Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2022 Sausis 27 Ketvirtadienis
 

Mano laiškas Prezidentui

2009-04-07 12:07 | Komentarai | Komentarų (4)

Jūsų Ekscelencija Lietuvos Respublikos prezidente p. Valdai Adamkau!

Visai netrukus Lietuvos Respublikos piliečiai išrinks naują –aštuntą – Prezidentą, kuriam, nori ar nenori, teks peržiūrėti iki šiol vykdomą Lietuvos vidaus bei užsienio politiką. Tačiau neperklausomai nuo to, ar nauju Lietuvos prezidentu bus išrinkta eurokomisarė Dalia Grybauskaitė, ar kitas kandidatas, aš, kaip eilinis Lietuvos Respublikos pilietis, noriu pasiūlyti Jums padaryti trumpą savo prezidentavimo analizę bei pripažinti savo, kaip Lietuvos Respublikos prezidento, pralaimėjimą, kurį nulėmė Jūsų nenoras priimti drąsius bei Lietuvai reikalingus sprendimus. Tačiau apie viską iš eilės.

Nuo pirmųjų savo prezidentavimo dienų Jūs labai daug kalbėjote apie būtinybę gyventi pagal įstatymą bei laikytis moralinių nuostatų. Tačiau tuo pačiu metu Jūs jau pačioje savo pirmos kadencijos pradžioje atidavėte amerikiečiams „Mažeikių naftą“, o vėliau dalyvavote kur kas įžūlesnėje valstybininku surengtoje susidorojimo akcijoje prieš pagal jų dūdelę nepanorėjusį šokti partijos Tvarka ir teisingumas pirmininką prezidentą Rolandą Paksą . Prieš žmogų, kuriam per trumpą savo prezidentavimo laikotarpį nepavyko išvengti klaidų, tačiau būtent jis pabandė mesti iššūkį per 19 nepriklausomybės metų nusistovėjusiai korumpuotai sistemai, pagal kurią viskas perkama bei parduodama. Už tam tikrą sumą. O 2008 metų vasario viduryje, Jūs, nepaisydamas visuomenės raginimo apsigalvoti bei pasakyti „Ne!“ didžiausiai Lietuvos aferai „LEO LT“, pasirašėte šį įstatymą ir palaiminote šią aferą.

Štai čia aš, kaip eilinis Lietuvos Respublikos pilietis, Lietuvos Respublikos mokesčių mokėtojas, norėčiau Jūsų paklausti: o kur Jūsų moralė bei padorumas, apie ką Jūs nuolat kalbate savo pranešimuose?

Kalbant apie Rolando Pakso nušalinimą, nuo kurio praėjo jau penkeri metai, noriu paklausti: jeigu jis išdavė valstybės paslaptį, kaip buvo teigiama apkaltos metu, kodėl jis nebuvo nubaustas bei pasodintas į kalėjimą, kaip to Reikalauja Lietuvos Respublikos Baudžiamasis kodeksas? Maža to, 2005 metų gruodžio 20 dieną Lietuvos Aukščiausiasis Teismas galutinai išteisino Rolandą Paksą ir panaikino visus apkaltos proceso metu jam metamus kaltinimus. Tačiau Lietuvos Respublikos

Konstitucinio Teismo sprendimas, pagal kurį jis iki gyvos galvos negali užimti jokių pareigų, susijusių su priesaikos davimu, galioja iki šiol. O tai liudija tik apie tai, jog tada – 2003-2004 -metais – vyko ne kova už mūsų šalies nacionalinį saugumą, bet elementari, įžūli susidorojimo akcija.

Nemažai klaidų Jūs padarėte ir užsienio politikoje. Didžiausia iš jų – tai parama prie JAV grandinės „pririštam“ Gruzijos prezidentui Mihailui Saakašviliui – žmogui, kurio armija be jokio pagrindo pradėjo bombarduoti Pietų Osetijos sostinę Cchinvalį, aklai tikint jo melu neva tai – kova už Gruzijos vientisumą. Tuo tarpu istorija kalba apie dirbtinį Pietų Osetijos prisijungimą prie Gruzijos Stalino įsakymu. Tačiau apie istoriją Jūs negalvojate – pagrindinis Jūsų tikslas buvo paerzinti didįjį kaimyną – Rusiją. Ir Jums tai pavyko padaryti. Tik įdomu, kam nuo tokios Jūsų užsienio politikos yra ir bus geriau – rusams ar lietuviams? Ar jūsų proteguojama Gruzijos vadovybė taip pat puls ginti Lietuvą, kaip kad dabar ginate Gruziją Jūs, kai nuo 2009 m. gruodžio pabaigos 70 proc. Lietuvos energetinės sistemos bus priklausoma nuo Rusijos dujų? Labai abejoju.

Kalbant apie dabartinę finansinę situaciją Lietuvoje, gerai prisiminu Jūsų nenorą rengti pirmalaikius Seimo rinkimus, po kurių į valdžią galėjo ateiti savo planą turintys žmonės, o Lietuvai bei neretai paskutinius centus skaičiuojantiems mokesčių mokėtojams pavyktų išvengti didžiulės infliacijos, kurią sukėlė neapgalvoti Gedimino Kirkilo vyriausybės veiksmai bei naujų mokesčių įvedimas. Pirmalaikiai Seimo rinkimai galėjo būti, tačiau Jums pritrūko drąsos bei noro. Užtat dabar eilinių Lietuvos Respublikos piliečių nekenčianti konservatorių valdžia bei kiti „permainų“ koalicijos nariai įvedinėja naujus mokesčius, kurie žudo Lietuvos profesionalų sportą, o sveikatos apsaugos bei švietimo sistemos paslaugas verčia turtingųjų privilegija.

Tragiški 2009 metų sausio 16-osios įvykiai prie Seimo aiškiai parodė, jog eiliniai Lietuvos Respublikos piliečiai daugiau negali taikytis su konservatorių vykdoma mokesčių mokėtojų apiplėšinėjimo politika.

Stebėdamas Jūsų veiklą Lietuvos Respublikos Prezidento poste, negaliu suprasti, kodėl Jūs taip bijote pasakyti „ne“ sprendimams, kurie gali apsunkinti oligarchų gyvenimą? Iš pradžių Jūs vetavote įstatymo projektą, iki 20% ribojantį prekybininkų antkainius, dabar net girdėti nenorite apie progresinių mokesčių įvedimą, kuris gali padėti ne tik sumažinti milžinišką atotrūkį tarp 10% oligarchų bei 90% prasčiokų, bet tuo pačiu metu padėtų sukaupti stabilizacinį fondą bei pradėtų įgyvendinti prioritetinius nacionalinius projektus, pvz., švietimas, sportas, sveikatos apsauga.

Atsižvelgiant į tai, noriu paklausti, už ką Jūs taip nekenčiate pensininkų bei mažas pajamas turinčių žmonių? Kodėl Jūs taip nenorite suteikti jiems nors menką atokvėpį? Ar ne todėl, kad į prezidento postą pakliuvote ne sąžiningos kovos būdu, o per stebuklingai sugedusį kompiuterį?

Asmeniškai aš nesitikiu gauti kokį nors atsakymą iš Jūsų ar Jūsų kanceliarijos darbuotojų. Nes, kaip rodo gyvenimas, Jūs vengiate nepatogių klausimų. Tačiau tuo pačiu metu aš noriu pasiūlyti Jums pripažinti savo klaidas bei atsiprašyti už jas.

Pagarbiai,

Romanas Čabanas

2009-04-07

Komentarai

 

 

 
 1. Jei ketinate daugeliu puikių turinį , kaip aš , tiesiog apsilankyti Ši svetainė visą laiką , nes ji suteikia vaidybinius turinį , nes

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. neseniai Seime darytame metiniame pranešime guodėtės, kad nepavyko sukurti pilietinės visuomenės. Netiesa, pilietiškų žmonių daug, tik Jūs nekrepėt dėmesio į daugybės savo piliečių balsą pareiškusių LEO LT "NE" ht tp ://3w .peticijos. lt/visos/188 Atrodėte, tarsi esate tapęs LEO LT šantažo auka,ir visvien patvirtinot įstatymą vedantį į grandiozinį valstybės turto praradimą

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Įdomu, kokius mokesčius moka Romanas Čabanas, būdamas moksleivis ir besimokantis ,,profkėj". Tegu džiaugiasi, kad redaktoriai klaidas ištaiso, nes jis pats – visiškas beraštis, net po j minkštumo ženklą dedantis. ,,Karšto komentaro" kūrėjams gal ir naudingas toks ,,rašytojas", nuolat kritikuojantis, keliantis bangas. Bet susidaro įspūdis, kad šis portalas remia tam tikrą politinę jėgą. O Romano Čabano tekstai tai išvis atvirai „raudoni“. Žodžiu, vieni propagavo kadaise marksizmą, kiti leninizmą, o Romanas Čabanas – paksizmą. Gaila, kad rezultatas – visiškas čabanizmas.
  P.S. MIELI „KARŠTO KOMENTARO“ LEIDĖJAI, DĖKIT NETAISYTUS ROMANO TEKSTUS IR PRIDĖKIT RUBRIKĄ „HUMORAS“. BENT JAU IŠSILAVINĘ ŽMONĖS SKANIAI PASIJUOKS. GALŲ GALE ŽMONĖS TURI TEISĘ ŽINOTI, KOKIO LYGIO LIETUVIŲ KALBOS ŽINIAS ĮVALDĘS ŠIS „VISUOMENIŠKAS“, JOKIŲ KOMPROMISŲ NEPRIPAŽĮSTANTIS JAUNUOLIS. IR DAR, LABAI NUSIVILI PORTALAIS, KAI MATAI, JOG VISIŠKO BERAŠČIO TEKSTAI SUTVARKOMI IR PATEIKIAMI, KAIP PROTINGOS MINTYS. JUK TIKSLIAI ŽINAU, KOKIAS „RAŠLIAVAS“ GAUNATE

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Jus labai negraziai rasote apie mano Prezidenta.
  Ar uz savo zodzius atsakote?
  Ar esate pasiruoses savo teiginius pagristi faktais ir irodymais?
  Kas jums liepe rashyti? paksas?

  Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Viskas, ką reikėtų žinoti apie universalias padangas
Kaip pasirinkti EURO padėklus?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
„Premier“ lygos lenktynės: bėganti „Man City“ ir įnirtingos kovos 
Stipriausia Anglijos ir bene Europos nacionalinė futbolo lyga „Premier“ lyga jau beveik įpusėjo...

Kam reikalingi pastoliai? 
Žmonėms, kurie nedažnai susiduria su statybomis ar darbų atlikimu aukštyje, neretai gali iškilti...

Kaip apsaugoti telefoną nenaudojant dėklo? 
Suprantama, kad kai kurie telefonų savininkai nekenčia apsauginių dėklų. Telefonų gamintojai stengiasi sukurti...

Kokios ypatybės slepiasi už grindjuosčių pasirinkimo? 
Grindys yra vienos iš svarbiausių namų interjero elementų. Atlikus grindų dangos darbus bei...

Kviečia prisidėti prie gerumo akcijos 
Kviečiame prisijungti geros valios žmonių prisidėti prie gerumo akcijos. Labdaros akcija „Su Kalėdų...

Mėgstate egzotinius vaisius? Štai ką reikėtų žinoti apie ananasus 
Tikra tiesa, kad egzotinių vaisių mylėtojams rūpi į savo mitybos racioną įtraukti vis...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (5)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Lietuvos bankas su rinkos dalyviais aptarė pinigų išgryninimo tinklo plėtros projekto pažangą
Lietuvos bankui šiemet birželį inicijavus memorandumo dėl grynųjų pinigų prieinamumo...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (10)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...