Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Rugsėjis 17 Antradienis
 

Medininkų žudynių byla: absurdo teatras su laikrodžiu

2015-06-25 15:42 | Bylos, sukrėtusios Lietuvą | Komentarų (33)

Medininkų žudynių vietoje filmuotos vaizdo medžiagos stop kadre - pareigūnas, iškišęs galvą pro duris ir žiūrintis žemyn. Tai negi jis nebūtų pamatęs laikrodžio, kurį, anot prokurorų, "pametė Rygos omonininkas Ryžovas"? 


Giedrė Gorienė

„Karštas komentaras“ tęsia žurnalistinį tyrimą apie žudynes Medininkų muitinės poste 1991 metų liepos 31 d.

Pastaruoju metu akreipėme dėmesį į keletą faktų: kad 1991 metų liepos 31 d. naktį, likus maždaug valandai iki užpuolimo, iš Medininkų muitinės posto buvo atšaukta tą naktį paskirta ten budėti Krašto apsaugos departamento greitojo reagavimo grupė. Iki užpuolimo likus maždaug valandai, į Medininkų muitinės postą atvyko KAD pasienio apsaugos tarnybos inžinerinio skyriaus viršininkas Vytautas Gečiauskas ir tą naktį budėjusią ginkluotą krašto apsaugos vyrų grupę išsivežė į Vilnių. Primename, jog likus savaitei iki užpuolimo, Vilniaus OMON’as vykdė akivaizdų Medininkų muitinės posto stebėjimą – atvykę omonininkai stebėjo, fotografavo postą. Paskutinį kartą fotografavo likus parai iki kruvino užpuolimo.

Taigi, į omonininkų stebimą muitinės postą buvo atsiųsta gerai ginkluota krašto apsaugos greitojo reagavimo grupė, tačiau prieš pat užpuolimą ji buvo išvežta į Vilnių.

Antra didžiulė mįslė – tuometinis Medininkų muitinės posto pamainos viršininkas R.Kazokevičius.

Kaip jau skelbėme „Karštame komentare“, Medininkų įvykių metu R.Kazokevičius atostogavo, jį pavadavo Tomas Šernas (vienintelis, išgyvenęs ginkluotą užpuolimą. Antras buvęs gyvas – muitininkas Ričardas Rabavičius – įtartinomis aplinkybėmis mirė ligoninėje). Tačiau ne R.Kazokevičiaus atostogos sukėlė daugybę klausimų ir įtarimų: o ką slepia šis buvęs muitininkas?

Klausimas esminis ir labai rimtas: iš kur pas R.Kazokevičių atsirado iš nužudyto A.Musteikio paimtas fotoaparatas su jame buvusia fotojuosta (kas iš nusikaltimo vietos paėmė įkaltį ir jį padavė R.Kazokevičiui?) ir kur R.Kazokevičius su tuo iš nusikaltimo vietos paimtu įkalčiu 12 parų buvo, kadangi prokuratūrai 10 nuotraukų, padarytų iš nužudyto A.Musteikio fotoaparate buvusios juostelės, perdavė tik rugpjūčio 12 d., t.y. praėjus 12 dienų po žudynių?

Priminsime – iš R.Kazokevičiaus 1991 m. rugpjūčio 12 d. „Papildomos liudytojo apklausos protokolo“: „Po įvykio vietos apžiūros 1991 m. liepos 31 d. muitininkams buvo atiduotas Musteikio Antano krepšys su fotoaparatu, kuriuo jis naudojosi darbo metu. Jo fotoaparato markė FED-3. Aparatas, kai aš jį gavau, buvo užtaisytas fotojuosta, kuri buvo nepilnai išfotografuota. Aš dar pafotografavau ir išryškinau“.

Betgi R.Kazokevičius prokuratūroje pirmą kartą buvo apklaustas 1991 m. rugpjūčio 1 d. Kodėl jis tuomet nuslėpė nuo pareigūnų, kad liepos 31 d. jam „buvo paduotas“ poste nužudyto muitininko A.Musteiko fotoaparatas?

Dar daugiau, kaip aiškėja iš R.Kazokevičiaus parodymų Vilniaus apygardos teisme, tas A.Musteikio krepšys nebuvo „paduotas muitininkams“, kaip teigė R.Kazokevičius pirminiuose parodymuose tyrėjui A.Astaškai, o R.Kazokevičius jį pats iš muitininkų vagonėlio pasiėmė.

Vilniaus apygardos teismo posėdyje R.Kazokevičius papasakojo, kad atvykęs į Medininkų muitinės postą 1991 m. liepos 31 d., apie 13-14 val., jis užėjo į muitinės vagonėlį. Ten pamatė A.Musteikio krepšį. Atsiklausęs pareigūnų, ar galima pasiimti,nes tai asmeniniai A.Musteikio daiktai ir jis juos nori perduoti šeimai, jį pasiėmė. O pažiūrėjęs, kas viduje, pamatė fotoaparatą. Tačiau žmonai jo, kaip galima suprasti, neperdavė.

Taigi, dar įdomiau: R.Kazokevičius teisme prisipažino pats pasiėmęs iš muitinės vagonėlio nužudyto A.Musteikio krepšį, kuriame buvo fotoaparatas. Tačiau šio įkalčio neatidavė pareigūnams, bet lėkė išryškinti tame fotoaparate buvusioje juostoje nuotraukų. Ir kodėl buvo padaryta tik 10 nuotraukų (nes juostelės buvo 36 kadrų)? O kas buvo nufotografuota likusiose? Ir kodėl jis dalį nuotraukų (ne patį fotoaparatą su juostele) prokuratūrai atidavė tik po 12 dienų?

Dėl tokių R.Kazokevičiaus parodymų teisme kyla abejonių – labai abejotina, kad pareigūnai leido R.Kazokevičiui pasiimti A.Musteikio kuprinę, jos net nepatikrinę ir neįrašę į įvykio vietos apžiūros protokolą, kai įvykio vietoje surašė visas smulkmenas.

Dar daugiau: įvykio vietos vaizdo įrašuose, kurie filmuoti dar pareigūnų lavonams esant muitinės vagonėlyje, jokios kuprinės nesimato.

Taigi lieka tyrimo metu, o taip pat ir teisme neatsakytas klausimas: kada iš tiesų tas R.Kazokevičius pasiėmė nužudyto A.Musteikio kuprinę su fotoaparatu? Ir kokiu tikslu jis tai padarė? Ir ką visas 12 dienų su A.Musteikio asmeniniais daiktais veikė?

Beje, tai, kad R.Kazokevičius iš žudynių vietos pasiėmė A.Musteikio krepšį su fotoaparatu, R.Kazokevičius neužsiminė prokurorams nei rugpjūčio 1 d., kai pirmą kartą davė parodymus prokuratūroje, nei rugpjūčio 5 d. – tą dieną jis į prokuratūrą atnešė dar vieną „radinį“ – laikrodį, nuo kurio ir prasidėjo „Rygos OMON’o“ epopėja Medininkų byloje.

Absurdo teatras su laikrodžiu

Taigi, tas pats R.Kazokevičius, kuris, atvykęs į Medininkų muitinės postą nusikaltimo dieną, iš nusikaltimo vietos pasiėmė nužudyto muitininko A.Musteikio fotoaparatą, tačiau apie kurį tylėjo net 12 dienų, rugpjūčio 5 d. į prokuratūrą atvyko nešinas laikrodžiu, kurį „ rugpjūčio 4 d. žmona rado po skuduru prie įėjimo į vagonėlį“.

O dabar šioje vietoje stop – dar kartą susikoncentruokime į šį epizodą, nes jis Medininkų byloje yra ypač svarbus – tai vienas iš dviejų atraminių stulpų (antras stulpas – net nepatikrinta operatyvinė pažyma, o joje neva cituojamas Rygos omonininkas A.Kuzminas nuo 1992 metų vasario 5 d. nei prokuratūros, nei teismo apskritai nėra apklaustas), ant kurių ir pastatytas kaltinimas K.Nikulinui.

Taigi, pradėkime nuo pradžių…

Po užpuolimo Medininkų muitinės poste įvykio vietos apžiūra vyksta:

1991 m. liepos 31 d. – nuo 7.50 val iki 16.10 val.;

1991 m. liepos 31 d. – nuo 19.50 val. iki 23.15 val.;

1991 m. rugpjūčio 1 d. – nuo 11.45 val. iki 15.55 val.;

1991 m. rugpjūčio 2 d. – nuo 10.15 val. iki 16.10 val.

Nė viename įvykio vietos apžiūros protokole nepaminėta, kad būtų rasta kuprinė su fotoaparatu ar laikrodis „po skuduru prie įėjimo į vagonėlį“.

Tačiau rugpjūčio 5 d., t.y. jau po visų įvykio vietos apžiūrų, kurios, beje, vyko net naudojant metalo ieškiklius, R.Kazokevičius ateina į prokuratūrą ir atneša laikrodį, kurį „vakar jo žmona rado po skuduru prie įėjimo į vagonėlį“.

Supraskite – mūsų pareigūnai jau tokie „kvaili“, kad net tris dienas apžiūrėdami įvykio vietą, vagonėlį, jo prieigas, nesugebėjo pamatyti „po skuduru buvusio laikrodžio“.

O štai po tokio R.Kazokevičiaus „žmonos radinio“ (R.Kazokevičiaus žmona taip ir nebuvo dėl to apklausta), mūsų tyrėjai, pamatę ant laikrodžio gamyklinį ženklą graikišką raidę „Pi“, nusprendžia, kad tai yra „R“ raidė, kuri reiškia „Rygą“ ir „Ryžovą“ (Rygos omonininkas), ir prasideda garsioji Rygos OMON’o epopėja Medininkų byloje…

Po to, kai į tyrimo sceną ateina R.Kazokevičius su „po keturių dienų įvykio vietoje rastu laikrodžiu“, atsiranda ir „slaptas liudytojas“, kuris paliudija, kad „iš tarp Rygos omonininkų A.Ryžovo ir K.Nikulino (Michailovo) vykusio pokalbio jis suprato, kad A.Ryžovas buvo susirūpinęs, kad Medininkų poste rastas laikrodis, ir kad tas slaptas liudytojas suprato, kad tas laikrodis – A.Ryžovo“.

Tačiau esmė – tai kita: įvykio vietos apžiūros schemoje pareigūnai tiksliai nurodė, kas, kur ir kaip buvo.

Atkreipkite dėmesį – „skuduras“, po kuriuo, anot R.Kazokevičiaus, praėjus keturioms dienoms po žudynių „žmona rado laikrodį“, tuo metu, kai įvykio vietoje buvo pareigūnai ir sudarinėjo įvykio vietos schemą, buvo ne lauke, prie įėjimo į vagonėlį, o vagonėlio prieškambaryje (žr. schemoje „triapka“). Ir jokio laikrodžio prie įėjimo į vagonėlį nei ant grotelių, nei po grotelėmis nėra. Kaip ant grotelių prie įėjimo į vagonėlį nėra jokio „skuduro“.

Todėl kyla labai rimtas klausimas: kas ir kada tirs Medininkų bylos tyrimo falsifikaciją?

Pradėti – nuo R.Kazokevičiaus

Taigi, jau ne vienas faktas leidžia daryti prielaidą, kad tuometinis Medininkų muitinės posto viršininkas R.Kazokevičius yra kandidatas labai rimtam patikrinimui. Pradedant nuo to, kaip pas jį atsirado nužudyto muitininko A.Musteikio kuprinė su fotoaparatu ir baigiant mįslinguoju laikrodžiu.

Beje, tai, kad ir A.Musteikio fotoaparatas, ir „Ryžovo laikrodis“ – iš vienos ir tos pačios „operos“, leidžia manyti to paties R.Kazokevičiaus 1991 m. rugpjūčio 12 d. apklausos protokolas: to A.Musteikio fotoaparato atsiradimas turi sustiprinti R.Kazokevičiaus „pasaką“ apie „po skuduru rastą laikrodį“.

Dar kartą atkreipkime dėmesį į datas:

1991 m. rugpjūčio 1 d. apklausiamas Generalinėje prokuratūroje Rimantas Kazokevičius net neužsimena, kad vakar, t.y. liepos 31 d., jis lankėsi Medininkų muitinės poste ir ten ar iš kažko gavo, ar pats pasiėmė A.Musteikio kuprinę su joje buvusiu fotoaparatu.

1991 m. rugpjūčio 5 d. R.Kazokevičius tyrėjams atneša laikrodį „Elektronika-1“, kurį atseit rugpjūčio 4d. (atseit, nes laikrodžio „radėja“ – R.Kazokevičiaus žmona nei ikiteisminio tyrimo metu, nei teisme apklausta nebuvo) tvarkydama „po skuduru prie įėjimo į vagonėlį“ „rado“ R.Kazokevičiaus žmona.

1991 m. rugpjūčio 12 d. R.Kazokevičius tyrėjams atneša 10 nuotraukų, padarytų iš juostelės, kuri buvo A.Musteikio fotoaparate, paimtame liepos 31 d. iš nusikaltimo vietos. Pažymima, kad 7 nuotraukos fotografuotos A.Musteikio, o 3 kadrus, kadangi juostelė buvo neišfotografuota, nufotografavo R.Kazokevičius. Tačiau šių nuotraukų atnešimo ir prabilimo apie A.Musteikio fotoaparatą akcentas (citata iš liudininko papildomos apklausos protokolo): „Mano padarytoje fotografijoje Nr.9 matosi skuduras, po kuriuo buvo rastas laikrodis“.

Ar dabar supratote? Kažkam ir kažkaip reikėjo į Medininkų bylą įkomponuoti laikrodį (juk versija apie Rygos OMON’ą privalo turėti kažkokią pradžią?), todėl pirmiau atsirado laikrodis (R.Kazokevičiaus rankomis), po to – iš nusikaltimo vietos paimtas A.Musteikio fotoaparatas (atseit, va, aš, R.Kazokevičius, dar liepos 31 d. nufotografavau tą „skudurą“, po kuriuo po keturių dienų mano žmona „rado“ laikrodį; vėlgi R.Kazokevičiaus rankomis).

Tačiau nors ir iš kurios pusės žiūrėsi, išvada peršasi viena: prokuratūra ir, deja, Vilniaus apygardos teismas Medininkų muitinės poste žuvusių artimuosius ir visuomenę laiko jau net ne vaikų, o visiškų kvailių vietoje – nes ir ketverių metų vaikas šioje situacijoje su laikrodžiu jums pasakys, kad ant tokio pagrindo pastatyta byla – tai milžinas molinėmis/melo kojomis. O ant melo toli nenujosi.

Kas verti „Medininkų žudikų padėkos“ raštų?

Taigi, kiek dar ilgai mūsų teisėsauga tyčiosis ne tik iš nužudytų Medininkų muitinės poste, bet ir iš jų artimųjų?

Kiek dar bus sekamos pasakos apie atseit ištirtas Medininkų žudynes, nors iš tiesų, kaip rodo „Karšto komentaro“ žurnalistinis tyrimas, niekas neištirta?

Gerai, sakykim, Apeliacinis teismas „vardan šventos ramybės“ ir paliks galioti Vilniaus apygardos teismo nuosprendį Konstantinui Nikulinui (nes, kur politika, teisės nelieka. Redakcijos šaltiniai iš Apeliacinio teismo įsitikinę, kad teisėjas A.Kruopys tik perrašys į nuosprendį prokurorų kaltinamąjį aktą ir baigiamąsias kalbas. „Va, jei teisėjas būtų Viktoras Kažys, tai jis nebijo nei prokurorų, nei visuomenės nuomonės, nei politikų ir žiūri tik griežtai į įrodymus. O A.Kruopys skundus atmesti bijos“, – savo nuomonę išsakė šaltiniai iš Apeliacinio teismo). Na, gerai, sakykim, anksčiau ėriukus aukodavo, dabar Konstantiną Nikuliną paaukosime – tegul sėdi už visos TSRS nuodėmes, kol numirs (nes iš prokurorų baigiamosios kalbos teisme, susidaro įspūdis, kad jis kaltas ir už tai, kad TSRS 1940-aisiais okupavo Lietuvą – bet tai atskira tema). Tačiau…

Tikrieji Medininkų žudikai – tai juk laisvėje? Todėl kaip jūs, prokurorai, teisėjai, politikai žiūrėsite nužudytųjų artimiesiems į akis? Kaip žiūrėjote iki šiol? Negėda? NEGĖDA? Na, tuomet…

Tuomet tikrieji Medininkų žudikai už tokį pasiaukojantį jų gynimą mūsų atitinkamus politikus ir teisėsaugininkus turėtų „Medininkų žudikų padėkos raštais“ apdovanoti. Antspaudo vietoje – kruvinas nykščio antspaudas. (Vis tiek teisėsauga nenustatė ir nesirengia nustatyti, kieno „nenustatyti pirštų antspaudai“ buvo rasti muitinės vagonėlyje po žudynių).

Na, o tuos „Medininkų žudikų padėkos raštus“ būtų galima iškilmingai įteikti liepos 31 d. mūsų pareigūnų nužudymo vietoje Medininkuose – per eilinį paminėjimą, valdžios pasirodymą, kad „jiems ne vis vien“. Kur jie prie paminklo, pastatyto nužudytiems muitinės ir policijos pareigūnams, kasmet žudynių dieną padeda gėlių, bet prie kapų gėlių taip ir nenuneša – turbūt bijo, kad nužudytųjų vėlės į ausį nepaklaustų: „Kodėl iki šiol dengiate tikruosius mūsų žudikus?“….

***

Aist, kak slyšite? Priom! Aist, otviedte bazie, čto dumajete pro etu pačiotnuju gramotu litovskim politikam i pravosudije? Priom!

Komentarai

 

 

 
 1. klauseklis 2017-03-30 09:03

  Gal durni klausimai, bet jie neduoda ramybės kokie įrodymai rodo, kad iki gyvos galvos užteistas :
  1. buvo Medininkų pasienio poste?
  2. būtent jis šaudė ir į ką?
  3. ką būtent nušovė?

  įdomiai čia… 2017-03-27 12:52
  atmintis 2017-03-06 11:03
  100 balų !!! 2013-03-06 – 16:52 rašė:

  Patriotizmo tema Medininkų bylos kontekste labai įdomi, o svarbiausia aktuali, kaip niekur kitur. Keista, kad šiandien 22-aisiais Nepriklausomybės metais dar atsiranda visokių molinukų nesuprantančių, kad būtina surasti ir nubausti tikruosius Medininkų pasieniečių žudikus.
  Pasakykite susimyldami, ką bendro su patriotizmu ir jo esme turi bet kurio ir bet kokio žmogaus nuteisimas be kaltės įrodymų?
  Nekalto žmogaus pasodinimas iki gyvos galvos be įrodymų ir vengimas surasti tikruosius žudikus yra aukščiausia patriotizmo pasireiškimo forma?
  Tuomet belieka atvirai pagailėti šitokių pseudopatriotų ir juos užjausti.
  Tai jau nepatriotizmas, o atviras kenkimas savo Tėvynei, slepiant nuo atsakomybės tikruosius Medininkų žudikus.
  Būtent dėl tokių, neaiškioje vietoje iškasto molio gabalo, pažiūrų šiandien, Nepriklausomoje Lietuvos valstybėje atvirai drįstama be įrodymų nuteisti Žmogų iki gyvos galvos.
  Sukrečia šiurpas nuo šitokių liguistų pažiūrų Lietuvoje išplatinto niekuo nepagrįstos neapykantos vėžio.
  Patriotai privalo patys nuspręsti ar jiems užtenka “Atpirkimo ožio” Medininkų byloje ar reikia surasti tikruosius žudikus?
  Lietuvos istorijai “Atpirkimo ožio” Medininkų byloje nereikia. Reikia ištirti bylą ir surasti tikruosius žudikus!

  Gintas 2015-07-01 10:01

  Man labai patiko gerbiamo advokato Arūno Marcinkevičiaus vienoje iš diskusijų išsakyta mintis: “Asmuo, teikiantis pirmenybę kokiai nors nuomonei sprendimo priėmimo procese, tuo pat metu atvirai prisipažįsta ir praneša a’priori atsisakąs asmeninės atsakomybės už sprendimo kokybę ir jo teisingumą. Kitaip tariant, atsakingas asmuo asmeniškai in general atsisako teisingai išspręsti jam pavestą ar tenkantį klausimą iš esmės, remiantis faktais bei įrodymais, todėl priimąs pabrėžtinai formalų, nebūtinai teisingą sprendimą.”

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. ĮDOMIAI ČIA, VISI NUŽUDYTI GULI GALVOMIS Į DURIS, TAI KAIP ČIA IŠEINA, ŠAUNA ŽMOGŲ IR JIS KRENTA Į PRIEKĮ KULKOS PAKIRSTAS, NE PONAI TAIP NEBŪNA, ŽUDĖ SAVAS KURIS BUVO VAGONĖLIO GALE, TODĖL IR NUŽUDYTI GULI NUO JO GALVOMIS LINK DURŲ, TAIP PONAI ŽUDĖ SAVI IR LANDZBERGIS ŽINO SU TUO KRAŠTO KARININKU KURIS ZONOJE SĖDĖJO UŽ KYŠIO ĖMIMĄ.

  Thumb up 7 Thumb down 0

 3. gerai pakratyti tuometinį karo “ministrą”, dabartinį perversmų organizatorių, Chochlandijos “ekspertą”.

  Thumb up 10 Thumb down 0

 4. Sia tragedija reik uzslaptinti kaip su KGB -75 metams.Tylu ramu,tiesiog reikia to :Kovoje su rusais! ne su TSRS nes valde zydai…2.Jei pakratytu uz kiausiniu Liansberga ar Audriu …daug valdanciuju sestu i Hagos teisa….

  Thumb up 15 Thumb down 0

 5. Primalėt šudo ir patenkinti! :) tik jūsų balsas kadangi į dangų neina tai naudos – kaip iš ožio pieno!

  Thumb up 0 Thumb down 16

  • lemia ne faktai, ikalciai, o tie, kuriu balsas i dangu eina.
   landsbergis is karto nurode kaltus ir jo balsas iskart nuejo i dangu…..
   dabar belieka tik teismo sprendimu ta balsa iforminti

   Thumb up 10 Thumb down 0

 6. Iki kokio absurdo gali privesti mūsų kišeniniai teisėsaugininkai. Šiuos įvykius turi tirti tarptautiniai ekspertai ir teisėsaugininkai iš užsienio

  Thumb up 18 Thumb down 0

 7. Gal reikėjo didelį vogtą iš valstybės krovinį pragrūst į Bielorusiją,o muitininkų postelis trukdė?
  Koziolas geriausiai žinojo padėtį.

  Thumb up 7 Thumb down 3

  • Aha… Iš Aleksandro Grigorijevičiaus Lukašenkos pavogtą atominę bombą, kaip siurprizą Audriui Butkevičiui pagandinti Rusiją, reikėjo pergabenti per sieną, tai kad netrukdytų, tą pasienio postą OMON’as ir sunaikino. Tenkina?

   Thumb up 7 Thumb down 2

   • Oj,Baba ,nežinai kiek brangiųjų metalų buvo nupyzdinta iš elektronikos gamyklų tuo metu.Dėl didelio grobio galėjo ir omonščikus užsiundyt.Vot taip.Atseit ,dubasinkit dubasinkit labusus ant sienos,o mės nematysime ir visą šitą “šaker maker” paversime į politiką.Ieškosime kaltų 25 mėtus ir nėrasime.Na,išskyrus atpirkimo ožį,ant kurio sukabinsime visas nuodėmes ir išvarysime į dykumą.Oj atsiprašau-į Lukiškes.
    Tai buvo mano nuomonė,kuri gali nesutapti su valstybės skelbiama ir visuotinai pripažinta.

    Thumb up 13 Thumb down 0

 8. „Medininkų žudynių vietoje filmuotos vaizdo medžiagos stop kadre – pareigūnas, iškišęs galvą pro duris ir žiūrintis žemyn. Tai negi jis nebūtų pamatęs laikrodžio, kurį, anot prokurorų, “pametė Rygos omonininkas Ryžovas”?

  Nebūtų. Jis ne tuos akinius iš to strioko buvo nuo stalo pagriebęs. Be to ir tas Ryžovo laikrodis labai protingas:
  Kai nuo automato vibracijos bešaudant nukrito nuo rankos, griebė nuo grindų skudurą, nutempė jį po slenksčiu ir po juo pasislėpė taip, kad tik Kazokevičienė šiaip ne taip į penktą dieną įstengė surasti. Juk mineralinio butelio su rusiška etikete jau nebebuvo – Jolanta į šiukšliavežį tą pačią dieną persiutusi išmetė, sakydama, jog to tik ir betrūko, kad Artūrėlis tuščius butelius pradėtų į namus tempti.. O to laikrodžio net pats Ryžovas nepasigedo.
  Bet koks skirtumas? Vis tiek byla eina prie pabaigos. O kad greičiau viską užmirštumėte nuteistam atpirkimo ožiui Nikulin-Michailovui po Naujų metų jau suplanuota išimti širdį (suplanuota širdies operacija) ir padovanoti Putinui, nors Putinas čia absoliučiai „ni pri čiom“. Kaltas Paksas. Kodėl nesaugojo ir „leido suprasti, kad reikia sušaudyti“ tą pasienio postą greitesnio nepriklausomybės pasaulinio pripažinimo vardan. Taškas.

  P.s. Geri norai eilinį kartą krimstelėti rusiškai meškai į kulną, nuėjo šuniui ant uodegos. Nikuliną ar Michailovą (arba abu kartu) – į grabą! Strategus, nesugebėjusius įtikinančiai tų žudynių apiforminti, – į muilą!
  Prokurorus su teisėjais, nesugebėjusius tinkamai įvykdyti valdžios politinio užsakymo,- taip pat!

  Thumb up 20 Thumb down 3

 9. Toks pat apsurdas kaip su Kedzio pistoletu.Visur buvo padetas kaip nenugincijamas ikaltis.Kas rezisierius ir artistas atlikes “padejimus”ir cia ir ten???

  Thumb up 25 Thumb down 1

 10. Negresia iskrist pro langa, nepergyvenkit, Gorienei butina pakisti sioje byloje du zmones, kuriu Goriene siaubingai neapkencia

  Thumb up 0 Thumb down 15 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
J. Imbrasas: Trakai turi problemų, kurias reikia nedelsiant spręsti 1
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą 
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Prezidentė: Švęskime Vasario 16-ąją, kaip išsivadavimo ir laisvės šventę! (21)
Brangieji, atkurtoji mūsų valstybė skaičiuoja naują šimtmetį savo ilgaamžėje istorijoje. Švęskime Vasario 16-ąją,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Teismas vėl atmetė „MG Baltic“ reikalavimą atlyginti 13 mln. Eur tariamą žalą (7)
Lietuvos apeliacinis teismas dar kartą atmetė ieškovės UAB „MG Baltic...
Rusijos žurnalistas A.Nevzorovas nufilmavo Medininkų žudynes? (281)
Kas iš tiesų įvyko 1991-ųjų metų liepos 31 d. naktį...
Aukščiausias teismas abejonių dėl įrodymų Medininkų byloje neišsklaidė (38)
Nors Aukščiausiasis teismas vasario 28 d. ir paliko galioti Apeliacinio...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (1)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (1)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...