Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Liepa 31 Šeštadienis
 

M. Zasčiurinskas: „Darbo kodeksas – ne pergalė prieš Prezidentę, bet pralaimėjimas nepasotinamam verslui“

2016-09-17 11:03 | Nuomonių ringas | Komentarų (19)

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys M.Zasčiurinskas . KK nuotr.

Mečislovas Zasčiurinskas, Seimo narys

Seime vykęs Darbo kodekso ir Pagalbinio apvaisinimo įstatymų priėmimas viešojoje erdvėje traktuojamas kaip Seimo nesiskaitymas su Prezidente ir siekis priešintis jos valiai. Tačiau ar tikrai galima taip teigti? Juolab, kad vienas iš šių audringas diskusijas tiek politikų, tiek visuomenės tarpe sukėlusių įstatymų – Pagalbinio apvaisinimo įstatymas – buvo priimtas su šalies vadovės siūlytomis pastabomis. Taigi, svarstant šio svarbaus ir reikalingo įstatymo priėmimą Prezidentės veto ignoruojamas nebuvo.

Visai kitokia situacija susiklostė svarstant vetuotą Darbo kodeksą. Čia jau kitos nuomonės girdėti nebuvo linkusi didelė dalis Seimo narių. Mat jie buvo įsitikinę, kad kodeksą reikia priimti ir kad jis bus svarbiausias šios kadencijos darbas. Tačiau Seimo nariai taip trumparegiškai ir neatsakingai Lietuvos gyventojų atžvilgiu pasielgė ne todėl, kad pasipriešintų Prezidentei ir pademonstruotų turintys galią priimti tokius sprendimus, kokie jiems patinka. Ir net ne todėl, kad iš tiesų galvoja, jog naujasis Darbo kodeksas – svarbiausias šios kadencijos darbas.

Sprendžiant naujojo Darbo kodekso priėmimo klausimą, Prezidentės veto buvo atmestas todėl, kad neatsilaikyta prieš agresyvų nepasotinamą stambųjį verslą, kurio interesams šiuo naujuoju darbo santykių reglamentavimu ir yra pataikaujama.

Labai apmaudu, bet tenka pripažinti, kad šįkart laimėjo ne tie, kurių pusėje sąmoningoje ir savo piliečius gerbiančioje valstybėje turėtų būti valdžia. Nugalėjo tie, kurie agresyviai ir nepailsdami siekė dar didesnės naudos sau – įteisintos galimybės išnaudoti darbuotojus, dar labiau pelnytis silpnųjų sąskaita ir toliau didinant ir taip milžinišką atotrūkį tarp turtingųjų, žarstančių milijoninius pelnus ir vos galą su galu suduriančių eilinių „žmogelių“.

Stambusis nepasotinamas verslas švenčia pergalę, tuo tarpu Ministro Pirmininko pažadai, jog Darbo kodeksas dar bus taisomas, „kad jis būtų priimtinas visoms pusėms“, ne tik kad niekieno neguodžia, bet skamba kaip tikrų tikriausias pasityčiojimas. Ir pasipriešinimas bei nepaklusnumas Prezidentei, patikėkite, čia ne prie ko.

Skaudančia širdimi turiu pripažinti, kad nepaisant ilgos ir nuoseklios kovos su stambiuoju verslu, siekiant bent kiek apginti dirbantį žmogų ir neleisti iš jo atimti paskutinių garantijų, laimėti nepavyko. Tiek pirmąjį kartą, balsuodamas prieš Darbo kodekso priėmimą, tiek dabar, palaikydamas Prezidentės veto, vyliausi, kad nugalės padorumas ir įgimtas atsakomybės jausmas, skatinantis rūpintis savo šalimi ir jos žmonėmis. Deja. Tokias nesėkmes išgyvenu, bet dėl jų rankų nenuleidžiu. Nenuleiskite ir jūs.

Tikiu Lietuva.

Komentarai

 

 

 
 1. Cha… turbūt nepatogu Tamstai matyti tokį konservatoriška fenomeną … :) o ir dešiniųjų politika palaikančia Prezidente ..na nieko tai nebus pirmas ir paskutinis kartas kai tos partijos,.. kairė ir dešinė, prieš rinkimus visuomene įtraukia į savo „pagauk kampa“ ..Nespėliosiu kaip ten bus su rezultatais ..bet iš to kaip vystosi uždaru politiniu klubų disputai ..linkstama prie vaivorykštinės koalicijos ..su keletą išlikusiu marginaliniu ..jei kurioms vizgi pavyks perkopti savo penkis procentus .:) ..čia svarbu nepamiršti ir senos išminties kuri sako „ nekask duobės kitam gali pats į ja papulti „. :)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. stasiui apie buvusius.
  Šių rinkimų konservatoriai tikrai nelaimės. Geriausiu jiems atveju, liks treti po LSDP ir LVŽS. Taigi, valdančią koaliciją formuos arba LSDP, arba LVŽS. O čia jau prasideda linksmybės! Kaip nevizgintų konservai prieš Karbauskį uodegas, tačiau tasai jau tiesiai šviesiai pareiškė, cituoju Karbauskį: “Valstiečių ir žaliųjų tikslas po Seimo rinkimų – formuoti profesionalų Vyriausybę, kurioje nebūtų politikų tapatinamų su „naktinėmis“ mokesčių reformomis, „auksinėmis šakutėmis” ar „zadanijų“ vykdymu.” Ką tai stasy, galėtų reikšti? Manyčiau tai, kad Kubiliui su Šimonyte naujoje LVŽS formuojamoje Vyriausybėje šansų tai jau tikrai nėra. Lieka Gabriukas. Tačiau, Karbauskis sako formuosime profesionalų Vyriausybę! Kokioje srityje G. Landsbergis profesionalas? Jokioje! Kaip ir ten kiti tie jo atsivesti piemenys- visi gryni apvalūs nuliai.
  Einam toliau- Vyriausybę formuoja LSDP. Su kuo? Nebent su dabartiniais jei užtektų mandatų. Su LVŽS paaukojus Oleką gal ir įmanoma susitarti, bet iš kur ten (LSDP) profesionalai? Visi profesionalūs visų reikalų ministrai, bet konkrečios srities profesionalų ten taip pat nėra.
  Lieka trečias variantas- vaivorykštinė koalicija. Čia tai jie greitai susitartų, tik kiek tokia koalicija būtų tvari, kaip ten įmanoma suderinti visai realią LDSP programą su konservatorių Planu- horoskopu, neaišku.
  Nepamiršti reikia, kad ir Grybauskaitė su savo kišeniniu STT valdančios koalicijos sudaryme aktyviai dalyvaus, pils žibalą į ugnį, bandys prakišti savus. Bus žinoma linksma, tačiau sėkmė abejotina. Gali būti, teks panaudoti LR Konstitucijos 58 straipsnį ir paleisti Seimą. Dar vienuose rinkimuose konservatorių šansai būtų nuliniai- visas kompromatų arsenalas išnaudotas, o naujo pasakyti jie jau neturi ko. Tai jiems būtų tiesus kelias į politikos šiukšlyną.

  Thumb up 7 Thumb down 3

 3. TU kazkiek ten pabezdejai,,,,,,,tu kazkiek ten pasisakei,,,,,,,tu mano akyse NIEKO,,,,,KOVOK,,,

  Thumb up 0 Thumb down 2

 4. Viskas praideda nuo Butkevičiuas vienmandatės: CCCP laikais kai valdė komunitai Lietuvą Butkevičiuas vienmandatės rajonas buvo eksperimentinis, eksperimentiniu rajonu buvusio komunisto Butkevičiaus vienmandatė yra ir dabar – šiais drabdavys ištisus mėnesius oficialiai beformino ir neformina į darbą atimdamas iš žmogaus socialines garantija, nemoka mokesčių sodrai ir vmi – ši formuota ir suformuota praktika Butkevičiaus vienmandatėje bus taikoma visoje Lietuvoje su naujuoju DK, kurį vetavo prezidentė ir kurį priimė Butkevičius su socialdemokratais ir jų prieteliais ir bus įteisintos nulinės darbo sutartys. Plius Butkevičiaus vienmandatėje negalioja LR Konstitucija biudžetininkams.

  Thumb up 3 Thumb down 2

 5. Darbo partijai tai paskutiniai rinkimai. Gal turės 6-7 mandatus geriausiu atveju. Bet po Krivicko knygos, kuri pasirodo po savaitės, tai Darbo partijai šiuose rinkimuose, manau, mišios.

  Thumb up 4 Thumb down 4

 6. Galvoju, ar tik būsima kandidatė į Seimą I.Šimonytė, dabar po Snoro akcininko V.Antonovo ieškinio, nepabėgs iš būsimų rinkimų, ar prokuratūra nepasibels ir į jos duris, tai bus tikrai įdomių akistatų. Rinkėjų akivaizdoje reikėtų pakalbėti ne tik apie Snoro banko užgrobimą, likvidavimą ar „Independence“ aferos bendrininkams kasdien finansų ministerijos ofšorui mokamus per 0,5 mln. Lt. Būtų įdomu išgirsti, kaip buvusi finansų ministrė paaiškins atvirai vykdomą valstybės lėšų išplovimą per šį ofšorą. O jų pakankamai daug – beveik 2 mlrd. Lt.

  Thumb up 7 Thumb down 0

 7. virš koncentracijos stovyklų vartų buvo iškeltas šūkis: „Darbas išlaisvina“ (Arbeit macht frei).

  Skurdas – tai negalia, apsileidimas ir atsinaujinančios ligos, neraštingumas ir vagystė, virvė arba kirvis po kaklu. Skurstantis žmogus dangaus virš galvos nemato. Todėl šis postulatas apibūdina metodišką lietuvio asmenybės skurdinimą – didžiausią įmanomą nusikaltimą savam žmogui.

  Thumb up 7 Thumb down 0

 8. reikia rašyti teisingai BUVĘS Seimo narys Mečislovas Zasčiurinskas…tik tada bus aišku ko iš tikro kraujuoja nuoskaudomis tos jo širdys , o tas NAUJAS DARBO KODEKSAS ? … jei kas netiks Butkevičius pataisys ..pagal sena mada ..geriau kelnės ilgos nei per trumpos …kirpti ne prisiutį .

  Thumb up 5 Thumb down 5

 9. Is melagio premjero nieko kito ir nereikejo tiketis. Is pradziu pasiskelbe, kad DK taisys, bet, kaip visada, apsimelavo. Cia jo – hobby. Jis tiesiog norejo atkersyt grybowskai, tai ir suorganizavo savo shabra, kad taip balsuotu. Vienintelis Sysas ir Pavilioniene balsavo “pries”. Matomai bukagalvis premjeras gavo gera “otkata, tai staigiai pakeite nuomone. Geda. Siuksle, o ne premjeras.

  Thumb up 18 Thumb down 2

 10. Kad greitai manau nebus tu likusiu Lietuvoje..imoneliu..visos persikels i Lenkija,cia tas darbo kodeksas-skirtas valdininkams.

  Thumb up 18 Thumb down 1

   • Merkel irgi sakė, kad ateiviai – garsieji pabėgėliai nuo karo, pakels Vokietijos ekonomiką, bet pasirodė, jog jie atėjo ne dirbti, o gyventi.
    Ukrainiečiai, rusai atvykę dirbti į krovinių pervežimo įmones, pabėga po mėnesio arba palieka transporto priemones likimo valiai. Viltis- durnių motina.

    Thumb up 4 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Ką dovanoti krikšto tėveliams?
Sportas tampa madingu
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Praktiškos dovanos žmonėms, besidomintiems konditerija 
Draugų rate turite žmogų, kuris kiekvieno susitikimo metu atsineša kažką saldaus? Jo šokoladiniai...

Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (1)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...