Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Liepa 13 Pirmadienis
 

Maskulinizmas veda į dešinę, feminizmas – į kairę?

2011-06-26 12:38 | Naujienos | Komentarų (39)

Seimo narys Rokas Žilinskas yra vienintelis politikas, neslepiantis savo homoseksualios orientacijos, tuo tarpu yra tokių, kurie savo seksualinę orientaciją yra pridengę vedybomis (KK nuotr.)

1986 m. dešiniųjų radikalų gretas sukrėtė šiurpi žinia. Žymus vokiečių neonacių lyderis, „autonomininkų“ ir „laisvųjų nacionalsocialistų“ autoritetas Michaelis Kiunenas (Michael Kühnen) prisipažino esąs homoseksualistas. Kai kurie bendražygiai tuo pasipiktino, tačiau skandalingasis gatvių smogikas priminė, jog nacių judėjimo patriarchas, jų kovos būrių vadas Ernstas Rėmas (Ernst Röhm) buvo toks pat. „Rudmarškinių“ gretose homoseksualizmas buvo įprastas reiškinys.

Atsirado proga teigti, jog nacizmas pačioje savo esmėje persmelktas homoseksualizmo. Žinomas JAV teisininkas, dr. Skotas Laivlis (Scott Lively) 2002 m. netgi išleido knygą „Rožinė svastika“. Šiame veikale įrodinėjama, kad pats aukščiausias nacių vadeiva Adolfas Hitleris (Adolf Hitler) turėjo homoseksualios patirties ir net užsiiminėjo homoseksualia prostitucija, o pats nacių judėjimas tebuvo politinio homoseksualistų sąmokslo išraiška. Aišku, tokios hipotezės pagrįstos ne daugiau, nei gandai apie A. Hitlerio išgyvenimą karo pabaigoje ar emigraciją į Lotynų Ameriką.

Vis dėlto radikaliosios dešinės, o taip pat – radikaliosios kairės trauka lytiškai sutrikusiems asmenims – dėsningas reiškinys, vertas rimtų apmąstymų. Iš pradžių aptarkime paties vyriškojo homoseksualizmo (pederastijos), o taip pat – moteriškojo homoseksualizmo (lesbianizmo) šaknis bendrame vyriškumo ir moteriškumo kontekste.

Vyriškumas ir moteriškumas pirmine reikšme – biologinės sąvokos, tačiau jau daugelį amžių joms teikiama psichologinė, socialinė, kultūrinė reikšmė. Stereotipiškai vyras – medžiotojas, pajamų gavėjas, karys ir viešpats, o moteris – namų šeimininkė, pirmiau – viliokė, vėliau – tarnaitė. Sukurti ištisi stereotipų komplektai, kas – vyriška, o kas – moteriška, pradedant nuo vaikystės: berniukai – neverkia, mergaitės – nesimuša. Asmeniui, kuris lytiškumo tikrąja, gamtine reikšme, nelaiko savo būties ar tapatybės pagrindu, lytiniai iškrypimai negresia – jis randa saviraiškos būdų kitose erdvėse. Kas kita – asmuo, pabrėžtinai besistengiantis būti vyriškas arba moteriškas.

Kiekviename žmoguje psichologine, socialine ir kultūrine reikšme gyvena vyras ir moteris. Normalaus vyro esybėje daugiau vyriškumo, o normali moteris labiau pasižymi moteriškumu, apytikriai – nuo 3/4 iki 4/5. Jei vyro moteriškumas viršija šį santykį, jis gali virsti pederastu, jeigu jį viršija moters vyriškumas, ji gali virsti lesbiete. Vis gi čia – tik viena medalio pusė, per dažnai utrituojama. Jei šį santykį viršija vyro vyriškumas arba moters moteriškumas – jie taip pat lengvai gali tapti homoseksualistais.

„Vyriškieji“ pederastai bjaurisi visu, kas „moteriška“, o todėl – ir pačiomis moterimis. „Moteriškieji“ pederastai – atvirkščiai, save suvokia moterų vaidmenyje. Lesbietėms galioja tas pats dėsnis, tiktai priešinga linkme. Dar vienas gajus prietaras, jog „vyriškieji“ homoseksualistai lytinio akto metu būna aktyvūs, o „moteriškieji“ – pasyvūs. Iš tiesų bet kurios „lyties“ pederastai arba lesbietės gali užimti bet kurį vaidmenį arba jais keistis. „Vyriškumas“ arba „moteriškumas“ čia labiau išreiškia savimonę, o ne lytines praktikas.

„Vyriškieji“ pederastai žavisi fizine jėga – jie dievina karą, muštynes, medžioklę, sportą. „Moteriškieji“ – sentimentalesni, jie mieliau renkasi meno pasaulį, nuo rūbų dizaino iki operos ir baleto. Jų tarpusavio santykiai – labai komplikuoti. Juk „vyriškuosius“ traukia tai, kas „moteriškiesiems“ kelia pasibjaurėjimą, ir atvirkščiai. Priešingai įsigalėjusiems prietarams, „vyriškieji“ pederastai labiau linkę į santykius su „vyriškaisiais“, o „moteriškieji“ – su „moteriškaisiais“. Nors išimčių – pasitaiko: šiuo atveju absoliutus autoritetas puikiai dera su šunišku atsidavimu. Primena sadisto ir mazochisto santykį, tik be atviro kankinimo(si).

Įdomu, kad „moteriškieji“ pederastai save sąmoningai identifikuoja homoseksualistais, gėjais ar kokiais nors panašiais vardais, o „vyriškieji“ – priešingai, savo homoseksualius polinkius arba veiksmus labiau linkę laikyti atsitiktinumais. Dar daugiau – jie dažnai stoja į vadinamųjų „homofobų“ gretas, nors mielai mėgaujasi nuogais vyrų kūnais, lytinių aktų vaizdais ar net patys tai praktikuoja. Latentiškumas pederastijos kontekste – atskira tema, tačiau suradę internete komentarus, kuriuose smulkiai aprašomos pederastinio veiksmo detalės, būkite atsargūs: gali būti, jog sutikote asmenį, kuris tuo ne bjaurisi, o mėgaujasi.

„Vyriškiesiems“ pederastams pasibjaurėjimą kelia ne pats homoseksualinis aktas, o „moteriškos“ kritikos objekto savybės. Tas pats galioja priešingai pusei. Dėl vietos stokos nebekartosime, jog analogiškai veikia ir lesbiečių savimonė.

Grįžkime prie politikos. „Vyriškieji“ pederastai mieliau renkasi dešiniųjų radikalų gretas, „moteriškieji“ – kairiųjų. Kraštutinė dešinė – išskirtinai „vyriškas“ reiškinys: čia kalbama hegemonijos, dominavimo sąvokomis. Ne šiaip sau lietuvių kalboje „dominavimas“ verčiamas „vyravimu“, nors teisingiau būtų versti „viešpatavimu“. Kraštutinė kairė – atvirkščiai, orientuota „moteriška“ linkme – čia daugiausiai kalbama apie emancipaciją. Dešiniojo ekstremisto polinkiai – išskirti ir išsiskirti, vyrauti ir viešpatauti. Kairiojo – sulyginti. Jei pirmuoju atveju vaidmuo – aktyvus, teikėjo vaidmuo, tai antruoju – pasyvus, priėmėjo.

Lesbiečių atvejis čia – kitoks. Net pati „vyriškiausia“ lesbietė – moteriškesnė už bet kurį normalų vyrą, ji gali būti nebent šalia „moteriškojo“ pederasto. Užtai politiškai angažuotos lesbietės beveik išvien renkasi kraštutiniąją kairę, bet ne dešinę.

Jei žvelgsime arčiau centro, į nuosaikias nacionalistines, konservatyvias arba socialdemokratines partijas, ten praktiškai nerasime nei pederastų, nei lesbiečių įtakos. Atskirų asmenų jose pasitaiko, bet vargiai aptiksime čia bent vieną vadovaujantį asmenį.

Skeptikas prieštaraus, jog Vokietijos bei Skandinavijos socialdemokratų partijose – gausu homoseksualizmo akcentų, bet šiais atvejais beliks priminti, jog nei viena šių partijų senokai nebėra nuosaiki. Jei vertinsime klasikinio marksizmo klišėmis, visą dėmesį telkdami ekonomikon, jos ganėtinai pasislinko liberalizmo kryptimi, tačiau kultūros lygmeniu šios partijos dar labiau sukairėjo, dar labiau akcentuodamos emancipaciją.

Ką daryti, sutrikus lytinei tapatybei? Vienas iš galimų kelių – „moteriškam“ vyrui susirasti „vyrišką“ moterį, ir atvirkščiai. Jei priešiškumas kitai lyčiai – jau per stiprus, lieka skaistybė. Lytiškumas – tikrai ne vienintelė galima žmogiškosios raiškos erdvė.

Politiniu lygmeniu belieka priminti: nuo kraštutinumo iki iškrypimo – vienas žingsnis.

Ričardas Aleknavičius

Komentarai

 

 

 
 1. KAŽKOKS NESĄMONINGAS STRAIPSNIS…
  PRIKURTA, PRIGALVOTA TOKIŲ KLIEDESIŲ, JOG TIK STEBIUOSI, KAD, MATYT, TIK LIETUVOJE TOKIE “ŽINOVAI” VEISIASI.

  TIESIOG – BOBUTĖS TAUŠKALAI…

  Thumb up 0 Thumb down 1

 2. nu va paskaiciau atsiliepimus ,vienoda nuomone ,KASTRUOT issigimelius ,sutrikuisus nuo mazens ,

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. new york jau leido zenytis ,visus pyderus varykit ,ten ,rokia skubek ten zmona su juoda birka susirasi

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. supranti,kokias neįkainuojamas dvasines dovanas mūsų tėvai dovanojo mums- savo vaikams.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 5. autoriui

  paskutiniu metu spaudoje buvo skelbta apie du pedofilus,kurie tvirkino ir prievartavo po keletą berniukų.Tie išnaudoti berniukai kuo ateityje taps kairiaisiais ar dešiniaisiais,ar žmonėmis,kurių gyvenimus kažkas jiems vaikystėje sugadino ir sugriaužę jų vaikystes?

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Dažniausiai juos skiria ministrais.Bet pasitaiko ir departamento direktoriais.Čia taisyklės ne labai griežtos.Gali būt net LRT vadovu.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 6. negi tai naujasis idealaus konservatoriaus ivaizdis – apdujes gejus , visada su alkoholio kvapeliu ir samoningai begantis is LR Seimo posedziu ?!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. O kiek yra heteroseksualių politikų aptarnaujančių interesų grupes?
  Jei politikas korumpuotas, ar svarbi jo seksualinė orientacija?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. Koks tyras pediko zvilgsnis, koks nekaltas jo veidas. Gaila, kad neturi galimybes ji matyti mylimas partneris, kai jis kisa savo slapinimosi organa antrajam i iseinamosios zarnos anga.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. ATSIPRASAU KLAIDA! Dievas sukure vyra ir moteri. Parasyta dievas sukure Dieva ir moteri . Manau jus supratote

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. nei to straipsnio skaityti ,nei apkesti tokiu . Iskrypeliai ,-pilno zodzio prasme. Dievas sukure zmogu. Dieva ir moteri. Kad pasaulis daugintusi. O cia gejai ,piderasai irt lesbijietes ,tik pasaulio geda . Kaip graqziai moteris ,vyras ,vaikai ir matosi visa seima Eina vyrai buciuojasi tarp saves ,lesbijietes taip pat . Slykstu ,po daugelio metu ar bebus normaliu seimu ,ar visi tik iskrypeliai Gaila .kad praranda orentacija . Cia negimstama ,o tampama JAV

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • klysti boba.Ne pidarasai atrado Ameriką.Čia Nojaus Laivą atrado ant kalno Ararat.

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • kalbejau su armenais.nerado jie ten to laivo ant ararato.tik turkai galingus gin klus itaise tam kalne.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    • Meluoja armėnai.Ne turkai juos išmokino savo asiliuką prižiūrėt,ir ne amerikonai.Patys išmoko.

     Thumb up 0 Thumb down 0

     • Girdejau,kad ir prie Vilniaus kazkokie pidarasai autonomija skelbti ruosias.

      Thumb up 1 Thumb down 0

  • Maskulinizmas veda į dešinę, feminizmas – į kairę, o kulokizmas – tiesiai į centrą. Nebetoli tie laikai, kai kulokizminė seksualinė orentacija visame pasaulyje dominuos. Kodėl? Priežastis labai paprasta – moteriškoji pusė išsigimsta. Olialialinių rimtesni vyrai ženytis nelabai puola, nes tai skrajojantys nuo žiedelio prie žiedelio naktinės plaštakėlės, keičiančios gyvenimo palydovus netgi tankiau nei pirštines. Kita kategorija tos, kurios ieško tik finansinės naudos ir lengvo gyvenimo. Meilė baigiasi kartu su finansiniais ištekliais. Kitai tik akį pamerk, jau ir lekia teisman su pareiškimais apie priekabiavimą. Vyrai įbauginti ir dauguma linkusi naudotis kulokizmu, nei prasidėti su kokiom, neaiškų ką iš žmogaus planuojančiomis padaryti moteriškom asabomis, kurios iš žavių merginų, anksčiau ar vėliau, bjauriomis, kaip aš, bobomis virsta, mediniais piūklais likusį vyrų gyvenimą bružinti. O prisimenų buvo kažkada laikai, kai vaikinai be jokių skrupulų mus gniaužydavo, įsimylėdavo, štakietus iš tvorų lupdavo apgindami nuo konkurentų, ir visi buvome biedni, bet laimingi.
   O Tamsta su savo „negaliu“, matomai labai jaunamadiškas ir įsivaizduoji, kad viskas pasaulyje turėtų būti surėdyta pagal Tamstos etaloną ir kažkokius įrėmintus standartus. Kelintas kieno reikalas, kas su kuo gyvena ir su kuo leidžia laiką ar miega. Kodėl Tamstą nervas ima, kad jis ne toks ir nesielgia taip, kaip tu. Tamsta vertink jį kaip žmogų, kaip politiką, kaip visuomeninką, o seksualiniame gyvenime jie patys atsirinks. Ir kuo mažiau į tuos nukrypusius nuo seksualinių standartų kreipsime dėmesio, tuo labiau jų gretos retės. Dauguma jų ir ne tiek turi kokią seksualinę tendenciją potraukiui, kiek nori pasirodyti visuomenei, – žiūrėkit – aš ne toks, kaip jūs čia visi, ir ką jūs man padarysit. Tam ir demonstracijos visokios rengiamos, kad žmonės žiūrėtų ir piktintųsi. O jai nežiūrėtų ir nesipiktintų? Nebūtų ir preteksto savo lytinę oreantaciją demonstruoti. Laižytųsi sau patyliukais kokiame užkampyje… Ir tegu. Juk kaip ne kaip, o demokratinė šalis – negi nurodysi kam ir su kuom laižytis.

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • Gerai.Ale,kad mergos šiandei ne tokios,kaip prie mūsų,tai gal nereikėjo.Visokių buvo,visokių ir šiandien daug,kaip ir kavalierių.Ta proga apie mergas paklausiu:-kažkaip lauke gražuolių lietuvaičių-tik spėk akis ganyt,o televizoriuj ar laikraštyje(žurnale) ir nėr.Arba FSB etalonas,arba pedikų parinktos.Ar pastebėjai?

    Thumb up 0 Thumb down 0

 11. Kodėl bijomasi populiaraus lietuviško pavadinimo – piderasas? O šiam vyrui turbūt reikia gydytis ir dar nuo daugiau “žymių įvairių nukrypimų”, nes jau net griežtai kontroliuojami medicininiai antibiotikai jam gali būti neveikmingi.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. piderasas rašė šį straipsnelį. Jokios kairės ar dešinės partijos nereikia kaišiot. Pyderis yra pyderis. Pats autorius nori pasiteisint kodėl jam patinka vyrai.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. “Lytiškai sutrikę asmenys” – geras terminas. Ačiū autoriui. Gal verta jį plačiau vartoti? Lyg ir neįžeidžia nieko. Kiekvienas kartais būna sutrikęs. Nebūtinai lytiškai.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Lytiškai sutrikusiam.Bet yra ir piktybiški.Bent jau televizoriuj tikrai pamatom.ten jau sutrikimas lytinis-antrinis.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 14. Įdomus autoriaus požiūris.Kraštutinių dešiniųjų veikėjų pederastizacija,manau,vykdoma karo nugalėtojų,demonizavimo sumetimais.Taip ir gimsta legendos apie Hitlerio pederastizmą ir prostituciją,žydnegrių kilmę.Vienu žodžiu,gerokai perlenkiama lazda.
  Nors,toks nesenas žuvusio Austrijos kraštutinių dešiniųjų lyderio pavyzdys,bei autoriaus pateikti pavyzdžiai kalba apie tai,kad pederastų tikrai pasitaiko kraštutinių dešiniųjų gretose.
  Reziumė.Kas per daug tas ir nesveika.Manau,tas taikytina viskam.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 15. na cia isstatytas zilinsko abrozelis. priminsiu, kad sis politikas atskleide savo tikraja orientacija post factum , tai yra ivykus rinkimas, kaip jam jau butu pasiseke tai padarius anksciau, nespeliosim. ir kazkaip , net neabejoju, kad seime ju , kaip mini autorius, gali buti ir daugiau , tik slepiasi po santuokos kaukemis. na kas cia ka besupaisys.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Malačius.Pritariu.Lygiai kaip ir Paksius prieš rinkimus man po nosim dviem savo diplomais mojavo,o po rinkimų užgiedojo,kad -aš angelskai nekalbu.Paskaičiau,kad apipiso.O kur jie po darbo savo pimpalus kiša,į dulkių siurblį ar motorolerį,klausimas antrinis.Labiau rūpi,kur savo įkišt.Džioukas.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 16. Pas mus brigadoj buvo Juozas.Apie ką vyrai bekalbėtų,visada kalbą pakreipdavo į klyną.Gal tiesiog toks platus žmogaus akiratis?

  Thumb up 0 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
9 klausimai apie viešuosius pirkimus, kurie padės Jums tinkamai pasiruošti dalyvavimui
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 8
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (2)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
D. Saldukas: Vilniaus universitetas – autonomija maskuojamas „nusikalstamas susivienijimas“? (2)
Tęsiame „Karšto komentaro“ žurnalistinį tyrimą dėl Vilniaus universiteto studentės Rūtos...
Antanas Šakinis: „Mano dukrytę pražudė Vilniaus universitetas“ (1)
Giedrė Gorienė Vilniaus universiteto geologijos studijų programos studentės Rūtos Šakinytės...
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (7)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...