Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Birželis 6 Šeštadienis
 

Maža mergaitė prieš valstybės vardu veikiančias „šlykštynes“

2012-03-28 09:35 | Bylos, sukrėtusios Lietuvą | Komentarų (411)

"Kas ir kada pagaliau šiuos protu nesuvokiamus valstybės vardu vykdomus baisumus sustabdys ir kas už tai atsakys?" - klausia mergaitės globėja Neringa Venckienė. KK nuotr.


Neringa Venckienė

Tai, kas vyko praėjusį penktadienį, 2012 metų kovo 23-iąją, Garliavoje, Klonio gatvėje, antstolei S.Vaicekauskienei vykdant Kėdainių rajono apylinkės teismo pirmininko V.Kondratjevo 2011 metų gruodžio 16 dienos sprendimą, yra protu nesuvokiama.

Televizorių ekranuose atidžiai stebint amo netekusiai Lietuvai, nepaisant nei Tarptautinės vaiko teisių konvencijos, nei Jos Ekscelencijos prezidentės Dalios Grybauskaitės nuomonės, kad smurtas prieš vaiką netoleruotinas ir jokiu būdu negalimas, siekiant pedofilija kaltinamo A.Ūso draugužei L.Stankūnaitei, atlydėtai antstolės, kaukėtų apsaugininkų ir aukšto policijos pareigūno, bet kokia kaina perduoti aštuonerių metukų mano velionio brolio dukrelę, buvo pavartotas brutalus fizinis smurtas. Mergaitė, dalyvaujant ir stebint oficialiems asmenims, dar kartą patyrė fizinę ir psichologinę traumą.

Davus komandą “Imam!”, prie viena kitą apsikabinusių mažametės ir jos močiutės nieko neįspėjusi puolė L.Stankūnaitė ir ėmė plėšti mergaitę iš priekio, o tuo pat metu iš už nugaros pribėgęs vienas apsaugos darbuotojų griebė močiutę ir kartu su apsikabinusia anūke partrenkė ant grindų. L.Stankūnaitė, net nebandydama mergaitės nuraminti ar gražiuoju pakalbinti eiti kartu, toliau visomis išgalėmis brutaliai plėšė ją iš močiutės. Mažametė, išsigandusi tokio smurto ir prievartos, kaip paskutinio išsigelbėjimo laikydamasi įsikibusi į močiutę, verkė, iš siaubo klykė ir šaukė L.Stankūnaitei: “nenoriu”, “šlykštynė”, “melagė”, tuo aiškiai parodydama, kad kategoriškai atsisako būti ir važiuoti su L.Stankūnaite. Mergaitė, bandant atplėšti ją nuo močiutės, buvo sužalota fiziškai – tai nustatė teismo medicinos specialistas, – taip pat patyrė didelę psichologinę traumą.

Antstolei nebyliai stebint smurtaujančią L.Stankūnaitę ir apsaugininkus, stumdžiusius žmones ir vienam jų net visa jėga kumščiu trenkus kambaryje buvusiai moteriai į veidą, fizinės prievartos vartojimas prieš vaiką buvo nutrauktas tik įsikišus smurto protrūkį stebėjusiai Vaiko teisių apsaugos tarnybos (VTAT) darbuotojai Andželikai Vežbavičiūtei. Tačiau antstolę atlydėjęs Kauno apskrities VPK Prevencijos skyriaus viršininkas T.Stauskis, aiškiai viršydamas jam suteiktus įgaliojimus ir, galimas dalykas, piktnaudžiaudamas tarnyba, visiems girdint tuojau pat ėmė atvirai grasinti VTAT darbuotojai, įsakmiai gąsdindamas ją patraukti atsakomybėn, nors tokių įgaliojimų net neturi, kad ši neva trukdo vykdyti teismo sprendimą dėl mergaitės perdavimo.

Ar visa tai teisėta?!

Civilinio proceso kodekso 764 straipsnio 4 dalis reglamentuoja, kad priverstinai perduodant vaiką policijos atstovai tik pašalina kliūtis sprendimui įvykdyti, o valstybinės vaiko teisių apsaugos institucijos atstovai vaiką paima ir perduoda išieškotojui. Šios teisės normos turinys aiškiai rodo, kad, priverstinai vykdant teismo sprendimą dėl vaiko perdavimo, tik vaiko teisių apsaugos institucijos atstovas gali paimti vaiką ir perduoti jį išieškotojui.

Akivaizdu, jog priverstinai vykdant teismo sprendimą dėl vaiko perdavimo nei L.Stankūnaitė, nei apsaugą nuo nusikalstamo poveikio organizuojantys ir vykdantys kaukėti įslaptinti pareigūnai neturėjo teisės naudoti fizinės prievartos bei smurto mažamečio vaiko atžvilgiu, o tai matydami antstolė S.Vaicekauskienė ir Kauno apskrities VPK pareigūnas T.Stauskis privalėjo nedelsdami imtis veiksmų, kad fizinio smurto vartojimas būtų nutrauktas, bet to nedarė.

Kėdainių rajono apylinkės teismo teisėjos R.Šidlauskienės 2012 metų kovo 22 dienos nutartyje aiškiai nurodyta, kad prievarta gali būti naudojama ne prieš vaiką, o pašalinant kliūtis sprendimui įvykdyti (CPK 764 str. 4 d.). Civilinio proceso kodekso 764 straipsnio 6 dalis reglamentuoja, jog vykdant šiame straipsnyje nurodytus sprendimus, pirmiausia turi būti užtikrinta vaiko teisių apsauga.

Nėra jokių abejonių, kad antstolės S.Vaicekauskienės ir policijos darbuotojų leidimu vaiko atžvilgiu buvo panaudota fizinė bei psichologinė prievarta ir neužtikrina vaiko teisių apsauga. Tačiau mergaitės atžvilgiu panaudotos akivaizdžios prievartos ir toliau “nemato” nei vaiko teisių apsaugos kontrolierė E.Žiobienė, nei teisingumo ministras R.Šimašius. Nemato to, ką tą baisią dieną prilipę prie televizorių ir kompiuterių ekranų matė visi sąžiningi, širdį turintys žmonės. Todėl klausiu, kada “akli” ir “kurti” pareigūnai pagaliau praregės arba pasitrauks ir užleis vietą turintiesiems akis ir širdis?

Aš, kaip ir šimtai tūkstančių Lietuvos piliečių bei interneto kanalais dramą stebėjusių užsieniečių, mačiau mažą mergaitę ir tris kartu kambaryje buvusius pensininkus, besipriešinančius juos brutaliai užpuolusiems mergaitės vadinamiems “šlykštynėms” ir aiškiai girdėjau ją šaukiant: “Melagiai prakeikti!”

Kas ir kada pagaliau šiuos protu nesuvokiamus valstybės vardu vykdomus baisumus sustabdys ir kas už tai atsakys?

Komentarai

 

 

 
 1. Kur žiūri Lietuvos Respublikos valdžia kai naudojama brutuali jiega prieš valstybės piliečius kurie savo mokesčiais išlaiko policiją?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Nesuvokiama nei man, nei lietuvai, nei pasauliui….
  Stankunaitei teises motinystes turi buti atimtos! Uz leidima pedofilams tvirkinti,,,
  Ir dar Lietuvos Presidente Moteris! Kaip taip protu suvokti !
  Kauno Policija Pedofilu Saskes! Kaip nori juos, taip ir stato!
  Ir is kur dabar rasti pagarbos jiems kai reikalas bus? Kaip kalbeti su zmogum?
  Kaip dziunglese gyvenam! Istatymu nera, galim daryt cia turbut visi ka norim!
  Pvz is valdzios imti ar ka? Nieko jau nebesuptrantu!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Nesuvokiama nei man, nei tautai, nei pasauliui….
  Stankunaitei turi buti atimtos motinos teises, uz vaiko leidima tvirkinti pedofilams!
  Geda Lietuvos Prezidentei ! Moteris dar !
  Kauno Policija? Pedofilu saskes! Kaip nori, taip juos ir stato!
  Ir is kur man pagarbos rasti jiems, jei reikalas bus! Kaip gerbti parsidavusius sunis!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Nekalbant apie visą kitą, Venckienė ne šiaip meluoja, bet net cituojamus žodžius, keičia į jai patogesnius. Būtent cituojamus. Jie parašyti kabutėse.
  Vaikas sakė nevadina kažkokių abstrakčių ‘ją užpuolusių” šlykštynėmis. o sako konkrečiai ir vienaskaitoj: “tu šlykštyne, tu pedofile”, “nenoriu tu pedolilė” ir “tu melage prakeikta po velnių”.
  Aiškiau negu aiškiai matosi, kad vaikas taip nuteiktas prieš motiną. Net jei tarkim ne specialiai nuteiktas, tai reiškia, kad jis gyvena aplinkoj, kurioje nuolat tokiais žodžiais keikiama jo motina.
  Visi šie vaiko žodžiai kuo aiškiausiai girdimi ir bet koks Venckienės bandymas juos iškreipti ar savaip interpretuoti pasmerktas nesėkmei.
  Jų klaida buvo, kai be Venckienės žinios šitas video buvo paleistas į pasaulį. Dabar gali nagus iki alkūnių nusigraužti, bet jau per vėlu.
  Suprantu Venckienės tikslą, ji nors taip bando palaikyti savo bandos kovinę dvasią.
  Tarp kitko, interpretacijos, kad kažkas užpuolė, parvertė bobutę – vaikiškos. Tam pačiam video aiškiau nei aiškiai matosi, kad bobutė eina atbula prispaudusi prie savęs vaiką ir griūva. Fantazijos apie “kovinius veiksmus’, nevertos jokio dėmesio. Keli vyrai profesionalai, jei būtų bent pastūmę tuos diedukus ir siautėjančią tetulę, iš jų būtų palikę tik šlapias vietas.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Didžiuojuos mergaitės stiprumu,kai žmogus nenori,tai matosi visa kame be vaidybos.Jei mergaitė būtų norėjus,tai ir būtų ėjus su Stankūnaite.Štai koks mūsų teisėjų verdiktas-žūt būt paimt mergaitę,kaip dar nedarašė,kad antrankius uždėt,juk taip mergaitės pasipriešinimą lengviau nugalėti…Kaip Jėzus su kepalu duonos tūkstančius pamaitino,taip mergaitė būri kaukėtų siaubūnų nugalėjo…..šaunuolė….

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. niekas taip nepasirupins mergaite kaip jos geroji mociute ir senelis bei josglobeja neringa jei kiti seneliai sitaip butu myleje mergyte mergaite butu nelankius to savaitinio darzelio i kuri buvo mamos atiduota visa savaite niekas pries miegeli nepalaikydavo jos rankutes savo siltam delne nepasakydavo ”labanakt mazyte,,mamai aisku maziau rupesciu tik dabar ji labai jau graziai sneka apie sviesia ateiti

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Noriu paprieštarauti tiems, kas mano kad vaikai iki šio įvykio nežinojo ką reiškia žodis pedofilas. Daugelis taip mano, bet štai pavyzdžiui aš kaip daugelis sakys esu dar “maža” bet puikiai viską suprantu kas čia dedas. Ir tik tokie žmonės kurie galbūt augo kaime, šeimoje nebuvo kalbama apie tokius dalykus – jie buvo slepiami, ir tapo naivuoliais. Patikėkit, vaikai dar netokių dalykų žino. Kad ir D.Kedžio dukra. Teisėjai net nebando jos išklausyti. Numoją į tai ranka. Bet vis dėl to, ji jau antrokė. Pasikalbėkite su bet kuriuo antroku ir pamatysite, kad jie viską puikia supranta, moka atskirti tiesa nuo melo ir pan. Aišku, mergaitei reikia motinos, bet ne tokios. Viskas puiku, mergaitė bendrauja su motina, žaidžia, bet tikrai nemanau, kad mergaitė nori gyventi su savo mama, jei žino kas jai buvo padaryta. Nesuprantu, Leituvos teisėsaugos, siūlau pasižiūrėti gyvą “patvorinių” vaizdą iš Klonio gatvės- mergaitė noriai bendrauja, žaidžia kieme, turi savo kambarį, ją puikia rūpinasi teta ir seneliai. O kur gyvens su mama? Kodėl niekas neatskleidžia iš ko ir kur gyvens? Kam ta apsauga? Štai ką aš manau. Net aš, vaikas, suprantu kas yra kas.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. pagal mano supratimą tai Kondrat,evą reikia paleist namo be teisės dirbt protinį darbą

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • o mano supratimu visiems sios istorijos budeliams turi buti anksciau ar veliau iskeltos baudziamosios bylos uz tevynes isdavima. Ir be jokio senaties termino. Kad ir po ju mirties. Visos ju genties gedai.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 9. Pasirasykit, jei norit padet vaikui sitoj peticijoj: change.org psl. ieskot tokios nuorodos ” STOP USING FORCE AND VIOLENCE AGAINST AN 8 YEAR OLD CHILD DEIMANTE KEDYTE” Truksta apie 1000 parasu. KOPIJUOKIT NUORODĄ IR DĖKIT Į GOOGLE PAIEŠKĄ.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. KONSERVAI BALSAVĘ PRIEŠ MAŽĄ MERGAITĘ,
  2012 03 29 20:54
  Konservatoriai šiandien balsavę kartu su socdemais prieš mažos mergaitės problemos svarstymą

  Adomėnas Mantas
  Aleknaitė Abramikienė Vilija
  Anušauskas Arvydas
  Ažubalis Audronius
  Bekintienė Danutė
  Bilotaitė Agnė
  Dagys Rimantas Jonas
  Dautartas Julius
  Degutienė Irena
  Dumčius Arimantas
  Jankauskas Donatas
  Jurkevičius Evaldas
  Kazulėnas Algis
  Luomanas Petras
  Margevičienė Vincė Vaidevutė
  Masiulis Kęstutis
  Matulas Antanas
  Matuzas Vitas
  Pečeliūnas Saulius
  Ramanauskaitė-Skokauskienė Auksutė
  Razma Jurgis
  Saudargas Paulius
  Stankevičius Česlovas Vytautas
  Stundys Valentinas
  Šedbaras Stasys
  Vareikis Egidijus
  Vidžiūnas Arvydas
  Zingeris Emanuelis
  Žeimys Pranas
  Žilinskas Rokas

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. Is straipsnio Liet. ryt.

  Ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 231-ąjį straipsni( trukdymas teisėjo, prokuroro, ikiteisminio tyrimo pareigūno, advokato ar antstolio veiklai) buvo pradėtas prokurorams gavus antstolės Sonatos Vaicekauskienės pareiškimą. Jame pareigūnė nurodė, jog praėjusį penktadienį Garliavoje, Kedžių namuose bandant įvykdyti teismo sprendimą ir L. Stankūnaitei atiduoti vaiką tam pasipriešino seneliai Vytautas ir Laimutė Kedžiai bei giminaitė Audronė Skučienė.

  Kauno apygardos prokuratūrai taip pat perduotas ir ikiteisminis tyrimas dėl L. Stankūnaitės sužalojimo praėjusį penktadienį kilusių grumtynių metu. L. Stankūnaitei buvo sumuštas veidas, ji nurodė, kad ranka jai smogė V. Kedys.

  Baudžiamasis kodeksas numato, jog tas, kuris trukdė antstoliui atlikti savo pareigas baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

  Tai stai kaip jie sugalvojo “patraukti kliutis”. Artimuosius galimai ruosiamasi suimti mergaites perdavimo motinai metu.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. O kas tas Kondratjev? Kodel jis kankina lietuvius? Gal jis Dekanozovo palikuonis?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. Iš Delfi:

  Kėdainių rajono apylinkės teismas ketvirtadienį patenkino antstolės Sonatos Vaicekauskienės prašymą bei paskyrė laikinajai Laimutės Stankūnaitės ir Drąsiaus Kedžio dukros globėjai Neringai Venckienei baudą, siekiančią po 200 Lt už kiekvieną dieną praėjusią po to, kai ji turėjo mergaitę grąžinti mamai.

  Kėdainių rajono apylinkės teismas dar praėjusių metų gruodžio 16-ąją nusprendė, kad mergaitė turi augti su mama. Buvo nustatyta, kad Kauno apygardos teismo teisėja N. Venckienė mergaitę perduoti L. Stankūnaitei turi vėliausiai iki gruodžio 30-osios dienos.

  Būtent nuo šios dienos ir bus skaičiuojama bauda N. Venckienei. Tai reiškia, kad N. Venckienei jau priskaičiuota baudos suma šiai dienai siekia beveik 18 tūkst. Lt.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. Iš.Lietryčio:

  N. Venckienės tėvams ir tetai gresia baudžiamoji atsakomybė (230)
  Nerijus Povilaitis 2012-03-29 14:20

  Praėjusį penktadienį bandant įvykdyti teismo sprendimą ir Laimutei Stankūnaitei perduoti jos dukrą, teismo sprendimo vykdymą sužlugdė mergaitės seneliai, teisėjos N. Venckienės tėvai – Vytautas ir Laimutė Kedžiai bei teta Audronė Skučienė. Dėl šių asmenų veiksmų jau pradėtas ikiteisminis tyrimas, už trukdymą antstoliui gresia įkalinimas iki dviejų metų.

  Thumb up 0 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 5
Naujuoju MRU Tarybos pirmininku išrinktas prof. dr. Egidijus Jarašiūnas 4
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (2)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (3)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (3)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (7)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...