesaji sektoriu (nekisk apibrezimo, kuri tik po ilgu nurodymu sugebejai surasti vikipedijoj ir dabar laimingas vis copy/past.
  is ko susideda tavo sukurtas skaicius 450 000?
  kuria VIESOJO sektoriaus dali lietuvoje sudaro VALDZIOS sektorius?
  kiek skirta VIESAJAM sektoriui lietuvos biudzete?
  kiek skirta VALDZIOS sektoriui lietuvos biudzete?
  —————————–
  kodel neatsakai nei i viena klausima, o kaip suluzusi plkstele kartoji savo uzkeikimus?

  Thumb up 5 Thumb down 1

  • Kaip sakoma, kartoju nesuprantančiam teksto:
   Viešajam sektoriuje dirba 450 000 darbuotojų tai oficiali statistika, vieno tokio darbuotojo išlaidos valstybei yra vidutiniškai 1500 per mėn, tai alga mokesčiai atostogos, darbo priemonės, kanceliarinės, transportas ir kuras ir tt. Ištikro dar daugiau. Skaičiai konkretūs ir aiškūs. Manau niekam nekyla klausimų, kad visko yra per daug: Seimo narių, jų padėjėjų, per didelis biurokratinis aparatas savivaldybėse, per daug ministerijų , ministrü ir juose dirbančių biurokratų, per daug prikurta įmonėlių kurios plauna pinigus, per daug , per daug, per daug ir tai mums kainuoja 8 milijardus, o galėtų keleta milijardų kainuoti mažiau, jei viską efektyviai sutvarkytume. Nematau kas gali nesutikti, tik tas tinginys biurokratas, kuris ir toliau nori šiltai sėdėti ir nieko neveikti. Deja kenčiame visi. Turime reikalauti keistis

   Thumb up 0 Thumb down 6

   • o tu pats sau dar neatrodai juokingas martinaviciau?
    neturi atsakymo i joki klausima. nors klausiama tik apie tavo kuryba.

    Thumb up 4 Thumb down 0

 10. Saulėlydžiui asmeniškai.
  Ką tu čia pliurpi?
  Kiekvienas avinas sutiktas Lietuvoje pasakys,kad Lietuvą tebevaldo KAGĖBISTAI,o tu vepezoji,kad “jaunoji karta”.
  Ar nematai,kad KGB archyvai nepasiduoda viešinami jau 25 metus.
  Ir galiu garantuoti,kad išviešins tik tada,kai visi škrabalai užvers kanopas.

  Thumb up 6 Thumb down 2

 11. Nesakau, kad pilnai sutinku su Jūsų mintimis, bet stebiuosi Jūsų kantrybe. Panagrinėkite, kokio lygio komentuotojai čia dažniausiai lankosi. Ar verta vargti?

  Thumb up 3 Thumb down 4

  • todel jis ir valkioja savo paties kuryba. jau kelinta karta kartoja tuos pacius savimi pgristus absurdus.
   manija.

   Thumb up 3 Thumb down 0

 12. Lietuvoje daug kas žino, kas ne taip ir kad reikėtų atleisti krūvą biurokratų. Tačiau esmė štai kame: jeigu tamsta esi toks protingas, tai turi nueiti į valdžią, gauti postą ir padaryti tai, ką kalbi.
  Liežuviais malti kiekvienas durnius gali.

  Thumb up 5 Thumb down 0

 13. Is labo Ryto graziai atsibudes,
  ir pasimeldes uz ponia Prezidente,
  Panorau Jums papasakot, kaip
  koloradas Denikinas is musu Krymo garlaiviu spruko,
  paskui esaulas.:
  – is paskos plauke jo arkliai.
  Tai ir sakau. Greitai ir vel spruks koloradas “ach kakaja nasa prokuror Natasa”,
  is paskos, Kadyrovo banditai, is paskos ju uteles ir erkes.
  Bet kur spruks?
  Paryzius juk nepriims?
  ir Alzyras, ir Somali.
  Tai gal i Guadalkanal?
  Ar girdejai Siguti, toki kaima?

  Thumb up 1 Thumb down 4

 14. Nesinas is vaistines Rytini bambali aliaus, sutikau baisiai uzsimigojusia gimnaziste, slenkancia i sule. Pirmas pojutis – pasipiktinau, kad tokia neissimiegojus. Bet patam atlegau ir syptelejau: -o tai kas jau cia duos issimiegot, kai tokia grazuole gimus…
  Kame cia pontas sito bajerio,- impotentas Sigutis nesupras, o
  – tikram dzentelmenui ir aiskint nereikia.

  Thumb up 1 Thumb down 5

 15. Valstybė turi kontroliuoti, kad būtų laikomasi įstatymų ir juos tobulinti, bet neužsiimti verslu ir konkuruoti su privačiu.viešajam sektoriuje plaunami milijardai ES lėšų, per įvairius projektus. O jei apie algas, tai algos yra tokio dydžuo kokia yra rinkoje. Kadangi puse dirba viešajam sektoriuje tai viešasis sektorius ir diktuoja algų dydį. O vokeliai čia jau kita tema galėsiu aprašyti, kaip pvz Vilniaus savivaldybė steigdama taksi ir kitas įmones žlugdo verslą ir verčia jas trauktis į šešėlį. Miestas patiria milijardinius nuostolius. Taip negali būti, būtent čia ir bandomas imituoti komunizmas, kas veda į bankrotą.

  Thumb up 0 Thumb down 8

  • Vėl nusišneki. Per 1 seimo kadencija patobulinama, pataisoma ar išleidžiama naujų įstatymų ir teisės aktų skaičius pasiekia 1000 ir daugiau. Tad nemulkink skaitytojų nes šioje politinėje gaujų sistemoje įstatymu kūryba ar taisymas nieko gero visuomenei per 25 metus nedavė.

   Thumb up 7 Thumb down 0

   • Matau Jums sunku suvokti tekstą. Kaip užsikirtusi plokštelė tik vieną tekstą žinote :). Nemačiau nie vieno įstatymo siūlančio mažinti viešojo sektoriaus darbuotojų skaičių ir pakelti likusiems algas. Kaip ir nemačiau įstatymo mažinti per puse Seimo išlaidas, mažinantjų skaičių :)

    Thumb up 0 Thumb down 7

    • Kalbėjai apie tai jog valstybė neturi kištis į verslo reikalus it tik kurti įstatymus. Štai tau ir įstatymų skaičius kur prikuriama per 4 metus.
     Be to tu net nekalbi kad mažinant vadlininkų skaičių jiems reikės išmokėti išeitines kompensacijas. Žinant jog ir dabar valdininkai vidutiniškai gauna didesnius atlyginimus nei dirbantys versle, reikės šimtu milijonų. Tad tavo fantazijos nepakeitus politinės sistemos, gerinti valdininkų darbo kokybę keliant atlyginimus yra tas pats kaip ir sovietmečio socializmo perestroika.

     Thumb up 4 Thumb down 0

  • Tai ir reikėjo pradėti nuo Kauno. Kandidatuoti į merus ir parodyti pavyzdį kitiems Lietuvos miestams. Step by step. O dabar tamsta niekuo nesiskiri nuo kitų populistų, kurie tik liežuviu mala, o nieko nedaro. Liežuviu malti – lengviausia.

   Thumb up 4 Thumb down 0

  • Isivaizduoju kaip “Valstybe” turi kontroliuoti versla. Rinkimus laimi koncervai ir turedami kontrolini paketa dusina verslininkus kurie turi sasaju su konkurencinemis partijomis. 😀

   Thumb up 2 Thumb down 0

 16. Teigiu, kad viešajam sektoriuje klesti švogerizmas prikurta masė nereikalingų etatų, saviems įdarbinti. Našumas, efektyvumas padidės mažinant darbuotojų skaičių ir sudarius geresnes sąlygas likusiems dirbti. Verslas ir tik verslas sukuria finansus iš ko gyvena valstybė. Jūs nesuvokiate, kad mokesčiai sumokami viešo sektoriaus darbuotojų yra surinkti iš verslo. VIENINTELĖ PROBLEMA LIETUVOJE TAI MAŽOS ALGOS. PAKELKIME JAS IR GYVENSIME ORIAI.

  Thumb up 0 Thumb down 7

  • Nefantazuok, kaip gi mažinsi, jei tuomet ir viršininkų reikės sumažinti. Eilinis valdininkėlis tėra priedanga sunkai dirbantiems partijų statytiniams.

   Thumb up 4 Thumb down 0

   • Tai ir siūlau atleisti puse viršininkų. Jei visuomenė tai suvoktų, o ne tarškėtų nesamonių kaip Jūs, greit išsireikalautime atlikti reformą, arba savus išrinktume kas geba atlikti tokią reformą. Deja daug tokių nemastančių ir verkšlenančių kaip Jūs ir abejingai nieko nedarančių. Turime aktyviai reikalauri efektyvinti viešą sektorių

    Thumb up 0 Thumb down 3

    • Na o žinant viršininkų atlyginimus tai kiekvienam reikės išmokėti šimtatūkstantines kompensacijas. Geras pasiūlymas tik visuomenei toks siūlymas labai brangiai kainuotu. Tad ką laimėtu visuomenė jei sumažinant valstybininkų skaičių jų išlaikymas kainuotu tiek pat kiek ir didelį?i

     Thumb up 3 Thumb down 0

 17. Sigitai,eik tu po velnių.Neteisus tu,absoliučiai neteisus.Visos tos kalbos apie laisvą rinką,verslo privalumus ir panašiai – tai iš 1990 metų atėjęs kliedesys. Valstybė – tai ne vien verslas,o verslas – ne pasaulio bamba.Tai – tik viena,nors ir ganėtinai svarbi,valstybės,jei nori tautos,gyvenimo ir egzistavimo sritis.Visos tos liberalizmo teorijos apie tai,kad verslas ir tik verslas sukuria norimą gerbūvį – tokių kaip pats iliuzija.Verslas sukuria materialines vertybes,bet negali ir neprivalo visi tuo užsiimti.Bėda ta,kad net jei visi ims gaminti dešreles,jų kaina ženkliai nenukris,jei valstybė verslui ir nuims visus mokesčius,verslo apimtys nuo to ženkliai nepadidės,o gaunamas pelnas nebus reinvestuojamas.Visą aplinką veikia kurkas sudėtingesni procesai ir jie nėra laisvi,jie yra globalios finansinės sistemos reguliuojami.Todėl,kad ir kiek tu besistengtum,aukščiau bambos tau nebus leista iššokti.Tai nereiškia,kad nereikia bandyti,bet tikėti,jog sumažinus investicijas,sakysim, į švietimą,kultūrą ar sveikatos apsaugą sumažės išlaidos,o to pasėkoje padidės likurių pragyvenimo lygmuo,vadinasi absoliučiai nesuprasti kas ir kaip tikrumoje vyksta ir kokios viso to bus tikrosios pasekmės.Taip,teisi ponia ar panelė Birutė,kuri savo komentare tamstą išvadino kvailiu.Inciatyvus kvailys – baisiau už žemės drebėjimą.

  Thumb up 9 Thumb down 1

 18. Tai vizgi sumažinti viešaji sektorių , ar padidinti jo darbo našumą ? ..du viename ..kurių pasiekti be trečios sąlygos nelabai įmanoma .. Argi taip būna ,..kad lygioje vietoje atsiranda veiksmingos idėjos ? nebūna. O gal taip būna kad darbo našumas ima ir pakyla ,..šeip tik gražaus noro skatinamas ..na kaip seniau būdavo ? Pasitinkant TSKR keturiasdešimtmeti .. iš karvės primelšime ..po pusantro kilogramo pieno daugiau .. nei iki to :) tešmuo juk ne guminis ..taip buvo ,. o šiandiena ..realybė tokia kad tam darbo našumui didėti reikia ne tiek idėjos ..kiek žinių kokių būdu tai vyksta ..antra ar susimastėte ..kad mažinant viešojo sektoriaus išlaidas tam tikram taške susidursite su tokių faktų kaip , konstitucijos keitimas..atsisakant tokiu sąlyginių garantijų į nemoka , mokslą, gydimą, priešmokyklinį ugdymą ..o kaip su pensijomis ir socialinėmis garantijomis …jos juk mažėti ir aplamai neturį ekonominio pagrindo ..O juk yra ir kita medalio pusė ..tai tas pats vartojimas iš kurio valstybė save kredituoja ..vartojimo mokesčiu ir kitais būtinais ..Ji palaikant ta minimumą ..kurio jai reikia tam kad galėtume gauti nuolatines greitas pajamas savoms socialinėms programoms..Ar žinojote ..kad UK yra nustatyta tam tikra gaunamų pajamų suma per metus . nuo kurių piliečiui aplamai jokie mokesčiai neskaičiuojami ,..ir jie yra traktuojami tuo minimu.. kurio reikia pačiai valstybei išgyventi? Viešasis sektorius kaip balastas laivui ,..( jei žinote kas tai yra ) .kuo ji labiau siūbuoji ..tuo tas laivas tampa nestabilesnis ..Tęsiant čia jūsų tema ..reikia ne mažinti išlaidas o bendros kooperacijos būdu su verslu , nes tik verslas turį prielaidų didinti to sektoriaus efektyvumą, ieškoti kaip galima butų suradus naujų galimybių tas veikas apjungti aišku pritraukiant ir investicijas . . Nebus efektyvaus viešojo sektoriaus jei jis dirbs ir toliau kaip po senovei ..atskirai nuo privataus ..O juk jis yra ta esminė dalis kuri ir užtikrina sklandų privataus sektoriaus darbą ..laikas tuos kiaušinius dėti į viena terbą ..ir išmokti jų neskirstyti ..pagal spalva ..ir nuosavybe…jie visi Lietuviški ..:)

  Thumb up 4 Thumb down 1

  • Niekur nesiūliau mažinti išlaidas sveikatai, švietimui ar kultūrai. Teigiu, kad viešajam sektoriuje klesti švogerizmas prikurta masė nereikalingų etatų, saviems įdarbinti. Našumas, efektyvumas padidės mažinant darbuotojų skaičių ir sudarius geresnes sąlygas likusiems dirbti. Verslas ir tik verslas sukuria finansus iš ko gyvena valstybė. Jūs nesuvokiate, kad mokesčiai sumokami viešo sektoriaus darbuotojų yra surinkti iš verslo. VIENINTELĖ PROBLEMA LIETUVOJE TAI MAŽOS ALGOS. PAKELKIME JAS IR GYVENSIME ORIAI.

   Thumb up 0 Thumb down 7

   • Na tai dėl to kalti ne valdininkai o valstybinė politiniu gaujų sistema, kurios tu nesiūlai keisti.

    Thumb up 3 Thumb down 0

   • Aš gal skubėdamas to neakcentavau aiškiai..bet skaičiau tai savaime suprantamu dalykų ..viešaji sektoriu finansuoja verslo sumokėti mokesčiai bet ne visi , čia juk yra ir kitų sudedamujų ..pav. greitieji su vartojimu susyje (kaip PVM ir t.t.)..tiek tie kurie apskaitomi ilgesniame laikotarpyje, bet reikalaujair didesniu sąnaudų . Aš suprantu kad idėja ta Jums patraukli ,.betgi pabandykite pats bent isiskaičiuoti ..kiek ir ko reikia kad tas efektas imtusi jaustis ..vienur sumažinus darbuotojus kitiems padidinus algas. ?? tai primitivu ..Juk ES parama diduma atveju yra skirta modernizuoti (efektyvinti) viešajį sektoriu Tai kad tos programos ne visada yra efektyvios ..bėda ne tik korupcijoje..bėda ir žemoje kvalifikacijoje statant sau tikslus. ..Bet tikrai ne tiek..Verslas turi tokia plėtros savoka ..stabilus augimas tai 10-15 pr. nuo apyvartos į metus .Toks augimas privalomas ir viešajam sektoriui ..kaip ji bepavadintumėte ..ar jo efektyvinimu ..ar jo darbo našumo kėlimu.. pridedant uodega algų kėlimas ..tai dvi puselės kurios turėtų dirbti kartu ..ir tik nuo to priklauso .. kokios algos bus viešajame sektoriuje :) visa kas dirbtinai keliama sovietinis reliktas …

    Thumb up 2 Thumb down 1

    • Graži pasaka. Jei užsimerksime ir nematysime politiniu gaujų užvaldytas ministerijas ir įstaigas, tai galima kalbėti ir apie darbo našumą biurokratijoje. Na galima įsivaizduoti jei vietoj 5 popieriaus lapų valdininkas sukurps 10, tai darbo našumas išaugs dvigubai. Nors gal būt ir laikas kalbėti jog nykštukinės šalies visuomenė jau nesugeba išlaikyti ne vien valstybinį aparatą, bet ir nemokamas švietimas ar gydymas, greitai gal tapti mokamu.

     Thumb up 3 Thumb down 0

     • Taip ir bus jei dabar neišsireikalausime reformuoti viešąjį sektorių

      Thumb up 0 Thumb down 4

     • Peržiūrėk valstybini biudžetą kuriame pamatysi jog ne valdininkai yra didžiausia našta valstybei ir tavo siūloma reforma mažinant skaičių ir didinant atlyginimus, nesumažintu jų išlaikymo išlaidų visuomenei. Atrodo jau buvome įtikinti jog reikia didinti teisėjų atlyginimus, kad jie dirbtu geriau? Ar išvadas sugebi daryti?

      Thumb up 2 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kodėl geras klientų aptarnavimas toks svarbus?
Į Lietuvą bandė įvežti trąšų falsifikatą
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...