Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2022 Gegužė 18 Trečiadienis
 

Medininkų bylos tyrimą lydėjo šimtatūkstantinės premijos: kam, kiek ir už ką?

2013-09-03 15:47 | Bylos, sukrėtusios Lietuvą | Komentarų (203)

Paaiškėjo, kad Medininkų bylos tyrimą jau nuo pat pradžių lydėjo šimtatūkstantinės premijos.  Nuotraukoje - vienintelis nuteistas šioje byloje K.Michailovas su advokatu A.Marcinkevičiumi. KK nuotr.

Šiandien „Karštas komentaras“ kreipėsi į A.Butkevičiaus vadovaujamą Vyriausybę, prašydamas suteikti informaciją apie šimtatūkstantines premijas, išmokėtas G.Vagnoriaus Vyriausybės, tiriant Medininkų bylą 1991-1992 metais. Vyriausybės prašoma atsakyti, kam ir kokios sumos buvo išmokėtos, tiriant Medininkų bylą.

Šį faktą savo atsakyme „Karšto komentaro“ redakcijai priminė Valstybės saugumo departamentas.

„Ar Z.Vaišvilos vadovavimo VSD laikotarpiu, po 1991 m. liepos 31 d. žudynių Medininkuose, to meto VSD atliko kokį nors Medininkų žudynių tyrimą?“ – paklausė „Karštas komentaras“ Valstybės saugumo departamento.

„Z.Vaišvila buvo paskirtas VSD direktoriumi Vyriausybės potvarkiu 1991.09.27 dieną. Tuo metu jis ėjo ir LR Ministro pirmininko pavaduotojo pareigas.

Kalbėdamas 1991.10.15 dienos Aukščiausios Tarybos posėdžio metu (beje, tuomet dar tik buvo pradėtas svarstyti Operatyvinės veiklos įstatymas) vicepremjeras be kita ko sakė:

(toliau citata iš AT posėdžio) “… siūlome dar vieną tokią naujieną kaip tikslinės labdaros fondą, kurį galbūt reikėtų apibrėžti, tačiau žinome jau ne vieną pavyzdį, kai Vyriausybė buvo apdovanojusi, tiesa, iš savo rezervo, gintaro bylos darbuotojus, kurie pasižymėjo tiriant gintaro bylą. Yra, tarkim, tokių bylų, kur reikia. Žinome ir Vyriausybės sprendimą dėl Medininkų. Skirta iki pusės milijono tam, kuris suteiks žinių, kurios gali atrasti tą takelį.”

Iš viceministro kalbos aišku, kad tyrimas buvo vykdomas, tačiau, kuri iš besikuriančių institucijų buvo pagrindinė ir koks buvo VSD indėlis – geriausiai galėtų pasakyti pats Z.Vaišvila“, – į „Karšto komentaro“ klausimą atsakė VSD atstovas spaudai Vytautas Makauskas.

KK inf.

Komentarai

 

 

 
  • O kam reikėtų kažką siundyti ant jo? Kas jis toks? Vargšas skolininkas ar kažkoks politinis konkurentas? Ir su nkuo jis galėtų pakonkuruoti? Nebent pats su savo kiauksiu 😉

   Thumb up 72 Thumb down 3

 1. Tai vienas toks, vardu Nikalojus, jau mušasi į krūtinę atgailaudamas, kad labai blogai darė, o premiją jam vistiek įbruko, kad dar blogiau darytų. Tai jis visą dvidešimtmetį ir tylėjo, nes niekas nieko jo ir neklausė. O dabar, po tiek laiko, per tą senatvinį marazmą, jau nieko ir nebeprisimena.
  O dėl tų tyrimų… Ką ten beištirsi. Tą mineralinio butelį su rusiška etikete Paulauskienė seniai į šiukšlių konteinerį išmetė, o vinimi pabraižytą laikrodį jau net pats Adamkus nebeprisimena, kam, kaip suvenyrą, padovanojo.

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Ale, padružke, ir mudvi gal galėtume kokį ten infi pavaryti, maž i mums duot kokį mulijoną, bet su sąlyga, kad vernut neraiktų. Ku mysliji?

   Thumb up 72 Thumb down 2

 2. Jei viskas pasitvirtintų ir būtų tiesą, tai Medininkų bylos advokatams reikėtų išmokėti Premijas, o kur tada reikėtų padėti tyrėjus, prokurorus ir teisėjus?

  Thumb up 72 Thumb down 0

   • Nei ji skirstys, nei jie gaus tas premijas. Duos prokurorams ir teisėjams kaip kompensaciją už sudėtingą, sunkų ir ilgą tyrimą.

    Thumb up 72 Thumb down 0

  • Ne prie ko. Premijos už Medininkų bylą- valstybinės reikšmės reikalas, o ne koks šuns papas. Kožnam pabožnam neduodamos.

   Thumb up 72 Thumb down 0

  • gaila tai suselpk juos pervesk savo atlyginima,o kaip kitaip,jeigu gaila,o man tai nei kiek,bet kaip sakoma,kiekvienas savaip is proto kraustosi

   Thumb up 72 Thumb down 0

 3. Jadinstva,draugovononkai,automatai…atrodo Burokeviciute ir cia Ne prie ko.
  Kai liepta Vaisvila apspiaudyt.

  Thumb up 72 Thumb down 3

 4. Buvo rašyta, kad pas kažkokius Jedinstvos draugovininkus ir Vilniaus brigadinius buvo rasti Medininkuose nušautų muitininkų ginklai. Bet ar jie buvo atiduoti teismui? Juk ne Kalėdų senelis ar Velykė bobutė padovanojo jiems pistolietus? Iš ko ir kur juos gavo?

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Ir aš apie draugovininkų teisimą Medininkų byloje niekur negirdėjau. Nenustebčiau, kad jie “suteikė tyrimui vertingos” info ir dar gavo valstybines premijas.

   Thumb up 72 Thumb down 0

   • Radonsiurbės bolševikinės utelės ir fanatiniai komuniagos visada buvo vienas ir tas pat. Jie visada vieni kitus globojo, saugojo ir padedavo išvengti atsakomybės.

    Thumb up 72 Thumb down 0

    • Vieno aukšto rango kgbisto sūnelis buvo generaliniu prokuroru, kitas aukšto kgbisto žentelis buvo vicepremjeru ir vsd generaliniu direktoriumi ir dar valstybinės komisijos Medininkų žudynėms tirti pirmininku. Galima nesunkiai įsivaizduoti kaip ir į kurią pusę jie tyrė Medininkus.

     Thumb up 72 Thumb down 0

   • dėl to ir turi būti paviešinta, kas tas premijas gavo. Tikiuosi, ne koks Makutynovičius?

    Thumb up 72 Thumb down 0

  • Kai paskaitai kriminalinę kronika, tai su vogtais daiktais sugautąjį, kaip taisyklė, sodina į kalėjimą ir tada greitai išaiškėja tikrieji vagišiai. O tada ką? Sugavo su kažką su Medininkuose nužudytųjų pistoletais ir neatidavė į teismą, nepasodino? Vadinasi paleido. Gal jie Gariūnų turguje tuos pistoletus nusipirko iš žvairos, raišos, storos tetulės, kuri juos atrado savo bulvių lauke? Nieko sau Medininkų “tyrimėlis”?!

   Thumb up 72 Thumb down 0

 5. Visoje medininkų bylos tyrimo-teisimo istorijoje labai gaila žuvusių vyrų, jų tėvelų, žmonų ir vaikučių. O labiausiai visos Lietuvos žmonių, nes per kažkieno aklas ambicijas ir neprotingus sprendimus jau dabar gėda didžiulę užsitraukėme, be įrodymų nuteisdami tą ruselį net iki gyvos galvos. Baisu net pagalvoti, kokia GĖDA ! Pasirodo Lietuva neturi prokuratūros, neturi ir teismų, nes juose dirba vien politikams aklai paklusnūs vykdytoje, o ne teisisininkai.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 6. POLITINĖ BYLA, O JOSE TEISYBĖS NIEKADA NEBUVO IR NEBUS. GAILA PROKURORŠ IR TEISĖJŲ, PAUKOJUSIŲ SAVO REPUTACIJAS DĖL POLITINIO UŽSAKYMO.

  Thumb up 72 Thumb down 1

  • tokia daina: nieks kits čia nekalts, mergužėle tu pati, su berneliais trali vali, labai buvai uchvatni

   Thumb up 72 Thumb down 0

 7. Nereikėjo prokurorams liesti šito Michailovo ir kaltinti jo nepadarytais nusikaltimais. Nenuostabu, kad joks žmogus niekada nesutiks su absurdiškais kaltinimais. O dabar svarstau kas laukia Lietuvos po to, kai į teismą atiduoti kiti omonininkai? Kokių dar Naujienų sužinosime tokio netoliaregiško būkumo dėka? Kas dar išaiškės?

  Thumb up 72 Thumb down 0

   • Replika į NUOMONĖ 2013-09-03 – 17:03
    „Visuomenei nuo to tik geriau, kuo daugiau žinos, tuo protingesnė bus.“

    Nesutinku. Kaip tik atvirkščiai – kuo mažiau žinosi, tuo ilgiau gyvensi.
    Daugiau, kiek jau žino, manau, ji jau niekada nebesužinos. Nebent po Tatos mirties kažkas prašviesėtų.
    Ir protingesnė ta visuomenė jau nebebus, nes su kiekviena diena vis labiau ir labiau degraduoja.

    Thumb up 72 Thumb down 0

  • yra sakoma, kad jeigu žinotum kur griūsi, pagalvę pasidėtum; čia matyt irgi buvo galvojama tik apie šią dieną, šią bylą ir nė trupučio apie rytojų.

   Thumb up 72 Thumb down 0

 8. Vaišvila paliūdys bet ką, kas reikės, kad tik jam skolas nurašytų ir išgelbėtų nuo kreditorių siunčiamų antstolių. Iš šito žmogėno teisiybės nesulauski. Neveltui su aukšto rango kgbistais giminiuojasi.

  Thumb up 72 Thumb down 3

  • Vaišvila savo biznį darė kgbistų pinigais ir visi, kurie yra šalia jo – tokie patys?

   Thumb up 72 Thumb down 2

  • Vaišvila buvo Tatos chebra; jis jį prakišo į VSD vadovus. Bet visi kompromatai, manau ne pas jį, nes… nesėdėtų dabar kažkokio banko lizinge.

   Thumb up 72 Thumb down 0

    • Tata daug kur prie ko. Jis ir atsakingas už visą tą 22 metus besitęsiantį košmarą. Kaip jis paklojo, taip mes miegam. 😉

     Thumb up 72 Thumb down 1

     • ir problema, kad nemiegam, o gyvenam kažkokiame košmare :(

      Thumb up 72 Thumb down 0

     • daug kartų sakiau, kad patalynę reikia pasikeisti patiems, nes ant pasiūlytos, nors ir iškvėpintos, bet ne savos, gero miego nebus.

      Thumb up 72 Thumb down 1

   • Replika į Beta vulgaris 2013-09-03 – 17:06

    Visa problema tame, kad visas apie buvusią ir esamą valdžią kompromatas ne Tatos klapčiukų Z.Vaišvilos su M.Laurinkum rankose, o plačioje A.Paulausko kišenėje. Todėl jis negali laisvai tuo kompromatu manipuliuoti, nes yra netgi labai priklausomas nuo A.Paulausko.
    Jei būtų Tatos valia, tai seniai būtų sukurptas kompromatas, kad sušaudyti Medininkų pasieniečius OMON’ą pasiuntė R.Paksas su V.Uspaskich’u.

    Thumb up 72 Thumb down 0

 9. ištirs kas nors tą bylą ar ne? Kiek dar dešimtmečių bus tiriama? Po 20 metų žurnalistai užklausinės vyriausybę, kas 2010-2013 metais dalinosi premijas už Medininkų bylos tyrimą… Kažkoks užburtas ratas. Velnio ratas, pasakyčiau.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 10. Kažką jau skaičiau, kad Vaišviliukas prie Medininkų bylos taip pat nagučius yra prikišęs. Kodėl gi jo nepaklausus, jei VSD rekomenduoja? Tik, žinoma, atviru laišku, nes šiaip neatsakys- asmuo tai privatus šiuo metu.

  Thumb up 72 Thumb down 1

  • kažkur skaičiau, kad kažkas gynė vaišviliuką, kai aš jį puoliau, kad jis puolė dalę. Ne dėl to, kad dalę – dėl to, kaip puolė suaugęs vaikas skolų nevilty …

   Thumb up 72 Thumb down 1

 11. Amžinos atminties D.Britanijos premjeras Winston Churchil yra pasakęs: “Tiesa yra pavojinga ir brangi, todėl jai apsaugoti pasitelkiamas Melas”. Medininkų byloje, regis, viskas absoliučiai atitinka įžymio Politiko įžvalgos taisykles. Tiesa šioje byloje, matyt, nepaprastai pavojinga, todėl ir brangi, tad Lietuva bevelija gyventi istorijos Melo liūne?

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • kokių 10 metų tiesa vis tiek paaiškės, taip nebūna, kad tokie dideli melai būtų neištirti

   Thumb up 72 Thumb down 0

   • Ar kas nors ištyrė 1940 m. Lietuvos kariuomenei duoto įsakymo nesipriešinti bolševikams autorius ir tikrąsias priežastis? Ar kas ištyrė JAV prezidento dž.Kenedžio ir jo brolio nužudymus? Ar kas nors ištyrė britų pricesės Dianos žūvimą? O kiek ju metų praėjo? Apie kokį dar ištyrimą gali kalbėti? Klausimas kur dingę ir kas konkrečiai pradangino įrodymus iš Medininkų bylos? Ką tu ten siūlai dar tyrinėti? Gal orą prokuratūros ir teismų koridoriuose?

    Thumb up 72 Thumb down 0

  • Meluoti reikia mokėti. Jei tam nėra talento, tada niekas nesigauna. O kai dar byla siūvama trispalvės siūlais, dideliais dygsniais 20 su virš metų klykiant lozungais apie patriotizmą, sunkų darbą ir Rusijos grėsmes, tai jau panašėja ne į solidų tyrimą, apie pamišėlių klejones.

   Thumb up 72 Thumb down 0

 12. Kodėl žeminate prokurorus, teismus ir visą Lietuvą? Kas jums už tai moka? Michailovo advokatai ar ruskių spectarnybos?

  Thumb up 72 Thumb down 8

 13. kol tie Michailovo teismai pasibaigs, sužinosim, ko net neįtarėm… Kuo toliau į mišką – tuo daugiau medžių, tai jau tikrai

  Thumb up 72 Thumb down 0

 14. O čia kam ir kokią info reikia suteikti, kad ir man, pvz., kas nors išmokėtų kokį 100 tūkstantukų?

  Thumb up 72 Thumb down 1

 15. atsirugs parazitams Michailovo asaros.Ar galima tik isivaizduoti, koks sirdagrauzis zmogui buvo tiek metu.

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Jeigu tas Michailovas, na jo giminės, sumokėtų į biudžetą Vyriausybei per durnumą išmokėtas premijas, tai gal jį išleistų į namus?

   Thumb up 72 Thumb down 0

 16. O kokio dydžio buvo tos premijos ir kas jas gavo? Galėtumėte paskelbti apipremijuotųjų pavardes ir sumas?

  Thumb up 72 Thumb down 0

 17. Jeigu už vieną informaciją – iki 500 000, o vienas asmuo gali pateikti ir kelias informacijas, tai tada – milijonas?

  Thumb up 72 Thumb down 0

 18. Premijos gautos, o žudikai nesurasti? Gali tekti sugražinti jas į Biudžetą? Ką darom, kad gražinti nereikėtų? Surandam bet ką ir išstatom kaip žudiką….

  Thumb up 72 Thumb down 0

   • kad ta ir bando menamo “zudiko” advokatas padaryti. Buk malonus advokate, nesivaisink knaipese ir nesimegauk kavute kabinetuose.

    Thumb up 72 Thumb down 2

    • O kuo čia dėtas tas advokatas? Ar ir jam Lietuvos Vyriausybė davė Premiją už Medininkų bylą?

     Thumb up 72 Thumb down 0

     • tik Michailovo advokatas visa byla tempia i viesuma, o premijas gavusiems tas netinka.

      Thumb up 72 Thumb down 0

     • kada viešumas tinka? Visi juodi darbai daromi tamsoje ir tyloje

      Thumb up 72 Thumb down 0

    • Pagal straipsnį taip nesigauna. Aiškiai parašyta, kad laikraštininkai užklausė VSD, gavo atsakymą, o dabar paklausė vyriausybinininkų. Ar kažkas ne taip?

     Thumb up 72 Thumb down 0

     • nustebau, kai paskaičiau, kaip gerai atsakė VSD, net nepatikėjau, perskaičiau tą vietą kelis kartus

      Thumb up 72 Thumb down 0

 19. gerbiami PONAI. Tai juk Valstybes paslaptis. Tai juk pakenks Nacionaliniam Valstybes Saugumui. Tai juk…juk… ne runkeliu reikalas!

  Thumb up 72 Thumb down 0

 20. Kokios premijos ir už ką? Ar jau pagavo tikruosius Medininkų posto žmogžudžius? Gal pirma reikėtų juos surasti ir pagauti, o paskui premijas dalintis?

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • ne, reikia išsidalinti premijas, o paskui ką nors pasodinti, kad tas premijas pateisintum :)

   Thumb up 72 Thumb down 0

  • Dabar madoje pirma premijas pasidalinti, o po to atitinkamai pagal ismokas dirbti ar nedirbti – stai kur klausimas, bet ne darbai.

   Thumb up 72 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Ar tikrai yra verta pasirinkti namų šildymą medienos granulėmis?
Mediniai namai: 6 taisyklės, kaip juos paruošti žiemai
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Ar biuro priemonių kokybė kinta? 
Darbas biure yra neatsiejamas nuo tam tikrų priemonių, kurios gali garantuoti, kad pavyks...

Naujausia žaidimų įranga dar geresniems pojūčiams 
Jeigu mėgstate kompiuterinius žaidimus ir norite atrasti juose dar geresnes patirtis, išbandyti daugiau,...

Miško darbai: pačiam ar su specialistais? 
Lietuvos kraštas yra labai žalias ir miškai yra pats didžiausias mūsų turtas. Jeigu...

Greitas ir efektyvus papilomų naikinimas 
Kamuoja papilomos virusas? Norite atkurti gražią ir sveiką odą? Papilomų naikinimas „Vivus Sanus“...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (8)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (27)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (10)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras