Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Rugsėjis 27 Pirmadienis
 

Medininkų byla: galimai tikruosius žudikus nusikaltimo vietoje užtikęs N.Medvedevas 20 metų apie tai tylėjo (papildyta)

2013-05-10 09:37 | Bylos, sukrėtusios Lietuvą | Komentarų (434)

 Nikolajus Medvedevas galimai matė tikruosius Medininkų muitinės poste išžudytų pareigūnų žudikus, su jais bendravo ir 20 metų apie tai tylėjo


Giedrė Gorienė

Apeliaciniame Teisme nagrinėjant nuteistojo iki gyvos galvos Konstantino Michailovo skundą, paaiškėjo skandalingas faktas.

Iškvietus liudyti  buvusį Aukščiausios Tarybos deputatą Nikolajų Medvedevą, paaiškėjo, kad šis politikas galimai akis į akį buvo susitikęs su Medininkų muitinės posto iššaudytų Lietuvos pareigūnų žudikais.

Pagal N.Medvedevo liudijimą, jis į nusikaltimo vietą buvo atvykęs anksčiau už prokurorus ir už greitąją. „Kai atvykau, saulė buvo ne aukščiau horizonto linijos“, – teisme sakė N.Medvedevas.

Tai galėjo būti apie 4.45-5.00 val. ryto.

Atvykęs jis teigė pamatęs pareigūnus, „kurie su juo kalbėjo lietuviškai“.

N.Medvedevas neprisiminė asmenų, su kuriais bendravo, skaičiaus, tačiau jų buvo daugiau negu du.

Jį pasitikę vyrai, N.Medvedevo liudijimu, vilkėjo „pilkos spalvos uniformomis“.

Kaip žinia, pilkos spalvos buvo tarybinės milicijos uniformos (Lietuvos policijos uniformos spalva buvo žalia, policininkų uniformos buvo pakeistos 1991 metų pavasarį).

Kaip teisme paliudijo N.Medvedevas, atvykęs į Medininkų muitinės postą, jis priėjo prie namelio, jame pamatė daug kraujo, negyvus pareigūnus (kaip vėliau paaiškėjo, du pareigūnai dar tuo metu buvo gyvi ir, jeigu būtų laiku suteikta medicininė pagalba, gal ir antrą pareigūną, ne tik Tomą Šerną, būtų pavykę išgelbėti). Kiek namelyje buvo pareigūnų, N.Medvedevas sakė neskaičiavęs – tiesiog pamatė, kad ten guli žmonės. Į namelio vidų neįėjo, nes bijojo.

N.Medvedevas sakė tuo metu neabejojąs, jog nusikaltimo vietoje bendrauja su pareigūnais: pilkos spalvos uniforma, prie šono – kaburas su pistoletu. Be to, jie kalbėjo lietuviškai.

Tiesa, kas tie pareigūnai, kokie, iki šiol nėra aišku.

N.Medvedevas teisme teigė, kad, kaip buvusiam kariškiui, jam nebuvo abejonių, jog žudikai atvažiavo nuo Baltarusijos pusės.

Jis taip pat sakė, kad prie muitinės vagonėlio pamiškėje rado pasalą: žolė buvo išgulėta, mėtėsi nuorūkos. Ir kai jis apie tą pasalą pasakė tiems „pareigūnams“, kuriuos aptiko žudynių vietoje, jie esą  pasakė Lietuvos Respublikos Atkuriamojo Seimo nariui nekreipti į tai dėmesio – neva muitininkai čia mergas vežiojasi.

Į Medininkų muitinės postą Nikolajus Medvedevas teigė atvykęs Seimo „Volga“. Joje buvo radio telefonas.

Paklaustas, ar jis kam nors paskambino – į prokuratūrą, policiją – ir pranešė apie tai, ką rado, N.Medvevedas atsakė, kad „ne“.

Į klausimą „kodėl?“, N.Medvedevas  atsakė: „Aš blogai atlikau savo pareigas“.

Paklaustas, ar skambino į Aukščiausiąją Tarybą ir informavo, kas atsitiko Medininkų muitinės poste, N.Medvedevas vėl atsakė neigiamai. Į klausimą „kodėl?“ vėl atsakė, kad „blogai atliko savo pareigas“.

„Kai 2003 metais buvote Laikinosios Seimo tyrimo komisijos, tyrusios Medininkų įvykius, pirmininkas, ar apie tai papasakojote komisijai?“ – teisme paklausė N.Medvedevo.

Į šį klausimą N.Medvedevas ir vėl atsakė neigiamai.

Paklaustas „kodėl?“, ir vėl pakartojo, kad „aš blogai atlikau savo pareigas“.

Nikolajus Medvedevas taip pat negalėjo atsakyti, kodėl jis net 20 metų nesikreipė į teisėsaugos institucijas ir nepapasakojo apie savo vizitą į Medininkų muitinės postą ir galimą bendravimą su Lietuvos pareigūnų žudikais. „Aš blogai atlikau savo pareigas“, – tik kartojo N.Medvedevas Apeliacinio Teismo posėdyje.

Taigi, paaiškėjo, kad vienas pirmųjų atvykęs į nusikaltimo vietą N.Medvedevas (pirmas oficialus pranešimas, kad Medininkų muitinės poste rasti nužudyti Lietuvos pareigūnai, pagal oficialią bylos medžiagą, buvo užfiksuotas 6.03 val., o N.Medvedevas atvyko apie 4.45-5.00 val.) ne tik, kad neinformavo teisėsaugos apie nusikaltimą Medininkuose, bet ir neiškvietė greitosios pagalbos,  – tiesiog ramiausiai grįžo į Vilnių Seimo „Volga“. Apžiūrėjęs nusikaltimo vietą, parvažiavo atgal į Seimo viešbutį.

Beje, o kaip Nikolajus Medvedevas apskritai atsidūrė Medininkų žudynių vietoje?

Liudydamas Apeliaciniame Teisme, N.Medvedevas sakė neprisimenantis, kas jam konkrečiai paskambino ir pranešė apie įvykius Medininkų muitinės poste, bet tai buvo lietuviškai kalbantis vyras, ir N.Medvedevas tada supratęs, jog jam skambina darbuotojas iš Aukščiausios Tarybos Vidaus reikalų ir krašto apsaugos komisijos (ne komisijos narys; AT Vidaus reikalų ir krašto apsaugos komisijos pirmininkas tuomet buvo J.Laucius, pavaduotojas – S.Pečeliūnas).

Kadangi N.Medvedevas teigė supratęs, jog apie įvykį jį informavo tos komisijos darbuotojas (įdomu kas ir kaip sužinojo apie Medininkų žudynes, nes tuo metu naktinių budėjimų nebuvo Seimo komisijoje nebuvo), teisme buvo paklaustas, ar sugrįžęs raportavo komisijai, ką rado Medininkuose.

Į šį klausimą N.Medvedevas vėl atsakė neigiamai ir vėl tarsi užsikirtusi plokštelė pakartojo tą patį: „Aš blogai atlikau savo pareigas“.

Apeliacinio Teismo posėdyje paklaustas, kas jam žinoma apie vienintelį nuteistą Medininkų byloje K.Michailovą, N.Medvedevas atsakė, kad jis K.Michailovo Medininkuose nematė ir nieko apie jo dalyvavimą Medininkų žudynėse nežino. Apie Rygos OMON’o dalyvavimą Medininkų pasienio posto užpuolime jis taip pat jokių duomenų ir įrodymų neturi.

Teismo paklaustas, kas jam yra žinoma apie Kremliaus politiką “sistemingai ir masiškai užpuldinėti, žudyti ir žaloti Lietuvos gyventojus ir pareigūnus”, N.Medvedevas atsakė, kad jis nieko apie tokios politikos egzistavimą nežino ir nėra girdėjęs, kad kam nors būtų buvęs duotas nurodymas tai daryti. Apie Kremliaus vykdytą politiką 1990-1991 metais didžiąja dalimi jam yra žinoma tik iš pokalbių su Kremliaus “virėjais, padavėjais ir kirpėjais”.

Beje, prokuratūra Nikolajų Medvedevą, galimai mačiusį tikruosius žudikus ir su jais bendravusį, apklausė jau po K.Michailovo nuteisimo Vilniaus apygardos teisme.

Komentarai

 

 

 
 1. Pagal si rasini ,galima teigti,kad Medvedevas yra bendrininkas siose zudynese.Tokias pareigas uzimants ponas,ir net neatliko pilietines pareigos,kad iskviestu greitaja.Tai jau nusikaltimas.Dar baisiau,kad prokurorai toki svarbu liudytoja apklausia tik podaugiau nei 20 metu.Jau vien slepimas tokiu faktu,yra nusikaltimas.ir ka,ir cia niekas tokiam net nepareiks nepasitikejimo?Patardzius geriau,toks papasakotu daug ,daug.

  Thumb up 21 Thumb down 1

  • o kai kitas kitur parašys kitą rašinį, tai apversi plokštelę ir apkaltinsi jau kitą?
   kaip sakoma, popierius viską iškenčia. kas netingi – tas ir rašinėja. kiekvienas savaip, kiekvienas atkiša kas jam tinka ir nutyli kas netinka. dažnai – tiesiog klastoja ir grynai sukuria. arba šmeižia.
   jei pagal kiekvieno pisoriaus pisulkas būtų galima apkaltinti, nebūtų kam rašinėti ir kalėjimų saugoti – visi sėdėtume uždaryti.
   pirmiausia tiriant bet kokį nusikaltimą reikia žiūrėti kam tai naudinga. net bomžas bomžą nudobia dėl geresnio kąsnio iš konteinerio ar neteisingai išpilstyto šnapso.
   na o mediniinkų žudynės, kad ir kaip žiūrėsi, naudingiausios buvo lietuvos politikieriams. koks puikus koziris atsirado ir juo lošiama jau trečią dešimtmetį.
   sovietai, jei jiems būtų reikėję, per porą dienų galėjo išgalabyt visus muitinikus ir pasieniečius, į miltus sutrint visą lietuvą su visom prokuratūrom ir aukščiausio tarybom. na ir ką tai būtų davę? tik dar vieną kozirį priešininkams, begalinį vakarų riksmą apie agresijas, apie kruviną sovietų režimą ir t.t.
   taip ir atsitiko, tik ar yra kas garantuotas, kad tai naudinga buvo (ir yra) ne lietuvos antirusiškai linijai?

   Thumb up 8 Thumb down 3

   • Gerbiamieji, šioje Medininkų žudynių istorijoje atkreipkite dėmesį į labai paprastą faktą, kurį apmąstykim per Ūso žūties prizmę. Visai Lietuvai netikėtai Ūso žūties vietoje nei iš šio, nei iš to taip pat atsirado valdžios atstovas – pats ministeris. Suprantate, ką tai reiškia? – tai reiškia, kad valdžia per tuos atstovus – “netikėtus” liudininkus yra informuojama, supažindinama su įvykiu. Tokie liudininkai yra lyg ir savotiški krikštatėviai, savo dalyvavimu valstybės vardu lyg ir palaiminantys atliktus žiaurius veiksmus ir valstybiniu lygiu “fiksuojantys” faktą. Kaip rašė GRU karininkas V.Reznikas-Suvorovas, jei jau tave pasirinko, o šiuo atveju jei tave “išrinko” krikštatėviu – atsisakyt negali, nes tai jau bus paskutinis “ne” likusiame nebeilgame gyvenime. Štai tame kontekste net nebekyla klausimų, kas anuomet pranešė apie žudynes būtent tam Seimo nariui, kuris Kremliaus koridoriais pakankamai laisvai vaikščiojo (su tokiu kur kas mažiau problemų, negus su lietuviu “patriotu”), kodėl visais klausimais tas Seimo narys – sovietinis pulkininkas – blogai (neįtikėtina!!! – ar pulkininkas gali ką blogai daryti?) atliko savo pareigą, kodėl 23 nepriklausomybės metus jis pakankamai ramiai gyvena. Tačiau vien tai, kad buvęs Seimo narys dabar puse lupų prakalbo, galime laikyti kaip tam tikru būdu jo atliktą išpažintį – nors tiek. Juk su saule niekas negyvena, o saulėlydžiui artėjant natūralu, kad žmogus nori apsivalyti, nusiplauti dvasines nuodėmes, ką eiliniam mirtingajam šiaip siūlo kunigai. Labai tikėtina, kad dalis Lietuvos žmonių sulauks ir ministerio, ir advokatės su kruvina pavarde išpažinties, kaip jie ten “netikėtai” atsirado, auką vienas matęs paskutinę jo gyvenimo akimirką, o kitą – pirmąją akimirką jam žuvus.

    Thumb up 11 Thumb down 1

    • solidus pamąstymas, tik mažas skirtumas, ministeris apie tai pranešė viešai o Medvedevas ,kiek supratau, tik apygardos teisme.

     Thumb up 3 Thumb down 1

     • Bet ir politinė konjunktūra ministerio ir Medvedevo gerokai skyrėsi.

      Thumb up 5 Thumb down 0

 2. Asmeniškai man atrodo, kad Medvedevo vienas iš motyvų lemiamu momentu išvykti į Maskvą buvo noras pastovėti po medžiu. Tai tuščiažodžiavimo specas, – jo žinomiausias “darbas” rentos signatarams. Dabar matomai vėl nori susireikšminti.

  Thumb up 10 Thumb down 1

   • “Senis” Kedys, kaip tu sakai, atmintį atgavo ne po 4-rių metų. Apie Ūso triusikus girdėjau seniausiai, tik teisėsaugai tai nerūpėjo, kaip ir visa kita.
    Kadangi pedofilijos tragediją seku nuo pat pradžių, nuo 2009-ųjų metų, kai a.a. Drąsius komentaruose šaukė didžiosiomis raidėmis, prašydamas žmonių pagalbos, tai puikiausiai viską atsimenu.
    Nereikia tau, nevykėli, juodinti garbingo ir sąžiningo pagyvenusio Žmogaus.

    Thumb up 20 Thumb down 3

    • puiki tavo klausa.
     tačiau net pats senis kedys to negirdėjo.
     pirmą kartą jis apie tai prabilo tik teisme (pernai metais).
     kai teisėjas paklausė, kodėl iki šiol jis nieko niekam apie tai nesakė, neliudijo ikiteisminio tyrimo metu, senis atsakė: “o kodėl aš apie tai turėjau pasakoti, jeigu manęs niekas apie tai neklausė?”
     va kaip įdomu, ane. pasirodo, kažkas turėjo paklausti senio kedžio (liudininko): ar tu matei ūsą su skrybėle?, ar tu matei ūsą nuogą?, ar tu matei ūsą kepantį blynus?, ar tu matei ūsą su apatiniais?
     tiek paties senio kedžio tvirtinimu, tiek kitų liudytojų parodymais, senis niekad nėra užėjęs į butą. tačiau, prisiminė, kad turi labai skvarbias akis ir mato per duris ir sienas.
     na o tu turi idealią klausą – dar prieš kelis metus girdėjai, ką po trejų metų senis kedys kalbės.
     kaip manai, kodėl venckiniai tokie idiotai, taip vaikiškai-debiliai kuria “faktus”. tokį kompromatą, kaip pusnuogis ūsas, jūs būtumėt skalambiję be perstojo metų metais. tačiau, tylėjot iki teismo, kol senis neprifantazavo, ane? kokie jūs dori ir kilniaširdžiai – slėpėt negražias žinias apie ūsą, nebandėt jomis naudotis.
     tyri kaip landsbergio ašara…
     ir kvaili kaip venckinė kaldrytė.
     vienu žodžiu – primityvūs šmeižikai

     Thumb up 2 Thumb down 9

 3. tokiais tempais, tai Stankevičius ir iki pensijos neišnarplios tos Medininkų bylos

  Thumb up 12 Thumb down 1

  • ar bent supratai ką čia parašei?
   ar tiesiog venckiniu būdu išsivėmei?
   prie ko čia teisėsauga, jei pilietis neduoda parodymų?

   Thumb up 1 Thumb down 16

   • įkalčius pradangino teisėsauga, įskaitant ir nufilmuotą Šerno apklausą, ir visai ne prie čia koks pilietis

    Thumb up 20 Thumb down 1

    • kas pradangino?
     kas tau sakė ar pats matei?
     labai didelis klausimas, ar tai ne politikų darbas.
     galbūt, konkrečiai fiziškai ir pradangino koks nors teisėsaugininkas. pvz. landsbergio kišeninis prokuroras?
     juk nekas kitas, o landsbergis buvo valstybės vadovas ir tuo metu ir paskui dar keturis metus. kaip tik jis šokdino teisėsaugą, asmeniškai kišosi net į visai mažareikšmes, tačiau jam kažkodėl svarbias bylas. ar ne pas jį atsirasdavo nežinia kaip kažkokie kompromatai prieš jam neįtinkančius? atsirasdavo be paaiškinimų. ar ne jis tylėjo porą dešimtmečių ir tik dabar sugalvojo apkaltinti jam netinkančios partijos vieną iš lyderių?
     oi kiek daug ar, ar, ar,
     na ir kaip manai, ar yra buvę kagebistai?

     Thumb up 2 Thumb down 4

     • tenka priminti, kad dešine Landsbergio ranka buvo V.Čepaitis, beje, jau gaunantis “signataro” rentą. Tokią sukūrėme VALSTYBĘ.

      Thumb up 4 Thumb down 0

 4. Estai ir tarybiniais laikais turėjo stuburą,o mūsų lietuvių sutrūnijęs,Medvedevo atsiradimas su tais parodymais …..negalima tiek vieluoti.

  Thumb up 17 Thumb down 1

 5. Gimiau 1933 m. rugsėjo 25 d. Kaune. 1952 m. baigiau Kauno X-ąją vidurinę mokyklą, 1957 m. – Kaliningrado aukštąją karinio jūrų laivyno inžinerinę mokyklą. Specialybė – šturmanas, radiolokacijos ir radionavigacijos inžinierius.

  Tarnavau Kariniame jūrų laivyne. 1959 m. atleistas iš laivyno “dėl netinkamos kilmės”. Karibų krizės metu buvau vėl pašauktas tarnybon, bet 1963 m. galutinai pašalintas iš laivyno. Nuo 1959 ir iki 1989 m. (su pertrauka dėl Karibų krizės) dirbau Kauno radijo matavimų technikos moksliniame tyrimų institute inžinieriaus, sektoriaus ir skyriaus vadovo pareigose.
  Va taip jam gyvenime atsitiko, čia iš jo gyvenimo aprašymo…Man šis žmogus visada labai patiko, jis žmogiškas….ir sąžiningas…. O va RUSIŠKA pavardė, tai ir norėjo pakišti…:(

  Thumb up 5 Thumb down 1

 6. Iš motinos 1963 m. sužinojau tikrąją savo pašalinimo iš laivyno priežastį: mano tikroji pavardė Varikopulos, senelis ir tėvas buvo fabrikantai, išvažiavę iš Lietuvos prieš pat okupacijas biznio reikalais į Graikiją, o prasidėjus okupacijai krikštijęs mane kunigas ir dar kai kas taip pakeitė mano dokumentus, kad net visagalė KGB taip visko iki galo neatskleidė.

  Tik 1998 metais susitikęs su dėde ir seserimi Anglijoje ir kitais giminaičiais Graikijoje sužinojau apie tėvo ir dėdės ryšius Didžiosios Britanijos spec. tarnybomis ir supratau, kas buvo tie “kai kas” padėję suklastoti dokumentus. VA kodėl jam paskambino, kad jis ten važiuotų…jis labai tiko APKALTINIMUI…kaip čia pasakius, pėdų sumėtymui, paskui plaukis kiek tik nori, nieko nebus….

  Thumb up 10 Thumb down 0

 7. zmogelis jau mirti artejant jaucia. Tiesiog dabar tik keletas zemisku reikaliuku liko netvarkytu ir tiek. Susutvarkys, nusimes nasta ir bus pasiruoses.

  Thumb up 6 Thumb down 3

 8. Jis netikras signataras. 1990 kovo 11 d jis buvo Maskvoje. Bet neseniaiu draugai padejo – ir jis tapo signataru. Sovietmeciu rodos buvo KGB verteju.

  Thumb up 7 Thumb down 5

  • O tuo metu pabūk Maskvoj, aš į tave pažiūrėsiu, reikės kelnias plauti ir kvapas nekoks būtų….TEN baisiau negu ant ešafoto, nors žinai ko laukti, o ten į mašną ir pamirši koks tavo vardas… :(

   Thumb up 4 Thumb down 5

  • ir povandeninės kavalerijos admirolu.
   linkėjimai landsbergiui, priperėjusiam tiek idiotų-pqatriotų su beretėmis vietoj smegenų.
   jūs visur visada bet ką šmeižiat su savo kgb.
   medvedevui absoliučiai niekas nepateikė jokių priekaištų. jokių. tuo labiau net mažiausio užuominėlės apie kokius nors ryšius su kuo nors smerktinu. bet tokiems išsigimėliams kaip tu – ribų nėra.
   tikrai taip – 1990 kovo 11d. medvedevas buvo maskvoje (ir dar 5 at deputatai). ten jis buvo nusiųstas lietuvos aukščiausios tarybos, sąjūdžio į vykusį tsrs aukščiausios tarybos suvažiavimą. kad gintų lietuvos nepriklausomybės reikalą, atstovautų lietuvą. medvedevas tą misiją atliko puikiai.
   tuo tarpu, tu lygiai kaip pikasas bandai aršmeižti dorą žmogų, tikr`ą lietuvos patriotą, iškirpdamas porą žodžių iš viso reikalo. taip, tu kaip ir pikasas, nesuklastojai nei vieno žodžio, apie tai, kad tuo metu medvedevas buvo maskvoj.
   tik šlykščiai kaip ir pikasas nutylėjai kodėl jis ten buvo. na o apie kgb- tu tikras landsbeginis pikaso anūkas.

   Thumb up 3 Thumb down 3

 9. O aš tikiu, kad senukas Medvedevas nemeluoja. Ir kam jam šito reikėtų senatvėje? Koks tikslas būtų išsigalvoti nebūtųs dalykus? O žudyti Sovietų sąjungos Aukščiausiosios tarybos deputatą ir dar rusų tautybės? Nejuokaukit. Už tokius dalykus būt galvas nurovę bet kam.

  Thumb up 6 Thumb down 2

  • manau, kad tie su uniformomis tiesiog apsimetė savais – ir AT deputatas išvažiavo, nieko neįtaręs

   Thumb up 10 Thumb down 2

 10. Man tai nelabai itikinama..Jei ten butu zudikai,tai tikrai manu ir ji butu nuzude..Tikrai nebutu palike liudininko

  Thumb up 4 Thumb down 4

  • Žiūrint su kokia užduotimi jis ten buvo nuvažiavęs. Nuo to viskas ir priklauso. O prokurorams juk buvo privaloma tiksliai ir visapusiškai detaliai išsiaiškinti šitokio nuvažiavimo į Medininkus aplinkybes prieš šaukiant jį liudyti į teismą. Ar ne taip?

   Thumb up 13 Thumb down 1

  • Todėl ir suveikė savisaugos instinktas, žmogus 20metų tylėjo, tai galvojat, kad naktimis kšmarai nekamavo???O kada lietuviškai kalbėjo ir nepagauti, bet kada ir patį gali susirasti, net dabar apsauga gerai būtų…gerai, kad teisme viešai užprotokaluota, ką žinojo pasakė…NET dabar dingsta filmuota medžiaga…apklausų dokumentai… :(

   Thumb up 8 Thumb down 1

   • Teisėjai privalėjo šitas detalias smulkiai išsiaiškinti, jei prokurorams jos nerūpėjo. O ar išsiaiškino? Straipsnyje nieko apie tai neparašyta. tai matomai, kad ne.

    Thumb up 7 Thumb down 1

    • o kaip gi kažkas gali “tiksliai išsiaiškinti detales”, jei liudininkas teigia to neatsimenantis ir kartoja kad blogai atliko savo pareigą?
     išgauti kankinimas, hipnotizuoti, telepatijos būdu perimti mintis, patiems sugalvoti detales, kad tokie kaip tu būtų patenkinti teisėsauga?

     Thumb up 0 Thumb down 3

 11. KAI AIŠKĖJA…………… labai gerai, kad nors dabar žmogus pasakė… ten pamačius kraujo klanus , žmogus persigando, šokas…. Dar žinoma galėjo būti pakištas, kaip iniciatorius….Tada bet kokspatriotas būtų ir be teismo jį už tokį darbą į gabaliukus sudrąskęs…. Gerai , kad dabar pasakė, gal peržiūrėstų nuotraukas ir pažintų…. be to, jie kalbėjo lietuviškai, gerai matyt, kad net nesuabejojo , kad savi…….. O KAS skambino JAM ir liepė važiuoti TEN ??? DAUG kas paaiškėtų…………….. nu va pagaliau , kažkas aiškėja…. tai labai SVARBU.

  Thumb up 10 Thumb down 2

 12. tokiu kaip Medwedewas apstu, nes tai nenaudinga patiems zudyniu iniciatoriams, tik ar ilgai dar lauksim tikro teisingumo ir atsakomybes tikriesiems nusikalteliams, tikiu, kad lietuviams…

  Thumb up 11 Thumb down 2

 13. Lietuviškieji teismai ir teisėjai tėra prokuratūros ir prokurorų patarnautojai. Jų užduotis vienintelė: patvirtinti viską ką pakiša prokuratūra ir suteikti teisėtumo įvaizdinį. Dažnai pagalvoju kodėl šitaip Lietuvoje yra, bet atsakymo dar neradau. Ar gali būti, kad žmonės dėl algų ir šiltų vietų savo sąžinę ir padorumą galėtų parduoti?

  Thumb up 9 Thumb down 1

 14. kad reikia keisti scenarista,labai primytivius scenarijus kuria.Jei jau paruose Medvedeva pasakyti apie lietuviska milicija,tai reikejo ir toliau issmokyti ka jis turi sakyti,nes dabar labai proimityviai atrodo,O gl senelis jau nesugeba ismokti dugiau sakiniu?Tada reikejo liepti Paleckiui,jis jaunas,dar nenukvakes daugiau galetu atsiminti ir nuo saves dar prikurti!!!

  Thumb up 6 Thumb down 3

 15. du kartus įdėmiai perskaičiau, pasitikrinau ir datą – šiandien gegužės 10, o ne balandžio 1-a.
  ??????

  Thumb up 11 Thumb down 1

 16. negali taip būti, kad prokuratūra nenustatė su kuo ten bendravo p. Medvedevas. Kaip ten yra?

  Thumb up 10 Thumb down 1

 17. O man nuoširdžiai gaila senuko Nikolajaus Medvedevo. Pakišo jį mąstyti nesugebantys prokuratūros veikėjai. Kapitaliai pakišo visiškam sudirbimui. O kam tas naudinga?

  Thumb up 8 Thumb down 1

 18. Cia panasu,kad antras Zalimas atsirado! reikia gerai pakratyti si prigazdinta triusi,viska pasakys,o svarbiausia,pasakyss kas liepe jam taip sakyti.Gal Paleckio chebra????

  Thumb up 4 Thumb down 8

 19. tai kas Medvedevui liepė važiuoti į Medininkus ir kas tie jo matyti žmonės, tai juk tai būtina išsiaiškinti, o straipsnyje nieko konkretaus. Neparašyta ir ko ten Medvedevas važiavo, ko jis ten norėjo?

  Thumb up 2 Thumb down 0

 20. To vargšelio N.Medvėdevo ant tiek keisti paaškinimai, kaip iš ligoninės Vasaroes g. Nr.5 ? Gal jis ten gydosi arba aš ko svarbaus nesuprantu?

  Thumb up 11 Thumb down 2

  • Ko norėti iš beviltiškai nusenusio žmogaus? Nesuprantu kam prokurorams išvis prireikė šaukti jį liudyti? Dabar problemų kur kas daugiau susikūrė, negu gavosi naudos. Ar šitą bylą tiriantys prokurorai bent kiek pajėgia analizuoti padėtį ar ne?

   Thumb up 10 Thumb down 3

   • jausmas, kad jiems dzin, vis tiek teismai pataikauja prokuratūrai, todėl koks skirtumas, ką ten pasakė ar nepasakė Medvedevas, ta byla vis tiek važiuos buldozeriu. Prokurorai tą puikiai supranta. Dar Lietuvoje nebuvo tokio precedento, kad teismas trenktų prokuratūrai jos darbo broką atgal.

    Thumb up 15 Thumb down 1

   • Kame problema? Kad gali būti paneigta prokurorų versija: žudė Michalovas? O jei nežudė? Problema ta, kad versija be įrodymų yra tik versija. Ir dar problema, tai Lietuvos prokurorai. Didelė problema.

    Thumb up 18 Thumb down 1

  • Profesionaliausi prokurorai ir tardytojai išpašalvonyti dar prieš 20 metų. paliktas buvo vaikų ir pataikūnų būrelis. Tai ko galima buvo tikėtis?

   Thumb up 11 Thumb down 1

   • dėl to ir įdomu: o tai kam šioje byloje norima įtikti? Netikiu, kad tokios pastangos tik dėl varnelės. Dėl apdovanojimo? Na gal…

    Thumb up 7 Thumb down 1

 21. Kada prasidės prokurorų atleidimai? Kodėl nevyksta neeilinės atestacijos?????

  Thumb up 12 Thumb down 1

  • Neeilinė atestacija? Vargu ar iš viso tokia įstatymu numatyta. Bent aš tai dar negirdėjau nei vienos tokios, kad būtų įvykusi. O čia reikia visuotinos neeilinės.

   Thumb up 11 Thumb down 1

 22. blogiausia. kad 91 metais nebuvo nušluoti tokie veikėjai, AMBalo raudonskūrių šutvė ir sovietinė nomenklatūra. Pavydžiu estams.

  Thumb up 10 Thumb down 4

 23. klausimas buvo kodėl vos tik pora “žurnalpalaikių”: vyriška ir moteriška pavardėmis, rašo apie Medininkų bylą? koks jų dviejų interesas žeminti Lietuvos prokuratūros ir teismų autoritetą? kodėl nepraleidot? veikia cenzūra ar patys bijot?

  Thumb up 3 Thumb down 9

  • Nuo kada atviras tiesos rašymas apie beveiltiškai sužlugdytą istorinio nusikaltimo tyrimą yra kažkoks nedoras veiksmas? Šiap jau, jeigu ką, tai žurnalistų profesinė pareiga atskleisti žmonėms visą tiesą apie visuomenės ir valstybės gyvenimo negatyvius reiškinius. Toks tas žurnalistų interesas ir yra. O ko tikėjaisi, “prokurore”?

   Thumb up 14 Thumb down 1

     • Kažkur skaičiau, kad už Medininkų žmogžudynių išaiškinimą Vyriausybė buvo pažadėjusi išmokėti 1 mln. litų premiją.

      Thumb up 7 Thumb down 1

     • už tokią sumą tada bet ką galima pasodinti, rimtas motyvas

      Thumb up 4 Thumb down 0

     • Na va. Milijonas nuplaukė! Pliušku, pliušku… ir viskas per advokatą. Reikia keisti įstatymą ir iš Lietuvos teismų visai advokatus eliminuoti . Tada viskas gerai eitųsi. Prokurorams. 😆

      Thumb up 10 Thumb down 0

  • tu rinktinė? Esi Lietuvos gėda. Sakė Landsbergis, kad prokuratūra dar nėra Lietuvos prokuratūra – ji vis dar yra “Paulausko prokuratūra”. O tai jau – rimta diagnozė iš profesoriaus lūpų.

   Thumb up 12 Thumb down 1

   • O Landsbergis besakė, kad ne kas kitas, o kaip tik jis buvo valsrtybės vadovas tuo laiku? Kad buvo absoluiutus monarchas 1996-2000? Kad vienvaldiškai tvarkė visą teisėsaugą, lindo į visus reikalus, kad turėjo savo asmeninį generalinį prokurorą Pėdnyčią.
    Kad kišosi į bylas, net tokias smulkias, kaip pasikėsinimas duoti kyšį (dėl to Lietuva mokėjo baudas ir kompensacijas). Kad tik dabar prabudo ir pradėjo savo purvais taškyti jam neįtinkančius? viso to nesakė?
    Nesakė ir kad 18 metų tarnavo KGB. Nieko jis nesakė.
    Nesakė ir kad profesorium jį padarė tik kompartijos CK biuro nutarimas, nes jis nesugebėjo apsiginti daktarinės disertacijos. Tačiau dabar tu net žagsėdamas tą pseudoprofesorių vadini – Profesorium, kaip vienintelį Lietuvoje profesorių.
    O va kai kažką pasakė po 22 metų, tai tokie idiotai kaip[ tu atgijo ir juo remdamiesi daro sprendimus, nustatinėja diagnozes

    Thumb up 3 Thumb down 0

  • jūs atlikite tyrimus, ką apie jus žmonės mano, – todėl kam kalbėt, bet jums tai verčiau patylėt. O kalbant apie vardą ar autoretitą, negalima sugriauti, ko nėra. Jūs neturite nei vardo, nei autoriteto. Taip kad…

   Thumb up 6 Thumb down 2

  • Kad tiek, kiek jie patys save nusižemino, labiau pažeminti jau neįmanoma. Apie autoritetą ten kažkokį, iš vis kalbėti neverta.
   O šiaip, tai dirbkite taip, kad būtumėte ne žeminami, bet giriami ir nebus problemų.

   Thumb up 6 Thumb down 1

 24. įdomu kodėl niekas kitas apie Medininkus tiek nerašo, kaip tik Gorienė ir Visockas? ar ir juos, kaip advokatus nupirko maskvėnai?

  Thumb up 0 Thumb down 2

  • Jie rašo, nes, kitaip nei daugelis kitų žiniasklaidininkų, nesibijo žiūrėti Tiesai į akis. Tam, beje, tereikia turėti profesinės drąsos. O tai, kad šitaip reaguojate į jų staipsnius, aiškiai rodo, kad kad Medininkų byloje kentinta labai daug ką nuo žmonių nuslėpti.

   Thumb up 1 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Rūpintis savo sveikata turėtų kiekvienas. Pataria medikas
3 patarimai, norintiems puikiai pasiruošti anglų kalbos valstybiniam brandos egzaminui
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Dilgėlių arbata – tiems, kurie turi mažakraujystę 
Dėl netinkamos mitybos anemija yra gana dažna šiuolaikinio žmogaus palydovė. Nors atrodo, kad...

Pasiruošimas jūsų tobulai kelionei: ką verta žinoti? 
Manote, kad pats laikas atitrūkti nuo kasdienybės ir bent trumpam leistis į nuotykius?...

Dovanos sužadėtuvių proga: kaip pasveikinti įsimylėjėlius? 
Neseniai susižadėję draugai pakvietė paminėti ypatingą įvykį? Nėra dvejonės, dalintis džiaugsmu – smagu,...

Tabu temos poroje – kaip jų atsikratyti? 
Jaučiate, kad mylimas žmogus su jumis nėra šimtu procentų atviras? Normalu, visiems pasitaiko...

Praktiškos dovanos žmonėms, besidomintiems konditerija 
Draugų rate turite žmogų, kuris kiekvieno susitikimo metu atsineša kažką saldaus? Jo šokoladiniai...

Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (1)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Lietuvos bankas su rinkos dalyviais aptarė pinigų išgryninimo tinklo plėtros projekto pažangą
Lietuvos bankui šiemet birželį inicijavus memorandumo dėl grynųjų pinigų prieinamumo...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (10)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...