Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2022 Liepa 4 Pirmadienis
 

Medininkų byla: galimai tikruosius žudikus nusikaltimo vietoje užtikęs N.Medvedevas 20 metų apie tai tylėjo (papildyta)

2013-05-10 09:37 | Bylos, sukrėtusios Lietuvą | Komentarų (434)

 Nikolajus Medvedevas galimai matė tikruosius Medininkų muitinės poste išžudytų pareigūnų žudikus, su jais bendravo ir 20 metų apie tai tylėjo


Giedrė Gorienė

Apeliaciniame Teisme nagrinėjant nuteistojo iki gyvos galvos Konstantino Michailovo skundą, paaiškėjo skandalingas faktas.

Iškvietus liudyti  buvusį Aukščiausios Tarybos deputatą Nikolajų Medvedevą, paaiškėjo, kad šis politikas galimai akis į akį buvo susitikęs su Medininkų muitinės posto iššaudytų Lietuvos pareigūnų žudikais.

Pagal N.Medvedevo liudijimą, jis į nusikaltimo vietą buvo atvykęs anksčiau už prokurorus ir už greitąją. „Kai atvykau, saulė buvo ne aukščiau horizonto linijos“, – teisme sakė N.Medvedevas.

Tai galėjo būti apie 4.45-5.00 val. ryto.

Atvykęs jis teigė pamatęs pareigūnus, „kurie su juo kalbėjo lietuviškai“.

N.Medvedevas neprisiminė asmenų, su kuriais bendravo, skaičiaus, tačiau jų buvo daugiau negu du.

Jį pasitikę vyrai, N.Medvedevo liudijimu, vilkėjo „pilkos spalvos uniformomis“.

Kaip žinia, pilkos spalvos buvo tarybinės milicijos uniformos (Lietuvos policijos uniformos spalva buvo žalia, policininkų uniformos buvo pakeistos 1991 metų pavasarį).

Kaip teisme paliudijo N.Medvedevas, atvykęs į Medininkų muitinės postą, jis priėjo prie namelio, jame pamatė daug kraujo, negyvus pareigūnus (kaip vėliau paaiškėjo, du pareigūnai dar tuo metu buvo gyvi ir, jeigu būtų laiku suteikta medicininė pagalba, gal ir antrą pareigūną, ne tik Tomą Šerną, būtų pavykę išgelbėti). Kiek namelyje buvo pareigūnų, N.Medvedevas sakė neskaičiavęs – tiesiog pamatė, kad ten guli žmonės. Į namelio vidų neįėjo, nes bijojo.

N.Medvedevas sakė tuo metu neabejojąs, jog nusikaltimo vietoje bendrauja su pareigūnais: pilkos spalvos uniforma, prie šono – kaburas su pistoletu. Be to, jie kalbėjo lietuviškai.

Tiesa, kas tie pareigūnai, kokie, iki šiol nėra aišku.

N.Medvedevas teisme teigė, kad, kaip buvusiam kariškiui, jam nebuvo abejonių, jog žudikai atvažiavo nuo Baltarusijos pusės.

Jis taip pat sakė, kad prie muitinės vagonėlio pamiškėje rado pasalą: žolė buvo išgulėta, mėtėsi nuorūkos. Ir kai jis apie tą pasalą pasakė tiems „pareigūnams“, kuriuos aptiko žudynių vietoje, jie esą  pasakė Lietuvos Respublikos Atkuriamojo Seimo nariui nekreipti į tai dėmesio – neva muitininkai čia mergas vežiojasi.

Į Medininkų muitinės postą Nikolajus Medvedevas teigė atvykęs Seimo „Volga“. Joje buvo radio telefonas.

Paklaustas, ar jis kam nors paskambino – į prokuratūrą, policiją – ir pranešė apie tai, ką rado, N.Medvevedas atsakė, kad „ne“.

Į klausimą „kodėl?“, N.Medvedevas  atsakė: „Aš blogai atlikau savo pareigas“.

Paklaustas, ar skambino į Aukščiausiąją Tarybą ir informavo, kas atsitiko Medininkų muitinės poste, N.Medvedevas vėl atsakė neigiamai. Į klausimą „kodėl?“ vėl atsakė, kad „blogai atliko savo pareigas“.

„Kai 2003 metais buvote Laikinosios Seimo tyrimo komisijos, tyrusios Medininkų įvykius, pirmininkas, ar apie tai papasakojote komisijai?“ – teisme paklausė N.Medvedevo.

Į šį klausimą N.Medvedevas ir vėl atsakė neigiamai.

Paklaustas „kodėl?“, ir vėl pakartojo, kad „aš blogai atlikau savo pareigas“.

Nikolajus Medvedevas taip pat negalėjo atsakyti, kodėl jis net 20 metų nesikreipė į teisėsaugos institucijas ir nepapasakojo apie savo vizitą į Medininkų muitinės postą ir galimą bendravimą su Lietuvos pareigūnų žudikais. „Aš blogai atlikau savo pareigas“, – tik kartojo N.Medvedevas Apeliacinio Teismo posėdyje.

Taigi, paaiškėjo, kad vienas pirmųjų atvykęs į nusikaltimo vietą N.Medvedevas (pirmas oficialus pranešimas, kad Medininkų muitinės poste rasti nužudyti Lietuvos pareigūnai, pagal oficialią bylos medžiagą, buvo užfiksuotas 6.03 val., o N.Medvedevas atvyko apie 4.45-5.00 val.) ne tik, kad neinformavo teisėsaugos apie nusikaltimą Medininkuose, bet ir neiškvietė greitosios pagalbos,  – tiesiog ramiausiai grįžo į Vilnių Seimo „Volga“. Apžiūrėjęs nusikaltimo vietą, parvažiavo atgal į Seimo viešbutį.

Beje, o kaip Nikolajus Medvedevas apskritai atsidūrė Medininkų žudynių vietoje?

Liudydamas Apeliaciniame Teisme, N.Medvedevas sakė neprisimenantis, kas jam konkrečiai paskambino ir pranešė apie įvykius Medininkų muitinės poste, bet tai buvo lietuviškai kalbantis vyras, ir N.Medvedevas tada supratęs, jog jam skambina darbuotojas iš Aukščiausios Tarybos Vidaus reikalų ir krašto apsaugos komisijos (ne komisijos narys; AT Vidaus reikalų ir krašto apsaugos komisijos pirmininkas tuomet buvo J.Laucius, pavaduotojas – S.Pečeliūnas).

Kadangi N.Medvedevas teigė supratęs, jog apie įvykį jį informavo tos komisijos darbuotojas (įdomu kas ir kaip sužinojo apie Medininkų žudynes, nes tuo metu naktinių budėjimų nebuvo Seimo komisijoje nebuvo), teisme buvo paklaustas, ar sugrįžęs raportavo komisijai, ką rado Medininkuose.

Į šį klausimą N.Medvedevas vėl atsakė neigiamai ir vėl tarsi užsikirtusi plokštelė pakartojo tą patį: „Aš blogai atlikau savo pareigas“.

Apeliacinio Teismo posėdyje paklaustas, kas jam žinoma apie vienintelį nuteistą Medininkų byloje K.Michailovą, N.Medvedevas atsakė, kad jis K.Michailovo Medininkuose nematė ir nieko apie jo dalyvavimą Medininkų žudynėse nežino. Apie Rygos OMON’o dalyvavimą Medininkų pasienio posto užpuolime jis taip pat jokių duomenų ir įrodymų neturi.

Teismo paklaustas, kas jam yra žinoma apie Kremliaus politiką “sistemingai ir masiškai užpuldinėti, žudyti ir žaloti Lietuvos gyventojus ir pareigūnus”, N.Medvedevas atsakė, kad jis nieko apie tokios politikos egzistavimą nežino ir nėra girdėjęs, kad kam nors būtų buvęs duotas nurodymas tai daryti. Apie Kremliaus vykdytą politiką 1990-1991 metais didžiąja dalimi jam yra žinoma tik iš pokalbių su Kremliaus “virėjais, padavėjais ir kirpėjais”.

Beje, prokuratūra Nikolajų Medvedevą, galimai mačiusį tikruosius žudikus ir su jais bendravusį, apklausė jau po K.Michailovo nuteisimo Vilniaus apygardos teisme.

Komentarai

 

 

 
 1. ot teip, ,,signatarai”medvedevai,su ,,graikiškomis kilmės šaknimis”…. .Juoda sarkastika.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 2. Ar ne laikas pradėti ikiteisminį tyrimą už „Aš blogai atlikau savo pareigas“?

  Thumb up 72 Thumb down 0

 3. Tuometu Maskvoje lankėsi prezidentas Bušas, todėl galimai buvo pasinaudota reta galimybė tiesiogiai Amerikos prezidentui pademonstruoti,kaip skriaudžiama Lietuva. Todėl ir buvo surengtos Medininkų žudynės,na o Medvedevas nuvažiavo ir pasitikrino,ar viskas teisingai atlikta. Savo akimis įsitikino ir grįžo, tuometu dar mobiliakų seime nebuvo, tad Medvedevas galėjo paskambinti tik raktais į radiatorių.

  Thumb up 72 Thumb down 2

 4. KAZKODEL NUTYLIMA ,KAD TUO METU MASKVOJE LANKESI BUSAS VYRESNYSIS.TAI IR KYLA KLAUSIMAS ,KAM BUVO NAUDINGOS TOS ZUDYNES? O APIE MEDVEDEVA NERA ZODZIU. KODEL JAM NEISKELTA BAUDZIAMOJI BYLA UZ NUSIKALTIMO NEPRANESIMA,O TEISINGIAU UZ SLEPIMA. KAIP KITAIP PAVADINTI JO 20 METU TYLEJIMA?

  Thumb up 72 Thumb down 0

 5. jeigu medvedevas tik mykia ir knisa prota kad neprisimena,tai mano manymu ji galima pripazinti sitos mesmales dalyviu

  Thumb up 72 Thumb down 0

 6. Ką tas ruselis konkrečiai nužudė ir kaip jis tą padarė?

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Pasižiūrėk youtubėje. Žurnalistai tiesiai šviesiai klausė prokuroro Versecko kokie konkrečiai yra to Michailovo kaltės įrodymai ir ką jis jiems atsakė? Numykė į dausas apie nežinia ką. O ką tai reiškia? Pagalvok. Būtų bent kažkas konkretaus ir tiksliai žinoma, tokį bųtų burbulą išpūtę. Dabar aišku, kad niekas neaišku. Tai kaip tada galima žmogų apkaltinti ir dar nuteisti?

   Thumb up 72 Thumb down 0

  • Keisčiausia, kad Rusija aktyviai ginanti rusakalbių teises šiuokart tyli visus tuos metus. Ką tai galėtų reikšti?

   Thumb up 72 Thumb down 0

 7. jeigu taip bijo, tai tegul testamente parašo tiesą – kad bent po Medvedevo mirties kada nors liktų istorijai tiesa, dėl ko Medvedevas 20 metų drebina kinkas.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 8. Jeigu ponui Medvedvui 1991 liepos 31 d. dar tik betekant saulei paskambino iš Seimo komisijos ir liepė jam nuvažiuoti į Medininkų postą, tai garantuotai taip pat, o gal net dar anksčiau privalėjo paskambinti ir pačiam Vyt. Landsbergiui.

  Thumb up 72 Thumb down 0

   • Niekada tuo nepatikėsiu. kad jo supuvusi aplinka bando įdiegti tą versiją – tai tikiu.

    Thumb up 72 Thumb down 1

   • Jei Medvedevui pranešė kažkas iš seimo komisijos, tai tas pats asmuo tiesiog privalėjo ir negalėjo nepranešti apie šitokį atsitikimą pačiam ponui pirmininkui- Profesoriui?

    Thumb up 72 Thumb down 0

 9. Štai prie ko privedė 1993-1995- 2000 Paulauskininkų reformos prokuratūroje. Po dvidešimties metų viskas išlindo į paviršių.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 10. Labai įdomus ir iškalbingas straipsnis apie pono N.Medvedev parodymus. Aukščiausios tarybos deputatas- Seimo narys 20 metų tylėjo? Tai ko stebėtis, kad byla nebuvo tirta? Juk dabar aišku ir galima atvirai sakyti, kad patys politikai, pirmiausiai, nebuvo suinteresuoti Medininkų posto užpuolimo ištyrimu.

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Labai panašu į Tiesą. :( O kaltiname rusus, Rusija, savo darže piktžolių neišsiravėję?

   Thumb up 72 Thumb down 1

   • Gaunasi kaip toj vestuvinėj dainuškoj: “Nieks kitas čia nekalts, panelyte- tu pati ….” ???

    Thumb up 72 Thumb down 0

    • Žuvis pūna nuo galvos. Tai visda buvo, yra ir bus. Supuvusi galva nemąsto, todėl nesupranta, kad ji jau perpuvo.

     Thumb up 72 Thumb down 1

     • Bet kas galvos vietoje didelių valymų ir pokyčių staiga nepadarytų. Paimkime kad ir prokuratūrą. Valys apsuptyje senų vilkų, kurie per 20 metų įsitvirtino ne tik prokuratūroje, bet turi ryšių saugume, teismuose, advokatūroje. 20 metų pintas tinklas. Ir per vieną dieną ar per vieną kadenciją jo neišardysi. Pažiūrėk į Kauną. Snoro pabėgėlių ir Mockaus žiniasklaida kala prie kryžiaus Valį už Betingį. Agonija. Desperacija. Ir – žūtbūtinė kova. Tik reikia suprasti, kad sistemos per vieną dieną nesugriausi.

      Thumb up 72 Thumb down 0

    • Kur per visus tuos 20 metų buvo ir ką darė valdžios tėvai ir motinos- politikai, kai buvo griaute griaunama visa teisėtvarkos sistema, kad be jokios priežasties buvo atleidžiami geriausieji, o paliekami palauskui ištikimi kgbistai?

     Thumb up 72 Thumb down 0

     • išrinks Paulauską į prezidentus ir viskas bus, kaip buvę. 😀

      Thumb up 72 Thumb down 0

     • Politikai buvo tik marionetės. O lėlininkai – tai naujieji kapitalistai, arba kriminalinė oligarchija, už kurių auksinius ne valstybei, o lėlininkų interesams dirba ir teisėsaugos bei teisėtvarkos struktūros.

      Thumb up 72 Thumb down 1

 11. Idomus Medvedevo vizitas i Medininkus ir jo pasakymas ,,as blogai atlikau savo darba” Apie koki darba sneka????????? Labai daug prasmiu turi sis pasakymas??????????????

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • O tai ar jis teisme nepaaiškino? Bet sprendžiant iš straipsnio, tai jis kalbėjo apie savo “pareigą”, o ne apie “darbą”?

   Thumb up 72 Thumb down 0

 12. O kokiu tikslu ponas Medvedevas buvo nuvažiavęs į Medininkų postą? Ką jis ten turėjo padaryti, išgirsti ar pamatyti? Ar jis paaiškino teismui?

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Rimtas klausimas. O ką paaiškino N.Medvedevas? Jei jau jį kažkas ten siuntė, tai gal ne dėl įdomumo pažadino jį ir liepė nuvažiuoti? Su kokia užduotimi jis važiavo?

   Thumb up 72 Thumb down 0

 13. Kaip reikėtų įvertinti pono Nikolajaus Medvedevo veiksmus per šituos 22 metus tylėjimo nuo 1991 m., liepos 31 dienos?

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Žiūrint apie kokį vertinimą būtų kalbama. Yra trys principinės atsakomybės rūšys: teisinė, politinė ir moralinė. O apie kokią atsakomybę kalbama?

   Thumb up 72 Thumb down 0

  • Atsitiktinis pyktis taip pat geras rodiklis. Jupiteri, tu pyksti- tu neteisus. Užkabinta rimtai.

   Thumb up 72 Thumb down 0

  • tai ne prokuratūros darbas – atkurti tikrus to meto įvykius, bet, vietoje to kad konstatuoti — Nepriklausomybės Atkūrimas vyko pagal tam tikrą scenarijų ( dabar aiškėja, kad ne visai gerą, nes buvo nesistengiama išvengti aukų, bet daroma priešingai) ir tai jau ISTORINIS FAKTAS,. Paieška to meto ” karo nusikaltėlių” ir įpainiojo prokuratūrą į bepersketyvią veiklą ,iš kurios dabar išlįsti ganėtinai sudėtinga. Tokia tad istorija, kurios įvairios nemalonios detalės vis labiau lįs į dienos šviesą.

   Thumb up 72 Thumb down 2

 14. Ar teismas apklausė liudytojais Atkuriamojo seimo vidaus reikalų ir gynybos komisijos pirmininką Joną Laucių ir jo pavaduotoją Saulių Pečeliūną dėl Nikolajaus Medvedevo išsiuntimo jų komisijos pavedimu 1991 m. liepos 31 d. ankstyvą rytą į Medininkų postą ? Ir ką jie sako? Ar jie patvirtina Nikolajaus Medvedevo žodžius?

  Thumb up 72 Thumb down 0

 15. Jūs pagaliau teisingai atkreipėte dėmesį ir prabilote apie teisėjų profesinę kompetenciją. Klausimas: Ką ketinate daryti ir kaip ketinate pasielgti su teisėjais be jokių įrodymų nuteisusiais tą Latvijos rusą Michailovą už tariamai jo įvykdytą žmogžudystę Medininkuose ir įkalinusius jį net iki gyvos galvos? Ar nemanote, kad Lietuvos teismuose tokiems “teisėjams” neturėtų būti vietos? Ačiu už atsakymą. Marijona (Kaunas)

  Thumb up 72 Thumb down 2 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Ką reikia žinoti apie veido kosmetiką?
Figūrą formuojantys apatiniai: kokius rinktis?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Nauja kryptis vestuvių žemėlapyje: lietuvius kviečia tuoktis Gran Kanarijoje 
Vestuvės užsienyje vis labiau populiarėja, tačiau sudėtingas šventės organizavimas daugelį porų atbaido nuo...

Prietaisai moterų sveikatai bei malonumui  
Įrodyta, kad vaginalinių kamuoliukų bei vibratorių naudojimas yra naudingas moterų psichologinei bei fizinei...

Vasaros sezonas prasideda: ką turėtų žinoti šunų šeimininkai? 
Prasidėjus šiltajam metų sezonui, didelė dalis žmonių džiaugiasi dėl malonaus oro ir galimybės...

Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Ar biuro priemonių kokybė kinta? 
Darbas biure yra neatsiejamas nuo tam tikrų priemonių, kurios gali garantuoti, kad pavyks...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (10)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (28)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras