Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
ekozoe.lt
2022 Rugpjūtis 18 Ketvirtadienis
 

Medininkų byla: galimai tikruosius žudikus nusikaltimo vietoje užtikęs N.Medvedevas 20 metų apie tai tylėjo (papildyta)

2013-05-10 09:37 | Bylos, sukrėtusios Lietuvą | Komentarų (434)

 Nikolajus Medvedevas galimai matė tikruosius Medininkų muitinės poste išžudytų pareigūnų žudikus, su jais bendravo ir 20 metų apie tai tylėjo


Giedrė Gorienė

Apeliaciniame Teisme nagrinėjant nuteistojo iki gyvos galvos Konstantino Michailovo skundą, paaiškėjo skandalingas faktas.

Iškvietus liudyti  buvusį Aukščiausios Tarybos deputatą Nikolajų Medvedevą, paaiškėjo, kad šis politikas galimai akis į akį buvo susitikęs su Medininkų muitinės posto iššaudytų Lietuvos pareigūnų žudikais.

Pagal N.Medvedevo liudijimą, jis į nusikaltimo vietą buvo atvykęs anksčiau už prokurorus ir už greitąją. „Kai atvykau, saulė buvo ne aukščiau horizonto linijos“, – teisme sakė N.Medvedevas.

Tai galėjo būti apie 4.45-5.00 val. ryto.

Atvykęs jis teigė pamatęs pareigūnus, „kurie su juo kalbėjo lietuviškai“.

N.Medvedevas neprisiminė asmenų, su kuriais bendravo, skaičiaus, tačiau jų buvo daugiau negu du.

Jį pasitikę vyrai, N.Medvedevo liudijimu, vilkėjo „pilkos spalvos uniformomis“.

Kaip žinia, pilkos spalvos buvo tarybinės milicijos uniformos (Lietuvos policijos uniformos spalva buvo žalia, policininkų uniformos buvo pakeistos 1991 metų pavasarį).

Kaip teisme paliudijo N.Medvedevas, atvykęs į Medininkų muitinės postą, jis priėjo prie namelio, jame pamatė daug kraujo, negyvus pareigūnus (kaip vėliau paaiškėjo, du pareigūnai dar tuo metu buvo gyvi ir, jeigu būtų laiku suteikta medicininė pagalba, gal ir antrą pareigūną, ne tik Tomą Šerną, būtų pavykę išgelbėti). Kiek namelyje buvo pareigūnų, N.Medvedevas sakė neskaičiavęs – tiesiog pamatė, kad ten guli žmonės. Į namelio vidų neįėjo, nes bijojo.

N.Medvedevas sakė tuo metu neabejojąs, jog nusikaltimo vietoje bendrauja su pareigūnais: pilkos spalvos uniforma, prie šono – kaburas su pistoletu. Be to, jie kalbėjo lietuviškai.

Tiesa, kas tie pareigūnai, kokie, iki šiol nėra aišku.

N.Medvedevas teisme teigė, kad, kaip buvusiam kariškiui, jam nebuvo abejonių, jog žudikai atvažiavo nuo Baltarusijos pusės.

Jis taip pat sakė, kad prie muitinės vagonėlio pamiškėje rado pasalą: žolė buvo išgulėta, mėtėsi nuorūkos. Ir kai jis apie tą pasalą pasakė tiems „pareigūnams“, kuriuos aptiko žudynių vietoje, jie esą  pasakė Lietuvos Respublikos Atkuriamojo Seimo nariui nekreipti į tai dėmesio – neva muitininkai čia mergas vežiojasi.

Į Medininkų muitinės postą Nikolajus Medvedevas teigė atvykęs Seimo „Volga“. Joje buvo radio telefonas.

Paklaustas, ar jis kam nors paskambino – į prokuratūrą, policiją – ir pranešė apie tai, ką rado, N.Medvevedas atsakė, kad „ne“.

Į klausimą „kodėl?“, N.Medvedevas  atsakė: „Aš blogai atlikau savo pareigas“.

Paklaustas, ar skambino į Aukščiausiąją Tarybą ir informavo, kas atsitiko Medininkų muitinės poste, N.Medvedevas vėl atsakė neigiamai. Į klausimą „kodėl?“ vėl atsakė, kad „blogai atliko savo pareigas“.

„Kai 2003 metais buvote Laikinosios Seimo tyrimo komisijos, tyrusios Medininkų įvykius, pirmininkas, ar apie tai papasakojote komisijai?“ – teisme paklausė N.Medvedevo.

Į šį klausimą N.Medvedevas ir vėl atsakė neigiamai.

Paklaustas „kodėl?“, ir vėl pakartojo, kad „aš blogai atlikau savo pareigas“.

Nikolajus Medvedevas taip pat negalėjo atsakyti, kodėl jis net 20 metų nesikreipė į teisėsaugos institucijas ir nepapasakojo apie savo vizitą į Medininkų muitinės postą ir galimą bendravimą su Lietuvos pareigūnų žudikais. „Aš blogai atlikau savo pareigas“, – tik kartojo N.Medvedevas Apeliacinio Teismo posėdyje.

Taigi, paaiškėjo, kad vienas pirmųjų atvykęs į nusikaltimo vietą N.Medvedevas (pirmas oficialus pranešimas, kad Medininkų muitinės poste rasti nužudyti Lietuvos pareigūnai, pagal oficialią bylos medžiagą, buvo užfiksuotas 6.03 val., o N.Medvedevas atvyko apie 4.45-5.00 val.) ne tik, kad neinformavo teisėsaugos apie nusikaltimą Medininkuose, bet ir neiškvietė greitosios pagalbos,  – tiesiog ramiausiai grįžo į Vilnių Seimo „Volga“. Apžiūrėjęs nusikaltimo vietą, parvažiavo atgal į Seimo viešbutį.

Beje, o kaip Nikolajus Medvedevas apskritai atsidūrė Medininkų žudynių vietoje?

Liudydamas Apeliaciniame Teisme, N.Medvedevas sakė neprisimenantis, kas jam konkrečiai paskambino ir pranešė apie įvykius Medininkų muitinės poste, bet tai buvo lietuviškai kalbantis vyras, ir N.Medvedevas tada supratęs, jog jam skambina darbuotojas iš Aukščiausios Tarybos Vidaus reikalų ir krašto apsaugos komisijos (ne komisijos narys; AT Vidaus reikalų ir krašto apsaugos komisijos pirmininkas tuomet buvo J.Laucius, pavaduotojas – S.Pečeliūnas).

Kadangi N.Medvedevas teigė supratęs, jog apie įvykį jį informavo tos komisijos darbuotojas (įdomu kas ir kaip sužinojo apie Medininkų žudynes, nes tuo metu naktinių budėjimų nebuvo Seimo komisijoje nebuvo), teisme buvo paklaustas, ar sugrįžęs raportavo komisijai, ką rado Medininkuose.

Į šį klausimą N.Medvedevas vėl atsakė neigiamai ir vėl tarsi užsikirtusi plokštelė pakartojo tą patį: „Aš blogai atlikau savo pareigas“.

Apeliacinio Teismo posėdyje paklaustas, kas jam žinoma apie vienintelį nuteistą Medininkų byloje K.Michailovą, N.Medvedevas atsakė, kad jis K.Michailovo Medininkuose nematė ir nieko apie jo dalyvavimą Medininkų žudynėse nežino. Apie Rygos OMON’o dalyvavimą Medininkų pasienio posto užpuolime jis taip pat jokių duomenų ir įrodymų neturi.

Teismo paklaustas, kas jam yra žinoma apie Kremliaus politiką “sistemingai ir masiškai užpuldinėti, žudyti ir žaloti Lietuvos gyventojus ir pareigūnus”, N.Medvedevas atsakė, kad jis nieko apie tokios politikos egzistavimą nežino ir nėra girdėjęs, kad kam nors būtų buvęs duotas nurodymas tai daryti. Apie Kremliaus vykdytą politiką 1990-1991 metais didžiąja dalimi jam yra žinoma tik iš pokalbių su Kremliaus “virėjais, padavėjais ir kirpėjais”.

Beje, prokuratūra Nikolajų Medvedevą, galimai mačiusį tikruosius žudikus ir su jais bendravusį, apklausė jau po K.Michailovo nuteisimo Vilniaus apygardos teisme.

Komentarai

 

 

 
 1. pas prokurorus šitoje byloje, o žmogelis tebesėdi nežinia už ką ir dėl ko?

  Thumb up 72 Thumb down 0

 2. O vairuotojas nustatytas? Teisme apklaustas? Ką jis papasakojo apie tą Medvedevo vežimą? Juk pakeliui jie tikriausiai kalbėjosi, tiek pirmyn, tiek atgal, gal pas vairuotoją geresnė atmintis, ką jam po tų vaizdų matytų pasakojo Medvedevas? Juk gal Medvedevas visą kelią netylėjo?

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Jei būtų apklaustas vairuotojas, manau, žurnalistai senai būtų apie tai paskelbę. Juk šiaip ar taip, kas nors iš jų, sprendžiant iš straipsnių internete, bei LNK, BTV, LTV žinių arba naujienų agentūrų, visada būna teismo posėdžiuose.

   Thumb up 72 Thumb down 0

 3. Kažkaip įdomiai su tuo Medvedu gavosi. Juk jis buvo ir Seimo komisijos, kuri nieko neištyrė, pirmininkas…. :)

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Jei viskas yra būtent taip, kaip kalba Medvedevas, tiksliau, kaip parašyta apie kalbą teisme, tai visai nebesuprantama kodėl jis būdamas tos komisijos pirmininku nenusišalino nuo pirmininkavimo, kaip tiriamų įvykių liudytojas? Kodėl jis nieko apie savo važiavimą nepapasakojo seimo komisijai? Kame reikalas? Ko jis bijojo? Gal jis vis dėl to atpažino žudikus ir žino kas jie tokie yra?

   Thumb up 72 Thumb down 0

   • žmogus paprasčiausiai bijojo? Tačiau kodėl prokuratūra jį tik dabar ištraukė? Juk čia faktiškai gavosi Medvedevo pakišimas. Ar ne prokuratūra? pagal straipsnį supratau, kad čia prokuratūra.

    Thumb up 72 Thumb down 0

 4. Kodėl ponas Nikolajus Medvedevas ir jį vežęs vairuotojas nebuvo apklausti tą pačią dieną, iškarto po jo pasivažinėjimo į Medininkus?

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • va…. Klausimai, klausimai ir vien tik klausimai šitoje byloje, o atsakymų kaip ir nesakoma

   Thumb up 72 Thumb down 0

   • Tai kaip tada buvo galima apkaltinti tą rusą Michailovą ir dar net nuteisti jį iki mirties sėdi Lukiškėse? Kaip čia su ta teisėjų kompetencija ir profesionalumu?

    Thumb up 72 Thumb down 1

    • paaukštinimų tikėjosi karjeroje ar pan.? Juk “tokioje” byloje paskelbtas nuosprendis! Ir piariškai sužaista tiesiog profesionaliai. Psichologinis nuteistojo portretas parinktas irgi labai tinkamai. Vienžo….

     Thumb up 72 Thumb down 0

     • Dėl “psichologinio portreto” kažkaip, nelabai aišku ką norėjai tuo pasakyti. Na, buvęs Rygos omonininkas ir tiek, be to dar paprastas eilinis, niekur nesislapstęs. Kas čia tokio ypatingo, galinčio rodyti į jį?

      Thumb up 72 Thumb down 0

     • psichologinis portretas labai tinkamas ant bylos “nurašymo” – buvęs omonininkas, o ar Rygos ar Vilniaus, tai žmonių pasąmonėje skirtumas mažas. Iš kitos pusės per tuos 6 metus visuomenė nieko nežino apie nuteistąjį kaip apie žmogų: kas jis per vienas, ar jis turi šeimą, vaikų, ką veikė Rygoje iki suėmimo ir t.t. Visą tą laiką nuo jo suėmimo propaganda ėjo tik į vienus vartus. Viešųjų ryšių prasme propagandiniame kare ilgą laiką pirmavo prokuratūra. Ar įvyks lūžis šioje plotmėje, pagyvensim pamatysim.

      Thumb up 72 Thumb down 0

 5. Lietuvos Prezidentė kelia reikalavimus dėl teisėjų kompetencijos. Puiku, senai derėjo šito reikalauti. O kaip bus su Vilniaus apygardos teismo teisėjais, be įrodymų nuteisiusiais žmogų dėl siaubingos žmogžudystės Medininkų poste? Ar jie ir toliau šitaip pat teis žmones be įrodymų?

  Thumb up 72 Thumb down 1

 6. Kodėl negalima sužinoti koks konkretus žmogus pranešė N.Medvedevui apie Medininkų postą? Juk šitokios tragedijos aplinkybės ir net smulkiausios jų detalės rėžte įsirėžia žmonių atmintyje, Netikiu, kad jis galėjo pamiršti kas jam pranešė ir dėl ko siuntė jį į Medininkų postą. Netikiu, kad po to, sugrįžęs jis niekam neatsiraportavo apie tai, ką pamatė ir susitiko ten nuvažiavęs. Ar kuris nors iš Lietuvos policininkų, atvykusiš ė Medininkų postą po žudynių matė ten vaikįtinėjantį Nikolajų Medvedevą? Jeigu Lietuvos policininkai nematė N. Medvedevo, tada negalėtų likti abejonių, kad N. Medvedevas, atvažiavęs į Medininkų postą aptiko dar pasitraukti nespėjusius užpuolikus, nužudžiusius mūsų vaikinus.

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Ar pirmieji žmonės ir policininkai , atvažiavę į Medininkų postą ir suradę nužudytuosius preigūnus, matė Medvedevą?

   Thumb up 72 Thumb down 0

   • Žurnalistai senai būtų paskelbę, jei žmonės būtų matę poste Medvedevą. Nežinau kaip ir kas galvoja, bet mano nuomone, jei jis ten buvo tuo laiku nuvažiavęs, tai galėjo bendrauti tik su žudikais.

    Thumb up 72 Thumb down 0

   • Žurnalistai senai būtų paskelbę, jei žmonės būtų matę poste Medvedevą. Nežinau kaip ir kas galvoja, bet mano nuomone, jei jis ten buvo tuo laiku nuvažiavęs, tai galėjo bendrauti tik su žudikais.

    Thumb up 72 Thumb down 0

 7. Medininkų byloje, kaip aiškėja kasdieną, pilna neatskleistų paslapčių. Įdomu, kada ir, ar apskritai kada nors sužinosime ką, kokia proga ir su kuo 1991 m.liepos 30-31 budėjusi pasieniečių pamaina šventė? Kas dalyvavo išgertuvėse? Kodėl šitas faktas yra nutylimas ir slepiamas?

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Senai sklando kalbos apie tai, kad nekurie nužudytosios Medininkų posto pamainos vyrai prieš užpuolimą baliavojo su kažkokiais “svečiais”. Kalbama apie nemenką kiekį degtinės “Dar po vieną” butelių. Šitokios kalbos – “vieša paslaptis”.Teisybė tai ar melas, turėtų būti byloje nustatyta. Jei visi nužudytieji buvo blaivūs, tuomet šitokios kalbos yra akivaizdžiausi pramanai, bet jeigu ne? Tada kas? Ar prokurorai surado visus, kurie prieš užpuolimą buvo atvykę į postą ir galėjo ten baliavoti? Kažkaip nebuvo girdėti per visus tuos metus……. Jeigu juos apklausti, tai gal išaiškėtų kas ir kaip ten dėjosi per užpuolimą?

   Thumb up 72 Thumb down 1

   • Ar bent išsiaiškinta byloje kur, pas ką, kokioje parduotuvėje išvakarėse jie nusipirko šnapso ir kokį kiekį butelių? Kas tuos butelius atvežė į postą? Juk neturėjo būti sunku nustatyti įitokis aplinkybes :(

    Thumb up 72 Thumb down 1

 8. 2013 05 11 Medininkų žudynių byla: valstybinio melo ir nesusigaudymo mėsmalė. Skaitykite Laisv. laik-je

  Thumb up 72 Thumb down 0

   • Nenorėjau nieko reklamuoti. Minties apie tai neturėjau. Tiesiog, radau dar vieną neseniai paskelbtą straipsnį Medininkų bylos tema. Labai atsiprašau, jei kas ne taip gavosi. O kame problema, galima sužinoti ateičiai?

    Thumb up 72 Thumb down 1

     • Na, jei tas tiesa, tuomet labai blogai. Jau ir taip 22 metus išeilės mums visiems pasakojamos nesąmonės ir “makaronai kabinami ant ausų” ne vien visai Tautai, bet ir tarptautinei bendruomenei. Gana visų tų “fantazijų” ir melagysčių. Norisi žinoti tikrą Tiesą apie 1991 m. Medininkus. Pagaliau reikia paklausti ir paties to “LTV operatoriaus Jono Dovydaičio”: buvo jis ten ar ne, ir kelintą valandą ten nuvyko. Tada viskas bus aišku.

      Thumb up 72 Thumb down 0

     • Atsiprašau, nežinojau, bet ar Jūs nesuklydote?

      Thumb up 72 Thumb down 0

  • Neina suprasti dėl kokios reklamos ir kas čia piktinasi? Tema apie tą pačią bylą, ar ne?

   Thumb up 72 Thumb down 0

  • Dabar viską dėliojant iš atskirų vaizdelių į bendrą visumą gaunasi labai įdomus vaizdas: 1) nežinia kieno paliepimu tuoj po žudynių į Medininkų postą paskubomis nulekia buvęs SSSRS Aukščiausiosios tarbos deputatas Nikolajus Medvedevas; 2) dar iki atvažiuojant Lietuvos policininkams ir prokurorams atvažiuoja filmuoti Vytautas Petruškevičius; 3) ir net LTV operatorius Jonas Dovidaitis. Kaip ir logiškai normalu, jei ne keletas “bet”: nei vienas iš jų nekviečia sušaudytiems vyrams greitosios medicininės pagalbos, o ir atvyksta jie kur kas anksčiau negu apie žmogžudystę sužino budintys medicinos darbuotojai…. Ar nesukelia jokių minčių šitokia situacija?
   Iš bylos pradingsta Tomo Šerno pirmosios apklausos filmuotoji medžiaga.
   Pradingsta ir Vytauto Petruškevičiaus 1991 07 31 paryčiais nufilmuota juosta.
   O kur ir pas ką dabar yra 1991 07 31 ankstyvą rytą nufilmuotoji LTV operatoriaus Jono Dovidaičio juostelė? Įdomu kas jam pranešė apie Medininkų posto užpuolimą? Su kuo jis ten važiavo? Kas ir kokia mašina ten jį nuvežė?

   Thumb up 72 Thumb down 0

 9. KADA bus teisiami TIKRIEJI žudikai? Ar niekam neatrodo, kad to Michailovo nuteisimas ir perteisinėjimas be įrodymų yra daromas specialiai tam, kad paslėti TIKRUOSIUS žudikus ir padėti jiems išsisukti nuo pelnytos bausmės?

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Visko gali būti. Jei dabar staiga teismas pripažins, kad šitas Michailovas niekuo dėtas prie nužudymo Medininkų poste, tada visi ims reikalauti surasti tikruosius banditus. O kas liks kaltais? O gi, visokie prokurorai ir policininkai nutyrę bylą ne į tą pusę. Manai jie leisis į tokią riziką? Netikiu. JIe viską darys, melegystėmis, šmeižtais, apkalbomis ir klastojimais, kad tiesa liktų neišaiškinta. Tai vienintelis jų visų išsigelbėjimo nuo visuomenės nuomonės giljotinos ir teisinės atsakomybės už pareigų nevykdymą.

   Thumb up 72 Thumb down 0

 10. Scenarijus galėjo būti toks – žudo Dekanidzės kileriai, o Medvedevas ir lietuviškai kalbantys pareigūnai patikrina… pamatę sužeistus, specialiai laukia neinformuoja ir nesuteikia pirmosios pagalbos tam , kad mirtų ir neliktų liudininkų… BAISU

  Thumb up 72 Thumb down 2

 11. Jūs sau kaip norit,bet mes,komentatoriai,savo pareigą atlikome gerai,ir Medvedevą apkomentavom nuodugniai.Nes mes sąžiningi žmonės.Jau galite duoti kitą straipsnį.

  Thumb up 72 Thumb down 2

 12. Kiek atsimenu, prieš 20 metų Astaška “strėles” nuo Vilniaus OMONo nukreipdavo Į Rygos OMONą… Iš tuometinės spaudos atsimenu….

  Thumb up 72 Thumb down 1

 13. ką čia pliurpi nesąmones, toks blatnas “frontavikas” o pasielgė kaip prietranka kaimo piemuo. Man jo toks “liudiniko atsiradimas” po 20 metų kelia ne nuostabą, bet baimę, kad kažkas dengiama ( o gal jis iš vis ten ir nebuvęs- jis MIchailovo nemątęs). Kad Šernas nieko neprisimena, tai visai tikėtina- ne tas jiems buvo galvoje kai aplink šaudė. O prikišti, kas kažkas jį “užtildė” tai nesąmonė.

  Thumb up 72 Thumb down 3

  • Replika į to Baba 2013-05-12 – 16:55

   Žinai ką apie tokius, kaip Tamsta, „politikus“ sakoma? Nežinai? Pasakyti? Apie tokius kaip Tamsta sakoma – nesigaudanti politinė žaluma.

   Replika į ARBA 2013-05-12 – 18:30

   Čia ne Žalimas – 2. Čia žymiai kvailiau.

   Thumb up 72 Thumb down 1

   • atsakymas į to Baba komentarą. Politinė žaluma neblogai, blogiau sustabarėjęs parudavęs dilgėlynas- ar ne toks esi? Mes čia galim visokius epitetus kabinti, bet tuo tiesos nesužinosim, kol kgbistai dirbs teisėsaugoj kaip prie stalino.

    Thumb up 72 Thumb down 2

  • teisingai – klausė teisme, ar matė Michailovą, nematė, tai taip ir pasakė, o kas buvo tie, kurie buvo su pilkomis uniformomis ir kurie su Medvedevu kalbėjo lietuviškai, tai niekas ir nesiaiškino, nes ta versija griauna oficialiąją prokuratūros versiją

   Thumb up 72 Thumb down 1

   • Faktiškai tai ta versija ne prokuratūros, o politikų nuoroda tokios laikytis prokuratūrai. Tuo įvykiu ne prokuratūra gi buvo suinteresuota, o aukščiausieji to meto politkai, ieškantis pasaulinio pritarimo ir nepriklausomybės užuomazgų palaikymo. Ant prokurotūros bandoma tik suversti. Juk reikėjo svietui parodyti, kaip, atseit, Kremlius mūsų nenori pripažinti. O kas geriau, nei kraujas, atkreipia pasaulinės visuomenės dėmesį? Ir dar tokios galingos valstybės, kaip JAV Prezidento vizito Rusijoje metu.
    Įdomi ta mūsų valdžikė. Patys tunelius kasėsi ir lėktuvėlius užvestus po ranka laikė, o žmones, dėl didesnio efekto, gultis po tankais kvietė ir nuo stogų švinu vaišino.
    Tai kaip tokius žmones, kurie patys muša ir patys rėkia, vadina?

    P.s. Beja, Nikolaj Medvedev ar ne Antrasis sekretorius buvo Kremliaus skirtas Pirmąjį prižiūrėti, kad iš gairėmis nusmaigstyto TSKP kurso nenukryptų?

    Thumb up 72 Thumb down 1

    • nikas “Baba” netinka, nes įžvalgos laba rimtos, o Baba skamba nerimtai. Bet tai jau komentatoriaus reikalas. Esmė – prokuratūra statoma į beviltišką padėtį, nes visų procesų organizatoriai tie patys. Tik kas jie, be kurių nebūtų Sausio 13, Medininkų žudynių, Bražuolės sprogdinimo. Abromavičiaus ir Pociūno, bei kai kurių mažiau žinomų mirčių. Tokia buvo TAKTIKA ir, bent jau istoriškai, autoriai galėtų būti paviešinti. Tiesa, kaip minėjo ir Audrius Butkevičius tai labai ir labai pakeistų istorinę
     įvykių reikšmę. Betgi, laikas eina ir tikroji istorija bus atstatyta, vėlgi, ko gero ne prokuratūros dėka, bent kol kas

     Thumb up 72 Thumb down 1

 14. Ir ko čia taip virš trijų šimtų jūsų ant vieno senuko pensininko supuolėte? Kodėl nesakė, kodėl nesakė? Ogi todėl, kad niekas jo neklausė, tai ir nesakė. Negi bėgs girtis ar prie kokios prezidentūros per megafoną klyks, kad, žinote, mačiau tą naktį ir šovėjus ir nušautuosius? Jis gi ne kokia venckienė, kuri neklausiama visiems apie dėmėtus sysalus aiškina. Dabar paklausė, tai ir papasakojo, ką beprisiminė. O jis jau nieko ir nebeprisimena. Netgi, kas jam įsakė važiuoti įsitikinti, kad viskas padaryta laiku ir kokybiškai, o svarbiausia, kad sužeistųjų nebūtų. Na, blogai apčiupinėjo. Vienas, pasirodo, iš mirties glėbio šiaip ne taip išsikapstė, tai organizatoriams teko papildomai padirbėti, kad liežuvį anas už dantų laikytų, nežiniuku apsimetinėdamas.

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • kad du gyvi buvo, tik vieną išvežė į Kauną, tai liko gyvas, o antram berods aparatūrą atjungė ar pan Šv.Jokūbo ligoninėje Vilniuje

   Thumb up 72 Thumb down 0

 15. su kuo kalbėjosi Medvedevas? Kas tie žudikai? Ir kodėl jie nelietė Medvedevo? Gavo komandą per raciją, kad “neliesti”, kad “savas atvažiuoja”?

  Thumb up 72 Thumb down 2

 16. Visiškai KGB surežisuotas straipsniukas. Jei į tai nebereaguoj nei VSD, vadinas abi struktūros dirba kaip geri ‘sabutilnikai”.

  Thumb up 72 Thumb down 6

  • tik nebūsi iš Vilniaus OMON, kokio ekskomisaro kaimynas, dalyvavęs Medininkų žudvynėse, ir kurio šikną begelbstint visos strėlės buvo permestos į Rygos OMON?

   Thumb up 72 Thumb down 1

 17. kad nuzude landsberginio klano siusti zudikai.kazkas juos visus surinko i viena vagoneli o tai policijos muitines ir sienos apsaugos tarnybu darbuotojai.medvedevas zinojo ir bijojo

  Thumb up 72 Thumb down 6

  • Taigi jie neturėjo laiko,nes reikėjo tvartelius griauti,net ant tiek tau nedašunta,reikėjo laikraščius skaityti,jei jau nesugebi pats smegenų krutinti.

   Thumb up 72 Thumb down 1

 18. padaryta planingai TSRS griaunamojo užtaiso detonatoriumi,tam,kad griūvančios deržavos turtas pereitų į išrinktosios tautos rankas.
  Atsitraukite deramu atstumu,jei norite matyti paveikslą.

  Thumb up 72 Thumb down 2

  • Nereikia niekur toli atsitraukti.Pilna pavyzdžių panosėje.Boreikienė – labai konkretus pavyzdys.Vienas iš tūkstančių.

   Thumb up 72 Thumb down 3

   • Kas tokią Boreikienę mėgins krapštyti lauk po 4 metų,tai sklis kriokimas,kad ardomi valstybės pamatai,o kai paaiškės,kad ponia praturtėjo dar keliais milijonais,tai sklis kriokimas,kad vsio zakono!Labai tipiškas pavyzdys.

    Thumb up 72 Thumb down 1

    • jie tikisi ir po 4 metų vėl būti valdžioje? gal niekas ir nesirengs jos iš ten krapštyti?

     Thumb up 72 Thumb down 2

     • Užiminėja vadovaujančias pareigybes,kad galėtų vykdyti savo šeimininko nurodymus.

      Thumb up 72 Thumb down 3

    • Parodykit man nors vieną socdemų milijonierių,kuris užsidirbo savo milijonus protu ir darbu.Kažko negirdėjau.Visi savo milijonus gavo.O kas davė?Tai tiems dabar turi ir atidirbti.

     Thumb up 72 Thumb down 1

     • milijonai yra imami (liaudyje tai vadinasi vagiami) prisidengiant vienadieniais įstatymais ir, jei moki pasidalinti, viskas ‘zakono’

      Thumb up 72 Thumb down 1

   • kad teisėsaugos ir teisėtvarkos neturi, tik nesupratau ką reiškia SAVOS. Mano galva,
    teisėtvarka yra internacionalinė ir visai nebūtina kurti SAVOS, juolab esame ES nariai ir norime ar ne, jos įstatymai viršesni.

    Thumb up 72 Thumb down 1

 19. nesistebiu, kad tai, ką pamatė jį ištiko šokas , ir nekeista, kad žmogus pasimetė…
  Bet žinoti tai 20 metų, būti Seime, netgi Komisijoje, ir tylėti , imti rentą, o dabar numesti ” blogai atlikau savo pareigas” – tai ne tik kad nesąžininga – tai nusikaltimas…

  Thumb up 72 Thumb down 1

 20. tai jau A.Butkevičiaus mintys: “Ir atsiremsime į kur kas rimtesnius dalykus: į TSRS, Rusijos ir Lietuvos santykius, atsiremsime, ko gero, į žmones, kurie dar gyvi, aukštose pareigose, kurie dėl šito įvykio gali atsidurti labai prastoje ir politinėje, ir psichologinėje, ir kriminalinėje situacijoje. Ir štai čia galbūt atsakymas, kodėl Rusija taip palankiai priima Michailovo nuteisimą. Taip gražiai mums yra pakišama: davajte, suėskit Michailovą, būkit patenkinti.”

  Thumb up 72 Thumb down 1

 21. O kur ,,musu” Dalyte??????? o lensbergis kodel tyli su visa konservatoriu partija??????????????????

  Thumb up 72 Thumb down 5

  • byla teisme, bet koks pakomentavimas būtų traktuojamas kaip spaudimas teismui

   Thumb up 72 Thumb down 1

  • Seniai ragina tirti bylą ir jos tyrėjus.Apsimetate,kad nežinote?Apsimetate,kad nežinote,jog prezidentas negali kištis į teismų darbą?tai dabar sužinojote.

   Thumb up 72 Thumb down 4

   • šachmatininkas ir toliau pudruoja visuomenei smegenis savo pareiškimais. Kodėl jis to nedarė TUOMET?

    Thumb up 72 Thumb down 1

 22. Medvedevas pries daug metu yra pasakes per tv as viska zinau kas dedasi Lietuvoje, bet bijau pasakyti del savo saugumo. Tai jo zodziai

  Thumb up 72 Thumb down 1

  • jam Lietuvos istorijoje ne vieta, jis įeis į istoriją ne kaip didvyris, o kaip BAILYS

   Thumb up 72 Thumb down 2

   • (tikroje,t.y. beveik objektyvioje) taip jau priimta, kad veiksmai vertinami praėjus bent 20-30 metų, kai išgaruoja euforija, masinė psichozė ir t.t. Taigi prasideda veiksmų blaivesnis įvertinimas ir “buvę didvyriai” po truputi tampa paprastais mirtingaisiais.
    Daugiau tikros informacijos ir pradėsime suprasti kodėl keikiame teisėsaugą ir valdžią. Iš papuvusio daigo neauga sveikas augalas

    Thumb up 72 Thumb down 1

    • Vadinasi, kad Medininkų byla būtų objektyviai ištirta, prokuroras Stankevičius, tiriantis šią bylą berods nuo 1993 metų, turėtų eiti į advokatus, o tyrimas perduotas neangažuotiems ir su pirmu generaliniu prokuroru nesusijusiems prokurorams.

     Thumb up 72 Thumb down 1

     • nuostabu, bet …… bijau, kad Lietuvoje nėra išauginto nė vieno profesionalaus prokuroro. Sistema …….. teisėjų klanas, prokurorų klanas …… nebuvo išnaikinta.

      Thumb up 72 Thumb down 1

 23. Tiesos nebus. Ir štai kodėl. Pasienis. Svarbus krovinys. Situacija. Muitininkai užsiožiavo. Matė daug ir visi. Žadėjo viešint. Situacija pradėjo eiti ne ten. Teko likviduoti pagal paskutinį planą. Vežėjai skubiai pranešė apie likvidavimo aplinkybes. Viršus paskambino Medvedevui. Tas atskambino, kad likviduoti pėdsakų nebeįmanoma. Viskas. Teisybės nebus, nes neturi iškilti viešumon krovinys. Kitkas – teismų ir laikraščių futbolas.

  Thumb up 72 Thumb down 2

   • tuo metu buvo aktualu ginklai. ar ne? kas tarpininkavo uzpirkinejant, per koki banka sukosi. kazka rase? Nieko keisto nebutu jei paaisketu per kuri pasieni furas stume, kas pridenge, kas priziurejo… Kodel strigo. Manau mazai kas nustebtu ir tokiu variantu? ar ne?Tada neaisku uz ka tas ruselis dabar kaliuzeje sedi ir aiskiau butu koks rupestis medveda spaude nakti lekti i pasieni su savo visagaliu tarnybiniu pazymejimu…Bet galimai pasisuko reikalai kaip pasisuko. Pamate ziauru vaizdeli ir pute atgal. Net neskambino pagalbos mirstantiems! Kad neapsisviesti? nebent atraportavo kam reikia. O tada jau politikai ir ziniasklaida prasisuko. lia lia lia. Visko gali buti. Tik keista, kad pareigunu zudyniu tyrimo komisijai “netycia” tas pats medvedas vadovavo, ach kokie sutapimai.

    Thumb up 72 Thumb down 0

    • 1991 zudynes Medininkuose. O 1990-1992 metu laikotarpis “…per Dekanidzių klano įmones Lietuvos VRM įsigijo ginkluotę ir specialiąsias priemones. Kitaip tariant, Dekanidzių klanas apginklavo nepriklausomos Lietuvos, tai yra mūsų policiją. Ir, kaip apgailestaudamas dėl mokesčių mokėtojų pinigų švaistymo, pažymoje rašo vidaus reikalų ministras Romasis Vaitekūnas, visas šias priemones ir ginklus buvo galima įsigyti daug pigiau, jei ne šių firmų tarpininkavimas. Toks tarpininkavimas, nurodoma, tapo galimas dėl to, kad 1992 m. „Vilniaus brigada“ Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijoje turėjo „savų žmonių“ tarp aukštas pareigas užimančių asmenų. Vienas iš jų – kontržvalgybos skyriaus viršininkas Henrikas Margenis. Iš VRM pažymos: „Be to, žinoma, kad H. Margenis buvo įsakęs greitojo reagavimo rinktinės „Aras“ vyr. komisarui J. Lazarenkai organizuoti firmos „M&S International NV“ vadovų asmens apsaugą, asmeniškai instruktavo „Aro“ pareigūnus, lydinčius, jo įsakymu, „Vilniaus brigados“ krovinius ir pinigus.“ O 1993 zurnalisto Lingio nuzudymas…”Tą pačią dieną prokurorai su policininkais atlieka kratas buvusio VRM kontržvalgybos skyriaus vadovo H. Margenio, G. Dekanidzės verslo partnerių D. Kaplano, A. Aizenštato bei J. Gudelio butuose Vilniuje. Kratų metu paimta daug dokumentų. Taip pat ir patvirtinančių prekybą ginklais (!!). Ankstų kitos dienos – spalio 13-osios – rytą Santariškių klinikose, Vilniuje, miršta buvęs vidaus reikalų ministras, policijos generolas Petras Valiukas. Tai sutapimas? Kas žino? Medikai patvirtina, kad ir taip silpnos sveikatos žmogaus būklę galėjo komplikuoti bet kokia stresą kelianti žinia. Lietuvos policiją Dekanidzių klanas apginklavo, kai VRM vadovavo tas ministras…” Vienzo…

     Thumb up 72 Thumb down 0

 24. Ką tuo metu veikė KGB agentas “DĖDULĖ”?
  Gal jis buvo davęs žodinį nurodymą kažkam?
  Vargšai šitiek metų nešiojasi paslaptis,nuo,kurių jau išsipūtė kaip rūpūžės.

  Thumb up 72 Thumb down 3

 25. Reikia tirti, juk tai pareigūnų žmogžudystė. Manau Medvedevas išsigando ir tai suprantama. Kaip būtume pasielgę mes? Dar neaišku, laikai tai buvo kitokie. Svarbu ne smerkti, bet įsigilinti. Kas paskambino, kieno uniformos, kam tai buvo naudinga? O tik vėliau galima smerkti buvusį Aukščiausios Tarybos deputatą Nikolajų Medvedevą, kuris teismui pateikė medžiagą “nesukdamas uodegos”. Tai irgi svarbu.

  Thumb up 72 Thumb down 2 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Elektriniai katilai plačiam pasirinkimui
Palydovinė televizija: kas tai ir kodėl verta rinktis?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kodėl romperiukai tituluojami geriausiu drabužiu mažyliams? 
Mažylių apranga – nuo jos įsigijimo iki aprengimo ir dėvėjimo – labai aktualus...

Nauja kryptis vestuvių žemėlapyje: lietuvius kviečia tuoktis Gran Kanarijoje 
Vestuvės užsienyje vis labiau populiarėja, tačiau sudėtingas šventės organizavimas daugelį porų atbaido nuo...

Prietaisai moterų sveikatai bei malonumui  
Įrodyta, kad vaginalinių kamuoliukų bei vibratorių naudojimas yra naudingas moterų psichologinei bei fizinei...

Vasaros sezonas prasideda: ką turėtų žinoti šunų šeimininkai? 
Prasidėjus šiltajam metų sezonui, didelė dalis žmonių džiaugiasi dėl malonaus oro ir galimybės...

Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (11)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (5)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (28)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras